Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

hancas
25. led 2010

holky budu jí muset zpracovat manžu nezpracuju to je zbytečný musí to chtít sám bránit malou a vědět že ona je ta odstrčená a tchýně dělá něco špatně,právě kvůli ní se hádáme když mu řeknu svůj názor na ní nebo jaká je,on to vidí,slyší ale prostě jen řekne to já už neřeším ona jiná nebude a je to vyřešený že ano,proč taky by něco vytkl své mamince která je jedubaba,ale neboj já jí přeji aby jí to Klárinka až bude větší vrátila i s naturáliema,aspon uvidí a uslyší co dělala jak ju neměla ráda....

a já neboj chystám se na to a nebojííííííím se jí už jak dřív jsem se bála cokoli říct ted už ne budu chránit své miláčky a nikdo jim v životě ubližovat nebude a né ona svině jedna

evena
25. led 2010

hancas, řeš to co nejrychleji a rázně, ať toho jednou nelituješ ... s manžou to máš asi marný, tím že na něj tlačíš se akorát trápíš a ubíjí tě to ... tchýni bych natvrdo řekla co si myslím a přestala tam chodit, ber to tak že aspoň budeš mýt pro manžu důvod proč nechodit na návštěvi když se s ní pohádáš 😀 musíš ovládnout situaci, ne být za puťku, až k ní nebudeš chodit a dlouho svýho oblíbence neuvidí, tak uvidíš jak zkrotne, je to přesně tak jak píše frisbee, mám taky takovou zkušenost ... mě hodně pomohlo když sem se ozvala, tchýně pochopila že si nenechám všechno líbit a při sebemenších problémech rušíme veškeré návštěvy (za trest 😅 ) takže je pak krotká a nezlobí 😀

evena
25. led 2010

musím ale podotknout že mě to ozvání trvalo snad 2 roky 😔 doteď lituju že sem to neuděla dřív, najednou se mi líp dýchalo a byla sem na tom psychicky lépe🙂 🙂

frisbee
25. led 2010

Já jenom nepochopím,že každá měla svoji tchýni,každá si to prožila a nepoučily se 😒

aleachim
25. led 2010

frisbee, asi měly hodné tchýně, nebo naopak je tchýně dusily a teď si říkaj, je čas na tobě holčičko. Moje tchýně měla fakt děsnou tchýni - kontrolovala jí i jestli pořádně vyprala a vyžehlila, některý věci, který mi vyprávěla jsou hustý. No, a mě nechá žít. Ale je pravda, že dobře ví, že já bych si do ničeho kecat nenechala.

frisbee
25. led 2010

Hm,asi to fakt vrací 😝 ...jak by to ale bylo super pro celou rodiny,kdyby se každej zamyslel,já vím,že je to utopie,ale já jsem zastánkyní toho,že doma má být taková oáza klidu před zlým světem 😉 ...a lidi si to tak zbytečně komplikují.
Dokonce se nebojí ani toho,že se o ně nikdo ve stáří nepostará...

aleachim
25. led 2010

frisbee, já nevím, možná si myslí, že se o ně nakonec někdo postará. Většinou je to ale úplně jinak než ten člověk myslí. Naše babička měla oblíbence (strejda s manželkou). Celý život je protěžovala a mamce (její dcera) dokonce řekla, že ji nikdy neměla ráda. Pak se babičce přitížilo (měla rakovinu plic) a strejda volal mamce, ať si pro ní okamžitě přijede, že nechce, aby jim tam umřela. Rodiče jí pak měli ještě cca půl roku doma než umřela. Nakonec nás strejda s tetou pomluvili, že jsme udělali jen malej pohřeb.Mamka do dnes říká, že tchýně jí byla víc matkou než její vlastní máma. Možná proto se k našim partenrům chová fakt pěkně, ale ona je zase ještě navíc vycvičené od nás (mě a bratra). Nikdy jsme si nenechali do ničeho kecat a taky jsme se dokázali důrazně o svá práva přihlásit.

