Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

katerinanov
2. únor 2013

@maudn Moje tchýně byla to samé v bledě modrém až na to, že u nich ani ten záchod nebyl čistý. Naštěstí muž taky můj názor akceptoval. Návštěvy u nich jsem ani zatrhávat nemusela, to bylo muži jasné a u nás jsem je podmínila tím, že musí být čistá a nenasáklá skrz na skrz od cigaretového kouře. Byla u nás jednou za 7 měsíců 🙂

zizala79
2. únor 2013

toto je nejnovější úlovek mojí tchýně, pozitivnější mikinu na malý dítě jsem snad neviděla 😔

maudn
2. únor 2013
elvira
3. únor 2013

@zizala79 - to je nějaký vybledlý už teď, ne? 😀 A ten obrázek... 😀
Moje tchýně přebírala na půdě nasyslené skvosty a donesla K., co by mu už mohlo být velikostně dobré. Jeden ze skvostů bylo silonové maskáčové tričko se síťovanými rukávy a nápisem xxxxx for girls... 😀
Škoda, že jsem ho před tím nevyfotila, než jsem ho vyhodila.
Tchýně si teď došla půjčit fotky. Asi před měsícem jsme jí je ukazovali, zájem veškerý žádný...
Teď jí došla pozvánka na osmdesátiny vzdálené příbuzné, tak se chce pochlubit... Najednou se fotky hodí. Nehledě na to, že jsme byli několikrát u nich - včetně vánoc, fotit je zbytečné - mají foťák...
No, mě těch pár fotek neubude, to je jen povzdech nad tím, že si teď bude hrát na babičku. 😝

vladla
3. únor 2013

@elvira Moje bývalá(naštěstí) tchyně taky....nepohlídala, nepomohla....ale když jí měla přijít návštěva,tak za mnou přišla a chtěla malou pěkně obléci,že se jde pochlubit,jakou má vnučku!! 😠

zizala79
3. únor 2013

@elvira ono to ma jako takove sede smouhy,proto ta divna barva,plus je to foceno mobilem, ale v realu o nic lepsi. Ale cele cerne,agresivni 😔 vysvetleni: jine barvy nemeli, kdyz jsou ted ty slevy. Mohla rovnou koupit i jinou velikost....

kajalka
3. únor 2013

@vladla No ale nedalas jí, ne? To bych pani asi rychle vyprovodila.

elvira
3. únor 2013

@vladla - tak to je taky "super"... 😠

@zizala79 - u podobných věcí si říkám, že na zahradu dobrý, ale jestli nemáte zahradu.... 😀 😠

ivular
3. únor 2013

Tak se musím podělit o dnešní zážitek: malému teď rostou stoličky a nese to jako obvykle zle - usníná až někdy nad ránem - v jednu, ve dvě.. Dopoledne přicházejí obvykle tchánovci. No a dnes se jali volat našim (ti bydlí dost daleko), jak to, že v pracovní dny bývám ještě v deset hodin dopoledne v pyžamu, místo toho, abych vařila oběd... Já už prostě nevím, co k tomuto dodat.. 😔

vladla
3. únor 2013

@kajalka Ale dala.Bydleli jsme s nimi v baráku a dusno bych těžko snášela!

zizala79
3. únor 2013

@elvira zahradu nemame 😀 ja si treba jen predstavim, jestli bych v tomhle chtela mit dite vyfoceny, ... nechtela. Ja na obleceni fakt hakliva nejsem, ma toho spoustu podedeno, seprany to je, atd. Ale aspon barevny...

maladama
3. únor 2013

@zizala79 schov to koblížkovi, až bude malovat vodovkama, to jak když najdeš 🙂

jinak teda mně se ta mikinka líbí, ale já mám Wolverina (a komixy obecně) ráda, před dětma jsme s manželem šli do kina na každou komixovou adaptaci, kterou dávali. Jo, kde jsou ty časy, co se narodil malej, tak jsme dali jednoho Bonda ☹

elvira
3. únor 2013

@ivular - hned při nejbližší příležitosti bych tchánům řekla, že si nepřeju, aby moje chování, výchovu a chod domácnosti konzultovali s kýmkoliv dalším, moje rodiče nevyjímaje. Jestli mají problém, ať ho řeší přímo se mnou, ať je můžu poslat do pr... sama na přímo, protože mám ráda jednání z očí do očí. 😀

