Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

korcula
2. čer 2011

@deyana problém je asi i ve mě, jsem hrozně měkká a pak se tím užírám... a cítím jak mě to odcizuje i od manžela... asi se k tomu musím fakt postavit víc čelem

deyana
2. čer 2011

@korcula Zkus to. Vím, jaké to je, člověka to mrzí, cítíš se blbě, nevděčně a tak dál.. ale jinak to prostě nejde. Ty jsi dospělá, vy jste rodiče a máte zodpovědnost za své děti a pokud to tchán nerespektuje, tak si nezaslouží s nimi být na delší dobu. Já jsem s tím taky otálela a teď jsem ráda, že jsem byla fakt potvora, ale vyplatilo se to a tchyně to občas ještě zkouší,ale já jí řeknu svoje a je klid.

korcula
2. čer 2011

@deyana budu muset pokud nechci ztratit zatím štatsný manželství a vlatsní rozum...

lucisa
2. čer 2011

@korcula přečetla jsem si o tvém tchánovi a připomněla se mi vlastní minulost, naštěstí jsem to zavčas utnula. Můj bývalý přítel byl pod takovým tlakem otce velitele, celá rodina kvůli němu v pozoru, co řekl, všichni to šli jak ovce udělat a jak se něco po...., tak za to mohli všichni kromě něj, i když on řekl, že to tak má být.
Dokud to bylo nezávazné chození, nějak jsem to neřešila, jak jsem stárla a vztah vážně, že jsme uvažovali o svatbě a dětech, tak šel nůž na krk, ale protože taťka řekl a a já musím tam a taťka řekl, já teď nemůžu s tebou to a to, tak jsem se naštvala, s těžkým srdcem rozešla, byla jsem z toho dobře půlroku hotová a dodnes, když ho vidím, jak je stále svobodný, má po mě už asi čtvrtou přítelkyni, přičemž ty dvě po mě mi pak s odstupem času řekly, že to se nedalo, tak jsem na nervy, když slyším o podobné autoritativní výchově.

Opravdu si s manželem v klidu vážně promluv, řekni, jak to cítíš, vy jste manželé a rodiče, vy máte spolu najít společnou řeč a řešení a pokud se na tom dohodnete, nemůže to po nějakých řečech otce zpochybňovat.
Tchánovcům bych pak společně s manželem řekla, jak chcete/nechcete děti vychovávat, že to stejné očekáváte od nich vč. nepodtrhávání autority před dětmi (za chvilku to začnou vnímat) a pokud budou mít pocit, že jim chtějí něco sdělit nebo přispět svou radou, tak jim řeknete sami, až o to budete stát.

Gayem se syn nestane hraním s panenkou, naopak bych řekla, že bude mít pěkný vztah k sestře, rozhodně by mi taková věc nevadila, stejně tak, když si moje dcery hrajou s autem, jezdí na modrém kole nebo pouštějí vrtulník na DO.
Víc by mi vadilo, kdyby mělo dítě mít tendenci být agresivní, hrálo si jen na vojáky, mydlilo každé dítě nebo zvíře v okolí apod. Nad tím bych se zamyslela, ale panenky a žluté kolo? To je směšné a nezlob se, něco to svědčí o inteligenci a zaslepenosti tchána. Má o sobě asi velké mínění a myslí si, že je pan Chytrý, který ví všechno nejlíp a ostatní kolem jsou blbci 😝 😠

Můj bývalý skorotchán mluvil i o své ženě před ní tak, jako by byla největší lempl. Popisoval, kde jaká baba je super a se kterou něco měl. Mého bývalého přítele asi tak do 3 let skoro neznal, neměl k němu žádný vztah, protože si neumí sám říct o jídlo, o záchod a takové děcka ho nebaví a podobné perly. Až byl téměř samostatný, tak začal fungovat jako otec.
Každý prohřešek nebo vzepření trestal vyhazovem z domu, takže všichni 3 sourozenci vždycky den dva byli u babičky a pak ho šli pěkně odprosit, protože on potřeboval, aby se udělala nějaká robota.
Šílené!!!! Zavčasu to začni řešit, jinak budeš doma tak akorát za služku a ani k dětem nebudeš moct. Já bych si takového rodiče nevážila, který by i v dospělosti skákal podle dědečka a tatínek o mamince mluvil jako o neschopné babě.

