Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

misullka20
15. kvě 2010

o dítěti jsem uvažovala měsíc po.... ale to neřeš...
neber? když je třeba dá příteli.. a když jsi je nevemu tak ona je fakt naštvaná... a to se můžu vztekat jak chci...
nechci ty vztahy porušit, akorád by to odnesl náš vztah...

temperance
16. kvě 2010

Misullka tak si s tchyni narovinu promluv - ze jste dospeli a ze se chcete o sebe starat sami a tudiz nepotrebujete aby vas dotovala. Ze ti je to blby od ni brat penize, ze si pak pripadas jak kdybyste se o sebe neumeli postarat sami.

sirael4
16. kvě 2010

temperamence: to je dobrý nápad 😉 to zní rozumně, dospěle a nemá důvod se naštvat.

fire85
16. kvě 2010

misullka-já myslím že když by mi dávali rodiče takhle občas peníze nebo jiné věci /třeba ty peřiny/ tak bych byla jenom ráda.to přece nemůže nikdo odmítnout,nebo se to udělá tak že je používáš chvíli a pak je klidně vyhodíš,stejně dlouho nevydrží,ale určitě bych s nima tchýni nevyhazovala.pokud to nejsou nějaký šílený peřiny 20 let starý.a že jsou třeba jen za 5 stovek jak píšeš? jsou lidi co by za takový peřiny byli rádi.myslím že jsi trochu rzmazlená.souhlasím s holkama které tu psali že spíš vidí v tch.jednání pomoc pro vás.

sirael4
16. kvě 2010

fire85: já si taky říkám, že bych je vzala, a až se rozsypaly, tak bych nic neříkala a koupila si ty, co chci 😉 Rozhodně bych za ně byla ráda.
na druhé straně by neuškodilo kdyby se tchýně zeptala, jaké mají představy, když jim něco chci koupit...

helcah
16. kvě 2010

Holky já teda tchýni nemám taky ideální - bydlí s námi v domě, ale za malou nechodí, ani jednou ji nevzala povozit ven, při rizikovým těhotenství musela dojíždět moje rodina se o mě starat, když byl manžel v práci a já krvácela, nikdy se ani nepřišla zeptat, zda jsem v pořádku.......no a když čtu problémy některých (opakuji některých) z Vás, tak mi přijde, že problémy s tchýní hledáte tam, kde nejsou. Je jasný, že je tchyně jiná než vy, ale o dobrý vztah se musí starat oba a někdo tady hledá jen chyby. I když samozřejmě některý z Vás to maj teda s tchýní hrozný, až neuvěřitelný. Ale pokud tchyně někoho sponzoruje a on jí neřekne, že mu to vadí, jak to má vědět?

fire85
16. kvě 2010

sirael -máš pravdu,zeptat by se mohla,ale to už bysme po tchýních asi chtěli moc 🙂 každopádně když se vrátím k misulce,tak si říkám že člověk by měl bejt občas trochu pokornej a v pohodě.přece jí nedělá nic hroznýho,když jí chce něco darovat.
souhlasím s helčah
jinak my budeme taky bydlet s tchýní,ale bude to vlastně dvojdomek takže můžu říkat že bydlíme sami 🙂
zatím za nimi jen jezdíme,vztahy jsou ok,ale vidím je celý víkend.takhle je nebudu vidět třebA týden,když k nim nezajdu.
nám tchýně dává jído-vajíčka,nebo domů třeba řízky,a to bych nikdy neodmítla už proto že se to u nás vždy sní a nemusím vařit.

fire85
16. kvě 2010

helcah-jak jsi to zvládala psychicky? to musí být hrozný, a přitom si nijak extra na ní nestěžuješ. ☹ Jsi asi světlá vyjímka,ptz jiný ženský by jí rozcupovali na kusy-obrazně řečeno-.nemyslím tady na foru,ale obecně v životě.což je jasný,ty jsi asi taky nebyla nadšená když o tebe nejevila ani trochu zájem. 😝

misullka20
17. kvě 2010

rozmazlená rozhodně nejsem... ani nebyl způsob v mém životě abych byla rozmazlená... ale to je spousta věcí dalších... to by tady bylo na týden....
stačí kdyby řekla že nám je koupí, nebo se s námi domluvila...
spousta lidí mě tady asi nepochopilo asi...

