Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

lenka78
5. srp 2007

Ahojte,robite pozitivnu vec!Vykecate sa a ja vidim,ze nie som sama!Drzme sa!Ja len tolko,ze pri otazke mojho manzela svojej mame,ze preco nechodi za vnukom,odpovedala,ze ona sa "obetuje" len dcere. 😀

dludli
autor
5. srp 2007

ja jsem na zacatku leta potratila, MM me privez z nemocnice a musel do prace a tchyne me pozvala na obed, sem si rekla ze pujdu at udelam vstricny krok (i kdyz jsme na to nemela vubec naladu) a cely obed kdy jsem ja jedla a ona na me koukala vykladala veci ve smyslu jak je ten zivot zly, a tezky a kde ma clovek porad tu silu brat.... a chtela at ji ja utesuju.... no co dodat, inu tchyne

lenka78
5. srp 2007

Juj,dludli,to mi je strasne luto,ze si prisla o babatko 😢 Prajem Ti vela sil a pevnu oporu,aby sa Vam to podarilo!!!

siduska
6. srp 2007

dludli
a to vubec nebrala ohled na tebe? zvlaztni tchyne, mysli jenom sama na sebe. 😠 je mi moc lito co se ti stalo 😢

olusa
7. srp 2007

Tak to koukám co je všude s tchýněma za radosti.Musím se taky zařadit s tou mojí ,
když jsem byla těhotná,tak nám s manželem řekla,že se diví proč si nás malá vybrala(ona totiž věří,že si každé dítě může svého rodiče vybrat 😝 proč si ji tedy vybral on to nechápu?)po narození zavolala manž.že se ještě necítí být babičkou a pak následovali další rány a urážky na moji osobu ,a to ještě když jsme vybírali jméno,tak v tu dobu se ona nechala přejmenovat své křestní jm.na matrice 😝 manžel si vše naštěstí uvědomuje a tak s ní je v kontaktu hlavně po telefonu já to vzdala uplně.Ani jako jeho matka nebyla dobrá,hodně mu ublížila.
Všude kde může tak škodí i jiným,její druhý manžel už taky utekl.Málem i nás na začátku vztahu rozdělila

fran
7. srp 2007

Koukám, že to máte krušný. Já mám tchýni moc fajn, až na to, že je přehnaně uklízivá a čistotná. Vždycky když k nám míří na návštěvu, mám pocit, že musím uklidit jak na vánoce.

miksa
7. srp 2007

ahoj fran tak to já mám tchýni pravý opak je šílená bordelářka nkdy když jsme u ní tak se mi zvedá žaluden někde je to opravdová síla takže jak příjde k nám tak se jen rozplývá jaký mám výborný pořádek a nechápe jak to dělám a je to tak jednoduché uklízím jen ona na to ještě nepřišla

kacabacka
8. srp 2007

dludli: myslíš, že ten potrat mohl bejt ze stresu? Já bych tomu i věřila....

fran
8. srp 2007

miksa: 😀 každý máme něco. Ale proti některejm holkám, co tu čtu, je ještě nějaký bláznivý uklízení nebo pořádnej bordel opravdu v pohodě.

makelka
8. srp 2007

Holky tady je to fakt sranda, já se teda přidám. Na svou tchýni nemám nic špatného, ale ............... ona je hrozně hodná, dokonce bych řekla, že je na mě milejší než na manžu, svýho syna, že se mě zastává, udělala by pro nás všechno, ale já jí to prostě nevěřím, pořád z ní cítím jak je falešná a jako by to dělala všechno jen pro svůj dobrý pocit. (Když bylo manžovi asi 13, ona zdrhla s chlapem od nich pryč 😠 ) tak fakt nevím, jak se na ni tvářit, je mi to vyloženě nepříjemný. Takže jsem na tom asi podobně 😠