evena
25. led 2010

Tak moje tchýně měla hroznou tchýni 😀 A možná proto je ona taková taky ... Třeba budeme takové i my, abysme si to kompenzovali 😅
Ale je zajímavé, že moje tchýně se o svou tchýni stará, nechápu to, nemají se rádi a navzájem se pomlouvají 😅 Když jsem se ptala proč to dělá tak říkala že je to automatické, že děti by se o svoje nemohoucí rodiče postarat měli 😕 Na to jsem jí řekla že já bych se o tchýni která je na mě zlá teda nestarala, že to povinnost není 😀

hancas
26. led 2010

evena....víš co mi řekl že já tam chodit nemusím že si vezme děti a zajede tam 🙂 dobrý ne

tommik
26. led 2010

Hancas, promiň že se ti do toho pletu, je to těžké usuzovat proč si to s manželem neumíte objasnit, ale chtěla jsem napsat příběh z naší rodiny. Tam to tedy není o tchýni, ale moje teta má 4 děti a nevím proč, toho nejstaršího nemá ráda. Od dětství protěžovala ty mladší a to takovým způsobem, že říká, že má pouze 3 děti. Strýc za toho nejstaršího bojoval, ale pak to vzdal a teď je to tak, že z mého bratránka se stal hypochondr, který na sebe upozrňuje svými nemocemi, koktá (začal asi tak v 10 letech) a na to, že je mu 30 neměl snad nikdy holku. Nabouralo mu to úplně psychiku. Vím, že se tu jedná přímo o dítě matky, ale ono to může tvé dceři být líto a to, že tchýně je mrcha pochopí až tak v 15 letech a pokud to bude citlivější, tak ji to bude trápit hodně a i když si pak řekne, že je to mrcha, tak stejně může hledat na sobě chyby a třeba začít na sebe upozorňovat jiným způsobem. Hlavní je, aby holčička byla v pohodě a nevystavovala bych ji zbytečnému trápení.

aleachim
26. led 2010

hancas, to snad ať tam chodí jen s Kubou a ty zůstaň s Klárkou doma a nějak jí to vynahraď. Nevím, jestli by to dětští psychologové schválili, ale aby tam šel sám, babka si hrála s Kubou a Klárka někde seděla sama, to je snad nejhorší řešení.

dagina
26. led 2010

Ahojky,
a nemůže to do budoucna narušit vztah mezi sourozenci, že jedno půjde za babi a druhé né?? Obzvláště když to jsou dvojčata..... . Ale na druhou stranu, když jsou u babi obě děti, tak Klárka z toho také nic nemá, když se jí baba nevšímá. 😠

aleachim
26. led 2010

dagi, právě toho bych se bála. Ale stejně do budoucna by mohl narušit jejich vztah, že babička si všímá jen Kuby. Nejlepší by bylo, kdyby se baba vzpamatovala, což není příliš pravděpodobné. Jako druhou možnost vidím, aby tam nechodil ani jeden, což zas nechce akceptovat manžel hancas. Pak už hancas zbývá
1. se zhádat s manželem a prostě děti tam nepustit
2. poslat tam jen Klárku, aby si to uvědomil, což vůbec není jisté
3. chodit tam dál jak s Klárkou tak s Kubou a přihlížet tomu, jak Klárka vidí, že ji babička odmítá
4. nechat je tam chodit jen s tátou, což je asi nejhorší řešení. Hancas to sice neuvidí, ale Klárka v tom bud sama
5. pouštět tam jen Kuba a Klárce to doma nějak vynahradit. To ale může vést k rozporům mezi dětmi
6. zabít tchýni a problém je vyřešn

Jsem naštvaná, že kdybych ji potkala, tak jí to snad vpálím sama a hančinému manželovi taky. To mi řekněte, je tak zaslepený, je mu to jedno, nebo prostě pro klid s maminkou nechá psychicky deptat vlastní dítě??? Zasloužil b pár facek.

dagina
26. led 2010

Ten poslední bod není až tak špatný 🤐 ...
Já jsem fakt ráda, že můj manža je při mě, sám vidí, jak to je a uznává anichž bych mu sama něco říkala. když se jim ozve, tak to stejně žádný efekt nemá, ale aspoň ta podpora hodně pomáhá....
Hancas, držím pěsti!!!!

hancas
26. led 2010

aleachmin...suer bod poslední je nejlepší,už jsem o tom taky přemýšlela 🙂 bude to těžké,ale já s tím opravdu začnu něco dělat bud obě děti nebo nic a je mi jedno co si o mě bude myslet
přesně jak píšeš bojí se vlastní matky a tak říká že mu je to jedno že to neřeší že oby víme jaká je a nezmění se,a dokud se nezmění tak má prostě smůlu s dětma

monikapok1
26. led 2010

Aleachim,
já taky souhlasím s bodem 6 😀 Jinak moje pocity jsou stejné jako Tvoje, sice se nejedná o moje děti, ale asi bych je vzala po hlavě oba. Tchyni i manžela.

