Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

elidule
7. dub 2010

to víš že jo,udělejte si to po svým,ať si kecá co chce baba 😝 🙂
naše mamka by taky tak ráda něco s jejich zahradou udělala,ale nechce s babčou dohadovat 😒 babička jí řekne: ale joo,udělej si to,jak se ti to bude líbit,stejně už nemám dost sil se o to starat,tak tam máma něco udělá ku své spokojenosti a pak přijde její švagrová a nasází tam zase nějakou džungli,tak se na to už vyprdla ☹

evena
7. dub 2010

Holky, vžijte se trochu i do jejich situace, oni tam žijou téměř celý život a pak příjde někdo kdo jim všechno co oni "vybudovali" nějak předělává ... já teda s tchánovcema bydlím taky ... pozemek máme krásný, až moc velký, cca 4 tis m2, když sem tak přišla tak si udžovali pouze pole kde tchýně pěstovala zeleninu a kytky ve větším množství (na kšeft) a občas sekali část trávy aby se dostali na konec pozemku ke slepicím ... já coby zahradní typ sem byla schopná uvést zahradu asi za 5 let do přijatelného stavu tak se nyní nedívám na lány pýru a hromady suti, vápna, cihel a kdovíčeho ještě ... tchán dostával občas záchvaty kutilství a byl schopný nám přes den kdy my sme byli v práci postavit pod okny nový skleník, takže než sme do baráku začali sypat prachy ujistila sem se že od teď je i zahrada naše a rozhodujeme my 🙂 tak jestli ste jim tam vpadli jak saně a začali tvořit tak se nedivte 😀

brumdinka
7. dub 2010

evena - přesně 😀 jinak já netvořim, zahradu klidně přenechám tchýni 😀 můj koníček zrovna není vrtat se v záhonech 😉

oli.k
7. dub 2010

Holky, když čtu ty vaše trable s (nejen) tchýněmi, je mi vás úplně líto. a jak tu některé holky psaly, fakt je osvobozující naučit se přestat to řešit víc a déle, než je nutné. Já se k tomu zatím dopracovávám. Taky jsem v duchu měla už tolik imaginárních rozhovorů s manželovým příbuzenstvem, co jim jako řeknu, až zase udělají to a to. Ale ničila a užírala jsem se tím jen sama a to nemám zapotřebí...takže brát to tak nějak s nadhledem. Proti tomu, co některé z vás prožívají, jsou ty naše potíže k smíchu...ale i tak mě to štve. Oni nejsou zákeřní, tchyně není potvora...sice nám dělají za zády věci, na kterých se předtím domluvíme, že si nepřejeme, např.ohledně malé...ale to dělají úplně otevřeně a mezi sebou se tomu smějí, že je nevidíme. To mě štve nejvíc a dokavad se tohle nějak nezmění, nechci s nimi dceru nechávat samotnou. Například ji krmí věcmi, na které je alergická (ořechy) a kakao), protože mají nepřekonatelný pocit, že jsme na dceru zlí a ničíme ji bez sladkostí dětství. Hygienické návyky mají skoro nulové...a já si neumím představit, že je prosím, aby si umyli ruce po wc, neolizovali dceři její lžičku apod..Jak jste mluvili o dárcích-taky nás pořád překvapují 🙂 Do roka kupovala tchyně dceři vel. 68 (teda, asi dvoje tepláky od číňanů a bodýčko), teď pro změnu dovezla vel.104 -dcera nosí 86 (chlapecké tepláky z umělotiny), malou okamžitě svlékla, včetně ponožek a ty tepláky jí dala. A chtěla pochvalu, jaköu s tím prý udělá v létě parádu. Ale to se dá celkem v poho přejít, až odejdou, dcerku zase převleču a mám klid. Když se malá narodila, dostala očividně starý bryndáček v igelitovém sáčku. Víc mě mrzí, že tchýně žárlí na moji mamku, přitom nemá důvod-moje máma kvůli zdrav.problémům malou sama nikdy nevozila, nehlídala apod. a vidíme ji ještě méně, než tchánovce. Ale proti těm vašim starostem si fakt nemůžeme stěžovat.

