Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

tarra27
13. zář 2012

@zirafka82 to je jasný, že tě to štve a mrzí.....ale musíš to využít ve svůj prospěch....a partner musí videt, že ty jsi jiná, lepší .)

neboj, to bude dobrý,.,..to tě ještě naštve víckrát.....

🙂 ale hlavně že máš super manžela - podle mě lepší varianta, než mít super tchýni a za manžela blbce :D

zirafka82
14. zář 2012

@tarra27 To je fakt....a tchýně změnila evidentně taktiku......rozhodla se přijet na moje narozeniny....můra jedna 🙂.......Ale malá má teď evidentně separační úzkost, tak třeba jí ještě chviličku vydrží a tchýně utře nos 😀.......

tarra27
15. zář 2012

@zirafka82 🙂 prosím tě, jednou je to stejně babička a jestli to je č*za, tak stejně ji bude navádět a kdesi cosi, ale pamatuj, že TY jsi matka a ten vztah prostě máte uplně jiný....a hlavně - já být Tebou, neřeknu proti nim před dětmi (myslím hlavně v budoucnu) nic proti nim....sama to taky tak budu dělat....protože až budou říkat oni, tak když je malá, tak nemá rozum, ale jak vyroste, otočí se to proti NIM a ty budeš ta, která je hodná/dobrá, protože na babi nikdy nic neřekla a ona proti tobě ano a pak to to dítě uvidí samo a bude tě bránit a zastávat se tě....

pokud někdy uslyší, že jsi proti babi, tak už to nebude takové podle mě.....ony děti když jsou malé, tak z toho enmají rozoumek a nechají si kdeco nabulíkovat, ale jen co trochu vyrostou, udělají si vlastní názor......a pak vrtá hlavou, proč ta babi je taková....

jenje nech at přijede, bud na ně milá, at manžel vidí, že TY jsji jiná než ona a že ses přes vše přenesla....prostě že jsi lepší a že on si vybral správně 🙂

zirafka82
15. zář 2012

@tarra27 já bych to tak ráda udělala, jsem zvědavá ale, jestli to zvládnu 🙂.....

tarra27
15. zář 2012

@zirafka82 🙂 holka, celý život se musíme snažit, pokud s nima chceme být 🙂

evaviki
19. zář 2012

uaaaaa, holky, potrebujem sa vypisat a postazovat.. moje tchyne je celkom ok (v porovnani s vasimi), dokonca ju mam rada, o to viac ma mrzia niektore veci.. Maju chatu, na ktoru manzel strasne rad jezdi, ma tam znamych a je to naozaj krasne miesto.. ale chata je desna.. nevadi mi, ze je stara, dicne dispozicne resena, kuchyna je 1,3mx1.3m - fakt vyklenok, max pre jednu osobu.. mame tam svuj pokojicek, takze aj sukromie.. Ale je tam spina.. a spina fakt hnus.. do sprchovaciho kouta syn (4lety) ani nevleze, od malinka jeci, ze tam nechce, ze se boji.. ja tam uz taky nevlezu, obite kachlicky, pod tym plesen, na tom penova podlozka, fakt komplet plesniva.. v kuchyni vsetko spinave, polepene, nejen nadobi, ale aj dozy na mouku, cukr a pod.. pred rokem sme tam vyhodili kakao z roku 1987!!!!! Asi po hodinovom presvedcovani, ze to uz opravdu neni dobre.. Minuly vikend sme tam boli sami, tak sme to poumyvali, vyhodili par hrnickov a poharov, ktore boli obite a zevnitr cerne.. Sklenicky tam su nove z Ikei, plus sme vyhodili stare houbicky, redeny jar, hnusne handry.. a dnes mi tchyne volala totalne ubrecena, ze co sme si to dovolili, preco sme to vyhodili a pod.. ze ona nechce nove sklenicky, jej proste nevyhovuju (dovod nema, len jej nevyhovuju) a pod.. nakonec hovorila s manzelem, ten jej povedal, ze tam teda jezdit nebudeme, ze sa boji, aby tam maly neco nesnedl plesnivyho a nemal pak problemy.. kompot pry je rozvareny, ale plesnivy neni (merunky, co se zdrcli a na vrchu su pokryte cerno-bilym povlakem - ak uz toto neni plesen, tak nevim) a pod.. vo finale mm na nu krical, co on nedela.. mne jej je na jednu stranu lito a mrzi ma to.. ale proste spinu neznasam..

