Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

shine2015
25. bře 2016

@blanka94 mysli na to ze jak si to zavedes tak to budes mit. Miminko bych nepujcovala....dite je tvoje a manzela....nase deti a to nejst bzde 5 spala u babicky pouze s nami. Samy bez nas nespaly nikde. Neporizovali jsme si deti abychom je odkladali...pokud tchyne nebo kdokoliv jiny jinym ustupoval,je to pouze jejich problem...pikud tchyne svoje deti nekde davala vubec to neznamena ze to musis delat taky. ze ona si neprosadila svuj nazor nebo peci o rodinu tak jak chtela ji nedava vubec zadna prava zasahovat do te vasi ...a cokoliv si vydupavat nebo citove vydirat...

Byla bych slusna ale strucna a jasna.

blanka94
25. bře 2016

Ze srandy to bohužel nemyslela a myslím že ji to nepřejde, už když jsme to oznámili si dělala nároky, že bude malou mít na víkendy co nejdřív a tak. ale to já nepřekousnu, i kdyby se stavěla na hlavu. Myslím, že u nás ještě bude docela zle kvůli tomu. Chlap si bohužel myslí, že dávat dítě k rodičům je normální, ale já si ho nepořizuju proto, abych se ho zbavovala. nepotřebuju to. Ona i na začátku řekla něco ve stylu že jako doufá, že jí nebudeme malou dávat jen kdy se nám to bude hodit a budem potřebovat pohlídat, ale že si ji bude brát i kdy bude chtít ona. no neexistuje. To jak ona vychovala svoje děti, se mi nelíbí, že kupuje kočárek pro MOJE dítě, taky ne a už vůbec tyhle vzkazy. Musim sebrat odvahu a postavit se proti tomu dřív, než bude pozdě. Bohužel nejsem průbojnej typ a vždy radši mlčim, ale asi to chce změnu, jinak se zblázním...

pajula123
25. bře 2016

@blanka94 Staci co nejdele kojit 😉 Syn se pres den chce kojit dost casto kazdou hodinu,v noci nejmene co tri hodiny,takze neexistuje,ze by byl nekde beze mne...max. povozit v kocarku. Nijak se hadat nemusis: nakojit ho nemuzou a UM si neprejes 😉 A moc drzim palce,taky bych syna na vikendy nedavala,dokud je malicky.

dannyblakely
25. bře 2016

@blanka94 já mám teda zlatou tchyni, ale půjčila jsem jí malou na procházku asi tak dvakrát, když byla miminko a to jen, že já jsem potřebovala. A dvakrát ji hlídali u nás, ale tak, že ona už spala a oni došli, abychom mohli s manželem na oslavu narozenin. Jinak ani ťuk. Za pár měsíců bude mít malá dva roky a "půjčovat" ji budu jen, až ona si to bude přát. Ani mojí mamce bych ji nedala třeba na půl dne, abych si něco vyřídila. Prostě nehrozí. A to není o tom, že bych si myslela, že se nezvládnou postarat nebo tak, to vůbec. Ale ani nemám důvod, proč bych to dělala. Všechno, co dělám, můžu dělat i s dítětem a když jdu do práce, je s ní doma manžel. Kdyby nebyl, možná bych babičky využívala, ale spíš bych asi do té práce nechodila. Normálně bych tchyni slušně a laskavě řekla, ať se nezlobí, ale že je to tvoje dítě a že až bude připravené bývat u babičky na den či noc, tak ano, ale až bude samo chtít. Když to nepochopí, tak má smůlu. To bych se s nima raději do smrti neviděla, než abych dělala něco, co nechci.

