Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

sarax
26. bře 2010

nooo, určitě joooo, já jsem taky zničila moje první dítě 🙂 podle našich, protože jsem mu pořídila sourozence a pak ještě jednoho, prej potřebuje klid a ted... 🙂 🙂 🙂 ... je naprosto v pohodě, ale podle našich zničeneeej, chudáček 🙂

karinka78
26. bře 2010

jeste k tomu, ze se stejne vychovavaji deti se 2-3 sorurozenci. Ano, rodice vzdy reknou ze za toho "dabla" prece nemohou kdyz ostatni dve jsou jako andilci a vychovavali jsme je stejne.A to je ta chyba- protoze vsechny deti vychovavaji stejne. Ano, moji rodice si to take mysli doted a jen ja a moji sourozenci vime, ze to tak nikdy nebylo, nebot kazde dite je samostatna jednotka a nemohou se vychovavat uplne stejne a proto tento system selhava. Ano, je to jen o tom jak se rodice k tomu "vychovavani" postavi- nejde stejne vychovavat vsechny deti a proto se najde mezi 3mi sourozenci vetsinou jeden co tak nejak je nezvladatelnej.

meandra
26. bře 2010

Karin: Jsem zářný příklad, že to u nás doma takhle nefunguje. Syn odmala až do teď, je na střední, vždycky zásadně udělal to, na co jsem se ho snažila připravit (uchránit) 😀 , před cigaretami, nikdy mě s cigaretou neviděl, před nějakým malérem ve škole, zrovna ta situace, kterou jsme před nedávnem probrali i jak se zachovat, udělal přesně to, co jsme probrali jako nežádoucí. Někdy mám nervy na pochodu. Naštěstí žádná parta, drogy ani alkohol, ale i tak někdy melu z posledního 😉 .

brumdinka
26. bře 2010

kari - děti nemůžeš srovnávat se zubama 😀 prostě život neni tak děsně jednoduchej jak sis ho nalinkovala 😅 😀

karinka78
26. bře 2010

meandra- ale to si myslis a citis jen ty, ze jsi to udelala spravne, treba jiny clovek v jine situaci by to udelal trosku jinak a take rekl. Tohle prosim neber jako ze si myslim, ze jsi udelala neco spatne. Chci jen rici ze kazdy clovek je individualni a i kdyz ty si myslis ze jsi udelala vse spravne tak treba nekdo jiny si bude myslet ze jsi to mohla treba udelat lepe a naopak. Ale ono take hodne zalezi v jakem prostredi se deti nachazeji. neni to jednoduche vychovavat dite, ale take nikdo by nemel rikat ze udelal vse. Mozna udelal vse spravne co uznal podle sebe za vhodne, ale treba to nebylo to nejlepsi reseni. Ale to je nadlouho- byt rodicem neni jednoduche a prekazky se musi prekonavat kazdy den. Kdyby nebylo to spatne tak clovek nevi ze ho potkalo i neco dobreho.

karinka78
26. bře 2010

brudimka: zivot je takovy jaky ma byt a zalezi jen na samotnem cloveku jak se k zivotu postavi. A bohuzel/bohudiky ano- dite je jako zub- take vyrostl v tvem tele 😝

brumdinka
26. bře 2010

kari - a ty seš nějaká psycholožka či co 😀 bohužel život nikdy neni takový jak se k němu člověk postaví a jaký má být, je vidět, že tě zřejmě nic zlého nikdy nepotkalo, když mluvíš takhle - život prostě není takovej jakej si ho představuješ 😝 😀

a končim tuhle debatu o ničem 🙄

brumdinka
26. bře 2010

p.s. k příspěvku cos napsala meandře - karinka a ty seš samozřejmě jediná, která ty děti vychovává správně 😀 😀 😀

