Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

stastnatehu
13. črc 2017

@cilka4488 doma mame neco stejného, tchýni jsem nic neudelala, driv jsme se bavily casto, skoro kazdy den jsme si volaly a vsechno bylo v pohode, tedy az na to ze nam vzdycky kdyz prijela rozhodovala co a Jsk mame udelat, kde co mame mit a tak. Jednoho dne z niceho nic po tom co ji pritel rekl ze by chtel miminko tak se semnou přestala bavit, vsude me zacala pomlouvat, hodne hnusne o me mluvila kde jen mohla a ted kdyz se dozvěděla ze jsem tehotna( dozvěděla se to kdyz jsem byla 6+2tt ted jsem 12+2tt) tak zacala pritelovi volat, jestli to mysli vazne Proc zrovna semnou a tak a kdyz se ji zeptal jak to mysli tak asi po 5 minutách rekla ze jsem na neho mladá(je mi 19) a ze nemam rozum, ze se nedokážu postarat o miminko o domácnost a tak a pritom s pritelem uz bydlim od 14. A ma doma kazdy den uvareno, kazdy den uklizeno, nikdy si na nic nestěžovat . Pritel ji ale rekl ze me bude respektovat a i jeho rozhodnutí nebo se jinak nebudou moc styskat tak se nachvilku uklidnila a asi za 3 dny mu vola a rekla mu ze jestli ji ma rad ze to nebude chtit a rekne mi at to dam pryc, pritel ji nastesti poslat nekam a do ted se sni nebavi, kdyz vola tak ji to zvedne jen kvuli me, protoze me mrzi jaky ted maji vztahy a vždy mu jen vynada ze nema rozum a at to dáme pryc, uz ji to radai ani nezveda, nereaguje ani na zpravy, coz uz jsem i ja rada.... ale i me to mrzi:/

anelamates
13. črc 2017

@cilka4488 No tak to bych brala, že doveze i maso. Ušetříš a klidně bych to i tak komentovala - jé to je fajn, že jste dovezla to maso. Ušetříme a můžu si koupit něco pěkného. Klidně. prostě se nedat vytočit. Vážně to nemá cenu se ničit něčím takovým. Vykašli se na to, mysli si svoje a je vymalováno. Diskuze stylem dáte si taky kafe? Ne? Tak dobře - a jít si udělat jen pro sebe. Nic nekomentovat. Tomu se říká otevřené dveře. Ona čeká třeba spor, ty couvneš a ona zůstane v luftě - nemá se s kým přít. Prostě ji tak ber. Nemusíte se vyhledávat, ale v zájmu klidu ve tvé rodině prostě slušně. To je tak všechno, co se dá v téhle situaci dělat. nějakými narážkami a rýpanci změny nedosáhneš, jenom se tvůj muž naštve. Stojí ti to za to? To je to podstatné.

cilka4488
13. črc 2017

@anelamates Super napsaný. A pokusím se to tak i dělat.🖒😊

anelamates
13. črc 2017

Ten styl otevřené dveře je moc dobrý. To je výhodné používat třeba při narážkách typu - to je hrůza, měla bys umýt ... dopln co chceš. A na to když odpovíš - no jo, máte pravdu, já jsem bordelář, tak je tchyně namydlená. Prostě nemůže dál útočit. Ale jinak - když se budeš hádat, tak vlastně jsi prohrála. Porazíš tchyni, třeba, ale prohrála jsi manžela. To je k ničemu. Když budeš veselá, a tchyně bude útočit, tak si manžel zapamatuje to, že ty jsi v pohodě a ona do tebe pořád jenom vandruje - vyhrála jsi! to je důležité. Ono totiž nejde o to, kdo vyhraje ten spor. Jde o to mít klid v domě. A když u vás nechce spát, když tam jsi, no co? nemusíš chystat postele, leštit koupelnu, máš klid. Přijede, vypije to kafe a odjede. Co by za to některé daly.

shine2015
13. črc 2017

@anelamates Heled to mi nedá napsat ale tvůj názor na to když do rodiny nikdy nikoho nepřijaly a matka a sestra a dělají ze se snaží a po straně se snaží manipulovat..... všichni privdani a prizeneni hrůza nenávist ale na oko jim daji klidně pusu na pusu a jen vyzvidaji jak a kdo a co má a pak po straně krevním pribuzenstvu rozvraci vztahy nebo se snaží...pomluvy atd ...
Příklad ženě daji dárek schválně dráhy ale něco co by vůbec nikdy nechtěla jen aby ukázaly jaký jsou báječný ze ji daly dar za tři tisíce.....nebo žena co si prošla karcinomem prsu a v opilosti se prokecly jaký karcinom když ma obě prsa - prošla si chemoterapii a ozařováním vyriznutim ale prsa zůstala - ale ona je divná špatná apod....příklad z rodiny...a nebo když matka s dcerou zbroji proti privdane svagrove protože sama má muže který drží se svoji segrou...a jsou názoru ze sourozenci mají držet při sobě proti partnerům ....snaha dávat je k sobě a dohromady (sourozence) až patologicky....nenapadne navádění muže proti svoji ženě a radost když se hádají.....