lucisa
2. čer 2011

Ježíš, jsem se rozepsala, ale fakt mě to naštvalo 😖

hakanka
2. čer 2011

@korcula u nás by se tchán zcvoknul 🙂, náš kluk miluje červenou (hasičská barva) a protože máme mimino hraje si na tatínka a chová mimino (medvěda), a při návštěvě obchůdku s obuví s dětským koutkem pere, žehlí a vaří (mají tak takovou tu multifunkční kuchyňku). a má červené i bačkorky....(když je chtěl 🙂).

korcula
2. čer 2011

@lucisa uf☹ tak na obranu manžela musím říct, že je zase občas docela razantní, a tvrdí že radši by přetrhal vztahy s rodiči, ale že svojí rodinu si rozes.rat nenechá (doslova řečeno)... ale pak zase přijde den a nějaká poznámka, a brouk v hlavě je☹ naštěstí jsme 240 km daleko, tak ten vliv trochu slábne, a po tom co jsem já mu to řekla doma a on si s rodiči promluvil, je to možná malinko lepší, aspon už tolik nevolaj... ale setkání jsou pro mě prostě dopředu nervy..

@hakanka 😀

lucisa
2. čer 2011

@korcula tak to je jen a jen dobře. Fakt bych nechtěla, aby to u někoho skončilo rozvodem jen proto, že se chlap ještě ve 30 neumí postavit za svou rodinu a názor.
Já ještě zdrhnout mohla, nebyli jsme svoji, nebyly děti, když už jsou děti, je všechno o moc těžší, zvlášť když je na děti i na tebe jinak hodný, rozumíte si, tak by to byla obrovská škoda.
Drž se 😉

fidorka_m
3. čer 2011

ahoj mamky,taky mám dost šílenou tchýni,ale jak to tu tak čtu,tak je ještě dobrá, ikdyž nesnáším její rady co mám jako dělat s malým,že mu je zima,že mám dávát štávičky ap.když budu chtít poradit,tak si o radu řeknu nějaké kamarádce a né paní co rodila před 30ti lety.jinak musím říst,že manžel je v klidu a vždy se mě zastane, minule tchýni i vynadal,když přecpala malého mlíkem a ž mu bylo špatně. takže se hlevně držte a nenechte si do ničeho kecat 🙂

vymka
4. čer 2011

Ahoj holky...kdysi jsem sem už psala a věřila že už nebude potřeba, ale poslední dobou je to hrůza! 😒
Dnes byl moc hezký den...byly jsme na dětském dnu, ale zase ho narušila tchýně!!! 😠 Už nevím co dělám špatně…kamarádka ji slyšela jak mě pomlouvá ☹ První u P. bráchy a a pak u jednoho pána…prej ji nezdravím a nechci ji půjčovat malého! Jsem to nevydržela a šla za ní a řekla jí už skončí s tím pomlouváním…od­pověděla že toho mám nechat nebo začne mluvit co se dozvěděla v Kor. Neměla sem na to sílu a nechtěla se hádat před lidma, tak jsem odešla a pak pověděla P. co se stalo. On o mojí minulosti ví, takže jsem v klidu. Ale už fakt nevím co dělat…pokud P. nejde s malým k nim, tak oni ho nevidí…nestaví se u nás a ještě nikdy se nestalo že by došla a řekla že si ho vezme. Chápu že jezdí na brigádu, ale denodenně chodí kolem našeho a nestaví se za malým. Jsem z toho docela špatná neb pak vypadám na dědině jak největší mrcha která nedopřeje babičce vnuka!!!!