tarra27
19. zář 2012

@evaviki to bych tam taky přestala jezdit....v takovývh podmínkách to prostě nejde...

jestli je to její chata, ok, at si tam je ve špíně atd, když ji to nevadí a vyhovuje...ale nejezdilabych tam.....a nebo jela s tím, že si zabalím svoje jídlo i krabičky, hrnečky a konvici s čajem a pojedeme tam ráno a večer se vrátíme.....a max přespíme venku na zahradě....ve stanu

kitinka76
19. zář 2012

jéé, to je prima téma!!! Vždycky je dobré vědět, že v tom není člověk sám 😉 mojí tchýni už se povedlo rozvést mému manželovi první manželství, ale naštěstí v našem případě bydlí tchýně od nás skoro 100 km, takže její podrazy nemají tak katastrofický dopad

evaviki
19. zář 2012

@tarra27 njn, toto navrhol aj manzel, ze nadalej budeme jazdit na otocku.. je to cim dal horsi, ked bol Sebik mladsi, nechodila som tam vubec, v chate sa chodi v botach (co chapu), takze chodit po 4 tam nemohol, lezat tiez nemal kde.. pravidelne sme sa kvoli tomu hadali, ze som stale posuvala termin, kedy tam uz budem chodit a aj spavat (maly mal navyse nocne mory, takze spat s nim kdekolvek mimo domov bolo pre mna dooost nepohodlne).. a teda tento vikend prehlasil, ze sa to tam musi zmenit, ze ma chape, ze uz sa to hnusi aj jemu.. ale po dnesnom telefonate je zmena vylucena, tak je z toho smutny.. ☹

kitinka76
19. zář 2012

@evaviki do takové chaty bych dítě taky vzít nechtěla 😖

tarra27
19. zář 2012

@evaviki hlavěn že máš podporu v manželovi....to je staršně důležité...a neboj, ono to napětí časem povolí, ono to "vykrystalizuje"....neboj .)

koffen
21. zář 2012

Ahoj holky, to jsem ráda, že jsem narazila na tohle téma 🙂...je "prima" že má někdo jiný podobné starosti ☹. Moje tchýně je 70.letá vdova, která neustále něco vyčítá, ukazuje jaká je chudinka, jak se musela kvůli příteli obětovat..ta její neustálá péče, to je na pobl..., tchána, co umřel neustále pomlouvá, jak jí z ničim nikdy nepomáhal, nedával peníze a on chudinka musela chodit uklízet, aby mě na přítelovi ozdravovné pobyty apod...fakt už toho je až až..teď máme 13.m. dvojčata a co předvádí, když jsme s ní je hnus. Nenechá ty holky vůbec dýchat..neustále kolem nich skáče, pomalu nesmějí udělat krok, aby jim nestála za zadkem..je vystresovaná a to jen z toho, aby někdo neřekl, že je špatná babička...už jsme jí řekli 100x , aby se takhle nechovala, ale to nemá cenu...chjo, nejhorší, že přítel za mnou nestojí a neustále se kvůli tomu dohadujeme..tak jsem si alespoň trochu ulevila..ale stejně mi asi nikdo neporadí, jak se proti tomu obrnit ☹

tarra27
21. zář 2012

@koffen musíš se přestat hádat s partnerem...vím, že je to na bednu, ale jinak budeš ty ta nejhorší....dvojčátka nech, at jim je za zadkem, ted jsou malá, nemají rozum, ale časem jim babi poleze krkem, neboj .) máš výhodu, že si stěžuje, protože pokud ty se udržíš a nebudeš to delší dobu komentobvat, partner ji přestane bránit a poelze mu na nervy ona....uvidíš...

