Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

romcovaklarka
15. dub 2011

Ahoj, tak si tu čtu o vašich tchýních a tak na jednu stranu sem ráda, že to s tou mojí není tak zlý, ale na druhou stranu jsem z ní občas na mrtvici...

Jako ona není zlá, nepomnlouvá a naschvál neškodí, takže bych si asi mohla vejskat. Jenže... mě stejně někdy dost štve. Je totiž strašně přátelská. Vím, že vám to tu bude asi připadat, že hledám problémy kde nejsou 😅 ale já jsem typ, co se hned tak neskamarádí, snadno se neseznamuju s novýma lidma a rozhodně nejsem hned s každou známou "nej nej kámoška" co si vyměňuje důvěrnosti... no a tchýně má pocit, že jsme senza kamarádky.

Pořád mi volá jen tak, prostě jak se mám, přitom se často i navštěvujeme, jako jo, kdybychom se viděli jednou za měsíc nebo dva a ona jednou za týden nebo dva zavolala, tak bych to pochopila, ale manželovi volá snad denně (kvůli ničemu - jen pokecat...), vídáme se s ní minimálně jednou týdně a do toho mi neváhá ještě mezitím zavolat napřímo, jak se mi vede a pokecat... Nebo mi volá, když se od manžela dozví, že jsem nemocná, jestli nemá přijet jestli něco nepotřebuju...

Já vím, takhle napsané to nevypadá jako něco negativního, ale já prostě na tohle nejsem zvyklá ani u vlastní rodiny a to máme prima vztahy, ale prostě s mamkou si zavoláme nebo se sejdem jednou ta 1-2 týdny a ona ví, že když něco potřebuju, tak se ozvu - a naopak. Takže mi tohle chování přijde strašně vlezlé, ale zase se snažím být zdvořilá, takže ji nepošlu někam 😒

Přemýšlím, jestli o tom mám zkusit promluvit s manželem, ale bojím se, že to nepochopí a naštve se, že nemám jeho mámu ráda... navíc mu loni v létě umřel táta, takže ona je teď sama, tak nechci vypadat jako nějaká hyena bezcitná 🙄

morgan
15. dub 2011

@romcovaklarka tak to chápu, já to mám stejně a nechci tě strašit, ale až se vám narodí malej, tak se to možná ještě vystupňuje, pevný nervy 😖 A s manželem by sis podle mě promluvit měla už jen proto, aby vůbec věděl o tomhle "problému" a do budoucna, aby Ti třeba neřekl, že jsi si nikdy nestěžovala a najednou ano... 😉

romcovaklarka
16. dub 2011

@morgan To máš pravdu... Asi to zkusím nějak diplomaticky, po dobré večeři 😀 No a že se to zhorší to mě neděs... to snad už bude chtít dělat u mě doma pyžamovou party a lakovat mi nehty, nebo nevim 😠

mataharyy
16. dub 2011

@romcovaklarka no to si piš, lepší to určitě nebude... Může se ti stát že se ti "nastěhuje" domu a bude ti pomáhat, aby jsi toho neměla moc a to se z toho potom poto, pač jí vlastně nemůžeš ani poslat někam, protože ona to přece myslí dobře... 😅 Pak jen opravdu pevné nervy 😉

morgan
16. dub 2011

No nechtěla jsem to napsat tak natvrdo, ale mataharyy to vystihla přesně 😀

lenule76
16. dub 2011

@romcovaklarka ahojky, tohle je ještě snad horší než ty ježibaby tchýně. Ty alespoň můžeš poslat do tmy, ale když je hodná, až moc a není ta co škodí, je to podle mě horší. Nejdříve bych si promluvila s manželem, hned v úvodu bych mu zdůraznila, že mám jeho matku ráda a není to útok proti ní ani jemu. Ale říci mu to opravdu co nejdříve, aby pak neměl komentáře typu ... nikdy jsi nic neříkala 😎

