Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

kolibricek36
20. zář 2016

@denisula tchýně jsou různé. tak jako jsou různé vlastní babičky - mi dává kapky babi že jsem si dovolila od ní odejít - člověk si prostě nevybere a příbuzné už vůbec ne 🙂

velb
2. říj 2016

Ja mam problem s tchyni, kterymu ani nerozumim... vicemene bezduvodne ji nenavidim. Vychazely jsme ok dokud byl nazivu tchan, jak se ukazalo, drzel ji dost na uzde. Otehotnela jsem asi 14 dni po jeho smrti a od te doby je to des a hruza. Zacla hrozne resit mimino, furt neco kupovala co od ni nikdo nechtel, dlouho jsme nevedeli, co to bude, ale ona byla presvedcena ze kluk tak oproti vsemu o co jsem prosila nakoupila miminu hadry a jeste modry. No kluk to neni no.
Pak se prestehovala do bytu pod nas, nahodou byl volnej!!! A ted mam maly mimino, silene na nej sisla a mluvi zdrobnelinecickama a furt neco silene resi ale takovy chujoviny, ja uz ani nemam silu odpovidat, jako treba ze bych mela dudlik namocit do vody nez ho miminu dam do pusy, ze to je jinak suchy?! Jako wtf. A kdyz breci furt radi co s nim, pritom vi tuzku samozrejme, ja jsem s nim furt tak vim co pomuze a co ne. A ted jeste musim na par dni v mesici zpet do prace a ona bude hlidat a ja tak strasne nechci! Uvedomuju si, ze je to super mit ochotnou babicku v baraku a vim ze na dite bude hodna, ...teda ted, dokud ho nezacne vychovavat, svoje dalsi dve vnoucata furt peskuje nedelej tohle a tamto, des... ale je silene nesamostatna a resi hrozny kravoviny a dela si veci zasadne po svym, vsecko vi lip, takze kdyz reknu "na prdiky pomaha kdyz ji drzis v naruci a skaces na mici", ona ji tady jecici ve 30 stupnich hreje zabalenou v zavinovacce s horkym polstarem na brichu a na balon just nevleze ptz nekde cetla o syndromu treseneho ditete a mysli si ze houpanim na mici ji zabije, i kdyz stokrat vysvetlujem ze naopak.. a takovejch veci je milioooon, nechci ji decko vubec sverit, ale pravda je ze je to hlavne kvuli tomu jak me sejri. Co s tim, asi prd, co?

anezka22
2. říj 2016

N2co pro odlehčení; Tenhle kaktus se jmenuje " echinocactus grusonii " a je znám pod názvem "Sedátko pro tchýni". Asi nemusím vysvětlovat proč... Člověk si rodinu nevybere a bohužel chlapovu už vůbec ne... Pevné nervy holky 😉

odula
2. říj 2016

@velb no, musíte si vymezit kompetence a ona te má respektovat. To ovsem neznamená, ze všechny její rady jsou naprd. Možná ji zkus obcas vyjit vstříc. A zkus se do ni občas vžít - celkem nedavno ji umřel životní parťák coz musí bejt kurna těžký. a ona se možná snaží zase najít trochu smysl... Co ja vim. Neznám vás. Ale zkus k ni přistupovat s empatii i když te sejri... A dej tomu čas. 🙂

velb
2. říj 2016

@odula vsak ja se snazim, desne snazim.. jsem slusna akorat obcas teda zahlasim at neresi kokotiny... ale na to ze si smysl ziti nasla v mym decku jsem trochu vysazena. To ma smulu. Uz jen proto, ze to znam, sama jsem byla kdysi to dite, moje mati nikdy nezasahla a ja tam furt musela bejt a furt musela babicce volat a babicce pusinky, a ja to odmala nenavidim jakejkoli telesnej kontakt, s nikym me nenutili, jen s touhle babkou ptz ona prece ma me jako smysl zivota a to jediny co ji zustalo. Proto jsem tak odmitava k tomu pouzivat zrovna tento argument. Proc se treba neprestehovala ke svoji dceri, ta ma decka dve. A kompetence.. je to miminko, to se nepujcuje. Uz tak je mi hrozne ze musim do prace, ale jinak se neuzivime.. chci si ho uzit co nejvic, a ona si furt stezuje ze ji ho nepujcuju. Sakra vzdyt mame chvili po sestinedeli. No. Ale jak rikam, je super ze tu je a ze muze hlidat, je to bajecny, jen by mohla bejt min urputna a upnuta na malou.