elidule
8. dub 2010

eve - no to je jasný 🙂 Mě se taky nelíbilo,když přišel manželův táta a přerovnával nám věci na zahradě,že jeho uzpůsobení je lepší! Tak já ještě nemám,kde bych co komu,my se scházíme na zahrádce spíš jen na relax,ale štve mě,když vidím mámu naštvanou,když jí to babča povolila,ještě jí odkejve sazeničky a pak tam naběhne její dcera a stejně to udělá jinak 😅 tak proč babička rovnou neřekne,ne nepřeji si to,moje mamka by to respektovala,dá se s ní mluvit.

brumdinka
8. dub 2010

no ono to chce najít tu správnou cestu a hlavně se tim nestresovat - mě teda nikdy nenapadlo si to ponekolikrát opakovat co bych jí kdy řekla atpod...... já jí řeknu co si myslim hned a víc to neřešim - no jo no dle mého muže myslim jak chlap 😀 😀

oli - tak pokud by my něco takového tchýně dělala tedy dávala dítěti potraviny na který je alergické 😅 tak bych s ní vyrazila dveře a to doslova 😠 nenechám si dítě přece zabít 😅 - ježišmarjá ted sem se namíchla; mě dělali něco podobnýho byly schopný v 30 stupnových vedrech přikrýt malýho když byl ještě v kočárku tlustou dekou - jak sem to zjistila to si neumíte představit to točo, ty jely rychlostí blesku, obě 😠 😀

evena
8. dub 2010

brum to máš dobrý, taková splachovací bych chtěla být taky 😵 já s tchýní vedu v duchu sálodlouhý debaty 😅

andriss
8. dub 2010

Ahojky holky,
dnes jsem našla téma přesně pro mě, protože s manželovou rodinou mám také problémy. Sice s nima nebydlíme, ale bydllíme jen kousíček od nich. Dříve jsem tam chodila velmi často, ale když jsem porodila dcerku, tak se to nějak začalo otáčet. pokud Adélkou manžel nednesl k nim, tak oni nejsou schopni za malou zajít a o švagrové ani nemluvím. Ta k nám jezdí jen na svátky a narozeniny, protože máme prý malý byt, no prostě si hraje na snoba. A od té doby, co malé zjistily zdravotní problém, to šlo od desíti k pěti. Švagrová je rehabilitační sestra a i přesto malé cpala botičky po jejích dětech a hlavně cpali jí do chodítka a to jsem jim několikrát říkala, že ať to nedělají, že se mi to nelíbí a že to pro její vývoj není dobré a hlavně zdravé (Aďka má DMO) a jednou mi tchýně řekla,že v jakém stavu je Adélka můžu já. Takže jsem se s ní pohádala, se švagrovou taky, protože to vše bylo z její hlavy(myslí si toiž,že nejchytřejší na světě, po tchánovi). Byli se totiž i ptát na Adinku u nějakého doktora, i když nevím na co se ptali, když neznají pořádně její diagnózu. Od té doby se pozdravíme, prohodíme pár slov a to je všechno. Já k nim skoro vůbec nepřijdu. A nejhorší je to, že manžel na ně nedá dopustit. Pořád se jen kvůli nim hádáme. Zrovna naposledy, když měl manža narozeniny, tak jsem je zvala na neděli, že něco připravím, jenže prostě přijeli v pátek s tím, že v neděli něco mají. Tak jsem to chtěla přehodit na další týden a to také nešlo. Tak jsem to udělala tak, že jsem řekla, že tady prostě nebudu. Oni od nás odešli a my jsme přišli domů. Vždycky je po švagrové. Ano, je to jejich dcera, ale mají i syna a hlavně vnučku, na kterou kašlou a nemůžu to nějak přenést přes srdce, hlavně proto, že nemám v manželovi oporu.Už několikrát jsem přemýšlela o rozvodu(nejsou v tom jen rodiče), ale sama bych to neutahla. A hlavně kolikrát uvažuji i o psychologovi .