jarkakr
25. bře 2016

@blanka94 Ja byla od zacatku vdecna, ze malou nekdo prijel pochovat, ale k nam. Tak trikrat si ji vzal nekdo s kocarem ven a beze mne, manzela vubec kvuli praci pocitat nemuzu, byla mala u mych rodicu max na dve hodiny, kdyz jsem potrebovala ostrihat. Jinak i pres tu praci doma hlida manzel. Treba vcera jsem jela radsi sama na velky nakup, nez bych volala tchyni. Neni to osobni, je to moc fajn zena a jsem moc rada, kdyz k nam prijede ona nebo moji rodice, ale jednou jsme se rozhodli ji mit a nikomu ji jen tak nedam. Alecnaatavit to u tchyne nebylo jen tak, vyslechla jsem si i cosi o tom, jak mam byt vdecna, ze prijede (a byla jsem po tydnu naspanych dvaceti hodin po kouskach), protoze svagrova to citi jinak a tchyne hlidava i si bere maleho od perinky. Stala jsem za svym rozhodnutim a muz se nechal zlomit. Drzim palce a nedelala bych si s tim starosti, dokud k tomu nedojde. Vsechno se zvladne jen si za pet let rikat, ze bych neco ve vychove udelala uplne jinak, to by me lamalo. .

kika_21
25. bře 2016

@blanka94 Je to maminka otce Vašeho dítěte, nemůže se proti ní postavit. Berte ty věci tak, jak postupně přijdou. Až se malé narodí, řešte další věci. Hodně jsem se naplánovala a v 90 procentech zbytečně-řekni Bohu své plány a vysměje se Ti-to je moje heslo.Však to bude vpořádku, netrapte se věcmi, které ještě nenastaly, věřte mi, je to zbatečné-vlastní zkušenost. Dítě potřebuje oba milující se rodiče-to je priorita, ostatní je nadstavba. 😉

jarkakr
25. bře 2016

@kika_21 To je moc pěkně řečeno! Já při těhotenství myslela, že ani návštěvy nebudu chtít a nakonec jsem byla za jednou týdně vážně vděčná. Člověk míní...

karlajasmine
25. bře 2016

@blanka94 Ja bych na tvem miste rekla priteli/manzelovi ''Milacku, nevim, jestli to tvoje mamka trochu nedomyslela s tim kocarkem - koupila kocarek pro malinky miminko, ale kdyz budu dceru kojit, tak stejne ode me nemuze byt dyl jak na 2 hodky.. a celkove si nedovedu predstavit kojence dat nekomu na hlidani... samozrejme jsem strasne rada, ze se tvoje mamka zajima a chce si ji brat, ale to bude az bude starsi... tak myslim, ze by kocarek mela vratit, at to nejsou vyhozeny penize... prece bude stacit ten nas kdyztak...''

elen222
26. bře 2016

@blanka94 vyřeš si to hned co nejdřív, když budeš mlčet, tchyně i ostatní si budou myslet, že souhlasíš. Mám to podobné, manžel stojí vždy při tchánech, já mám nejen tchyni, ale i pratchyni (manželovu babičku) a ještě tchána, kterej je v jejich "područí", aby se s nimi nemusel hádat. Takže tři + manžel "proti" mně. Ozačátku si taky tchyně myslela, že bude mít děti, kdy se jí zachce. Naštěstí obě děti (dcera ještě je) byly dlouho kojené 😉 . A ty ksichty, když se pratchyně zeptala ve dvou letech mýho syna "no snad ho ještě nekojíš?" s velkých opovržením v hlase, a já "kojím" a kojit ho budu jak dlouho bude chtít, třeba do 18 😀 , to byl pohled. Oni už si zvykli, že jsem celkem "drzá" dle nich, to znamená, že nesouhlasím se vším co řeknou jako manžel, že si dovolím mít jinej a vlastní názor. Jinak jsem samozřejmě slušná, ale vždy řeknu, jak si to představuju já než cokoli řeknou oni. S manželem jsme nakonec zvolili kompromis, každou sobotu jsme u nich celé odpoledne, aby si užili děti, ale jsme tam s nimi. Poslední dobou se mi už nechce poslouchat pořád dokola ty stejné řeči, takže občas zůstávám doma a manžel jede s dětmi sám. Moje tchyně je taky jedna z těch, které svoje děti nijak neprožívali a stále je někdo hlídal a myslela si, že já to budu dělat taky tak. Ale svoje děti miluju, moc ráda s nimi trávím všechen čas, hrajeme si, vymýšlíme různé výlety, povídáme si, sportujeme, prostě jsme spolu moc rádi a nepotřebuju si od nich odpočívat a dávat je někam na hlídání.
Holky, nenechte se tchyněmi převálcovat, jsou to vaše děti a vy jste jejich mámy, udělejte si vše podle svého, jinak se pak zvlázníte!!! 😉

elen222
26. bře 2016

opr. ZBLÁZNÍTE 😀

shine2015
26. bře 2016

@elen222 presne. Jasne a strucne ale hlsvne i slusne....nedelat naschvaly ale udelat si veci co si myslim ze jsou spravne...
Ja teda jsem pro to obhajit se i pred manzelem. Pokud ja nedelam naschvaly a mam argumenty realne tak si za nimi stojim.

