Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

cervena_vila
18. říj 2012

@misellll Jaj, tak honem do autoškoly, když řekneš, že se ti tchýně chystá sebrat auto, určitě ti dají přednost v jízdách 😉 (nezlehčuju to, tady musíš být akční!)

misellll
18. říj 2012

@cervena_vila: 😀 😀 super nápad zkusím to na ně vybalit...snad každý normální člověk to pochopí,pokud tam teda nebude sedět,někoho tchýně.....té mé dost podobná 😀

monyliny
21. říj 2012

Ahoj holky.Nemáme to jednoduchý ani jedna.Mě tchýně nesnáší.Vzala jsem jí syna ze statku a zároveň pracovní sílu.Už s tím nepočítala,že si někoho najde- ve 32 letech ☹ Nikdy mi neodpustila,že jsem se tam se svojí dcerou z prvního vztahu nenastěhovala,ale už tenkrát mi BLIKALI světýlka 😝 Pak jsem se dozvěděla,že jsem prý špína 😠 a to mi manžel vyčítá mé puntičkářství 😀 Že ji chci obrat o barák a pozemky,že má dcera je parchant 😠 a atd. je toho více.Dnes se nevídáme.Mám k dceři ještě 10 m.syna a toho viděla jen 3krát,naposledy v květnu.Je panovačná,sobecká a není s ní kloudná řeč.Ze všech sil se budu snažit,abych byla jiná TCHÝNĚ 😀 Protože já se těším na svá vnoučata už teď a to mi je 34 🙂

leja87
21. říj 2012

@blandik úplně tě chápu, přesně takhle to cítím i já i když u nás je rozdíl v tom, že malá ji má ráda a hodně.

blandik
21. říj 2012

@leja87 - a jaké máš s tchýní problémy ty? Náš to má tak, že on prostě do těch třech a půl nemusel okolní lidi, takže ani babi a dědu - ve smyslu, že nevyhledával, aby si s nimi hrál, povídal..chtěl nás a je to bolelo a trápilo, protože v kombinaci s jejich nucením a tlačením a organizování hry - to mívalo efet, že na ně malý nakonec křičel, odmítal je ..což já chápala a nenutila ho - oni zpětně měli pocit, že ho vůbec nevychovávám, že bude asociál...a že máme hroznou výchovu...přitom já vnímala, že on je prostě neřeší, bere je, že jsou, žij jen tady a teď - ve smyslu - teď mě štveš, teď mě neštveš..pak se změnil, začal chtít širší okolí a najednou řekne jen tak z ničeho nic dědovi - dědo, já tě mám rád...

vladla
21. říj 2012

Ahoj,taky jsem si vzala mamánka 😀
Dokud jsme bydleli u tchánovců,byla hrůza.Společná domácnost,výlety,víkendy.Na palici!! 😒
Starali se na můj vkus až moc,ale manžel,který byl s nimi vlastně pořád....škola v místě,vojna v místě,práce v místě,první manželství taky v místě a vlastně bydlel s bejvalkou taky u nich.....tak vůbec nemohl pochopit,když jsem se proti nějakých plánovaných akciček jeho rodičů nechtěla zůčastňovat.
Bydlela jsem u nich tři roky s mojí dcerou z prvního manželství a s naší společnou.Když jsme vyjeli někam bez nich,tak to bylo ...a vkolik přijedete?!My jsme chtěli to a nebo ono!!! 😝
Tchyně se mě ani neptala a šla s dětma ven(někdo možná nechápe),ale já si připadala jak páté kolo u vozu,které tam vlasně nemusí vůbec být!! Nezeptala se mě jestli s dětma nemám něco v plánu nebo tak.
Dvakrát jsem s ní měla výstup,když za mnou přišla co mi je a že mi vadí...atd.Řekla jsem jí o těch společných akcích a že mi to nesmírně vadí.Naivně jsem čekala,že se třeba stáhnou,ale nestalo se vůbec nic!!! 😝
Ježiš kolikrát jsme se s manželem kvůli tomu hádali.....

