Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

prcek91
23. bře 2013

@ivular to bych asi nesnesla vidím jaký má moje mamka problémy s tou svojí tchýni.. tak jsem ráda za tu moji... třeba mamce je celý život od tchýně vyčítáno že jsem se jako první narodila já a ne kluk..což je děsná ostuda a moje mamka byla nazvaná naschopnou vesnickou cuchtou, která neumí ani porodit prvního syna..co na tom že kluk se narodil jako druhý..první je pořád holka...:/ nesnesla bych kdyby mi tchýně do čehokoliv kecala nebo mě dávala nějaký rady...ale je fakt že takových tchýní je zřejmně většina..

leniiis
23. bře 2013

@ivular Prosím???? 😨 a co na to tvuj muž?

leniiis
23. bře 2013

@prcek91 a co na tom, že za to co se narodí nemuže maminka ale tatínek že?!!😀🙂

prcek91
23. bře 2013

@leniiis to je jí jedno..já tu bábu nesnáším..:D dělala mi celý dětství problémy..

granda
23. bře 2013

@ivular když ona děvečko , tak ty ji matičko!!!

elvira
23. bře 2013

Jo, holky, tchýně jsou naší daní za štěstí. 😀
U nás relativně klid, nad některými historkami se vysloveně bavím.
Třeba včera se mi tchýně svěřila, že tchán vyměňoval sklo na pařeníku, druhé, že nechá, že je dobré.
Nasadil ten poklop zpátky, ještě jí říká:"mámo, musíme s tím jak se svátostí..." - nedjbůh to tchýni prdnout, tak by ji vystřelil na Měsíc...
A co myslíte? Zavřel dekl a ono prdlo druhé sklo. 😀 Podle popisu tchýně vyrval nově zasklený dekl a hodil s ním ze schodů dolů. Sklo prý sbírali naprosto všude. Těch ku... a podobných výrazů bylo nepočítaně...
Pobavila jsem se a říkala si: díkybohu, že tam nemusím bydlet - dobře si pamatuju ty dusna.

Pak tchýně něco vykládala o nových oknech - mají takové ty šroubovací a už mají nejlepší léta za sebou.
A prý:"tož půjdete tam někdo bydlet? Jestli to má cenu měnit..."
Z toho už mám dost. 😠
My jsme si asi hypo na barák vzali jen tak, abysme pak mohli v klidu bydlet u tchánů... 😀

PS: no, "matičko" mi připadá mírnej kalibr, ač s jistým tonem v hlase by to mohlo zafungovat. Mj. nepomohlo by jí říct, že mi to oslovení nevyhovuje, ať mi říká jménem, že nejsem žádná děvečka ani ovečka Horáková?
Asi ne, že?
Taková "tchýnička" by taky nemusela být špatná.
🙂

kajalka
23. bře 2013

@elvira Tak to jsem se pobavila 😀 Připomnělo mi to mýho tchána - všeuměla a šetřila. Např. koupil výhodně dřevěný střešní okna, nejdou ale otvírat. A protože nejdou tudíž ani ošetřit, už se po pár letech rozpadaj. Nebo se mu zdálo, že digestoř moc táhne a tudíž moc žere, tak na ní do půlky zespodu navařil kryt. Netáhne teď vůbec, jen hučí jak zjednaná. Nebo na kolečko navařil metrový tyče, aby se nemusel tak dřít. Kolečko se stalo naprosto neovladatelným. Sice ho zvednete raz dva, ale má nesmírný tendence se převracet. A tak bych mohla pokračovat do alelujá 😀

