Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

andyalukasek2008
25. črc 2009

Byli jsme tam cca po měsíci 😅

dagina
25. črc 2009

Ruby, Damin, to mi ani neříkejte, já si pořád (asi naivně) myslím, že se to zlepší ..., fakt se snažím, spoustu věcí přehlížet, ale někdy tomu dají pořádnou ránu a vše je zase v pr... 😝 . Asi opravdu starého psa novým kouskům nenaučím...., přitom nechceme tak moc - pouze vzájemnou úctu, respekt...

Andy, tak to jo, my se asi vidíme moc často, např. tento týden to bylo třikrát 😅 , a to jsme k nim jeli my 😖

andyalukasek2008
25. črc 2009

Dagina: něco na tom možná bude. My kdysi jezdili ke tchánovcům také pořád, ale teď jsem zkusila udělat pauzu 🙂. Před 14ti dny byli oni tady, ale my u nich fakt dávno.
U nás to pomáhá, když jsme vzácní, tchýně nerýpe 😅 , jakmile se otrká a jezdíme tam často, začne vymýšlet 🙄 ... Ale je mi jasné, že jsem to teď tak pěkně náhodou natáhla, páč jsme měli toho teď moc, oslavy a oslavy, ale už to bude zase těžké🙂...

dagina
25. črc 2009

Andy, fakt to pomohlo tam měsíc nejet a pak bylo vše OK 😕 ?? My jsme u nich nebyli nejdýl tři týdny, ale fakt žádný rozdíl 😖 , mezi tím tedy přijeli oni k nám, tak možná proto 😒 .
Teď tchyně vozí u nás 🙂 , ani z toho nemám dvakrát dobrý pocit... 😔

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
damin
25. črc 2009

Já se vlastně s tchánovcema vidím - pouze při přebírání dětí. Musím říct, že po zkušenostech s ní - když má snahu na něco zavést řeč, tak se stáhnu a bavím se s ní o počasí. Protože, kdykoliv jsem se s ní bavila - vždy to použila proti mně. Teď jsem ve střehu - beru je jako manželovi rodiče, k našim dětem se chovají hezky, ale já v ně už důvěru nemám a už asi nikdy mít nebudu. Naštěstí to tak manžel bere a nenutí mě k nim chodit - chodí tam s dětmi sám. Nikdy bych mu nezakazovala tam chodit a nebo bych to nezakazovala dětem. Sice řeknu mužovi - tohle a tohle se mi nelíbí, ale rozhodni si to sám, jsou to tvý rodiče.
My máme psa vlčáka - je to naše rozmazlený tulidýlko - udělali jsme z něj psa vítacího a mazlícího, nikoliv hlídacího, ale pořád ho ke vztahu k dětem beru, že je to pes a může mu cvaknout v hlavě. Prostě děti s ním nikdy nejsou o samotě a pokud vidím, že by děti psa otravovaly - tak většinou pes zaleze do kotce, aby měl pokoj. Když jsme psa měli chvíli, tak m tchýně posílala vystřihovánky, kdy nějaký pes pokousal dítě. Oni prostě nemají zvířata rádi a nechtějí, aby jsme zvířata měli. Nesnáší kočky - a protože jim vadí, že jim lezou po plotě, tak na plot natloukli z opačné strany hřebíky - každej se tam u vrátek o ně popíchá.

andyalukasek2008
25. črc 2009

dagi: no neříkám úplně, že pomohlo, jen byl jednou klid 😅 😵 .. to zase přide, rádoby rady úplně mimo, jen čekám kdy 😎 ...

dagina
26. črc 2009

Ahojky maminy.
Asanaa, teď jsem ti jukla do alba, Filípek je brouček krásnéj, a ty míry panečku 😕 🙂 . Kočík máme podobný, jezdí skoro sám, viď 😉 , též si ho nemohu vynachválit.
Jak dopadlo koupání????? 😅 Co baba???? Moje tchyně také nerada slyší malou plakat, prý ji musí něco hroznýho být 🙄 ..., její děti asi nebrečeli nebo co 😝 .