mononoke
9. srp 2007

Makelka: nepoznam sice tvoju svokru, ale mozno sa na svoju intuiciu mozes spolahnut. Ja som s manzelom chodila 6 rokov pred svadbou a neustale som sa ho pytala, ci ma ma jeho mama rada, lebo ja sa neviem zbavit toho pocitu, ze nieco velmi hra a zial/alebo nastastie vidim velakrat viac, ako by som chcela. Po svadbe sa to prevalilo, strasne nam ublizila, uz vyse roka je nulovy kontakt,moj manzel je strasne raneny. A co sa tyka mna...odzrkadlilo sa to na mojom zdravi, jedna cysta, druha cysta...atd. viem, ze nejaka svokra za to nestoji, ale ja som sa s takymto clovekom este v zivote nestretla a nikdy som s nikym nebola na vojnovej nohe.
asi len tolko, ze Keep your eyes open!!!

makyb78
9. srp 2007

Holky,je fakt,že přetvářka se opravdu špatně odhaduje.Já si o své tchyni myslela roky,že je v pohodě.A kamarádka,která jí trochu zná mi předhazovala,že z ní cítí cosi falešného.Prý si hraje na hodnou a svatou před lidmi.A opravdu před cca 2 lety se to potvrdilo a od té doby mi občas vadí i to jak kouká.Samozřejmě,že tomu předcházeli nějaké problémy.Vyloženě konfliktní situace jsem s ní neměla.Ona o mých pocitech moc netuší.Ví to manžel a stojí naštěstí při mě.Ale bohužel hloubku mých antipatiíí si nedokáže představit,přeci jen je to jeho matka.Nejhorší je že s ní bydlíme.Tedy odděleně,jinak bych to nepřežila.A ty poslední dva roky,co jsem odměřenější k nám jde minimálně.Ale ze začátku to bylo horší,lezla mi i do ložnice bez zaklepání,když jsem kojila malého.A když náhodou malý plakal,tak hned začala,že mám málo mléka atd.K její smůle jsem kojila rok.Což podle ní nebylo téměř možné,když skoro nemám prsa.Teď čekáme druhé,tak jsem na ní zvědavá.Rozhodně už nebudu ta hodná a poslušná snacha jako ze začátku.
A co se týče toho,že někdo je méně či více pořádkumilovný,jsou to sice malichernosti,ale já uklízím i společné prostory v domě,protože na tchynino úsloví....ále to je dobrý,já to přešmejknu...jsem opravdu alergická,sice je to stará ženská,tak lecos přičítám věku.Taky jednou budu stará,ale podle řeči a fotek od manžela to bylo stejné i v letech minulých a to se stářím opravdu nemá nic společného.
dludli-potratila jsem dvakrát a moje tchyně dělí ženy na ty, co jsou schopné donosit dítě a pak na ty neschopné,mezi které patřím i já.A v každém těhu musím poslouchat kdo má jak postižené dítě.No opravdu zážitek.Bavit se s ní o nějakých vyšetřeních či dnešních metodách nemá smysl.Tchyně je ze staré školičky a ví přeci vše nejlíp.Dříve ženy rodily na poli apod.
dludli-nesmutni,vím že se to lehce říká,ale vše se v dobré obrátí a za chvilku budeš chovat nějakého svého broučka v náručí.
Teda to jsem se po ránu vypsala.
Přeji všem příjemné,tchyněmi nerušené dny.

