Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

juldaska
28. čer 2014

Holky, jsem z tchýně zklamaná. Vůbec s námi nesdílí radost z vnoučka/našeho syna. Když jsem byla těhotná a ležela 2 měsíce v nemocnici až do porodu, byla se za mnou podívat jednou na cca 20 minut, jinak ani jednou nezavolala ani neposlala SMS, jak mi je, jak je miminku (mimochodem na návštěvě v nemocnici ji také zajímaly naprosto jiné věci než synovo a moje zdraví). To mě mrzelo hodně. Malý se narodil předčasně. Hned 14 dní po porodu k nám přivedla kamarádku, pochlubit se jí s vnoučátkem. Přes všechna předsevzetí, že během šestinedělí nebudu přijímat návštěvy (doma nedonošeňátko, navíc v zimě a venku řádili chřipky), jsem tchýni přivítala v dobré víře, že se sblížíme (bydlí od nás cca 5 min. pěšky). Bohužel z její strany cítím absolutní nezájem budovat se mnou jakýkoli vztah.. nemá ani zájem o našeho syna. Možná má, tohle je hodně relativní.. ale jestli zájem vypadá tak, že ho vidí jedou za 1-2 měsíce od stolu, nikdy mu nepodá hračku, nepřečte básničku, nikdy nepovozila kočárek (pardon, jednou jsem ji i s tchánem vytáhla ven a to už bylo malému 1,5 roku), dokonce mu nedala ani dárek k svátku (má jen dvě vnoučata).. tak dá se vůbec uvažovat o tom, že má o vnouče zájem? Navíc je dost svérázná ve výrazech.. spoustu jejich výroků mě vyrazí dech.. Hlášky typu: u stolu "dej mu knedlík, ať nevotravuje", malý kouká do zrcadla "to je ale ošklivej chlapeček".. atd..(ty ošklivější si nechávám pro sebe).. mě vždycky zamrzí. A to si radši vůbec nepřipouštím to, že mi mohla po návratu z nemocnice/porodnice nabídnout alespoň malou pomoc v domácnosti, když už by se necítila na pomoc s miminkem. Přece jen jsme měli složitější start, dlouhá hospitalizace, předčasně narozené miminko, porod císařem, nešlo nám kojení (4 měsíce jsem jen odsávala), navíc jsme se před porodem stěhovali.. bylo toho dost.. Hrozně mě to mrzí..

scheetje
6. črc 2014

Ach jo, tchýně se mě neustále ptá, jestli už dávám čajíčky, jestli malá pije čajíčky, čajíčky na vedra, čajíčky na žízeň a včera dokonce čajíčky na škytavku? Její první otázka druhý den po porodu byla, jestli jsem už dala čajíček! Čajíček! Ve chvíli, kdy je mimi ještě plné plodové vody a sem tam cusne mlezivo. Já už nemám sílu té babě dokola něco vysvětlovat. Je nevzdělaná a nechce se ničemu novému přiučit. Mele dokola to, co jí někdo říkal, před 100 lety a tváří se u toho jako matka roku. "Vychovala" tři děti. Krom toho se strašně diví, že malou nosíme, že takhle si na rukou zvykne a my budeme chudáci. To je takový zločin milovat svoje dítě a chtít ho utišit, být mu k dispozici? Vždyť mateřská je, mimojiné, jako moje práce, za kterou dostávám zaplaceno a starám se o dítě. Co dělala ona? Nechala dítě řvát v postýlce a šla si udělat kafe? Jsem strašně znechucená. Bohužel se vídáme cca co 3 týdny a musím tomu pokaždé čelit.

caboonek
6. črc 2014

Já jsem po včerejšku taky zralá nejméně na psychologa!!! Manžel mě doslova donutil na procházku s kočárkem, aby tchýni udělal zážitek. V první minutě mi kočár vyškubla, šla jak šnek celou cestu za náma a pořád zastavovala a šmátrala mu po obličeji.... Když už se blížila poslední vteřina nekonečné procházky, pevně držela rukojeť a vůbec mi kočár nechtěla vrátit. Ani nebudu zmiňovat co všechno za bláboly tam vykládala, hrůza děs. A dnes? Vydírá manžela srdceryvnýma smskama jak jí má poslat fotky malýho, aby se potěšila, jak už teď se jí stýská....Ježibaba!!!!!

scheetje
6. črc 2014

@caboonek Bud rada, ze je nedava na Facebook, jako ta moje, aby se mohla chlubit pred kolegynemi. Vcera tam dala 12 fotek! A ty pindy k tomu napsane. Manzel ji to nastesti hned zatrhl. Priste uz se nenech premluvit na prochazku 🙂

caboonek
6. črc 2014

@scheetje to je u nás složitější... Ona ze sebe umí dělat chudinku a manža jí to žere.... Ale ona ty fotky ukazuje taky všude!!!

