Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

luucia
20. kvě 2009

scalia, vloni v létě, když jsme k nim ještě jezdili, tak na mě taky koukali, jako na matku, co to moc řeší...bez zeptání j ítchýně začla cpát buchtou s ořechama, tvarohem,.... 😠 😠

Dneska jsem byla v šoku, pže mi poprvé zavolal tchán a ptal se, jak se Anetka má 😲 😲 😲 podle mě si spíš spletl číslo a bylo mu blbý nic neříct 😀

hupcza, moje mamka taky zastává názor, že babička má rozmazlovat, ale zárověn respektuje moje požadavky a rady 😉

blahovka.cz
21. kvě 2009

hup tak to je presne rozmazlovani podle meho,proste pece neco na vic,venovani se,ale pro tchanovce to bohuzel znamena,ze kdyz my rekneme na neco ne,tak babi s dedou muzou

dagi,celkem i jo,mam vyhodu,jsem uprimna a umim si nazor rict,tchyne je spis takova nuninka,ona je spis nechapava,no nehodla neco pochopit,ale celkove ve vyme ne nazoru mam nad ni navrch,jak mi jednou rekla,pri hadce,na vsechno mam deset odpovedi 😀 😀 😀 taky uz jsem dost otrkana a kdyz to tak vezmu,trpaliva a vstricna uz jsem byla az dost,takze u ditete tolerantni nebudu,jsem rada,ze s manzou si v nazorech an vychovu sedime 🙂

scali,teda by me "vomylo" takovy reci,ze MUSI,ty jo,nic nemusi,vzdycky zalezi na postoji manzela,jestli podrzi zenu,ale teda to fakt hustej zajem,no myslim,ze nas ceka po porodu neco podobneho,takze pevny nervy nam obema 😀

dagina
24. kvě 2009

ahojky, tady dlouho nikdo nebyl..., že by jste byly spokojené s tchyní 😀 😀 .

Luci, zrovna včera, když jsme byli u tchánovců, tchyně prohlásila, že už se těší až bude cpát malou párkama a buchtama také..., uvidíme jak to bude s tím ekzemem, ale ona stejně nebude moc tyhle patoky.

Včera jim manža vytkl, že u nás nebyli skoro 3 týdny... třeba malou povozit, aby jsme si doma něco udělali.., ona na to, že ji je 56 roků, a že je hrozně utahaná z práce (dělá v kanceláři, a ještě k tomu ve státní sféře- tam se opravdu nepředřou), doma má spoustu práce se zahradkou (tu mít nemusí)..... a blablabla...no prostě děs. Pořád se jen ptají kdypak přijedeme, ale pro nás to je na celý den a to mi pak hrozně chybí doma.

Blahovka, jsi dobrá, no. 🙂 Šikulka.

Hupcz, četla jsem tvoji diskusi o pomoci manžela s mimčem..... 😉, dobrý 😵!!!

bronco
24. kvě 2009

Dobrý den, je to zábavička, číst příhody s tchánovcema. Ale na vlastní kůži to chutná jinak 🙄 .

Mám malou příhodičku s mojí tchýní - hlídala nám u nás doma staršího 3,5 syna, jí výborně, někdy až moc, sladkosti mu dávkujeme po troškách, jinak by byl jak kulička. Manželka kojila ročního a tak jsme ji vyprovázeli sami, asi v 20,30 hod. Byli jsme okoupaní a připravení povečeřet kašičku. Babička se ve dveřích otočila a dala synovi lízátko! Bohužel si opět nevšimla, že je modré a jako atopikovi přísně dodržujeme zákaz barviv a ostatních éček. To babička ví, ale asi si nevšimla... Nic, klidnou domluvou jsem mu lízátko odebral "aby neměl zase na tělíčku flíčky", dal si naštěstí říct. Ale tchyně neváhala, vzala mi lízátko z ruky se slovy "ty by jsi ho vyhodil" a vrátila se do kuchyně, tam 5 minut škrabala nožem modrou vrstvu a lízátko synovi vrátila skoro bílé! Jen jsem zíral. Na důvod jsme s manželkou nepřišli, říkáme tomu "babiččin emoční výmlat".
Přeji všem pevné nervy s tchýněmi. A nevzdávejte to...

zuzinka6
28. kvě 2009

holky slušný co to tučtu 😅 😅 😅 je to všude stejný, ale my ještě k tomu bydlíme ve 4+1 dohromady 😢 😢 😢 😢 a to mi věřte, že mam občas chuť zabíjet 😠

luucia
28. kvě 2009

Tak u nás ted bude 3 týdny klid, tchýně jela na dovolenou 😵 😵 😵 huráááááááááááááá

zuzi, bydlet s tchýní v jednom bytě, tak už je po mě 😝 nebo po ní 😀

sklenicka24
30. kvě 2009

Zuzi: tak to ti nezávidím. My bydlíme s mým tátou, ale ten má byt v přízemí domku, a taky si občas lezeme na nervi.

