Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

evena
25. bře 2010

sarax tys mi tím uplně vyrazila dech to je hrůza 😔

ctenarka2
26. bře 2010

Holky, už jich mám plné zuby, ale vážně...

meandra
26. bře 2010

sarax: to je síla. Říká se, že vztah babiček a vnoučátek patří mezi nejkrásnější, ale nevím, jestli bych ho v tomto případě podporovala. Jestli je dámě zatěžko říci si o vnoučata, že se jí stýská a ráda by je viděla, nebo přijet a vzít je třeba jen na tu zmrzlinu, tak já bych jí rozhodně děti nenabízela a nevnucovala se.Nakonec přileze. A jestlli ne, taky dobře.

sarax
26. bře 2010

Meandro, je to rok, co je neviděla, ani narozeniny, vánoce...naposledy, když ted umřel manželovi děda, tak ani parte neposlali, jen to zavolali, s dovětkem, že tam manžel nemusí, ˇjestli má práci. Bydlíme kousek od sebe a když ji vídím venčit psa, tak se schová. Dětem je to strašně líto a když si ve škole povídaJÍ o babičce, tak doma brečí...manžel stojí s námi,ale když se s babkou vidí, tak si povídají a vše ok, jen o dětech se nebaví. To mu prostě řekne, že je vždycky ráda uvidí, když je přivede, že by měl vědět, co to je ucta k mámě. Mě vidět nemusí, přivede je manžel klidně pod vchod,ale to prostě nee... já to nechápu, a to st. synka viděla v týdnu a každý víkend.. udělalo to v jeho dušičce dost vekou díru, opravdu jde přes...

karinka78
26. bře 2010

Sarax: delas dobre, prarodice by meli mit k tobe uctu- nebot tak jak by tvoje deti videli jak se prarodice chovaji k tobe- tak by pak mozna mohli pochytit spatne moresy a chovat se takhle potom k jejich vnoucatum. Vim, ze spousta lidi namychne ze az dospeji tak to budou videt jinak, ale ja si myslim ze to co dite pochyti za mlada tak si to sebou nese cely zivot. Ale je mi tvych deti lito, ja osobne vim, jaky je to hrozny pocit kdyz prarodice nejevi zajem a nebo uprednostnuji jine vnoucata. Je to zazitek ktery si sebou lide opravdu nosi cely zivot.

sarax
26. bře 2010

Karinko: ona nestrádá, protže je zajímavé, že od té roztržky manželova sestra, která bydlí s nimi ,otěhotněla a bude mít každým dnem chlapečka. Tohle jediné nám tchýně zavolala a od té doby nic, hrdá...Ta sestra spí s tchýní v jednom pokoji, takže tchýně bude mít konečně miminko pod dohledem a s každodenní péčí, její péčí, podle svého, protože ta mamča prostě má nějaký handicap, nebudu se rozepisovat... prostě je babička vychechtaná, těší se na mimino od dcery, tím žije.. ale pro okolí je to milující a obětavá babička, který ani nepřivedu ukázat vnoučata...

meandra
26. bře 2010

Ale miminko od dcery jí přece nemůže nahradit ostatní vnoučata, pokud by je opravdu měla ráda. Je to ostuda, jak se chová. Být manželem, tak jí řeknu, že přijdeme buď všichni, anebo nikdo. A jestlí jí vnoučátka nechybí, její věc. Věř, že je to časem bolet přestane. Připomíná mi to mojí ex tchyni z prvního manželství. Rozvodem skončilo i její vídání se s tehdy pětiletým vnoučkem. Že jsem pro ni byla odepsaná já, to bych pochopila, ale naprostý nezájem o vnouče. Možná kdybych jí ho přivezla bez pozvání pod nos, vzala by ho na milost. Ale to jsem neudělala a nic se nestalo. Chybět malýmu přestala, ani to dlouho netrvalo. A co vím z doslechu, tak se to pak u ní opakovalo s dalším vnoučkem.Tak nemá nic.