anetka1701
26. bře 2016

@blanka94 tohle opravdu chce "vyčůrat si pozice" hned, nebo pak bude už pozdě...

Moje tchýně prakticky hned po porodu předala svého syna svojí matce. Chodila velmi brzo do práce, babička s nima žila doma a starala se doslova o vše. Představovala si, že až porodím, tak to bude podobně - a byla velmi překvapená, že nebylo... Prvního cca. půl roku života starší dcery bylo peklo, ale nebejt mojí drzosti a tvrdohlavosti, tak by bylo ještě větší...

Tedka s tchýní vycházím opravdu dobře, moje děti jí milují a když hlídá, tak jsem spokojená a vím že je o ně skvěle postaráno. Vztah mezi námi funguje - ale jen díky tomu, že jsem si kdysi ještě před porodem dupla a dupala jsem si první půlrok života dcery...

Ten kočárek, to je přesně důvod, že jsem nechtěla, aby (obě) babičky něco kupovali... Jsem přesně viděla ty věty "ale já jsem jí koupila postýlku, proč tu nespí??" takže jsem to zatrhla...

Tvojí povinností rozhodně není jí malého kojence půjčovat. A jestli chce vozit, může dojet ona k vám, nebo jí miminko půjčíš když tam dojedeš na návštěvu. Nestresuj se, nemá to cenu - prostě řekni NE.

luckag11
6. kvě 2016

Tak vidím, že nejsem jediná. My jsme s manželem spolu 4 roky, z toho 2 roky jsme manželé. Manžel má 6 ročního syna z prvního manželství, my máme spolu 2 ročního syna. A moje tchyně? Po rozchodu si myslela, že manžel už zůstane sám a v lepším případe se přestěhuje zpátky k nim, že se synem bude každý víkend, kdy ho bude mít, trávit u nich. a on si našel mne. Od začátku mi dávala najevo, ze jsem nežádoucí osoba, neustále má nějaké keci, když nebylo na co, tak aspoň na to, že žehlím ručníky a ona ne, že používám aviváž, když ji to manžel zakázal a pod. Dokonce ji aj vadí, že mám hezký vztah s manželovým synem. Na začátku mi říkal teto, pak jsem chtěla, aby mi říkal jménem, ale oni aj tak mu říkali, ze jsem teta (aj po 3 letech ). Raz jsem mezi reci řekla, ze chceme dítě. Kdyby pohled zabíjel, už tu nejsem. A když jsme jim oznámili, ze čekáme mimčo, reakce moji tchyně byla :No co už. Pak pul roku ignorovala, že mi roste břicho a měsíc před porodem nám vyčetla, že jsme jim ani neřekli, kdy máme termín. O svatbě ani nemluvím. Prvé co mi ohledně svatby oznámila bylo, že si nebude kupovat nové oblečeni. Pak mi par krát zkomplikovala svatbu, měla mi donést klobouk a čepec. Když jsem po ni chtěla ten klobouk, že ho potřebuji, řekla mi, ze ho nemá a přitom ho měla. Čepec mi odmítla ukázat, měla mi ho dávat moje kmotra (rodinná tradice o které věděla), ale tchyně mi na poslední chvíli oznámila, že to bude dělat jejich babka, že by to moje kmotra nezvládla.
Moji rodiče mají k našim dětem moc hezky vztah, toho manželovho vzali za svého. nedělají rozdíly , ze "to je naše, to je cizí" a to už mají 8 vnoučat. Také by chtěli staršího na prázdniny. Za 4 roky ho ještě neměli, zato tchyně ho má každý rok na týden, plus ho vidí každý týden, protože k nim chodíme kvůli tomu, ze 1 den v týdnu za synem jezdíme ( kvůli dojížděni, aby jsme nestrávili půlku času v autě, bydli asi 5 km od exmanželky) a ještě si ho sem tam berou od exmanželky aj bez nás. Tak tento rok ho budou mít na prázdniny naši, co se tchyni nelíbí a oznámila mi, ze ji moji rodiče nezajímají, že ona ho chce a hotovo. Ona si totiž myslí, že má na malého větší právo než manžel, nechápe, že je důležitější aby trávil čas s námi a ne s nimi. To byla poslední kapka a přestala jsem tam chodit. Mimo to už mě naštvalo jaké rozdíly děla mezi dětmi. mají jenom 2 vnoučata, ale k mému synovi se chová, jako by ani nebyl jejich. Staršímu kupuje papuče ( co má u nich) , mně oznámila, že mladšímu si mám papuče donést já. Když koupí nějaké věci staršímu, aby měl nějaké oblečení u nich, tak když je mu to malé, prodá to, protože mladší už to nepotřebuje. Když šel starší mladšímu po rohlík, že má hlad, tak babička řekla, že mu žádný nedá, protože jemu není třeba.
Takže teď máme od ní klid, protože tam s malým nechodíme. Doufala jsem, že se nad sebou možná trochu zamyslí, ale ona se urazila, že tam nechodíme a když dojde k nám, tak se se mnou nebaví, ale to mi až tak nevadí. Já mám jediné štěstí, že můj manžel ví, jaká mamka je a stojí za mnou. On ani nemá problém před jinýma přiznat, že mně nemá ráda. Ona neměla ráda ani ex a když odešla, nevěděla ji přijít na jméno, ale teď jsou velké kamarádky.

