Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

monikapok1
23. led 2010

Tedy Hancas, já nevím, já bych takovou tchyni k dětem vůbec nepustila, pokud neměří oběma stejným metrem 😠
Taková krásná malá holčička je vaše Klárka - a jak má asi pochopit, že babička o ni nestojí.... Já bych k takové neuvěřitelně hloupé (a nevím co ještě) tchyni nepustila ani chlapečka, sice vím, že ani to asi není ideální, ale nad tou malou bych normálně brečela, jak se k ní Tvoje tchyně chová... to snad ani není možné, v životě jsem o něčem podobném neslyšela.. A to ani nejsou moje dvojčátka a jaký se mnou cloumá vztek 😠
Určitě s tím něco udělej, protože si myslím, že ta malinká to musí vnímat jako nespravedlnost, já bych nečekala až na pozdější dobu.
Držím palce a s takovou tchyní ke všem čertům.... ta je teda hnusná, fakt...

monikapok1
23. led 2010

Jo a klidně jí tam fakt pošli, protože přesně tam patří 😀

hancas
24. led 2010

moni....děkuji za odpověd 😒 myslíš že já nebrečím kvůli tomu jak se chová k male???a hádáme se kvůli tomu s manžou a proč??protože své matce nic neřekne a je mu to jedno ☹ už fakt nevím jak dál ale neboj co nejdřív ta doba přijde a já jí vše řeknu a servítky si brát nebudu a je mi jedno jestli na mě bude naštvanej manža a celá rodina,ale opravdu už dál nemůžu

brumdinka
24. led 2010

hancas - a proč se kvůli tomu hádáš s manžou, pokud neni schopnej on jí nic říct, tak to udělej ty; já vim, že to neni jednoduchý, ale když už to dělá takhle okatě, tak bych jí z plnejch plic řekla co si myslim a jestli ty rozdíly dělat nepřestane, tak bych k ní nepouštěla ani malýho 😉

brumdinka
24. led 2010

p.s. - tedy jak psala monika, klidně jí tam pošli, já bych to teda udělala 😀

hancas
24. led 2010

brum---neboj ta doba kdy jí to vše řeknu přijde a to co nejdřív protože opravdu už pohár přetekl,manža to neřeší mu je to jedno má z maminky strach

monikapok1
24. led 2010

Hani, udělej to co nejdřív, fakt. U mě by teda letěla i s dveřma a to hned 😀 , manža nemanža. Takhle sprostě se chovat k dětem může jen omezená .. třeba tchyně, no 😀 Vážně, pokud nemáš oporu u manžela, budeš to muset udělat sama. Já si nemyslím, že by mu to nevadilo, jde přece jen i o jeho holčičku, ale s vlastními rodiči se asi hůř jedná, no. Prostě se přestaň nervovat, nebreč a jednoduše jí slušně vylož jaké má možnosti - tedy - buď přestane dělat mezi dětmi rozdíly anebo - támdle nechal tesař díru a vraťte se, až se rozhodnete chovat jako průměrně slušný člověk 😠

hancas
24. led 2010

moni---díky neboj čas přijde už se opravdu nebojím co a jak na to řekne manža opravdu už na to nemám nervy jen mě to bolí,nervuje a to opravdu mi za tu jedubabu nestojí

frisbee
24. led 2010

holky,já mám obavy,že pokud je baba jednodušší,tak to nepomůže..mm stál na mé straně a řekl jí vždycky všechno narovinu,bohužel ona absolutně nechápala,co se po ní chce,jediná reakce byla otázka :"nevíš,proč po mně tak křičel?"...a pak to roznesla po celé rodine,jak jí ubližujeme.
Jasně,záleží od povahy,někdo jde do sebe,někomu to nedojde 😝

monikapok1
24. led 2010

Frisbee, já teda nevím, ale i Hančina jedubaba přece musí vidět sama, co dělá... tak pitomá snad není 😀
Ikdyž - kdo ví. Já bych s ní ty dveře vyrazila kvůli malé. Že se nestydí, vždyť těma rozdílama ubližuje hlavně té maličké. To fakt nechápu...
Jinak holky, já bych vám přála moji tchyni, to je úžasnej člověk, já jsem snad ani nikoho hodnějšího nepotkala, ona by se rozdala. Poslala bych k ní ty vaše, ať vidí, že to jde i jinak 😠