lenule76
16. dub 2011

No já nakukuji celkem pravidelně, ale hooodně dlouho jsem nepřispívala. Rarachové mě vycucávají jak citron a nějak není energie na nic jiného. Kdybych měla tady vypisovat naší story tak zahltím MK 😀 Nic méně ... jen pro představu, s manžou jsme spolu 18 let z toho 12 let jako manželé. Žijeme s jeho matkou v RD, každý své patro, společný vchod. Několik let jsme žili v nevědomosti, byli jsme rádi, že máme kde bydlet, nenastavili si hranice (mladí a blbí) a tak se tchýně roztahovala a roztahovala, občas jsem se ozvala a pak se mnou několik týdnů nemluvila, prostě nervy a nervy a manža to neviděl. Pak jsme se rozhodli, že si zrekonstrujeme podkroví a v té době jsem se díky švagrové dozvěděli, jak nás tchýně pomlouvá, jak z nás dělá debily a využívá nás ... ze svého syna dělala nemakačenka, lenocha, nikdy jí nebyl dost dobrý, přitom je můj manžel pravý opak, ona ho jen komandovala a pořád po něm něco chtěla, no a já se jí nehodila do krámu, byla jsem první člověk co se ozval. Můj manžel je strašně hodný člověk a dobrák, takže to opravdu dlouho trvalo než prohlédl. Za mezník považuji situaci, kdy jsem se nervově složila a byla ochotná podepsat papíry k rozvodu. Takže, až pak se začalo něco dít. Šlo to ztěžka a pomalinku, ale šlo. Několik let jsem nemohla otěhotnět a jakmile jsme vyřešili bydlení, koupili jsme stavební pozemek, že i přesto, že jsme x let investovali jinam, tak jsem najednou otěhotněla a hned dvojčata. Mudr mi potvrdila, že jsem byla v takovém presu, že na 80% to bylo díky situaci ve které jsem žila. Je to opravdu na dlouhé lokte to mé vyprávění .... tchýně na to nevypadá, na všechny lidi působí sympaticky, ochotně, mile ... pomáhá apod. ano to je pravda, ze začátku to tak bylo, ale platí se za to krutě vysoká daň .. ztráta soukromí. Takže i když nyní bydlíme stále ve stejném domě s tchýní, budeme stavět a manžel se strašně těší a lituje, že jsme nešli pryč už dříve. Nyní již dokáže své matce říci, že takhle ne a že to bude jinak .. dříve ani omylem tohle nedokázal. Nebyl vychován tak, aby bez rozpaků komunikoval a povídal si o všem se svojí matkou. Takže v tom byl kámen úrazu. Já jeho matku nesnáším a jsem na ní alergická, během let jsem spoustu věcí dokázala přejít, co dříve ne, ale i tak se ozvu, pokud se mi něco nelíbí. A lidi se nemění, takže několikrát jsem se již dozvěděla co povídá. Vyběhla jsem na ní a on si dává pozor. Tato žena si neumí milovat nikoho jiného než peníze a myslí si, že penězi se dá cokoliv nahradit. Nic méně, abych se dostala k jádru věci, k dnešní situaci, ve které jsem já triumfovala a dělalo mi dobře jak jí se to nelíbilo. U RD je zahrada, opravdu malinká, nejde tam celé odpo sluníčko. Takže do této zahrady jsme tedy po domluvě investovali napůl peníze (do té doby byla zahrada fakt jak stavenistě), s tím, že klukům pořídíme pískoviště, klouzačku apod. Na zahradě je altán, kde je sezení. No a moje milá tchýně si objednala z těch zásilkových obchodů nějaké rostliny typu borůvky apod. Objednala jsem jí to a upozornila jsem manžela, že tyto rostliny nebudou vysázené u plotu v místě, kde bude pískoviště apod. Manžel jí to řekl a ona slíbila, že ne, že rostliny zasází z boku domu. No tak balík ve čtvrtek přišel, a já večer vidím jak tchýně sází rostliny vzadu za domem, kde má být pískoviště. Šla jsem za manželem a v klidu mu to říkám, šel za ní a řekl jí, že něco slíbila a že rostliny mají být jinde. Tak prý řekla, že je o víkendu přesadí. Dnes jsme byli na zahradě a ona se tam samozřejmě objevila tak jí hned manžel připomněl, aby nezapomněla rostliny přesadit. No udělala obličej a nelíbilo se jí to. Tak prý jestli jí s tím manžel pomůže. Řekla jsem tam na plnou pusu, že se mi nelíbí, že se něco domluvilo, že nebylo dodrženo slovo a opět si udělala bez ohledu co chtěla. Kdyby jste viděli jak se tvářila, jak byla nasraná, ale ani nepípla. nakonec jí to manža pomohl přesadit a kromě těch rostlinek ještě přesadili další, které tchýně zasadila opět proti tomu, co slíbila, opět k plotu, kde bude pískoviště apod. Do toho jí kluci šlapali v kytkách (má na naší mikrozahradě vyčleněný kus, kde má ty své plevele, kterým říká kytky a snaží se to mít ohraničené plotem z plastu), já tam stála a vduchu se chechtala ....
Takže asi tak 😀 😀 😀