je to těžké, ale podle mě jeidná šance....když na ní něco uvidíš, budeš mu to řpedhazovat, bude mít snahu ji bránit...

smudlinka2019
21. zář 2012

Ahoj holky,taky se přidám do diskuze.Teda já nemám takovou tu typickou tchýni,která dává rady,jak se má pečovat o jejího synáčka nebo něco podobného,mám úplný opak 🙂 Moje tchýně je typ mámy,která upřednostňuje jen dcerušku,protože to je její věrná kopie se vším všudy.Mýho chlapa nemusí jenom proto,že je to kluk.Dokonce mu před naší svatbou řekla,že ho nikdy nechtěla,že chtěla holku.No nedokážu si představit,že bych tohle našemu synovi jednou řekla.No ale není to všechno.Když mu bylo asi 22,odešel bydlet sám,protože máma měla milence a pořád se ho snažila nějak uplácet,aby to tátovi neřekl,i když o tom už všichni věděli.Bydlení sám s kamarádem nezvládl a táta ho vzal zpátky domů.No a co neudělala jeho matinka.Sebrala se a odešla k milenci a svedla to všechno na to,že si ho táta vzal zpátky a on se vrátil domů.Když mu bylo 14,tak měl vážnou bouračku,napálil to do avie.Měl díru v hlavě,ochrnutý byl na levou půlku těla a dávali mu minimální šanci na přežití.Nakonec se z toho díky bohu dostal,i když má z toho epilepsii(kterou má ale pod kontrolou),na levou nohu se mu špatně chodí a levou rukou nedokáže nic moc udělat,protože tam má něco s vazama.Ale když vemu,jakou mu dávali šanci na přežití,tak dopadl dobře 🙂 dokonce prý co je se mnou,tak už na tu nohu chodí líp,tak snad to tak je 🙂 no ale abych se k tomu dostala,jeho matinka prý jednou prohlásila,že by byla radši,kdyby to nepřežil 😒 za tu dobu,co jsme spolu jí už několikrát dal šanci,aby byla mámou,ale pokaždý si to podělala.Když jsme spolu začali,vůbec se s mámou nestýkal,nakonec jí tedy šanci dal,ale jak mu řekla,že ho nikdy nechtěla,tak to už od tý doby nepřekousnul a má to v sobě.Teď v dubnu jsme se dozvěděli,že se nám konečně povedlo to naše štěstí.Jeho máma měla 30.dubna narozeniny,tak se přemohl a poblahopřál jí i s oznámením,že bude babička.Volala mu potom a úplně brečela,jak je šťastná a takový,jenže to byla zase jenom hra.Psal jí pak tedy ještě jednou k svátku matek,že už má drobeček i srdíčko a že je zdravý.To mu ještě odepsala,že to je dobře a že je ráda.Za chvilku už bude konec září a ona se sama ani neozvala.Nezajímá jí ani syn a ani vnuk.Jo a to jsem ještě zapomněla na to,že mě úplně nesnáší,protože jsem se jednou neudržela a napsala jsem jí,že si před svatbou hrála na mámu a teď na syna kašle a že tchána manželka se k němu chová víc jak máma,než ona.Je mi jedno,jak se chová ke mě,jestli mě má ráda a nebo mě nesnáší,ale už jsem se nedokázala koukat na to,jak ubližuje jemu ☹

tarra27
21. zář 2012

@smudlinka2019 to co tu popisuješ je staršně smutný....nicméně máte svůj život a ted mimi atd....vykašlala bych se na ní a vůbec jestli s vašima vycházíte na pohodu...ona se ochuzuje....a aby se manžel donekonečna snažil....bych se na to vyprdla...

moje tchýne taky miluej svoji dceru, ale podstrkává ji navíc mému partnerovi, celý život jim vštepuje do hlavy že nejprve oni dva a pak partneři,...protěžuje od sestry syna....oproti naší dceři....nemá se tím ale smysl zabývat....stejne se to nezmění...

vy si zařidte svůj život a vyprdnete se na ní....

