Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

fachy
30. led 2013

@kitinka76 teď jsem na ten film koukala a jde mi z toho docela mráz po zádech. Je tady mimo tchýně taky krásně ukázáno, jak jsou chlapi pitomý...

vladla
30. led 2013

@monyliny
@kitinka76 tak dost nebo se tu počůrám smíchy!!!!!!!! 😀 😀 😀
mě naši vyhodili v 17 letech a já šla. 😀

kitinka76
30. led 2013

@fachy že jo?? nevidí, neslyší 😒 čím dýl bydlí s mamkou, tím je to horší

fachy
30. led 2013

@kitinka76 čím víc nad tím přemýšlím, tím víc jsem v šoku... Bohužel to slyším od kamarádek dost často, že mají doma mamánka, který se raději postaví proti nim, než proti mamince. Pořád věřím, že boží mlýny melou...

monyliny
30. led 2013

@vladlaŠla jsi sama do světa nebo s mužem? No mě nic neukazovali,ale bylo mi naznačeno,že už se moc nehodím-Mamča si našla nového partnera,tak já šla v 18 😉 Pořád lepší dřív než-li později.Manžel se dostal z rodiny ve 32 l. a je znát rozdíl 😕

monyliny
30. led 2013

@fachy O jaký film jde? 😅

zizala79
30. led 2013

@kitinka76 není to tak, že stačí se zříct dědictví a dluh se nepodědí? a jestli je to na tu starší, tak pokud je plnoletá, tak už to asi nejde, ne? tohle je docela zajímavý problém, teda, abys to nepochopila špatně, samozřejmě mi to přijde smutný, ale zároveň i "právnicky" 😅 zajímavý (jsem "právník" amatér 😅 )

fachy
30. led 2013

@monyliny tchyne a uzeny

ridarida
30. led 2013

@lidi ahoj, znááám a NAPROSTO chápu,ale u mě je to smutnější že je to má matka, je vdova a naprosto se fixsovala na to mi "pomáhat" bohužel dodávám do psych. léčebny... zbytek rodiny ji nemusí asi vám dojde proč.
Záleží na tom co tvůj muž -její syn, jak on se staví k tomu co ONA, většinou to chlapi zlehčují stylem: to tak neřeš, buď ráda že vaří.... pomáhá, nebo je od rána do večera v práci a prostě to vidí jinýma očima....

Jak moc máte oddělené bydlení, panelákový byt nebo RD? Já to vyřešila příčkou ze sadrokartonu v patře, byla to akce kulový blesk -nic jsem neoznámila předem, slzavá scéna a zvykla si, ale klepat jak jde k nám se za 3r nenaučila...

Co se týká vaření, úklidu... asi 1000 jsem řekla že si NEPřeJI...., vařené od ní odmítl muž ze dne na den jíst a vyřešilo se to částečně samo, když je muž doma pozvu ji na jídlo, ale volám ji až je na stole, v týdnu vaří jako že pro mě, je mi 40 a průpovídky co a proč mám jíst fakt ne, pokud mi nechutná nebo udělá co prostě nejím schválně, řeknu že to jíst nebudu poděkuji a odejdu, pár scén a zvykla si. Co se týká prádla pokud se dorve k prádlu v pračce, pověsí po svém, ale po nekolika letech hádek nepřevěšuje mé prádlo, nemá žehličku podotýkám že žehli vše snad i silonky, chodí žehlit do patra k nám, já zas skoro nežehlím, pokud je tam na poskládání mé prádlo a nestihnu důrazně říct NESAHEJTE holt ho požehlí -popálí silonové nitě, rozmaže gumové nátisky na zn. tričkách, dokonce jsem pár věci v afektu takto zničených donesla ji ukázat se slovama jak k ho#nu je její pomoc.
Celkem historka s odpadkovým košem: min. jednou denně přiběhla s nějakým sáčkem a vybrala odpadky rukou z koše, asi aby šetřila sačky do koše nebo co, možná kontrolovat co je v koši, prostě nevím... skončilo to dnem kdy jsem opravdu náhodou vyhazovala planžety z mých i mužových holítek a šeredně se pořezala.