monyliny
3. únor 2013

Teda koukám jak čerstvě vyoraná myš 😕 Tady se rozeběhla debatka 😀 Můj manžel bydlel se svojí máti do 32 let,ale rozmazlovaný nebyl.Sice nebyl vedený k pořádku a základní praktické věci ho nenaučila(úřady,obchod,banka,chod domácnosti...)Např.-mytí vany je pro něj zbytečná věc,mýt ovoce taktéž,to nemluvím o tom,že si neumí složit oblečení .Trenky s jiným oblečením mu musím měnit já 😅 Je tak trochu jako dítě.Je hodně naivní a někdy mám pocit,že zešílím,jak je toho na mě hodně.Neměl jednoduché dětství.Zažil hlad a docela drsné podmínky.Je to na něm znát do dnes.Jí jako by už nikdy neměl.Jeho matka radši řešila náhradní otce než své děti.Ti jí převážně nahrazovali partnera.Manžel se musel vyučit zedníkem,aby doma něco udělal a užil si své.....Nebudu tady o tom psát-je to na dlouho a složitější.Hodně se na něm podepsalo "dětství".Ale nevím,čím to je,ale svojí matku obhajuje a neumí si přiznat jaká je.Já si jí vážím jako dříče,ale jinak jako matka jí jako matku neuznávám-byla opravdu hrozná.Dnes by zasahovala sociálka ☹Asi nikdy mít doma dospělého chlapa nebudu,ale je na něj spolehnutí a chodí do práce a stará se o rodinu(bývalý byl pravý opak-nezodpovědný fracek,který nadělal jen dluhy )Ale jeho mamča je hodná a já s ní vycházím do dnes.Mám pocit,že hodný chlap-tchýně mrcha a na h...vno mužský-skvělá tchýně. 😅
@maudn Ta tvá tchýně je jak z hororu.Fakt se divím,že to na tvém muži nezanechalo nějaké následky 😅 Jednoduchý to nemáš a přeji hodně štěstíčka a malému Alexandrovi hodně zdravíčka. 😲

ivular
3. únor 2013

@elvira Já jsem jim to už v podstatě řekla. Poprve v životě jsem na tchánovce křičela 😔 Ale poté, co sem přijeli o půl jedné v noci a začali malému balit věci, s tím že přespí na dnešek u nich a vrátí mi ho až dnes včer, tak už mi prostě docházejí nervy 😝

kitinka76
3. únor 2013

@monyliny "Mám pocit,že hodný chlap-tchýně mrcha a na h...vno mužský-skvělá tchýně" tak to je přesné!! u mě to taky tak funguje!!! 😀

kitinka76
3. únor 2013

@ivular v noci??? to bych je nakopala s rozběhem 🙄

ivular
3. únor 2013

@kitinka76 Tyjo, já už k tomu nemám daleko.. A to jsem vás tu kárala, abyste byly ke tchýním shovívavější. Tak se mi to pěkně vrátilo.. 😔

zizala79
3. únor 2013

@ivular cože??? leda tak na psychinu je poslat...

monyliny
3. únor 2013

@ivular Nechápu,mozek mi to nebere 😠 Drzý jsou jak opice,fuj 😠 To je dobře,že jsi se ozvala 😉

kajalka
9. únor 2013

Pomoc!!! Muž mě chce táhnout ke tchýni, prý si se mnou chce pohovořit 😝 A taky mi vecpat nějaký dětský věci po kamarádčinejch dětech. Nechci s ní hovořit, nechci žádný věci, všechno už na mimino mám (popř. to mám zamluvený u svých kamarádek). Vidím, jak zas bude přesladká, 2 měsíce si po mně nevzdechla a já bych to tak ráda nechala. Hlavně bych chtěla sebrat odvahu jí to říct. Myslím, že ale budu srabík, seberu psa a ztratím se na pár hodin venku...

kacenka1111
9. únor 2013

Ahoj devcata, tak se konecne muzu take pridat😀 Babbáááááááá jedna! vrrrrrrr 😠

zizala79
9. únor 2013

@kacenka1111 tak nějakou historku..

my nešli včera na oslavu narozenin synovce (8 let), takže: je vidět, že ta tvoje dámička (citace) s námi nechce mít nic společného (důvody, proč tam nejdeme, ji nezajímaly). ať si trhne nohou

kacenka1111
9. únor 2013

@zizala79 no...odmitla me i Veve, duvody samozrejme ma, ale ne kvuli me, ale kvuli mm...zacoz ja ani Verunka nemuzeme. Ted jsem si s ni vymenila par emaliu a v poslednim mi napsala, ze jestli chci nejake penize, ze zadne nema. BOHA JEHO! je to dundra, tak jsem ji poslala do vecnych lovist...ta baba mi nesmi na oci. Co si mysli, koza jedna???? fuchtle, furie, babizna, jeziibaba, lundra, flundra! 😅

