Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

msevy
21. únor 2013

Ahoj holky, náhodou jsem našla tohle téma. Mám tchyni 74 let. S manželem jsme 10 let, 2 dĕti. Tchýně s tchánem jsou asi 20llet rozvedení, ale nenávidí se dodnes. Tchán vidĕl Matýska asi tak 3x za jeho život, Davídka ani jednou. Docela jsem z to ráda, já sama tchána neviděla 2 roky. Tchýně bydlí u nás v baráku- šílený. Na zahradu háže zbytky jídla ptáčkům, natáhla sem hejna holubů, Davídek má nemocné srdíčko, takže holubi a toulavé kočky jsou pro něj nebezpecní. Ono to možná vyzní jako nic, ale asi 1000x jsme ji prosili, žádali, aby to nedělala, vždycky to skončilo šílenou scénou, brala pred námi prášky na nervy, zkolabovala, osočila nás, že ji omezujeme, týráme. Doktorka skáče 3m vysoko, když jí o tom řeknu, ale jakýkoliv její rady jsou k ničemu. Nic nepomáhá. Už to došlo tak daleko, že jsem to tady.chtěla vzdát a s klukama odejít. Fakt už nemůžu. Ale na druhou stranu (i když to teď vyzní asi blbě), jsem ráda, že v tom nejsem sama 😀

oktarina
21. únor 2013

Ahoj snachy se snahou o udržení zdravého rozumu 🙂 musela jsem si po dlouhé době pocist pár stránek, abych si odpocala 😉 poslední zapich: tchýně prodělala pasovy opar a tak mám obavu za ní s malou ( 3,5 měsíce) jet. Malá je od začátku ledna na střídačku nemocná, ještě nemá naockovanou první dávku hexy. Tchýně má za tři týdny narozeniny (70). Plánuje velkou akci a samozřejmě potřebuje pomoct s navarenim a napecenim. Po kom asi? 😉 no ale to hlavní. Jak ji propousteli z infekcniho oddělení v nemocnici, ptala se, kdy k ní můžou děti. Prý jestli už měly priusnice, tak jo, jinak radši ne (neví prý jak dlouho ne) a ten vtip? Neptala se kvůli své malé vnucce, to doktorům ani nezminila, ale kvůli dětem od svého bratra (5 a 9 let), protože ti budou mít jarní prázdniny a ona j chce vidět... jako už a dost že ji musím malou vnucovat, jinak by ji ani neviděla (nebýt mě neustálé intervence) ale toto se mě faktdotko. Její jedine vnouce, navíc vnučka, kterou si moc přála a když je na světě, nejeví zájem, nezavola, neepozve nás (nechci po no aby ve svém věku jezdila budem těch cca5 km, které od nás bydlí, ale toto mě fakt dorazilo. To je ji jako sumak, jestli mi nákazi dítě priusnicema???????????????????☹☹☹☹☹☹☹☹☹☹☹☹☹☹☹

zizala79
21. únor 2013

Zabrednout🙂🙂🙂🙂🙂jsem to lustila dost dlouho🙂🙂🙂

ustarana
22. únor 2013

@zizala79 Tak kupovanie oblečenia je i u nás kapitola sama o sebe. Manželu už asi stokrát tchýni vravel, aby malému prádlo nekupovala, a keď už má potrebu niečo kúpiť, tak nech kúpi jednu kvalitnú farebnú vec. Veď je to malé dieťa, deti sú veselé a tak aj majú vyzerať. Jej predstava o farebnosti sú čierne alebo tmavomodré tepláky a k tomu čierne tričko s tmavým šedivým, zeleným alebo modrým pruhom. Dokáže ma vytočiť, keď mi to podáva s blahosklonným výrazom v obličeji a s poznámkou "Keď mne sa tie farby tak páčia". A štve ma to o to viac, že ona sama chodí v 65 rokoch v lesklých strieborných nohaviciach a ružových tričkách Hallo Kitty a moje decko oblieka ako funebráka. Keď sa jej tie farby tak veľmi páčia, tak nech si to predsa nosí sama! A keďže má malý už od narodenia atopycký ekzém, tak mu kupuje 100% bavlnu priamo z vietnamskej tržnice. Moje jedny silonkové pančuchy obsahujú viac bavlny ako všetky handry dohromady, ktoré kúpila synovi - no škoda slov. Len mi je ľúto, že mu nikdy nekúpi nič, z čoho by mal malý radosť, lebo vždy dostane len oblečenie, ktoré obratom zapopelnicujem.
Podľa niektorých príspevkov v tejto diskusii súdim, že moja tchýne nie je ten najhorší exemplár, ale mňa tak strašne vytáča svojim chovaním a kecami, že je fakt zralá na pasť.Pred 3 týždňami mi vravela, že už by som mala porodiť, lebo trpím premierou tehotenského hormónu a som zbytočne podráždená. Ale túto situáciu popíšem inokedy, lebo keď si na to spomeniem, tak mi vyletí tlak až do stropu a ja zas do rána nezaspím.