A konečně se dostávám k práci a dětem, trvat si na svém při výchově dětí s "hyperaktivní babičkou" je téměř nadlidský úkol, ale dá se to pokud necouvneš ani o kousek, je to hodně nervů ale stojí to zato.
Jiný přístup: moje kamarádka se nastěhovala k tchýni a s oblibou říká: "kdo chce s vlky žít musí s nimi výt" a naučila se tchánovců zneužívat, vrazila kočár dětkovi v dešti se slovy nevracejte se dřív jak za 2h až se malý vyspí, malý celou noc řval byl protivný vzala ráno kluka zanesla ho babi se slovy mám vyřizování a odešla na pokec na kafe na 6h, prostě jich zneužívá a je konečně spokojená tchánovci jsou tak KO že ji do ničeho nemají sílu kecat, minulý týden poslala babi s vozíkem prádla do mandlovny... taky přístup
Co se týká práce, já odcházela od dcery když měla 4m a to byla kojená, jednou na týden cca na 9h a pak jsem zbytek pracovala z domu, tak to bylo do 12m dcery, pak se narodil syn a na práci už nebyl čas, když jsem chodila do práce hlídal muž, babičky jsem nechtěla nechat zasahovat. Rozhodnutí je na tobě, ale s tím že si babi bude dělat věci po svém i přes tvůj nesouhlas musíš počítat.

kitinka76
31. led 2013

@zizala79 já jsem si taky myslela, že je to jak říkáš... ale psala jsem si tu s jednou maminou co dělala tuším v nějaké exekutorské kanceláři a ta říkala, že často vyplave na povrch nějaký dluh o kterém nikdo neví a dědice pak může dohnat exekuce i po několika letech. Nevím jak je to přesně, ale určitě se na to chci informovat u právníka.
Oni totiž ti exekutoři jsou dost hyeny!! Známá podala exekuci na svého ex za neplacení alimentů a exekutoři došli k ní do bytu vykonat exekuci 😠 dítěti co nedostávalo alimenty chtěli sebrat noťas!!!

vladla
31. led 2013

@monyliny Šla jsem sama,protože se s našima nedalo vydržet!! 😀 Fakt ne to byly stavy na palici.Našla jsem si podnájem a měla doprou práci.Nikde jsem se neflákala a byla jsem spokojená.Nelituji toho.Naučila jsem se o sebe starat,zařídit spoustu věcí....prostě vím,že se člověk musí spoléhat sám na sebe!! 😉
A manžel?!Mamánek jak vyšitý!!Šel z domova ve 38 letech!!!!!!!!!! 😀 😀
Asi po roce bydlení v našem domečku mi řekl,že si konečně může říct,že jede domů(jako k nám ne k rodičům)!! 😒

zizala79
31. led 2013

@vladla můj taky do 38.... stěhovali jsme přesně se přede dvě roky (a teď teda znova), až tady mám pocit, že je to lepší, ono asi taky když už je to dítě na světě, tak se k ní chodí hůř každý den po práci 🙄 ale můžu ti říct, že už jsem se tím vším cítila dost vyčerpaná, prostě jsem vedla boj, který on neviděl, boj za to, abychom byli rodina my tři...

vladla
31. led 2013

@zizala79 Úplně ti rozumím.Já se cítila jako páté kolo u vozu....to on samozřejmě také neviděl!!

kajalka
31. led 2013

@zizala79 To chápu. My se naštěstí od nich stěhovali, když bylo mužovi 23, takže se dal nakonec i trochu usměrnit, co se týče domácího fungování. Ale stálo mě to dost sil. Musím říct, že i dost dospěl, což by se u maminky nikdy asi nestalo. To vidím na jeho bratrovi, i v 25 letech mu maminka uklízí pokojíček. 😝 A jeho přítelkyně z toho dost těží, já byla vždycky vzteklá, když mi tchýně sáhla na moje věci. Ona to vzala za opačnej konec a jsou tam všichni spokojení, což je dobře, já bych tam asi zcvokla.

sariel
31. led 2013

@lidi Do práce nechoď. Né na pět hodin denně. 😨 Teda pokud nechceš, aby dcerka brala tchýni jako svou "maminku". Ona jí rozmazlí, z tebe nebude mít respekt, nebude tě poslouchat a asi se bude cítit i ukřivděná, když ty jí nebudeš dovolovat a akceptovat to, co u babičky může. Abys nelitovala, žes do práce šla... 😒

sariel
31. led 2013

Jinak my nekouříme. Kouří jen babičky. Obě. Ale né u malý. A tak to snad zůstane. Nechci, aby jí někdo dával vzor, že kouření je normální.

sariel
31. led 2013

Ještě zkopíruju to, co jsem psala pod tvůj příspěvek ve fotoblogu.