Omlouvám se za délku. Ale musela jsem se prostě podělit.

romcovaklarka
16. dub 2011

@mataharyy @lenule76 No máte pravdu holky... díky za názory, já už jsem si říkala, jestli nehloupnu a neměla bych být za ni vděčná... zkusím to nějak opravdu hoooodně diplomaticky. Ona je to v zásadě fajn ženská, jenom prostě trochu moc vtěrka, no. Na druhou stranu zatím neradí, neví všechno nejlíp apod., takže si říkám, že mohlo by být i hůř 😅 Ono je to těžký, možná, že někomu by tohleto i sedlo, ale já na to prostě holt nejsem ten typ 😒
Týýýbrďo @lenule76 tak doufám, že se ta moje taky takhle "nevyklube" ☹ Užila a užíváš si s ní teda fakt svoje...

lenule76
16. dub 2011

@romcovaklarka Jj já Tě chápu, klidně i manžovi, řekni, že je jeho matka bezva a fajn, to víš, že mu to bude lichotit, nic méně diplomaticky také zmiň, že by jsi uvítala menší frekvenci strarání se .... ale Ty si určitě poradíš. Hlavně to opravdu neodkládej. Pokud je tchýně tvárná, myslím, že to půjde a nebude nijak dělat problém, snad je to rozumná ženská. Doufám, že nebude hrát na city vydírat, ale podle toho co píšeš, netipovala bych to. Držím palce a pak dej vědět 🙂

lenule76
16. dub 2011

@romcovaklarka Já mojí tchýni nedám nic zadarmo a ona to ví 😎 Teď je řada na mě a já ji budu mít v šachu. Dokázala jsem to co ona si nepředstavoval ani v nejdivočejších představách. Její syn se rozhodl odejít !!!!! z domu, kde žijeme a jít se mnou. To je pro mě výhra. Její syn mi řekl, že pokud půjdu já pryč on ani na okamžik nebude řešit co má dělat ... pro něj je jasný, že jde se mnou. Já jsem pro něj ta nejdůležitější, nyní tedy i naše děti. A to já prostě chci,aby můj partner tál za mnou a podporoval mě, to je to co je potřeba pak se další problémy řeší snáz.

donika
16. dub 2011

ahoj! 😉 tak já mám taky takovou milou, hodňoučkou tchýńuli, co by se pro ostatní rozkrájela.. a svou péčí a neustálou potřebou pomáhat a být přítomna občas nechtěně "dusí"... 😅
Ale co je fakt, je to opravdu skvělá ženská, rozdala by se... má ráda kluky, moc ráda by je viděla skoro denně a prostě nevidí v tom něco špatnýho. Já jsem ale asi trošku jako ty.. a mám ráda svůj klídeček.. 😉
Píšeš že tchýńule se snaží být opravdu kamarádská... já bych se manželovi asi zmínila.. ale šla i rovnou za ní. Ono stejně se pak naskytne spousta příležitostí, kdy asi budeš potřebovat sdělit, že se ti něco nelíbí a že se "stará" až moc... a ono přece jen.. asi je lepší si to vyříkat přímo s ní než pořád "vzkazovat" po manželovi..
Mýho manžela tohle třeba přece jen trošku "rozladí" vždy´t přece- ona nám chce pomoct, myslí to dobře.. A má v podstatě pravdu.. jenže... 😅
Prostě si to řeším vše s tchýní a jde to mnohem líp. 😉 samože opatrně, pomalu.. náznaky a tak..
a pokud je tchýně fakt fajn... myslím, že to pochopí.
Ono přece jen.. píšeš že jí umřel manžel.. tak přece jen jste její blízká rodina, tak jí chce být asi víc obklopena. A taky přece jenom....jednou ty tchýně budeme taky, že jo.... 😀 a budeme to myslet dobře... 😀
Asi bych využila pomoci, která se bude určo hodit.. a tak trošku si ju pomaličku "vychovávala".. 😉 Jde to.. 😎 😵 😀

