Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

sedmiteckas
23. dub 2014

@anetka1701 To ti úplně věřím, že ses na to upnula a je to tvoje vidina. Já jsem šla bydlet k příteli, protože by nikam jinam nešel, ve městě by byl nešťastný a prostě nedokázala bych se s ním rozejít "jen" kvůli tomuto. Nejsme zatížení hypotékou na dva miliony, opravili jsme si svoje bývání za hotové, ale to je tak asi jediná výhoda. Ani nemůžu napsat "naše bývání", protože dům je pořád napsaný na tchyni a jednoho dne, až se ztratí, si o dům začne dělat nároky ještě přítelova sestra. Aby se ta majetková situace třeba nějak pořešila už teď, do toho já mluvit moc nemůžu, byla bych za zlatokopku, víš jak. Tak se můžu jen modlit a žít dneškem.

sedmiteckas
23. dub 2014

@mimco A zkoušela jsi to tchyni třeba při dobré chvilce říct, že nepotřebuješ takovou péči, že seš zvyklá starat se o sebe sama? Já vím, že to jde těžko, úplně to znám, moje tchyně bydlí přímo pod námi. A může být sebezlatější a myslet to sebelíp, někdy si říkám - panebože je mi skoro 30 let, to si mám vážně nechat líbit otázky - proč se neobuješ a chodíš tady bosa, proč děláte to a to atd.

mimco
23. dub 2014

Několikrát jsem jí říkala halóóó paní, je mi 32 jsem svéprávná, poradím si sama, když jsem jednou měla čtyřicítky, stavila se na mě podívat na kafíčko a ona i manžel mě pak nechali samotnou s půlroční dcerou, ona jela na chatu, manžel do práce. Jen mi řekla, škoda, že kojíš, vzala bych si malou sebou 🙂 .

mimiveru
23. dub 2014

Holky, taky se přidám.. začíná mě totiž pěkně štvát!!! To, že malé začala tchyně kupovat Pribiňáky ve 4. měsících , jsem přehlédla... Teď jsme grilovali a ona jí chtěla narvat celýho špekáčka! Říkám jí, jestli se naprosto nezbláznila a ona se jen pitomě usmívala. Malá tam má teď poprvé spinkat, říkali jsme, že přivezeme cestovní postýlku, protože malá spí jen v postýlce a ona že né, že si jí dají do postele. Jsem zvědavá, kdy mi budou volat ať se vrátím domů, že Sofka pláče ☹

efkaprochajda
28. dub 2014

Ahoj holky, tak jak to tu tak čtu, nemám se čím novým pochlubit. Blbý je, že už jsem z přítelovo matky v takovém stavu, že mám o ní noční můry, že mi unáší syna, že ho kojí, ..... Jsem z ní tak vystreslá, že mi naskakují opary. Přítel jí brání tím, že bych ji měla respektovat s tím chováním, které předvádí. Pro informaci, člověk, který se celý život zabývá lidskou psychikou, mentoringem, psychologickým poradenstvím o ní pronesl to, že je to manipulátor neskutečného kalibru. Jen tak pro představu, všechna tahle averze se začala u mě vrstvit v okamžiku, kdy mě začala ve třiceti poučovat jak mám co dělat a to včetně krájení jablek , že nemám kouřit a to při každé cigaretě neustále dokola 😨 , když jsem otěhotněla pokračovalo to naprostou neúctou a to tím, že si chtěla koupit vlastní kočár (podotýkám, že bydlí naproti nám cca 200 metrů, atp.). Chodila a všude vyprávěla jak jí určitě syna nebudu půjčovat a to bezdůvodně, v porodnici jsem dostala vynadáno, že jí nezvedám telefon, přebaluje mi měsíčního syna v 15-ti stupních venku, uráží se, že jí ho nepůjčím každý den, vtahuje už teď syna do vztahu já versus ona (ta tvoje máma má na všechno odpověď, a ona mi tě nechce půjčovat, atd.) štěká na mě. A já už jí prostě nesnesu. Přítele citově vydírá (např jí musel jít domů nastříhat motýlky z náplastí, jelikož se řízla do palce večer před tím), jelikož je sama a druhý syn utekl před lety na studia do prahy, takže jediný kdo se tu o ní může postarat je ten můj. Podotýkám, že madam je přes šedesát, má zdravotní problémy a pořídila si staforda . . . . . poradte, jak se k tomuto postavit, protože já mám hrůzu jí půjčovat syna (můj první).