Mám pocit, že v dnešní době je mít dobrou tchýni, ZÁZRAK!!!!!!!

fire85
8. dub 2010

andriss-já mám teda tchýni super,můžu to říct ted když tam ještě nebydlíme a nemáme děti.uvidíme co budu povídat za pár let,ale myslím že to bude ok,ptz se jen tak nedám a už vůbec nedám naše budoucí dítě.
to že k vám tcháni nechodí bych nijak neřešila,to je jejich věc.to co by mi hodně vadilo je to dávání do chodítka,s címž absolutně nesouhlasím a v životě bych si tam dítě nenechala vecpat!!!je to tvoje dítě,ty víš co je pro něj nejlepší.oni at se postaví třeba na hlavu.
to jak píšeš že jste měli mít oslavu v neděli a oni přijeli ve čtvrtek se mi zase nezdá takovej problém,někdy mi přijde že lidi řeší to co není až tak podstatný.nutno říct,že předtím měli zavolat nebo jsou tak stupidní že neví na kdy jste byli domluvený?
se švagrovou bych se vůbec nebavila,bejt na tvým místě.k životu je nepotřebuješ.
a co sem hlavně chtěla napsat,tvůj manžel by měl v těchto sporech vždycky stát při tobě!!!je fakt že pro chlapa je to těžký, pokud by jeho máma měla pravdu,tak to beru,ale jinak by se tě měl zastat.jak píšeš,nemáš oporu,a pak se to snáší všechno mnohem hůř.

markee
8. dub 2010

ahojky, Evena no já jí tam nevlítla jak saň. Začla jsem na zahradě dělat až když jsem na byla na mateřský. Pořád si ona stěžovala,že ani nevypleju zahrádku. Tak teď pleju a prostě starám se jí o zahradu. Zahrada ožila a já jsem spokojená. Pak mě naštve,když ona přijede a udělá tam binec,který neuklidí. Pak můj manža/její syn/ jde sekat zahradu sekačkou a ta jen chrastí,pže tchýně si hrabala hlínu kolem růží,ale už neshrabala ten binec-kameny. Říká jí to už x let,pže zahradu sekal vždy-dřív kosou-pakárna a tak cca 5 let sekačkou. dřív jsme měli už starší,ale teď je druhý rok nová a prostě to strašně mrzí. Člověk jí něco říká x krát a nezájem. Je to vlastně u nás i jak u OLI.K, ke všemu to všemu ještě přesně to co dělají tchánovci jejich dceři se děje tu. Řekneš: nedávej jí čokoládu, je večer,bude jist a pak spát.
Né proč by to dělala,šup a když né čokoládu,tak bonbon- ono je to přece něco jiného. Prostě slovíčkaří. A ještě se mi směje do obličeje,jak mě zas dostala. Jí nevadí,že malou nevidí 14 dní. Ona pak přijde k nám nahoru-zas něco prohodí inteligentního a je spokojená,že nás zas vyprudila. Ona to asi k životu potřebuje,ale my chceme žít - otřepaná fráze - v klidu a míru. Ale fakt. Jasný,občas to hážu za hlavu,občas to jde. Ale jelikož mám psychiku hodně v háji,kvůli všem věcem,kterými jsem si během roku prošla, tak mi to jde špatně. A přijde mi,že by si to frajerka(teda když přijede švagrová,tak frajerky) mohla odpustit.