vymka
4. čer 2011

A ještě historka na Čarodějnice!
Dnes sme si to užily akorát mě nasr*la tchýně!!! Došly jsme na ty čarodejnice a ani nás nenechala rozkoukat a otravovala ať jí dám malého. Vytáhla jsem ho z kočáru a držela ho v náručí a ona zase ať jí ho dám a že je tu ta a ta a blablabla! Na to jsem šla s malým za kámoškou a jejím klukem a stará si pak stěžovala P. že sem jí nechtěla půjčit malého. P. jsem řekla ať matka neprudí, že sotva jsme tam došli, tak se chtěla s Lukáškem jen předvádět jaká je to starostlivá babka, ale aby došla jen tak a řekla ať jí ho nachystám že s ním půjde ven tak to ne!!! Asi jí zase brzo nadám…pi*dě jedné!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠

Sem to okopčila...psala sem to holkám k nám do diskuze.

deyana
6. čer 2011

@vymka No tvoje tchyně, to je něco jako ta moje poslední dobou i když jsme jí řekli, že jí malou někdy dáme ven, že se tady může stavit, tak nic, ale jak se někde potkáme, tak dělá, jakoby se o ni starala každej den 😀 já už se jí směju, to jinak ani nejde.. za 14 dní odjíždí na dovču tak bude zase chvíli klid od těch jejív výlevů 😀

vymka
6. čer 2011

@deyana já jí taky nikdy nebránila v hlídání a dokáže mě vytočit jak mě pomlouvá před lidma že jí nechci malého půjčit!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 Uklidňuju se tím že ji snad znají... Bydlíme totiž na dědině kde se zná každý s každým! Ji zajímá jen chlast a drby!

zdendula86
6. čer 2011

@vymka něco podobnýho jako má tchýně 😀
já jí ale Lucku nesvěřím 🤐

vymka
6. čer 2011

@zdendula86 no já taky ne!!!! A můžu se ještě jednou dozvědět že mě pomlouvá, tak se má na co těšit....p***a! 😠 😠 😠

andy24
6. čer 2011

Ahoj holky
tak koukám že nejsem sama která má tchýny pěknou kr.... 😒 Ta naše je už v duchodu ale musí prej chodit do práce aby se uživila,a prej proto nemuže hlídat.Chodí uklízet jenom odpoledne a o víkendech je doma.První dcera když se narodila tak pořád říkala já bych si jí pujčila ale ti kojíš tak to nejde,pak bylo že by u ní brečela a tet že u nich v ulici nejsou žádný děti tak by si prej neměla skím hrát.Ona by jí snad pustila samotnou ven,no prostě samý výmluvy.Když knám příjde neexistuje děti dejte babičce pusu,nebo aby se snima pomazlila.Já jsem teda ráda 🙂 Má narovinu říct že nemá zájem a je to.Příjde jednou za 2-3 měs..,a o zavolání nemluvím.Tet když měla malá narozeniny tak jí přinesla 3 přesnídávky,sušenky a to bylo vše.Taky jsem mužskýmu řekla at se mnou nepočítá že jí už něco budu kupovat.Kdyby neměla neřeknu ale je sama a má 15tis.měsíčně a pořád brečí.

fidorka_m
6. čer 2011

andy24, tvoje tchýně donese sušenky a přesnidávky, ta naše zase hrozně rozmazluje, je dost za vodou,ale kupovat si děti, to se mi taky nelíbí, vezme děcka od švagrových do obchodu a řekne jim,že jim koupí co cbudou chtít, to mi příjde dost nevýchovné, náš malý už má u ní lego a to mu je půl roku. když příjde k nám tak mi do všeho kecá, což raději ani neposlouchám, malého jí moc nedávám, jedině když spí,tak aby pojezdila po dědině, jinak je hodná, no až na ty řeči,ale tchýni si člověk nevybere

kristi
6. čer 2011

@andy24 ale tchyne snad neni od toho aby ti hlidala dite, ne? nektery zensky proste neumi byt babickou a hotovo...ja mam tchyni super a vlastni mama stoji zaprd, to si nevyberes