samozřejmě nemluvím o těch hrůzostrašných tchýních.. který spousta z vás má.. To opravdu zatáhnout žalužky, zavřít petlici a nebo rovnou vyvěsit ceduli - vystěhováno... 😝 😀

holesov
26. dub 2011

ahojky tak se přidávám,s tchýní stavíme domeček,je to dvoujednotka,,, s manželem máme dvě děti,domek ja na tchýni,manžel se s ní hodně hádá nemužou se snést tak jako dneka,byla jsem ve městě pohádali se tak že tchýně manželovi prej řekla že si vzal kurvu,,, když mi to manžel řekl tak jsem koukala jak blázen,a v ten moment to ve mě bušilo,a řekla jsem manželovi at zapomene na to že s ní budu pod jednou střechou,,, chci si najít nějaký byt a odejít,tedka bydlíme u manželové tety tedy u sestry tchýně,dokud se nedostaví baráček ale tedka už čekat na to jak se dostaví určitě nebudu,,, u mě zkončila,a pak jí řeknu i své a přímo do očí,,,

i její sestra se s ní nějak nemusí,má přes 100 kg cpe se vším co jí příde pod ruky,na stole byl talíř zákusku přikrytý ubrouskem a ráno už tam byl prázdný talíř nikdo nic neměl takže to snědla ona když se chystala na raní,a ještě lhala že ona nee a ještě se hádala s manželem,když se jí nato slušně zeptal,jestli jí to nebylo blbé to všechno sníst když to nebylo pro ní jelikož to donesly sousedi tetě a strýcovi,,, chodí do práce velice nic neplatí takže našetřené má a když jsme chtěli koupit dcerce kolo tak velice kdybych měla peníze ta bych vám nato přidala,a pak bylo něco třeba a už penízky měla,manžel kvuli stavbě byl rok doma bez práce žily jsme sotva z toho co jsme pobírala jen RD na malou,a pak nadávala že nic nedělá když byl od rána do večera a ještě v zimě na stavbě,když šel pak do práce tak zase nadávala že nic nedělá na stavbě jelikoý jezdil kamionem a jezdil třeba jen na výkend domu tak byl rád že si odpočinul a byl chvíli s dětmi,opravdu radost s ní to vám mužu vykládat,,, ptá se kam dete v kolik dojdete,kde jste byli, proč, a kde, a kam,,, a furt něco jak kdyby jsme byli malé děti,,,a manžela už to vytáčí a né jen jeho,,, celý život byla sama manžela měla kolem 25 let tedka má přes 50 a nikoho si nenašla sváděla to na manžela,a ten co s ním má manžela tak s ní nebyl ani se nedivím,,, manžel si furt stěžuje jaké měl dětství že si s ním nehrála,jen přišla z práce lehla a ležela,je strašná bordelářka,je jí jedno jak to v dome vypadá,,, manžel prý přijel z internátu domu a tam v kuchyni prej nádobí za celý týden neumyté,,, nemám sílu to vykládat,,, ale urazila mě a sklamala mě,, u mě zkončila,at si je v tom baráku sama a jsme zvědavá jak jí bude ale pak jí řeknu že přece nebude bydlet s kurvou,,, 😒