Hani, držím palce, dej jí co proto 😀 , si to zaslouží vrchovatě. Že nemusí Tebe, to by člověk i nějak zkousl, ale tu Klárku... si ťukám na hlavu, když si to představím 🙄

frisbee
24. led 2010

moni..ta moje v říjnu umřela,měla 5 dospělých vnoučat a celej život milovala jenom jednu vnučku a její děti,ostatní jako kdyby nebyli....vydrželo jí to 48 let..a nebylo jí to ani blbý 😝

evena
24. led 2010

frisbee jo tal takthle si to myslela že ti to skončilo na vždy 😕 😕 😅

hancas to je smutný 😔 jenže takový lidi to nepochopjej, asi bych se co nejvíc snažila se s ní nestýkat aby to malou nemrzelo, už to určitě chápe že se něco děje, děti jsou dost vnímavý ... a zkazila vám to parádně, ani se ti nedivím žes zuřila 🙄

aleachim
24. led 2010

frisbee, hancasina tchýně to dělá cíleně, protože Klárka je podobná jí a ona ji nesnáší. Kubík je podobný do jejich rodiny (manželovi) tak toho zbožňuje. Je to jednoduchá blbá zlá baba. Hancas, po tomhle už ji řekni, že když dělá takové rozdíly, tak ani jeden. Kdyby začla s tím, že nechápe, tak ji vpal, že jestli enchápe, tak je úplně tupá a tupým lidem děti půjčovat nebudeš. No, a manžel ať se třeba kousne do zadku. Kdysy jsem ti tu psala, že nemáš manželovi ultimáty typu já nebo tvoje matka, na čemž si trvám, ale měl by si uvědomit, že jeho matka ubližuje jeho dítěti a jestli je dobrý otec měl by své děti bránit proti všem, a to i proti vlastní matce.

monikapok1
24. led 2010

Frisbee,
je to asi hrozný co napíšu - ale některých lidí snad ani škoda není.... Co dodat... vybrat si jen jedno z pěti. 😠

frisbee
24. led 2010

no když to dělá kvůli podobě,tak je na úrovni té mé. 😠 Nejhorší je,že tomu dítěti nikdo nevysvětlí,proč ho babička nemá ráda...ach jo.

hancas
25. led 2010

holčičky moje 😉 děkuji za odpovědi přesně tak ona to nepochopí když jí něco řeknu bude na mě hledět a nebude chápat,ale nebojte toho je tolik za ty 2 roky že nepochopí další 2 roky 😀 taky jsem říkala že největší trest bude pro ní nevidět děti ale manža chce každou neděli tam chodit tak nevím.prostě když řeknu ne a on mi na to řekne vezmu děti a jdeme,tak co a už jsme v sobě a už to jede.
A víte holky co mi včera řekl??prej to je těžký no mama dokum jí nebudem půjčovat děti na hlídání tak bude taková chápete to???ona chce hlídat děti když klárku nesnáší to by byla chuderka

monikapok1
25. led 2010

Hancas,
tak asi budeš muset nějak začít u manžela. Copak on nevidí, že jeho máma nesnáší jeho dceru?? Mě neříkej, že je úplně slepej. Já vím, že některý věci je těžko chlapům vysvětlit 😀 , ale tohle? Zkus mu to vysvětlit, že tam chodit nebudeš, dokud jeho matka bude ubližovat vaší holčičce. Že nemáš problém s tím ji navštěvovat, ale tohle že prostě dál snášet nebudeš. Ikdyž - ona se asi nezmění, co? Pokud dokáže dva roky ignorovat malou holku jen proto, že nemá ráda její mámu.... ta ženská musí být úplně pitomá, fakt
Já bych jí děti taky nepůjčila, když se neovládá před váma, tak o samotě s dětma se nebude ovládat už vůbec.

aleachim
25. led 2010

Hancas, koukám, že s manžeem to jednoduché nebude. Tiipuji, maminčin mazánek?? Tak zkus někdy v neděli to zaonačit tak, aby šel jen manžel s Klárkou. Nenapadá mě, jak to udělat, ale určitě tu na něco příjdeme. Kdyby pak manžel viděl, jak se bába ptá na Kubíka a na Klárku kašle, tak by mu to možná došlo. Třeba jen vidí jak si hraje s Kubíkem a nedochází mu, že Klárky si ani nevšimne. Je ale fakt, že tento pokus zase obrečí Klárka, tak nevím, jestli to není blbost.