Já bych nechodila... Mrzelo by mě, že nejsem u toho, když malá začne chodit, běhat, když bude rozšiřovat slovní zásobu, že nebudu u toho, jak dělá pokroky... To už zpátky nikdo nevrátí a ty vzpomínky ti z hlavy nikdo nevymaže, ty tam zůstanou napořád a budeš na ně celý život s úsměvem vzpomínat. Obzvlášť, když by se jednalo o hlídání tchýní, jak jsi psala v jednom fóru. Tchýní, která neakceptuje vaší výchovu, která dělá pravý opak. 5 hodin denně je dost dlouho na to, aby dcera byla tchýní "rozmazlená" a pak nebude chápat, proč ty jí ve spoustě věcí nevyhovíš, proč ty se ve spoustě věcí chováš jinak - v jejích očích hůř. Pak bude chtít být u babičky víc, když tam bude mít větší volnost.
A vidím v tom spoustu dalších negativ.. Já bych se od dcery do 2,5 let neodpoutala. Chci jí být u zadku non stop, abych o něco nepřišla. 😎

A dceři je 8 měsíců. Vždyť je to ještě miminko, i když větší a to podle mě prostě patří pod mámina křídla.

Ale jestli jsou tvá priorita práce, tak šup do ní. 😉

zizala79
31. led 2013

já bych do práce šla, pokud bych měla spolehlivé hlídání, tedy v mém případě mojí mámu (ta ovšem bydlí 1000 km daleko), ale tchýni bych dítě nedala ani omylem. moje máma respektuje to, co chci, co má jíst, kdy má jíst, s čím si hrát může a jak, atd. atd... tchýně absolutně nerespektuje nic, ani po dobrém, ani po zlém. já přemýšlím, zda dát dítě do jeslí od dvou let (přece jen mi to, že jsem s ním doma docela dost leze na mozek), ovšem já bych ve své situaci stejně do práce "ven" jít nemohla, tedy miniálně na 95 % nee (moc komplikované) a navíc si říkám, že i když prostě vzor ideální matky nejsem (jsem fakt dost nervák), tak přeci jen to základní (jídlo, spaní a tak), to si aspoň pohlídám
na druhou stranu si pořád říkám, že bych chtěla druhé, ovšem to se pak sama sobě někdy divím, jak bych to asi tak zvládla... ale to je trochu off topic

fachy
1. únor 2013

@vladla
@zizala79 v 38??? Doufám, že jednou moje děti budou samostatnější... Můj přítel vlastně žije s rodiči do teď, je mu 33. Ale od nějakých 25 si chodil jen pro jídlo, uklízel, pral a žehlil si sám. Alespoň něco. Když jsem se nastěhovala, jak byl krásně samostatný. Teď má služku, tak co by se snažil 😀

zizala79
1. únor 2013

@fachy jj, mýmu muži umřel tatínek, když mu bylo 20 (muži bylo 20) a pak se z toho prostě nevyhrabali, tedy jako MM to zpracoval, ale dílem z lenosti a dílem z (podle mě) falešné péče o matku prostě z domu neodešel. ale vidím na něm, že není absolutně schopen sám vést domácnost, absolutně, on sám nikdy nebydlel, od maminky jsme šli přámo zařizovat naši vlastní domácnost. ona ho prostě nenaučila si po sobě dělat pořádek, ale co hůř, ani udržovat ten, co udělá někdo jiný 🙄 moje rok a půl starý dítě samo upozorňuje na to, když se někde válí "bordel", jak to nazývám 😅 (to jsou například i poházený hračky), ale muž nechá po sobě ponožky několik dní a tak... zase off topic, ale myslím, že to k tomu patří, jak nám naše milé tchýně připravili mužíčky do života...

fachy
1. únor 2013

@zizala79 nejhorší je, že maminky z nich dělají občas debílky, a ty naši "debílkové" je ze sebe někdy nechají rádi dělat. Bývalej si nebyl schopen ani vyčistit zuby, pokud jsem mu to neřekla. A to si nedělám legraci! Když jsem u nich byla a on tam ještě bydlel, tak to bylo: "Tomášku, máš tady snídani... Dáš si k tomu kakajíčko???... Vyčisti si zuby, Tomášku" A to mu v té době bylo 25, chlap jako hora, povoláním střelecký instruktor. Maminka už je chudák na pravdě boží. Nebyla to zlá ženská, jen on byl poslední ze 3 dětí a ona měla pocit, že mu pořád dává málo, a že se o něho musí starat. Když jsme se odstěhovali, tak Tomášek nebyl schopen si bez upozornění ani vyčistit zuby, ani vyměnit trenýrky. A když jsem se pořád divila proč jeho osuška je furt tak špinavá, tak jsem zjistila, že jsem neupozornila, že když se koupe, tak se také používá mýdlo. On se do vany chodil jen tak "louhovat". No děs prostě.

