Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

nikit31
25. bře 2009

Aponchie, to by se ty naše tchýně mohli vzít za ruku, také dětem nechodí na narozeniny a nevídá je, ale švagrové se nedávno narodila holčička a tu během týdne stihla navštívit obtěžkána taškami už 3krát a to bydlí 60km odsud. Jinak s manželem jsme měli nejdříve těžké boje, protože se stavěl na její stranu, ale před rokem na vlastní kůži poznal co je zač, takže ted se u ní omezuje pouze na pozdrav.

damin
25. bře 2009

Tak u nás tchyně s tchánem nechodí gratulovat nikomu - ani vnoučatům ani svýmu synovi - musí si tam všichni pro dárky přijít. Když mají kluci svátek nebo narozky, tak je tam pouštím až po narozeninách - přeci si nebudu kazit oslavu svých dětí, že budu sama doma - já k nim už nevchodím.

aponchie
25. bře 2009

nastesti muj manzel byl svedkem nekolika frasek co uz ani ty dve neskryvaly pred nim a skoncil s nema ,ted mi sam od sebe rikal,ze uz je nechce ani videt a nezalezi mu na nich co chces fotr uchylak kriminalnik matka co si hraje na damu a je to svine na entou a zarliva sestra co mi rekla,ze pokud manzel neprijde za vsema se omluvit aniz by mel za co a neudela prvni krok(asi sty uz) tak se uvidime na pohrbu mi rekla,ale taky na okoli hraje jaka neni putka a slusnacka a ona?neee to neni mozne rikaji lidi..serem na ne mame svuj zivot oni se ochuzuji ne mi

nikit31
25. bře 2009

Já ke tchýni také nechodím a to od té doby co můj táta těžce onemocněl a když už se nemohl vůbec pohybovat ani mluvit, tak jsem byla mojí mámě vděčná, že si při téhle starosti vzala jeden večer na hlídání i naše děti aby jsme mohli jít večer posedět. A moje tchýně na mě začala ječet jak si vůbec může moje máma dovolit hlídat děti u sebe doma, proč je jako nehlídá u nás. Je hrozně bezcitná. Po tátově pohřbu na mě pak ječela znova, jak si vůbec dovoluju, nepřijmout jejich návštěvu, když se zrovna chtěj jít podivat na děti. No jistě, měla jsem hroznou náladu dva dny po pohřbu koukat na tchána jak si hraje s dětma o které doted nejevil zájem. Přitom pro mýho tátu byli vnoučátka vším.

aponchie
25. bře 2009

tak to moje tchyne je tichounka nenapadna myska ktera se hlucne neprojevuje o to je to horsi je zakerna a nevypocitatelna

pavlapap
25. bře 2009

Všude je to stejný. Taky po nás chtěla když měla dcera první svátek aby jsme si přišli pro dárky. tak jí manžel řekl jestli se nezbláznila? A pozval jí že druhý den je oslava tak at' přijde. A ona že neví a že by nerada obtěžovala! No tím mi nazvedla mandle. Nakonec přišli a ona vykládá dceři "dneska jsem v práci všem říkala že jdu k tobě na oslavu o/. Chtěla jsem se jí zeptat jestli i všem vykládala jak jí musel syn přemlouvat???? Doted' mě mrzí že jsem jí to neřekla, ale není všem dnům konec! O tom jak chtěla at' malou přivezeme v horečkách jsem už tady psala. Sama nepřišla ,manžel jí řekl že s nemocnou nebude nikde courat. Ani ovoce nepřinesla nic. K vánocům a oslavám dává plyšáky od vietnamců a hadry od tamtéž. Ve třech měsícím jí dala tričko a tepláky na 18 m a ptala se mě pořád jak jí to sluší!!! Příště už se nedám! Ona si před lidma hraje na světovou, jak má zájem, jak jsme zlí že jí dceru nechceme ukazovat ! Kdyby lidi věděli jak to je! Ale mě sou lidi ukradený kdo mě má rád a zná mě ví jak to je ! A ti ostatní mi jsou ukradený 😝

petrajah
25. bře 2009

moje je hlučná, mele pantem imrvére, mlátí brankou tak hlasitě, že ji poznám, i když jsem z rohem a zvoní jak o život, když ji neotvírám, protože v 7.30. jsem s malým ještě spala (kde jsou ty časy..!?) Potom jsem měla co dělat jí vysvětlit, jak to, že jsem neotevřela. Sama chrápe do 8, co je v důchodě a celý dopoledne střílí slepice v počítači.Ale takový šílený jako vy, to nemám. Pomluvila mě párkrát, protože se mi polámal 13 let starý fén od manžela a ona řekla známé, že chci novej, prostě si nevážím věcí. No kráva. 😖