sarax
17. kvě 2010

nazdaaaar snachy 😉
Tak přidávám další trošku do mlýna, manžel včera byl u svého dědy (otce tchýně) pro nějakou součástku do auta a děda mu začal promlouvat do duše, že matce upíráme vnoučata, že je rok neviděla, tak manžel řekl, jak to je, že může kdykoliv a budem rádi, ale že ona nemá zájem a před okolím dělá divadlo, aby jí to nebylo blbý, že kluky rok neviděla. No, děda teda koukal, ale prý uvěřil. Tak si myslím, že to babě řekne. Jsem štastná, že to manžel dokázal. A ještě taková perlička... manžovi bylo divný, že mu strýc( bratr tchýně) nebere asi půl roku telefon, tak se dědy ptal, co se děje... a děda řekl, že ten strýc oznámil všem v rodině, že dokud si to manža nedá doma (myšleno u tchýně) do pořádku, že se s ním nebude bavit. Ona prostě zmanipulovala naprosto všechny, normálně se mi kudla otevírá v kapse, jak je oprsklá. My nevíme,kam dřív skočit, máme tři děti, na všechno jsme sami - kroužky, nemoci, apod, do toho stavíme svépomocí barák a babka vyžaduje, že jí máme o víkendu vozit děti, že to je naše povinnost, že ona za nima chodit nebude, tak je rok sama svým rozhodnutím neviděla, k nám nechce a roznáší nás, kde se dá...hlavně, že švagrový se doma stará o mimino ve dne v noci, jak víte...

Jinak přeju krásné pondělí, kočkyyyy 😉

frisbee
17. kvě 2010

zdravím,holky 🙂

sarax....a to je zase jak z toho linku,co jsem semka hodila nedávno...typická manipulátorka...takže alespon víte,že to omezení styku je opravdu jediná rozumná věc,kterou jste mohli udělat,protože manipulátor se nezmění 😒

Já se taky tenkrát divila,že se k nám její rodina chová divně,jasně,že na nás nakydala....ale že ani to okolí nemyslí,že si to nějako neověří,že vysleschne jenom jednu stranu..to mě štve.

Nekaž si den,potřebuješ energii na barák,na děti,hned to hoď všechno za hlavu 🙂

helcah
17. kvě 2010

Fire85 - no dost mě to mrzí a to víš, že si na ní stěžuju, ale je to manželova matka a jeho samotného to hodně mrzí, jaká je, tak mu to nechci moc stěžovat. Je sice blbý, že za malou nechodí, ale zase když jsme spolu s manželem začínali, tak nám lezla i do ložnice bez vyzvání, a to dost často, takže si asi nevyberu.

fire85
17. kvě 2010

helcah-tak to chápu,ale koukám že jde z extrému do extrému, jednou leze kam nemá a pak zase zájem žádnej.
já sem ráda že přítel má normální mámu,v životě k nám do pokoje by ani nevlezla,když už musí tak zaklepe.ale to je vyjímečně,spíš počká až třeba přijdem do kuchyně nebo tak.nechápu že to těm ženskejm není blbý,lízt někomu pomalu až do postele.

sarax
17. kvě 2010

Fris: ahoj 🙂 , četla jsem... uplně celý ten link, je to drsný....budu ted zlá a přiznám se, že mi to trošku udělalo škodolibou radost vůči manžovi, protože ty jeho řeči - teda ze začátku našeho manželství- o jeho matce a mě, např. mi v hádce řekl: hele, mámu mám jen jednu, kdežto....,nebo: proti názoru mojí mámy nikdy nepujdu, jsem její krev, zvykni si, ona je taková, nebo : moje máma neděká nic špatnýho nebo: no a co, tak si rozhoduje no, o nic nejdeeee..... to mám v uších dodnes a jsem ráda, že se pustila i do něho, když zjistila, že manža stojí za mnou, tak nešetří už ani jeho, je to od něho trochu sobecký, že musel osobně dostat od své matky, nežli mně, jako jeho manželce uvěřil...já mu na rozdíl od něho tu podporu a pochopení dala. Vlastně nás to její chování ještě víc sblížilo, z manžela se stal chlap. Holky, držte se a přeju vám rozumné tchýně, a Tobě, Frisbee, přeju jen to nej 🙂

