Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
robin154
14. kvě 2009

vy se smějete 😀 , ale já mám někdy stavy, kdy na základě té blbé fotky pozoruju na lindě jestli se opravdu nepodobá tchýni. Si to nemohla nechat pro sebe. 😠 fakt mě někdy sere. kdybyste viděly, jakou ona z toho má radost, ukazovala tu fotku celé rodině.

petrajah
15. kvě 2009

robin 😅 😅 , tak jsem si myslela, že ta tvoje tchýně kecá, ale jestli je malá fakt na ni podobná, tak to je síla. To prostě naštve.
Moje mně od narození nejstaršího syna zase vykládá, že je malej celej strýc.I před známýma. Můj je na to alergickej a švagr ještě víc, ale ona si nedá pokoj. Prostě tchýně. Já ji zase nasr..ně odseknu, že ona je celej soused. 😵

gabca1
16. kvě 2009

Ahoj holky, můžu se přidat? Tchýně a tchán kapitola sama pro sebe... Nevěřím jim vůbec nic. A když pročítám tuto diskuzi tak vidím, že sem patříme. Tchýně se nám neustále cpe do domácnosti a chce hlídat malou. Což je pro mě hrozný, protože je absolutně mimo co se týká hlídání dětí. Nejraději jí by od rána do večera cpala šunkou, čokoládou, pudinky, různé druhy přeslazených dezertů... Pořád kupuje nějaké oblečky (samozřejmě u Vietnamců) a myslí si, že jsou to největší bomby. Když jsem malé koupila boty tak se divila kolik hrozně stály, že Vietnamský jsou lacinější. Hračky také Vietnamské, občas něco z normálního z obchodu. Neustále mi oba tchánovci bombardovali oba mobil, kdy se můžou stavit. Nikdy nevolali manželovi, který prý je neschopný a stejně nic nevyřídí a nedomluví.... Musela jsem se vymluvit, že nemám mobil, aby volali manželovi. Sežrali to, ale po půl roce už je jim to divný 😀 Manžela tolik neotravujou... Občas ho k nim vyšlu s malou na návštěvu, aby neřekli. Včera tam byl a dozvěděla jsem se, že malou překrmuju, protože jí dávám dopoledne svačinu. Jsem hrozná matka, protože jim jí nepůjčuju ven a malá bude zakřiknutá a bude se bát lidí 😀 No malá je naopak velmi společenská tak nevim.... No je toho dost ani se to napsat nedá... Manžel jim vysvětlil, že malou půjčovat nebudeme a tchýně vždycky už za týden pokládá znovu stejnou otázku a proč???? Nemám na to nervy. Fakt je to vopruz.

damin
16. kvě 2009

Když se mi narodil druhý syn - jednoznačně je podobný prvnímu synovi a něco má i po mužovi - prostě nás nezapře - každý to hned řekl a všichni se shodli. Jenom tchýně zahlásila - je, vždyť on není nikomu podobný, nevyměnili vám ho jako to bylo v tý televizi? Opravdu ho nevyměnili? Vždyť není po nikom. To jsem byla jeden den po porodu.

hupcza
16. kvě 2009

novinky od tchýňky 🙂

napsala manžovi srdcervoucí sms, jak se neuvěřitelně trápí tím, že nemůže sledovat, jako ondří vyrůstá
klasický citový výlev
manža z toho byl špatný ... no a jelikož mu nepřišlo na mysl, že je to jen výmysl, usoudil že to je kvůli mě, protože nejsem dost vstřícná a nepozvala jsem ji (většinou stojí za mnou, ale občas mu hrábne- hlavně, když si má přiznat něakou novou jobovku o své matince)
no tak jsem nelenila (nikdo mě nebude křivě vinit - pizvání jsem učiinila hned třetí den po návratu z porodnice) a napsala jí sms,kde jsem jí ještě jednou výslovně pozvala, že se může kdykoli stavit ...
hádejte co se stalo - přišla mi smas,kde mi vysvětlila, že má stres z ješdění autobusem, má nějakou vyrážku a dalších 150 dost dobrých důvodů, proč nemůže přijet ...
po nějaké době se dostavila (respektive, jeli okolo nás jiní příbuzní, tak ji vzali se sebou)
zcela pomíjím fakt, že se pozvala na oběd a seděla mi na duši 7!!! hodin - manža se po asi třech hodinách zdejchnul (nevydrží s ní totiž)