Andy, hm, aspoň jedna návštěva proběhla v klidu, třeba to bylo tím horkem 😀 , těm našim také asi pomohlo horko, ikdyž též né uplně 😖

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jindrastraznicka
26. črc 2009

ahoj holky, jsem tu nová a taky bych se ráda podělila o tom jak mám perfektní tchyni. 😠 😠 😠 jsem po druhé vdáná a 1 byla super a tak jsem si myslela že bude i ta 2 super 🙂 🙂 stračný jsem se spletla je na zab.....tííííí 😠 😠 😠

rioko
26. črc 2009

tak tchán už vyhrožuje, prý je strašně naštvaný a tchýně říkala že se má m. připravit, že mu to prý ještě osladí. Nevím co máme čekat, ale m. je z toho smutný, že má takového otce, se nedivím, chjo ☹

sklenicka24
26. črc 2009

Ahoooooooooooooooooooooooooj kočky

no vy jste tedy toho nakecali 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 Já také namám co říct, naštěstí se s ní vůbec nevidím 😅 😅 😅 , má dovolenou, ale vůbec sem nezajde, no nééé že by mi to vadilo, ale vyhrožovala, že si přijde pro Dandu a ono zatím nic. JEn tu byla včera manži sééégra a ta zase vyprávěla, no já nemám slov, je to prostě k nepochopení, jak ta ženská přemýšlí. 😖 😖 😖 😖

As: JŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮ, BLAHOPŘEJI MOOOOOOOC, TEN JE NÁÁÁÁÁÁÁDHERNEJ, PROSTĚ K SEŽRÁÁÁNÍ, TOTO UTEKLO. MOC MOC ZÁÁÁVIDÍM, POŘÁDNĚ SI TO UŽIJ A TU BABU TAM NEPOUŠTĚJ 😉

blandik
26. črc 2009

ahojte,

tak my jsme byli pro změnu u příbuzných z mé strany - babi, teta, sestřenice - tak malému je 9M, má ekzém a celkově jí 7druhů zeleniny, 3 druhy ovoce, rýži a jáhly. A prý a't mu dám kuře z grilu a taky buchtu s rybízem a že by měl ochutnat od všeho kousíček, co jíme my - tak jsem jim řekla, jak to s námi je - koukali na mě, jako bych byla z Marsu. Jo - nejen tchýně, ale i má sestřenice, která má dvě děti a je o pár let starší než já.

K těm psům - jak tady proběhla diskuze - bylo to v souvislosti s tchánama a jejich chlupáčema a našima miminama s atopickým ekzémem anebo ohrožených alergií - tam je styk se zvířaty nežádoucí:o) Takže vše ok - Sarinkam 🙂

K nám taky nechodí - už jsme je snad tři týdny neviděli (tedy jen na chvilku na ulici, protože nám museli předat nějaké hřiby a při tom povýkládat, jak to je uvšech lidí kolem s miminy a němá výtka trčela ve vzduchu). Až mám pocit,že bych je měla pozvat k nám 🙄

andyalukasek2008
26. črc 2009

blandik: naše rodina zase chce cpát malému to samé co Tvá a párky! Bojuj a nenechej se odradit, prostě říkej ne, ne a ne.. Je to časem přejde, prohlásí Tě za střelenou a úzkostlivou matku, ale dají pokoj 🙂...

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kveta
27. črc 2009

Rioko, to sa bude ešte zhoršovať. Možno padnú aj reči, že nie je viac ich syn a že ak sa odsťahujete, tak už ho nechcú nikdy vidieť, a podobne. Takýto typ svokrovcov to robí často. Ale bacha, potomkovia takýchto svokrovcov často rodičom napokon ustúpia... tak dúfam, že máš muža pevne na svojej strane. Kedy sa sťahujete?

rioko
27. črc 2009

stěhujeme se v sobotu a už abysme fakt byli pryč, on si na mě asi tchán otevřeně nedovolí, já jsem ses ním nikdy moc nebavila - myslí si, že je pán tvostva a všichni z něho padnou na zadek, přitom je to tlustý páprda v usmolených teplákách který má obě ruky levé - tchýně celou zimu topí v kotli, ryje zahradu, trhá ovoce, seká trávu a všechno, tchán se stará jen o včely které ho baví a jinak se nechá obskakovat, sám si neudělá vůbec nic. Nejhorší je, že tchýně prostě si ho tak naučila a teď si stěžuje, ale neměla si to nechat líbit. Prostě všichni jsou z něho posr... ale já ne. Manžel to čekal, ale byl smutný celý večer, přeci jen je to otec který jde fakt proti synovi a jeho matka s za něho - za syna nestaví

