Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

zizala79
20. črc 2012

@superkacitko tvoje tchýně je fakt magor, nefalšovaně nemocná na hlavu! co s tím? nevím. moje je taky pěkná nána, ale na tvoji teda zatím nemá. dítěti je rok, byla jsem s ním nějakou dobu v nemocnici a ani jednou se nepřišla podívat! a taky pořád že ona je BABIČKA a že má právo ho vídat a tak. já ji nedávám a ten můj taky pořád, že ona to nemyslí zle a nikdy se otevřeně nezastal

nečetla jsem zatím další příspěvky, pokud je to jen trochu možné, pokus se svému příteli vysvětlit, že tě její chování zraňuje. tohle je totiž situace, kdy byste se mohli opravdu kvůli ní začít hádat hodně a odcizit se kvůli tomu. nám se to stalo a o tchýni už doma nesmí padnout slovo, páč mm neuznává, že bych se na to mohla dívat z jiného pohledu než ona a á absolutně nemůžu přijmout to, že "má svůj věk" a další, ty ženský jsou nějakým způsobem zlý a když není po jejich (což e někdy ovšem těžko odhalitelný, co je po jejich, poněvadž mění názory jak ponožky), tak dokážou fakt zavařit 😔

hodně síly!

zizala79
20. črc 2012

@frutinka rychle pryč! mamánek je mor! když ti to dává najevo teď,m co by bylo potom? s dítětem? ani omylem!

zizala79
20. črc 2012

první půlka příspěvku 16. črc v 07:20 je o mojí tchýni a mm!! ano, pomalu, polehounku, ale houby, to nefunguje, ony jdou pořád dál a dál a zkouší, co kdo vydrží!

katerinanov
20. črc 2012

Holky já mám pecku. Dneska mi tchýně volala, že si tchán vzal projjímadlo a furt sedí na záchodě a ona se nemůže ani vyčurat 😀 Ale jako naprosto vážně 😀 Řekla jsem jí, že nevidím důvod, proč bych měla řešit, kdo bude u nich chodit kdy na záchod a ona mi na to řekla "však já vím" takže těžce nechápu, co to mělo znamenat 😀

zuza01
21. črc 2012

@oktarina Jo, gól je, že dneska nám koupila u vietnamců botičky pro malou, ty, co jsem koupila já v Bačkůrce asi nejsou dost dobrý... Mám toho dost, fakt.

rory_g
21. črc 2012

Mě holky moje tchýně donesla jednu broskev, že prý potřebuju v těhotenství vitamíny 😉

evena
21. črc 2012

Sama bych o tchyni mohla napsat knihu, nektere prispevky tu jsou fakt drsne, az mi naskakuje husi kuze...
Ale nektere holky vzpamatujte se, nad necim se da povznest, rozhodi vas botky od tamanu a jedna broskev?
Myslite, ze to mysli ty tchyne spatne?

mitote
21. črc 2012

ahoj holky... no ja zatim citim klid pred bouri u nas 😀 mam takove nemale tuseni...
tchyne chce, abychom jezdili k ni, bydli ve sklepe kde si "udelala" byt, mame tam jednu zaskladanou mistnost, kde se sotva z jedne strany dostanem do pokoje, manzel se ji snazi naznacit, ze to vsu bude muset jit ven, protoze jestli tam mame jezdit s miminkem, tak kam dame postylku? k ni do pokoje? no v zadnym pripade.
Dalsi vec, tchyne asi zacala mit pocit, ze ceka dite ona, takze zacala ve velkem resit vybavicku aniz by nam o tom rekla, takze jsem se dozvedela, zo kocarek a postylku nase dite zdedi po manzelovi (30 let to lezi na pude), dale ze uz nakoupila pliny s pejskama, zelvickama, kacenkama a ja nevim com, ze ma vybranej set do porodnice, atd... no kdyz jsme byli sami, tak me ruply nervy a rozbrecela jsem se, ze zadny kocarek 30 let stary nechci, ze se k nemu me dite ani nepriblizi a ze nechci zadne plinky s kycovityma obrazkama... no plenky uz mam doma, jsou jak smirgl papir, strasne smrdi a nevyzehlitelne, takze je podedil pes a kralik
a mam nemile tuseni, ze bude chtit tchyne nase dite krmit svou "zdravou" stravou: rizky, hranolky,... 😔
nejvic me dostala asi hlaskou, ze az me miminko poleze na nervy, at ji ho na mesic klidne privezu a jedu nekam pryc... chapete to? copak nejaka matka odlozi nekde na mesic dite? 😕
a vcera me moje mama dostala posledni jobovkou, pry si ji tchyne stezovala, ze jsme manzelovi nemeli nechavat vyriznout to znaminko, kdyz je v klidu. Aha, dobry, dermatolog nazna, ze manzelovo znaminko velky jak krava, barevny vselijak rozprostirajici se do vsech moznych i nemoznych stran je nutne okamzite vyndat a poslat na histologii... ale dle tchyne j to zbytecne. Jasne, budu cekat at tam zacne rakovinne bujeni a tak ho vyrezavat ne? 🙄