zizala79
22. únor 2013

@ustarana brchol taktu tvoje tchýně. panebože!!! no a s oblečkama... co dodat. nejlepší je, jak ta moje žárlí na moji rodinu (i když bydlí daleko), a to ani neví, že jsem ochotná nechat dítě mojí májmě samotný celý den a i na noc bych jí ho nechala, tchýni ani omylem!
řešíme teď s mužem, jestli druhé ano nebo ne, nebo spíš jestli hned nebo za čas. a jednou z otázek je i to, zda budu ochotná nechávat dítě u tchýně (minulé těhotenství jsem musela dost ležet), tak to je podpásovka od něj, páč to nee 😔 ale on to myslí dobře, páč co jinak, že?

daasenka85
23. únor 2013

Ahoj holky! Obecně si myslím, že mám vcelku dobrou tchyni,ale tohle nemohu nenapsat. Na to, že se mě pokaždé ptá, kolik malá váží (jsem ted 36+2 tt) a že to potřebují s babičkou vědět PŘESNĚ, to bych ještě pochopila, dejme tomu má strach, aby byla malá pořádku. To, že se zdá, že za poslední týden nic nepřibrala,jsem jí raději ani neříkala, pravděpodobně by z toho nespala. To, že si zřejmě neuvědomuje, jak je to pro mě stresující, je věc druhá (obecně byla malá už delší dobu o 14 dní menší,což jsem neřešila, ted jen čekám, jak poroste nadále, jiný problém doktoři nezjistili ve smyslu průtoků a množství plodovky). Ale včera mě dodělalo, když jsem se dozvěděla, že „nechce žádné ošklivé dítě“. Aha. Může mi někdo vysvětlit, co je ošklivé dítě?? To už na mě teda bylo trochu moc. To samé, když babička (její máma) jednou pronesla, že by raději tmavé výrazné dítě než světlé (sama je blondýna, tchyně je blondýna, můj manžel je modrooký plavovlasý a já mám vyloženě tmavé akorát oči 😀 ). Ač jsem v té době ještě ani nebyla těhotná, tak jsem jí odvětila, že beru klidně rezaté a pihovaté (teď bych se nerada někoho dotkla,mně se takové typy líbí, jen jsem ji chtěla umlčet). A ona hned: „Proboha,to ne…“ Podotýkám, že jsme v té době měli po dvou neúspěšných těhu, takže nechápu její poznámky. A vůbec je nechápu. Jsem přísná,že tomuto říkám „rouhání“??

kajalka
23. únor 2013

@daasenka85 Mně se tchýně zas doteď nezeptala, jak je na tom mimčo, ale děsně jí zajímalo, kolik už jsem přibrala já. Když jsem jí řekla, že mám furt o kilo míň, čuměla jak sůva a pak opakovala, že to není možný, že každej v těhotenství přibírá 🙄 Příště jí odpovím otázkou, kolik přibrala dejme tomu od vánoc ona. Nechápu, co je jí do toho.

romantika
23. únor 2013

@daasenka85
nerekla bych rouhani ale hloupost. asi se zapomnela podivat do zrcadla. v tomto pripade jsem nejstastnejsim, ze na nas cela rodina pr........... a tohle resime narazove. Ale zazila jsem na piskovisti babicku, ktera mi ukazovala jak jeji vnoucek ma takove tri male velke chybicky a zacla ho predvadet, ze neni dokonaly - vyplazni jazyk - uzdicka, ukaz nozky, ukaz pihu....... fakt ponizujici. Bylo mi ouvej. Jeste k tomu takove prkotiny. Spis bych rekla, ze je to neschopnost veci resit a prijmout veci takove jake jsou. Krom toho dite se treba narodi cernovlase a do roka je blond nebo naopak.
Celkem vas chapu, ja mam tchyni uplne posib takze tohle men vubec neudivuje. Ale u ni je dokonala jen ona sama. V sedesati vypada na ctyricet jak se prezentuje a kazdy s ni muze omdlit uzasem. To nezmenite. Jen se nenechte stresovat v tehotenstvi, miminko bude vase a nejkrasnejsi pod slunce. S vahou si vubec nelamte hlavu, mne furt ze budu rodit predcasne a prcka a nakonec museli vyvolavat a mela skoro 4 kila. Ten stres ve vas je a zbytecne to ovlivnuje dite.