pak se strašně angažovala, že s náma bude chodit s ondrou na plavání, že tak touží jej sledovat ...nejdřív mě málem omylopři té představě...pak jsme si ale řekla holka klid - ono to nebude tak horké ...však ho nemohla slaedovat v růstu, a stejně se nestavila ani po pozvání ..jen kecá ...
a taky že jo - měli jsme první hodinu (na tu jsem jí vysvětlila, epůjdeme raději sami, že obhlídneme terén co a jak) ...už to je pár dní ...myslíte, že alesúpoň cinkla jak se to ondrovi líbilo a jestli teda může příště?

houby
jen kecá
srderyvné plky o tom, jaký je chudák ..ale když dostane prostor její zájem je v tu ránu na bodu mrazu
no alespoň já můžu být v klidu, že to nezůstává na mě ...ale skutečnost je celkem zřejmá 🙂

pepibubu
18. kvě 2009

Hupczi, tak jsem zahlídla poslední příspěvek v tématu tchýně že je od Tebe, tak jsem si řekla že to zase bude výživný 🙂 a ono taky jo 🙂 když to takhle čtu tak se směju, ale věřím že tobě do smíchu není....

Ale hele buď ráda že má jen srdceryvný výlevy, moje máti by nejradši dávala instrukce co a jak mám dělat- má přece to největší oprávnění - vychovala dítě (jedno a před třiceti lety a situace je přece ve všem na vlas stejná, ne? 😀 Tuhle jsem se neudržela a jízlivě jí řekla "neboj, já se TI o něj postarám," Honza bublal smíchy a madam "Ňo ťo bych ti radila, še mi o něj poštarat, o ťo moje žlato," - co na to dodat... 🙂 a mám to horší v tom že je to vlastní máma. 🙂

dagina
18. kvě 2009

Ahojky, dlouho jsem tady nebyla, a teď koukám, že Hupcza už je maminka 😕 , toto letí..., moc moc moc gratuluji k Ondráškovi, a přeji jen to dobré s tchyní 😉 .

Robin, tak to je nářez 😅 , ale fakt mě to pobavilo, že se ti narodila tchyně 😀 😀. Koukala jsem ti do alba, a malá je opravdu krásná 😵 .

Pepi 😀 , jj, ty sice mluvíš o mamce, ale tchyně díky tomu, že vychovala dvě děti, tak je také profesionální matka a má právo do všeho krafat, všechno ví nejlíp..., mi přijde, že snad ty tchyně/matky chytly nějakou stejnou infekci 😠 .

Malá má atopický exém, tak hned že to má ze stresu (nevím z jakého, jedině tak ze tchyně 😅 ), a mám ji balit do plátna a dávat jen plátěné věci..... . Pak ji děsně vadí, když má malá v teple, které bylo včera klobouček, prý se jí paří hlava, při tom mělaj jen úplně lehoulinkej kvuli sluníčku. Pak jsme si s manžou na půl hoďky odskočili něco vyřídit, malou měli vytaženou bez klobouku skoro přímo na slunci, a nehledě na to, že lehce foukalo, div ji necpali pod nos sousedovic čoklovi, při tom vědí, že s tím exemem na slunce a ke zvířatům nesmí

Manža už ji tolikrát promlouval do duše, a ona je jak hluchá, nejdřív se div nerozbrečí, až mě ji je líto, člověk by řekl, že si to veme k srdci, přijedem tam a vše ve stejných kolejí. Zrovna včera ze mě absolutně vysála veškerou energii, je jak pijavice.
Po včerejšku jsem se sem musela přijít odreagovat, ještě teď jsem vyřízená. Se vždycky tluču do hlavy, že jsme tam jeli, jelikož oni přijedou jednou za uherák, a pak si stěžují, jak málo vidí malou..., oni přeci přijet nemohou, mají doma hodně práce... . Já, jakož to na mateřské žádnou pomoc nepotřebuji, mám času, že se můžu v pr... drápat, aspoň povozit kdyby přijeli, to se jich musí manža prosit.