anetka1701
28. dub 2014

@efkaprochajda řekla bych "zdrhej, rychle a daleko" ale asi to nepůjde :o( To že při tobě chlap nestojí je podle mně asii ten největší průšvih, myslíš že mu nějak nepůjde otevřít oči? S babou musí bejt fakt síla soužití, přeju pevný nervy... P.s. dítě půjčovat tchýni nemusíš, není to tvoje povinnost :o)

scheetje
28. dub 2014

Vcera to bylo receno v reportazi o mamancich. Vztah matka syn je vzdy silnejsi, protoze neni konkurencni. Takze nasi muzove budou sve maminky vzdy branit a omlouvat, coz jim bude nahravat k manipulaci a citovemu vydirani. Jedina rada je 1. Byt silna osobnost. Ja si zacala tvrde prosazovat svou. Samozrejme mi v tom musi pomahat manzel, ktery 2. Musi vzdy a za vsech okolnosti stat na moji strane. Jen diky 1 a 2 vliv tchyne postupne oslabuje a ona se s tim musi vyporadat. Coz uz je ale jeji problem a neresim ho 😀

tarra27
28. dub 2014

@efkaprochajda a ty ji pujčuješ svoje dítě?? jsi prdlá?? proč ti ho přebaluje?

Holka, začala bych slušně, ale dost tvrdě dávat hranice...synáček at si za ní chodí jak chce, je to jeho matka...do toho těžko mluvit....ale nevidím nejmenší důvod, proč by u nás měla být každý den proo kočár a vůbec když by mě za vše kritizovala a takové nesmysly vykládala...

zkušela jsi ji něc říci? v klidu? pkud víš, že je blázen a že s ní nehneš....nasvat si pravidla, nezakazovala bych ji vídat ani vnuka, ale odtud podsud....ven může jít s váma občas....a to není její dítě, ona je baička ne matka....

musíš si stát za svým, podle mě jsi to nechala zajít daleko, je to zajetý systém, ktterý se těžko mění, ale jde to....slušně, ale stát si za svým...

ija1
28. dub 2014

@scheetje to je naprosta pravda, clovek musi byt proste mrcha a jit si tvrde za svym..........
u nas musim priznat, ze ten jeji vliv fakt polevil,...... obcas bych chlapa roztrhla ale v porovnani se stavem pred 4 lety (kdy to vypadalo tak ze maminka bude hlidaci babicka........) s tim ted......( ona stejne nema zajem, ji to takhle vyhovuje......), je fakt mega mega rozdil..........a to ho fakt cituju......... on totiz vidi, ze oni zajem nemaji, nezavolaji, dceru videt nechteji, jen delaji, jak chteji a vyvolavaji soucit..........ted 4 tydny ani tuk a pritom on s nimi mluvi denne, a tchyne ze by chtela videt malou, tak jsem ji rekla, co ze delala cele ctyri tydny, a ona ze byli nemocni, tak ji chlap rekl, ze podle telefonu to nevypadalo..........a pak mi osobne rekl, ze si mysli, ze jim to takhle vyhovuje, nemaji zadny starosti, nepomahaji nam, nemusi nic resit........... ja myslela ze mi spadne celist........ fakt me prekvapil........

