Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

sylvka
28. bře 2010

tak píšu jak to u nás pokračuje,mm přišel ve čtyři z práce a vzal si prcka a už jako humor.pak přišel a tchýně mu samo řekla,jak jsem jí včera chudinku vyřvala,no úplně to přetočila(asi znáte),no a pak se klidnila a normálně večer nám poslala lívance 🙄 😉 konec.fakt.

evena
29. bře 2010

Chlapi to jednoduché nemají a stojí mězi mainkou a ženou, většinou se takových těch rázným matinek i bojí takže i kdyby se za manželku postavit chtěli tak to nedokážou, Můj to sice dokázal, ale až pět minut po dvanáctý kdy už to došlo moc daleko, ale někdy si říkám díky bohu za to, mohlo být i hůř.
Když si uvědomím jak dlouho jsem se trápila jen kvůli tomu mýmu, že mě zezačátku těch útoků od mojí tchýně nevěřil, pak teda uvěřil protože se mu poštěstilo být toho svědkem, jenže se bál mě i bránit, jen tam mlčky stál ...
Ten můj mi naštěstí nemůže říct kraviny typu buď ráda za bydlení atd... s tchýní jsme měli dřív dobrý vztah ale i přesto jsem chtěla jít bydlet jinam, peníze byli, můj mě přemluvil že to spavíme u nich, prej ušetříme no ... To že se tak tchýně projeví po rekonstrukci kdy už nám měla "jistý" to nemohl tušit nikdo 😅
Holky mě tak vytáčí že ona je navenek takový dáma co by se rozdala a pro své děti i vnoučata by se rozdala 😠

iris
29. bře 2010

evena - to znám...všude se prezentuje, jak jsme my špatní, že jim tam kluka nedáváme...ale on se u nich nudí, neumí ho zabavit, když jsme tam pro něj posledně přijeli, hned chtěl jet domů...naštěstí s nimi nebydlíme, ale když k nám přijedou, už se vrhají na zalévání kytek apod, i když jsem to několikrát zakázala, manžel vždycky jen, ať je nechám, když je to baví, no, ani nemám sílu vše popisovat, jak mi lezou an nervy

ctenarka2
29. bře 2010

holky, váš chlap se za vás musí postavit, musíte být zajedno ve všem, nejen před rodiči, jinak je to na houby a trápíte se oba 😒 Když bych si představila, že při problémech s tchýní a švagrovou by můj manžel ještě nestál jasně na mojí straně, tak jsem to mohli zabalit hned po svatební cestě 😔

sambucca
29. bře 2010

ctenarka2: ono je to nekdy tezky, ja mam tak tchyni taky jak vino (hodne jsem psala na beremku), a manzel je sice na moji strane, ale samozrejme v mych ocich ne vzdycky dostatecne. Proste je to jeho matka, "ona to mysli dobre" (tahle veta me stala uz tolik vredu....). Ja mam totiz tchyni supertchyni vite? Ona by nas samou laskou umackala, nejradsi by nas videla kazdej den, manzela by si nejradsi vzala sama, moje dite kojila.... Vseho moc skodi, jenze to vsechno je v jejich ocich laska. Nejak si nevsimla ze syn je dospelej chlap se svoji rodinou.

sarax
29. bře 2010

Holky, moje tchýně zas trestá mm nedostatkem informací, které by měl on, jako její syn vědět. Např. děda v nemocnici se srdíčkem, sestra s bulkou v prsu v nemocnici, ona v nemocnici... protože , když jí mm řekne, proč mu to nezavolala, tak mu řekne, že kdyby se zajímalů o svoje rodiče, tak by to věděl. Mě taky v době, kdy jsem se ještě hodně snažila, dělala takové věci (ale ty jsem přecházela, neřekla blbec ani slovo, chtěla jsem s ní vycházet, teprve ted vím, že to byl prasecká provokace) že třeba jsme jeli za prababičkou a neřekla mi, že se jede přát k narozkám, takže trapas - prý proč bych to měla vědět, že stačí, když se ukážem ( to snad měla nechat na nás, jestli něco koupíme , nebo ne), přišla jsem si pro malýho a on u ní trunil poprvé v životě na nově koupeným nočníku - vysadila ho poprvé ona sama a bez jakékoliv domluvy, pak třeba to samé s lyžema, nebo třeba má u ní svá tlustá fotoalba, kde se se s malým fotila pouze ona a děda a švagrová, my tam ani na jedné nefigurujem s manželem. ...
Jo, taky jsem si vzpomněla, že dělala věci jako např. , že poslala popřát dědu k nám, ona, že jí není dobře, tak jsme poseděli a druhý den, jsme se dozveděli, že je v nemocnici s močákem, že trpěla jako zvíře a ža její bratr - zdaleka- my za rohem - ji poadil do auta, že se na ni nemohl dívat, když se dozvěděl, že jí je zle, tak nasedl a mazal.... my o ničem nevěděli, ale kdybychom se o ni zajímali, taaaak.....blablabla