evena
8. dub 2010

andriss nezávidím teda a bez podpory manžela brrr 😝 šílená představa časem fakt tak na rozvod 😝
markee tak to máš podobné jako já, já se starám o zahradu včetně sekání každý týdenden (vše dobrovolné, baví mě to), miluju čerstně posekanou zahradu, vypleté záhonky (moje úchylka) a pak mě dokáže "potěšit" tchýně nebo tchán bordelem, tchán věčně tahá něco z práce co by se mohlo časem někdy hodit takže to mrskne na dvůr a já mu to prozměnu zase hodím do dílny ... tchýně ta je bordelářka příšerná, skladuje kdeco a jednou za čas něco vyhodí, ale ne do popelnce ale dpo průjezdu, před pár dny sem sbírala staré pponožky a igeliťáky a hodila to dveřma zase k nim důmů, tohle nepochopím, průjezd nezamete jak je rok dlouhý ale bordel bude dělat, přitom k popelnici to má ode dveří 2 metry !! Dnes tam sou vyhozené dva veliké pytle s plasty a sem zvědavá jak dlouho tam budou ... asi si za tohle můžeme částečně i sami, protože než aby byl někde bordel tak to raději uklídím, vajímečně když se fakt nase*u tak jí to hodím spátky domů jak ty fusky 😝

evena
8. dub 2010

markee jestli chodí k vám domů tak se zamykej, u nás to pomohlo a teď si málokdy dovolí vzít za kliku a to jen když je můj doma 😵

markee
8. dub 2010

Evena,jojo zamykám se. Ale i tak provokativně občas přijde v sedm večer,když ví,že holka chodí v půl osmý do postele. Malé jsou tři a půl a prostě jsme od začátku školky najeli na režim a nevidím v tom nic špatného. Jen ona prostě si myslí,že když přišla babička,tak se malá a vlastně my všichni z toho potento. No má smůlu. Malou vždy spacifikuju,řeknu dej babičce pusu a jdeme spát.
Jinak holky já jsem zas v háji. Manža přijel s malou od kadeřnice(manži teta o půl roku mladší 😀 ) a ona je v 11tt. Já jsem to obrečela,pže mám 3 týdny po revizi dělohy a je to prostě třetí neúspěch za 13 měsíců-u nás. Já prostě to všem přeju,to né že né,ale vždy si vzpomenu na to,že bych byla už 14tt a nejsem a že prostě bych za miminko dejchala. No prostě mám nervy v kýblu a brečim. Já bych tak moc chtěla taky. Ale byla jsem dnes na gyndě na kontrole po té revizi a nechala si napsat HA. Já prostě teď nechci zas zatěžovat nervy,zda to vyjde, pak zda to mimčo bude mít srdíčko,pak zda to vydrží až do odběrů nebo nevydrží jako teďko. Pak když vydrží,tak zda budou výsledky z odběrů dobré. Dám si oddych. HA mám do července a pak uvidíme. Práci nemám,snad nějakou najdu. Život jeden pitomej. Si fakt vyžírám to "nejlepší".
Aspoň,že ta naše holčička je zdravá,není ani nositelem toho co má manža. Je to náš zázrak.

evena
8. dub 2010

markee nemáš to lehký 😔 člověku prostě nezbívá než to přežít, nic jiného se dělat nedá a doufat ... my měli taky potíže a já obrečela každý těhotenství ve svým okolí jak mi to bylo líto že já nic, ale už je to pryč, tak musíš taky doufat 😉

brumdinka
8. dub 2010

ahojte,

evena - no ono to jinak nejde než bejt splachovací, se přece nenechá dostat do blázince 😀

markee - tak to věřim, že hodně zamrzí 😖 ale neboj však se taky povede a bude líp 🙂 (chci ti zvednout náladu a vlastně i sobě - sem od ledna taky bez práce)

andriss - nevim co napsat, blbý je že ti chybí podpora manžela i když má občas třeba jinej názor, tak musí stát za tebou - za mnou kdyby Jirka nestál, tak tu dávno nejsem - prostě bych utekla 😅 takhle vás opravdu doženou k rozvodu, ach jo ☹