sarax
26. bře 2010

Když jí manžel napsoledy volal, že si přece nebudem přeposílat poštu, co mu občas k ní dojde, tak mu řekla, že k nám nikdy nepřijde, mě volat nepotřebuje a dokola, že ucta a přijít ukázat vnoučata a at jí teda dá pokoj....ale venku pod vchodem, když se náhodou potkáme , když jdeme s manželem, tak před tchánem na malého mluví, a je z něj jako podělaná, tchán nás zve nahoru na kafe, vypadá to, že trucuju já a všichni mě jako poslouchají a jen proto k nim nejdou.....Na mě teda nepromluví,ani se nepodívá, tchán je v poho...je mi to vždy líto, protože malej je pak plačtivej, to se stalo asi 2x během roka, abyste si nemysleli, že je to často. Já bych i po sté kvuli prckovi zkousla jít nahoru, ale on by z té návštěvy žil chudák další půlrok a já vím, že by si o něho nezavolala, jako to je doposud., Manžel mi řekl, že at počítám s tím, že to tak bude pořád,at s tím počítám, ted bude prostě jen mimino od sestry a to u nich doma. Já bych to miminko taky někdy ráda viděla, budu přece teta a to mimčo za nic nemůže,a le fakt už to baba přehnala, snad mi rozumíte? Já nejsem plná zloby, jen je mi to strašně líto, hlavně dětí....

brumdinka
26. bře 2010

sarax - tohle je ale opravdu síla 😠 baba jedna, bych jí naučila slušnýmu chování 😠 😀 kurnik uplně sem se namíchla 😝 😀

jinak holky, oni děti nejsou blbý a nakonec to překonaj i když to zanechá třeba šrámy, já mám něco podobnýho, babička (tátovo mamka) taky nějak nejevila extra zájem o mě a sestru, za to o mou druhou sestru s tátova prvního manželství ano - prostě dodnes nepřekousla, že se táta rozvedl (přitom příčina rozvodu byla jeho první žena, když skotačila s každym ve městě 😅) a našel si jinou partnerku; my sme k babi chodili jen občas s tátou jako malé, sama jestli přišla tak možná o vánocích a i to byl svátek 😀 výsledek - dodnes se s ní já ani sestra vpodstatě nestýkáme, mamka jí neviděla 20 let - já tam zajdu jednou za
2 roky jen proto, že se přiznám mám trochu černý svědomí, že at´se stalo cokoli je to přece jen moje babička ------ no je to docela smutný 😖

meandra
26. bře 2010

Jenže takovýhle babičky se pak ve stáří nesmějí divit, že si na ně již dospělé nebo dospívající vnouče sotva vzpomene, a chodí za nimi třeba hlavně z povinnosti nebo nějakého pocitu zodpovědnosti, když se tam nevypěstoval žádný láskyplný a pevný vztah.

sarax
26. bře 2010

Holky, moc děkuju za příspěvky a omlouvám se, že píšu zatím jen o sobě,ale jsem toho plná, to znáte, snad ☹ ... Ona moc dobře ví, že kdyby udržovala alespon formální vztahy a přišla klukum popřát k narozkám, tak že sklopím uši a budu se snažit, já si skutečně myslím, že to měla promyšlené, že schválně vyhrotila a to musela dost, protože já hodně vydržím...... že to udělala tak,aby tu moji mez překročila, já ji sdětma neotravovala, ale ona pro okolí byla krytá tím, že jí děti "neukážu" , a přitom měla klid na to nebohý mimčo , u nich doma....Napíšu vám příklad její nelidskosti, nebo jak to napsat........no, já to neviděla, ale manžel mi ve slabé chvilce řekl, že na kremaci při obřadu měla sklopenou hlavu a datlovala do mobilu, on by mi to nikdy neřekl, protože se ji snaží aspon trošku jako obhajovat, jako syn, ale měl trošku upito, tak to z něho vylítlo..... už viděl, že je fakt strašná... že nemá uctu ani k tomu mrtvému v rakvi před sebou. Kdyby si manžel nebyl jistý, tak by mi to neřekl....tak taková je moje tchýně, pro okolí usměvavá všeobjímající láskyplná babička. Je mi jasný, že můlže říct, že musela kontrolovat svou těhotnou dceru,ale ona se prostě podle mě "nudila". když ostatní kolem vzdávali uctu, její manžel tam plakal a ona ho takhle "podpořila", tak už chápete, že s ní prostě nejde vyjít, je opravdu nelídská, do sebe zahleděná