ija1
28. dub 2014

@efkaprochajda ty jo, to taky koukam, nepujcim a tecka.......vidat vnuka jen v me pritomnosti.......... nemas zadnou povinnost ji dite pujcit, jeste kdyz ho manipuluje........... jeee tohle zkousela moje mamina, sice v mirnejsim duchu, ze se ptala dcery, jestli chce byt s babickou nebo s maminkou, a vite co ji rekla moje dcerka? ja chci byt s maminkou a se segrou a s tatou..........a kdyz na ni babicka vyjela...ty jsi muj milacek.......tak ji odpovedela........ne, ja jsem maminky milacek............... 🙂))))))))))))))))))), a vite co mi rekla babicka? ze ji mam zmanipulovanou, ale ona proste nechape, ze jen dcera vi, ze ji mame doma radi.......
presne jak tvrdi tarra27 - hranice, hranice a hranice, jinak ti brzo babka nadela na hlavu a bude ti dite brat a uz s tim nehnes........... ony jsou ze chteji cim dal vic........., muze byt s ditetem jen ve vasi pritomnosti, nemusi ho mit sama pro sebe, zadne takove predpisy neexistuji..........

efkaprochajda
28. dub 2014

holky díky moc, budu muset nastavit konečně hranice i když naprosto nesnáším konflikty. Počítám, že ds její povahou to dopadne podovně jako naposlkedy a ona zražená se neozve jsakozu dobu, na ulici mě nepozdraví apod :D. Každopádně lepší než ty divadla co předvádí.

tarra27
28. dub 2014

holky narovinu, zase já mít normální tchýni, tak proč by dítě neměla...stejne ho neuhlídáte a stejne přijde doba, že bude chtít k babi přes noc atd...a já bych ani nic špatného na ni před dítetem nikdy neřekla....toho ych se držela...ale já neuznávám hlídání malých detí, vždyt je dokazaný, že díte potřeuje matku, pokud samozřejme tchýne nebo mamka jsou v pohode, at přijdou k nám, já uspím a může tam být do rána...nebo popřípade občas jednou za delší dobu proste pohlídají...ale ne když se chová takhle...

jse fakt blázni, pokud takhle malé deti pujčujete....když vás potřebuje, vy tam nebudete na koho se díte upne...na nejbližší osbu....chvíli bude bulet, ale nic jinýho mu nezbyde...a když tam nebude máma, komu věří? te osobě, se kterou je...a když ta osba říká, že máma je špatná, dítě tomu nevěří, ale má v hlavě guláš....

a pak se všichni diví, že se díte chová jinak než chcete....no bodejt by ne, když je s človekem, který má chování, ktere vám taky nepřijde správný....

bacha na to.....

ija1
28. dub 2014

@efkaprochajda pokud je takova jak rikas, stejne te bude drbat a pomlouvat............at neco reknes nebo ne, takze to spis muze vyjit pro tebe pozitivnejs..........

@tarra27 - ja bych si taaak strasne prala normalni babicku, fakt normalni ktera respektuje tri pravidla.....1. jidlo 5x denne a nemam nic proti sladkostem jednou za cas.......2. program pro dite, aby nesedelo cely vikend u TV, 3. nechat 4 lete ditko, at se samo oblikne, vycura, protoze to umi, neposluhovat mu, kdyz to neni nutne.......ale to uz je to posledni.......
jenze ani jedna babicka tohohle nejsou schopne........ obe vykrmuji, a na cokoli reknu, tak nezajem, svacina neni ovoce, ale plnohodnotne jidlo, kdyz se nenaobedva, do pul hodiny ma sladkeho bobika / jedna babicka, pripadne buchtu /druha.......... , s malou nechodej na hriste / to je pripad spis mych rodicu, tchyne sama nehlida, maji ji doma jak obrazek na ni koukaji a pripadne ji pusti na pc pohadku........... program nula nula zadnej.......... nedokazou respektovat, ze mala ma problemy se zazivanim, zhe kdyz se nehybe, tak proste muize mit zacpu, i nevhodnou stravou.........nezajem........... proste ji spatne krmime, kdyz se snazime, aby jedla 5 x denne, a svaciny hlavne ovoce, zeleninu, obcas pamlsek.........
a to nemluvim o tom, ze jsem zjistila, ze dceru navadeji, aby byla u nich, ze doma byt nechce, chteji si ji porad brat, ac dcera nechce.......a slibujou ji veci, ktere s nami nemaji dohodnute, navic moje mama se rozhodla,ze bude mit vnucku co vikend a nezajima ji, ze my s muzem chceme byt o vikendu vsichni jako rodina na chate, na vylete.......pac muz dela nocni a odpoledni, takze malou vidi rano hodinku, kdyz spolu delaji snidani, nez jde do skolky.........takze jsme rekli NE, a jsme ti nejhorsi, vycitani, vydirani je na kazdotydennim planu.......... a nejhorsi je, ze se s tim ani neni komu sverit.........