odula
2. říj 2016

@velb no jasný. proto jsem taky mluvila o tech kompetencích. Musí bejt jasný, že ty jsi matka a ona babička a proto ona má respektovat tebe a co a jak chceš dělat ty. A pochopitelně že je nesmysl, aby se upínala na tvoje děcko jako na smysl života. a určitě to nesmí bejt patologická závislost... Jak říkám, neznám vás takže těžko něco říct. Někdy ty situace jsou fakt prekérní. budu na vás myslet. ono je to s babčama v tomhle celkově těžký, a ani to nemusí bejt tchyně. nevyžádaný rady atp. jsou vždycky dost nepříjemný, když jsou navíc podaný jako jediný správný řešení. tož pevný nervy.

velb
2. říj 2016

@odula yop.. a verim tomu ze ony ty tchyne to taky nemaj jednoduchy asi. Ale stejne dokazou vytocit jako malokdo :D diky 🙂 snad si to casem sedne.

nikyta159
2. říj 2016

Tak já se taky přidám. Nesnáším svoji tchýni. Ty její názory, chování, furt si na něco stěžuje, všechno dělá a ví nejlíp. Nejhorší je to, že u ní musím zatím bydlet dokud nedoděláme domeček a v lednu se nám má narodit miminko. Někdy si už říkám, jestli nejsem až moc přecitlivělá. Štve mě dokonce i to, když se zeptá, co dělá naše miminko v břišku... NAŠE!! to je moje a přítelovo miminko...Hlídá mě, co jím, dokonce mi tuhle zakázala vzít si smectu, když mi nebylo dobře, já vím, že to nemyslí špatně, na vnouče se hrozně těší a bude to dobrá babička, ale mám proti ní hroznou averzi a nevím co mám udělat proto, abych k ní přestala cítit tu hroznou nenávist...Samozřejmě, že se na ní tvářím příjemně a jsem ji vděčná, že tu můžu zatím bydlet, ale v hloubi duše jí prostě nenávidim. Podle ní špatně peru, špatně dávám nádobí do myčky, věšim prádlo, vařim...prostě vše. Mám strach z toho, co se bude dít, až tu s námi bude mimčo :D :D Nejhorší je, že já jsem taková, že jí nedokážu nic říct..budu to muset změnit...Nikdo v životě nebydlete u své tchyně ani na přechodnou dobu...je to ke zbláznění, když jste rádi za každý den, kdy ji nemusíte potkat.

shine2015
2. říj 2016

@velb sezen pani na hlidani popripade vyresit to jinak nez davani hlidat tchyni nebo te klepne...
A jinak jednat slusne a narovinu.pokud by delala svinarny ccoz mi neprijde ale neznam celou situaci,pokud ano tak omezit kontakty

shine2015
2. říj 2016

@nikyta159 az se odstehujete bude to lepsi...vydrzte

velb
2. říj 2016

@nikyta159 Ehm, jo, tak presne to jsem mela, pamatuju si zive jak mi rikala mamino a ja to nenavidela ...myslela jsem, ze to nemuze bejt uz horsi, ta moje averze ...a je to jeste mnohem horsi, co je dite na svete. Protoze se k tomu jaksi pricetly takovy veci jako strach o mimino, touha bejt s nim a davat mu vsechno to nejlepsi co muzes, touha bejt u vsech tech jeho "poprve"... ale i nalezeni vlastniho systemu jakym veci spolu delate, takovej ten rytmus, kterej se ale snadno narusi kdyz ti do nej nekdo brutalneji zasahne... no zkratka, obrn se. :D

velb
2. říj 2016

@shine2015 tyjo kez by to slo. Jenze do prace jdu abych vyresila.financni problemy a platit chuvu by bylo tedy dost kontraproduktivni... Ale zda se, ze vetsinou pujde se doma u ditete vystridat s manzelem. V rijnu jdu do prace jen na 3 dny a 2 musi hlidat tchyme... ale v listopadu snad, boze a sefe dejte, pujdou ty sluzby hodit prevazne na vikendy, takze moznaaaaaaa ze se doma jen protocime s muzem 🙂