nikes
11. srp 2007

ahoj Makyb, je mi líto, že si nerozumíš se svoji tchýní. Já jsem se svoji tchýní taky měla ze začátku menší neshody, ale všechno jsme si vysvětlili a teď je vše v pohodě. Nemůžu si na ni stěžovat. Ani já nejsem bez chyb, takže moje tchýně to taky nemá se mnou lehké. Holky, možná , že se te´d na mně budete zlobit, ale napíšu pouze svůj názor, který nikomu nevnucuju. Domluvily jsme se, jak s moji mamkou, tak s tchýní, že v žádném případě nechceme, aby při každé návštěvě něco malé nosili. Děti se mají těšit na babi a ne na to, co jim přinese. Moje mamka pokaždé, když navštívila bratrovu rodinu, tak něco přinesla dětem.Děti si na to tak zvykly, že když tam mamka přijde, tak první , co se děti zeptají je, "co si nám babi přinesla". Někdy den před ohlášenou návštěvou volají mamce, co jim má koupit. My jsme dlouho nemohli mít děti, takže jsem taky často navštěvovala bratrovy děti a taky jsem jim toho dost kupovala. Nyní už máme dítě, takže tam tak často nechodím a mrzí mě, když jsem se dozvěděla, jak švagrová vykládá, že na její děti kašleme a ani jim nic nekoupíme. Na lepší věci se prostě rychleji zvykne a když se pak začneme držet trochu zpátky, tak to takto dopadne. Proto nechci, aby se (kromě narozenin) něco kupovalo moji dceři.
Taky jsem toho názoru, že není povinností našich rodičů , aby nám něco platily nebo kupovali nebo pod. V jedné diskusi psala maminka, že tchýně jim nepřispěla na svatbu ani na kočárek. A proč by jako měla, to není její povinnost, ale dobrá vůle. My jsme se s manželem a s rodinami domluvili, že si svatbu zaplatíme sami, stejně tak věci (jako např. kočárek, autosedačka apod.)Ono to člověka více těší, když to kupuje za svoje a hlavně nemusí být nikomu vděčný. A co se týká vztahu tchýně-snacha? Já vím, že je to občas těžké , ale myslím si, že nejdřív bychom měly začít u sebe. Moje sousedka měla strašnou tchýni. Věčně byla zamračená, pořád jenom do někoho ryla a byla věčně s něčím nespokojená. Sousedka je ale povahy velmi klidné, milé a věčně usměvavé. Tchýni neodporovala, nehádala se s ní a když ji zase něco vytýkala, tak sousedka jenom řekla, ale no tak, vždyť na světě je tak krásně, tak proč se jenom mračíte, víte jak Vám to sluší, když se usmějete? Vypadáte nejméně o 10 let mladší. Proč si máme ten život tak ztěžovat atd. Zkrátka na ní šla s taktikou cukr a bič. Lichotila ji, byla na ni milá , no a tchýně časem obrátila. Ta proměna nepřišla hned , ale hlavní je, že tchýně se už umí smát a se svoji snachou celkem vychází. Já vím, že na každého to neplatí, ale proč to nezkusit. Aspoň pak můžete mít čisté svědomí, že jste něco pro lepší vztahy udělaly

makyb78
12. srp 2007

Ahoj Nikes,
určitě jsem v Tebou za jedno,že každý máme své chyby.A co se týče dárku od tchyně či mé mamky,nechceme také nic.Nemám ráda pocit vděčnosti.Navíc já mám dva bratry a ti mají také děti,takže narozeniny atd.slavíme podáním ruky.Ale je to pro mě důležitější než nějaké veledary,protože máme spolu výborné vztahy a to i se švagrovými.Máme stejně staré děti a jeden brácha má holku o pět let starší,takže to bylo jediné dítě v rodině a také jsme ho zahrnovali dárky apod.Pak jsme to rozumně zrušili,švagrová měla trochu výčitky,že my jsme jejich Leničce pořád něco nosili.Tak jsme jí vysvětlili,že nám nic vracet nemusí.Ale my to rušili spíš z důvodu nevědomosti,stále jsme vymýšleli co si navzájem kupovat,aby to nebyli jen hlouposti,které se pak válí doma v koutě.Babičky pochopitelně dětem k narozeninám kupují,ale to jim zakázat nemůžem,myslím,že je to i jejich radost,Samozřejmě bych nikdy nechtěla,aby nám třeba kupovali kočárek apod.S tímto v nejmenším problém nemám.A vůbec to nesouvisí s mými problémy s tchyní.
Jak už jsem psala,já žádné otevřené konflikty či debaty nemám,neboť to podle mého nic neřeší,takže tchyně o mých antipatiích moc neví.A já to měla naopak,první roky jsem s ní vycházela a dalo by se říct,že vycházíme i teď,jen mě to stojí spostu sil a přemáhání.Tudíž si nemyslím,že já se k našim vztahům stavím stylem..."tchyně je nesnesitelná a musí se změnit"...
Já myslím,že holky,které mají problémy s tchyní a ještě s ní bydlí,určitě nehodily flintu do žita po prvních neshodách.Myslím,že většina z nás si ze začátku říká,že si spoustu věcí namlouvá atd.A těžko lze řešit někaké problémy s lidmi,kteří mají jen svou pravdu a nic jiného si nepřipustí.Nejen s tchyněmi,ale obecně v životě se člověk musí učit kompromisům.A pokud se kompromisům učí snachy,proč by nemohly tchyně?
A určitě máš Nikes pravdu v tom,že to co platí u jednoho u druhého vůbec nezabere.Nejde všechny měřit stejným metrem a upřímně si myslím,že dost holek na nějaké rady rezignovaly.Stejně si každá musí pomoci hlavně sama.Ale tady se můžem vypovídat,potěšit a zjistit,že plno nás má tytéž a mnohdy i horší problémy.Jako morální podpora to snad není k zahození.Kdyby tomu tak nebylo,tak sem nikdo nepíše.
Na druhou stranu,holky co mají s tchyní hezké vztahy,jsou takovou určitou vzpruhou.Bohužel je to pro mě vzácný úkaz a já to tak prostě nemám.Ale nejsem pesimista,je plno jiných radostí v životě.