ctenarka2
29. bře 2010

sar: někdy je lepší nevědět, ne? 😀 Aspoň ti jí nemusí být líto 😎 U nás je to to stejné, manžel taky neví vůbec nic, zdravotní stav členů rodiny je totální tabu a mlha, kdy se slaví se taky nedozvíš ani když se zeptáš. Teď se u nás aktuálně už třetí týden řeší, jestli jsme pozvaní s manželem na oslavu kulatin tchána nebo ne, jaksi se tchýně se švagrovou nemůžou dohodnout 😝 Už si z too začínám dělat srandu...

pavlapap
29. bře 2010

Podle mě tchýně žárlí. Takže když Vám řekne at' nechodíte tak to znamená at' přijdete, prostě pídit se, pátrat, volat jak se má. Přestat myslet na sebe a žít jen tchýní! 😝 😠 Jo jsou ty dámy někdy zralé na ránu 😠 🙄

ctenarka2
30. bře 2010

pavla: u nás je to bohužel tak, že nám bylo přímo řečeno, že bez pozvání nemáme v žádném případě chodit 🙄

pavlapap
30. bře 2010

To je pak těžká domluva ☹ Moje tchýně taky pořád přijdte ! Kdy přijdete? Třeba volala maželovi 5 x denně!
Bylo to na bohnice. Když nám vyčetla že jí nezveme ,tak jsme jí pozvali a to bud' nemohla protože musela uklízet,vařit, ohřát tchánovi oběd 😀 Tisíc výmluv 😝 Když jsme jí nabídli vození kočárku vyčetla manželovi že jí máme jen na práci ! Za pár týdnů nám vyčetla že jí nechceme nechat vozit 😕 Fakt byla zralá na ránu!
A těch pomluv co o nás roznesla! Loni v létě zase po jednom jejím extempore jsem řekla dost! A přestala se s ní stýkat, už jsem opravdu nemohla psychicky ☹ Ted' tam manžel chodí jednou za 14 dní s dcerou na návštěvu a já mám klid.

sarax
30. bře 2010

ctenarka2: znám 🙂
Pavlapap: znám 🙂, ani manžel tam radší s dětma už nechodí, že jim to ubližuje, ten nezájem

sarax
30. bře 2010

Ctenářka2: to my jsme jako zvaní,ale prý jako nemusíme, jestli máme práci 🙂 , přeloženo: nestojíme tam o vás,ale děti na oslalvu anoooooo, ty nám tu nechte..... (teda dřív, ted je rok neviděla ani na děts. narozkách, protože neskáčem podle ní)aby se měla kým pochlubit, takže tohle jsme už prokoukli a prostě popřejeme a jedem zpět - všichni 😉 . Jsem sůva, kterou manžel musí poslouchat, jinak by samozřejmě zustal ale aby doma neměl zle, tak prý mlčí.. hahaha, kdyby věděla, že já jsem byla ta, která všehcny ty návštěvy a kontakty iniciovala, to by se divila...ted už se nesnažím a manža ten tam taky sám od sebe nechodí, ví... že kdyby chtěl, tak držím pusu, je to jeho matka...