daasenka85
23. únor 2013

@kajalka taky dobrý :-/ 🙂

daasenka85
23. únor 2013

@romantika děkuji.. no, já ležím už 8 týdnů v nemocnici pro hrozící předčasný porod. a v mém týdnu ted by sice byl pořád předčasný, ale už žádná katastrofa.. je otázka, jestli mi malou budou po 37+0 sami vyvolávat, když i nadále málo poroste nebo jestli to nechají být.. to ted neřeším,i tady v nemocnici jsou zatim vcelku rozumní (samozřejmě nás hlídají - třikrát denně monitor a minimálně jednou týdně průtoky na Doppleru), ale fakt bych nečekala, že vydržíme takhle relativně dlouho! furt jsem si říkala, aspoň 30.tt, pak 32.tt, 34.tt.... 🙂 takže jsem určitě spokojená..
No, to teda taky byla zajímavá babička, pak ty děti nemaj mít komlexy...
samozřejmě, že ty naše děti jsou nejkrásnější a nejúžasnější 😀 v tomhle mě mile překvapil můj tatka, se kterým jsem dříve taky neměla nic moc vztahy - "No co, i kdyby jsme měli malého trpaslíčka, tak je přeci naše a nikomu ji nedáme", manžel to též bere vpohodě - "Nepřibírá? Tak si tam asi jen tak plave." Nj, jsou prostě věci, které ovlivnit nejdou, já do sebe furt něco cpu kvůli malé, přibírám 1,5 týdně už ted ke konci...
Děkuji za podporu, blahopřeji k úžasné holčičce a přeji zdravíčko a štěstíčko i druhému miminku a Vám!

romantika
23. únor 2013

@daasenka85
Dasenko jak pisete s tim nepribyvanim tak to ale nemusi byt vazne co se tyce mimi ale je to mozna z vasi strany. Ja mam toto tehu z testu nizky nejaky hormon a ten zpusobuje ve tretim trimestru, ze dite muze prestat pribyvat. Vesmes to pry znamena, ze proste placenta prestane predcasne fungovat a nejde dostatecna vyziva. Pozna se to tim spomalenim rustu a jak pises pak se to sleduje a kdyby se to nejak zastavilo tak jde prdolka ven.Neboj dneska umi zazraky, ja ted koncim druhy a taky se trepu jak to pujde dal. Neumim si predstavit tak dlouho lezet v nemocnici bez male, nemam babicky a jsme spolu od narozeni.ALe pro toho kulihracha v brichu proste udelam cokoliv. Tak drzim palec, at jste spolu co nejdele a ty i prdola jste zdravy. Kazde miminko je jine, i na svete pak jsou ruzne velke a zrave 🙂)))))

maladama
23. únor 2013

@daasenka85 jen na uklidněnou, váha není až tak důležitá - jakmile se přehoupne přes dvě kila, už je to vcelku jedno, dvě kila jsou hraniční pro schopnost udržet tělesnou teplotu. Důležitá je orgánová zralost, hlavně u plic, tam se počítá každý týden, ale v 37tt už orgánová zralost prakticky úplná, takže žádná křeč. A co je malý, to je hezký 🙂
mám toho kvůlivá dvojčatům načtenýho spoustu, co se týká předčasně narozených dětí. Pro nás je 37tt skoro nedosažitelný, tak si taky stanovuju malý cíle - nejdřív to bylo 24+0, pak 26tt, pak 28tt, teď 30tt... uvidíme.

vosinka
23. únor 2013

Ahoj, tak hlásím, že mám zase po návštěvě tchánovců ☹ Ted snad až na Velikonoce.... Už mám vytřeno, umytý záchod, škoda, že si nemůžu nalít Cif i do hlavy, aby mi tam přestalo hučet 😀

daasenka85
23. únor 2013

@romantika děkuju.. však já si myslim,že pokud nebude přibývat, do týdne mi porod vyvolají radši... ty průtoky hlídají průběžně,tak uvidíme no. ale zároven mi od 27.tt hrozí i předčasný porod,tudíž je možné,že porodím i sama brzy. také Vám přeji jen to dobré!

daasenka85
23. únor 2013

@maladama děkuji 😉 také jsem to měla stejně, chtěla jsem aspon 24.tt (jsem do 2 potratech),pak 26.tt s tím,že 28.tt bude lepší a to už jsem byla v nemocnici s čípkem 1,5 cm ☹ tak jsem chtěla 30.tt a úplně ideálně 32.tt. 34.tt už byl pro mě nááádherný bonus a 36.tt jsem nečekala ani v nejdivočejším snu 🙂 takže opravdu vydržet můžete déle než si myslíte 😉 ale maličké cíle po krůčcích jsou podle mě nejlepší cestou! Moc Vám držím pěstičky,abyste došli co nejdál!!