oli.k
8. dub 2010

brumdinka: to přehnané přikrývání apod. miminka u nás bylo taky téma, když byla dcerka mladší. Přestože jsme měli koncem léta v bytě kolem 25 stupňů, tchýně mě neustále přemlouvala, ať dám malé čepici a punčocháče-nadoma. a s tím jídlem-štvou mě tím pořádně a při příští návštěvě to bude zase první věc, co jim budeme muset opakovat. S nima to jde, jen když jsme pohromadě, dcerka s nimi prostě nemůže být sama. Minule, poslední den víkendové návštěvy, jsem jim ji na chvilku nechala,než sbalím věci...už po cestě-a domů to máme několik hodin-dostala malá průjem a osypaná byla, že to vypadalo jak opaařenina. To jsem byla vytočená teda pořádně. A co myslíš-při příští příležitosti ji poslali tvrdé čokoládové bonbony. Plus hašlerky....rok a půl starému dítěti. Před malou klidně říkaj, že jsme zlí, když ji to nechcem dát a proč jako atd. Nebo si s ní hrajou kolem otevřeného krbu na honěnou, na stůl daj rozbitou skleněnou desku....pořád je omlouvám tím, že asi spoustu věcí prostě neznají, tchyně má jen základní školu. I když....na věci kolem dětí není potřeba vzdělání, ale hlavně cit a zdravý rozum, myslím. No, co naděláme, jen si je aspoň trochu vychovat. Manžel je v tomhle super, umí být nekompromisní, už jim řekl, že dcerka nesmí dostat nic k jídlu, co by nešlo přes nás. Známi takhle přišli o 3 letého chlapečka, někdo mu strčil bonbon nebo co to bylo, zaskočilo mu a než si ho všimli, malý se udusil.

fire85
9. dub 2010

oli.k-tak s tím malým chlapečkem je to teda hrůza ☹ jak velký dítě už může dostat bonbony??
moje tchýně má už velký vnoučata,až na jednoho klučíka,tomu je 6.když vidím jak na každý návštěvě vyndává tuny vlnek,tatranek a tak,tak se jen směju.ale to proto že to není moje dítě,takže mi to může být jedno.u svého bych to neschválila.
jinak si myslím že je s nima ok,jako se svými dětmi i vnoučaty.nikdo s ní nebydlí,to budeme jen my,tak uvidíme jak se to zvládne,ale už ted si o tom s ní někdy povídám a docela se shodneme.

brumdinka
9. dub 2010

oli - ježišmarjá - no to je fakt síla s tim klukem - ježiš ve mě uplně hrklo jak to ted´čtu 😔 fakt některý ůlidi nemaj rozum 😔 t
tam nejde o vzdělání, ale o rozum a cit

jinak teplota to je u nás neustále téma 😀 tchán nosí jedno oblečení neustále akorát v zimě si vezme ještě svetr 😀
ted´už je naštěstí Jiřík větší takže si slíkne ten svetr sám, ale ona normálně třeba přišel z venku a ona ho nechala v bundě třeba hodinu 😅 to smaý doma mu cpala punčochy a na to tepláky 😅 atpod.... ted´se pro změnu vyřáduje na švagrovo malý ale tam to zřejmě nikomu nevadí 😀

fire - bombony tak až od 4 let, dřív bych to nedávala i tak to dost omezuju - jelikož čim barevnější tim je to větší svinstvo 😖 to samý limonády atpod.. malej ani colu co měli ted´ve školce nechce limonády taky ne - tak když mi to pak učitelka ve školce říkala, že to nepil tak jí řikám se nedivte on je zvyklej na čaj a max.tak štávu 🙂

aleachim
9. dub 2010

holky, teď mi říkala kamarádka (její tchýně je pediatrička), že nějací rodiče dali hlídat dvojčátka svým rodičům a bába si myslela, že hlídá děda a děda, že hlídá bába. No, ta měla nějaké tušení, tak šla na zahradu a jedno dítě utopené a druhé se podařilo zachránit. Já bych s nima asi nikdy nepromluvila, ať by to byli tchánovci nebo rodiče.