sklenicka24
27. črc 2009

Assa: jj, já jsem také ráda, díky bohu, ale ťuk ťuk, nechci si to zakřiknout 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Rio: držím pěstičky, ať vám to dobře dopadne a vy budee rychle pryč. Pořád na vás myslím, já bych se asi z toho teroru zbláznila, jsem strašný cholerik. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

rioko
27. črc 2009

sklenicko24 díky, já jsem docela snášenlivý člověk, ale tchánovi jsem šla vždycky radši z cesty aon si pak stěžoval tchýni, že se mu vyhýbal. A co jako, to jsem se mu měla klanět a já nevím co jako ostatní? Víš, všichni na něho nadávají, nikdo ho nemá rád, ale nakonec ho poslouchají a bojí se ho - a co jim může přitom udělat, m. řekne že ho vydědí, že už tu nesmíme a kdesi cosi, ale není stejně o co stát. barák on zdědil po rodičích a od té doby do něho nedal ani korunu, nic nevymění - když prší, musíme dávat mezi okna ručníky, aby nám sem neteklo, ale on je nechá m. jenom natírat, ale že by je vyměnil, nebo cokoliv jiného, to ne. Přitom dům na m. nenapsal, ta proč by on do toho peníze dával, když to není jeho. Tak dům jde pěkně z cenou dolů, chátrá a za těch x let než tchán umře to bude potřeba komplet zrekonstruovat a kdy bysme my na to pak vzali peníze. To si radši jak to půjde vezmeme hypotéku a koupíme si něco svého a budeme splácet dřív.
On si prostě myslel, že tady má m. přivázaného, že prostě ten dům a to že by ho někdy mohl třeba dostat ho tu utáhne, přitom nám i tchýně dávala najevo - bydlíte tu za inkaso tak budete dělat co my říkáme. A tak to fakt mělo fungovat, naoraganizovali práci, neptali se co máme v plánu a enom to m. nařídili. A on aby se nehádal šel...a já byla nasr... a pak jsme se hádali - a to zas slyšela i tchýně, protože ta slyší všechno a pak m. říkala, jak se k němu nechovám hezky...prostě furt dokola. Ještě 5 dní a tady mě už neuvidí

kveta
27. črc 2009

Rioko, uvidíš, aké to bude krásne, keď budete mať svoje súkromie. Vydrž, holka, vydrž. Už sa len 5 x vyspíš a pôjdete preč. 😝

rioko
27. črc 2009

kveto však jo, já bylím jako das, hlavně tady nechci nic nechat abysme tu nemuseli. mě nebude vadit když tchýně občas ohlášeně přijede, ale tchána vidět fakt nemusím

kveta
28. črc 2009

Rioko, už sa len 4 x vyspíš... 😉

dagina
29. črc 2009

Ahojky, ani není moc nakecáno, že by už daly tchyně pokoj 😕 😀 ?!

Rioko, ti spadne kámen ze srdce až od tamtud vypadnete.

Blandík, vy se také tak dlouho nevidíte s tchánovcema??
Tak to asi jen já přeháním ty návštěvy 😠 , ale jim se i to zdá málo 😖 .

luucia
29. črc 2009

Pomooooc, tchýně asi půjde od ledna do předčasnýho důchodu 😲 😲 😲 😲 😲 to jí tady furt budu mít 😠

dagina
29. črc 2009

Luci, to mě čeká asi za 2-3 roky, to budu mít zrovna druhé (doufám), né že bych nějakou pomoc neuvítala, ale zrovna od ní... 😖 , když je situace taková jaká je.

luucia
29. črc 2009

Dagi, no právě 😝 ale ona si prý možná vezme svýho tatínka z důchoďáku domů, tak se třeba bude starat o něj..kéž by 🙂 ale myslím, že spíš ne 😒

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luucia
29. črc 2009

asan, tak to tě lituju...pár dní po porodu a je u vás furt navežená 😝 😝 😝 my tenkrát přijeli z porodky, já úplně KO, pže malá tu poslední noc vůbec nespala a jen jsme zavřeli dveře, tak zvonek, že se jde na malou podívat 😠 doma bordel, jsem taky myslela, že mě klepne, trčela tam 2 hodiny a já si nemohla ani vybalit 😠 malá v autě z porodky hned usla a spala i doma a ona furt vymrzovala, kdy už se vzbudí, že chce vidět jaký má oči 😠 já byla ráda, že spí a ona tohle 😝 😝 😝