Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

carculka
28. říj 2010

@cervik1111 moje je v duchodu,ma nazor nechat malou vyrvat,jednou ji hlidala chvilku byl ji mesic a narvala ji med pak zaprela a zas priznaůla po jaky dobe,vse rikam stokrat a neposloucha,delala by si to po svem a lhala by...k tomu od trech mesicu pri kazdy navsteve maly chce rvat veci ktery nemuze(a rreba i zakusky,atd)..k tomu dalsich x veci a to ze nase mala je hroznej cert,strasne napred a i holky co maji deti rikaji ze s ni mam co delat,tch nema postrech,dava maly na hrani mini hracky,funi v pulce schodu,sotva se ohne

cervik1111
28. říj 2010

hm,tak to bych měla i já strach dát své dítko takové babičce 😒

mataharyy
28. říj 2010

@carculka právě že ne a zatím mě ničím nepřesvědčuje o tom že by to tak neudělala, takže dokud nebudu mít tu jistotu, což teda fakt nevím čím by jí ve mě mohla momentálně vybudovat, tak má smůlu a fakt si za to může sama, já si totiž nenechám děti "vzít" nepořizovali jsme si hračku pro tchýni a ani cvičenou opičku, ale dítě... Toto je prostě důvod že i kdybych měla padat na hubu ta jí děti nesvěřím, protože mi chce dokazovat jaká jsem neschopná a špatná ve všem a proto se obávám (a zkušenosti mi ukazují že se nepletu) že první co by udělala, že by mi do dětí cpala vejce horem dolem, pak by zkoušeli jaká je klobáska a jak skvěle chutnají houby atd. No a já bych se pak asi divila proč mám děti s cholesterolem jak starej chlap a žlučníkovejma záchvatama... ne děkuji pěkně budu dělat vše dle svého nejlepšího vědomí a svědomí a pak budu moc obviňovat maximálně sebe...
Jéé jsem si vzpoměla že minule se tvářila dost nevlídně když jsme jí zakázali dávat malému sladké a schovala jsem hned všechny čokolády co mu přinesla (dva dny před tím zvracel a den před tím chudák papal jen suché rožky, piškoty a čajík, tak by tou čokoládou asi dostal pořádnou ránu) 😎

carculka
28. říj 2010

@cervik1111 no a to je jen spetka v mori a k tomu jeste to ze me pije krev
@mataharyy jojo to jidlo to je velky kamen urazu,minule mi volala at dam male svickovou a knedlik ze jeji znama uz to taky dava a pak se citila urazena ze ne a ja jsem byla blba,dyt se to davalo a deti zijou...zakusky,stokrat reknu ne-uz v lete a ona jde ze zadu a chce to maly nacpat,jsem se hrozne rozcilila

mataharyy
28. říj 2010

@cervik1111 tak to zkus opačnou metodou, prostě se jí nedoprošuj naopak říkej ale ne není třeba hlídat a uvidíš... Ono "zakázané ovoce nejvíce chutná" tak když jí nedopřeješ tu radost toho aby tě odmítla nebo ti tím prokazovala hroznou službou. tak třeba bude mít jiný pohled a snahu 😉

mataharyy
28. říj 2010

@carculka tak jsou zas věci které beru jako mezigenerační problém pohledu na věc, chápu že když ona měla děti tak se to dělalo a doporučovalo jinak, tak na ní nerada hned startuju (s mejma prarodičema jsem v tomto taky měla problém), ale měla by respektovat že si to chcem dělat po svém a nedokazovat že to děláme špatně my a za každou cenu (jak naschvál) dělat pravej opak 😠 Já jsem se fakt podle mého dlouho snažila a bylo to jak jít hlavou proti zdi, takže to mám na háku a ona má smůlu, prostě jsem taky člověk stejně jako ona a už dlabu na heslo ty po mě kamenem já po tobě chlebem... taky si vezmu šutr 😀