Hani,
ono by možná stálo za to i vyzkoušet to, co psala Aleachim, poslat tam jen malou, ale to zase neuvidíš, jak se k ní chová tchyně, když by tam byla sama. Otázkou je, jak by to holčičce bylo příjemné...
Nebo jí napřímo řekni - jestli si nevšimla, tak má i vnučku - až si bude zase hrát jen s chlapečkem. A vůbec nejlepší by asi při příští návštěvě, až ji bude zase ignorovat, vstát, vzít děti a oznámit tchyni, že když nemá ráda obě děti, příště neuvidí ani jedno !!

hancas
26. led 2010

moni...to co píšeš chci vždy udělat ale nikdy jsem neměla odvahu to udělat,ale ted v neděli se rozhodne bud a nebo a pak dám určo vědět ju jak to dopadlo,tentokrát se jí opravd bát nebudu

aleachim
26. led 2010

hancas, na manžela v tomhle kašli, ať s tebou klidně měsíc nemluví. Musí pochopit, že on to sice neřeší, ale ty to řešit chceš. Když sbalíš v neděli děti a odejdeš, bude on, kdo bude poslouchat kecy svojí máti a pak až ti bude něco vyčítat, tak mu vpal, že už jiná nebudeš a příště to uděláš znova, když bude protěžovat Kubu, tak ať to neřeší.

Buď tvrdá, ale nebuď osobní, ani hysterická. Prostě v klidu, hele babi, už jsme o tom mluvily, pořád upřednostňuješ Kubu a Klárce je to líto, ty se tváříš, že se nic neděje, tak to musím řešit já. Děti odcházíme,.... Vzpomeň si při tom na to, co ti tu psala tomík a co jsem psala já - může mít holčička zlatá trvale poničenou psychyku nebo špatný vztah s bráškou.

frisbee
26. led 2010

aleachim to napsala i za mne..naprosto souhlasím 😉

aleachim
26. led 2010

frisbee, to beru jako kompliment 🙂

frisbee
26. led 2010

ale jdi ty 😀 😀 😀 😀

pavlapap
28. led 2010

Moje tchýně opět zaperlila. 😒Má starou maminku která žije na strašné samotě se svým synem. No a babička začíná být nemohoucí , motá se a padá. Její den vypadá takto, ráno v 6.00 jí syn než jede do práce posadí v kuchyni do křesla a babička tam je dokud se v cca 15. -16.00 nevrátí a ted¨v zimě si musí chodit přikládat do kamen. Už tolikrát upadla, jednou se strašlivě popálila málem musela do nemocnice. No a protože se o ní nemá kdo starat tak jí její vnučka /manželova setřenice/ našla místo v domově seniorů kde pracuje a ještě jí to vyběhala tak že nebude muset nic platit. Baička by i šla říkala že by si popovídala s ostatníma babkama a nebyla by sama. No a tchýně začla vyvádět že se o babičku stará /jednou za týden v sobotu k ní přijede vykoupe jí a vytře a jede navečer domů/ že jí do toho kriminálu nedá at¨se nebojí že jí nedá a babičku přemluvila aby nikam nechodila. Chce jí najít nějaký byt tady u nás /nejsou/ a nechat jí tam opět samotnou a navštěvovat jí. Že prý by to k ní měla daleko o cca 10 km dále než ted'.
Prostě jí štve že to nevymyslela a nezařídila sama a svojí mámu kvůli tomu sobec jeden obětuje 😖

dagina
28. led 2010

Ahojky,
Pavlapap, manželův děda (otec tchyně) je také v domově a moc si to pochvaluje, neměnil by ani za nic. Rozhodování také nebylo úplně lehké, ale vlastně jiná možnost nebyla. Dneska se staroušci v domově mají opravdu dobře. Teda aspoň u nás tomu tak je.

Hancas, jak prosím tě probíhá návštěva u tchánovců??? Já poslední dobou docela valím oči, nevím jestli to tak je normální, proto se ptám. Tchán mi malou hned sebere, ještě pomalu za jízdy, vyslíká jí a vůbec je takový hrrr. Mě neřekne ani slovo třeba :Dášo, já vám jí vyslíknu.... . Když jí chci dát najíst, tak tchyně s ní najenou běhá po jiných místnostech, když ani na potřetí baba nereaguje, tak to vzdávám, a posílám manžu, ať si to vyřídí. NEvím jak to funguje u jiných, třeba to tak je normální?!

Se občas scházím s maminou, má o dva měsíce mladší dítě, ta ke tchyni vůbec s malým nechodí, prý když ho chce vidět, ať si za něma přijde. Její manžel tam chodí sám, bez prcka. Ona je fakt od rány (ta kamoška). Měla s ní nějaký konflikt skrz svatbu a od té doby je jak beran, nepovolí ani za nic, taková kdybych byla aspoň trochu, to by bylo hned lepší 🙂 .