helcah
17. kvě 2010

fire85 - toho si važ, že máš rozumnou tchýni. Nám to naštěstí vynahrazují moji rodiče - s těmi máme oba skvělý vztah a hodně nám pomáhají. Je fakt, že mě štve, že když potřebuju třeba na rychlo nutně někam odejít tak musím malou vozit k mamce na krám, přitom má babičku a dědu v baráku. Oni ale nemají moc zájem, děda ji ani nepřišel popřát k 1. narozeninám. Když má manžel narozeniny, tak řeknou, ať se dole staví, že mu chtějí popřát. No je to divný, jako bychom tady požírali lidi nebo co....Já se tam občas s malou stavím když jdeme kolem, ale nemaj to tam přizpůsobený, maj všude na stole a na nábytku spoustu věcí, a to i léků na srdce apod, takže musím furt malou držet a zakazovat jí na všechno šahat. Ale s tím člověk nic nenadělá, s těmi vztahy, oni se nezmění, i když jsme se s manželem snažili a tisíckrát je zvali, ať se přijdou na malou podívat. No ale co mě dál štve - mají kočky, s kterýma nechodí na veterinu, maj blechy, škrkavku, tasemnici apod (to zjistili, když šli dát kastrovat kocoura na naši žádost) a běhaj po chodbě, všechno očůrávaj apod, tak to mě teda vytáčí fakt hodně. Rodiče si prostě na čistotu moc nepotrpí. Tak to jsem si postěžovala 😉

oli.k
17. kvě 2010

Misulko, podle toho, co píšeš, mi teda nepřijde, že bys byla rozmazlená nebo nevděčná. Spíš mi připadá, že si vás tchýně chce k sobě takhle připoutat, přes peníze a věci, co vám dává, i když musí vědět, že byste si je rádi pořídili sami. Dostat tu a tam nějaké peníze navíc nebo věci se možná hodí, ale pokud se člověk nedívá jen, že něco získal, tak úplně chápu, že ti to leží na srdci. Protože ona tě takhle vlastně nutí, aby ses jí cítila zavázaná nebo vděčná. Přece je naprosto normální, že když chci někomu udělat radost a(nebo) mu pomoct, tak se aspon trochu ohlížím i na toho druhého (co by se mu hodilo, líbilo atd.), a ne to řídit jen podle sebe. Přijde mi, že tchýně tě nerespektuje jako rovnocenného dospělého čkověka a to chápu, že se ti nelíbí. Já bych to asi viděla hodně podobně jako ty.

sirael4
18. kvě 2010

oli: já si zas myslím, že dospělý člověk musí tušit že si nikoho nekoupí, proto to asi nedělá...

oli.k
18. kvě 2010

Sirael, bylo by to asi logický, ale už jsem se setkala s dost dospělými, kteří používali materiální věci jako zbraň jak s tím druhým manipulovat a zavázat si ho. Ale je pravda,že tchýně Misulky to třeba jen myslí dobře, jen trochu nešikovným způsobem. My taky dostáváme věci, které se nám kolikrát vůbec nehodí, tak je prostě doma uklidím nebo podaruju dál, ale je pravda, že to nedělá tchýně takovým způsobem jako ta Misulky. Jako že bych se třeba zmínila, že jsme se byli podívat na hrnce (peřiny, kočárek...), a ona to pak sama hned koupila, aniž by se ptala, co by se nám líbilo, jakou máme představu atd.
Souhlasím s tím, co psala temperance i ty....přijmout to jako dárek (však ony se ani ty nekvalitní věci neztratí), možná má tchýně horší schopnost vcítění do druhého, ale zle to nemyslela.

sirael4
18. kvě 2010

oli: no jasně, ale tak pokud je to nekvalitní, tak si za nějaký čas koupím to co chci, a pokud to vydrží, tak taky dobře 😉 zase peníze můžeš investovat jinam...