carculka
28. říj 2010

@mataharyy vis ja ji vse reknu stokrat a stejne me neposlechne,i se ji to snazim vysvetli a nepomaha to..rekne ze je to blbost ze to delam spatne a zas nanovo

mataharyy
28. říj 2010

@carculka jo to znám 🙂 To je prostě tím že si nemůžou (asi) přiznat že prostě nejsou dokonalé. To je ale právě ten generační problém, znáš to "Já jsem velká ty jsi malá, já jsem starší a ty mladší, já mám pravdu ty se pleteš" 😉 A je jedno zda jí to jednou pěkně objasníš a poprosíš ať to nedělá, po druhé jí vlídně napomeneš, po třetí seřveš, napočtvrté se rozbrečíš a pak už se jen nepřítomně usměješ... Prostě ona bude mít vždy pravdu protože jako by stáří bylo neomylné a tu svou pravdu ti bude vnucovat i proti tvé vůli... Buď jí pošleš někam, nebo se budeš zžírat, tiše trpět a nenávidět jí víc a víc, což bude mít za následek že jednou se to nešťastně nahromadí, vybuchneš na špatném místě uděláš jí tu největší radost, protože se ukážeš ve špatném světle a ona pak jen kopajíc do mrtvol dodá "já jsem to celou dobu říkala..." 😎

carculka
28. říj 2010

@mataharyy no zrovna jsem rikala manzovi nedavno ze se bojim jak to ponese ze malou nebude hlidat,ted se vymlouval ze ji nikam dat nechci-a uz byla u kamosky a myho tatky

mataharyy
28. říj 2010

@carculka prostě řekni ne, zeptá se na důvod, jenže ty žádnej mít nemusíš a rozhodně jí ho nemusíš objasňovat, ale lepší asi je říct jí to narovinu, urazí se a bude klid 😉 Ze mě dělá krávu ať se snažím nebo ne, tak mi to může být ukradené, v rodném listě jí nemám 😀

carculka
28. říj 2010

@mataharyy no ne ona nechape a jde a udela to stejne nebo mi nuti furt to svoje

kadlinecka
28. říj 2010

To já mám 2 tchyně jedna je maminka druha macecha jedna alkoholicka druha zlatokopka a vubec snima nevychazim obe se nam serou do zivota tchyne alkoholicka z nas taha jen prachy a druhy se porad neco nelibi bohuzel neresim to jelikoz je to uz marne manzel to musi take snaset kvuly tatinkovi jelikoz to je milionovej chlap ja radeji se pretvaruji a kdyz jeden za tchyni alkoholickou tak ze vseho nejvic delam ze se tam tesim jelikoz s etam tak casto nedostanem tak to delam kvuly manzelovy prijedem a nejradeji bych za 5minut jela domu.....Jeste ze petr ma bezvadnou tchyni.a navis svatba vubec nebyla podle naseho jelikoz tchyne zlatokopka ji celou naplanovala ja nemohla nic rict a v den svatby jsme se ozvala a byla jsme ta spatna jeste ze svatba byla malinka a vecer jsme si to oslavyly s kamarady a to ze svatby bylo to nejhezci

miarosa
28. říj 2010

Ahoj taky máte tcháni která dělá mezi vnoučatama strašný rozdíli? Ten kdo ze sebe dělá většího chudáka tak ten je top, ale já tohle vážně nesnášim. Fakt nevim jak jí otevřít oči že o to tu nejde, aby byla radši babička měla ráda všechny stejně. ☹