nikyta159
2. říj 2016

@shine2015 modlim se, at je to co nejdřív 😀 sice je baracek hned vedle ní pres silnici, ale věřím, ze az budeme mít kazda svoji domácnost a soukromí, ze spolu vychazet budeme hezky 🙂

lajla
2. říj 2016

@velb ...no vidíte a jak se tchyně na hlídání hodí,asi nebude tak špatná😉

nikyta159
2. říj 2016

@velb nooo..čekají me jeste kruté casy 😀 az přijedu z porodnice a ona mi neda ani chvilku soukromí s mimcem, az se bude srat do našeho prvního koupání, do kojeni...boze 😀 😀 😀 to bude něco...my ženy musime snášet hrozny věci 🙂

velb
2. říj 2016

@lajla jo to ja rikam uz od zacatku ze je skvely ze je k dispozici... ale cast me by radsi zila v chudobe anebo sla do prace po dvou letech jako normalni clovek :D

velb
2. říj 2016

@nikyta159 vyuzij hormonalni boure v sestinedeli a posli ji nekam :D pak to muzes zpetne omluvit hormonama ale ona uz bude urazena a to co ji vyctes v ni zustane :D

shine2015
2. říj 2016

@nikyta159 heled havne nastavte hranice hned od zacatku....povolit muzes vzdy ale pritvrdit pak jde hur ;)

nikyta159
2. říj 2016

@velb poslu, protože to nevydrzim v sobe dusit, hormony zavladnou..chtelo by to trochu procistit vzduch..hlavne musím slušně, preci jen je to pritelova maminka 😀

nikyta159
2. říj 2016

@shine2015 to si plánuju, snad pak najdu odvahu..ja jsem taková, ze si vyslechnu, nic neřeknu a pak si stezuju ostatnim..jsem na tohle hrozne hloupá, ale nikdy ze sebe pri nejaky naši potyčce nic nedostanu. Nejak si to nechci k ni dovolit. To se ale musi změnit, ja vím..clovek si nesmi nechat sraz na hlavu

uzivatelkapetra
2. říj 2016

Jee jak to tady čtu, tak si říkám, že v tom alespoň nebudu sama. Moje tchyně je hrozný dirigent a je celý život zvyklá, že se skáče podle ní a jediný její názor je správný. Navíc moje polovička je tak trochu mamánek, takže se s mou neláskou a nedejbože kritikou u něj určitě nepochodím. Můj přítel je rozveden a má syna a tím, že přišla o dozor nad malým je na něj naprosto zatížená. O ničem jiném se snad nedokáže ani bavit a pořád hučí jak ho někde na městě potkala a byl špinavý, nebo měl někde díru - no já myslím, že proč ne. Jsem šťastná, že jsem toho svého dostala z toho jejich města pryč, protože kdybychom bydleli poblíž nich, museli bychom existovat jen podle ní.
Jako perličku mi jednou řekla, že doufá že už žádné další vnoučata mít nebude. No řekla jsem si, že mému děcku být babičkou nemusí, moje mamka by mu to 100x vynahradila. Nějak nad tím nepláču. Vím, že až prcek bude, určitě nic neudělám dobře (podle zkušeností švagrové).
Co mi po ní, můj přítel ať se tím smíří nebo ať ji upozorní, jak se slušně chovat.

velb
3. říj 2016

@uzivatelkapetra no to jsem zvedava, co bude pani predvadet az to vase dite prijde... :( zatim to mas dobry, ptz se s ni vicemene nemusis bavit, resp ty jeji kecy muzes tupe odkyvat a myslet si neco o pr**li. Az bude decko, bude to horsi v tom, ze se ty kecy bude snazit na nej fyzicky aplikovat, pripadne je bude na nej primo smerovat.