maxinkaa
9. kvě 2016

Proč nás něco před skoro 3 lety neosvítilo a šli jsme žít do dvougeneračního domu s manželovými rodiči?! Dům je náš, tak stěhování teď nepřichází v úvahu.
AAAch jo, nevidím ale žádné světlo na konci toho tunelu emoticon Je to hrůza, oni jsou zlatí,ale vidět se tak 1x za 14 dní, jako dřív, to bohatě stačí. Ne pořád s nimi trávit čas na zahradě, v pergole, já malé vynadám a ona hned letí se schovat k babičce a mě říká, že mě poškrábě a kousne a bude u babičky. Řev, když má jít domů, že ona s námi bydlet nebude. Když byla malinká, tchýně ji nosila na rukách, já si pro ni přišla, tak se otočila ke mě zády a že to je její holčika. Přijela jim návštěva, tak si malou od nás vzal!! a šla ji ukazovat, jak cvičenou opičku, což je dodnes. Někdo přijede, tak chce, aby Julinka říkala básničky, počítala, barvy a podobně. Tchýně nemá žádné zájmy,každý den má stejný a do toho se stváří, že ji ubližuje celý svět. Její náplň dne: ráno odjezd do práce, odpo příjezd, kafe venku + cigareta s tchánem a domů. Tchán si zase dělá vše podle sebe, jen by radil, co je kde potřeba udělat, on je ten pracující, furt něco betonoje, my všude sázíme keře, kytičky.... řekla jsem tchýni, že bych byla pro dát do oken muškáty a ona, že ona si koupí svoje,jiné kytky... Na zahradě nic neudělá, o víkendu spí, na procházku mimo zahradu vzala malou za 3 roky 2x! Co bych dala za to, si vypít v klidu venku kafe s manželem a dcerou, bez nich, bez jejich stále se opakujích keců o ničem. Navíc, mají nějakou krizi mezi sebou už déle, tak atmosféra hrozná. V sobotu jsme měli akedemii ke Dni maminek, Julinka vystupovala, já brečela dojetím, pak mi donesla přáníčko a dáreček, co ve školce vyráběli a jak uviděla tchýni, hned k ní na klína tak jsme teda ten den maminek strávili takhle. Chápu, je to babička,ale tohle každý den je moc, jsem z toho smutná, v depce. Když jsme se s manželem bavili o druhém miminku, já to odkládala, že se na to necítím a když jsem si ještě představila, jak si miminko bude tchýně zase přivlastňovat a nebo malá bude chtít být s babičkou, když malá bude plakat nebo já nevím co, tak se mi fakt chce brečet ☹ Tak jsem se vypovídala 😒