marketmax
10. črc 2014

No holky taky se přidávám :D bydlíme s manželem s tchýní a musím říct že šílená.mám se nám narodit malý a on furt mi do všeho kecá a že ona už bude nakupovat milion oblečků no to jsem zvědavá jaké protože znám její styl.Mě na narozeniny koupila šílenou noční košili a šílené tričko jak kdyby mi bylo 50 :Da ted mi to leží v komodě a nedokázala jsem jí říct když mi přála že tohle opravdu není můj styl a kord když je mi 25 let :Dna malého nám dolů nosí hadry z 86 roku po mém manželovi a tak jsem jí řekla teda že se na to mrknu a hned to bylo vše dole a prostě furt mi něco cpe.Nebo když si chceme něco koupit za nábytek nebo spotřebič nebo třeba pro miminko tak hned už já být vama tak koupím....:DBože už mě z ní bolí hlava a co nejvíc se bojim že mi bude kecat do výchovy .s mojím se chceme stěhovat protože ten je na nu alergický ještě více než já ale potřebujeme ušetřit ještě.No připadám si už jak blázen že to tu o ní píšu ona není zlá ale už mi leze na mozek! 😝

ivona807
10. črc 2014

ahojky určitě jediná nejsi kdo má problémy s tchýní,moje tchýně bydlí od nás cca půl km a nechodí k nám vůbec,jen přítel její syn tam chodil den co den,a ještě jí chodíl ukazovat našeho syna aby ho babička viděla,já tam moc nechodím,protože si s tchýní nemám co říct jdu tam párkrkát za rok ,je to generál který všechno ví a všechno zná,a strašně děla rozdíly mezi mými dětmi,mám dceru z předch.manželství a syna který je její vnuk,tak ted teprve vidím jaká je a jak se chová,někdy mě mrzí že si ani syna nevezme třeba jen ven na chvilku nebo v kočárku,to neznám nikdy,moje mamka bydlí 15 km a vídá ho velmi často,no jo asi jí už nezměním,horší na tom všem je že přítel to sice vidí ale omlouvá jí pořad že chodí do práce,a že už taková je,ale já jí prostě nehodlám chodit jen ukazovat syna jak nějaký exemplář,to fakt ne... 😢

martulka89
11. črc 2014

@ivona807 tak to jakoby by jsi mluvila o té moji, nepřijít k ní s malou tak ji třeba i půl roku nevidí

ivona807
11. črc 2014

@martulka89 tak koukám že jsme na tom stejně,asi to nezměníme

andilek84
27. črc 2014

Musím to někde ventilovat... Dnes mě dorazila matka mé tchyně, když mi (před dcerkou) řekla, že "už mi ale vážně dá na prdel", protože jsem byla bez ponožek. Když jsem jí zvýšeným hlasem řekla, že mi je třicet a vážně mi není příjemný, aby mi někdo říkal, co si mám brát na sebe, tak to zkusila znovu: "třicet, třicet ran na prdel chceš?" Jak byste reagovaly?

eldrag
27. črc 2014

@andilek84 to je mazec, upřímně nevím co na tohle říct stařší pani....asi že by mohla mluvit slušně před dítětem.

anetka1701
27. črc 2014

@andilek84 vzala bych dítě, zvedla bych se a 14 dní by o mně neslyšela (minimálně)...

ija1
27. črc 2014

@andilek84 asi bych ji rekla, at kroti svuj temperament, ze ji na to nejsem zvedava a nepreju si, aby se takhle vyjadrovala pred ditetem.......

ninive211
27. črc 2014

@andilek84 Tak to je teda mazec...kolik že je staré paní? 😠 To bych jí teda vážně něco řekla, stáří nestáří, protože očividně si nevidí do huby...jo a asi pěkně dlouho bych neměla potřebu se s ní vídat...krávy jsme spolu nepásly a moje vlastní matka taky není, aby si mohla vůbec dovolit něco podobného vypustit z úst (resp. ve třiceti bych něco podobného nesnesla ani z úst matky, takové ponížení a ještě před dítětem!)