karinka78
26. bře 2010

nejsem jedina ktera deti vychovava spravne, nebot chybama se clovek uci...a je fakt ze me asi v zivote nepotkalo nic hrozneho- nebot vse co v mem zivote odehralo sem brala jako pozitivni vec- "vytvarovalo" to ze me cloveka, ktery se dokaze poprat s cimkoliv- holt co te nezabije, to te posili- kdybys mela trosku ochutnat z meho zivota tak skoncim s podrezanym zapestim- alespon tak nejak vzdycky komentuji muj zivot vsichni kdo me znaji a vim, cim jsem si prosla- a jedine co reknou- opravdu nechapeme jak jsi tohle vsechno mohla zvladnout- jini uz by skoncili na drogach, prostituci, a prinejmensim sebevrazdou...nesud druhe podle sebe. Ja nikdy nerekla nikomu, ze dela spatnou praci- jen jim vzdy reknu at se treba zamysli nad svoji praci a mysleni, ze by tam mohlo byt i jene reseni...

karinka78
26. bře 2010

a dokonalost neexistuje- a dokonaly 100% clovek nikdy nemuze byt, nebot clovek neni 100%...clovek se sklada z 50% zvirete...a pak uz jen se museme bavit o tom u ktereho cloveka prevlada vice ta zvireci polovina nad tou lidskou...ale to uz jsme odbocili od tema tchyne..takze koncim.

ctenarka2
26. bře 2010

Holky, ne že se tady do sebe pustíte, tady je povolenu nadávat a přít se pouze s tchýněmi 😉 Pojďte si postěžovat, co která tchýně zase udělala hrozného, ať se všem uleví, že v tom nejsou sami (spíše samy)... Ta moje mi teď tak rozložila manžela, že začínám uvažovat o krvavé pomstě.. Mám už jí plné zuby. A jak byl manžel celkem v pohodě, tak teď prohlásil něco v tom smyslu, že uděláme ústupek a když to nepomůže tak uděláme další a pak třeba zase další a ono se to spraví... Tak kdybych se dlouho neozývala, tak jsem po malých ústupcích ustoupila někde k Moskvě 😝

evinka001
27. bře 2010

ahoj můžu se přidat? i když popisování mých zážitků by asi vydalo na román.

ctenarka2
27. bře 2010

evi, určitě se přijdej, myslím, že všechny holky budou souhlasit s tím, že když si přečtou něco otrápení ostatních a samy se vypovídají, uleví to... Tak klidně piš i román 😉

moravanka
27. bře 2010

klidne piste romany, aspon se mi ulevi, ze v tom nejsem sama.

evinka001
27. bře 2010

nevím jestli je to trápení.... občas mi to přijde k smíchu a občas vyletím.... samozřejmě všechno umí a ví lépe, to je bez diskuze 🙂 , ale co mě šíleně vytáčí, tak nevím jak to nazvat, nejpřesnější výraz je asi využívání naší pomoci. Neříkám pomůžu ráda, ale občas si připadám jako blázen. telefony typu můžete se přijet podívat na to či ono, nefunguje mi to a tamto, jsou několikrát do týdne. pravidelně hlídá manželově sestře děti o víkendech, jenže při tom chodí ještě do práce, takže se to praktikuje ve stylu, jdu do práce a mám tu děcka, přuvezu je k vám a zítra mi je k večeru přivezte. to že si manžel chce o víkendu odpočinout,já že bych chtěla mít trochu klidu pro sebe nikoho nezajímá. nejvíc mě dostane argument, že švagrová si přece potřebuje od dětí občas odpočinout a proto jedou k babičce, mě fakt dostává. děti jedou totiž k nám, protože babička nemá na ně čas. jen mě uklidňuje, že já si při čtyřech dětech odpočinout nepotřebuji..... a proto si přiberu ještě další.zkoušela jsem jí to vysvětlit, ale marně, nokonec jsem já ta špatná.... největší novinka je, že s námi pojede na dovolenou, samozřejmě i s dětma, manželovi jsem dala jasně najevo, že za těchto podmínek odmítám jet, ale on za to nemůže, tak nevím co s tím

ctenarka2
27. bře 2010

evi: A kam jedete na dvolenou, že ona se rozhodla že jede s vámi a nedá se s tím nic dělat?