koffen
21. zář 2012

@tarra27 Dík za radu 🙂..trochu jsi mi pomohla 🙂..já vím, že bych to neměla řešit, komentovat ty její keci, ale ono mi to prostě nejde. Myslím, že pokud to budu v sobě dusit, jednou to zase bouchne..takhle už jsem se jednou držela a držela jazyk za zuby..no ale teď máme děti a je to opravdu hnusný a dost se jich to týká...taky už jsem si říkala, že jí nechám ať děti tahá, skáče vedle nich jako pejsek..ale ono je to i pro okolí dost divný..když jsme venku, lidi na nás koukají, jako na cvoky, že jí nic neřekneme, že se chová, jako kdyby to byly její děti..měli jsme totiž takovou sešlost, kde bylo cca 20 lidí a všichni nezávisle na sobě řekli, že je to divný, že bychom jí měli něco říct, že ty děti fakt nemají vůbec žádný prostor ke zkoumání a objevování nových věcí neb ona jim to nedopřeje a tomu se mi nechce přihlížet. víš, nechci aby to bylo tak, že ona si prostě může dělat co chce a my s tím nic neuděláme, jsou to naše děti...je chakt, že po tý oslavě, kdy to přítel slyšel i od jiných lidí, tak jí trochu promlouval do duše...no ona se nasr.... , tak doufám, že to třeba bude trochu jiný. Až je bude jednou hlídat, tak budu docela trnout strachy...nedokáže totiž zkrotit ani psa, kterého má...to jak se teď chová k dětem je pro mě nejdůležitější..potřebuju vědět, že se o ně dokáže postarat a že z ní mají trochu respekt a ne, že jim všechno dovolí a oni jí neposlechnou a něco se stane...já vím, žeto takhle může působit, že to přeháním, ale jsem už z toho vyšťavená...

smudlinka2019
21. zář 2012

@tarra27 ona je švagrová pomalu to samý,co ona.Si pořád myslí,že bude u bráchy na prvním místě a nedokáže pochopit,že má manželku a bude táta.Už od začátku,když jsem nedělala to,co chtěla ona a řekla jsem svůj názor mě neměla ráda.A jak zjistila,že manžel dává přednost mě a to hlavně proto,že vidí,že mám pravdu,tak to už na ní bylo moc.Byla zvyklá,že jakmile jí jeho holka nesedla,tak si začala vymejšlet a on se na tu holku pak vykašlal,ale u mě jí to nejde.A to ještě teď o mě začala vykládat,že jsem kurva 😀 no nevím,si asi myslela,že tomu chlap uvěří,když ví,že za celou dobu je můj druhý a já na to jedno nikdy nebyla 🙂 ale jsem jim na jednu stranu vděčná.Tolikrát nám dělali problémy a snažili se nás rozeštvat,dělali i problémy před svatbou,ale my jsme jim dokázali,že se opravdu milujeme a všechno jsme překonali 🙂 a hlavně jsem teď ráda,že čekáme maličkého a chlap se v něm už teď úplně vidí 🙂 a jak píšeš,je mi jedno,že se o malého nezajímá.Pořád lepší,než aby jí byl dobrý jen do doby,než bude mít dítě její dceruška.Bylo by to pak u nás taky takový

tarra27
21. zář 2012

@koffen tak já tě celkem chápu....ideální by bylo, aby takových situací bylo víc - aby partnerovi řekli ostatní, že to normální není, protože od tebe to bude jako tak, že jsi zaujatá a že proti ní něco máš...

já se nedivím, že ti to vadí, taky mám mimi a budeme mít ted druhé a já teda držím v rodině silně to, že prostě já jsem matka=nejprve já a pak až babičky a to na obou stranách...vedu k tomu i partnera, že nejprve rodiče a pak prarodiče....a nemysli si, taky to bylo těžké, hlavně když jsme neměli děti, měl pořád snahu je bránit, neviděl to co jsem viděla já, nechtěl se hádat - což nechce ani ted a nechci to ani já, ale řekla jsme, že už odmítám dělat ustupky, že je to pak vždy tak, že my uděláme ustupek, snažíme se a v závěru je to pak uplně blbě....je to fakt těžký....já mám výhodu, že naši bydlí 30km od nás a jeho rodiče 240km.....ale narovinu, kdyby bydleli poblíž, bylo by po vztahu.....