elvira
24. únor 2013

@daasenka85 - bože, to jsou pindy... 😠
Ono to zní jako klišé, ale čím dál častěji se mi potvrzuje pravda, že nejdůležitější je zdravé dítě...
Jestli je blonďaté nebo tmavovlasé, případně holohlavé je úplně jedno.
Mj. hezké dítě předpokládám je dítě podobné do jejich rodiny, všechno ostatní je ošklivé? Zvláštní, no...
Myslím, že pro normální babičku je nejkrásnější kterékoliv její vnouče. Ovšem skutečnost je asi jiná... 😝
@ustarana - tohle nechápu - když několikrát řekneš, co a jaké má koupit a ona si jede ve svých kolejích... Malý má pár věcí tmavě modrých a hnědých - ale snažím se to vyvážit třeba tričkem veselé barvy, nebo mikinou.
Není lepší, kdyby dala babička peníze a řekla, že je to třeba na oblečení, než koupit nepoužitelné věci?

Moje tchýně je sběratelka - tuhle mě vzala na půdu a má tam asi deset velkých pytlů plných oblečení - něco je po manželovi - rifle z doby, kdy mu bylo 15 - takové ty tvrdé s rozkrokem až u kolen - nikdo to nikdy nebude nosit...
A pak několik pytlů popelnicového oblečení od sousedů po jejich dceři - holka má teď třináct, nastěhovali se před pěti lety... takže hadry tak od osmi let. Když jsem se ptala, proč to schovává, tak :"co kdybyste měli vy nebo M. holčičku?"
Pro vysvětlenou - M. mít děti nemůže a díky vysoké hypotéce už je ani neplánuje, a my další dva roky další dítě taky neplánujeme - takže pokud se narodí za tři roky holčička, než doroste do osmi let.... Víc než deset let se tam bude válet oblečení, které do té doby nebude moderní... proč to v té popelnici nenechají ležet... 😝

daasenka85
24. únor 2013

@elvira ony právě chtějí hezké a tmavovlasé, obě jsou blondýny 😀 hlavně mi přišlo blbé, že to říkají, když se malá ještě ani nenarodila 😒 díky..

daasenka85
24. únor 2013

@elvira jo tak tihle sběratelé jsou taky dobrý 😀 😔

monyliny
24. únor 2013

@elvira Tak má tchýně je úplně to samé.Akorát není sběratelka,jen zřejmě ráda navštěvuje blešáky.V loni mi z půdy dotáhla na zahradu dva pytle starých hadrů-tak z 80.let min.století-fakt a jestli to nechci.když jsem řekla,že ne,tak se na mě podívala jak na vyvrhele a začala to oblečení všem ostatním z rodiny ukazovat s komentářem typu-proč to nechce?Chápete to?Vždyť je to pěkné nenošené,škoda vyhodit a stálo to pár korun 😕 😝 No-fuj tajksl...tak jsem si pár kousků vzala a pak je vyhodila.Manžel neřekl ani slovo.....co na to? 😀

ustarana
24. únor 2013

@daasenka85 No tá tvoja tchýně má fakt starosti! V dnešnej dobe plnej roznych chorob a s problémami, ktoré máš v tehotenstve riešiť výzor dieťaťa! Aj keby mala vyzerať ako Fiona zo Shreka, tak hlavne nech je zdravá. A to viem o čom píšem. Narodilo sa mi dieťa s vrodenou vadou srdca, o ktorej nikto dopredu nevedel. Síce neohrozuje na živote, ale aj tak je to rana pod pás.

daasenka85
24. únor 2013

@ustarana to mě mrzí, přeji, aby jste zůstali bez komplikací a byli v rámci možností zdraví!
No, fakt jo, ona ještě ani nevykoukla a už má úkoly, jak má vypadat :-/

ustarana
24. únor 2013

@daasenka85 My sme na tom boli toršku podobne. V 13. týždni sme rodine oznámili, že čakáme druhé miminko a tchýně hneď spustila: "A určitě si přeješ holčičku, viď? Ja bych si moc přála holčičku, protože na holčičky je tolik hezkého oblečení. No snád to zařídíš a bude to holka." Chudák miminko ešte malo ploutve miesto ručičiek a už dostalo príkazom pohlavie. No, ale hučať mala do svojho syna. Asi chýbala na hodine prírodopisu, inak by vedela, že o pohlaví dieťaťa rozhoduje mužská spermia. No ale toto ma skor pobavilo ako vytočilo. Ale aj tak človek skor čaká otázky v štýle a je všetko v poriadku alebo ako sa cítiš a nie tieto pindy.