velb
3. říj 2016

Ja si myslim, ze casto je duvodem k averzi ke tchyni i urcita zarlivost, ja to tak treba mam. Vylozene se desim okamziku az mi dite rekne ze chce bejt radsi u babicky nez u me... straslive to obrecim, bude mi to lito, ale asi jen tech pet minut nez puknu vzteky... kazdopadne ta situace podle me nevyhnutelne prijde ptz chte nechte budu jako mama obcas bez energie na kdejakou koninu a budu se snazit o nejaky pravidla a vychovu. Na druhou stranu si rikam ze muj a manzeluv styl zivota je na rozdil od toho jejiho neupjatej, nezatizenej o miliony a miliony pravidel, ze doufam, ze bude diteti do dusledku vyhovovat lip. No.. pointa: ze vseho nejvic me sejri ze bych se mela o dite jakoby delit. Hlidani je ok, at si je u babicky, ale ne stylem ja mu kupuju hezky veci a tak na nej mam kdykoli narok, ne stylem ja se sem prestehovala abych ti hlidala a ty me ji malo davas.

verusche
3. říj 2016

@dludli já mám skvělou tchýni, miluji ji asi jako rezatý stovkový hřebík zaražený hluboko do paty 😉 😀
Od první chvíle, kdy můj milovaný muž přišel domů s tím, že má novou přítelkyni a že je moc zamilovaný, začalo peklo.
Růža (tak se jmenuje) rozjela předvolební kampaň a začala ukazovat, proč a v čem je lepší než já.
Začalo citové vydírání, úplatky, dokonce i vařit začala, dokonce se přišla i podívat na zápas mého vyvoleného, následně na ukončení sezóny, kde nás chtěl seznámit a ona mne tam nechala stát, otočila se na patě a uraženě odešla, štěkajíc na něj, že mu říká, že o seznámení s takovou nestojí.
Do toho dne jsme se NIKDY NEVIDĚLY, ale ona už přesně věděla kdo jsem a co je na mne špatně.
No, jelikož jsem starší než manžel, tak jsem si z ní nic nedělala, blbek už jsem potkala 😉
Ale on se mi trápil a to mne bolelo, je to přeci můj přítel, zamilovala jsem se do něj a ona mu ubližuje a co teď?!
Jak odhadnout, jestli podpořit a vytrvat, nebo raději jít a nezničit mu vztah s rodinou.
Zůstala jsem, tak 50:50 z hlavy obou a to už do kupy dalo slušných 100% na boj proti potvoře.
Jelikož byl ještě na střední, vzala.to z jiného konce a začala mu dávat domácí vězení, zakazovat tréninky (poznali jsme se totiž na baseballe, kde jsem trénovala děti a on hrál za A team), přestala mu dávat peníze a vařit. Mne začala pomlouvat v práci a to tak intenzivně, až i hosté kavárny si na mne ukazovali. Tak jsem si za ní došla domů, představila se jí a vše jsem jí o sobě řekla a snažila se vysvětlit. Do očí mi tenkrát řekla, že jsem tak milá a sympatická, že kdybych nebyla.přítelkyně jejího syna, chce se mnou jít na víno, kávu a.povídat si, že si umí představit, ze budeme nejlepší kamarádky.
Je Vám asi jasné, jakou radost měl můj milovaný... Jenže klid zbraní jí vydržel jen týden a pak....
Došlo to tak daleko, že se Péťa odstěhoval ke mne - je jedno, jestli u mne má být denně i s přespáním, aby se najedl a měl klid na přípravu na maturitu, nebo aby ke mně utíkal ve 23:00 po její dojemné scéně a vynervovaný. To už se mi zdálo lepší, aby žil se mnou.
Na 3měsíce od ní na snídaně, obědy a večeře + cestu do školy a z ní dostal 1000,-, což bylo to poslední a on doma prostě sbalil kifry a odešel, 4 dny před vánoci, které ona stejně trávila v Alpách bez něj, ale do dnes posloucháme, jak jí zničil vánoce a že to nám neodpustí...
A v lednu to začalo, soud o výživné a jeho věci... mne vyhodili z práce kvůli jejím pomluvám a za 3 měsíce i z druhé :-\
Soud dopadl blbě, museli jsme zaplatit náklady a dostali jsme jen 2800,- místo 3500,-, které jsme žádali. Ačkoli ona sama jeho měsíční náklady vyčíslila na 10.000,- . Ale co, byli jsme spolu a já jsem dělala všechno možné, ať se máme dobře.
Růža s námi dodnes nemluví, je zahořklá a uražená, sem tam nás pimluví, aby jako řeč nestála a dostali jsme se tak daleko, že se přede mnou je schopná v kavárně schovat pod stolek a tam dělat, že něco hledá 😀
Teď čekáme její 1. vnoučátko, jsme šťastně svoji a o tohle všechno s ní mnohem silnější a kdo ví, zda bychom spolu vůbec byli, kdyby to před dvěma lety nebylo takhle...
Vděčím jí za mnoho, počínaje mým Panem Božským konče naší maličkou a nikdy ji to nezapomenu. Vehnala mi do náruče muže snů, ač se snažila o pravý opak a já tu jen byla 24hodin denně jen pro něj, pro nás se svým otevřeným srdíčkem plným lásky.
Takže já můžu říct jen, že mám skvělou tchýni (a nestojí nás to ani nervy, ani dárky, ani povinné návštěvy 😉 )