kramelka
1. lis 2010

Ahoj holky..Po přečtení vašich příspěvků mi to nedá a musím taky napsat story o mé tchýni..Bydlíme spolu v jednom domě,tchýně s tchánem, já,manžel a 3-letá dcera..Ze začátku super, o malou se postarala,do ničeho nemluvila, bylo tofajn..Jenže teď jsem zoufalá..Tchýně mě nerespektuje jako matku mé dcery, mého manžela a mě bere jako neschopné rodiče co se nedokážou postarat o svoje vlastní dítě..Neustále nám to předhazuje - já se koupu s malou v bazéně a tchýně skočí do vody a odláká mi dceru slovy " pojď radši ke mě, nebo tě maminka utopí"..Nemůžu dát malý ani výchovnou na zadek, něco jí zakázat, vůbec mě neposlouchá když je tchýně doma, někdy mi přijde,že to tchýně dělá schválně,aby jí Týnka zbožňovala..A onají zbožňuje a všechno chce dělat jen s babičkou ☹ Když jim řeknu takhle ne, tak se mi vysmějou do obličeje a stejně si to udělají po svém..Manžel se s nima několikrát pohádal, ale vždycky ho přehádala ..Ty jsi neschopnej táta, neumíš se o ni postarat,atd..Jsem z toho zoufalá,nic mě netěší ☹

mataharyy
1. lis 2010

@miarosa tak toto zatím nemůžu posoudit, neb synovec kterému je osm či tak nějak se s náma, včetně tchýně, nesmí bavit... Tchýně ho zbožňovala, neb to bylo jediné vnouče na dlouhou dobu, jenže tímto vlivem je vlastně náš malej momentálně jediné vnouče ke kterému smí, no až bude druhé dám vědět, ale pokud je bude nějak protěžovat jednoho na úkor druhého, tak jí zahluším 😎
@kramelka tak to je docela soda, myslím že v tomto případě je jediná možnost odstěhovat se... Jináč se pak dočkáš jedině toho co jedna holka, že jí (její vlastní matka) "ukradla" děti, takže ona teď bydlí s přítelem a její děti bydlí u "hodné" babičky, která z nich vychovává totální ... a milá dítka o své matce nemluví jinak než jako o té štětce co na ně ser... a oni jí nenávidí protože babička jim všechno dá a u ní vše můžou... 😢

anetka1701
1. lis 2010

@kramelka: tyjo,mně je z toho úplně zle, jak to popisuješ :o( Fakt to je odstěhovat se, nebo nic :o(

carculka
1. lis 2010

@kramelka TO JE TEDA NECO..PROC TAM ZUSTAVATE?AKORAT O DCERU PRIJDES..TO RADSI BYT V MALE GARSONCE

carculka
1. lis 2010

JINAK NASE BABIZNA SI PODEPSALA ORTEL VCERA,S MALOU NEBUDE SMA ANI KDYZ PUJDU NA ZACHOD!!!!!!!!!!JE zivotunebezpecna....!!!!!!!!!!!!!!!!!chapete ze nekdo da malymu mimcu ktere vse rve do pusy na hrani a zuzlani keramicky zvonecek,mala kus ukousla-jsem prisla(delala jsem ji mliko)a koukam co ma v puse,vyndam a kus chybi!!!!!!!ona ze to tak bylo pak volala ze ne ze to snedla..jsem s ni letela na pohotovost,prijeli jsme domu skoro v noci..mala ji nema rada tak se ji snazizalibit...pri prichodumela pro ni pripraveny pytel hracek z kinder!!!pochhopiteln jsem zacla vyvadet...a stejne ji to strkala dokud jsem ji neservala ze v zadnym pripade..a pak sec stane tohle

jo pry uklizela obyvak aby mala mohla v bezpeci lezt-tam dva spendliky,maly rozbity auticka synovce atd!!!

miarosa
1. lis 2010

@carculka no tak to je sila, to si neumim predstavit co bych delala ja 😖

miarosa
2. lis 2010

Tohle je stejne strasne smutne tema, ze vubec nekdo takovy je a ze se tak muze chovat. Doufam ze nikdy takova tchyne nebudu. 😉