mitote
21. črc 2012

jo ale musim teda jeste napsat, ze manzel se me zatim zastava, s tchyni si promluvil, aby vybavicku nenakupovala, rekl ji to teda tak jemne a citlive ze jsme pak premysleli, jestli ji to vubec doslo, ale tak na prvni pokus... 😅 nastesti v tomhle je fajn, ze manzel se mnou souhlasi a snazi se to vse nejak resit

zuza01
23. črc 2012

Já se teda nepovznesu. To jsou totiž jen útržky, něco se nedá ani napsat... takže pak mě rozhodí i zdánlivé maličkosti.

evena
23. črc 2012

zuza ... ono je to asi o tom, že na lidech, které nesnášíme, nám vadí nejen jejich chyby, ale i přednosti ...
moje tchýně byla teď týden na dovolené, ani nemusím popisovat, jak se mi tu v baráku lépe dýchalo (bydlím s ní v domě, každá na jiném patře se samostatným vchodem, ale i tak se velice často vidíváme na zahradě), s mým sme se nehádali, užívali si toho klidu, a ta předstala, že pojedou znovu až za rok 😝

haniplanetka
23. črc 2012

kdybych tak mohla mamku svého partnera naklonovat a poslat vám ji.. je to super, milá, tolerantní a srdečná ženská a já byla v tom nejlepším šoku, když jsem jeho rodinu poznala. Mám je ráda jako vlastní a každé bych takovou tchyni přála...

haniplanetka
23. črc 2012

@mitote podpora chlapa je v tomhle případě nedocenitelná. Zažila jsem to z min. vztahů a když při vás nestojí ani on, je to v ...

mmlenka
23. črc 2012

@mitote Jezis, tak to mi uplne pripomina moji tchyni. Postylku nam taky vnutila po manzelovi, kocarek uz nastesti nema. Matraci mame ani nevim po kom. Pak jsem dostala spoustu obleceni po nekom (nektere dokonce jeste po tchanovi). Minuly tyden koupila perinku a polstarek. Na to sama usije povleceni, pak deku. Zimni fusak mi nabizela taky jeste po manzelovi (ten je ale echt ee 😀).
A taky predpoklada, ze jeste kojene dite ji tam necham. A presne jak u tebe - bude ho cpat masem a buhvi cim.
Manzela jsem uz poprosila, at se ji pokusi trosku krotit, ale to on asi neudela. A kdyby, tak to stejne nebude mit nejspis vyznam.

oktarina
23. črc 2012

@haniplanetka a za kolik na týden ji půjčuješ? 🙂 žebychom si ji jako tady všechny půjčily a nechaly ji chvíli pobýt v přítomnosti těch našich pokladů, i když otázkou zůstává, která by chtla které móresy, že? 🙂

haniplanetka
23. črc 2012

@oktarina Magnum - nechci se dělit :D :D . Bylo pro mě překvapením, že to jde i jinak a tchýně nemusí být špinavé čuně a manipulativní mrcha jako matka od bývalého.

haniplanetka
23. črc 2012

zrovna včera mi moje PT (potenciální tchýně) volá, že by nám ráda koupila komplet povlečení na postýlku ( s nebesy a tak..), tak prý, jestli by se mi to líbilo a jakou barvu bych si přála.. úplně v klidu se na všem domluvíme..