kika_21
9. kvě 2016

@maxinkaa Mluv o tom, vysvětli jim, co Tě mrzí. Bez malé, ta u toho být nemusí. Řekni to muži, řekni to i babičce. V klidu. Ona malá to tak nemyslí, to jistě chápeš. Já byla minulý týden synkem dvakrát zastřelená na chodbě paneláku, kde bydlíme bez rodičů. A okomentoval to slovy americké gangsterky, ani nenapíšu, co řekl. No jestli je v pekle, kam bych jistě pak šla-dle syna rozhodně-knihovna, ani by mi to-dočasně samozřejmě-nevadilo.Čím dříve si to vyříkáte-jde jen o názor, doba upálení Jana Husa je za námi. 😀 Neboj, to dopadne. Když ne dobře, špatně jistě-i odstěhovat se dá-v nejhorším. Tady je ale chyba v komunikaci a jedná-li se slušně, problém s tím obvykle nebývá.Držím palce.

micaella23
9. kvě 2016

Mam sice jen tchana ale ten vyda za 3tchyne, bramborak je moc bramborovej, maso moc masity, mysli si, ze kdyz se rekne grilovat - ze obstaram vsechno ja vcetne grilu, uhli, jidla, uklidu a on si jen drepne k pivu s kecama jako - je to malo slany, misto - dik. No a to je jen uvod, ma me za sluzku, asi nema cenu pokracovat, hlavne ze jeho synacek je nejlepsi - hm, kdyz mu varil kafe, tak mu to zalil vlaznou vodou :D to cucel a mlcel, nemohl rict nic, podrezal by si vetev.. Takovy situace me pak bavi. Nastesti s nim uz nebydlime, za ty prachy co si diky jeho vymyslum nadiktoval, by mela dcera garsonku... Pekne nas natahl - rozbil se bojler, vrata, blabla nikdy nic se nerozbilo jen nas zdimal. Zme*ek za to ho nenadivim do konce zivota

anelamates
13. kvě 2016

@maxinkaa Já jsem babička, vnoučata miluju a doufám, že i ony mne. Ale řeknu ti jedno - nikdy , nikdy jim nezastíním mámu. To se neboj, to nejde. Máma je prostě jistota, máma je pro děti pevnina, která tu je a vždycky bude. A pamatuj si jedno, když jim bude zle, vždycky budou hledat útočiště u tebe. To si piš. Prostě babička je tu, aby s nimi dělala psí kusy, babička koupí tu sladkost, babička se s nimi chlubí - ale máma tu je, když přijdou bubáci a zlí kamarádi, tak máma pofouká a je dobře. Neboj se o lásku svých dětí. O tu nepřijdeš, i kdyby se sto babiček stavělo na uši.
JO, a nech tchyni žít svůj život. Z práce je taky unavená, tak co. A kytky at si dá, jaké chce, beztoho je to hezčí, když je dům pestrý, než všude muškáty na jedno brdo.

maxinkaa
13. kvě 2016

@anelamates mně to jen mrzí a hodně se tím trápím. Navíc, když třeba Julinka spadne, automaticky běží na pofoukání za babičkou, z auta ji může taky vyndávat jen babička, bonbon taky dostane jen ona.....je fakt, že takhle se chová, jen když ta babička je s námi, jinak si na ni ani nevzpomene a když je s ní déle, zase letí za mnou. Nejsem prostě na takové soužití, návštěva jednou za týden by stačila 😉

anelamates
13. kvě 2016

Zbytečně se netrap, fakt to nemá cenu. Nad maminku na světě není, i kdyby za babičkou běhala sebevíc. To si pamatuj. Za babičkou možná letí, protože jste spolu pořád a ona chce změnu - no a babička víc dovolí. Protože má na starosti jenom ji, dává jí víc času třeba. Ale máminu náruč nikdy babička nenahradí. A to soužití věřím, že je těžké, ale zkus se na to podívat třeba z té lepší stránky - kdybys byla nemocná, tak máš pomoc. Alespon v péči o malou. A člověk nikdy neví.