vally.
27. dub 2011

Ahoj holky (píšu to už po 3 tak snad se mi to opět nesmaže ale pro jistotu to ještě zkopíruju 😀 Byly jsme ted týden u našich a řeknu vám ikdyž je tam pořád spousta lidí a dětí mám tam větší soukromí než tady s ní. Tchyně je v důchodu a tak se celý den nudí sedí na prdeli a hulí a luští sudoku - včera taky přišla jak ji nesviral hrudník jak ji to pálilo bolelo že už myslela že si zavolá sanitku jak trpěla atd atd no drama co vam budu povídat a víte co sní nakonec vylezlo ? Ho.no že prý měla zácpu... 😀 Ale kdybyste ji slišeli jak to dramatizovala už jsem čekala že pointa bude v tom že měla infarkt nebo snad mrtvičko a ono zácpa. Tak jsem seděla a uvažovala jestli si ze mě dělá srandu jenže ne.. Mám to taky jako romcovaklarka tchyně by se nejraději nastěhovala k nam nahoru a probírala kosmetiku atd atd. A hlavně děti. Já chapu že děti jsou neodolatelné - ale tak at si udělá ještě jedno a mé nechá být . Včera syn přišel ze školky nabrala jsem mu oběd a on nechtěl papat že až sní nanuk. Tak jsem mu řekla že dokud nesní oběd tak nebude mít žádnou dobrotku a tchyně seděla vedle mě a moc dobře mě slišela, jenže za pět minut šla za ním a říká mu at jde sní dolů že mu dá lipo a když jsem ji řekla že v žádném případě tak řekla že lipo není sladkost.. No nešel sní sice to omrčel ale nešel. No a naknec mu to lipo stejně přinesla !!!!!!!! Ted máme doma docela krizovku, manža si to začal nějak brát, že pořad mám něco proti jeho matce. Jenže jemu se to říká on když je doma tak sem ani nevleze a když ano tak ji manža hned zazdí když zas něco mele at jde dolů.Jenže já jsem hold jinak vychovaná a to co si on kni dovolí bych si nedovolila já ani ke svým rodičům. U nás je vlastně 70% hadek hlavně kvuli ni. Včera se zdržel v práci a ona mu hned volala kde je.. Jako co jí je potom? je to můj manžel, to mě by to mělo zajímat !!! Ale ona to dělá pravidelně, tak jak říká chopek "co se divím" ..No strašně mi vadí.. Za dvě hodiny se vzbudí, bude mi tady zas hodinu knučet jak v noci nemohla spát jaké měla bolesti a nakonec z ní vyleze jak tak koukam ven že si malou vezme na procházku ! Což fakt nechci. Jen aby zamachrovala? Malá má 8 měsíců a ona sní byla na procházce jen jednou v životě. A ted se může po... No zas jenom zamachruje před sousedy a na rok klid. Jenže mě to vadí kecá s kámoškama co malá umí a co neumí. A přitom pořád říká jen to co uměla ve 3 měsících.. Teda rozhovor probíhá asi takhle ( Amálka začala ted zvedat hlavičku, narostli ji 2 zoubky, ještě se nepřekutalí) no prostě fakt jako kdyby ji měla bloklou v hlavě a za poslední 4 měsíce ji neviděla jinak pokročit. Ted mi psala kamoška co její mamce neříkala a jestli to není pozdě že neudrží sama hlavičku - prostě lže kam se podívá !!!!