Jinak k nám se opět babička zase přihlásila, néééé, že bych po tom prahla, ale nebylo vyhnutí. Hold jsem na návštěvu musela 😝 😝 😝 😝 😝
Snad se nebude opět vnucovat a zůstane pěkně tam kde je. 😀 😀 😀 😀

zlatka
30. kvě 2009

bronco 😀 😀 😀 😀 😀 😀 babi má recht, asi bys to fakt vyhodil!!To je ale žena činu!!! 😀 😀

robin154
3. čer 2009

Ahoj, tak další perla od mé tchýně: Pozvala nás na oslavu jejích narozenin v den, kdy máme výročí svatby. (ona má narozky týden před tím, a to slavit nechce, že prý má pršet) 🙄 já ji na naše výročí vidět NECHCI. 😠 😠 😠

sklenicka24
3. čer 2009

Robin, přijmi mou soustrast.

Já mám také perlu, babi se opět začíná starat. Viděla jsem jí 2x do týdne a už by mi to stačilo. Jen jí vidím a ježej se mi chlupy. 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

janim
3. čer 2009

Tak jak to tu čtu, tchýně jsou hroznýýýý 🙄
Moje první tchýně byla suprová ženská. Měla jsem ji ráda. Bohužel jejího syna už ne.. 😀
Teď mám jinou tchýni, už 11 let. Ta ženská je magor. To se jentak nevidí.
Bohužel se v mé rodině stalo neštěstí, za které nikdo nemohl.
A má tchýně začala všude vyprávět, že za to můžu já. ☹
Zemřel nám synek. Prý jsem ho nechala doma samotného ☹
Svého synka stále miluji jak ona nikdy nemilovala. Tu ženskou jednou potkat, neudržím se.
Bylo mu 77 dnů. Začala to říkat druhý den po té smutné události.
Nebylo mi z toho dobře. Ale tenkrát jsem to nevnímala. Vnímala jsem jiné věci.

dagina
3. čer 2009

Sklenička, s čímpak se babi stará 😀 ?? Poděl se o radosti 😅 😅 .

Janim, takže SNU ☹ ???? A co jinak?? Nějaké další děti máš?? Kamarádce před rokem zemřela 10ti letá dcera 😖 , také děs.

janim
3. čer 2009

Dagina, ano sids. ☹
Další děti mám. Mám 3 syny. Je to síla, ale dá se to zvládnout.. 😲

robin154
4. čer 2009

Janim, tak to je teda kráááva 😠 , to bych ji už nikdy nechtěla vidět.
Sklen: dík, já tam určitě nepojeduuuu.

janim
4. čer 2009

To je, a pěkně velká.

dagina
4. čer 2009

Ahojky, tchyně jsou asi naklonovaný, či čo 😖 .

sklenicka24
4. čer 2009

Ahooooooj kočky

janim: netrap se, je to kráva, hele boží mlýny melou pomalu, ale jistě 😉

dag: no co ti budu povídat. Ona dělá ve školní jídelně, bohužel, když jdeme do školky,tak musíme tudy. NO a ona,když nás vidí, tak honem letí mávat, a za ní letí celá jídelna, což nikdy nebylo. Prostě je trapná. Přijde mi, že prostě ten zájem hraje. On totiž ten starší na ní začal absolutně sráááát. A ona se s tím snad chlubí, protože to vypadá, jako že ho očkuji či co. Ale on prostě nechce. I když ho posílám, nebo řeknu, že tam půjdu s ním, ale on prostě že ne. Tak mi přijde, že se to snaží těm ženským ukázat nebo co. Sakra jak ona mě sere. Do teď dělala, jako že nic, a najednou zase tohle. Ach joooooooooooooooo