tarra27
21. zář 2012

@smudlinka2019 ony ty segry jsou někdy jako postižený....já je nechápu, taky jsem se těšila, že je jeho sestra jen o tři roky starší než já...ale to jsme nevěděla, co je zač - manipulace, navíc s maminkou(tchýní) vědí jak na něho a jsou jedna ruka...nemysli si, já si užila svoje...navíc mu podstrkávají syna od sestry, šel dokonce za kmotra a kmotříček sem, to je kmotříček...samozřejmě šel ji i za svedka, musel s ní být od rána, v kostele mě odřízli...a když jsme řekli, že čekáme mimi...ty byli na odstřel a ted druhé tak taky, máme teda obě holky(druhá zatím v bříšku) a tak je alepson těší, že nemá syna zatím, nicméně ti řeknu, že je to uplně jedno, s malou se mazlí, je to jeho princezna, hraje si s ní, vymýšlí vše možné a to od mala,....je to jeho mazlínek....a všichni včetně syna od sestry mají utrum :D navíc, dali jsme ji jméno po něm...

takže zase na druhou stranu, je lepší, když je tchýně s ní taková č....než aby byly přesladké a dělaly komedie a na oko se snažily, jako to dělají ty moje....někdy jim to ujede to jo....

koffen
21. zář 2012

@tarra27 Tak to je asi trochu podobné...pořád, že je stará..no pořád jí brání..já mám rodiče o 20let mladší a hlavně jsem ze 4 dětí a přítel je jedináček...on už nikoho jinýho nemá a já to chápu, že je to máma, i já se nechci hádat, chci klid a chci, aby holky měly v budoucnu babičky rády, ale bojím se, že to tak nebude..moje rodiče všechno respektují a když udělají něco co se mi nelíbí, prostě jim to řeknu a je klid..ale u druhé strany to prostě nejde. To se máš, že jsou takhle daleko, my máme oboje cca 20km..+ tchýni celé léto na chalupě, kde jsme ještě ani jednou za 6 let nemohli být sami...taky se obávám, že to už dlouho nevydržím a vztah zkončí..no uvidíme 🙂

tarra27
21. zář 2012

@koffen podívej, máš děti....a pokud je jinak chlap v pohodě....pořád je to lepší varianta než aby byla tchýně super a chlap dement....na druhou stranu - jestli ji je 70, kdo ví jak tu bude dlouho.....

musíš na to jít jinak, ty musíš být vždy ta dobrá....a tak na ni bud milá a říkej ji to hezky, aby na tebe nemohl chlap nic říct...a sem tam mu řekni bokem, že tě to mrzí, že to tak máte a že se snažíš a on musí videt, že to tak oparvdu je....

smartbear13
21. zář 2012

Ahoj holky,koukám, že v tom nejsem sama🙂 Moje tchyně je hodný člověk,chápu, že se chce starat o svého syna a tak dále..Ale dere mi nervy, že denně večer volá a zoufalým hlasem se ptá, jestli je manžel v pořádku...? Párkrát mi už ruply nervy a řešila jsem to doma,pak ale vypadám jako největši magor samozřejmě já🙂))

smudlinka2019
21. zář 2012

@tarra27 tak jeho ségra se na oko snaží dělat dobrou sestřičku před tatínkem.Ona tak byla vychovávaná,že má pravdu,je vždycky ta chudinka a taková.Taky s chlapem dokázala dost hýbat,ale pak jsem přišla já a šla hold stranou no.Takt o je hlavní,že pořád má na prvním místě svoji malou a brzo už druhou 🙂 no hele,ona je taky nasraná,že budeme mít kluka a kord,když se dozvěděla,že se bude jmenovat Mirek po chlapovi a ještě k tomu je Mirek i jejich táta a on je z toho úplně posranej 🙂 ale je mi takových lidí líto.Jde jim jen o svoje štěstí a nezáleží jim ani na štěstí lidí z rodiny.A hlavně mi jich je líto proto,že ony jak vidí,že my jsme šťastný,tak už jenom proto ony nejsou 🙂

tarra27
21. zář 2012

@smudlinka2019 já ty segry ale fakt nechápu...místo toho,aby se snažily a byly na pohodu.....je to smutný...