elvira
23. bře 2013

@kajalka - díky za pobavení... 😀 Ten náš je taky šetřílek a kutil Tim. 😀

bm77
24. bře 2013

Ahoj. Musim si taky pridat. 🙂. Manzel prijel po tydnu ze sluzebky, mel dovezt tchynovce, malou 2 mesice nevideli. A zase vymluva, ze nemuzou prijet. Male neposlali ani pozdrav, natoz nejakou hracku. Chtelanjsem je pozvat na Velikonoce, ale kaslu na to. Aspon je stravime v klidu. 🙂 a nebudu muset poslouchat chytre reci typu: Mala mela to svalove napeti z toho, ze jsi nervozni.(cvicime vojtovku, byla do c zkroucena).Kdo by asi nebyl z tech reci. 😀

granda
24. bře 2013

@elvira no ono když ti říká někdo děvečko,, tka jde říct i pěkně matičko,,,,

mě zase tchýně zdraví NAZDAR a já na to ZDAR!!!!

kamilka007
24. bře 2013

@leniiis Když nejhorší je, že ona to ani jako kritiku nebere, myslí si spíš, že mi radí a pomáhá s výchovou. Přitom sama doma nemá absolutně žádný slovo, tak to asi zkouší u nás, protože já jsem jediná, kdo ji ještě poslouchá. 🙂
A rozšířila bych tuhle plodnou debatu ještě o švagrový apod., protože to je u nás OPRAVDOVÁ tragédie. 🙄

leniiis
24. bře 2013

@kamilka007 Nj, holt člověk si rodinu nevybere 😀 je to těžký, i skrz to, že člověk by si tu hubu otevřel jenže někdy si říkám stojí to za to?! Aby jsme se třeba pak všichni rozhádali a odnesl by to hlavně můj ..mě b to bylo třeba jedno že 😀

kajalka
24. bře 2013

@leniiis Ono je dost škoda, že chlapi tyhle problémy neviděj, možná nechtěj vidět. Kdyby se moje máma chovala k mužovi tak jak tchýně ke mně, tak jí dám pěknej céres a bude mi úplně fuk, jestli se urazí nebo ne. Osobně teda nevyžaduju kdoví jakou náklonnost, ale tak snad základní slušnost by být měla..

leniiis
24. bře 2013

@kajalka Ve své podstatě máš pravdu, že to bud přehlížejí naschvál nebo to fakt neviděj..🙂 ale myslím, že prostě jen nevědí jestli se mají rozhodnout pro maminku nebo ženu 😀 když bude stát při té, naštve se ta druhá a naopak 🙂 ale každopádně je to hnusný no :( ještě, že já mám nastávající tchýni docela daleko..ale i tak už proběhl jednou konflikt a od té doby to postě není to pravý ořechový...

kajalka
24. bře 2013

@leniiis Ono je to určitě i o vyspělosti chlapa, schopnosti určit matince hranice. Partnerka by vždycky měla být upřednostněná. Jenže to je ideál.. 😒
My doma míváme pravidelný hádky na jejich narozeniny, zatvrdila jsem se, že už jim nepopřeju, protože oni na moje narozky prděj už 5 let. A muž mi to děsně vyčítá, ale že by jim vyčetl jejich ignoraci, to ani omylem 😠 Naštěstí už je po obojích narozkách, zas doma vládne pohoda 😎

leniiis
24. bře 2013

@kajalka myslíš, že není vyspělej? Tak to já zase ne. Jen prostě to ani pro něj není lehký, nemysli si. Já to vím, že třeba mě miluje a dokonce se mě zastal, ale když vidím jaký z toho td má problémy nebo co se děje, tak toho lituju a říkám si, že to nestálo za to. V našem případě to je ale něco jinýho..protože ji vidíme jednou za rok 14 dní v kuse a tím pádem se to dá vydržet a pak je klid.