hupcza
18. kvě 2009

pepi: hele ..já už se taky byvím ...nakonec mi nicjiného nezbývá ...ale ty roky, než jsme k tomu došla 😅

dagi: díky

jinak kdyby mi nechali ondru ve 4 měsících pobíhat na sluníčku bez kloboučku asi bych jim iji už nesvěřila - protstě nerespektujete naše pravdila, nemůžete hlídat - odpovědnost za ní máme totiž my
ona někdy lepší žádná pomoc, než pomoc po svém

pepibubu
18. kvě 2009

Hupczi - no to se nedivím... nejlepší bylo "a proč mi ho něďátě na hlídání, já nejšem nebežpečná," tak to si právě nejsem jistá....

hupcza
18. kvě 2009

hele - já mám tuvýhodu, že tchýně je tak zahleděná do sebe a přítomnost prcka by ji od sebe sama natolik odvracela, že aní nebude mít zájem 😀
takže mi do toho kecá jen teoreticky 😀
nakonec - ondrovy sestřenky, které už jsou dneska dospělé (19 a 17) taky nehlídala a to ani o prázdninýách, přesto, že byla učitelka a měla prostor ...a byla o iks let mladší ...takže nač s tím v 70 začínat, že

blahovka.cz
18. kvě 2009

Ahojky holky,tak se taky musim prijit na vas mrknout 😀

Ty tchyne vsechyn stejne,hup,my dve mame asi tchyne stejne,jedine,co ti zavidim,je ten mensi zajem o maleho,maly se jeste ani nenarodil a tchyne uz vsude rozhlasuje,jak se tesi,ze bude drncat(urco si myslim,jak bude drncat ob den),ted prisel manza,ze uz se tesi,ze malyho vezmou nekdy k mori a tak,no zajem az moc a to se tesim na to kongo po porodu!!!

jelikoz prave nedokazou jet podle nasich pravidel ani u hlidani psa,umim si to predstavit u malyho!!!!

Dagi presne jak pises,mam pocit,ze me vysava i to i na dalku,porad do neceho kecaj,tchan taky pekne prudi,rekonstrujem byt a on manzovi pomaha,bez nej bysme to nestihli ale kdyz se neco nedela podle neho,tak dela naschvaly,no proste rodinka parada 😀

meleri
18. kvě 2009

ahojte,

tak moje tchýně mi dala pokoj zatím...tak k ní jedeme na návštěvu po dlouhé době.

jinak s tou podobou, náš malý má asi po tchýni oči. ale je mi to jedno. spíš než podoba je horší povaha. no a to snad nebude.

jinak jo, taky mi tchýně (přes manžela vyčetla) že jí nevěřím ohledně hlídání malého. ale ona to fakt s dětmi moc neumí.

no ale s tím vysáváním energie, to asi taky tak budu vysátá..vysátá ale aspon najezená, páč nas pozvala na oběd. 😅

robin154
18. kvě 2009

Ahoj holky,
dagi: dík 😵
moje tchýně se taky se.. do všeho. Ještě že mám manžela, kterej ji v rámci možností usměrňuje. Já s ní komunikuju jen v nejnutnějších případech, páč ji fakt nemusim. Ona je herečka - když jsme u nich tak je na nás strašně milá a za rohem nás pomluví. 🙄 Takový lidi nemusim.
Blahovka: máš můj obdiv, že rekonstruujete s rodinou, já bych do toho nešla, páč si dokážu představit, jak by to dopadlo - do všeho by kafrali a měla bych je furt na očích...