je to proste s nima slozity, ale nemuzu polevit, moije chyba, mamine jsem dala az moc velkou volnost....... ted jsem trosku pritvrdila, a jsem ta nejhorsi..........no a u tchyne jsem ta nejhorsi uz od narozeni dcery, kdy jsem nechtela ji doma kazdy den jako hlidaci babicku.......... uz jsem si na to zvykla........

tarra27
28. dub 2014

@ija1 já tti rozumím, ale na druhou stranu že dá díteti sladkost nebo neco povolí....je to babička....to mi nepřijde jako tragedie....t ych ani babičkám za zlé nemela.....

pokud ji dáte k babi, neřešila bych, že sedí u tv....

mě by vadilo navádení...a psychologický kecy do hlavy...

ija1
28. dub 2014

@tarra27 ja to resim, protoze to neni obcas, ale pravidelne a delaji to i pred nama.........ac se jim xkrat reklo, ze ne.......... a bohuzel i to s tv se opakuje kdykoli prijedeme na navstevu.......... takze ji k babickam fakt nedavame, uz od listopadu tam nebyla, a v listopadu malem skoncila se zacpou v nemocnici, nakonec projimadlo zabralo, takze musim............
a navic, dcera, pokud nebude se v jidle trosku kontrolovat, ma predpoklady k tomu, ze bude silna, a to fakt s muzem nechceme, proto se snazime pestrou stravu, pohyb.........jako vseho s mirou, ale proste chci, aby si mala nemusela projit tim, ze si na ni deti budou ukazovat prstem........
takze u nas je to i ze zdravotnich duvodu........proto na techhle vecech lpim, nerikam,ze to musi byt pravidelne, beru, ze babicky rozmazluji, ale nemuze to byt, ze pokazde kdyz nedoji, dostane neco sladkeho......
a to navadeni mi vadi taky....... jenze tomu se jinak nez nevidanim branit neda, opakovani nefunguje.......takze u nas jedine reseni bylo to, ze ji na vikendy nemaji, muzou prijit sem v tydnu a byt s ni v nasi pritomnosti........a stejne to neodradilo maminu, aby ji necpala do hlavy nesmysly, takze dalsi hadky..... je to zacarovanej kruh 🙂

petra49
28. dub 2014

@ija1 - úplně tě chápu, k tchýni děti nedávám i když oni by chtěli úplně ze stejných důvodů. Cpe do nich neustále nějaký jídlo- jednou jsem syna načapala jak v jedné ruce měl banán a v druhé lízátko. Člověk to může říkat stokrát a nic. Takže pokud někdo něco neslaví a nebo vyjímečně když k nim nepřijedem, tak je nevidí. k nám oni jen tak nejedou. Malému chtěla nacpat hroznové víno- asi aby se udusil nebo co. prostě, kdyby byli děti u nich, tak pro mě by to nebyl klid, ale další stres navíc. A s programem vůbec- ty chodí jen po nákupech, ale nějaký výlet????
A naši, ty mě zas strašně mrzej, jsou doma, nemusí vařit a naprostý nezájem, Kdyby nebyla právě nějaká oslava, tak nás ani nevidí a neozvou se. Kolikrát si říkáme se ségrou, že kdyby jsme umřely, tak se to naši dozvědí za měsíc. Je prosím o hlídání nebo pomoc jen v nejnutnějších případech, když čklopvěk vidí ten nezájem. Oni si jdou radši za svoji zábavou než za svýma dětma a vnoučatama. Bohužel mam prioblém s tím, že mě to strašně mrzí a nějak se s tím stále nemůžu vyrovnat.