zizala79
24. bře 2013

@kajalka
@leniiis podle mě je to taky jednoznačný, já bych rozhodně chování, které si dovolují tchýně a švagrové, mojí matce neprominula a po dobrém či po zlém bych ji vykázala do "jí určeného prostoru"

novinka u nás: dostali jsme od švagrové přehoz na diván, asi nezvlídnu vyfotit, protože ho lifruju šupem zpět. nevím, kolik to stálo, přišla o práci (dalo se to čekat, že ji propustí, ale ona si prostě vzala do hlavy, že nám ten přehoz musí koupit/nikdy u nás nebyla), jako na 50 % jsem zaujatá, ale na 50 % si myslím, že ten přehoz je pro nějakou babičku, ale my máme gauč v dětském pokoji (ano, neobvyklé, ale máme pak jen ložnici a kuchyň a nikam jinam se nevešel a máme ho jen proto, že v minulém bytě se vešel a vůbec), navíc přehoz máme, sice nám ho dala někdy předloni tchýně a je taky divnej, ale aspoň je bílej s barevnýma kytičkama, což je o 1000 % lepší než to, co dodaly teď. dneska mě napadlo, že vlastně jak tchýně kupuje ty oblečky, který nepotřebujeme a já ani nechci a muž jí pak sponzoruje nákupy potravin, takže si vlastně ty nepěkný a nepotřebný oblečky kupujeme sami a vyhazujeme peníze oknem my... dobrej paradox...

sariel
26. bře 2013

@zizala79 To já dostala - dle jejích slov - župan, který jí bude tak za 3 roky a který je na zip, takže opravdu strašně pohodlný "župan", který bych ani nesebrala ze země, kdybych ho tam viděla.

kamilka007
26. bře 2013

Dárky jsou kapitola sama pro sebe. Předloni si švagrová řekla k vánocům o externí disk k počítači s určitou velikostí paměti, a na internetu jsem pak zjistila, že vyjde asi na 3 tisíce.. Takhle drahej dárek nedávám ani vlastním rodičům, natož jí, takže jsme pátrali na netu a našli jeden trochu horší, ale o dost levnější - za 1800,-. Tím, že si ale takhle klidně řekla o drahej dárek, protože ví, že jsme na tom finančně docela dobře, mě neskutečně vytočila, nesnáším vychcanost, pardon. Tak jsem se se sebezapřením rozhodla, že ji vytrestám a udělám to samé: když přišla řada na nás, co bychom chtěli k vánocům, poslala jsem jí odkaz na povlečení, i s poštovným za 1800,-... 😠 Byla dost v šoku, ale co mohla říkat.
Loni už sama předem hlásila, že dárky řešit nebudeme a vzájemně nadělíme jen dětem. 🙂

ustarana
26. bře 2013

@zizala79 @sariel Ahoj, tak užitočné dary dostávame tiež. Ja už som sa zmierila s tým, že stále dostávam svetry vhodné pre staré babky a zdravotné ponožky (bez gumičky okolo lýtka) a naviac o niekoľko čísel vačších ako potrebujem, prípadne kozmetiku, ktorá je prošlá alebo veľmi skoro bude po záruke a značku, ktorú nepoužívam. Ale štve ma, že podobné neužitočnosti dáva i deťom. Najprv manželovmu synovi z prvého manželstva. A teraz mojmu synovi- pravidelne sú to tričká s malým otvorom na hlavu (takže keď som sa mu to snažila obliecť a vyzliecť, tak som mu skoro urvala hlavu), košieľky pre miminka zo zapínanim cez celé záda (pre miminko určite veľmi pohodlné a pre maminku pri obliekani jakbysmet), overálky na spanie so zapínanim cez celý jeden bok (takže, keď som malého potrebovala v noci prebaliť, tak buď som mu musela pokrčenú nožičku tlačiť až pod krk alebo ho celého vyzliecť), bodíčka s veľkým gumovým obrázkom cez celú prednú časť (ten obrázok sa v lepšom prípade začne po prvom vypraní olupovať a púšťať farbu alebov horšom sa mi dieťa osype), prádlo zo syntetického materiálu (syn je ekzematik), a naviac je to všetko tmavo-hnedé, modré, šedivé a čierne. Teraz som od tchýně dostala predčasný darček pre vnučku, ktorú si mimochodom veľmi priala - sú to bodíčka. Jedny sú tmavohnedé a druhé sú šedivé s hnedým pruhom. No nie sú to krásne farby do miminkovského šatníku? Najviac ma štve, že deťom nakupuje takého tmavé farby, lebo sa jej strašne páčia a sama nosí ružové tričká Hallo Kitty a strieborné kalhoty, alebo kožené minisukne.

