Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

trinity1973
26. lis 2012

@zizala79 Mařenka,Maruška,to zní 🙂

elvira
26. lis 2012

A tchýnina sestra jí říká "Maňo", to je teprv perla. 😀

U nás je tchýně ta, co je zdravá jako řípa - tuhle šla seškrabávat jakýsi polyp, ale to nic není, nechápe, kde to vzala, "oni to v rodině nemají"...za poslední větu bych ji zabila.

Zato tchán nám "umírá" pravidelně... Tchýně to ještě umocňuje svými popisy.
Když byl vypalovat bradavice, bylo to nejhorší, nejbolestivější, nemohl vůůůůbec chodit, tolik bolesti si vystál, to nikdo nedokáže pochopit...
Tak jsem bábu ujistila, že bradavice byli vypalovat i kluci od ségry, ano, bolí to, ale není to zas takové drama... Vzdychla a opakovala do zblbnutí to své.
Teď po několika letech problémů zjistili tchánovi ulcerozni kolitidu - onemocnění střev, imunitní, období problémů - křečí, třeba i teplot, průjmů atd. se střídá s obdobím klidu. Manželovi to zjistili před třemi lety. Proto jsme se tchána hned ptali, jestli na to upozornil...Nooo - byla jsem zase jakási chytrá, on to nemůže mít.
Teď už má diagnozu v ruce, tak jsem poslouchala tchýni, jak je to hrozné, jak děda trpí, kolik jí léků, však nemá tolik roků?...
Tak jsem jí říkala, že to znám, že P. se s tím trápí už tři roky, jí osm prášků denně a v horším období víc... Jen protáhla obličej a řekla:" toooolik?"
A dodala jsem, že je mu teprve 32, ale nemoc si nevybírá...
Já mám na toto averzi už z dob, kdy mamka, která byla opravdu vážně nemocná, byla podle nich "zdechlá dělat".
Nedokázali pochopit, že když se jí mezi dialýzama ulevilo, dělala si radost tím, že zajela do města a obrazila obchoďáky... Trolejbus měla zadara, tak si lašovala... A teď na to možná přicházejí, ale nepřiznají nic...

oktarina
26. lis 2012

Ahoj holky, potřebuji se podělit o tu "lásku" kterou cítím ke tchyni... když jsme byli u ní, byla v kuchyni, zltak jsem šla kojit do obýváku za zavřené dveře. Ona si přinesla židli z kuchyně a sedla s naproti mě a beze slova na nás zirala... mě to prostě vadí, necítím se dobré před ní vytahovat prsou, masírovat bradavku a vykládat malé jak ka pořádně otevřít pusinku a pak ji povzbuzovat ať pije a nedělá blbostí. Navíc jsem kojila už bez kloboucku-takže bolest a moje grimasy do toho. Řekla jsem ji, že se ji nemůžu věnovat že potřebujeme s malou na kojení klid. Ona že to nevadí, že bude sedět potichu a dívat se, aby si nás užila... grrrr a samozřejmě komentovala, že Kojim bez kloboucku a jestli je mi to nepříjemné, že. Na trhu spousta umělého mlíka a že ona dokrmovala od porodnice až celou dobu... a že mi nechce radit, ale že bych měla malé dávat. Aspoň jednou denně caj, aby nepila tolik toho mlíka, že musí mít něco aj na žízeň...(mých tchýně ví, že malá po porodu ztratila skoro půl kila a musela jsem dokrmovala um.mlickem a moc moc jsem si přála plně kojit...) a co mi vadi víc, že se strašně moc chtěl o nam opět samopozvat na návštěvu (dojede v osm ráno a odjede v půl sedmé večer... stačí? Moje nervyt trpí... celý den ji potížím ať si vezme aspoň sklenku vody-ona nic nechce aby neobtezovala, takže se s ní půl hodný hádkám aby poobedvala... a sní 2 brambory bez masa, že to si tak schovát pro sebe....) tak jsem ji volala že budem ve vedlejším městě že se stavíme my (abych ju tu neměla zas celý den) a prý ...no můžete přijet... (to sem ráda že mi dovolila přiveze ji vnučku pod nos...) a celou dobu mlela o tom, že kdyby byla malá u už tak velká jak je vnučka jejího bratra (5let) že by si s ní víc užila, že by to bylo lepší... tak jsem řekla že pětileté děti se fakt nerodi a že si na to musí počkat... tak prý bůh ví jestli se toho dozijeme... tak jsem řekla, že neplánujú umřít... tak prý ja jsem mladá, ale ona už se toho ho nemusí dožít, aby si užila vnučky... muž ji řekl, že k nam muže kdykoli přijet a pobyt si s vnuckou (ano, když on je v práci... 😉 a hned ji řekl že třeba v úterý, že autobusem dojet k nam už umí. Prý by strašně ráda dojela, ale nemůže, protože by mohli po ní chtít aby hlídala děti (vnuka a vnučku svého bratra) + opět kecy o om, že kdyby byla naše malá větší tak by to bylo lepší. Že já pětileté dítě se samo najít oblece a dojde si na wc... já po ní nechci prebalovat ani krmit ani nic. Měla 5min v ruce kočárek-prý by se ji lépe šlo kdyby měla v obou rukách berly... ale doma po zahradě s "detima" lítá bez berlín, sází zemaky, okopava