milly333
16. srp 2007

ahoj,
taky si potřebuji ulevit v gtomto tématu od tchýně!!už jsem tušila v těhotenství, že až se malý narodí bude to ještě horší!bydlíme totiž s manželovými rodiči, sice máme svoje patro a svůj vchod, ale i tak otravují naše soukromí pořád!teď by ze mě tchýně dělala snad mrzáka a totálně neschopného člověka...radila by a furt by nám sem lezla okukovat jestli ještě spinká, nebo jaké má hovínko....🙂no síla...teď by chtěla pořád půjčovat kočárek a chtěla by chovat...už mi je zle z toho věčného vnucování se, ale co na to říci?měla jsem dost těžký porod a asi i kvůli tomu jsem na malého dost fixovaná...vůbec nerada ho pouštím s někým někam beze mě...a kord ho nechci půjčovat tchýni, když jezdí po vesnici a všude zvoní a chodí s ním na návštěvy či ho jen ukazovat...strašný!!!máte nějakou radu?jenže já jí to můžu říkat stokrát, na chvíli je klid a pak je to tu znovu, myslím si, že jedinné řešení je, to říci trošku zostra, ale pak řekne třeba něco zostra mě a já jsem schopná jí poslat někam!!!!tak prostě nevím a jsem radši zticha což je samozřejmě špatně!!!!

bibinka
18. srp 2007

milly- tak sa mi zdá, že ty si predsa čerstvá matka, poznáš svoje dieťa najlepšie a myslím, že nikto iný nemá právo rozhodovať o svojom dieťati ako práve jeho matka. tak si stoj za svojím. ako to, že ti chce "tchyňa" brať dieťa po návštevách, čo nie je normálna? jej ho jednoducho nedaj, premôž sa a povedz, že práve s ním ideš ty na prechádzku , že si dohodnutá so svojou kamoškou a tak ďalej.vždy maj po ruke výhovorku. ona to časomsnáď pochopí, ak nie je pribrzdená...držím palce 😉 😉 😉