Hancas, tím jsem chtěla říct, že je pořád lepší když oni budou u vás, než vy u nich, baba si tolik nedovolí a jejich návštěva snad také nebude trvat věčnost 😅 . co myslíš????

hancas
28. led 2010

daginko....naše návštěva probíhá tak že tam dojedem malí si vytáhnou hračky a tchýně uvaří kávičku pak si sedne na sedačku a celý cca 2 hodink(max)díl ne 🙂 sedí na sedačce a ani si nehraje s dětmi nic a když už si chce hrát tak je za 5 min,zadýchaná jak je to náričný a tchán ten si s něma nehrál snad od narozrní křesílko,kávička a tv to je jeho

dagina
31. led 2010

Ahojky, Hancas, tak co dneska 😉 ??? A vůbec, co manža?? Začínáte to nějak řešit????

hancas
31. led 2010

daginko....dnešek nic jsme s malou v nemocnici už od pátku má akutní zánět močových cest(ledvin)je na kapačkách,antibiotíkách a pokud nedostane horečky kapačky vysadí.od dnešní noci cca od 3 telotu nemá což je už 12 hodin tak doufám dál že bude ok.ted spinká.

Dnes byl manža s malým u tchýně prej at dorazí na oběd ok,manža říkal pojedem tam kolem 10 at neřekne.Přijeli tam tchýne v obchidě,první nervy u ní,tak dělala oběd připálila maso druhý nervy,pak jí vyletěla hadice od pračky třetí nervy a pak seřvala manžu proč kubík nemá palčáky rukavice ale prstáky,chápeš to???po obědě jeli domu aby se malej vyspal a ta jedubaba ani neřekla třeba přijde když jste sami dva na kávu..nebo tak prostě měla asi nervy z toho že tam vůbec dopoledne byli a to chce pořád hlídat a nestihá,sem se musela smál na to nejde nic říct 😀

moravanka
31. led 2010

tak se taky pridam:
moje tchyne bydli, da se rict za rohem a chodi sem jak do holubniku. uz ji mam plne zuby. ona se nudi, prijde ke mne, sedne si na pohovku, chce kavu, babovicku (coze? ty nemas?), mineralku a sedi tu i 3 hodiny. malou neche ani hlidat a ni chovat, potrebuje sve pohodli. normalne v lete me sem lezla pres terasu, ja v kalhotkach v obyvaku si lakuju nehty a ona stoji prede mnou. mala mivala velke koliky, a tchyne misto aby me pomohla se zvedla a sla domu. toto neni na jeji nervy. a to dela i ted, ale v zime je terasa zavrena, tak zvoni jak blba u dveri, uz si prinesla i svoje papuce. ona potrebuje zabavicku a chce abych ji vykladala podrobnosti z naseho soukromi, normalne se vyptava a chce vedet detaily. se me ptala jake pije mala mlika, ji to ukazuju a myslela jsem, ze mi chce treba nejake koupit. a ona ze ne, ze chce byt jen dulezita az bude kamoskama v cukrarnicce ve meste. no hruza.
ja nevyspana, vlasy neumyte a ona dojde v kostymech od kadernika a kritizuje me.

frisbee
31. led 2010

hancas...ale to je fajn,alespoň to tvůj chlap zjistí sám,jaká je realita 😀

moravanka....zarazit,nepustit,omezit návštěvy...to je tvoje domácnost a ono by se to stupňovalo...klidně jí řekni,že jdeš pryč,že máš svůj program,když se neumí chovat.

moravanka
31. led 2010

uz jsem ji to rekla, ona byla na me tak agresivni, ze jsem se lekla. normalne ji nebudu otvirat, reknu, ze se ma nahlasit. no a v lete bude male pres rok, tak to budu taky nekde ve meste. minuly rok byla hodne mala, mela koliky, fakt jsme byly porad doma na zahrade a tchyne me tady nahanela. uz me z toho hrabe, a muj muz se odmita na toto tema bavit. sak on ji spolecnost delat nemusi.
a kdyz ji reknu, ze musim k dotorovi at mi ju pohlida, tak ona ze ne, ze se ji nechce. tak ja musim tak male dite tahnout k lekari mezi kaslajici lidi. a ona no jo, je to blbe, no, ale tak treba tam mala nic nechytne.
normalne hnusna baba to je. no ted pres zimu to nejak vydrzim, a jak bude mala vetsi, tak taky budu jezdit po vyletach a tchyne at sem leti denne i 10x, nebudu doma.

frisbee
31. led 2010

moravanko...no to neexistuje!Ty rozhoduješ o tom,koho si pustíš do bytu a na tu agresivitu měl reagovat i tvůj manžel,baba si musí uvědomit,že se nikam bez pozvání neleze a jste dospělí lidé.Opravdu nepovol,byla bys celej život ve stresu.