mataharyy
2. lis 2010

@carculka fíííha, tak ta je dobře vymletá, bych jí asi utesala 😅

iris
2. lis 2010

@kramelka to je mazec, to bych viděla na odstěhování? jak přehádala? ona přece není její rodič!
u nás tchýně zas zaúřadovala, takže se zhoršil ještě víc vztah i se švagrovou...švagrová zjišťovala,. co mají Tomovi koupit k narozkám, tak jsem přes tchýni vzkázala, že povlečení na velkou postel, no, preventivně jsem to psala i přímo švagrové přes chat FB...asi tak za týden jí píšu, že je zveme na oslavu )oni si vždycky najdou výmluvu, aby nepřijeli - nebyli ani na manžových, ani na mých 30, Tomáškovi narozky ani nepočítám..), švagrovka mi na to odepsala, že nepřijedoua a že budou dělat oslavi narozek jejího přítele (až v prosinci) a jestli už víme, co mu koupíme..to už mě nastartovalo...a pak, že teda Tomovi to napínací prostěradlo koupili, namítla jsem, že jsme chtěli povlečení a už byl oheň na střeše, švagrová mě nařkla, že jsem si to vymyslela, že jsem jí jasně psala, že chci anpínací prostěradlo(podotýkám, že já bych nikdy takový výraz nepoužila), no, pak se osvětlilo, že tchýně vše opět překroutila a vzkázala o prostěradlo, místo povlečení..možná je to malichernost, ale tohle dělají pokaždé, když jim dám tip, co potřebujeme 😠 už jsme si raději říkal i o peníze, ale nic...zkoušela jsem jim dát i papírek s rozměry apod..výsledek? patrně neumí ani číst 😝 navíc nás pořád uhánějí, že ze slušnosti bychom na tu jejich oslavu jet měli..ale oni an naši ne? tak kde je pak ta slušnost? třeba mé sestry netrvají an tom, abychom jejich partnerům něco dávali, ale švagrová ano, a hrozně pláče, když náhodou jejímu příteli nic nepošleme..jenže..když jsme mu jeli osobně popřát a bylo to domluvené..milostpán nebyl doma..od té doby tam prostě nejezdíme

terka_85
17. pro 2010

Ahojky holky,
oproti některým příspěvkům si na svou tchýni nemůžu ztěžovat. Ale přeci jen mě plno věcí štve. Začalo to svatbou, kdy se zařízením svatby mi moc pomáhala moje mamka. S manželem jsme se dohodli, na počtu lidí, kterým budeme dávat výslužku. Tchýně nám udělala krabičky na svatební cukroví - udělala jich spoustu, i když jsme jí říkali, že ho budeme dávat opravdu jen pár lidem. Při svatební hostině si tchýně přinesla ty své krabičky a naplnila je cukrovím, bez toho aby se mě třeba zeptala (dala je své kamarádce, kolegům do nemocnice, atd.). Na naše příbuzné pak zbyly jen zbytky. To jsem se dozvěděla až po svatbě. Dost mě to naštvalo, protože to cukroví dělala moje babička a já ho nakonec ani neochutnala. Také mi to přišlo nefér vůči mé mamce, která mi pomáhala vše zařídit.
Teď čekám své první miminko. Tchyně se pomalu celých děvět měsíců neozvala, až teď když se blížím do finále, tak se zajímá. Já i manžel jsme jí řekli, že si na mimčo radši všechno vybereme sami nebo ať když se jí bude něco líbít, tak ať se mě třeba zeptá a já jí to "schválím". Má totiž divný vkus. Ona na to, že něco koupí a třeba si to nechá u sebe doma a když u ní bude malý na návštěvě, tak ho bude převlíkat. To si s ním chce hrát jak s panenkou?
Včera mi volala, jakou máme autosedačku, že prý si také nějakou koupí? Proboha na co? Přijde mi to zbytečné, aby si i manželovi rodiče kupovali autosedačku.
Vím, že by si hrozně přála za vnouče holčičku (jak říkala, ráda by jí parádila atd.), ale čekáme chlapečka. Manžel se hrozně těší, protože si vždycky přál syna. Nejvíc mě štve, že od té doby co jsme zjistili pohlaví a tchyně mi zavolá, tak se pokaždé ptá, jestli, když jsem byla u své gynekoložky, tak se třeba nespletli a nebude to nakonec holčička. To se mě ptá pokaždé a už mě to fakt otravuje.
Štve mě, že nejsem schopná jí na to něco říct a pokaždé jsem milá, jako by se nic nestalo...