monyliny
21. říj 2012

Tak toho jsem se právě obávala,že by jsme se také hádali,kdyby jsme bydleli u nich na baráku.Sranda ☹ je,že se občas kvůli tchýni a vztahům pohádáme i v současnosti.Manžela to trápí,mě štve,ale nic s tím neuděláš.Snažila jsem se-opravdu,ale jakmile není po jejím,tak je zle.Už nevidí,že jsem týden před termínem porodu kydala u nich prasata 🙂 a že jsem pomáhala na zabijačce.Pak jsem si jednou dovolila říct,že se mi nehodí,aby přijeli,že čekám návštěvu a od té doby je zle.Že ani ty děti jí neobměkčí 😢 nechápu.navíc dělá mezi dětmi rozdíl.Dcerku mám z prvního vztahu a syna z nynějšího manželství.Tak že,když měl syn svátek-první(bylo mu půl roku),dostal 300 Kč. Dcera nedostala ani smsku 😠 Tak to mě vytáčí,ale sranda je,že já jsem ta špatná. 😠

vladla
21. říj 2012

@monyliny bydlíte daleko od nich?
Moji tchánovci bydlí kousek,takže k nám chodí automaticky bez ohlášení.Ani nezvodí,neťukají....vejdou a tchyně volá:hola hola!Na tyhle slova jsem už alergická!! 😀
A švagrová mi nedavno říkala,že by tchánovci byli nejraději,kdyby jsme my i vlastě jejich druhý syn s rodinou bydleli všichni po hromadě!! 😠
To by rozvod na sebe nenechal dlouho čekat!! 😀
A zase budeme řešit Vánoce....
Loni jsem jim neřekla,aby přišli.Byla jsem pár dní po porodu a hlavně jsem chtěla být s manželem a s holčičkama sama. 🙂

monyliny
21. říj 2012

Bohužel jen 10 km 😀 Jsi mě pobavila-tak HOLA,HOLA? 😀 Tak to máš vtipnou tchýni 😀 😀 No jediná jistá věc je,že kdyby jste bydleli společně,alergie by ustoupila-hola,hola by už zřejmě nevolala,rovnou by vešla.To udělala tchýně nám.Muž má u ní v domě udělaný byt,který stále splácíme,ale nebydlíme tam.Měli jsme tuhle ještě ze začátku našeho vztahu intimní chvilku a šup a už byla nahoře,bez klepání a bez hola,hola 😀 😀

vladla
21. říj 2012

@monyliny vůbec ty dvě slova nevyslovuj!!!Dělají se mi osypky a úpně ji vidím!! 😀
No po pravdě,kdyby jsme u nich ještě bydleli....já už tedy rozhodně ne!!! 😀
Ty tři roky to na moje nervy bylo až kam!!Už bych byla rozvedená!!
Ještě,že už bydlíme sami! 😀

monyliny
21. říj 2012

Jo a vánoce,tak to taky chápu 😒Asi to máme tak nějak na stejno,jen s tím rozdílem,že my bydlíme sami.Nezávidím ti to 😒
Koukla jsem na tvůj profil,máme zřejmě stejně staré poslední děcko 🙂 Synkovi je taky deset měsíců ale čtyři dny 🙂

monyliny
21. říj 2012

Neznáme se,ale nebude ti vadit,když si tě dám do přátel? 🙂 je dobře,že už u nich nebydlíte,na 100% by to došlo k rozvodu.Já nevím,ale ty matky snad neuvažují rozumně 🙂

vladla
21. říj 2012

@monyliny jo jo ráda si tě přidám mezi přátele. 😉
Ty matky...ony to samožřejmě ze svého pohledu myslí dobře,ale.......mě to kolikrát hlava nebere!! 😀

vladla
21. říj 2012

@monyliny Zuzance je 10 a půl měsíce,Verunce 7 let a Lucince 13.
Takové vydařené šestiletky. 😀

blandik
21. říj 2012

@vladla - připomíná mi to naši tchýní, bydlí deset minut od nás a kvůli každé kravině volávala manželovi (dokud se manžel nevymezil)..a když k nám chtěli přijít, tak zásadně bez ohlášení...nechápu to. Nedávno naplánovala beze mě, že příjdu na jejich oslavu narozenin - čekám každým dnem miminko a ona má narozky na konci října a říká mojí mamce - no, však příjdete, miminko dáme spát do postele..a bude...(naštěstí se to neodvážila říct mě - už se vidím, jak tam jdu pár dní po porodu, abych mohla slavit, fakt budu mít jiné starosti - no bylo to dva týdny zpátky, nakonec to vypadá, že v té době možná budu ještě v porodnici nebo stále 2 v 1 ).