vally.
27. dub 2011

Jééj pardon za román 🙂

jimisek
4. kvě 2011

ahoj holky,tak jsem rada,ze v tom nejsem sama.Moje tchyne je 10let sama,3krat rozvedena,s manzelem kdyz jsem otehotnela jsme u ni zacali zit,no ze zacatku to docela slo,ale jak se narodila mala,bylo to peklo,ona jako matka ktera vychovala tri deti je nejlepsi,zadny z jejich deti nezlobilo,nedelalo bordel a atd...malem jsme se s manzel kvuli ni rozvadeli,nejsem typ cloveka co si necha vse libit,takze sem se ozvala a bohuzel manzel to pak resil tak,ze radsi chodil do hospody..Krize nam trvala skoro rok..Nakonec se vse s manzelem srovnalo,tchyne se asi drzela a byla celkem v klidu..No,ale co predvedla ted,to nena obdoby..Manzel me nastval tak jsem odjela k sestre,po trech dnech si tam pro nas l prijel,ale to co me cekalo doma,tchyne urazena,ze co mam jako odjizdet od manzela,vzdy na me startuje kdyz u toho neni manzel,byl vencit,tak ji rikam co ji je do toho,ze ona neni muj muzl abych se ji vyspovidala,druhy den,udelala manzelovi veceri,opecenky,ja si od nej vzala dva kusy,jsem v patym mesici,takze jsem chutove neodolala,no a ta prisla z loznice a prej,ze to varila pro nej ne pro me,manzel ji vynadal a druhy den ji volal at se nechova jak pubertacka,ze to je pouze muj a jeho problema ona,ze sem ji nastvala,ze sem odjela..No odpoledne prisla z prace a asi po hodine co byla doma zacala do me rejpat,manzel se me zastal a spustil na ni a ja uz to nevydrzela a zacala na ni jecet at se srovna,ze nejsem jeji dcera a atd,dopadlo to tak,ze na me nabehla,ja byl,a rychlejsi dala ji facku a to uz si mezi nas stoupnul manzel,ze jsem tehotna at me necha na pokoji,ale ji ze to je jedno,tomu vsemu prihlizela nase dvouleta dcera,ktera samozrejme zacala brecet,ty to bylo uplne jedno,manzel ji vyrval jeste vic,ale me se tim,ze se tohle stalo dost ulevilo,zjistila jsem,ze manzel je pri me a to mi dodalo silu..Dneska prisla z prace a dela jako by se nic nestalo,ja s ni nekomunikuju a ani to nemam v palnu,jen v to nejnutnejsim,Pri predstave,ze sem za chvilku porodim druhe dite,se mi dela zle a fakt jsem zvedava jak tohle dopadne..Moc se chci odstehovat a hodne doufam,ze to konecne vyjde,jinak ji asi zabiju 🙂 ..preju vam krasny vecer plne pohody

lucisa
5. kvě 2011

@jimisek ty jo, to je síla, taková Itálie, akorát snacha s tchýni. A vy máte i společný byt, takže žádné soukromí, společná kuchyně, sociálka? To bych nedala.........

jimisek
5. kvě 2011

@lucisa ano mame,ale aspon loznici ma svoji 🙂 ..Nejhorsi je,ze manzel je nejmladsi z jejich deti a jeji milacek,takze to je parada,ale nastesti jeste pracuje,tak mam aspon do 16h klid 😉 .Driv i byl problem,ze mu nevarim teple vecere,tak sem ji rekla,ze jeji syn ma ruce a muze si neco udelat sam,ze teple obedy ma,tak muze byt rada..I ja sem drzka a nenecham si hodne veci libit,ale radsi nez abych se s ni hadala,ji slusne ignoruju,ale to je to co ona neumi a pak to dopada takhle..

moudivlacek
5. kvě 2011

holky co bydlite s tchyni klobouk dolu,neskutecne vas obdivuju,s tou moji bych nevydrezla ani sekundu 😠 tak zlou egoistickou osobu neznam, matka co okrade vlastniho syna, je mi z ni na bliti, manza to sni utnul a bude klid, doufam

jimisek
5. kvě 2011

@moudivlacek Tise zavidim 🙂

moudivlacek
5. kvě 2011

@jimisek ono neni bohuzel moc co,ted o tom nemuzu psat,az se to doresi,tak pak 😉 ale oproti ostatnim co jsem tu cetla,si muzu piskat,nevidela jsem je od Vanoc 😵

veveruse
6. kvě 2011

@mataharyy Ahoj, nejdřív se všem omlouvám, že odbočuji od tématu. Jen jsem chtěla pogratulovat Mataharyy k narození miminka. Tak oběma hodně zdraví a štěstí. Omlouvám se za zpoždění, nestíhám a už jsem tu nějaký čas nebyla.