aponchie
25. bře 2009

pavla presne tak to nema cenu a k nicemu to nevede nekoho presvedcovat uz to vim sice mi to dalo prace a casu na to dojit,ale jestli nekdo nevi jak se veci doopravdy maji a veri ji jen proto,ze to by ona prece nikdy neudelala pac ona je hodna tak jeho smula ja s tema lidma neziju a zit nebudu a kdo nas zna a vi jak to je tak to neresime a jestli ji dela dobr nas vsude teda vicemene me pomlouvat dobre ji tak vsak ji se to vrati jedne i druhe driv nebo pozdeji

nikit31
25. bře 2009

Prostě jiný už nebudou, akorát mě mrzí, že ta moje si ten svůj stres vybíjí na mých dětech. Jestli chce,at si mě pomlouvá, ale pomlouvat i šestiletou holčičku mi přijde dost ubohý ☹ . Nevim jestli někdy seberu dost odvahy a všechno jí z plných plic řeknu. Nejsem totiž zvyklá se hádat.

aponchie
25. bře 2009

ja jsem ji rekla z plic hodne veci pac se nebudu trapit vnitrne na to nemam ikdyz sem to treba parkrat prehnala s hlasitosti tak sem se jim vsem milionkrat omlouvala i za neco co sem nemusela a neudelala proste nechcou,ale me je jedno co se tyka me me mrzi,ze to dela schvalne pres malou pac vi,ze me to stve ten nezajem o ni a tak a to je podle me hyenismus nejkrutejsi pac to dite za nic nemuze ikdyz sem ji rekla stokrat,ze se nemusime mit rady ,ze ji malou dovezu a muze za ni kdykoliv nechce..navic se boji svagrove ta me a malou nenavidi takze tezce nesla kdyz tady vyjimecne sla..proste matku donutila at to nedela takze by to stejne nemelo cenu pac prapuvodce se zarlivost svagrove a nenavist a dokud do ni nenarazi vlak nebo ji neprestanou tolerovat toto chovani nic se nezmeni a pro me dite je lepsi tuhle pani neznat pac mi pak brecela proc za ni neprijde na narozky proc za ni nesmi a tak ted uz ji nezna tak je to lepsi bohuzel 😝

petrajah
26. bře 2009

To je fakt smutný, když se vyprdnou na děcka. To člověk špatně nese za ty děti.
Naše rodina neřeší jmeniny, je nás hodně, ale svým děckám vždycky koupíme blbost, kinder vajíčko, nebo za pár Kč něco, sestrám napíšu sms, že jsem si vzpomněla, ale tím to končí. Tchýně našim děckám ze začátku taky něco kupovala, ale pak na Kristýnku v létě zapomněla, na Míše v září, ale neřešila jsem to. Ale v srpnu jsem zasklila Martu, což je tchýně a vyčetla mně to při první příležitosti a to jsem si na ní "smlsla". S úsměvem jsem ji klidným hlasem připomněla, že to neslavíme a ona taky naše děti neřeší. Hřeje mně to u srce ještě teď, protože jsem ji DOSTALA!!! 😵 Babu.

pavlapap
26. bře 2009

To jste jí řekla dobře! Mě kolikrát napadne až pozdě co jsem jí mohla říct, pak mám na sebe vztek že jsem jí nesetřela babu. Mě to je jedno at' dceři nic nedáva než ty šunty vypelichaný a at' si nestěžuje když jí nevidí! Je to její problém ne můj!!!

hancas
26. bře 2009

holki já se dnes vytočila jak prase až jsem brečela,potkali jsme tchýni v obchodě a ona že chtěla koupit dětem boty ale že neví jakou velikost,prej jestli jim je nechcu koupit,že už by je měli mít,ale já nechápu na co,když prostě jeětě nechodí a doma mají papučky a ona že by v nich chodili doma v kožených botech po bytě,prostě jsem jí řekla že dokud nechodí tak nevím na co by měli mít boty když mají papučky,a jestli si myslí že jím dá boty a hned budou chodit tak to je na omylu,asi si myslí že s něma ujde hned 10km,jsem se tak vytočila že jsem brečela,hrozně mě to nasralo.
co si o tom myslíte vy???je to zbytečné????nebo jak???já už fakt nmůžu dááál!!
díky za rady

kateline
26. bře 2009

Ahoj Hancas. No, je pravda, že se říkalo, že jakmile si dítě začne alespoň stoupat, mělo by mít pevnou botu (kvůli utváření klenby a správnýho postavení kotníku), ale nevím, jestli si Tvoje dvojčata už stoupaj. A beru, že od tchýně Tě to vytočilo. Přece sama víš nejlíp, co decka potřebujou. Zkus se zeptat na prohlídce doktorky, jak to s těma botama vidí ona.