tarra27
21. zář 2012

@smartbear13 co an to napsat no...nejlíp mu nic neříkat,...jestli to je pouze tekefon večer....

smudlinka2019
21. zář 2012

@tarra27 přesně tak,je mi jich vážně líto.A to máme termín porodu 27.12. a tchán s nevlastní tchýní chtějí,abychom se tam všichni tak 25.nebo 26. sešli.No švagrová bude nadšená 🙂 hele,ale hlavně že my jsme šťastní a to je nejdůležitější 🙂

zizala79
21. zář 2012

@koffen zkus se nad to povznést, uvnitř tě to bude pořád štvát, ale zkus to vytěsnit. během roku je vídáte každý víkend? jestli jo, tak je to blbý, ale třeba by to šlo nějak omezit, rodinný výlet, srazy s kamarády, atd. a to s tím povznesením... vím, že to zní jako fráze, ale my se doma už o tchýni nebavíme, rezignovala jsem, nemá to smysl. je to prostě matka otce mého dítěte a když jsem si představila, že budu se synem sama a neuvidí tátu nebo někdy o víkendu (protože jsem byla taky ve stavu, kdy jsem si z různých důvodů říkala, jestli by nebylo lepší odejít od něj pryč), tak jsem se z toho vyléčila. já jsem udělala párkrát scénu jak z nějakýho špatnýho filmu, jednou kvůli tomu, že nám chtěla u nás doma po nedělním obědě, kde byla i moje máma umýt nádobí. my se s mámou chystaly na procházku s kočárem a jí měl muž odvézt domů. a ona si stoupla ke dřezu, tak jsem jí slušně požádala, ať to nedělá, pak jsem jí důrazně řekla, že si to nepřeju, protože je na návštěvě a pak ještě jednou a pak jsem na ní řvala, ať toho laskavě nechá (ona se mi mezitím na moje žádosti a upozornění smála do obličeje) a práskla jsem dveřma a klepala jsem se ještě asi deset minut... a od té doby (říjen loni) jsem ji viděla asi třikrát? a naprosto mi to vyhovuje. protože ty její řeči fakt nemám zapotřebí, vnuka vidí, když tam s ním jde MM a já už se chystám na setkání, ke kterému asi brzo dojde, a nacvičuju, jak se zamyká pusa na zámek..... to jen k tomu, že je fakt asi dobré nemít ji jako téma hovoru, jen někdy a jen opatrně a hlavně věcně argumentovat, netahat do toho city nebo nějaké staré "křivdy", na péči o děti by snad tvůj muž měl slyšet!

tarra27
22. zář 2012

@smudlinka2019 já bych tam takhle před termínem nešla....ale ted to neřeš, ono kdo ví jak to bude, třeba už budeš v porodnici 🙂

tarra27
22. zář 2012

@zizala79 naprostý souhlas...

a v závěru - ona se snaží, chce ti přece pomoci s nádobím a ty jsi ta špatná, že zbytečně vyvádíš....nic, děláš to správně, pusu na zámek, myslet si svoje....a usměv 🙂 i za cenu, že by ti do smíchu nebylo....a když už něco, v klidu říct, že si to nemyslíš,nerozvádět téma...a doma max říct v klidu manželovi...

rasounek
22. zář 2012

Ahoj. Já jsem na tom podobně. Sice to ještě není moje tchýně nejsme totiž ještě svoji, ale je hrozná a její dcera k´tomu taky ... mám s ní taky problémy s oběma. Ale už jsem si za těch 7 let zvykla ... 🙂