andy24
6. čer 2011

Kristi
vím že tchýně není od toho aby hlídala ale at pořád neslibuje že si je pujčí.Nejvíc mě štve že děti jí vubec neberou jako babičku,oni jí vlastně ani neznaj.Neumí zavolat ,a to nemluvím ani o tom že jim nedá ani pusu k narozeninám.No prostě tchýny si nevybereš,

smoby
6. čer 2011

ahoj dámy! občas kouknu a vidím, že se držíte statečně! a držím vám moc palce! už jsem tady jednou o svých tchánovcích přispívala, teď byl čas klid, ale s blížícím se létem přidám zas trošku do mlýna , bohužel ☹ na tom, že se přehnaná starostlivost tchánovců o naše žití střídá s naprostou ignorací , kdy jdeme kolem nich a oni ani nepozdraví svého syna ani vnuka, natož mě - o tom se nebudu moc rozepisovat. Bohužel 2. narozeniny našeho syna se nebešly bez výstupu tchýně, kdy přišla na naši oslavu (bydlí vedle našeho domu taky v RD, oddělená zahrada plotem) sice pozvána, ale naprosto neočekávaná ( dva dny předtím se nechala slyšet, že absolutně nemá snahu přijít, protože její manžel je v práci a bez něj ani ránu). Byla to malá oslava, 2 kamošky , dohromady 4 děcka a moji rodiče, brácha. Přítel byl v práci, ale byl na slavnostím obědu s mojí rodinou , která přijela 200km a museli jet druhý den domů, tak jsme to udělali v týdnu, kamarádky jsou stejně na mateřské, tak co...Malej dostal dost dárků dřív (pokojíček jsme mu dodělali, atd.) takže žádná velká party. Začalo to tím, že si ostentativně sedla na obrubník u posezení, že nebude rušit... tak jsem ji musela přemlouvat, aby si u nás sedla jako člověk na židli, pak ovšem největší pecku před našima - blahopřání stylem : tak jsi jistě dostal hodně dárků, ale já ti nic nedám , protože jsme ti poslali po tátovi peníze a bez těch bys žádnej dárek nedostal !! a hodně holek ti přeju . Hrobové ticho, všichni zaražení, každý přinesl aspoň maličkost, ale v jejím podání mu vlastně všichni až na ně nas--li ! Dodávám že asi měsíc před narozeninama mu dali tisícovku i přes ujištění, že všeho má dost ať mu koupí nějakou maličkost .tak jsme mu přidali na first bike, ale prakticky bysme mu ho koupili tak jako tak. Samozřejmě jsme se výběrem dárku nezavděčili, vybrali jsme blbost, dort neochutnala, všechny otrávila jedovatejma poznámkama, po cca hodině, kdy zbuzerovala všechny přítomné děti za to že moc mluví, křičí, běhaj na naší zahradě se odebrala a nenápadně vypadla. 😠 a vlastně ani hodně zdraví a sťěstí nepopřála babizna, to mi hnula žlučí, dík ,že jsem se mohla vypsat, fakt mi to pomohlo 🙂 tak promiňte za román 😅

ivavec
6. čer 2011

Ahoj holky tak nějak jsme na tom stejně moje tchýně je taky pěkné dílko přetvářka sama o sobě nemá cenu se tady rozepisovat to bych se upsala. Akorát Vám chci řííct když stojí manžel nas vaší straně tak není co řešit tchýně se stejně nezmění a jestli pomlouvá tak ať hlavu si ztoho nelámejte kdo vás zná tak ví jaka jste a ty co vás neznaj vás nemusí trápit. Tak vám držím palce ať to dáváte z nadhledem já svojí tchyni beru z velkou rezervou a vím že když má ty svoje dny tak manžel si svoji maminku srovná 😉 🙂

korcula
7. čer 2011

@smoby tak to je taky drsný☹ a proč tam teda jako lezla??

vymka
7. čer 2011

@smoby to je teda síla!!! 😕 ☹ Baba jedna jedovatá!!!!!!!!!!!!!!! 😠

zdendula86
7. čer 2011

@smoby ufff, tak to je hustý 😕 , zachovala se fakt jak ... , ještěže vás tam neotravovala dýl 😉 , možná byste se ještě něco dozvěděli...

deyana
7. čer 2011

@smoby tak to je teda mazec, to bych ji asi vyhodila, takhle kazit dítěti oslavu a dělat ze sebe kdoví co.. to je fakt něco, ta je asi zralá na blázinec, ne?