meleri
18. kvě 2009

já měla takovou babičku. otcovu máti. moje mamka si s ní užila taky peklo. byla učitelka z povolání, ale k dětem se chovala fakt divně. já si pamatuju že už jako dítě jsem ji moc nemusela. myslím si, že to ty děti asi vycítí jak to je...

blahovka.cz
18. kvě 2009

robin,no ja taky nejsem paf z toho ze nam do toho krafe,ale manza by to sam nestihl a jak vidis v mem passu za chvilku se nam narodi Ondrasek,jeste jdem cisarem,takze pujdem driv a mame co delat,abysme to stihli,jinak bydlime v garsonce 🙂

tchyni jsem se naucila poustet mimo sebe,ona si dokaze sama poslapat vztah se synem aniz bych neco ja delala,proste se ji nelibim fajn,no a jeji citovy vidirani uz s manzou zname,takze ho umime utnout 😉

dagina
18. kvě 2009

Blahovka, na tvém místě bych tchyni v době šestinedělí k sobě nepouštěla, fakt, zbytečně tě bude nervovat a to nemáš zapotřebí. Až se ti malý narodí, tak bude baba ještě tisíckrát horší. I ty návštěvy si vychytej, jelikož tchánovci jezdí od začátku na návštěvu jak se to hodí jim, a né nám, většinou jezdí ve večerních hodinách, až si pěkně vypíglují byt, obdělaj zahradu..., pak teprve je na řadě vnučka. Ti teď radím jak tchyně, viď 🙂.
Jj, tchánovec také manžovi do všeho kecá, teď jsme kupovali auto, a samozř. že kupujeme to nejhorší auto pod sluncem..., stavět se teprve chystáme, tak to bude také očistec 😖 , ani se na to netěším.

Může mi některá říct, proč jsou tchyně jak praštěné po palici???? Můj rozum tohle prostě nepobere, nechápu to, vždyť to mají za "pár", tak proč takhle znepříjemnovat život druhým, mají si užívat života a vnoučat...., a né prudit 😖 .
Musím se přiznat, že po včerejšku jsem byla tak rozhozená, že jsem se objednala do rodinné poradny, známá si to hodně chválila, měla podobný problém..., prostě si s ní musím rázně poradit, to mě zatím nejde 😒.

blahovka.cz
18. kvě 2009

je dagi nebuj 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

to si pis,ze budou na navstevu chodit jak se hodi nam,jelikoz manzel moc na navstevy taky neni,je to celkem jasny,akorat se uz teda tesim,tchyne kdyz vidi dite,tak by se roztekla laskou,natoz u vnuka,ale ja si to ukociruju,myslim,ze dost bylo toho,abych poslouchala rady a porad vstrebavala jeji citovy vylelvy a moresy

navic drncani - az uvidim,ze jsou tchanovci schopni drzet nasi vychovu,u psa nedokazou do dneska drdzet to zakladi,aby se nas zeptali,jeslti si vubec zaslouzi pamlsek (u nas to neni samozrejmost,nedame ji pamlske,kdyz zlobila),presto,ze jsme jim to uz tisickrat rikali,kdyz prijdeme k nim i se psem automaticky strachaj pamlsek

takze u psa jsem byla toleranti moc dlouho,u ditete to bude litat,ikdyby tchyne mela denne bulet,ona je zvykla si vse vyknourat a vybrecet,ale to ma smulu,Ondrasek se narodi nam a ne ji a neni to zadna hracka na chovani 😀 jsem se rozparadila 😀 😀 😀 😀

az tak to doslo dakleko,ze jdes do poradny??a to tam jde s tchyni,nebo sama?

tak my dve jsme si tchyni uz tisickrat promlouvali,ale nikam to nevede,a kdyz se clovek snazi a pak stejne se dozvi,ze ho pomlouva a neni ji dost dobrej,tak to pardon

smirila jsem se s tim,ze pro ni nikdy dost dobra nebudu,beru ji pouze jako manzovo matku a tim to hasne . . . velice mi to pomohlo i manza si vsiml,ze uz se kvuli ni nehadame,tak jsem mu vysvetlila cim to je 😀

dagina
18. kvě 2009

Blahovka 😀 , nééé, jdu tam sama 😉 , tchyně by tam ani nešla, protože ona je tak strašně dokonalá, že nic takového nepotřebuje 😝 😝 .
A tak mi teda nechceš poradit ty???? Mě to prostě nejde ji jasně s respektem říct, že to bude podle nás, a ať si rady strčí za klobouk......atd. Ale deptat se od ní už také nemůžu nechat, už jen kvůli malé. Ale jak říkám, manža už ji kolikrát promlouval do duše a nic 😖.