ija1
28. dub 2014

@petra49 to se vubec nedivim......, pro me hlidani tchyni taky stres, zadna pomoc....... ona je zase takova ta zenska, ktera musi mit o vsem prehled, o vsem byt informovana a pak to vykladat vsem kamaradkam, a beda jak nema informace, hrozne rada si hraje na to, ze ona nemuze malou vidat, pritom jsme ji s muzem rekli, ze kdyz chce prijit, tak at zavola........... a zavola? mesic? nic........ a pak se strasne dozaduje, ze je babicka......tak ji vzdycky odpovim, ze mesic se chovala, jako kdyz dcera neexistuje, tak musi pockat, az bude cas......
a co se nasich tyce, tak to si taky beru osobne, proste jsem jim nechala volny prostor, coz o to, tata se fakt snazi, malou vodi po akcich, chodi s ni na krouzky, na pout, ale babicka absolutne ne.......ta s ni sla jednou do kina, jinak do obchodaku, kde si ji kupuje hrackama....... ale jinak ji ma doma, pusti ji tv a kouka s ni na pohadky...... ja pak nejak nevidim smysl toho, aby vikend, kdy je venku ¨20 stupnu dcera travila prilepena u televize, misto toho, aby litala venku........ ale to by s ni nekdo musel jit.........a proste cloveka, ktery travi vikendy v nakupaku max u tv asi uz nepredelam, aby s vnuckou chodil na prochazky............. a nemuzu se s tim srovnat tim spis, ze jde o vlastni..........

petra49
28. dub 2014

@ija1 právě, že jde o vlastní. to naši je zas ven vezmou a na výlet, když tam teda jsou. Jenže právě oni maj minimální zájem. Sami pomoc vůbec nenabídnou. Minule mě bylo zle, dvě děti nemocný a poprosila jsem tátu, jestli by mi taky nevyzved oběd z jídelny, abych nemusela vařit, když je ještě samotnému člověku blbě. Šlo jen o vyzvednutí, nemusel by mi ho nikam vozit. A řekl, že nebude nosit oběd pro celej regiment. No tak jsem si uvařila, ale pěkně jsem to ořvala. Prostě je prosim úplně v krajní nouzi, protože vím, že to nedělají z lásky a spíš jim to je na obtíž. nebo minule měla máma hlídat ségře- to jí odpadlo, tak jsem jen tak nadhodila, jestli nechce jít se mnou do školky na velikonoční dílnu, abych tam nešla se dvěma dětma sama. tak mi řekla, že by chtěla jít na jogu, tak jí říkám a´t jde a šla jsem sama. Prostě mě to mrzí, když vidím třeba kamarádky jaký mají super rodiče. Přemýšlela jsem už i nad psychologem, potřebovla bych se s tim nějak vyrovnat.

tarra27
28. dub 2014

@ija1
@petra49 holky já v tmhle s ím jídlem za jedno s váma nejsem.....prostě já beru babičku, nevidím nic na tom, když v jedný ruce má banán a v druhý lízátko....fakt ne...ale on je to i ttím, že já naše deti neomezuji, tudíž tomuhle problemu se vyhnu...a navíc moje deti tím, že nemají zákaz a jedí si co chtejí, nemají potřebu se ládovat vším...

jednu dobu jedla dcera velkou čokoládu denně a k tmu ještě lízatka bonbony....vydrželo ji to dva týdny...dnes běžte a zkuste ji dát...někdy si vezme kousek a nekdy ani to ne, nechce....takže mám tento problém vyřešen...ale přesto jsem toho názoru, že babička je babička a že deckám dovolí se naládovat sladkostma a nejen jima mi přijde normální....