daluri
19. srp 2007

Milly řekni ji to na rovinu, že si nepřeješ, aby vymetala s malým všechny návštěvy, že ještě něco chytne. Anebo ať jí poví něco Tvůj muž, ale ono se to říká lehce, ale většinou to je tak, že ti naši chlapi nemají snad odvahu či co něco své mámě říct. Já bych taky mohla napsat o tom román. Letos budeme spolu 14 let,12let vše ok, až na malé incidenty, ale to je v pohodě. Nemohla jsem si stěžovat. Manžel začal podnikat a místo, aby ho jeho rodiče podpořili, tak se úplně změnili. Je jasné,že v začátku podnikání jdou všechny kč do toho, takže nám občas nezbylo na inkaso, bydlíme s nimi v rod. domku, každý máme své patro i vchod. A už to začalo. Nebudu popisovat vše, je toho opravdu dost, jen pár věcí, že nás třeba začli vyhazovat, ať se sbalíme a jdem. Nebo si děcka nemohla vzít ani své hračky, nebo jim je vyhodili do popelnice. Na druhy den se sice omluvili, ale už to tu bylo. Pak začali dělat schválnosti, jak byly svátky, narozeniny, Vánoce, popřáli, jak děcka byla u nich, ale na oslavu nedošli. Začli nás pomlouvat po rodině, takže můžem pozorovat, jak se všichni od nás odvracejí. A když k nim děcka nedojdou, tak že jim zakazujem tam chodit, hlavně já . Jenže děcka už mají svůj rozum a vidí to,co se robí. Navíc, když letos začali s osobními útoky na mě, neřeknou mi nic do očí, bo se s nimi vůbec nestýkám, ale před děckama řeknou, že jsem kráva nebo nahluchlá atd..No je to na Opavu, taky jsem si už hodně pobečela, kč nejsou, abychom se odstěhovali, věříme, že si jednou postavíme barák a půjdem pryč. A to ještě neví, že čekáme mimi, až se to dozví, to teprve bude rachot. Ale to je naše věc, do toho jim nic není. Ono když vidíme, jak se jen točí kolem druhého syna a ženy a děcek a my jsme ti nejhorší a nic jsme neudělali, tak ono to bolí hodně. Ale vidím, že na světě je víc takových jedinců, potřebovali by vyexpedovat na jinou planetu. Tak se holky držme!!!

milly333
19. srp 2007

ahoj holky, děkuji za podporu, na jednu stranu jsem ráda, že takové věci se nedějí jenom mě, ale na druhou stranu mě mrzí, že se najde takových lidí víc, co dokáží potrápit a ničit nám život!opravdu se s tím asi nedá dělat nic jiného než jim to prostě říjkat na rovinu, jenže né každý na to má žaludek třeba jako já!!!a manžel?no když josu to jeho rodiče co by jim říkal, a možná mu to ani tak nedochází když je furt v práci a nevidí tu danou situaci v tu chvíli kdy k ní právě došlo!taky už jsem se nabrečela, nastěžovala a vyhrožovala že se odstěhuji, ale až si řekneme něco zostra tak k tomu asi nejspíš dojde!

Daluri:to jsi dobrá že máš výdrž a že jim dokážeš i něco říci, to právě obdivuji!ale jak ti můžou takhle nadávat, to tedy nechápu!"to je fakt sprostý!máš pravdu penízky nejsou to nejdůležitější na světě, ale jsou moc a moc potřeba a když jich není je to špatné!jedině vydržet?🙂 taky přeju hodně štěstí a pevné nervy!

jajaalf
19. srp 2007

caute baby.tak to ja som mala celkom dobry vztah so svokrovcami,nakolko sme sa videli razza rok 😉 ,odkedy sa mi narodil syn,pre nich jediny vnuk(zatial)este mali nebol na svete uz sa k nam dohrnuli.a cakali..kedy sa narodi.ako som sa vratila z nemocnice.bola to hroza ja som chcela byt sama ateraz som tu mala svokrovcou.sa motali stale nieco upratovali proste robili ako doma.ja som si pripadala ako na navsteve.manzel nastupil do prace a ja som ostala snimi doma...nastastie som tu mala segru tak som chodila s nou vozit ale to jak poculi,ze ideme von z malim tak aj oni ☹
zacala som sa zatvarat v izbe a manzel si toho vsimol a povedal mi ze treba mat trochu vydrz.. 😠 tak ale po 10 dnoch odisli,mne pripadalo celu vecnost.hned sa mi vsetko zmenilo ale vcera volali,,ze pridu ☹ ☹ ☹