cilka4488
13. črc 2017

@anelamates super už se těším, až to vyzkouším v praxi 🖒😊 děkuji za radu 😊

cilka4488
13. črc 2017

@stastnatehu To je teda pěkná píp ta tvoje tchýně. Vykašli se na ní a mysli na mimčo. Hlavně buď v klidu. Je důležité, že přítel je při tobě. A gratuluji 😊

stastnatehu
13. črc 2017

@cilka4488 ja jsem, pritel je skvelej, jsme spolu uz 7 let tak vi jaka jsem a drbun neveri. Jen me mrzi ze se takhle tchyně otočila, dokonce mu vzala i byt ktery na nej přepsala a rekla mu ze mu ho necha kdyz se semnou rozejde, coz Uh bylo pres čáru a to ho donutilo, ukoncit sni vztahy aby si uvědomila co udelala, Jenze ona si mysli ze udelala Dobre a me to proste mrzi a vidim i na priteli ze jeho to taky mrzi ze ho takhle lehce vydědila:/ a moc Dekuju, jste hodna🙂

anelamates
14. črc 2017

@shine2015 Ráda bych ti poradila, ale nezlob se, ten tvůj příspěvek jsem nepochopila. Mohla bys ho nějak upravit, já nevím, doplnit třeba čárky, tečky, takhle mi to jednoduše vážně nedává smysl. Anebo to celkově zestručni. Jako že prostě tchyně a švagrová se tváří jako hodné, a přitom jsou pomlouvačné a nenávistné?
Opět jednoduché - dá špatný dar? Poděkuji, dar uložím do skříně a víc neřeším, to se stává dost často. Řeči opilých už vůbecnemá cenu komentovat a zabývat se tím. A kdyby to řekly za střízliva, tak jim řeknu já vím své, hádat se o to nebudu. Takže zase - doporučuji neřešit, při návštěvě dát kafe a buchtu a řeč o počasí, a když odejdou, tak si oddechnout. Nenechte se vtahovat do bitev, které nikam nevedou. A nedají se vyhrát. Co budete mít z hádek? To je můj názor.

shine2015
14. črc 2017

@anelamates nápisu sz

baris
14. črc 2017

@stastnatehu buď ráda, že přítel je na tvojí straně 🙂. Ne každý chlap se dokáže postavit vlastní matce.

tchýni neřeš - nezmění se.

stastnatehu
14. črc 2017

@baris jsem rada🙂 je to moje zlaticko🙂

Ja ji neřeším ale mrzi me to:/

baris
14. črc 2017

@stastnatehu já to chápu.

Vždycky jsem si myslela, že se svou tchýni budu mít super vztah, moje švagrová bude jako další sestra ... 😀 😀 😀 S manželem jsem přes 14 let a přibližně tak dlouho se i nemusíme. Švagrová je věrná kopie své matky a navíc u nich už přes 9 let bydlí (po rozvodu). Stále na mě působí (obě dvě) jak červený hadr na býka 🙂, ale už vím, že je nezměním. Vidíme se 3x do roka, bavím se s nimi o počasí a všechny se strááááášně přetvařujeme a usmíváme, v duchu si nadáváme a já očima tlačím hodinové ručičky, že je čas už jet domů.

stastnatehu
14. črc 2017

@baris to mi uz se par měsíců vubec nestykame, tchyně nechce. Nedávno kdyz pritel sel podepsat k notářů ze ji ho vrací, tak jsem byla snim protoze jsme meli jeste nějaké vyřizování v bance a na úřadech. Aby jsme se nevideli( protoze kdykoliv kdyz ma prilezitost tak o me mluvi opravdu hnusne sproste a to i pred 10tiletou holkou) tak jsem stala několik metru dal, cekala jsem u banky, no a ona sla snima, aby mohla výzvidat zda jsme spolu kdyz jsem tam snim nebyla a pak kdyz me videla tak ji malem kleplo, s pritelem jsme zašli do banky a za mnou jen slysim"to je ale krava" a to jen pry proto ze jsem tam byla 😂 Pry ze ji delam naschvali nebo co..... ale jak jsem mela vedet ze snim pujde az do ty banky.... Takze ted jsem rada ze se vubec nevidime

anelamates
14. črc 2017

@stastnatehu jenom dotaz - ty s ním chodíš od 12 let? To snad ani ne?

stastnatehu
14. črc 2017

@anelamates ano chodime, ted mi je 19. a porad jsme spolu

anelamates
14. črc 2017

No to je síla, to by se mi asi moc nelíbilo, kdyby mi dcerenka v šesté třídě takhle s někým chodila. A v osmé už s ním bydlela, to už vůbec ne. Nic proti, každému to jeho, ale neměla jsi spíš jaksi chodit do školy? A věnovat se jí?