llluckaaa
26. lis 2012

@zizala79 @elvira Holky, moje tchýně je taky Marie a chce, aby se jí říkalo Majko. Ale já jí vykám a vlastně ji nijak neoslovuji.

oktarina
26. lis 2012

Jahody a pěstuje okurky, papriky, rajčata, má plno kvitek nasazených v zemi i truhlicich... s dřímal loži i přes potok, kde jsou jen kameny, které se fakt přeskakují a k potoků se sliza po takovém sklonu, že já tam těhotná nesla, fakt jsem měla strach že spadnu, ale co by pro svoje "dětičky" neudelala... no a já se nadrzo pozvala na oběd, poprvé po téměř 13 letech jsem si o něco řekla... tak jsme přijeli 12:04 a na stole byly 2 talirky, ona už je prý po obědě...tohle nam už udělala tolikrát....sem si připadala jak debil, ona si sedne naproti nam a hledí do pusy a komentuje: nic si nesnedla musíš jíst pořádně, jsi kojící tak ať máš energií... a tentokrát já kojila hned jak jsme dojeli, máme to k ní třičtvrtě hodiny a malá jedla doma, ale chtěla zas hned, tak samozřejmě Kojim prvně dítě, než budu jíst sama, ne? Tak nandala na talíř aspoň muzovi, že ať pojí aspoň on, že mi pak vezme malou a pak se najim já... mmůj argument že když ona je po jídle tak muže počkat s nahráváním na talíř a pojim aspoň s mužem, když ona už je po jídle (řekla že jedla před hodinou...) tak prý už to má na talíři a znova to ohří to vát není dobré... nejsem zvyklá obedvat v 11 ani ve 12 a už 13 let ji to opakuji... nevím co z toho mě. Víc zlobí (a o tu nepisu všechny její zapichy, jen ty co me ještě i po letech vytaci...) jo a je strašně pobozna a sondovala-z nějaká baba od nich z dediny vodí vnuky od roku věku do kostela... můj muž kvůli ní nesnáší jakékoli zmínky o křesťanství a ustálí jsme tento keni vylev trvající dobrých 5 minut bez jakékoli komentáře....
Moc se bojím vánoc, chci mít svůj klid a pohodu s mužem a dcerou, ne mít nervy....

kitinka76
26. lis 2012

@llluckaaa babička mojí starší dcery (a moje bývalá skorotchýně) je taky Majka. A je to druhá nejzlatější ženská kterou znám. Hned po mojí mamce 😉 škoda, že nám to s jejím synem nevyšlo ☹ nabídla mi tykání a já jí bez problémů tykám, bere si obě moje holky na prázdniny - nejen svoji vnučku, ale i tu mladší, nedělá mezi nimi rozdíly. Fakt skvělá ženská 🙂