hancas
4. čer 2009

u nás je to tak hrůza,tchýně nás pomlouvá kde může ale každýmu říká co se jí zrovna hodí a myslí si že mi to nikdo neřekne, a když ju třeba potkáme venku tak dělá před ostatními skvělou babičkou přetvářka jak hrom prostě se najednou začne starat,prostě ím že o mě říká že jsem krkavčí matka,která nedá dítěti v 6 měsících tlačenku,sekanou...když mm už to v té době jedl že jo tak proč oni ne!!!VYSVĚTLUJI JÍ TO S KLIDEM A POŘÁD,ALE ONA JE ZE STARÉ ŠKOLY A TO MÁ 45,ale asi už jí nepředěláme a já vím že já už jí do konce svého života budu nenávidět za to jak pomlouvá své vlastní vnoučataa dělá mezi nima rozdíly,.prostě se snaží nám děti vychovat jak kdyby jsme byli malý,a když jí něco řeknu a zakážu az to dětem nedává tak se urazí a jde brečet,chápete to???já ne,ale už to neřeším protože to slyším kadou neděli místo toho aby si užívala vnoučátek tak jen přikazuje a dětem zakazuje že to nesmí,to by neměli...takýe u nich musí jen sedět a ani drobek na zemi jinak by byl oheň na střeše.

Opravdu jsem z toho strašně vydeptaná a nevím jak to bude dál,jestli mám začít stávkovat a nechodit tam a nebo jí vše vpálit do ksichtu,opravdu jsem na dňe. 😉

janim
4. čer 2009

Sklenicko 24 - moje řeč.

Hancas vpal jí do do chcichtu 😀 moje sestra to udělala a má klid.
Já takové povahy bohužel nejsem, ale až jednou potkám moji tchýni, skopnu ji ze schodů.. Ať letí... 😀

sklenicka24
4. čer 2009

hancas: tak tak, já se také nějak snažím ty návštěvy bojkotovat. TEď jsme tam byli vlastně po druhé od porodu. docela to ušlo, už mám zase na další měsíc vystaráno 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Janim: no dobrý, nechceš zajít i k nám 😀 😅

ocicka
4. čer 2009

Hancas rekni ji to 🙂 Ja koukam mam stejnou tchyni jako vy..Jen ted ale nemam chut kazit si den, ale nekdy napisu..Jestli te to tak moc stve, tak ji to rekni..Kdyz to dobre dopadne- pro tebe myslim- tak ji dlouho neuvidis, no a nebo horsi varianta je, ze bude brecet a absolutne nechapat jak na ni muzes byt tak zla..To by byla moje varianta 😠

sarinkam
4. čer 2009

Tak u nas buzeruje tchán, že děcka pry chodi v obnošenych věcech, že nemaji nic novyho na sebe, že ty veci co nosi David, nosila uz Iveta, všechno mam zaprany, pradlo, ponozky, vsechno hnusny, neumim nic vyprat 🙄

Vim že se to nema, ale když mela Iveta koupeny uplne nový spodáry, nevyprala jsem je z obchodu-abych je nezaprala-- a dala jsem ji je když k nim Iveta jela. Nic platny, byly spatne vyprany i tyhle 😅

No a ted mel tchan nejakou mozkovou prihodu a spatne vidi. Marne jsem lovila ze sebe soucit. Jako prvni me napadlo, aspon neuvidi jak ma spinavy vnoucata 😖

sklenicka24
4. čer 2009

Sari: vyser se na něho. Tak mu řekni, že když se mu to nelíbí, tak ať na ně nekouká.

hancas
4. čer 2009

ocicka....u ás by to byla ta druhá varianta,brečení a říkání jak jsem na ní hnusná ....

hancas
4. čer 2009

holki docela se bojím i toho že bych si to pos.ala u MM,kdybych na ní vyjela,jsem hrozně nerozhodná

sklenicka24
4. čer 2009

Hani: a jak se k tomu on staví???? Vidí to samé co ty???

hancas
4. čer 2009

prostě neutrál říká mi co s ní máš ser na ní já ju vyslechnu a druhým uchem pustím .což mě u něj taky štve

hupcza
4. čer 2009

hani: mi se oplatilo (už jsme to tu psala) nechat vyznít ty její hnusy ....nevysvětlovat, nepřít se ..jen aha, ach tak ... a pokud manaža není úplný debil, uvidí to a zvětší se ti manévrovací protor a pak si začni dávat podmínky

sklenicka24
4. čer 2009

U nás je to to samé. Ale taky se někdy snažím s ní nepřít, ale doma si o tom promluvíme a on mi dá za pravdu, že je prostě pitomá. Dnes jsme se kvůli ní zase chytli. Dělá ze sebe chudinku, že k ní Daník nechce, jako bych za to mohla já nebo co 😒

hancas
4. čer 2009

takže jen prostě nějak dělat se sebe takovou tu která jen provokuje??to já udlěám ráda