frisbee
26. bře 2010

sarax...nemuzu moc psat,momentalne jsem v cizine,v nedeli se vracim,tak uz budu na netu...ale opravdu jsem v sokumprotoze vim,co prozivas,holka,pis sem,dej ze sebe vsechno ven,protoze pokud to budes v sobe dusit,odrazi se to na zdravi.
Ta tvoje je bezcitna a bezcharakterni potvora,ty ji k nicemu nepotrebujes,ty jsi slusna osoba a proto si k tobe tolik dovolila.
Dorazilo me to,jak ti vzala dite a nechala te kdesi...muselas byt v soku..fuj,nemuzu na to myslet.
Drz se a opravdu sem pis,vsechno zly musi z hlavy pryc.. 😉

sarax
26. bře 2010

frisbee:moc Ti děkuju, četla jsem Vás celé léto, každý den, až do dnes, každej den brečím, nabrala jsem 10 kilo a zestárla, vypadám, jak když mi někdo umřel, jsem strašně unavená, v zimě jsem se složila, nemohla ani vstát, protže ještě něco vysvětlovat manželovi, jsem nedokázala, když mi řekl, že matku má jenom jednu, tak jsem se složila, pár dní jsem se nemohla ani učesat.......nejvíc je mi líto dětí...ještě jednou děkuju, moc se mi ulevilo

pepibubu
26. bře 2010

Sarax - holka bacha... Nemohla jsem se ani učesat, to je typickej přznak deprese, to "nemohla jsem ani vstát" taky.... Musíš se sebrat a mazej k psychologovi, tohle už opravdu není dobrý... Ale nech si doporučit, stejně jako v jiných oborech i mezi psychology jsou propastné rozdíly, tak ať se dostaneš k někomu fakt dobrýmu.... Držím palce...

sarax
26. bře 2010

Pepibubu: dík, já vím,tenkrát jsem začala chodit po vyšetřeních se štítnou, až mi jedna dobrá doktorka promluvila do duše, řekla mi o svém stejném problému, zasmály jsme se spolu, já pochopila, že děti vlastně mají jen mě a musím se vzchopit, od tý doby dobrý, jen ted se zase něco nakupilo... ta kremace a manžel ted dělá skoro u nich, tak to mám v hlavě každý den, ale strašně mi ulevilo tu psát, myslím, že to prozatím stačí....jste zlaté, taky jste si prožily svoje... děkuju vám

frisbee
26. bře 2010

sarax,srdicko nedekuj,ja vim,jak jsem se v tom placala sama,manzel stal na me strane ale nebyl doma casto,takze jsme si to odnesly my dve s dcerou...presne to je to,o cem pisu,ja zacala mit problemy s metabolismem,nabrala jsem,pak tu arytmii a psychicky jsem byla kdesi az pod zemi..jak ti radi holky,zajdi si k psychologovi,pomuze ti to,jak se v tom clovek placa sam,je to katasrofa.Vydrz,holka. 🙂

sarax
26. bře 2010

Holky, já se objednám, ale to, co se děje venku přece neovlivním...mrzelo by mě, kdyby mě začal psycholog přemlouvat, po tom, co bych mu všechno řekla, abych za tchýní zašla a domluvila se s ní (já to párkrát na radu psychologa udělala, dokonce ji i objala, šla jsem i na rodinné konstelace a bylo to pak ještě horší, měla ze mě srandu)... já už tentokrát po tom, co mi ukázala, že klidně kašle na děti i třeba rok, u mě uplně ztratila hodnotu, po tom, co jsem si s ní prožila, snad mi rozumíte...

v p*delce jsem byla kolem vánoc, ted jsem se jen chtěla vykecat, jako kamarádkám, sebrat odvahu a napsat vám
....joooo, žeru jako mlejn, a uslznu, kdž vidím cizí babinu s dětma na vycházce,ale doma je vše OK, děti ve škole v rámci možností 🙂. doma navařeno, uklizeno, ven chodíme 🙂, jen, že malej mi v noci ještě pořád nespí, tak jsem trochu unavená, to možná pramení i z toho...