carculka
17. pro 2010

ahojky holky kde jste vsechny ze by tch neprudili ze uz sem nechodite?
my se od posl.incidentu jak jsem psala nevideli a ona teda chce a manzel rekl az budou lepsi cesty pokud pojedu sama 😀 😀 -takze az o svatcich to tam uz fakt musime..a mala ted byla na hlidani,ona to vi,jsem zvedava jak bude prudit ze ji chce taky 😀 😀 tak ji uz reknu od plic ze na to nema..k vanocum bude darek urco ala vietnam takze poleti

a co vy?

@terka_85 tak to je teda neco-rovnou bych ji rekla ze prevlikat malyho teda nebude ze at se zepta na schvaleni a nebo ji to bude na nic kdyz to koupi..ze autosedacku si koupis sama kuli bezpecnosti a teda nevim jak ji tam chces malyho davat ale v mym pripade bych rekla ze na co autosedacku kdyz malyho vozit nebude 😀 😀

terka_85
17. pro 2010

Taky to s tou autosedačkou nechápu a já blbec jí ještě v klidu řekla jakou máme atd. jako by to bylo normální, že si jí chtějí koupit...
Holky jen tak by mě zajímalo jak to děláte - kolikrát třeba děti tchýni půjčujete? Když se ozve nebo když za ní manžel pojede? A jak jste to dělali s novorozencem? Ona si snad myslí, že hned od narození jí ho budu třeba na dva dny půjčovat? Díky za názor...

carculka
17. pro 2010

@terka_85 tch si to taky myslela ,a malou nemela sama jeste ani v kocare..jednou ji mela asi na dvacet min a narvala ji med a jeste to rekla po jaky dobe a kdyz jsem se zlobila rekla ze to byl vtip a po jaky dobe zas priznala...
jinak ji nikdy nemela a chtela,dorazela ..ze zacatku manza chcet ze treba aspon do kocarku ja si vydupala ze ne,pak sam videl ze ne-nazor nechat rvat-mala ji nemela rada ani kdyz vezla,takze vezla prazdnej a ja ji nesla...
a ani v nejblizsich letech nedam

bylo mi zle,manza ze s malou oojede k babe-ze se na malou bude chodit divat..rikam pres mou mrtvolu radsi chcipnu a zvladla jsem to s malou sama

sarax
17. pro 2010

Ahoj holkyyyy 🙂 , občas jsem se koukla, l jestli Vás některé baba neprudí a říkala jsem si, .. super, holky mají klid. Ta moje tchýně nic, už vlastně dva roky. Co vím... tak se stará švagrový o mimino, co s nima pořád bydlí v bytě, tak je baba určitě spokojen, že to jede v její režii. Akorát jsme se potkali na vánočním zpívání, kde na náměstí zpíval syn, tak naběhla s kočárem, podrbala ho po roce nevidění pod bradou jak psa a a pozdravila ho. Mě ne, ani na tý bradě 🙂 tak jsem k ní přikročila a hodně nahlas pozdravila. Ona odštěkla něco na pozdrav a zase odjela, tak snad zase bude klid, už jsme si od ní fakt odvykli a jsem ráda, generálka. Nejmenší ji vubec nezná, je to její ostuda, může si kluky kdykoliv vzít, to by ale musela nejdřív o ně říct a to prý nikdy nedopustí.. no, je to blázen, hrdost nade vše, tak ať si to užívá...
Jo, a Terko, ona si mého kluka za miminka převlékala záśadně do svého, ale nechtěla jsem dělat zle, pak tech věcí podle jejího bylo mraky a už to nešlo vydržet. Nejsem pyšná, že to takhle skončilo, kdybych to její chování usekla včas, tak bych se s ní i možná snesla. Nechala jsem si ji přerůst přes hlavu a ona přes svoji hrdost necouvne, hrdost nad vlastní vnoučata, nedá se nic dělat....