nickname_ev
14. črc 2017

Já se s tchýní a tchánem nebavím druhý rok a je to skvělý!! 🙂 mám takový klid! nikdo do ničeho neremcá , nechytračí , nevyptává se. Bylo to to nejlepší rozhodnutí,jaké jsem mohla udělat.

stastnatehu
14. črc 2017

@anelamates ale ja do skoly chodila, chodila jsem i na stredni na jazykový gymnázium. Nevidim v tom problem.... a jestli vam jde o to kdy jsme spolu spali, tak se nemusíte bat, spali jsme spolu od 15.ti mama me hlídala a hlavne ten vztah nebyl o sexu Takze nebyl duvod 😉 To ja bych spis na dceru byla pyšná ze mela a ma jen jednoho a Nespi kde skym 😉

linee
14. črc 2017

@nickname_ev a jak resis prip.navstevy?Nebo se nestykavate?A co deti?

nickname_ev
14. črc 2017

@linee nenavštěvuji je...upřímně oni ani nevědí, že jsme už manželé (nebo možná už od někoho ví, neřeším). malá k nim chodí na návštěvu s tatínkem a doma se před ni o babičce s dědou nebavím, nepřikládám tomu nějak význam, tak nemá potřebu se vyptávat, zatím 🙂

linee
14. črc 2017

@nickname_ev a oni chodi k vam?A nebo nejsi doma?Neptaji se?Jak si vysvetlila,ze se uz nebudete schazet?
Momentalne jsem ve stavu uz nehrat divadlo a radeji se s tchyni nevidet,ale nevim jak na to.ehm...:)

anelamates
14. črc 2017

@stastnatehu to je sice všechno hezké, ovšem neznamená to, že bych s tím souhlasila. Přece jen 12 let je poněkud příliš brzy. každá máme své představy.

nickname_ev
14. črc 2017

@linee napíšu zprávu 🙂 je to na delší povídání

stastnatehu
14. črc 2017

@anelamates ale tak nemůžete soudit kdyz nevíte jak jsme to doma meli, treba mama se o me nejak nestarala, porad byla v praci, jediny kdo o me jevil zajem byl pritel, sice je starsi, ale to na tom nic nemeni, proste to z toho vyplynulo, taky jeste aby ne kdyz jsme spolu strávili cely dny, jsem rada tak jak to je, nic bych nemenila..... a brzy na chození neni🙂 jiní jen chodi a rozchází se v tom veku a my jsme jen zůstali spolu

anelamates
14. črc 2017

Já nesoudím, jenom konstatuji, že osobně bych tedy opravdu byla šílená, z něčeho takového. Prostě ve dvanácti takový vztah normální není. Snad začít s někým chodit v těch čtrnácti jo, ale s někým od čtrnácti let žít, tak to tedy určitě ne. Byla bych proti všemi silami.

merope
6. zář 2017

@anelamates Už trošku starší, ale zabrouzdala jsem sem po prázdninách. Tobě by možná přišlo divné, kdyby tvá 14ti letá dcera chtěla bydlet s přítelem. Mě taky. Ale to předpokládá, že se matka o dceru tak nějak stará.

Znám holky, co vypadly z domu, jak nejdřív to šlo - z mnoha různých důvodů.

On absolutní nezájem rodičů, kteří si možná ani nevšimnou, že se dcera odstěhovala a ještě jí ani není 15, je v některých případech ten lepší stav.

A lepší pak když vypadne a bydlí s přítelem, který se o ni postará, než když vypadne a chytne se divné party. Jinak dost mých spolužáků ze střední vypadlo ve 14 na intr (ZŠ byla jen na 8 let, potom střední) a od druháku si zajistili podnájem a tam bydleli společně (někteří možná od třeťáku - vím, že někteří měli problém s tanečními a tím, v kolik musí být zpátky na intru a ty byly ve druháku).

Mimochodem - já bydlela sama od čerstvých 18-ti. Odjela jsem studovat VŠ, bydlela sice na kolejích, ale tam už si každý dělá, co chce a je to v podstatě jak bydlet někde na ubytovně. Z hlediska osamostatnění se je to to nejlepší. Někdy mezi 18 a 25 by podle mě měl každý vypadnout z domu (hlavně teda kluci). I kdyby se pak měl starat o rodiče a tudíž se vrátit, tak samostatné bydlení dá člověku hrozně moc.

anelamates
6. zář 2017

@merope Ano tohle všecno - intr, podnájmy, osamstatnění se v 18 uznává. Ale pořád je to něco jiného, než se ve 14 nastěhovat k chlapovi s žít s ním.

merope
6. zář 2017

@anelamates No, to jsou ale holky z normálně fungujících rodin. Kde rodiny nefungovaly, tam prostě ve 14-15 tak nějak vypadly a staraly se o sebe.

anelamates
9. zář 2017

To je sice možné, ale stejně to na mém postoji nemění nic.