Já sem to teda asi zakřikla, včera u nás byla tchyně, sice si zase jen stěžovala na všechny a na všechno, ale chce si dneska přijít pro malou, tak jsem zvědavá, co z toho vyleze. Jelikož jsem se asi týden nevyspala, tak bych to fakt uvítala, ale její sliby, to je jakoby nic neřekla.. takže to beru s rezervou. Včera se navážela i do manži, asi hodinu. Byl v prostřenu a zmínil tam babičku, ji prej ne a že ji to mrzelo, že to říkala celá vesnice.. se nedivím když ho babička vychovala a ona se někde kur**la. Navíc teda jí říká: ale dyť to nemůžeš vědět jak to sestříhaj, co ty víš koho jsem tam zmínil. Pak zase všechno dělal špatně, nedal listí na talíř (oblohu) a tak.. tak to už jsem byla i já nas*aná, protože zrovna ona, která se chlubí jak vařila po hospodách, tak neumí ani vývar. Její jídla bez chuti se nedaj jíst ale kritizuje kvůli kravinám. Pak se svejma 150kg se začala rozčilovat, že ji nikdo nechce léčit, že prej má zhubnout, to sou teda doktoři dneska !!! ona chudák, nemůže cibuli, česnek, ale že si dělá obden smažený jídlo a k tomu kilo tatarky, čočkovku, a pak se diví, že jí je zle, to by bylo i mě. No a dědu bolí kolena, a ruce, a je unavenej, a má o jen o 10kg víc jak ona a taky mu doktor řekl, že má zhubnout, ale jak když je pořád unavenej. A že sežere na posezení celou kačenu, dvě nohavice knedlí a pak plech buchet, to jí asi divný není. Tohle ona nám říká. Fakt mě vytočila a to jsem byla v kuchyni skoro celou dobu.

sarinkam
7. čer 2011

@smoby Te nechci nastvat, ale tchyne ze sveho pohledu mela vlastne pravdu, na darek vam dala , tak co.. 😅 😵

Ja mam za sebou vikendovou navstevu tchyne, celkem to slo, privezla sebou dokonce i kachnu, ani moc nevysilovala. Když prijel jeji druhy syn ( tj muj svagr) delaly jsme s tchyni kafe a když ho svagr ochutnal, řekl, tda fuj, kdo tohle delal, co to je za kafe, tohle ja pit nebudu, je slaby. Tchyne na to, nojo, udelala jsem chybu že je jsem tam dala malo kafe. Ja na to, ne ta chyba se stala pred 30 lety. Nechapala, zato svagr se se skoro urazil

andy24
7. čer 2011

@smoby jako když vidím naši tchýny,ta samá.Akorát že tisícovku by nikdy nedala ,to by se jí klepala ruka ještě týden 🙂 K nám na narozky ani nechodí,manžel jí pozve ale ona příjde den předem a je u nás tak 15min.Mě to teda nevadí.Děti jí jako babičku ani neberou,neumí se snima ani pomazlit a o puse ani nemluvím.Děti jí vidí tak jednou za 3 měsíce a já taky,a mě to vubec neva.Jednou když jsme jí prosily jestli by nám dceru nepohlídala že školka má celý léto prázdniny a že pořebujem pohlídat jenom týden tak to bylo kecu,že si to nemuže dovolit že musí na brigádu.Mužskej byl nasr....jeho segře hlídala každej rok celý prázdniny ☹ A pak jsme se dozvěděli že v tu samou dobu si vzala dovolenou a courala s její 50letou dcerou po krámech protože ta měla dovolenou a přijela z Prahy.Tak nenaštvalo by vás to....