mataharyy
17. pro 2010

@terka_85 tchán byl jednou s kočáre a po té udělal vše naopak než jsem řekla, tak byl i naposled, tchýně byla dvakrát a taky naposled, když jsem jí řekla že za chvíli bude malej jíst a ona se vrátila po hodině a půl. Samotný s nima nezůstane i kdybych měla exnout a oni se stavěli na hlavu. No a poučena, tak u druhého jim děti do kočárku nepůjčím, ven s nima chodit nebudou, já ke tchánovcům chodím jen velmi zřídka takže když budou chtít vidět děti musejí přijít i na to máme limit (max. jednou za čtrnáct dní a když je doma manžel). No a u pohlaví, první jsme mysleli že čekáme holčičku a nakonec je to kluk, takže tchýně zklamaná neb by to byla po dlouhé době první holčička o to víc byla nasr. když se manželovo sestřenici narodila holčička, moc jsem to nechápala ale vím že mi to zazlívala... No a teď víme že to bude kluk a to na 99.9% a taktéž poučena od minule ještě jsem jí to neřekla a ani nemám v plánu to dělat... A k celému těhotenství, nechtěla jsem jí to říct, pak jsem si řekla že by to bylo blbé a řekla jí to, ona to rozhlásila po celé vesnici a jediný kdo to nevěděl byl tchán, kterej na to přišel před týdnem a to proto že jsem si držela břicho, či co, tak oznámil manželovi: "Ona si drží břicho tak je těhotná..." 😀
@carculka tchýně je pořád stejná, jen já jí mám na háku, jsou jiné starosti... Jediné čím mě fakt tchánovci dostali, když jsme je pozvali, že měl manžel narozeniny, pachtili jsme se s obědem, dortem atd. No a protože tchýně nesnáší tchána a jak jinak se s ním před odchodem pohádala, tak on prohlásil že nebude chodit když chceme, že si přijde kdy on bude chtít a šel se někam ožrat... Na druhý den se bez ohlášení uráčil přijít... No co na to říct, jsou prostě na hlavu... Stejně s vánocema, pozvali jsme je na 25. (ještě jsem hledala spoje) a tchýně mi oznámila že se sem nemají jak dostat a pár dní na to otravoval tchán že máme přijít k nim na vánoce. Nikam nejdu a kašlu na ně, když budou chtít ať si přijdou po novém roce já na ně se.... 😎

carculka
17. pro 2010

@mataharyy dobre delas 😀 😀 😀
@sarax bez tch je lip vid

ja rikam ze se nic nema lamat pres koleno(po zkusenostech)jen proto ze to je rodina..kolikrat pomuze vic cizi-teda dost casto

marketa137
17. pro 2010

@terka_85 tak to tchýně s eptala taky, že se určitě spletli a že už má vybraný náušnice 😖 a jaká je to škoda že to nebude ta holka ☹ . Ona je trošku mimo, kluky celkově bere jako ěnco mína vůbec jí nedocházelo že já osobně jsme raději chtěla víc kluka ale po 5 letech snažení nám to fakt bylo ejdno. A pak zase začala že mu musim dát jméno po maželovi 😝 . No a ted už to budou druhý Vánoce co se s ní já nestýkam a mam fakt svatej klid. Navíc si prostě mylsim že Tomáška víceméně přehlíží. je fakt že za celou dobu co je na světě- 10m jeslti ho celkem viděla 20 minut tak je to hodně a největší strach mam jaký bude dělat rozdíly až bude Tomík větší 😒 , jinak mě už nzajímá, je pro mě na horšim místě než cizí člověk 😀 a Tomík má ais hlavní chybu, je mě hodně podobný 😀

Držte se,, chce to si obalit nervy sladkostma a alkoholem a ějak ty návštěvy přežít ale určitě jim chce anstavit pevný mantinely, jinak budou zkoušet pořád 😒