Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

sambucca
18. kvě 2010

sirael: beru to stejne, ale straaasne by me to bolelo ☹ a tchyni bych to nejspis rekla, ze ji moc dekuju a omlouvam se za reakci, ale ze na druhou stranu mi tim vzala moznost tesit se z detatka i timhle zpusobem

sirael4
18. kvě 2010

sambucca: to ano, ale už nenaděláš nic, pokud tchýni v první chvíli nevyhodíš se vším tím nábytkem ven 😅 jenže pak si je nazlobíš včetně manžela a to taky není řešení....
Tak jen pro příště možná tchýni říct, že si váží toho co udělala, že jim chtěla udělat radost, pomoci atd. a že příště by byla ráda kdyby si to vybrala sama, nebo společně s tou tchýní (když teda chtěla přispět).Napsala jsi to dobře, tak nějak by se to dalo říct a ona by nemusela být tak dotčená....ale chápu to, co si říká ona "koupím jim celý nábytek, investuju čas a peníze a ono se jim to ještě nezdá...." to, že to bylo její rozhodnutí, to už asi neřeší, kažopádně si tímhle vztahy dost rozvířili a už bude mít snacha "zářez"...

sirael4
18. kvě 2010

ale na druhou stranu holky-my ženský řešíme hrozný blbosti, máme euforii z miminka, strašně se těšíme i na všechny ty přípravy....jako by bylo děsně důležité mít šatník laděný jen do nebesky modré a všechny hračky v jednom rozměru, jako by nebylo jedno, že polštářek bude fialový, když je celé ostatní povlečení zelené..... Jsme takové všichni, to máme asi v sobě, ale není to legrační? 😉
Chlap to vezme tak, že je aspon o starost míň, ušetřilo se za postýlku, komodu i pultík a tím to pro něj hasne 😉

sambucca
18. kvě 2010

sirael: to mas naprostou pravdu - uplne vidim myho chlapa 😀

sarax
18. kvě 2010

No a co takhle za odměnu příště tchýni při hlídání baráčku pěkně moderně vymalovat ? Víte, co by jí odpadlo starostí a práce, vvšak už to bylo, maminko, potřeba 😀 😀 😀

oli.k
18. kvě 2010

😀 sarax

sambucca
18. kvě 2010

fiiiha, to by bylo moc i na me takovahle pomsta 😅 od nas klice maji, no taky proc ne jsou to preci manzelovy rodice - ikdyz moji je teda nemaj, me to ani nenapadlo na co... kdyz nekam jedem aby zalili kytky atd. , no nejspis i neco v suplikach a skrinich lovej co ja vim, ale to je mi sumak, nic z toho co by nasli stejne nikdy nemuzou priznat, ze? 😉 jediny co by me mrzelo jsou nase soukromy dopisy, tak jsem je dala do trezoru 😝

sarax
18. kvě 2010

😀 Tak alespon ložniciiiiiiiii, aby se jí ráno lépe vstávalo, večer usínalo... a hned si na snachu vzpomněla.... lehajíc, vstávajíc 😀 .... tak, jak to bude mít ta snacha 24h denně s tím mimčem v pokoji 😀 😀 😀

sirael4
18. kvě 2010

sambucca: no bodejď 😉 ale mají správný přístup, pak je taková situace nerozhodí....
a věřím že za čas si to řekne i ta mamča 😉

sarax: počítám, že by dotyčná strávila víkend malováním a nakonec nesklidila ovoce, jelikož by tchýně hýkala nadšením 😝

teda holky, když čtu ty tchýně, to je něco.Já si nemám vůbec nač stěžovat, tchýně i tchán jsou prima.

sarax
18. kvě 2010

Sirael4: to je možný, v tom případě by babička nebyla potvůrka a s tím pokojíkem by to fakt myslela dobře.

Chcete se pobavit? 😀 Já se jednou ještě za blažený nevědomosti takhle nabídla tchýni, že jí natřu balkonový zdi (nikoho na to nemohla sehnat), že mě to baví, byla to rychleschnoucí fasáda a muselo se to za člověkem hned stírat, jinak to nešlo dolů... no, balkon ohromný, strávila jsem tam celý víkend a co myslíš? 😀 😀 😀 Celou dobu mě jejich rodina - tchán, tchýně a švagrová pozorovaly z obýváku a pily kafe u TV 😀 😀 😀 . Ani mě nenapadlo, že bychom to nedělali tak nějak dokupy, jako u nás doma... mě by doma hanba fackovala, ale dobře mi tak 😀, fakt jsem se doma tlemila sama sobě, dobře poučená o tom, že lidi jsou různý.. manžel se mi teda taky smál, že mi to říkal 😀 😀 😀 . Ještě si mě u toho fotili... 😀

sirael4
18. kvě 2010

sarax: to rozhodně 😉 já myslím, že i ted to myslela dobře....
ten tvůj zážitek, no slušné 😀

sarax
18. kvě 2010

Sirael4: chtěla jsem Tě moc poprosit mimo tema, omlouvám se, jen jedna otázka... co to máš za krásný melír ve vlasech, strašně se mi to líbí, klidně do IP, jeslti to "va" tady...