nenormální mi přijde, když jim psychicky neco valí do hlavy....nebo když se hrne k přebalvání, kouká na kojení nebo ji vadí, že nemůže díte u nich spát, když má 6 měsíců....popřípade že si pořídí svůj kočár....to je haluz....

ale jinak...a pokud je k babi dáváte, neřešte že sledují tv....jsou u babi...doma máte jiný pravidla...a nebojte se, pokud decko vychovávet, tv je bavit dlouho nebude, když jsu zvyklé chodit ven atd..neveřím, že vydrží dva dny u tv.....

petra49
28. dub 2014

@tarra27 Tak já malému sladký taky dám, ale teda jak ty to fakt ne 🙂 On po tom extra netouží, někdy si ani za celej den nevzpiomene na něco sladkýho. Tudle měl slíbenou dobrůtku vybral si lízátko a půlku mi vrátil, že už nechce. Jen si nemyslím, že je zdravé se nějak hodně ládovat sladkým, já mu dám radši ovopce a jsme spokojený oba.

tarra27
28. dub 2014

@petra49 to naše taky dostanou....já jsem jen dceru nechala, neomezovala ji a vydrželo ji to jak píšu max dva týdny a ted už ho nechce...a věřím, že kdybych ji to zakazovala, tak při první možnosti spráskne čokolády a všeho a bude si myslet, co ji neušlo....takhle na to přišla velice brzy sama.... a at si pak kdokoliv přijde a přinese c chce, sladkostma ji neuplatí....a normáne obedvá, jí, nemám nejmenší problém ji dát maso, brambory, testoviny, rýži cokliv....a i zeleninu, ovoce...má nakrájený na taiřku a baští okurku nebo papriku při pohádce....

podle mě čím víc zákazu tím to je horší....ono dítě přijde velice brzy na to, že to zase nic extra není....a pak babi může přijít s lízatkama a bonbonama...čokoládkama...a ona se z toho nepo....ale to nedelám kvůli tomu....já neo my s manželem nechceme, aby si myslela, že ji ochuzujeme a zakazujeme....že neco přichází....ráda jí nrmální věci a věřím tomu, že když bychom ji to zakazovali a kdesi cosi, tak při první příležitosi bude sladké chtít....takhle proč...se ji klikrát zeptám, když chce mnaminku, zda si dá čokládu a ona ne....já mám po prolému 🙂

ija1
28. dub 2014

@petra49 ja taky dam sladke, zakaz urcite neni, ale vseho s mirou, ale dle me se misto obeda sladke ci buchta proste nedava,.... ono je to jak je ktera rodina nastavena, my s muzem fak cokoladu ne, a i muj manzel je proti tomu, aby kdyz nesni obed, dostavala nahradni sladke reseni.... jinak doma ji krasne, neresi co dostane za obed, ale vymysli na navsteve pac vi, ze se to toleruje.... ale proste nesverim dite lidem, kteri maji problem resoektovat dve nebo tri veci, ktere po nich chceme..... notabene, kdyz se jedna o jeji zdravi.... a to opomijim to, ze mala je alergicka na orechy.... a tchyne? ac to vi, tak ji da dvakrat za sebou buchtu s orechy a divi se, ze ma mala vyrazku..... tohle peoste nemuzu jen tak prehlizet.... a to fakt nejsme zadni zastanci ultra zdrave vyzivy, zadne speciality, ale proste normalni pristup ......

a myslim si, ze nase dcera ma pristup k tv casto, ale nevhapu, kdyz jsme na navsteve, nebo kdyz tam je sama, coz uz od listopadu nebyla, proc se ji teda nevenuji, nehraji si s ni, prc je jednodussi zabavit tv....

myslim si, ze nejsem nijak prisna, jen zastavam nazor, ze urcita mira a soudnost je na miste.... a i babicky by mely mit rozum.... a pokud se rodice shodne vyjadri a jsou poslani nekam, tak to taky svedci o ochote.....