daasenka85
24. únor 2013

@ustarana no to oni taky chtěly holku 😀 tchyně byla při oznamování pravděpodobného pohlaví nervní jak sáňky v létě a říkala "Já se bojim, že je to kluk... Tobě to sluší, ale to nevadí.." no, tohle mě taky ještě spíš pobavilo 😉 trochu to chápu, samá má dva kluky. ale přesně jako píšeš, když se objeví nějaké problémy, mohly by být taktnější.. připadá mi, že obě jsou poznamenány dřívější dobou,strašně dají na to, co si myslí lidé. takže třeba šilhající dítě, dítě s velkým nosem nebo dokonce handicapované by se jim patrně nehodilo ☹ ale to už píšu blbosti ad absurdum, jen mám z nich bohužel takový pocit..
Vy jste jim řekli, že čekáte asi holčičku nebo jste si to nechali pro sebe? Tchán je v tomhle suprovej, říkal mi (ještě v době, kdy jsme to nevěděli ani my), že by se na ně vyprdnul a vůbec jim nic neříkal 🙂

ustarana
24. únor 2013

@daasenka85 Povedali, respektíve sme sa o tom bavili so švagrovou a tchýně to počula. A jej reakcia? "No vidíš, že to jde." Ale toto ma už nepobavilo. V tej dobe sa totiž malej našli cysty na mozgu a bolo podozrenie na Edwardsov syndrom ☹ . Ale to je debata o niečom inom.

daasenka85
24. únor 2013

@ustarana kašlem na tchyně, držím pěsti, abyste byly obě vpořádku!!

jarkasj
28. únor 2013

@sariel Ahoj, já na tom byla podobně... máme u přítelovejch rodičů půdní vestavbu a jakmile malej začal plakat, tak byla u nás a chtěla ho chovat 😠 já byla už tak s nervama rozhozená a tohle byla ještě poslední kapka, tvrdila, že nám chce pomoct, abych si od malýho mohla odpočnout - já si ale odpočnout nechtěla! Je to přece moje dítě. Pak to začalo vadit i přítelovi, takže řekl, že si s ní promluví... nakonac se k tomu nedostal, tchýně onemocněla a teď k nám nechodí, ale už se uzdravuje, tak jsem zvědavá, jak se to bude vyvýjet.... Chápu, že se na mimčo těšila a že to myslí dobře, ale mě to hrozně štve. Původně jsem tu chtěla zůstat delší dobu, ale jakmile se vrátim do práce, tak si berem hypotéku a jdem pryč, s druhým dítětem bych to znovu opakovat nechtěla.

carculka
2. bře 2013

ahoj holky,tak z nedeli na pondeli u nas spala tch-jsem prosdte neschopna ani nenaskrobim periny ,malej by dala postel jinam)na jediny nezkoseny misto kde muze behat a radsi teda polovicni)ted ma velkou pod zkosenim)-rika to pokazde xkrat..varim draho-moc masa,rajskou jen z plech rajcat,kupujem moc ovoce atd.....atd atd....vse jsem prekousla-nevim jak teda ale jo..jreste vecer jsem s ni chvili byla aby se citila dobre(ja blba..)-spala u nas poprve jelikoz rano jela s muzem na pohreb...
a teda co predvedla v noci,co si mi dovolila rict..koncim s ni

carculka
2. bře 2013

nastesti teda i manzel rekl ze u nas spala naposledy...a mala ze ji nesnasi,jako veskera moje snaha at se kni chova hezky taky konci,uz proste budu slusna ale omezim vsed na nutne minimum

ustarana
2. bře 2013

@carculka 😲, ty neskrobis povlecenie na postele? Co ty si za hospodynku? 😀 😀. No po podobnych kecoch ako si pocula ty by som mala chut nasypat jej na matrac bodliaky.

carculka
2. bře 2013

@ustarana no to jsem tu nevypsala ty dalsi perlicky..ve tri rano mna me zacne rvat,kdyz nesu malou na zachod-kde je muz ze rano s nim nepojede(seknul se v garazi),ta z toho rvala a blinkala..pak co mi jeste vycetla a predhodila ze skoncila u me a muz pak rekl ze tu spala poprve a naposledy....jako uz normalne jsem mela trauma x dni pred navstevou ale furt jsem se nejak snazila to udrzet ale se vsim je konec