markovape
29. črc 2014

ahoj holky,
jsem tu nová a jdu se podělit se svym naštvánim i sklamánim ohledně tchýně ☹ Moje dcerka je její 2. vnouče ale u 1. vnoučete byla úplně poblázněná, uklidila celý byt aby tam mohli u ní přespávat s vnoučetem vše chtěla udělat tak jak by si švagrová řekla a po narození celkem kecala do výchovy, chtěla si brát malýho na procházky, dělala jim věci s malym za zády kerý oni nechtěli (dávání sladkýho a tak) a byly to i boje tak jsem se bála aby i mě nechtěla kecat do výchovy ale naštěstí nekecá do výchovy...hned na začátku jí partner řekl že to tak ne a že to bude tak jak řekneme my ale jelikož švagrová měsíc po mě porodila druhé vnouče a švagr se švagrovou šli od sebe a švagr ted bydlí s tchýní a má děti ob víkend tak o mojí dcerku nejeví skoro zájem :(.....pouze jen když já s ní přijdu za ní ale aby s náma třeba vyrazila do ZOO nebo si jí vzala na procházku to ne :( A když tam s ní jsem tak stejně furt povídá jen o dětech od švagra jak jsou úžasný a co všechno už umí a na mojí malou sevůbec nezeptá :(.....z jedný strany jsem ráda že nechce malou furt hlídat když vim jak byla nezodpovědná a vše si dělala po svém a neřešila co jí švagrová řekla ale z druhý strany mě to mrzí že třeba nechce aby jsme přijeli a přespali tam aby si jí taky užila a že se oni ani moc informačne nezajímá :(........třeba ted má mít dcerka 2. narozeniny a nic neřeší, žádnou oslavu (Já nechci aby dělala nejakou obří oslavu ale třeba se dohodnout že já seženu dort pak spolu uděláme občerstvení jelikož rodina je dost veliká a výzdoba a tak) jsem z toho celkme přejetá ...až takový nezájem sem nečekala a přítel mi řiká že je to tim že tam má pořád děti od švagra tak si další užívat nepotřebuje ☹

eicul82
29. črc 2014

@andilek84 Jejda a nemyslela to v legraci? Já bych to nehrotila 🙂

@markovape To jsou bohužel ty naše očekávání - jak bychom my chtěli, aby se chovali druzí 🙂 Taky jsem si prošla zklamáním z rodiny, ale už jsem poučena, že opravdu od nikoho nic nečekat,když se to tak vezme, tak to není ani jejich povinnost a když něco přijde, tak pak být mile překvapena 🙂

scheetje
29. črc 2014

@markovape Je to smutne, chapu ze te to trapi, ale divej se na to z lepsi stranky. Je to monohem lepsi, nez kdyby ti do vseho kecala, mela nemistne poznamky pramenici z toho jak je nevzdelana a neinformovana a ve finale delala srdceryvne sceny, ze uz jdete domu. Jak to tady resime my co to zazivame.

andilek84
29. črc 2014

@eldrag
@anetka1701
@ija1
@ninive211
Děkuju holky za reakce, vážně jsem to těžko rozdýchavala. Babičce manžela je už přes osmdesát, přesto očekávám, ze se ke mně bude chovat slušně. Zvlášť když by si toto nedovolila k žádné z dalších manželek svých vnuků. Jenže jsem s mužem od mých 18, takže mě bere jako malé, nesvéprávné dítě, které by ji mělo poslouchat. Nenesu to dobře.
@eicul82 Kdyby to bylo řečeno v legraci, tak to taky nehrotím...

0508
3. srp 2014

Jsem unavená, i když spím 8 hodin každý den. Na manžela vyjedu kvůli každé prkotině, jsem schopná se s ním pohádat skoro do krve, protože Já mám přece pravdu a nikdo jiný. Tchýni nesnáším o 100000% víc, než předtím, i když mi nic zvláštního nedělá. Jen chce, abysme se tam zastavili, ale na můj vkus ji vidím až moc často. Od příštího týdne mám dovolenou, budu u našich, kteří budou na dovolené - hlídat dům a starat se o moje miláčky (2 psy) a oni si na pátek naplánují narozeninovou akci (já a švagrová jsme 2 dny od sebe), protože jindy nemají čas a myslí si, že čas mám, i když naši dojedou až v sobotu. Já nechci nic jinýho, než mít svůj klid a dělat si vše tak jak já chci a neohlížet se na jiný. Je to tak těžký?

jarunkaxyz1
3. srp 2014

Holky a taky jsou ty Vaše tchýně tak ješitný a příšerně urážlivý?