brumdinka
9. dub 2010

alechh - tohle je ale fakt strašný 😔

elidule
9. dub 2010

panebože 😔 to je děsný ☹
moje tchýně se teda naštěstí jen zajímá,jak to teďkon chodí s doktorama, očkováním,jídlem a tak vůbec,nic mi nevnucuje,ani názory (za což jsem neskonale vděčná), jen třeba řekne,jak kdysi ona 🙂 ale tchán mi dává najevo,že jsem cimpllich 😅 a že můj muž u v tomhle věku tohle a támhle 🙂 - teď o víkendu jedem na návštěvu a jak říkaly holky: budu kejvat klidně,ale jedním uchem tam druhým ven 😀

aleachim
9. dub 2010

včera mi to říkala a úplně mi zatrnulo. Nejdřív jsem myslela, že to skončí tím, že děti se zmáchaly, ale tohle je dostalo. No, chtěla jsem tím hlavně říct, že jestli považujete tchánovce nebo rodiče za nezodpovědné, tak to neriskujte. Život dítěte za chvilku klidu nestojí!

Já mám tchýni v pohodě, možná až úzkostlivou, aby se Lucka náhodou nebouchla, ale tchán (nežijí spolu) by ji klidně zapomněl doma a odešel pryč. Má ji sice moc rád, ale nesvěřila bych mu ji ani náhodou.

aleachim
9. dub 2010

já to tu čtu, takže vás vlastně všechny znám, i když se objevím vždy jen na skok 🙂 .

elidule, souhlas s holkama, když uvidí, že tě jejich kecy nechávají klidnou, tak tě nechají být, nebude je to bavitt. A s hloupostí toho moc nenaděláš. Víš, jak se to říká, není nic horšího než srážka s blbcem 😀

sarax
9. dub 2010

Bože můj, to je strašný...
No vidíte, já nemám hlídání ani z jedné strany a tři kluky. dneska má prostřední syn koncert se sborem na Zámku, malej je nemocný, nejstarší leží... manžel na stavbě a já nevím, jak se na toho mýho zpěváčka pujdu podívat...mám dva lístky a nevím, co dělat...

simka01
9. dub 2010

ahoj holky..tak jsem nejak hledala toto tema a nasla vas? mohla bych se k vam pridat? vim,ze kolikrat chce od tchyni odpocinek ,ale nekam se vypsat a nezatezovat furt lidi kolem me.....zda by vam to nevadilo?
jen tak v rychlosti: s pritelem jsme o Vanocich spolu byli 10 let,tchyne me absolutne nesnasi.......naplanovanou svatbu,o ktere radeji tchyne ani nevi,cekame miminko,to neprijme.....no,je to na dyl ,skoro roman pro zeny 2.....ale tohle tak nejak zaklad vseho......

evena
9. dub 2010

není nic horšího když to schytávají děti 😔 taky bych měla asi problém svěřit dítě někoho, jsem dost úzkostlivá a kor když vidím jak sou moji rodiče nebo tchánovci nezodpovědní tak nevim nevim, třeba se změní, ráda bych se malé někdy zbavila 😎 tchýně ta v podstatě vychovala dva vnuky a přežili ve zdraví, ale když sem viděla jak je jí jedno že na kraji lnky má nože, šňůru od koncice, děda má na stolku v obýváku krabičky s léky, všude se vádlí čistící prostředky (kdyby je aspoň používala ...), binec po bytě, vysávání max. jednou za měsíc i když mám doma zvíře .... a takto bych mohla pokračovat .... tchýně ta by hlídala ráda tak třeba když bych nějak stanovila pravidla a pak jí prolezla byt tak by to šlo 😅

simka vítej 🙂 klidně se rozepiš, já sem taky chodím jak k psychiatrovi, pomáhá to 😎