pavlapap
30. bře 2010

My zvaní byli vždycky to zase jo. Ale čeho je moc toho je příliš.
Chtěla nám organizovat život, naplánovala nám neděli a pak byla naštvaná že nesouhlasíme.
To bylo pořád něco , stokrát nic umořilo osla 😖
Manžela pořád prozváněla, má jen jeho /jedno dítěú tak na něm byla dost závislá. A asi i je ale má smůlu, manžel byl vždycky na mé straně 😠
Ted' když se s ní nestýkám jsem v pohodě i se mi po ní někdy stýská 😀 Ale z toho se vždycky rychle proberu 😝

elidule
1. dub 2010

Ahoj holky,taky se přidám se svojí troškou o mé tchýni 🙂 ......... nos píš tak 😠
Když jsem s manželem ještě chodila,tak mě docela snášela,ale jak jsme se rozhodli vzít,tak zle! Nejdříve to začalo jenom tí,,že domlouvala synovi,ať si mě nebere a nekazí si život,to nezabralo,pak mojí mamce psala dopisy,ve kterých jí žádala,aby sňatku zabránila a neškodila jejímu synovi,naši z toho byli špatný,ale nevěřili,že by byla taková,tak se rozhodli,že jako budoucí příbuzný manželovy rodiče navštíví - to byl nejhorší zážitek pro mojí mamku - tchyně mě tam před nimi začala častovat pěknýma nadávkama,a že jako takovou zrůdu si přece její syn nevezme,no naši šokovaný odjeli s tím,že se s nima už nikdy nechtějí setkat (ani se nedivim) a bylo hůř a hůř,navíc jsme s mužem koupili ve stejný vesnici,kde bydlí jeho rodiče,starý domek a začali s rekonstrukcí,tchyně se uklidnila a že se k nám s tchánem nastěhujou (najednou jsem zase byla milá holka),to jsme zavrhli,zase bylo zle,vzali jsme se jen se svědky,nechtěli jsme svatbu,kde by se tchýně opila (pije opravdu dost,hlavně vodku) a nadávala mi a mojí rodině a vůbec by dělala ostudu.Dala na pár měsíců pokoj a ignorovala nás až na to,že se občas ""zlila" (jinej výraz pro to nemám) a chodila ulicí okolo našeho baráku a vykřikovala,že tady bydlí ta sv.ně a ku.va a podobně - no ostuda děsná,já z toho byla na nervy,nakonec když začala manželovi posílat sms,že když je na montážích já se tam pelešim a takový věci,tak jsme se rozhodli,že se odstěhujem,prodali jsme domek a šli jsme do města měli jsme zase klid,až do doby než jsem otěhotněla,to mě zase chtěla navštěvovat,já nechtěla a nechci! Nedokážu to pořádně popsat,ale já nechápu,jak mi může jednou nadávat do sv.ní a pak mě objímá a pláče a jak je šťastná,že bude babička (už je mimochodem šestinásobnou,ale o tyhle vnoučátka zájem nemá,ty jsou od její dcery,která jí zklamala nebo co) Jsem se rozepsala - omlouvám se,ale přitom je to ještě jen v kostce.Abych to shrnula,nemůžu jí ani cítit a ona mě nenávidí,při každý příležitosti mi to dala patřičně najevo a přesto má potřebu se se mnou vídat.Já nechci a začínáme mít s mužem trošku dusno kvůli tomu,on by rád klid a když je ona v klidu a má zrovna klidový období a nevadím jí,tak bysme tam podle něj měli jezdit,což já nesnesu,protože vím,že při nejbližší příležitosti budu zase to nejhorší,co mohlo jejího syna potkat. Byli jsme tam na Vánoce a stačilo mi to,nechci se s ní vídat,je to tak těžký pochopit jak pro ní tak pro muže?
Prostě co bych dala za to kdybych měla tchýni,která mi "jenom kritizuje" prach na poličkách 😀

elidule
1. dub 2010

A ještě tohle: občas dělá rozhodnutí,který jsou pro mě těžko pochopitelný - třeba když jsme tam byli v době chození ještě na víkend a zašli jsme s mužem někam na návštěvu,tak jsme pak přišli zpět a neměli jsme svoje oblečení,tam kde bylo původně,hledali jsme po bytě a našli jsme celou naši tašku s věcma u ní ve skříni,proč to udělala,dodnes nevysvětlila 😕
Nebo v návalu zlosti a alkoholu přivřela manželovi nohu do dvěří,ale jak s nima práskla,tak se vysypala skleněná výplň a manžel si pořezal trochu nohu,jel na pohotovost,měl to obvázané a ona se druhý den ráno diví,co to má s nohou a když jí to celý vypráví,tak se tchyně začne rozčilovat,že to není pravda 😖
Myslím,že je blázen a ten alkohol do toho dělá svoje!