kitinka76
26. lis 2012

@oktarina tak to je taky "zlatá ženská" 😠

monyliny
27. lis 2012

@oktarina Tak to je hustý! 🙂 Moje tchýně je zvyklá obědvat v 10 h.dopoledne 😖 Nejsem zvyklá v tuhle dobu obědvat,tak že jsem taky poslouchala-jez!chceš ještě a apod.! 😒 A s tím kojením jsem měla to samé.Vnucovala mi svůj názor,že mléko je husté,lepkavé,že musí pít čaj na žízeň......Tak jsem se ohradila,srdce mi bušilo jako zvon nervama,ale nepochopila nic z toho,co jsem se jí snažila vysvětlit 😠 nafoukla se a později si postěžovala synáčkovi,co že jsem si to dovolila.Mimochodem jsem při té debatě o mléku a čaji oslovila manžela,ať k tomu taky něco řekne a co myslíš?Nic,koukal jak puk a já myslela,že je všechny do jednoho vyhážu 😅

ija1
27. lis 2012

@trinity1973 - jak u nas, naprosto ........
hele, chlap ti v tomhle absolutne nepomuze, nepujde proti mamince.......nikdy, nedoufej v zazraky.........tyhle se nestavaj, ok, mozna trosku otupi jejimu vlivu ale nebude nikdy proti ni.......netroufne si to, v tomhle jsou vsichni mamanci stejni.....
proste pravidlo cislo 1 - nezvane navstevy neexistujou, proste vzdycky se souhlasem obou partneru...........
ze normalni je jednou za tyden, 10 dni.....a pouze se SOUHLASEM............
zadny cekani u prace,,.....
co ti brani rict, ja mam tamhle schuzku, tamhle nakup, tamhle kaficko, proste vzdycky nejakej program.......
kdyz prijde nezvana, nebrat telefon, neotevirat.........ono ji to prestane bavit.........
a varianta cislo 3 - jak uz ti tady holky radily, tak scena........proste ji rict naferovku ze proste se ti to nelibi.........je to sice blby, ale chytremu napovez...................... a ono nejaka doba pomine a lidi se srovnaj...............
po narozeni prcka ma proste tchyne pocit ze to maly je jeji ale musis ukazat hranice, stanovit pravidla a presne na nich trvat.............. musis si chranit svoji rodinku, a nedavat ditko z ruky........ne vic, nez jsi ochotna snest, nemusis si nechat vsechno libit, ty jsi mama....ne ona...........
abych rekla pravdu, u nas to az ted zacina trosku byt normalni a to je maly pres 30 mesicu...............
mame za sebou vsechny tri varianty co jsem napsala a konecne se zaciname respektovat natolik, ze ty vztahy vypadaji zase jako pred narozenim male, ale vim, ze i kdyz budeme mit druhe mimi, ze to budu delat stejne,........... pokud bude zase silet jako tehdy.....

ija1
27. lis 2012

holky, jinak ja si malem vcera sedla na zadek.....................asi se neco muselo stat, erupce na slunci nebo co, ale tchyne je posledni dobou v pohode..............
nechapu..................

minuly tyden prisli o pejska, a my jim koupili nove stenatko, 2m, kdyz byli na poznavacce v Budapesti, kam jsme je vyslali, tak kdyz byli pryc, tak jsme ho dovezli domu a nechali ho tam zvyknout, a super.......
pak se vratili a tchyne naprosto v pohode, nadsena,..........vylozene ji zarily oci..........zato tchan............tech kecu a komentaru.............
popravde jsem si myslela, ze to bude naopak................ale ona z toho mela fakt radost...........
asi muze tu svoji opatrovatelskou vasen presunout na nekoho jineho (abych ji nekrivdila, do pejska jsem se zamilovala taky, ac jsem nikdy doma zvirata nemela, a mela z nich respekt, do tohohle broucka jsem se taky zakoukala.....)
takze u nas je to ted takove..........v poklidu........

apropos Vanoce........my travime 24.12. vzdycky sami jako rodinka ve trech, 25. chodime k nasim, 26. k manzelovym rodicum a funguje to naprosto normalne........... pokud clovek neni na Stedry vecer uplne sam, tak nevidim duvod proc by rodice nemohli byt spolu a mladi taky spolu.........