vladla
21. říj 2012

@blandik Neohlášeně ani já nikam nechodím.V tom takto vychovávaná nejsem.
Ony přijedou i k mým rodičům na chalupu aniž by před tím aspoň zavolali.Prostě nic. 😒
A moje mamka to taky vůbec nechápe,koukala na ně,když se tam objevili...
Zůstanou tam na oběd s čímž taky nikdo nepočítal... 😒

vladla
21. říj 2012

@blandik kdy máš termín?A víte co to bude? 🙂

tarra27
21. říj 2012

@vladla to mje masakr.....to je neuvěřitelný....

monyliny
21. říj 2012

Teda holky máme to všechny hodně podobný.Nejedou snad ty naše tchýně přes kopírák?Opisujou od sebe 🙂 S tím ohlašováním na puntík stejný 😠 Prý se nemá důvod ohlašovat-asi mě z ní trefí.Já taky byla vychovávaná v jiném duchu.Ohlašuju se i u svých kamarádek a i u rodičů.Vladlo,víš,že má tchyně se jmenuje Zuzka? 😀 Kolikátého ti Zuzanka přišla na svět? Mě Prokůpek 18.12.-Když umřel pan Václav Havel 😢Říkala jsem si ten den,že je Prokop jeho nástupce 😀 😢 Blandiku,kdy máš termín? Jdu uspávat prcka 🙂

vladla
21. říj 2012

@monyliny Zůza se narodila 8.12. to má moje mamka (podle starého kalendáře) Marie svátek. 😀
Taky jdu uložit malou.Nacpala jsem jí kaší,tak by mohla aspoň dvě hodiny vkuse spát!! 😀

blandik
21. říj 2012

@vladla - no mě moje máma říkala, že možná jedou pořád podle starého vzorce, kdy nebyly mobily a lidi prostě chodili neohlášení..ale i tak mě to točí /tedy točilo, abych byla přesná, protože poslední rok k nám téměř přestali chodit/...ale když se malý narodil, tak chodili pořád a vůbec se neohlašovali..hlavně, že volali furt, aby se zeptali, jak se máme..já měla vždy takovou radost, když třeba naběhla ráno, že přišla a já ji řekla, no ale já jdu s malým na rehabilitaci..vypadala vždy, jakobych si vymýšlela, přitom jsme už byli oblečení apod..neskutečně zklamaná...co na to říct...
No u vás taky supr - neohlášení na oběd...
@monyliny - holky, termín jsem měla 18.10.... 😅

lu777
21. říj 2012

@vladla no tohle bych nedávala, aby mi najednou někdo vešel do bytu 🤐 🤐
jako co kdybyste třeba byli s manželem nazí? 😅 nebo cokoli, vždyť to je šílený....

mi úplně jde mráz po zádech co tu čtu 😝 😝
a malinko se děsím co jednou bude psát snacha o mně 🤐 😀

lu777
21. říj 2012

@blandik náš malý to taky takhle měl s babičkama a dědama... do asi 3.5 je spíš odstrkoval nebo ignoroval, rozhodně se po nich neptal...
až teď od 4 let se poprvé stalo na jaře, že přijel děda a obě děti k němu samy spontánně šly, pozdravily ho a chtěly si s ním hrát 🙂
měl to takhle náš starší s kýmkoli ze širší rodiny ale samozřejmě že to všecky trápilo, bylo ale prostě vidět, že ty ostatní vnímá jen tak okrajově, i ty kamarády měl radši ale taky až teď posledního asi půl roku mu opravdu docvakly některé sociální věci (že ho samotného napadne se omluvit, že chápe že je někdo nemocný atd.)...
do plno věcí musí ty děti asi samy dorůst.... občas je to čekání docela dlouhé, obzvlášť když to okolí pořád řeší...

monyliny
21. říj 2012

Tak malej spí a jsem zase tady 🙂 Stanu se závislá na psaní s vámi 🙂 Prcek taky dostal kaši,jenže mu asi nezabírá či co a stejně vyhraje mlíčko od maminy 🙂tak že za hoďku je zase vzhůru. ☹ Jo a holky,my co máme špatný zkušenosti se svými nic moc tchýněmi,si dáme velký pozor,aby ty naše snachy o nás psaly pokud možno aspoň trošičku v dobrým.Manželovi jsem říkala.že jestli se budu někdy chovat podobně,tak ať mi něco udělá 😀 Docela ti Blandiku závidím.Je krásný být těhotná a neznám hezčí pohled na ženu,než v požehnaným stavu.Nám už nikdo od tchýně nevolá,nezajímají ji ani děti.S malým jsem tuhle byla v nemocnici na podezření na meningitidu a bylo jí to jedno 😠 Jen mě mrzí,že zároveň se s ní veze i tchán ☹ Je to hodný člověk a děti má rád a rozdíly nedělá-asi,aby měl klid ☹