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dagina
18. kvě 2009

Asanaa, dobrý 😀 .
Jinak u nás pro změnu lítá s letadýlkama manža 🙂 . Ale to se malému líbí, když děda lítá s letadlama, né?!

hupcza
18. kvě 2009

heletaky jsme byli u psychologa ....
tedy byla už dříve (chodila jsem s alkoholikem a tak jsem to trošku neukočírovala ...ale od té doby si čas od času zajdu srovnat myšlenky 🙂
no a dokopala jsem tam manžu - ten se v té době ještě snažil matku všemožně obhajovat a lakovat na růžovo
pár dnů před svatbou jsem k téže psychložce zašla i já se poradit, co udělat, aby nám na svatbě nezropila tchýně scénu a nezničila ji tak ...a ty psycholožka mi říká: víte, nevím, jestli vám mámzávidět a nebo vás litovat - jak máte úžasného chlapa a nebo příšernou tchýni (to prosím nikoli na základě mých info ale manžových růžových 🙂)
co k tomu dodat, že

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hupcza
18. kvě 2009

as: netuším ..buď obrátila nebo to byla tak dobrá psycholožka 🙂 ...ale jo ..v tomhle je trošku netypický chlap a je ochoten něco přečíst a nebo se jít poradit ... nakonec i sám působí jako poradce (byť v jiné oblasti), takže mu to náležitě vysvětlím 😀 a pak se nemůže bránit, jelikož by popíral existenci své práce 😀

zuzinka6
18. kvě 2009

my u tchýně bydlíme...a nemá partnera...hádejte jak to vypadá??? 😢 😢 😢 garantuju vám, že soužití více generací opravdu rozvrací vztahy..ani sem zadši nic konkrétního psát nebudu, páč byste po mě chtěly, abych napsala knížku 😀 😀 😀 😀 to byste se ale vážne po...smíchy, to my věřte...už sem toho obrečela hodně 😢

zuzinka6
18. kvě 2009

jéžiš hrubka...ne to my vřte, ale to mi věřte 😀 😀 😀 😀 vidíte, jak sem už deformovaná???????

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zuzinka6
18. kvě 2009

takže:například vlítla vám někdy do ložnice tchýně v 7 ráno bez klepání, že jde vzbudit synáčka do práce???nebo sem dostala přednášku, že peru moc často...(2-3x týdně pro 5 lidí svym práškem a aviváží)že prej budu doplácet el.nechodí po práce, už je 12 let doma...24hod jí běží tel a já budu doplácet jo??když nejsem od rána do večera doma.nechá nádobí po sobě ve dřezu a odejde..pak nadává, že neni umytý...je jediná, kdo tu jí chleba a pak nás tu seřve, jak to, že sme ho nekoupili...koupíme zmrzlinu, ale neobtěžuje se, by nám nechala aspoˇn lžíci...prej sme pomalý....atd atd atd

zuzinka6
18. kvě 2009

už jde MP 😀 😀 😀 😀 tak mizim 😀 😀

dagina
18. kvě 2009

Zuzi, vy máte i společnou domácnost 😕 ????? No těpic 😒 . To musí být náročný. Mimochodem, já peru pro 3l lidi 5-7x týdně, tak to by mě asi vyhodila 😅 . Sama nevím, kde to prádlo pořád bereme, já toho moc neušpiním...

Hupc, já bych teda sakra potřebovala srovnat myšlenky, doufám, že to k něčemu bude, jinak to Chocholoušek jistí 😅