sariel
27. bře 2013

@zizala79
@kamilka007
@ustarana Je holky zvláštní, že moje mamka dělá všechno správně. 😀 😀 Zaujatost? Nemyslím si... 😕 Elenka měla před týdnem svátek, tak než aby koupila dárek, který by se mi nelíbil, tak se mě zeptala, co pro ní chci a zaplatila mi z fleru několik krásných sovičkových polštářků. Takže Eli má od babičky krásný dárek, který se jí bude vyjímat v novém pokojíčku. Nebo mi mamka místo bodýček, které by se mi třeba ani nelíbily, dala 5 tis na kočárek, zaplatila mi chůvičku, kterou jsem si SAMA vybrala. Zkrátka mi kupuje plno věcí, ale ty věci si SAMA vyberu. Ona chápe, že jsem strašně vybíravá a chci jen to nejhezčí 😀 a tak má strach něco kupovat beze mě. Kdežto jiná osoba kupuje něco pořád, jenže se mi to nelíbí a navíc jí to bude za několik let, nebo je to kolekce newborn. (dceři bude devět měsíců.) 😀 😀 Asi před 14ti dny jsem dostala dvě bodýčka s autama!!! Celé modré s autama a traktorama. Přitom mám holku!! Bodýčka měla označení vel. 56. Přitom dcera má už skoro 80, ale to už byl jen detail oproti traktoru. 🙂

zizala79
27. bře 2013

@ustarana tvojí dcerušce to bude neobyčejně slušet v hnědé a šedé barvě 😀 jsou to trubky ty naše tchýně.... 🙄
@sariel auta a traktory, ideál každé mladé dámy 😀 😀 😀
moje máma není dokonalá a už se jí pár kiksů podařlo udělat, ale jinak celkem dost respektuje to, co chci, a na to, jak nás pořád sponzoruje je mi stydno myslet.. tchýně měla tuto zimu největší starost o to, že potřebuje zimní bundu a nové brýle. jako ano, třeba to aj potřebuje, ale já si nové věci nekoupila už fakt dlouho a ani ještě dlouho nekoupím, protože na to prostě nemáme a ona pořád prudí, jak je na stzará kolena chudáček, babizna!

lula33
28. bře 2013

@leniiis súhlasím, ja si tiež myslím, že moj priateľ je vyspelý dosť ale je proste medzi dvoma mlynskými kameňmi. Niekedy už sa mu radšej ani nesťažujem keď vidím ako mu je to ľúto a ako ho to štve a nemože s tým poriadne nič robiť. Ked otcovi niečo povie ten sa hneď urazí. Takže sa už len obaja modlíme aby sme predali byt a mohli sa odsťahovať.
No ako sme tam boli na obed tak mi dal pre malého tri látkové plienky. Za prvé ich mám dosť netreba mi ďalšie to som mu samozrejme povedala ale trval na to že si ich mám zobrať. No keby ste ich videli. Sú total zaprane a špinavé dve od niečoho čierneho a jedna od hrdze. Nádhera.niečo takéto mám dávať svojmu maličkému do zavinovačky alebo mu s tým utierať pusinku. Hlavne, že on chodí ako manekýn.