hancas
25. led 2010

moni....když jsem mu to říkala tak on že to tak není....prostě jí kryje však včera jsem začala že jí nemá ráda že jí prostě odmítá....a on na to to je těžký no mi ji nehccem půjčovat děti tak ona taková bude,jsem na něho hleděla jestli si dělá prdel a tím pádem jsem řekla však ani nebudem za to jak se chová.a dokud se nezačne chovat jak má a nezačne brát obě děti stejně tak má smůlu jenže je taky ten problém že oni se v neděli vetřou k nám

aleachim
25. led 2010

hancas, je aspoň tchýně stará?? Já, že bys to nemusela snášet moc dlouho. Jak psala monika nahoře, některých lidí fakt není škoda, naopak si člověk oddychne.

frisbee
25. led 2010

hancas...jak píše monikapok...když se neovládá ped váma,nebude se ovládat ani o samotě s dětma,ba naopak.
Ta reakce tvého muže je klasická,oni chlapi nechtějí žádné problémy,ale tady je třeba stanovit jasná pravidla,pak by se to vleklo celej život..v klidu,slušně,ale nekompromisně...hm,taky se mi líbí,co navrhla aleachim...aby tam mnža zašel párkrát jenom s dcerkou a uvidí to sám 😉

hancas
25. led 2010

aleachmin----má 46 roků ale je ze staré školy
frisbee---přesně jak píšeš nic nechcou řešit prostě mají strach z maminky

dagina
25. led 2010

Ahojky,
Aleachim, tvůj poslední příspěvek dobrý 😎 .

Hancas, u vás to je také bludný kruh, koukám. Jj, někdo si prostě zakládá na podobu ke svému rodu a někde jsem četla, že taťkové si hodně zakládají na tom, aby jim dítě bylo podobné, prý k tomu dítěti mají i jiný vztah..., kdo ví jak to je, oni to stejně nepřiznají 🙂.
Nedovedu si představit, žeby tchánovci upřednostnili jedno dítě před druhým 😲..., nějak se mi ani nechce věřit, že s tím půjde něco dělat..., protože některé zabedněnce nestačí ani nakopnout ... . U nás ani nepomohlo, když si s něma promluvil manža...

aleachim
25. led 2010

hancas, dagi, proto si myslím, že je třeba zlomit manžela, aby se bábě nadávalo ani jendo dítě.

Už jsem tu psala, jak moje babička chtěla na výlet vzít bráchu, ale ten nemohl, protože chodil do školy, tak máma řekla, ať vezmou mě a babička, že né, že jsem ještě malá a vzala o 2roky mladšího bratrance?! Jako teď si pamatuji, jak mi to bylo líto.

Když jí je 46, tak snad jen nešťastná událost. Ne, teď už jsem vážně zlá.

aleachim
25. led 2010

jo a ještě mě napadlo, tak ta moje "babička" tu byla ze všech prarodičů nejdéle. Mrchy mají většinou tuhý kořínek.

dagina
25. led 2010

Aleach 😀 .
Hancas opravdu asi nezbyde nic jiného než babu zpracovat, a manžela také samozř. 🙄 , to bude těžká práce...

aleachim
25. led 2010

jejda, já píšu jako prase 😠 .Snad to po mě přečtete, protože jinak bych nedělala nic jiného než opravovala chyby. Omlouvám se a budu se snažit vyvarovat se tolika překlepů.

frisbee
25. led 2010

hancas...tak teď jsem v šoku,myslela jsem,že je podstatně starší,tak kolem 60.ti 😕 😕 😕 ..ona je stejně stará jak já,nechápu to,protože já jsem "divoká mladice" 😀 😀 😀 😀 ,to není žádný věk...fakt se chová jak stará baba....hm,to bude těžké.
U první tchýně nám pomohlo omezení kontaktů,nebyli jsme u ní 3 měsíce,trochu zkrotla,pak jsme tam jezdili jenom na otočku,ale i tak zasahovala do všeho.
Tu druhou jsem měla bohužel u sebe 16 let....ty roky mi nikdo nevrátí,divím se,že jsme se nerozvedli.Já slušná koza pořád mlčela,teď už vím,že se člověk musí bránit,jestli je to potřeba,i potlačit v sobě nějaké společenské zábrany,oni toho zneužívají,když jsme ticho..člověk musí být trochu sobec,bráníme svoje rodiny,přes to nejede vlak.

aleachim
25. led 2010

frisbee, však bys taky mohla za chvilku být babička 🙂

frisbee
25. led 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