hancas
26. bře 2009

ALE DOMA nosí papučky a stoupají si

pavlapap
26. bře 2009

Kožený boty mi přijdou na doma zbytečný. Stojí to šílený peníze , na doma jsou dobré bačkůrky s pevou patou mají je v každé slušné obuvi. Jsou to ty s žirafou! At¨se do toho neplete, vy jste matka!!!!

kometka5
26. bře 2009

Hancas, mě třeba doktorka řekla, že není na škodu nechat dítě chodit občas po bytě jen bosky nebo v ponožkách, pokud je chladná podlaha. a jinak mám takové bačkůrky s žirafou. na kožený boty (třeba se hodně dávají přeskový), tak to bych se nedoplatila.
takže bych rozhodně s botičkama nechvátala...za měsíc chození se jim nožka neskazí...

to tchýně se ani neptala a koupila jí bačkůrky, vel. tak do školky a prý je má jenom u nich doma, zřejmě má pocit, že je unosí, když já jí je kupuju skoro každý 3měsíce. jsou to její peníze, je mi to jedno, ale na druhou stranu mi to štve, kdyby se zeptala, tak jí řeknu aspoň velikost, ale ani já, jako máma, bych jí nekoupila botičky bez zkoušení... 😒

hancas
27. bře 2009

víš jak ona prostě hned že jim je koupí bez zkoušení,tohle nechápu koupit malýmu dítěti boty bez zkoušení aby je pak mohla vyhodit????nebo co ona pořád po mě chce???jasně že na papučky někdy zapomenem a tak mají jen punčochy,ale ona si myslí že když budou mít boty tak hned na druhý den budou chodit,kolikrát mi připadá že ona asi nikdy nevychovávala dítě,protože ty její názory jsou strašné,holki v noci jsem z toho mělatakovou migrénu že jsem zahmouřila očui až ve 3 hod,ráno jak jsem se včera rozčílila.

petrajah
27. bře 2009

Jasně že kožený boty až na ven!!Na doma stačí kotníčkový papučky, ale pak investovat až na ven, aby byly boty s klenbou a pevný.
Tcháni mně volali v listopadu, že v lidovce mají botasky s kolečkem na podrážce. Byli úplně nadšení, že by je koupili našemu Vojtovi k 9. narozeninám, který má koncem listopadu. Tak jsem jim vysvětlila, že je to úplná blbost kupovat naslepo, v listopadu, a ještě botasky, když má zimní boty a do jara mu vyroste noha.A ještě v lidovce!! Sama bych si netroufla kupovat naslepo boty. Pro nikoho. Ale ony jsou přece s KOLEČKEM!!!!!! Byli na mě našvaní, že nemohli takovej suprovej dárek koupit. 🙄

pavlapap
27. bře 2009

Tak je příště nechte, a ještě si je vychutnejte. Až by se na jaře ptali jak se mu jezdí? Nejezdí jsou mu malý vždyt' jsem to říkala 😀 Moje tchýně zase když dcera si začala sedat snesla z půdy houpací křesílko a chtěla jí v tom houpat jaká je to bomba. ☹ Jsou trhlý všechny stejně 😝

petrajah
27. bře 2009

Dneska je teda den! Pokud mě nenas..re tchýně, tak mám kolegyni v práci, která moc chytrosti nepobrala. Já se řídím heslem, že nejhorší srážka je s blbcem. Dneska mně přesvědčovala, že mnohem zdravější jídlo jsou buchtičky s krémem než pečené kuře s rýží. Normálně jsem neobstála, nemělo cenu se s ní hádat, protože bych ji musela zabít, abych měla pravdu. Šlo o debatu kvůli stravování ve školce.A to máme dnes firemní akci, kde se zase uvidíme.Brrrr!! 🙄 Fakt dnes nemám sílu se hádat, nemá to cenu. 😖