mataharyy
6. kvě 2011

@veveruse Jé díky moc 😵 😵
@jimisek hezký, no já bych asi emigrovala 😅

jimisek
6. kvě 2011

@mataharyy Je a tak to i ja gratuluji 🙂 ...No a jestli se do porodu tady nic nezmeni,tak radsi pujdu bydlet ke svy mame do 1plus1 😀 ...

terka_85
10. kvě 2011

Ahoj holky,
také tchyně občas dost rozčiluje. Malému jsou 4 měsíce a ona ho viděla snad jen čtyřikrát (a to to má k nám 20 minut). Před porodem měla pořád řeči, jak se na něj strašně těší, jak bude vozit atd. Mě to ale osobně moc nevadí, nemusím jí. Ona totiž trpí depresemi a dost často se stává, že se jí udělá zničeho nic špatně, že nemůže ani vstát z postele. Už jsem si říkala, že bych jí snad ani malýho nedala na hlídání. No představte si, že bude u ní a najednou se jí udělá zle, malej bude řvát, bude chtít jíst a co pak. Manžel u ní nedávno byl a prý mu ani nemohla jít otevřít dveře, jak jí bylo zle...
Občas mi to ale přijde divné. Pořád jí k nám zveme, ať se přijede na malého podívat a to jí je pořád špatně. I moje rodiče ji několikrát zvali k nim na chalupu. Když ale jedeme k nim na chatu (mají ji společně s manželem), tak jí je většinou dobře. No nevím, zdá se mi to podivné.
O víkendu jsme u nich byli, po 4 měsících byla poprvé vozit, ale tím způsobem, že ho šla ukázat sousedům 🙂
Dávala jsem malému najíst, pak jsem poprosila manžela ať ho pohlídá a odběhla vyvařit flašku. Když jsem přišla, tak tchyně už byla s kočárem pryč. Docela mě to naštvalo, protože mi ani neřekla, že někam jdou. Přijde mi, že by si ho nejradši vždycky odvezla a byla s ním sama. Proč třeba neřekla, že půjdem na procházku všichni? Pak přijela a já vůl jí samozřejmě nic neřekla. Jako vždycky ☹

misiko
15. kvě 2011

dneska jsme se vratili z vikendu u pritelovych rodicu.a po techto zazitcich jsem zacala hledat nejake diskuze na tema tchyne.
malem me totiz kleplo.
krome toho,ze se budouci tchyne se mnou moc nebavi,od zacatku,jen v tehu delala,ze ji to zajima.tak se predvadi,cim dal vic.kdyz se mala mela narodit,odjela si na hory,takze do porodnice neprisla (coz mi ani nevadi) stavi se tak 1x za mesic,ale tak,ze nedokaze respektovat nas rezim,ktery mame nacviceny -koupani v 7 a pak spani.zavola si ve 3/4 na 7 s tim,ze je na ceste....a co jako,mam se z ni po....? nebo si vzpomene,ze jedou kolem,ze se stavi....nejaka slusnost,ze by zavolala do predu a domluvila se?
kocar vozila 1x,ted o vikendu po druhe. tak jsme to vyuzili a sli jsme na pivko,dorazila tam a odsedla si od nas s kocarem a malou o 2 stoly.tak jsem poslala pritele,aby dovezl kocar a ze jako nechapu co to je.pak si teda presedla a hulila male do kocarku,nastesti to taky vyresil on a rekl ji at si jde vypalovat jinam.
no a zaver odpoledne me dostal uplne.vzala jsem malou z postylky,byla podrazdena,bylo tam moc lidi,tak jsem ji chtela pochovat a utesit,ta se zvedla ani se na me nepodivala a vyrvala me malou z ruky.hraje si pred zbytkem rodiny na babicku roku...to jsem psychicky nevydrzela,a sla to rozdychat vedle do pokoje.mala se na ni za chvili poblinkala,protoze ji moc tlacila brisko,tak ji nastesti za chvili pritel donesl.uz jsme zustali v jine mistnosti.
dneska jsem ji ji uz vubec nedala,delala jsem vsechno pro to aby ji ani nevidela...mam k ni takovou averzi, vadi me jak se chova,ze se nezajima a pak dela jak je skvela babicka a mysli,ze to za 1 den dozene.ani se na nic nezepta .nedovoli se a to ze me malou rve z ruky,me otvira kudlu v kapse......
ale jak jsem cetla,tak mnohe jste na tom o dost hur,tak se drzte a pevne nervy 😉