maudn
1. únor 2013

AHOJ holky, dovolte,abych Vám v několika bodech popsala svoji tchýni
- pochází z 10 dětí
- své děti vykmila (oba!) na váhu 150kilo, můj muž to už shodil, co je se mnou, jeho sestra né, podporuje jí v tom, že je hrozně krásná a trochu silná
- své dceři zanedbala štítnou žláza a nádor na mozku - prý si za to mohla sama, protože nechtěla jít k lékaři už jí tehdy bylo asi 18, tak se s ní nikdo nepral (ani by ji nepřepral) k lékaři se dostala až když skoro umírala
- dodnes je její dcera na úrovni asi 10letého dítěte- její matka tvrdí, že je mentálně zcela v pořádku
- a ta holka o sebe pořádně nepečuje, nemyje se, nečeše a další věci,co doma děláte...
- cpou se doma jenom bůčkem a čokoládou a tvrdí, že je to dietní a zdravé
- když si její dcera krkne a z pusy jí uletí kus chlebíčku třeba, tak jí matka málem zatleská, že jí chutná...
- doma to smrdí hůř jak na skládce, nikdy se nemalovalo, neměnily koberce, staré věci v taškách po celém bytě, staré oblečení po děckách až do stropu v hromadách, skleničky vypadají, že z nich někdo před váma rok pil aniž by je někdy umyl...
- tchýně až má titul,tak pokud jí řeknete větu složitou,tak se vás pětrkát zeptá,jak jste to mysleli nebo začne povídat něco o koze..
- na první návštěvě spadnul podnos s chlebíčkama na chlupatý ovčí kobereček namazanou stranou a snažila se mě přinutit,abych je snědla a toho se k nim ještě hnal je ožrat pes (který se nikdy nekoupal)
- tchýně volá mému muži, i když ji praskne žárovka, že neví,co má dělat- dřív kolem ní skákal jako sluha, ted už díky bohu jí řekne, že nemá na takové věci čas.

zizala79
1. únor 2013

@maudn mazec!

dripik
1. únor 2013

@maudn masakr a ted co máte miminko k nim chodíte na návštěvy?nebo jak fungujete jako rodina vůči tchýni?

maudn
1. únor 2013

@dripik návštěvy jsem odmítla asi ve 2. měsíci těhu, kdy jsem tam blila, jen když jsem překročila práh, malej se narodil předčasně, nebyl na tom moc dobře.. návštěvy u nich jsem zatrhla, krom čistýho záchodu u nich není nic čisté nebo alespon nenasáklé kouřovou clonou. nyní jsem i proti návštěvám u nás, je to věčné téma.... tchýně nechala venku ležet polomrtvýho manžela (je to alkoholik, spadl a rozbil si hlavu) a koukala na něho z okna,že se tam bála jít a volama mému muž,at prijede...takovému člověku nesvěřím ani kočárek.... asi jsem zlá snacha a všem to vykládá,ale já své dítě miluju, moc nechybělo a nežilo by, navíc je nemocné...

dripik
1. únor 2013

@maudn Plně tě chápu, taky bych to udělala jako ty a dítě bych jí za nic nepůjčila, není schopná se postarat o svojí rodinu natož o tvoji a riskovat to? byla bys blázen, at si lidem vykládá co chce...držím pěsti...četla jsem jaké máte trápení...

fachy
1. únor 2013

@maudn pane bože!!!! to je hrůza. Naprosto Tě chápu. Dítko jí nepůjčuj.

maudn
1. únor 2013

samozřejmě, že to občas vyvolává spory u nás doma,ale manžel můj názor celkem akceptuje- on by ji ho dal treba nekdy na chvili nebo povozit kočár, ale já nechci ani to...
jednou byla u nás na návsteve asi 5 hodin a když minula sedmá hodina,tak zmínila, že by klidně přespala...

zizala79
1. únor 2013

@maudn to je moc, ze by prespala.. 🙄

vladla
2. únor 2013

@maudn fůůůůj chce se mi zavracet!!! 😀 😀 Ježkovy oči!!! :o))