evinka001
27. bře 2010

jezdíme na dovču ještě s našimi sousedy, naše děti se kamarádí, na Vranovskou přehradu, máme tam v jednom spotovním areálu zamluvené chatky. jednu chatku mají pro sebe děti, strava je v ceně ubytování, bazén, hřiště, dětské hřiště, tenisové kurty a přitom klid a málo lidí, prostě ráj, až do letošní dovolené. co se s tím dá dělat, nevím, nejhorší je, že ji to nikdo nenavrhl, prostě nám to oznámila jako hotovou věc.

moravanka
27. bře 2010

evinka,a to ona mini spat s vama v chatce? ja bych zblaznila. to by nebyla dovolena, ale horor.

evinka001
27. bře 2010

moravanka, tak o tomhle jsem ještě nepřemýšlela, doufám ,že chce být ve své, mě už jen děsí ta představa, že s náma celý dny bude, žádný soukromí, všude s náma, protože co by tam taky sama dělala,že? prostě děs

ctenarka2
27. bře 2010

evi, a tu dovolenou už máte domluvenou? Co třeba zkusit jiné místo, třeba najdete něco ještě lepšího.. Nebo posunout termín a neříct jim o tom, aby si ho neposunuli taky... Na dovolenou s nimi by bylo asi spíše za trest, ne? 😒

evinka001
27. bře 2010

jj, to máš pravdu, bohužel termín posunout nejde a jinam jet nechceme, děti už to tam znají, jezdíme tam pravidelně každé prázdniny. jen doufám že pochopí že jet s náma jako doprovod je nesmysl, jinak si bude muset manžel vybrat, dovolená se mnou nebo s maminkou, zní to hnusně, ale jiné řešení prostě nevidím.

sylvka
28. bře 2010

ahoj holky,tak se jdu teda vypovídat.bydlíme v nudli kde půl maj tchánovci a půl my.vše je oddělené a vše samostatně.včera byl malej u tchýně,když jsem tam přišla,ládovala ho spálenou topinkou s česnekem ☹ to že jsem s tím nesouhlasila jí bylo jedno.večer kluk začal blít.MM že tam jde si to sní vyřídit.jenže ho znám že se matky bojí a neřekne jí nic.když malej doblil šla jsem tam sama.MM ať nechodim,že mám bejt ticho,ať jsem ráda že mám kde bydlet.stejně jsem šla.myslim si,že velice hezky jsem jí řekla,že je martínek ještě malej na takový jídla a že mu to příště dávat nebudem(ještě jsem použila množ.číslo aby to vypadalo líp)no a tchýně na mě vyjela,že už jí to byl říct martin a že to,že tam jdu ještě já je opravdu síla.tak jí odpovídám:že jsem se jí nechtěla dotknout a ona že už se stalo,ať ho tam k nim radši nevodim,aby mu tam neublížila atd.přišla jsem domů a dostala jsem vynadáno od MM že mi to říkal,že jsou to staří lidé,že jim mám být vděčná za bydlení,když mě naši vyhodili(nevyhodili-otěhotněla jsem,plánovaně)že má jeho máma pravdu a mnoho sprostých slov.dneska se na mě tchýně ani nepodívala,ráno přišel MM s tim,jak jsem jí ublížila,že brečí.že jsem já brečela celou noc(protože kluk celou noc blil)je mu jedno.tak holky,napište mi,jsem ještě soudná?myslim si správně že tchýně je hysterická svi..,která s MM manipuluje?