andriss
9. dub 2010

Ahojky holky,
já vím, že někdy řeším kraviny, ale já prostě nemůžu přenést přes srdce to, jak na malou kašlou, ale přitom nám do vše kecají a neustále nám radí a když něco řeknu manžovi, tak by mě div nesežral. A když mu připomenu, že my řekla jeho matka, že za zdravotní stav Adélky můžu já, tak se žadne čertit, že to pořád řeším a že je to už dávno. Chtěla bych se odstěhovat alespoň na druhý konec města, ale manža říká, že by to měl k nim daleko 😠 .
Přeji všem hodně nervů s babkama a i dědkama 😉

brumdinka
9. dub 2010

simka - vítej a klidně piš, ono někdy si postěžovat je nejlepší 😉

andriss - hele vážně si to nesmíš tak brát, mě taky kolikrát vyčítala, že za to že je malej nemocnej můžu já, že ho málo oblíkám 😅 přitom chytl klasickou anginu ve školce atpod............ to chce prostě vážně neřešit - já ji mám někde a když má kecy neposlouchám, nebo za chvíli řeknu a vy jste něco říkala 😀 nebo jí řeknu, že větší blbost než co zrovna vypustila z pusy sem vážně dlouho neslyšela - no jo no já sem drzá 😀 😀 a mám klid 😉
ale je fakt, že k tomuto stavu jsem se dopracovala lety praxe 😀 taky sem z ní občas byla na prášky třeba když nám ve 2 v noci, když byl malej miminko a plakal v noci jako každý malý mimi, že třeba nemohl usnout, měl prdíky a já už nevim co bouchala na dveře a řvala co tomu dítěti děláme 😝 😀 😀 to samý když se malej vztekal atpod...... naštěstí vždycky jí můj muž poslal někam s tim, že ví o situaci hovno tak at´se do toho neplete a maže zpátky nahoru 😀

simka01
9. dub 2010

ok...moc dekuji.kde zacit? bydleli jsme spolecne v panelakovem dome,odmalicka jsem byla jeji slunicko,postupne budouci nevesta a princezna...no a kdyz opravdu prislo na to,ze jsme spolu s pritelem zacali chodit,okamzite prestala zdravit,zacala me spinit ...takovym zpusobem,ze lidi,co me neznali..snad ani nechteli nikdy potkat,ja chodila skoro kanalema....byla jsem v nemocnici s ledvinami,to jsem skoro byla k.......ktera resi zenske problemy......holky,mam prvniho kluka,jsem zalaskovana jak nikdy a trva to ..ted se zacina 11 rok...to neco znamena,prece? mam skolu konzervator,diplom,takze nejsem ani zadny trouba...od 14 -ti pomaham tatkovi v praci,ucim ve skolce male deti piskat na fletnicku,potom v ZUS na pln uvazek....ted tedy jsem ze zdravot.duvodu doma-cekame navic miminko...pritel se neustale hadal,pak to dopadlo tak,ze se nebavi...kdyz je oslava pritelovo narozenin,tak bylo ultimatum,bud mama nebo ja...ja to zkousla a rekla jsem,ze jednou to je mama,tak at je mama,ze ja mu popreji doma apod....ale pak se to stupnovalo...a uz ustupky delat nebudu...mam byt v klidu a presto vim,ze miminko,ktere bude z lasky,bude mit jednu babi a dedu-me rodice,kteri jsou upe milionovy a rozdali by se....a ta druha babi miminko snad ani videt nikdy nebude....Vanoce,svatky obecne neexistuji....byt po mem,ok....nepotrebuji ji,ale pritel..je to mama....je toho mnohem vic....ale zatim toto...staci mi se aspon vypsat....a trochu to pada...

elidule
9. dub 2010

simko,v tom tvým příspěvku se vidím úplně 😖 katastrofa,hlavně musíš být v klidu - no ono se to radí ☹