frisbee
1. dub 2010

elidule...přesně tohle jsem chtěla napsat..ona je blázen,co nejdál od ní,to je strašný 😕

elidule
1. dub 2010

já jsem se jí vždycky snažila chápat - první syn umřel,dcera se od ní odstěhovala,zbyl jí jen můj muž,ale i tak to není důvod se tak chovat ☹ mám od ní schovanou sms: to že jsi mi ukradla syna,s tím jsem se smířila,ale že jsi taková sv.ně,to jsem netušila!
mám svoje chyby,ale že bych byla až tak špatná pro jejího syna?
a blbý je to,že muž jí pořád omlouvá!

frisbee
1. dub 2010

elidule....no jo,pro chlapa je to těžký,stojí mezi váma,ale kurnik,taky si musí uvědomit,že teď jsi jeho rodina ty a že ona vám opravdu škodí a musí posoudit,co je pro něho důležité....matka se musí léčit,než napáchá ještě víc škody...bohužel v praxi to bývá tak,že ji nikam nedostanete.Apelovala bych na manžela,aby si uvědomil,že ona ubližuje sobě i vám a že to neskončí...takto se nedá žít,proboha,to je nekončící stres.

elidule
1. dub 2010

muž byl před léty u její obvoďačky a tu situaci jí vylíčil a ona jí vyšetřila a předepsala lexaurin,ale ona na to dost pila ☹ takže to přineslo víc škody
já vim,že je to pro něj těžký,já hudruju,jeho máma hudruje 😀 ale říkám,kdyby jí vadilo jen to,že nemám třebas umytý nádobí,ale tohle je moc
a já měla z každý návštěvy nebo scény průjem 😅 😝

frisbee
1. dub 2010

Já tě naprosto chápu..já měla vždycky v žaludku kámen.Však ta moje si taky ty problémy vymýšlela,protože žádné nebyly 😝 ...proti tomu se nedá bránit...takže nediskutovat s ní a nereagovat.

elidule
1. dub 2010

máš pravdu,jenže ona je jak pojišťovák - vyhodíš dveřma,přijde oknem 😖
a ty se s ní už taky nestýkáš? promiň,jestli jsi o tom už psala,vše jsem nečetla

frisbee
1. dub 2010

no já ji měla na krku 16 let v našem baráku,starala jsem se o ni,manžel jezdil do práce buď na týdnovky,nebo do ciziny..horor!!!
Před 3.lety jel na dlouho dělat ven,tak to už jsem protestovala a vzala si ji švagrová..její vlastní dcera,která bydlí sama ve velkém bytě a ještě k tomu je zdravotní sestra..předtím ji nechtěla,protože by nemohla jezdit 4x do roka na dovolenou..my nebyli 8 let nikde,ale to ji nezajímalo.No a vloni na podzim tchýně u ní zemřela....pohřeb byl dost záhul..farář měl kázeň,že máme vzpomínat na všechno to dobro,které za život udělala..mně bylo zle,seděla jsem v černých brýlích a trpěla.
Taky jsem se jí nemohla zbavit,lezla mi všude,i do ložnice,kontrolovala dopisy,papírky,kabely,stávala za oknem na verandě a čuměla k nám do pokoje,lezla za nou na zahradu,šmírovala za záclonou...to nemělo konce....16 let,holka 😒

elidule
1. dub 2010

ježiši,měla bys dostat metál! to si ani neumim představit 😖 jak sis zachovala zdravej rozum?
Tohohle se děsí moje mamka,naše babička (taťkova máma) má v baráku,kde bydlí naši,svůj vlastní byt,babička pomalu ale jistě začíná být nemohoucí,naše máma jí nakupuje,v podstatě se o ní stará,ale babča to vůbec neocení,naopak vyzdvihuje svojí dceru,která ob ulici jezdí na návštěvy,ale u babči se nezastaví,natož aby se zeptala,jestli něco nepotřebuje 🙄 mamce se díky tomuhle příčí představa,že by,až babička bude potřebovat stálou pomoc,měla vzdát práce a starat se o ní.A táta je doma jen na víkendy a podezírá naši mámu,že si kolikrát ty konflikty,který tam vznikají,vymýšlí,protože jak přijede domů,tak babča nemá žádnej problém,je usměvavá a vlastně si jen moje máma "stěžuje"