sirael4
18. kvě 2010

sarax: máš to tam 😉

carculka
18. kvě 2010

sirael..koukala jsem ze mate taky vetsi vekovy rozdil s pritelem vid?a vite co cekate?

carculka
18. kvě 2010

jinak s tim pokojickem,podekovala bych,pri tom zminila ze jsem se tak tesila ze to udelam sama a ze jsem si to nechavala az budu mit dost casu si to uzit,ale ze je to hezky a dekuju,ale priste aby se tch zeptala...

sirael4
18. kvě 2010

carculka: vy také? 😉
ještě nečekáme, začnem se snažit nejspíš po létě, nebo jsme se tak aspoň zatím domluvili a bude to holka 😀

carculka
18. kvě 2010

sarax..a co vy,tch udelala zas nejakou komedii nebo nee?fakt pripad..a jak si psala minule jak pomlouva pred rodinou-bes

carculka
18. kvě 2010

me bude 22 a manzelovi 39 v lete

sirael4
18. kvě 2010

carculka: tak vidíš, a koukám už máte 3měsíční holčičku 🙂 plánujete časem ještě další?

sarax
18. kvě 2010

Carculko: nic 😀 , žiju ze vzpomínek 😀 , třeba, jak jsme s manželeme spali v prosinci u nich pod barákem v našem autě, protože u nich nebylo místo ve 3+1 😀 . A Ty, jak se máš?

carculka
18. kvě 2010

sar..no byli jsme v nedeli u tch a byla v poho,tak ma stesti..ale ono zas neco bude..jen tam rekla malej -co to ta mama povida za kravinu a smala se(jsem ji rekla neco co se mi nelibi)..tak jsem ji rekla ze tohle teda ne,ze podrazet pred malou nebude ted ani v budoucnu..a pak rikala ze to tak nemyslela a tak..a byla v poho

sirael..no urco..tak za ctyri pet let🙂i mala byla planovana a moooc chtena

sarax
18. kvě 2010

Carculko: nebo ... když jsme měli fin. problémy, asi před 6 lety a nestačili jsme splácet leasing (proto jsme se odstěhovali za prací a vzpamatovali se finančně) , tak u nich na jeho trv. bydlišti zvonil exekutor, my už bydleli chvíli jinde, tak mu tchýně dala naši adresu, nám vědět o ničem nedala, a týden nato (jak jsme zjistili), nám zazvonil v novém bydlišti exekutor a odvezl auto.. pujčka byla na cestě.. auto jsme vyplatili, ale ještě pokuta 15000 navrch. Šlo o hodiny, kdybychom to věděli, stihli bychom to včas,ale babička asi neměla signál... Fin. problémy jsme měli, protože manža, ještě mladej blbej s babčinou pomocí - ručením- nabral u PROVIDENTU !!!! dvě půjčky, dost velké, tenkrát se ke mě vlastně stěhoval a stihl si ty půjčky vzít asi dva dny předem, na nějaké kraviny, to je její krédo, z cizího krev neteče

brumdinka
18. kvě 2010

sarax - taky dobrý si mi připoměla, jak Jirka tu maká jak barevnej, plot, voda, elkektrika atpod........ furt kolem baráku a nebejt jeho tak to tady spadne, ale furt je špatnej a já samo taky 😝 😀 no ale zato Honzíček švára nehne prstíčkem, chodí si sem na obídky a ještě mu furt hlídaj dítě a argument tchýně je, že tu nebydlí 😀 no ale že ho živí je zřejmě vedlejší 😀 😀 😀

a s tim pokojíčkem - já osobně bych jí ty skříně zřejmě hodila na hlavu 😀 naštěstí i když je tý mojí tchýně dost 😀 tohle by nikdy neudělala 🙂

sarax
18. kvě 2010

Carculko: super, že jsi se ozvala, ani to nebolelo, vid? Já už bych taky řekla, a ona to určitě ví.... ale už nemám a asi nebudu mít příležitost. Já bych se dřív asi jako pako smála s ní, kdyby tohle o prckovi řekla, jojo, mladá, blbá, ted už jen stará a poučenější, chytrá nenapíšu, by to pak nešlo vymazat 😉

carculka
18. kvě 2010

no ale ma tch by to zaridila dle sveho vkusu,tak by to taky letelo..

sarax..to je fakt bes

carculka
18. kvě 2010

sarax..to ja se ozvu 😀 jsem strelec a sedi to 😀 jako snazim se slusne,nebyt to tch schytavala by to,ale libit si nic nenecham,co prekroci miru

sarax
18. kvě 2010

Brumdin: by si nedovolila, co? 😀

sarax
18. kvě 2010

Jo, jen na vysvětlenou - tyhle věci nám tchýně dělala v době naprostého míru a souladu, bez vysvětlení a ani náznaku, že to mělo být snad jinak nebo špatně.

sirael4
18. kvě 2010

carculka: my teda mooc chceme jedno a druhé uvidíme, přítel chce děti do 40tky ale tak člověk mění názory 😀

carculka
18. kvě 2010

a proc do 40?