sarax
26. bře 2010

asi jsem chtěla i trochu politovat a přečíst si, že tohle není normální chování, tak jsme vás asi trochu vyděsila, já vím, že nemám děkovat,ale děkuju 😀 😀 😀 , fakt ze mě alespon dneska spadl balvan 🙂

karinka78
26. bře 2010

sarax: ja se ti ti vubec nedivim, ze uz u tebe nema zadnou hodnotu. Respekt muzes pouze dat nekomu kdo si ho zaslouzi. To je neco co lide kteri si timto neprosli nikdy nepochopi. Ja tchyni take neberu jako Cloveka, ktery si zaslouzi mit nejake deti a vubec zit. Rikam si, jake je to nespravedlive, kdyz je mnoho paru co nemohou mit deti a pak jsou takove lidi ze si toho vubec nevazi. A nejvic se vzdy pobavim jak vsichni rikaji jak deti maji k rodicum povinosti a musi poslouchat apod. Nechapu jak si "dospely rodicove" mysli ze deti jsou jejich majetek. Deti jim byli darovani a to na dobu neurcitou- povinnost rodicu je deti milovat a ukazat jim tu spravnou cestu zivotem- ale co by nikdy nemeli ocekavat nazpatek je stejna laska od deti k nim a nebo to ze deti pak budou jejich starostlivost vracet. Nikde neni napsano ze dite by melo se starat o rodice, protoze rodice jim objetovali svuj zivot apod. Rodice by si meli uvedomit ze nikdy nic diteti neobjetovali ale pouze oni dostali tu nadhernou moznost byti rodicemi. A kdyz deti vychovaji tim sparavnym smerem tak ta laska se jim vrati na vnoucatech apod. Ale jestli v te vychove neco chybi ci dokonce selhali nemohou ocekavat nic nazpatek. Tot muj nazor- rodice, prarodice atd by meli byt vdecny za to moznost byti rodicemi a prarodicemi.

brumdinka
26. bře 2010

karinka - to se nedá takhle paušalizovat, ono povinnost není ani děti milovat a ukázat jim správnou cestu životem - někdy se to dítě taky nepovede (chytí se party, drog atpod.) a né vždy udělali rodiče ve výchově chybu

ono chyba spíš je automaticky očekávat něco co já si představuju, protože prostě druhý si to může představovat jinak atpod........ to je na dlouhou diskuzi

sarax - promin, ale s tim psychologem a cos tam psala se jí nedivim, že z tebe měla srandu - prosim Tě, zvlášt´ pokud se chová takhle, psychologem nic nevyřešíš, poprat se s tim musíš sama 😉

karinka78
26. bře 2010

no vidis, a no to mam take trosku jiny nazor. Vsichni budou hazet odpovednost na neco jineho- on je takovy protoze je to normalni ve ksole, on kouri nebo bere drogy protoze se chytil party atd...bohuzel zijeme v dobe kdy je jednodussi hazet vinu na neco a nebo nekoho jineho...Vzdy to zalezi jen na rodicich a v jakem kolektivu to dite nechavaji. Vim, ze je to nekdy tezke, hlavne pri skolni dochazce, ale vsichni deti velice podcenuji- maji neuveritelnou schopnost vnimat a rozumet. Takze kdyz od mala vychovavas dite stylem, ze prijde doba kdy vrstevnici budou nalehat a by kouril apod, tak ver, ze to dite neni hkloupe a bude vedet jak spravne se v te situaci zachovat.A tohle vim, jiste nebot mam spoustu znamych kteri takhle vychovavaji deti a musim rici ze jim jen radost prinaseji. Napr nechapu kdyz rodice kteri kouri se pak rozciluji ze jejich dite kouri take...apod. Je to jen o komunikaci a jake si to udelas takove to mas.

sarax
26. bře 2010

Brumdinka, Karinka: já se na ni nevrhala hned 🙂 🙂 🙂 , to mě docela rozesmálo, ta představa 🙂 🙂 🙂 . Uplně to vidím, jak ona mě ani nepozdraví, a já se na ni vrhnu a začnu ji objímat... ježííííš, se chlámu 🙂 🙂 🙂 , živě vidím, jak by se vyděsila, že je najednou vystiskaná a oslintaná od snachy 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ..uuuuuf 🙂 🙂 🙂 . To bylo v době, kdy jsem se fakt snažila a sama v sobě si (v duchu) na radu psychologa sypala popel na hlavu, tak jsem se jí snažila přiblížit, aby pochopila, že miluju jejího syna, že se vnoučata mají dobře a že může být na nás vlastně pyšná, při dnešní rozvodovosti a čím víc jsme se snažila - např. společná dovolená, výlety, chození po příbuzných...tím víc mě ona asi záviděla nebo co... a já překusovala, překusovala a víc už znáte 🙂... ale tu úpředstavu, že tchýni držím za ramena si dneska ponechám, to mě pobavilo 🙂
Já se spíš trápím tím, čím Frisbee, že jsem si to nechávala líbit a že děti nemají kontakt a jsou ještě malý a ten čas jim nikdo nevrátí.. až babka dostane rozum, tak to už bude v tahu...Na kremaci jsme si říkala, babko , vzpamatuj se, život ke krátký, je to věčná škoda, ale nejde pořád běhat, jak ty pískáš... no, ona vlastně ani nepíská, ona po nás chce, abychom věděli kdy se jí pískat chce a ona ani to nemusela 🙂 . Přeju vám krásný víkend a snad vás neobtěžuju ...