daluri
19. srp 2007

Milly, já jim právě nic neříkám, protože se s nimi nestýkám, ikdyž jsme v 1 domě, jen když je potkám, řeknu ahoj a toť vše. Jen jsem se ozvala, když jsem zjistila, že nám začli zamykat vchodové dveře, naše dveře. A to když jsem mamku - tchýni přímo načapala. Tak jsem ji řekla, že si umíme dveře zamykat sami, že nám je nemusí zamykat. Ta dostala amok, už proto, že jsem ji načapala, měla záchvat, že to je jejich barák a že si bude dělat co chce. Manžel jim sice PRÝ něco řekne, ale když se ho zeptám, jestli se jich ptal, co jsem jim udělala, že se tak změnili tak to on neví, takže je jasné, že na to téma se nebaví. Já se je snažím vypustit ze života, ikdyž to dost dobře nejde, mozek to nebere, že se tak změnili, ale aby člověk úplně nezblbnul, nic jiného mu nezbývá!! Já si myslím, že se jednou najde čas, kdy si to pořádně vyříkáme...

katschka
19. srp 2007

milly, normálně jí toho prcka nepůjčuj a hotovo. Manželovo rodiče k nám přijeli, když bylo malýmu taky nějak dva nebo tři týdny. Protože jsou ze Slovenska, tak u nás bydleli. A řeknu ti, že jsem taky neměla nejmenší chuť ho s nima pouštět samotnýho. A taky jsem ho nedala. Nevím. Byla jsem na něm fakt závislačka. K tomu prostě musíš dospět, že ho pustíš. Taky si mysleli, že si ho prostě vezmou ven do kočáru a bude. Vždycky jsem se vypravila s nima, i když mě šití bolelo jak čert. 🙄 Oni nejsou špatní, to ne, ale bylo to prostě strašně brzo..
Přeju ti odvahu, abys jí to řekla na plnej céres.. fakt. Pak to bude žrát akorát tebe a ona bude v pohodě. Prostě to řekni. Je to tvoje miminko a když to nevezme, tak je to její problém, ne tvůj. Držím palce!! 😉

lenka002
19. srp 2007

Ahojky holky tak opravdu těch hodnejch tchýní je opravdu málo.Já mám děsnou tchýni.Když se mi narodil syn tak mi zakazovala aby k nám chodila moje mamka a pozvala si svoji stranu,prej kdyby tady byly naši že by oni nepřišli.

flow111
19. srp 2007

tak ja mam celkom fajn svokru, ale tobude tym ze som od nej 700km vzdialena... 😀

siduska
19. srp 2007

ctu vase prispekvy sem tam se ozvu.
Lenko 002 a proc? co tva mamka by spravila?tomu nechapu
Flow
no to chapu, proc, :o)
jajaalf
je tak to ti vobec nezavidim

pipi1211
19. srp 2007

no ja byvam so svokrou a teraz odisla na 2 tyzdne prec!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

makyb78
19. srp 2007

pipi-můžu jem tiše závidět.Celé dva týdny-to je nádhera.My tchyni nikam z domu nedostanem,jenom na nákup.Každá chvilka dobrá.Tak si to užij. 😀 😀 😀

jajaalf
19. srp 2007

baby tak to vam nezavidim byvat so svokrovcami 😠 😠 😠 😠
tak uzivaj te si to ked ich niet 😀 😀 😀 😀 ale pred manzelmi tichoo 🤐 🤐 🤐

flow111
20. srp 2007

ja by som so svojou svokrou nevydrzala lebo je taka uzkostliva... 😝 ale co spravim, videla som ju dvakrat a stacilo mi, aj ked beriem, ze mala tazky zivot ale aj tak nema rada ludi co sa prehnane lutuju... 😠

jajaalf
20. srp 2007

baby ma niekdo rad svoju svokru=? 😀 😀 😀

siduska
20. srp 2007

baby ja som sice so svokoru nikdy nebyvala, ani nechem, ale furt ked k nam zavita, tak by my vsetko chcela prerobit inak, v skrini poskladat, nabytok presunut a neviem co este malu zle oblekam atd