oktarina
27. lis 2012

@monyliny jj rozumím ti doslova! Dorazila mne poučka že bych měla malé mixovat králíci maso se zeleninou, prý do vánoc.. malé je teď měsíc, nejsem padla na hlavu abych ji dávala cokoli krom mlíka... manžel má po x zkušenostech už konečně názor na svoji i moji tchyni stejný jako já-že zijou v jiném časoprostoru.... ale dlouho byl takový, že tvrdil, že si to máme mezi sebou vyřídit samy-chtěl být pěkný na obou frontách, ale naštěstí chápe, že rodina=nedotknutelná jednotka jsme my tři.

monyliny
27. lis 2012

@oktarina To můj manžel chápe jen občas,že jsme nedotknutelná jednotka my 4 🙂 Ale co,zřejmě jiný nebude 😉 Má matka do mě ve 2 měsících lila pomerančovou šťávu a na konci 3m.jsem dostala knedlík s koprovkou 😝 Tak že se ničemu už nedivím.Žijou někde jinde,s jinými názory a v jiné době 😖 Ještě,že nejsou zastánci léčení pijavicemi,baňkami a jinými zastaralými metodami 😀 To víš,tenkrát,kdo nedával z flašky sunar nebyl in 😎

monyliny
27. lis 2012

@ija1 Tak tyhle pravidla jsem zkusila taky.Pouze zvané návštěvy-předem oznámené 😒 A ouha-problém!jak si můžu dovolit bránit návštěvě babičce?Ona prý může kdykoli bez ohlášení 😠 Bylo zle-tamtamy jely na plné obrátky 🙂 Do dnes je to na prd 🙂

ija1
27. lis 2012

@monyliny - u nas to funguje a fungovalo, jaky branit navsteve?..... babicka musi akceptovat, ze se vas zivot nehoni kolem ni.......... a tamtamy? ty pojedou vzdycky, kdo chce kecat, bude stejne................. ne, fakt, ja jsem alergicka na narusovani soukromi a tohle bych teda netolerovala, v tomhle je asi problem ve mne............

vladla
28. lis 2012

Zvané nezvané návštěvy....u nás je to z extrému do extrému!!
Jak už jsem tu psala....tchánovci vždy a kdykoli k nám vpadnou bez ohlášení...pro
@monyliny vždy s pozdravem čauky čauky!!!!Mazec,v neděli to bylo zas!! 😀 😀 😀
A moje rodiče resp.moje máma se k nám musí zvát a to nejlépe třikrát jí to musíme říct.Mám pocit,že jednou to nestačí!A pomalu chce přemlouvat,aby určitě přijela! 😠

monyliny
28. lis 2012

@ija1 Já jsem to samé co ty 😉 Taky nesnáším,když mi někdo leze do bytu a není ohlášený předem.A u některých jedinců mi vadí návštěva,i když jsou ohlášený měsíc dopředu 😀

monyliny
28. lis 2012

@vladla 😀 😀 čauky,čauky a hola,hola už nééé? 😀

monyliny
28. lis 2012

@vladla Jo a moje máma je to samý.Přijede jednou za 14 dní,pomazlí se s malým,mě sotva vnímá a za hodinu už hlásí,že musí jet,že má doma hodně práce 😒

vladla
28. lis 2012

@monyliny Jo hola hola taky bylo!! 😀 😀 Jsem vyřízena jen z toho pozdravu! 😀 😀
Moje máma,když bylo Verunce 3 roky(tedy měli jsme slavit narozeniny) oznámila,že asi nepřijedou na oslavu,protože hlásí horko a oni musí na chalupě sušit seno!! 😖

monyliny
28. lis 2012

@vladla 😒 tak tohle dělá tchýně,ale s bramborama 😠

zizala79
28. lis 2012

@monyliny deset hodin, to je úlet 😨

@oktarina moje máma mi ve dvou měsících dávala meruňky a koukala docela překvapeně, když jsem řekla, že moje dítě do šesti měsíců nic jinýho než mateřský mlíko neochutná 🙂 ale respektovala

@ija1 jj, u nás je to taky tak, že jakmile se neskáče v dobu, kdy ona chce vnuka vidět, tak hned bráníme ve styku 🙄 pro mě je taky naše nová rodina nedotknutelná!!! ale manžílkové to chápou trochu pomaleji 😅