caboonek
16. kvě 2016

Holky, po včerejšku jsem úplně frustrovaná....Zase hádka kvůli tchýni, už jsem přišla i na to, že mi manžel lže a zadržuje informace. je to nelogické, nejedná se o nic vážného, jen naše domluva o tchyni je taková, že já chci vědět DOPŘEDU, kdy k nám tchýně dorazí nebo máme akci s tchýní. Já se na to musím psychicky připravit, nesnášíme se, nedokážeme spolu komunikovat. Včera mi řekla, že je rozhodně víc než je moje máma...Je mi z ní zle..
Manžel se raději pohádá se mnou a zkazí nám celý volný víkend - asi po půl roce celý volný - než aby jí řekl, že se nám to nehodí, že chceme jet na výlet a být spolu jen my 4. Nesnáším jí čím dál víc...

kolibricek36
16. kvě 2016

@caboonek jevanečky, tak tohle bych nerozdýchala ani já - "víc jak moje máma" - myslím, že ztratila soudnost. A manžel by měl stát při tobě, ne proti tobě - tomu taky moc nerozumím, co to má za nechutné zvyky?
Je mi tě líto, ale ta tvá tchýně by měla respektoívat vás jako samostatnou jednotku, ne že budu vám něco organizovat - kdyby mi tu přišla ttchýně bez předchozí domluvy, a my jsme se právě někam chystali, tak bych jí normálně ale ne s nějakými výčitkami řekla, přijdte jindy, my ted jedem tam a tam a jela bych, prostě máme to už domluvený, tak jedem....
pokud má rozum tak by to pochopila, pokud nepochopí - její problém .... ne tvůj....
a tvůj manžel by měl dělat tak, aby byl klid u vás doma a nelhat ...,

caboonek
16. kvě 2016

@kolibricek36 děkuji za podporu, ale u nás se to napětí jen stupnuje. Ona se v rodině nebaví s nikym, vnoučata ji nepozvali na jedinou svatbu, je rozvedena a bez jedine kamaradky. U nás se jí líbí, přijede na oběd, sedí s kávičkou na terase, nespěchá domů...Je jí 75 let. Vitální dáma pořádné nátury.
Já se bráním, s manželem o tom diskutujeme. Jenže on mi na to vše řekne - s úctou ke stáří. Takže jí neřekne ani ne, ani jindy...nechá to být...A nás odsouvá až někdy na potom....

kolibricek36
16. kvě 2016

@caboonek hm, s úctou ke stáří, kdybych to tak brala já, tak nejsem ani vdaná ....
Sice rodiče už nemám, ale 100 letou babičku, která si myslela, že zůstanu s ní ....
A co tahle jí někam zavést do stacionáře - pokecá se svýma, zabaví se, přijde na jiné myšlenky...

caboonek
16. kvě 2016

@kolibricek36 Víš, já s ní mám opravdu problém komunikovat. Řeknu jí novinky o dětech a tečka. Nemůžu jí zapomenout spoustu věcí - zkažená svatba, křtiny... atd. atd. atd. Jen doufám, že až bude mít starosti sama o sebe, nebude se chtít nastěhovat k nám....máme 6+kk. To mi manžel slíbil, že bychom jí zaplatili pečovatelku. Jenže, po včerejšku v něm trošku ztrácím důvěru....nesnáším lži a překroucené věci