tarra27
29. dub 2014

holky já vím, že to myslíte dobře, ale jsou to babičky.....jaký jste měly babičky vy? dávaly vám dobroty? koukaly jste u ní na pohádky??

a žádné dítě nevydrží dva dny u pohádek...sedet u tv....

a ohledne dobrot, tak má alergii, vysvetlovat ji, že ořechy nesmí dokola....ale jinak ...a nemysím si, že by bába vůbec neuvařila a dala buchttu místo obeda....ale nevím....nehlede na to, že dítě které je zvyklé doma na normální jídlo, tak za prve co se stane, když se nají buchty na obed jednou za týden??v závěru nic...a za druhé ono když je zvyklé na maso a brambory, bude mít stejne hlad a nají se....sice pozdeji ale nají...

jak jsem psala, nechci vás tady nejak naštvat, ale zase já bych jim to neupírala....přeci u babi nemusí mít stejný režim jako doma...natož pevný...v tomhle já jsem benevolentní....

a mám to tak i se spaním...kdyby byly u babi, at jdou spát klidne ve 12h večer....mě to je jedno....ale ono u nás doma chodí taky pozdeji, ale až budou chodit do školky nebo školy, budou chodit spát dřív ale u bababiček at jdou kdy chtejí....

já bych tohe za zlé nemela....zase když by jste mely samy vnoučata a snacha by vám diktovala pro vás nesmyslný veci, jako že na obed naopak bude sladké a vám by to přišlo na hlavu, taky by jste asi nechápaly...

je to težký, ale já jsem proto, že jídlo a nejaký spaní v kolik atd...nebo tv...vždyt jsou u babičky...

cutie_01
29. dub 2014

@tarra27 Já myslím, že je v pořádku, že má dítě u babiček nějaký benevolentnější režim, ale podle mého "odsaď pocaď", a to i s těmi sladkostmi. On je totiž rozdíl, když dá babička dítěti kvalitní čokoládu nebo ho cpe s prominutím s*ačkami plných cukru, éček apod.

elvira
29. dub 2014

@cutie_01 - naprosto souhlasím - když už babičce svěřím dítě na hlídání, musím respektovat, že jsou tam trochu jiná pravidla, než doma.
Buchtu k obědu bych prostě přehlídla - není to každý den, ale cpát děcko sladkostmi ani náhodou...
Náš mladý by totiž nejraději jedl jenom to a potom nechce obědvat atd.
Takže sladkosti dáváme "na příděl". 😀
Ale jednou nám na Mikuláše někde uchytil figurku "čokoládovou" a skoro celou ji snědl... my jsme si toho hned nevšimli, samozřejmě se přejedl, poblil a od té doby čokoládu nejí... ale není to nejlepší cesta, jak to dítě odnaučit, že? 😀

elvira
29. dub 2014

@ija1 - s tím "zájmem" je to u nás stejné... Nezavolají, nestaví se, nehlídají...když tam přijdeme my, tak se malému nevěnují, v podstatě se s ním nebaví, nezajímají, nehrají... ale dělají vlny, jak malého nevídají, dokonce jsem se doslechla, že tchýně říká, že malýho nemají, protože se o něj nebudou doprošovat...
to jsem fakt padla na zadek a zůstala s otevřenou pusou... o žádném doprošování nevím, nikdy jsem u ničeho takového nebyla, prostě bez zájmu a vyhovuje jim to a hrají chudáky... 😝

tarra27
29. dub 2014

jenže to je těžký....vy na jedný stránce chcete, aby měly báby (nemyslím hanlivě) zájem, hlídaly a na druhý když přijdou, nesmí sladké a máte výhrady k tomu, co dělají...

já se jich nechci zastávat, s tím že si koupí vlastní kočár třeba a hrne se přebalovat to je něco jiného....ale myslím si, že v něčem jste zbytečně přísné...