velb
3. říj 2016

@verusche Růža :D :D ....kazdopadne hodne bizar pribeh. Ale vysledek dobrej, tchyne ze hry a jako bonus jeste pred tim nez jsi porodila, tomu rikam stesti 🙂

verusche
3. říj 2016

@velb no ona se tak vážně jmenuje... já od mala nesnáším růže, asi to.má spojitost 😀
Ale přesně, já jásám, snažila jsem se, dokonce jsem muže nutila kupovat jí kytky, být hodný, slušný, že jí to.přejde a vždy to bylo jen horší... tak co?! Mám svatý pokoj a nikdo mi nebude kecat do výchovy naší princezny 😉
Příběh je dost. Až to jednou všechno sepíšu, vydá to na knihu 😀

velb
3. říj 2016

@verusche ja mam babicku Ruzenu, a troufam si rict, ze urcita osobnostni negativa se zrejme poji se jmenem :D hlavne ze mate s muzem klid. Ale to je extrem, fakt, u nas je to podle me proste dany tim ze mi narusuje teritorium a ja jsem z toho vztekla. Navic me unavujou vecny diskuze o koninach, nebavi me desetkrat opakovat ze v cervenci fakt nebudu cpat cepici ani novorozenci, nebo ze fakt nechci koupit uz osmou zavinovacku, kua dyt ja ji musim desetkrat zopakovat i to, ze nechci caj!!! ...nastesti jakmile prekroci urcitou mez, posila ji do prdele muz, kterej tvrdi, ze na ni stejne nic jinyho neplati... (coz ma mozna pravdu, kdybych nebyla slusna a kdyz se zepta potreti, vyslala bych ji nekam, mozna to zabere) a to pak mam chvili svatej klid, ptz se tchyne urazi a nekomunikuje.

lenisek35
4. říj 2016

My máme s tchýni vztahy na bodu mrazu... Nemáme potřebu se vídat ale zároveň nám ani nevadí když se potkáme... Jsem za to ráda, protože mám co dělat se svou matkou...

sedmikraska84
6. říj 2016

Také mám stejný problém. Zrovna jsme s kámoškou debatovaly,že opravdu ty mamy tech chlapů jsou hrozne. A u nás ještě bohužel muj přítel a brzy manžel se me nikdy nezastane a hádáme se kvůli ni.Rikam si proboha co to ty ženský mamy s tema chlapama dělají. Což nich je.Ony to nevidí ale pak to vzdy odnese ta jejich žena.Mame se brát a máme 9 měsíční holčičku a mam z toho těžkou hlavu.Nesmim si nic dovolit říct na jeho maminku.Musim byt nejlépe zticha a byt ohleduplna a jak jednou vybocim tak je zle.Holky tak at se nám to zlepší 🙂diky za založení diskuse

sedmikraska84
6. říj 2016

@velb jeee no to znám. Všechno co je poprvé a i teda podruhé a skoro pořád. Koupání a ukaž jak papá a dej ji tohle a udělej tohle ja to tak dělala. Brrr -jde mi z toho mráz ☺