vally.
17. kvě 2011

Nic sem nepíšu, takový román jsem pro vás měla a smazal se mi !!!!!!!!!!! 😖 😠 🙂

vally.
17. kvě 2011

Táák naposledy : za týden jde tchyně na operaci s páteří v nemocnici bude 14 dní a pak ještě lázně a obojí naštěstí asi 100km od nás tak navštěvy nejsou povinné..ještě že máme schody možná ji to trochu omezí z toho věčného lezení sem.. Do ted stála jejich nová koupelna protože tam chce vanu ale ne rohovou a jiná se jim tam nevleze sprcháč nechce tak jsem ted zvědavá jak se dál bude koupat v naší vaně.. Ale kdo chce kam ... Včera ji manža poslal někam protože do něj hučela jak má malá ležet že nesmí na bříšku a když ji řekl že na bříšku nespí tak hučela dál jak kdyby ho neslišela tak ji řekl at si ty kecy nechá pro sebe tak hned jako ským to mluví at se uklidní tak ji řekl at vypadne dolů.. Tak se urazila myslím že mu dala facku a odešla...Nebyla jsem u toho přišla jsem když ji vyhazoval ale nějak jsem tomu nevěnovala pozornost oni se hadaji docela často.. Pak jsem šla poslechnout děti ke dveřím a sliším jak tchan vlezl do kuchyně a ptá se jij proč zas řve.. A ona jak na ní byl manža hnusný atd atd a děda na ní že nám tam nemá pořád lozit a že je kráva blbá a odešel - já toho našeho dědulu žeru 🙂 No ale ráno mi měla pohlidat na chvili malou a ani nepřišla tak jsem si myslela že je uražená ale nakonec zaspala.. No ještě čekám co zní vyleze až vstane.. Mě t příjde jak naschvaly . Každy den dávám spát děti v 18:25 malá usne a syn kouká na animáček v posteli a usne.. A ona každý den se postaví na schody a volá at ji manža pustí vodu.. když ji teda jako každy den upozorníme at je potichu že deti usínají tak se omlouvá ale asi za 10 minut stejně řve z koupelny na dědu at jde do vany...Už mi to příjde jako schvalnost nebo spíš její blbost.. říkám si jen Ještě týden, ještě týden ... 😅 😅

deyana
17. kvě 2011

tak toto je téma pro mě 🙂 já si také ráda zanadávám na tchyni.. musím ale podotknout, že ani moji rodiče nejsou poslední dobou moc nohama na zemi.. 😠
@jimisek Holka, proč tam ještě bydlíte? já jsem to nejhorší dokázala snést jen půl roku a za cenu toho, že peníze teda nazbyt nejsou, šli jsme pryč, taky jsme bydleli u tchyně, ale v takovém sklepě, ani tam jsme neměli soukromí. Pak ještě na nás ušila boudu, připravila nás skoro o mega, ale když jsme to asi po roce tak nějak překousli a vzpamatovali se z šoku, tak od té doby s ní komunikuju jen když je třeba. Je to trochu lepší, my už jí oba řeknem svoje a klidně i sprostě, protože ona by jinak nedala pokoj s těma svejma kravinama. Jsem trochu líná napsat svůj příběh, bude to asi na dlouho 😀

jimisek
17. kvě 2011

@deyana No moc nam to nedovoluje financni situace,ale ja doufam,ze se to zlepsi,ta vidina tady je,v rijnu cekame narozeni druhyho mrnouska,tak do ty doby uz snad budem pryc a ona at si umre samotou a nudou.. 🙂 i psy ji seberu...

moudivlacek
17. kvě 2011

@vally. jestli muzu poradit,nez das odeslat prispevek oznac si a dej CTrl+C,at to mas pro jistotu ulozeny ve schrance 😉