@elvira a skoro celou ji snedl....celou ne,protože zakročila maminka nebo tatínek.....🙂 a že se poblil...no možná kdyby ji honem honem do sebe nenaládoval, aby to nikdo nevidel, aby to stihnul, nebo ze stresu že ho nekdo uvidí a čokládu mu vezme....tak se třeba nepozvracel...

moje cácorka ji spráskla fakt celou v klidu pomalu a nepozvracela se....a dnes mužu dát čokoládu celou na stůl a bude tam možná týden a nikdo si ji nevšimne a nebo všimne, ale ne že by vše spráskla....

elvira
29. dub 2014

@tarra27 - tak to je blbost - malý se neládoval honem honem, normálně mu sladkosti dáváme, nejsme žádní přísní zastánci zdravé stravy, kteří by to hnali do extrému a děcko znalo sladkosti jen z obrázků.
Prostě velká figurka "čokolády" je moc na malý děcko...
A od báby nic nechci - malý má 4 roky pryč, za tu dobu na vlastní žádost hlídala 5x a jiný zájem neprojevila... a to jsem ji nijak neúkolovala, neradila, neprudila - prostě jí ho předala s taškou náhradních věcí a milovaným plyšákem...
Takže já v podstatě od tchýně nechci nic, spíš mě mrzí její nezájem o jediného vnuka...

tarra27
29. dub 2014

@elvira já u toho nebyla, nevím...ale myslím si, že často to ty deti tak mají...

já tě chápu, ale kdyby mojí snaše se pořád neco nelíbilo, kritizvala by mě i za ty sladkosti, tak já bych se taky asi stáhla a počkala až vnouče povyroste...a to neber nijak ve zlém proti tobe...

nebo jak by sis to představovala? aby ti snacha dala seznam, co můžete a nemůžete dělat, co mu nesmíš dávat na jídlo...atd..a pak by byla naštvaná, že ne přesně to dodržuješ , že deti koukaly na phádky....a že ani nezavoláš? a kdyby jsi zavolala, tak co ti řekne? byli jsme venku, byli jsme na výlete...já se nekterým - neznám ttvoji tchýni, neber to tedy na sebe, ale nekdy se jim ani nedivím, že se stáhnou...když vše co delají je blbe, tak radeji nedelají nic...navíc ony jsou stará škola...

holky nekterý tchýne jsou fakt prásklé....ale pokud s nima nemusíte žít, tak sice štvou, ale dají se nastavit hranice a v tech jet....trvat slušně na nich...tím myslím aby nepřebalovala...a nebyla naštvaná, že nevozí den co den....ale to jídlo bych fakt neřešila....

a je důležité, jak se ke všemu staví manžel....ale řeknu vám jedno, radeji fajn chlapa a rodinu jeho nic moc, než obrácene....aby jeh rdina byla super, ale on stál za houby....

mejte se krásně tady...a užívejte života a nenechte si kazit den nikým....

elllenka
29. dub 2014

@tarra27 : někdy to ale jinak nejde i třeba s tím seznamem co dítě může a co nesmí. Třeba když má dítě antibiotika tak nějaké věci hold nemůže ... nebo když má dietu.
Já se s mojí tchýní ohledně stravy nedohodnu, tak jí k ní nedávám na jídlo. Občasná návštěva se sladkostmi se dá ustát, ale když máme držet dietu tak s ní dcerku nemůžu nechat samotnou.
Už jsem zkoušela všechno, ale nedomluvím se s ní, když řeknu co nesmí tak to jí dá a když musí brát léky tak jí je nedá.
Si vzpomínám jak jsem ji požádala o hlídání na půl hodiny, abych mohla na rehabilitaci. Měla mít svačinu tak jsem jí požádala zda by jí mohla dát jedno vajíčko s chlebem (dcerka 2roky). a zdůraznila jsem že vajíčko je potřeba nakrájet, že je schopná ho nacpat celé do pusy. Dopadlo to tak, že se tchán smál jak se málem udusila a jak jí tahali celé vajíčko z krku a že jich snědla 3. Místo chleba dostala 3 kindervajíčka.
Od té doby jsem ji o hlídání neřekla, myslím, že se nějaké zásady musí dodržovat.