pavlinka_zetko
9. únor 2013

Ahoj holky, občas to tu čtu, protože moje tchýně je taky maminka za všechny prachy. Prostoduchá, jednoduchá a zlá. Tak taky přidám dnešní historku, oproti většině zde uvedených je spíš pro pobavení.
Dneska po měsíci a půl přišla babička s dědečkem za svým vnoučkem. První čím mě vytočila byla 200g čokoláda! Prý maminka ti pak dá. Tak jsem jí řekla, že to teda nedám, že mu čokoládu nedáváme. K Vánocům mu koupila takový to balení kinder metr čokolády. Zatím dostal dva kousky, když si na ní nevzdechne, nevidím důvod, proč mu jí cpát. Sama moc dobře vím, jaký je to bojovat s kilama navíc.
No ale pak to začlo. Dřív než se zeptala, jak se máme (což vlastně nikdy nedělá) nebo se zajímala o malého, tak začala nadávat na politiku, společenskou situaci, bezdomovce a hlavně prezidentský volby a Karla. A prej doufám, že jste toho německýho hajzla nevolili. No ačkoli jsem tušila, že mám radši mlčet, vytočená jejím antré jsem jí řekla, že volili. To jste měly vidět, jak se naštvala! Normálně nám dvěma dospělým lidem řekla, že by nám nejradši nafackovala, že jsme sice vysokoškoláci, ale úplně pitomý a jak jsme to mohli udělat. No hele monolog kdy tady ječela dobře 10 minut. Ani jsem se nesnažila jí jakkoli oponovat. Já jí její názory neberu, moc dobře vím, že volí komouše a ikdyž s tím nesouhlasím, beru to jako její věc a je mi to srdečně jedno. Ale přijít na návštěvu a takhle nás seřvat, no nakopala bych jí do prdele. Když už jsem si říkala, že teda asi beru malýho ven, tak zasáhl děda, řekl, že ikdyž s náma nesouhlasí, tak se kvůli tomu nebude hádat a nějak jsme změnili téma. Ale ona si tady průběžně nadávala celou dobu. Chystali jsme se jim říct, že čekáme druhý dítě, ale za to, co předvedla, má útrum. Ikdyž ono jí to je stejně asi jedno. O malýho zájem prakticky nemá. Vymlouvá se sice na počasí, na návštěvu nemůže, protože jednou je zima, pak teplo, pak prší nebo taky ty šílený větry... Ale tak já jsem radši, než kdyby tu byla navežená den co den. Jen mě děsí, že moje děti mají také část krve z ní. Doufám, že jen krve a že po ní nic nepodědí!

zizala79
10. únor 2013

@pavlinka_zetko potěš koště s takovouhle tchýní, aspoň že ji vídáš málo. chudák tchán 😅 to musí být doma peklíčko...

trinity1973
10. únor 2013

@zizala79 pěkná mikča. 😀 Vypadá,že už byla někde ve světě. 😀 Hele,ale zip se hodí a se zbytkem onuce oblízneš na jaro okna .Ale jak říká elvíra,nalítačku na zahradu dobrý... 😀

zizala79
10. únor 2013

@trinity1973 ona je fakt nová 😅 má ještě cedulku, protože jsem ji ještě nevyprala a asi ji cca za měsíc vyperu a dám do skříně, ale pak na ni asi budu zapomínat ji klukovi oblíkat... nebo bych ji mohla vzít na návštěvu k mámě a zapomenout ji tam, NÁHODOU! si z toho dělám srandičky, ale je mi to líto, i kvůli mužovi. ona je baba nesnesitelná, ale pak si říkám, že je to jen člověk, škoda, že když se s ní nedopatřením setkám osobně, tak si tohle neříkám. ty jova, mám nějakou melancholickou, já bych tak strašně chtěla taky v tom daleku moct jít na návštěvu alespoň k ní nebo ke švagrové, co má stejně starou holku, děcka by si pohrála, my si daly kafe. neexistuje...

trinity1973
10. únor 2013

@zizala79 😀 depresivní barva,ale postupem času ji ve skříni jako zapomeneš... já to stejné a jsem z toho rozmrzelá. je mi líto,že je moje tch taková,co bych dala za hodnou bábinku. Dneska je melancholie,to je tím počasím.....

sariel
11. únor 2013

Já mám holky ke tchýni blok. 😖 Po porodu se chovala strašně a já jí to nedokážu zapomenout. Averze bych se ale ráda zbavila, strašně moc ráda, ale i když s tím přes půl roku bojuju, tak to prostě nejde. Nevím, co s tím, protože já si rozumím s každým, ať je jakýkoli. Snažím se akceptovat, že každý je jiný a nikdy jsem s nikým neměla žádné rozepře. Takže mně ta alergie na ní hrozně užírá a nevím, co s tím.