vladla
22. říj 2012

@blandik tak to vážně můžeš porodit každou chvilku! 🙂
@lu777 no viď,kdyby jsme na "tom" nebo cokoliv. 😀
@monyliny Tchána chápu.Je zticha,protože by pak doma s tou fůrii nevydržel! 😀

U nás spíž velí tchán a tchyně se veze.Neštěstí!! 😝

K našim taky moc nejezdím,nevím neměla jsem s mamkou moc dobré vztahy.Dělala mezi mnou a ségrou rozdíly.Já to tak moc nechápala,až když mi to řekla babička,tak mi to do sebe zapadalo. 😒
Nemusím slyšet její názory jako:neohřívej to jídlo v té mikrovlnce,nebo nedávej dětem ty jogurty jsou tam Ečka(nemyslím si,že bych dětem podstrkovala nevhodné jídlo) atd.
Na to fakt sílu nemám. 🙂

monyliny
22. říj 2012

@vladla Všude něco,viď?S mamkou se ti nedivím 😒 Je to těžký-ty rodinný vztahy ☹ Moje mamina asi není špatná,jen je na můj vkus takový studený čumáček.teď už to jakž takž jde,ale když byla Mariánka mimi nko,tak jsem v ní neměla žádnou oporu,byla jsem s ní sama a když jsem dostala zánět v prsu a měla 39st. horečku,řekla,že nemá čas přijet,tak přijela bývalá tchyně 🙂 Paradox je,že jsem měla chlapa na prd,ale tchýně dobrá.Dodnes se vídáme a říkám jí maminko.nynější musím vykat a dcera-její nevlast.vnučka taky 😠

vladla
22. říj 2012

@monyliny vnučka vykat jo?Ty jo to jsou m'oresy!Když ty,tak neřeknu.
Já bývalé tchyni mohla tykat,ale vůbec mi to nešlo přes pysk. 😀 Tchánovi jsem vykala.
A s bývalým manželem vycházíš?

monyliny
22. říj 2012

Ze začátku to šlo.Jsme od sebe 5 let.Ale má vdanou paničku a ta nemá o malou zájem-nechápu,má tři syny ☹ Tak nemá zájem ani on-už dva roky dceru neviděl.Špatně to nesla.Volala jsem mu,psala-zbytečně,nic z jeho strany není,ani alimenty-už rok 😠 Tak jsem sepsala žádost o určení alimentů a dám to na soud.Je to ......nechci být sprostá.Dcera teď začala říkat tati mému muži. 🙂 Jsme hrozně moc rád,.i když to v ní pořád je,nechápe to 😖 Já bych tchýni klidně tykala,paradoxně to vykání ten vztah dává do nic moc roviny.

vladla
22. říj 2012

@monyliny Nechápu,když tátá takhle zdrhne a zblbne.Pro dítě to to musí být strašně těžká zkouška. 😕
Pak přijdou otázky jako mami proč to udělal?To je zase záhul pro mámu,jako hrabání se v minulosti atd. 😒
A jestli dcera s tvým můžem vychází,pak je to skvělý!! 😉

zizala79
22. říj 2012

ha, novinka 😠 tchýně má kočky, cca 13 a 11 let? a najednou má alergii na kočičí chlupy 🙄 jakože asi dva roky pořád mele o tom, že "jsou to moje společnice, ale na druhou stranu mám na ně alergii", jako o tom, že jim nadává a chce je házet z balkona a říká to před vnukama, o tom pomlčím, teď otravuje, že si je máme vzít, MM jí už před pár měsíci řekl, že si je vezmeme a já je aj chtěla, ale teď už je nechci, páč se mi to najednou ekluje k dítěti (jako kočka obecně nee), ony jsou totiž strašně nevychované, lezou po stole a občas zvrací po bytě, a tennáš byt je fakt malej a hlídat krom toho všeho ještě záchůdek a případně kde je nablito v pokojíčku 😔 a problém je na světě 🙄