martimarti
27. bře 2009

Petrajah, závidím ti tvou práci 😀 😀 Jsem nevěděla, že se v dnešní době smí v pracovní době sedět u internetu 😀 😀 Kdyby u vás bylo místo, hlásím se 😉

petrajah
27. bře 2009

Můžeš, mám to v popisu práce, takže nedělám nic špatného! 😵 Sedím u počítače skoro celou pracovní dobu, nebo jsem na odloučených pracovištích.Svou práci si udělám, takže brouzdám po internetu a hledám inspiraci do práce, takže je to OK.
Spíš nerozumím maminám, které jsou na MD a mají čas být na Koníkovi celý den, nemyslím to konkrétně, jen jsou diskuze, kde spolu maminy komunikují celý den. Na MD jsem byla 8 let, a tolik času jsem neměla.

pavlapap
28. bře 2009

Je to pro ně mnohdy jediný kontakt s okolním světem. Nemají třeba ve svém okolí jiné maminky s dětmi, kamarádky daleko nebo bez dětí, manžel v práci. Tak si rády popovídají takhle. Taky se mi občas stane že se na internetu zaseknu a pak si to vyčítám, ale oproti jiným je to snad u mě jěště v pohodě 😀

lena13
28. bře 2009

Hani na zitrek ti drzim pesti at ti to rychle utece 😉

hancas
28. bře 2009

leni-----moc moc děkuji pak napšu zase novinky co jsem se dozvěděla ju.už se fakt těším asi ani nedospím 😀

lena13
28. bře 2009

😀 hani

hancas
29. bře 2009

leni---tak návštěvu mám z krku,tchýně s tchánem byli hodku déle ne,říkala jak jsou šikovní a pak když papali tak říkala Klárinko z tebe bude otesánek když to budeš všechno tak hltat,jsem jí říkala že roste takže jíst musí a ona prej no ale ne tak 😉 sem si myslela svoje.nějak jsem se nebavila neměla jsem na to nějak dnes náladu takže dnešní návštěva proběhla docela v poklidu

lena13
29. bře 2009

hani ty si jednicka jak si to vzladla s tou murou 😀 ,tam at se stara o sebe jak ji ona a ne jak ji male dite..to moje tchyne by furt neco cpala claudii takze js byla nasrana,ale nastesti ji michal srovnal a taky jednou za rok to vydrzim a tu jednu noc co tam budu tak zatnu zuby a budu si myslet neco o prdeli... 😵

kaleilah
29. bře 2009

Ach jo, pročítám si tady tchýňovský problémy a je mi z toho docela smutno.Já mám super tchýni, mám jí fakt moc ráda, je to spíš nej kámoška a máma než tchýně...sama je ted bez práce a v létě si vzala hypotéku, tak je na tom finančně dost blbě, takže si jí berem k nám třeba na 14 dnů, aby vůbec měla co jíst a chudák si doma ani netopí, aby zbytečně neplatila.Danovi sice od porodu fakt VŮBEC nic nekoupila, ani blbý body, ale ona je finančně fakt na dně, tak to chápu.Ale zas kdykoliv zavolám, tak přijede hlídat, všechny víkendy tráví u nás aby jsme mohli třeba zajít zapařit nebo na bowling-nejdřív jsem měla výčitky chodit od malýho, ale on spí od sedmi do tří do noci v kuse- takže víkendy jsou naše...a pak ještě na mě kouká jak puk když přijdem ve tři ráno a v pět s ním vstávám, posílá mě do postele a třeba do devíti se o dana stará...Jinak kolikrát se naloží u nás do vany, já vlezu k ní do koupelny, hodim si k ní do vany nohy, popíjíme vínko a drbeme o všem možným Taky jsem zvyklá spát doma nahá a rovnou jsem jí hned když jsem poznala manžu řeklam že kvůli ní se oblíkat nehodlám 😀 a ona to prostě bere, tak lítám doma na evu i před tchýní 😀 ..dokonce jsem jí i řekla když jsem byla manžovi jednou nevěrná-ještě v době než jsme se vzali a měli malýho, a nejen že mu to neřekla, ale řekla že jsem dobře udělala a úplně mě chápe 😅 Takže moje tchýně je poklad, je to možná tím jak vyrůstala a že sama má 4 děti..je sice neuvěřitelně najivní a vše si představuje jak Hurvajs válku 😀 ale jsem za ní moooooc ráda 🤐