misullka20
18. kvě 2010

oli.k - já si to taky tak trochu myslím.. podle mě to je i tak, že ona jak Lubo její jediný dítě to bere tak jako že si myslí, že když není u maminky že strádá.. přitom to vůbec tak není.. já beru to, že nám jako i budoucí babička něco pořídí a pořizuje, ale taky je to dost o domluvě.. v létě mi koupila 2 trika.. ale já je nenosím protože se mi nelíbí.. a tak no... a to je skoro se vším.. jasně kolikrát jdem spolu a něco mi koupí, nebo Lubovi, ale třeba jako když ji řeknu že si to zaplatím sama tak ne a skoro mi to vytrhe z ruky a zaplatí mi to.. proto pak s ní nerada někam chodím, protože už vím že mi to bude platit.. tak radši řeknu že se mi nic nelíbí...je fakt že od začátku se zlepšila... ale já se pak cítím méněcenná,,, žije semnou tak snad vše bude podle mě a né podle ní... ale je fakt že zas jako mi neříká udělaj to tak né tak...

misullka20
18. kvě 2010

oli.k - prostě jak je to její synáček a žil doma do 28 let tak je to asi kvůli tomu.. znáte to maminka a synáček.. naštěstí Lubo rozhodně není rozmazlený fakan... díky bohu..
ale myslím že se tro zlepší až bude mimísek a pochopí že máme svůj život a rodinu a že si chcem kupovat to co se nám líbí..
to pak radši uvítám ty peníze než věci

sirael4
18. kvě 2010

misulka20: nebo vám bude cpát pytle oblečků pro mrňouse a bude to ještě horší 😀 a než se nadějete ke koupi kočárku, už bude u ní v předsíni 😅 🙄

misullka20
18. kvě 2010

no jako to si s ním pak ještě promluvím... že nám může dát jako nějaký peníze, ale že si vše koupíme to co chcem my a to co se nám líbí... jako kdyby nám koupila nějakej kočárek, kterej se nám nelíbil, tak má smůlu!!! 😀

misullka20
18. kvě 2010

a naštěstí k ní do předsíně se nevejde 😀

sirael4
18. kvě 2010

misullka230: no v nejhorším bys jí řekla, že si v něm může vozit nákup 😝

misullka20
18. kvě 2010

sirael4 - myslím že jako v tomhle bude chápat že si to chcem vybrat sami že nám dá peníze... 😀

sirael4
18. kvě 2010

misullka20: tak sláva 😉

sarax
18. kvě 2010

No, holky, když se bavíte o možném (ne)výběru kočárku, tak si představte, jak byste se cítily, kdyby vám tchýně "provedla" toto:

http://www.stastnezeny.cz/index.asp?menu=982&re...

sirael4
18. kvě 2010

sarax: no pane jo 😅
Tady je to k pláči....vůbec bych netušila jak jednat, asi bych naoko jásala ale rozčarovaná bych byla.Na jednu stranu je zřejmé, že to tchýně myslela maximálně dobře, chtěla je jistě potěšit a slečna píše, že je to zařízeno moc hezky, takže si jistě dala i záležet aby budoucím rodičům udělala radost. Na druhou stranu věřím, že musí být čára přes rozpočet taková situace, kdy se maminka těší na chvíle nákupů....
Ale divím se, že se třeba nezmínila, jak moc se o svém volnu na nákupy pro miminko těší.... Z pohledu tchýně to naprosto chápu, třeba to ani neplánovala udělat, ale jakmile měla klíče v ruce, přišlo jí to jako geniální nápad.
Chápu obě ženy, taky by mě mrzelo, že si to nevyberu dle svého....no jenže teď už se asi nedá dělat nic, a rozbouřit si vztahy taky není řešení, takže by asi nezbývalo než se nad situaci povznést, a radovat se z toho, jak jsme ušetřili.... 😒

sambucca
18. kvě 2010

sarax: to je desne smutny, chapu presne tu maminku jak se citi, osizene ☹ v tomhle mam jasno, tchynovci rekli ze nam radi neco koupi, a zas jim nechci brat tu radost aby dali jen penize, myslim ze i oni jako prarodice maji pravo tesit se z miminka. nejspis je nechame koupit veci do postylky - perinky, povleceni,... reknu jim rozmery matrace a jaky material a barvy bych byla nejradsi - jako muze se stat ze koupi nevkusnou hruzu, ale bude to babi s dedou 😉