oktarina
23. črc 2012

@mmlenka pro postýlku po manželovi si "jedeme" v sobotu, jsem vybavena asi tisíci argumenty, proč si ji bohužel neodvezu 😀 doufám, že mi aspoň jeden vyjde 😉 peřinku a polštářek - to mě stálo aspoň týden života a nervů, opravdu citlivě jsem jí vymlouvala, že to opravdu do kočárku nechci a že dnes už se vozí děti jinak, ozdobné háčkované blivajzy se dnes nenosí "ani na parádu, když půjdu k doktorovi" blééééééé a do postýlky mám "připravenou" peřinku a polštářek, upozorňuju 40 let staré peří! a můj muž je alergik na kde co!!! že si to jen u nás dám do čistírny... jo, pro lid duše si to vezmu, po cestě hodím do popelnice a s adekvátním časovým odstupem jí patřičně zděšená sdělím, že mi to v té čistírně omylem zničili 😉 akorát nevím, jestli mi tutéž historku zblajzne i s "pravým ovčím" fusakem, který si sama šila.... = přehnutý obdélník se zaštupovanými stranami 🙂 boží, ne?
A o mase mám taky už napřednášeno, jak mému muži ve čtyřech měsících! mixovala vařené maso aby měl dost "vitamínků". Můj muž mi na to řekl, že jí nic říkat nebude, že ji mám nechat vymluvit a neřešit to. Jeho klid bych chtěla mít... 😠
Jediné, co jsem zatím slyšela pozitivního je, že neolizovala spadlý dudlík, z toho se mi zvedá kufr a moje matka to považuje za nejhygieničtější věc ☹ bléééééééééé

oktarina
23. črc 2012

@haniplanetka a víš, jaké to od tebe je, že se pochválíš a pak se nepodělíš? 😀

haniplanetka
23. črc 2012

@oktarina aj, aby se mi to nevymstilo.. kdyby to šlo naklonovat.. 😒 😉

rory_g
23. črc 2012

@evena já jsem to napsala spíš na pousmání 😉 A myslím, že nejen já...

oktarina
23. črc 2012

@haniplanetka "to" jako tchýně? 😀

haniplanetka
23. črc 2012
mmlenka
23. črc 2012

@oktarina Tak postylku jsem akceptovala, ta mi prijde celkem ok, i kdyz nejradeji bych ji vzala smilgrem a znovu nalakovala. Ale na to uz ted moc neni cas. A navic kdybych si ji nevzala, tak si ji necha u sebe, aby mohla ditko spat u ni, tak to si ji radeji necham sama 🙂 Perinku koupila novou a asi i dobrou, ale moc velkou. Predpokladam, ze byla v akci, tak nebyl cas zkoumat, co je to za velikost 😀 O peri nastesti jen padl nesmely navrh, ktery byl hned smeten ze stolu. Jo a bomba taky byla, kdyz mi nekolikrat nabizela svoje nocni kosile, abych mela v cem spat. Sice je 3x ja, ale nevadi 😀

jancip
23. črc 2012

Poslýlku máme také po manželovi. Je výborná. Když jsem si "ošahala" současné postýlky a k tomu viděla ty ceny, tak jsem po ní hned skočila🙂

oktarina
23. črc 2012

@mmlenka hehehe a nebyl k nim komentář, že si je zapošiješ? 🙂

zizala79
23. črc 2012

@oktarina já jsem měla na zimu pravý ovčí fusak (přehnutý obdélník se zipem a nepromokavým potahem), ale byl po mně, tzn. možná aj po mojí mámě a sama jsem si o něj řekla, kdyby se mi ho snažila nabídnout tchýně, tak bych ho dala hodně hluboko do skříně... to je přesně, jak píše @evena ta alergie je už tak silná, že i kdyby mi nabízela modré z nebe, tak mi to bude apriori protivné 😔

mitote
23. črc 2012

@mmlenka tak to muj nastesti zasahl hned... no zasahl, jak moc to pochopila, ze vybavicku vybirame my, ukaze az cas 😅
@haniplanetka jo kdyby tchyne zavolala co chce koupit a zeptala se na barvu, tak bych nemela sebemensi problem 😅
@jancip ono ve finale nejde o to, ze tchyne chce treba aby nase dite spalo ve 30 let stare v postylce ale o to, ze za me rozhoduje a rovnou me to diktuje jako hotovou vec...to je ten kamen urazu 😅

mmlenka
23. črc 2012

@oktarina Nene, bylo to bez komentare, asi nase proporce vidi trosku jinak 😀
@mitote Uplne s tebou souhlasim. Kdyby se zeptala predem, co chci nebo potrebuju, tak tu pomoc treba i uvitam (i kdyz uz mam taky apriori alergii jako @zizala79). Takhle to mam nastavene s moji mamkou a je to ok.

mitote
23. črc 2012

@mmlenka ja ji nastesti jeste nemam, ale obavam se, ze alergie je nekde na ceste.... jde proste o princip, ze o svem diteti si budu rozhdovat sama s manzelem. A ja jsem jeste ten typ, ze kdyz me nekdo neco naserviruje jako hotovou vec, tak just se zabejcim 😅