frisbee
1. dub 2010

elidule...no nezachovala jsem si rozum 😎 ...já byla na dně,trvalo mi 2 roky,než jsem se z toho jakž-takž vyhrabala a porucha metabolismu mi zůstala..vždycky si to odnese zdraví.
Přesně to je ono..tchýně dělala zle,když jsme byly samy,to se potom těžko dokazuje,ale když ryla do mého muže a snažila se nám rozbít vztah,tak to vždycky zakročil..ony to mají potvory tak vymakaný 😝

tak a teď jdu makat,spadla nám část sklepa na zahradě,podmáčela ho voda,to jsou radosti,nakouknu sem večer.pa 🙂

elidule
1. dub 2010

já budu určitě nejhodnější tchýně na světě 😀 😀 .................. nebo snad aspoň snesitelná 😅
jéé, ☹ to jsou ale starosti! bydlíte u řeky? nebo pod svahem? tak ať neprší a nehorší se to!!

frisbee
1. dub 2010

ha,já si taky dávám pozor,abych se nikomu nemotala do soukromí 😀

my bydlíme pod svahem a letos u nás byla sněhová kalamita,jak to roztálo,odnesl to sklep...

elidule
1. dub 2010

Justýna si určitě přivede jednou domů inteligentního,mladého,krásného,pracovitého,movitého chlapa,který si mě jako matky své nastávající bude patřičně vážit 😀 😀 😀 takže nebudu mít důvody být zlá bába 😀 😀 😀
naši maj to samý,taky pod svahem,ale po jedný zimě,nevím,kdy přesně to bylo,taky tál sníh,všude to teklo a oběma sousedům voda natekla do sklepa a našim se obloukem vyhnula 😕 přitom jsou na stejné výškové úrovni
a co? škody velké? ☹ nejde tam vykopat nějakej "rigol" na odvodnění? 😕 asi plácám,jen si představuju ....

frisbee
1. dub 2010

Taky doufám,že budu mít dobrý vztah se svým zetěm,až nějakej bude 🙂 ...vím,co určitě dělat nebudu 😉 .
No rigol uděláme..v té nové zdi už jsou i trubky na odvodnění....akorát nevíme,jestli vydrží klenba,do sklepa se zatím nedá dostat..a teď volá mm z verandy,že strašne lije...no snad to vydrží 😕

elidule
1. dub 2010

no a jestli si dcera nepřivede Jana ale Janu,tak to snad taky nějak půjde 😅 😀
vodu potřebujeme,ale dokáže nadělat paseku,my když jsme rekonstruovali domek a dělali jsme střechu,tak chlapi,když skončili s prací,nezakryli zbylé díry plachtou,samozřejmě že zrovna tu noc pršelo jak blázen,manžel přišel z hospody,lehnul a bylo mu všechno jedno,nemohla jsem ho ani vzbudit 🙄 lítala jsem s kýblama po baráku,to bylo děsný,teklo to všude po zdech,já tak brečela ☹
musí to vydržet! 😉

dagina
4. dub 2010

Ahojky maminy, potřebovala bych trochu poradit, nebo spíše slyšet váš názor.

Já osobně jsem za tchyní udělala už tlustou čáru, pochopila jsem, že nemá cenu se s ní zabývat a ničit si zdravý..., teda i s tchánem, samozřejmně. Poslední dobou má s nima však problém manža, a to se jich často hodně zastával, ikdyž byl více na mé straně, prostě si nějak nechtěl připouštět realitu. Prostě jde o to, že udělali něco, co manža jen tak překousnout nemůže, něco co mohlo naší malé obohatit u nich dětství, ikdyž je manža 100x prosil, hlavně kvůli malé..., vysvětloval pro a proti, přesto to udělali. Navíc s ním mluví docela hulvátsky, arogantně..., jsou jen oni, pak dloho dlouho nic, a pak možná vnučka.... . Zařekl se, že už k nim jezdit nebude, ale kvůli malé mu to nedá, jí se tam líbí, a chovají se k ní hezky. Celé bych to nějak neřešela, ať si dělají co chtějí, ale na jednu stranu se prezentují, že žijou jen pro vnučku, ale jinak skutek utek, hrabou si pouze jen na svém písečku a vše ostatní je pro ně tabu.
Nevím jak manžovi pomoc, já jsem ráda, že jsem se z toho vyhrabala a už mě nedeptaj....