kuliocka17
29. bře 2013

Dnes se mi zdál blažený sen...šla jsem sedět za zabití tchýně,dostala jsem jen tři měsíce a říkali, že když budu hodná pustí mě za měsíc domů...😀 Shrnu to dvěma slovy-tchánova přítelkyně-lze ji tedy nazvat poloviční tchýní je to nejhorší co mě v životě potkalo...ˇPřeju všem perné nervy 🙂

maladama
29. bře 2013

vzhledem k tomu, že v těhotenské poradně mi včera řekli, že příště mám přijít se sbalenou taškou (takže plánovaná hospitalizace nakonec bude asi delší, než ty 3 týdny, co jsme počítali původně), tak jsem se muže ptala, jestli si myslí, že by mohlo dojít na to, že by si přizval svoji matku na pomoc - že bych povlíkla čistý v pokoji pro hosty.
Podíval se na mě, jako bych spadla z obzvlášť vysoké jahody, a prohlásil něco o tom, že si takovou úroveň zoufalství představit opravdu nedovede.

No, já to nahlas neřekla 🙂
ale můžou si ty naše dvě babičky směle podat ploutve, jedna nehlídá vůbec, druhá (moje matka) tedy teď konečně začala, ale zato dělá naprostý opak všeho, co jí řeknu. Bohužel teď nemám sílu s tím něco dělat, ovšem aspoň mi přestalo být líto, že doteď nehlídala.

maladama
29. bře 2013

@kuliocka17 krásný sen! Taky by se mi líbil 🙂

kamilka007
29. bře 2013

@maladama 😀 Moc jsi mě pobavila, zvlášť s tou úrovní zoufalství, je krásný, že jste oba stejně nadšení. 🙂

duracell79
29. bře 2013

Ženy, tak to Vám vůbec nezávidím... Mě by as trefilo. Mám úplně skvělou tchýni, že se k ní to slovo "tchýně" ani nehodí, to samé tchána a švagra se švagrovou. Fungujeme jako jedna velká rodina aj s mými rodiči. Když cokoli potřebuji, tak je mi vyhověno. Někdy mi to trošku lezlo krkem, ale vzápětí mě to mrzelo, páč to prostě myslela dobře. Jsem opravdu vděčná za rodiny které máme, a po tom co čtu Vše zážitky, ještě víc!! Hodně trpělivosti a pevné nervy 🙂

maladama
29. bře 2013

@kamilka007 no, nebýt toho, že jsme je tu měli loni v létě týden a muž sám byl nucen uznat, že za ten týden jsme udělali ještě míň, než když jsme tu sami, protože místo toho, co by pomohli, jsme kolem nich ještě oba museli skákat... tak by možná trpěl většími iluzemi. Ale přešly ho naštěstí včas, v tom byl ten tejden ještě docela dobrá investice, když jsme tehdy měli to dítě jen jedno.
Představa, jak teď skáču kolem batolete, dvojčat a tchánovců... no, v kuchyni mám takový hezký ostrý nože, a na svoje děti bych je teda nepoužila.

petrastudent
1. dub 2013

Ahoj, moje tchýně byla spoustu let úplně úžasná, ale to jsem dělala co chtěla. Teď když mám dítě a jednou jsem se opovážila odporovat švagrové, tak se do toho tchýně vložila a od té doby u nás jede peklo. Nejdřív to dávala sežrat synovi- upřednostŇovala vždy švagrové dcerku, proptože u nich bydlí, ale těď už za naším malým ani nepřijedou. A nyní se to otočilo i proti mě, už navádí manžela (teprve přítele) jaká jsem... a že se s ním rozejdu a pak bude sám a bude pozdě jít za nimi brečet. Hádáme se kvůli ní doma, daří se jí ničit náš vztah, ale nechci to vzdát! jen už mi opravdu dochází síly. Ať dělám co dělám je to špatně. Teď když k nim jedeme tak sedím usmívám se a přikyvuji- a i to je špatně. Vlastní názor říct nemůžu, protože se na mě se švagrovou ihned sesypou,prostě neustále hledají.
Omlouvám se, ale už jsem to někde musela pustit ven ☹
Všem přeji pohodové tchýně