vally.
10. čer 2011

Jééj budu se muset přihlašovat častěji když vidím kolik mě čeká čtení.. Tchýně se vrátila z nemocky.. Nevím proč jsem psala že bude otravovat po te operaci méně - chyba.. Z pusinky vypouští jednu perličku za druhou.. Dám děti spinkat a pisnu vám nebo se z toho zcvoknu..

vally.
10. čer 2011

Tak mužu 🙂 Tchynulka přijela z nemocky a nastal problém jak jinak než s koupáním jak už jsem psala tady dřív nechtěla sprcháč no a tak jak se má umývat (nemuže se ohnout. jen sedět v nejnutnějším případě (wc) nebo ležet. No tak to vymyslela skvěle dala do koupelny židli a když se domyje že ji da na chodbu k zábradlí. Jen tak to na chodběoznámila dědovi.. Jsem vyvalila oči jestli si dělá srandu. Tak za prvé ani se nás nezeptala koupelna je společná v našem patře a dát židli k zábradlí fakt muže jen cvok když máte doma 3 letého čerta.. A ona na to že se malému vysvětlí že se na to nesmí a on tam nepoleze (ha kdyby šlo dítěti všechno takhle vysvětlit a ono by poslechlo) jenže to by to nemohl být náš prcek ten jak ho zná by viděl tu židli hned by byl nahoře a šup 2,5 metrů dolů volným pádem. Tak jsem to zatrhla.Manža se hned sní pohadal a ona začala brečet že jen co přijede davame ji najevo jak je na obtíž. Další perlička hned druhý den. Malý pořád zlobil měl svuj den D takže dělal jen bordel a naschvaly.. No a tak jsem se neudžela a šla jse pro vařechu že mu pohrozím.A jen jsem vyšla z kuchyně tak tchýně hned že ho nemám bít (podotýkám že jsem fakt jen chtěla pohrozit) že mu mám domluvit že to nesmí a že třeba nedostane bonbonek atd že ona své děti nikdy nebila. A tak jsem se neudržela řekla ji na to " a vidíte jak to dopadlo" obě její děti ji s přehledem pošlou do patřičných mezí a dcera se asi 4 roky nebaví. A víte co mi na to řekla? "já za to nemužu co snich vyrostlo" No chápete to jak to může říct matka která je celý život vychovávala? Ikdyž adoptivní přece je to jejich matka. No tak jsem zírala co z ní ještě vyleze.. A to je jen minimum z jejich perliček..

vally.
10. čer 2011

A miluju ty její kecy jak tvrdí jak ji všichni chválí jak má všechno uklizeno, perfektně ustlanou postel atd.. Včera tady taky byla. Měla tady kamaradku a ta ji prý chvalila jak má všechno tip top.. Kecala asi pul hodiny takže nechapu co tím chtěla naznačit chtěla bych vidět její domacnost když nebyla v duchodě a celý den nedělalala nic. Asi naražela na středu kdy děda hlidal malou když jsem byla dát syna do školky a jak jsem přišla ona byla nohoře sním, no a já rano nestelu postel protože když příjdu ze školky dám malou spát a tak si ještě lehnu sní. No tak asi naražela na to že jsem ještě ráno v 7 hodin neměla ustlanou postel nebo nechapu proč mi tady hodinu otom básnila.. Docela by mě zajimalo jak to máte vy? Protože po tom jejím tvrzení si připadám jak nejhorší hospodyně. Manža sice tvrdí pravý opak a že se mám na ni vykašlat že je to naše domacnost a ji se to libit nemusí.. AAAa včera mě potěšila jak tvrdila jaká je hospodyně tak jsem sní byla chvili dole (šla jsem si pujčit knižku) a na poličkách měla docela slušnou vrstvu prachu která se uričtě netvořila jen těch 14 dní co byla v nemocnici. Tak až příště bude tvrdit jaká je tip top tak vím svoje.. 😔