0508
3. srp 2014

Moje asi ano, ale zatím se to až tak moc neprojevuje, situace zachraňuje tchán, který jí to vždycky rozumně vysvětlí. Jsem si jistá, že to začne. Ono je to u nás takové specifické, kdy tchýně drží se švagrovou a já mám neustále pocit, že jsem úplná nicka. Manžel říká, že to tak není a že si všechno moc beru, ale je to přece jen chlap. Ale obávám se, až se nám narodí to malý a ona ho bude chtít vidět často. Bojím se neočekávaných návštěv a hádek s manželem. Ale jsem připravená si vytvářet pravidla, i když budu ta špatná. Nechci celou mateřskou prožít v návštěvách... ☹

jarunkaxyz1
3. srp 2014

u nás taky největší zlo v rodině dělá právě tchýně a švagrová

nikykiky
3. srp 2014

@jarunkaxyz1 u nas proti me byla i svagrova, i tchan i tchyne-ta se kolikrat drzela jen kuli byvalemu, a hodne se bala tchana a svagrove..takze radsi byla hnusna nez aby ti dva byli proti ni.. (Pomluvy,naschvaly,vysmechy,stvali proti me jejich deti,nadavky,fales...) No a ja byla nucena s nimi bydlet 10mesicu v nepritomnosti pritele..a vygradovalo to mim uprkem a naslednym rozchodem.. Nikdy vic ty lidi nechci videt

maxpex
3. srp 2014

@0508 Tak to je stejné jako u nás. Moje tchýně je na můj vkus také moc vlezlá. Neustále manželovi volá a dožaduje se, abychom k nim každý víkend (so i ne) jezdili (pro poznámku bydlíme ve stejném městě). Co úplně nesnáším je, že když z návštěvy odjedeme, třeba za dvě, tři hodiny volá manželovi, aby mu zopakovala, o čem jsme se bavili na návštěvě, pořád mele to samé dokola. No a když na návštěvu nepřijedeme, protože máme přeci své plány (jako např. dnes výlet na kolech) tak volá, zdali opravdu jsme na tom zmiňovaném výletě a kontroluje, co děláme. Úplně by mi stačilo ji vidět jen na Vánoce...anebo nikdy....
Děti ještě nemáme, takže se hrozím toho, že až budou, bude vlezlá ještě víc, protože je hrozně žárlivá - žijeme v dvougeneračním domě s mými rodiči a protože si s nimi můj muž rozumí více než s ní a společně trávíme veškerý čas, žárlí na mou rodinu, že jsme jí ho přebrali a pak bude žárlit a nesnášet mou mamku, která uvidí vnouče každý den a ona ne! Dobře jí tak.

januzza80
3. srp 2014

Tak jsem ve spravnem klubu 😀 taky nemusim moji tchyni,ale jedinou vyhod mam t,ze je pres 2000km,ale i tak dela problemy,coz muj manzel nesnese.On je taky rad,ze ma matku daleko,protoze ona musi davat prednost vlastni dceri nez jemu

makuka88
3. srp 2014

Holky jak řešíte to ze Vas tchyně moc nemá v lásce ? Nevím jestli je to tehotenstvim ale mrzí me to.. ona totiz.v domácnosti nemá vlastni názor a vlastně její názor ani tchana nezajímá a me nemá rada protože jsem raznejsi a furt nemlcim.. štve me to z důvodu že se s přítelem za 13 dni bereme a ja mam pocit že by byla nejradši kdybyse svatba zrušila... nejvíc se obavám toho ze budoucího manžela bude hnat proti me..

scheetje
3. srp 2014

@maxpex Přesně tak to bude.

0508
3. srp 2014

@maxpex Tak to my zase takový extrém nemáme, protože nám to 'reguluje' tchán. Ale vím, že si tchýně povzdechne, že ji k sobě vůbec nezveme a cosi cosi, ale on jí vysvětlí, že jsme rádi, že jsme sami. Čím mě teda totálně naštvali a dopálili bylo, když jsme byli v únoru na plese, došli jsme cca o půl 6 ráno domů, tak do jedné až půl druhé jsme vyspávali, dávali dohromady po probdělé noci no a oni se k nám neplánovaně ve 2 zastavili na návštěvu!!! To jsem měla nejblíž k tomu, poslat je to určitých mezí a bylo by mi to jedno! Taky ta návštěva tak nějak vypadala... O švagrové bych mohla vyprávět...

jarunkaxyz1
4. srp 2014

No, to u nás je tchýně se staropanenskou švagrovou jak siamský dvojče, "sladkých keců", jak miluje vnoučata plnou pusu a když má pohlídat nebo rozhodnout o čemkoliv vnoučata -švagrová, tak vždy vyhraje švagrová.....

0508
6. srp 2014

No nestraš... Já si se švagrovou taky užila svoje. Když jsme oznámili, že se chceme vzít v září, byla nafouknutá jak balón a vůbec nám nepopřála. Pak z tchána vylezlo, že se v září taky chtěli vzít, ale my to samozřejmě nevěděli - pak se omluvila a vzali se v dubnu. A s mojím těhotenstvím to bylo zrovna tak, tchýně šťastná, švagrová načučená, žádná ani maličká gratulace nebo i blbá věta, ale když jsem to dala na fb, napsala k tomu - budu teta - konečně. V tu chvíli jsem byla jak sopka před výbuchem.