@vladla ach jo, seno... to si člověk fakt říká, jestli myslí hlavou, když jsou tohle schopní říct...

trinity1973
28. lis 2012

@monyliny Zkousela jsem na babu snad všechno. Neotvírám,nezvedám tel. bude to tak,jak to určím já,né ona... Nebude k nám chodit,jako do supermarketu...4umí vždy jak puk. Jsem na rovinu řekla,1x za 10 dní u nich,kam dojíždí i ostatní děti,jinak ani tuk... 😀

kitinka76
28. lis 2012

já jsem tak ráda, že tchýně bydlí daleko a kvůli čoklovi nevytáhne paty z domu dýl jak na hodinu 😅 mít ji napáskovanou každý den v baráku, tak skončím ve cvokhausu nebo v kriminále.....
Když se ke mě manžel stěhoval, tak chtěla prodat byt a nastěhovat se do jeho. Naštěstí je jeho byt vysoko a v domě bez výtahu, takže zůstala kde je!!!

kitinka76
30. lis 2012

Tak mě v neděli čeká návštěva u tchýně. Nevlastní dcerka a tchýně mají narozeniny, tak jsme pozvaní na oběd. Doufám, že mě nečeká nic horšího, než hysterický pláč při odjezdu, že umírá, tak aby jsme zase brzo přijeli 😒

elvira
30. lis 2012

Ježkovy voči: "čauky čauky, hola hola" 😀 Já se picnu.
U nás se návštěvy ze strany tchánů ohlašují minimálně. Naposledy - už je to tak šest týdnů, možná dýl, se dveře rozletí a tchýně vchází do dveří...
Říkala jsem si:" a to je kur.. co?" Já u nich klepu nebo zvoním, jako všude jinde a ona tu vleze - vyjímečně jsem nebyla zamčená...
A já jsem naposled byla u nich asi je to tři týdny zpátky a tuším, že do vánoc už to nestihneme. 😀
@kitinka76 - u vás kvůli čoklovi, u nás kvůli kozám - mají tři... Kdysi chtěli odjet kamsi na víkend, tak jsme jim říkali, že jim tu zvířenu poklidíme, ale nakonec nejeli - nikdo jim ty jejich poklady tak neobstará jako oni. To by mi tak nevadilo, ale vykládali, že není lidí, kteří by jim to obstarali, tak musí sedět doma... 😝

kitinka76
30. lis 2012

@elvira já onehdá říkala manželovi, ať se modlí aby byla tchýně tak dlouho živa a zdráva, co bude živ ten její čokl!! Jinak si ho bere sebou do kamionu 😀 a on na to, dostal by takovou výchvu, že by šel do útulku sám a dobrovolně 😀 😀 😀

zizala79
30. lis 2012

@kitinka76 by na vás zavolal psí sociálku, psí linka důvěry 😀

maya79
30. lis 2012

heuréka, existujete - nejsem jediná nevychovaná, neschopná a naprosto zkušenosti s čímkoliv nemající snacha. Která má ale takové štěstí, že má tak geniální a dokonalou tchýni, která naštěstí rozumí úplně všemu a všichni ji milujou.......(dle ní) až na jediného tvora na světě, a to jsem já. Takže je jasné, u koho je chyba, že 😎

Mimochodem, při poslední návštěvě mi v mé nepřítomnosti přerovnala (přendala na jiná místa) oblečení ve skříni a vyházela věci z lednice 😎 - Nejdříve jsem šla do mdlob já a po krátké výměně názorů ona.

lu777
30. lis 2012

no holky zas lepší blbá tchýně než manžel... 😀 já mám tchýni z 95 procent fakt zlatou... zato manžel je na výměnu 😠

jinak tady článek
http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/209753-...

lu777
30. lis 2012

jako ale ty neohlášený návštěvy, tak to je mazec!! to bych nedala, to tak 2x asi by mi padla čelist a pak by bylo zle....
však to snad ani nejde, dyť co kdyby byl člověk nahej? nebo dítě spalo? naše děti jsou teda hned vzhůru jak by někdo přišel.... jako tohle mi hlava nebere teda 😕