brumdinka
28. bře 2010

evinka - hele neni tvoje tchýně karinka - taky tu píše jako že všechno ví a všechno zná 😀

jinak evi - já bych nejela - tedy bud tchýně nebo já, jinak to pro mě neni dovolená - já si něco takovýho jednou zažila, jeli sme sice jen na pár dní k příbuznym do Plzně, ale původně to bylo, že jedeme k Jirkovo sestřence, tak sem se těšila jak budem bydlet u mladejch, jo chyba lávky přikurtovala se k nám tchýně a že jede taky za sestrou (malej byl tehdy ještě v kočárku); nakonec sme spali u oný sestry, která byla ještě 20krát horší než tchýně, takže pro mě to byl horor neměla sem tam jednu tchýni ale rovnou dvě - jediný štěstí bylo, že sme stejně furt lítali přes den po Plzni a večer sem to nějak přežila 😝 ale nikdy víc už k nim nepojedu 😝 😀

brumdinka
28. bře 2010

sylvka - nedej se, soudná seš ty, né tchýně ani tvůj muž - jemu to ale nemůžeš mít za zlé - on je jako mezi dvěma mlýnskými kameny - rád vás má obě, takže jeho bych do toho nepletla. - hele já vim že je to těžký, ale musíš dát jasně najevo svůj postoj a stát si za nim a to i kdyby se všichni stavěli na hlavu včetně manžela 😉 - neboj však ono se to uklidní - takovejch výstupů já tu za těch 10 let co bydlim v baráku s tchánovcema měla 😀 Jitrka mi pak řikal, jak sem nemusela, že tim stejně nic nevyřešim - já mu na to odpovim, ale musela 🙂 a vždy to má pozitivum, že tchýně se pak děsně urazí a tejden s náma nemluví a je aspon klid 😀 - ted´už to ani neřešíme - to vážně nemá cenu - my sme ti nejhorší, Jirkovo brácha s rodinou nejlepší a hotovo, to že nebej nás tak jim to spadne na hlavu je vedlejší, že 😀 jde o to si stát slušně za svym a nehroutit se z toho 😉

sylvka
28. bře 2010

brum dík,ale já já jsem právě naštvaná i na MM protože si myslim,že by měl stát za mnou.mě to nebaví se pořád nechat vyhazovat a poslouchat nadávky na moje rodiče.

svataterezicka
28. bře 2010

Sylvka tak rekni manzelovi ze jsi to musela rict, protoze ti slo o zdravi vaseho syna. A aby opravdu pochopila ze si to neprejes, pokud jsi ji to predtim slusne rekla a ona ho tim stejne nacpala (tak to asi nepochopila).

brumdinka
28. bře 2010

sylvka - nemáš zač 😉 jinak určitě by měl stát za tebou, ale někdy holt chlapi neví kam se maj postavit, tak to radši neřešej vůbec 😀 nebo se snažej zlehčit situaci 😝 ale nadávky na tvý rodiče a vyhazovat te to trochu chlapec přestřelil, né 😅

kaa
28. bře 2010

Sarax- toje síla, hnus, jak ti brala malého, cd a všechno, fuj 😝
A já myslím, že ti psycholog neřekne, že máš jít za ní a omluvit se a nevím co, naučí tě,jak s ní vydrbat 🙂 , mně tak psycholožka pomohla s kolegyní z práce, to byla až šikana a šéfka to nechtěla vidět, ale u té doktorky jsem získala sebevědomí a bojovala jsem s ní,nakonec mi ta kravka dala pokoj, viděla, že už se nebojím. Ale holky nebylo to jen tak, dlouho jsem byla na antidepresivech a z debilních keců mojí tchýně tak nechci dopadnout, proto chodím sem 😀

kaa
28. bře 2010

Sylvka- no to mazec, u nás taky tchně umí uhrát na J, cokoliv, pak před ním brečí, že já jí ubližuju, a já taky foma fňukám. Ale naštěstí si J nedovolí na mně mluvit sprostě, a to bych se ani nedala, bylo by mi to líto a bylo by to těžké, ale šel by. 100x jsem mu říkala, že my jsme teď na prvním místě(nebo aspoň Kuba by měl být) a jeho matka prostě spadla z lopatky a ať si to konečně uvědomí. Zatím je na mojí straně, stejně jí ale nic moc neřekne. 😝

kaa
28. bře 2010

Holky, jsem vytočená 😒 , píšu jak magor: foma= doma. 🙂