brumdinka
26. bře 2010

karinka - no ono to neni tak jednoduchý, kdyby bylo, tak není třeba všech těch krizových center atpod 😀 - si povíme až budeš mít dítě v pubertě - ono někdy stačí hodně málo, aby tam dítě spadlo a můžeš ho vychovávat a komunikovat jak chceš nebo na něj někdo ušije boudu atpod. a je tam - víš on život neni černobílej 🙂

sarax - víš ale neměla by ses tim trápit, lidi nepředěláš - spíš si nenech nic líbit 😉

karinka78
26. bře 2010

sarax: ja si myslim, ze jsi byla dost dobra ze jsi se to snazila resit- mam kamaradku ktera byla na rodinné konstelace a moc ji to pry pomohlo. Ja psychology nezatracuji. Docela me pobavilo to posledni- ze uz mate vedet kdy se ji chce piskat- no samozrejme, prece se nebude kvuli vam jeste namahat piskat 😀 😀 😀 ...a jeste myslenky se ji musite naucit cist 😀

sarax
26. bře 2010

No, já pubertáka mám a vím, že se stačí tzv."blbě" zamilovat a rodiče můžou, co chtěj...třeba jako věci - výchova, že Cola nee, že cíga nee, to rodič, kterýmu na děcku záleží, zvládne,ale pak se fakt dějou po 16 roku věci....zatím nám to ještě nezačalo, ale kritika probíhá, to zase joooo 😉

karinka78
26. bře 2010

brudimka: to se mi opravdu libi, kdyz se rekne - vsak pockej az budes mit deti....vis, ja jich za svuj zivot vychovala dost- i tech pubertalnich (ja pracuji s detmi bez rodin) a je to jen o pristupu a hlavne zkusenosti.
Vetsinou je to jen o tom, ze rodice vychovavaji tak jak mysleji ze je nejlepe- ale nakonec to stejne zustane u toho- ze je vychovavaji tim jedinym zpusobem ktery znaji a zazili sami. Ja jsem si vzdy stala za nazorem, ze kazdy rodic nez by mu bylo "povoleno" porodit dite by mel projit skolenim. Presne takovymi testy jako musi prochazet rodice kteri chteji adoptovat. Nikdo uceny z nebe nespadl, a vsichni by se meli alepson podrobit nejakym "basic skolenim". A nejvice deti kteri bohuzel jsou "problematicke" to vetsinou maji z kruhu v kterem vyrustali. Ale pravda je, ze se svetla vyjimka nekdy najde a z pekelne rodiny se muze vyklubat seriozni mlady ambiciozni clovek ktery se pokusi zmenit svet.

brumdinka
26. bře 2010

karinka - mě se zas nelíbí jak automaticky když se něco takového stane, tak za to můžou rodiče - to prostě neni pravda a dál no coment, vážně nemám čas ani náladu se nad takovejma věcma dohadovat 😝

karinka78
26. bře 2010

😲

meandra
26. bře 2010

Že za to často rodiče nemohou je dobře vidět v rodinách s 2 a více dětmi. Kdy jedno je fajn, zodpovědné, bezproblémové, a druhé se chytí party a nic s ním nehne. Přitom mají stejné podmínky, stejnou výchovu a zázemí. Rodiči to zas až tak moc nebude. Samozřejmě, když jsou rodiče "špatní", je větší pravděpodobnost, že se výchova nezvládne. Ale to už je jiné téma.

karinka78
26. bře 2010

Je opravdu tezke jednat s ditetem co se chytlo nejake party apod. Ale proto je nejlepsi prevence, pripravit dite na urcite situace a jak by je mohl vyresit a dat priklady. To je same jak ze zubama. Take se o ne musis starat hned od zacatku a ne az zacnou hnit...smaozrejme se nedky najde nejakej ten "zkazenej" zub ktere je vlastne uz takovej od narozeni...to same je to s detmi.