madinina
16. kvě 2016

@anelamates když je babička jako Vy,je to fajn... Ale jak čtu příbehy holek, připomíná mi to mou babičku, která zije s rodiči v jednom domě. Mamka je při ní celý život chudák. Mám staršího bratra, když se narodil, babi ho okamžitě mamce brala, nechtela vracet atd... Rozmazlovala ho velmi... Mamka nemela zastani tatky. Pak jsem se narodila ja, pamatuji si spoustu veci jako dnes. Nemela me rada - pri narozeni rekla, ze nema rada holky. Nutila me hrat si neustale s bratrem s auticky i kdyz jsem nechtela, to jsem potom dostala na zadek a musela jsem. Mamka pak tezce onemocnela a babi vyuzila situace a dite si privlastnila. Mamka dlouho chodila a prosila at ji dite da zpet... Otec nezakrocil. Ve 12 letech bratra onemocnel otec a mamka si pro bratra dosla velmi razne...a tehdy ji ho vratili protoze tam nebyl otec, ktery by za nimi stal...bratr byl sice o patro výše nez mamka, ale neměla nad nim dohled, neco zakazala, oni to dovolili atd... Mamka nemela po nemoci silu se branit, tehdy ji chybela opora manzela, ktery by to resil... Taky mi babicka nedala napr susenku co dala brachovi, schovavala to predemnou... Male veci, ale v detstvi to bylo hrozne smutne. Nicmene jejich vychova se na bratrovi podepsala, chova se spatne k rodicum, k prarodicum ovsem taky, nepracuje, nestara se o rodinu... Kdyz neco chce, jde za nimi... Me nešli ani na svatbu, i kdyz pozvani byli. Nekdy je lepsi prosadit si svou a vcas, nez kdyz nic nejde delat 🙂 muj muz nastesti vzdy stoji pri me a vzdy me pred tchany podporuje, i kdyz vztahy mame v pohode... Mam pocit, ze kdyz se veci neresi vcas, pak to dopada zle a zakladem vseh vztahu je podle me komunikace 🙂 pak je ve vsem jasno a neni dusno 🙂

kolibricek36
16. kvě 2016

@caboonek no, tak potěš - sice bylo by to dobré, ale ne pro tebe - protože ty bys ses starala - manžel sotva.
Jinak stacionář neni domov důchodců - mohla by tam jednou za čas - si aspon pokecat - mají tam i různé výlety či jíné aktivity - posledně tam pletli obvazy co já vím,
JInak moje tchýně se stará o svého otce - a někdy je to až k nevydržení s ním, sama je z toho neštastná, protože, nikam se nemůže hnout, max. na nákup, návštěva u nás nebo u dalších je problém (vždy řeší co s dědou) .... takže si to rozmyslete dobře, děti vám vyrostou a buou mít vlastní a vy budete přikovaní ke tchýni ...

anelamates
16. kvě 2016

S těmi starými rodiči je to těžké, čím jsou starší, tím víc se na ty, kdo o ně pečují, upnou - a paradoxně jsou na ně mnohem tvrdší než na ostatní. Vím z vlastní zkušenosti, když přijeli sourozenci na návštěvu, byli taky dost překvapení, že je na mne maminka zlá, že na ně je jako máslo. Proč to bylo, nevím. Ale bylo. A taky mne štvalo, pořád kam jdeš, co tam, kdo tam, kdy přijdete - a nám táhne na šedesát. Jenže když maminka umřela, najednou to bylo nějak prázdné, nebylo o koho se starat. A tak je to zkrátka - štvou nás, buzerují, nadávají a omezují - a pak najednou, když tu nejsou, tak vám chybí. Rodiče jsou zkrátka takoví, jsou to jediní rodiče, které člověk má, a je to složité.
I když mám pocit, že tento příspěvek je OT, že?
Snad jedině, aby byl k věci - zapište si za uši, co vás štvalo, a pak si to připomínejte, protože budete mít snahu dělat totéž, to mi věřte. Taky mi někdy nabíhají maminčiny věty.

caboonek
16. kvě 2016

@kolibricek36 vím, co je stacionář, ale ona je hrdá, nešla by tam...Díky moc za podporu. Pomohlo mi se vypsat, upustit trošku páry...Jen mě moc mrzí, že spokojené manželství bude až bez tchýně...jestli se kvůli ní ještě taky nerozejdem....ježibaba grrr

mokro
18. kvě 2016

tak já jsem taky tchyně 71 let dcera má 3 děti ,chlapeček chodí do školky a já chodím hlídat dvojčátka holčičky ted jim byl rok ,dcera pracuje z domova a jednou nebo dvakrát týdně jede na 6 hodin do práce a nedovolila bych si jim do toho mluvit a zetáka mám ráda 🙂

anelamates
19. kvě 2016

No tak to tedy klobouk dolů, dva takové prcky. Já hlídám starší - 6 a 4 - a dovedou mě solidně odvařit. A jsem o deset let mladší, vlastně skoro o 12.