Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

supina
18. únor 2009

To je blbý, když nerespektujou a nedodržujou tvý zásady.. Je těžký jim pak někoho svěřit (ať dítě nebo psa) Ale říká se, že děti chápou, že některý věci můžou jen u babičky.. Ten muj zatím ne 😉

petrajah
19. únor 2009

Mám tento týden nachlazený kluky u babičky a dědečka, za což jsem vděčná, protože bych s nima musela být doma já. Ale tráví den u počítače a hrají nesmyslný hry. Když jsem jim navrhla, že by si mohli hrát chvilku trošku smysluplnější hry, tak se babička kluků zastala, že nastříleli hodně bodů a ona tolik nezvládla. Tak jsem prohodila něco gemblerech a nemělo smysl něco řešit.Tchýně se netají tím, že jí třeba celý dopoledne zabere střílení slepic, stahuje si jiný varianty této blbosti a pak jí svěřte děcka. 😒
A ještě jedna věc. Včera mně strašně mrzelo, že přede mnou chválí od švagra kluka (4r), což taková chvála je mně docela jedno a stěžovali si na našeho Míše(5), protože měl po obědě spát, ale neusnul a byl protivnej. Nedivím se. Netají se, že mají oblíbenýho Marečka od švagra, oni bydlí s nima, ale mně to začíná být nepříjemný a na zážitky s Marečkem, který nám tak rádi líčí, nereaguju, nesměju se jim, i když toho malýho mám ráda, ale díky nim, začínám mít alergii. Je to normální? 😨

blahovka.cz
19. únor 2009

no supi,me jde spis o to,ze mi nevadi rozmazleni,ze je vezmou casto na pohadku,ci tak,ale ne,ze kdyz mamka a taka reknou cokoladu ne,tak,ze babi s dedou pujdou a daji se slovy - rodicum to nerikaje,to teda,ne.no musim rict,co si pamatuju z detstvi,tak i co nasi rikali,ze tam nejaky rozmazlovani nebylo a taky jsme milovali babicky a dedy...

jak rikam,poznala jsem s ni spoustu spatnych zkusenosti,ja blba se tak snazila a ono ji to nebylo dost dobry,tak uz tak blba nejsem 🙂

supina
19. únor 2009

blahovka: na jednu stranu si pamatuju, že mi babička s dědou dovolili všechno - i dobroty a nemyslím, že bych byla rozmazlená, ale na druhou stranu, taky by mi to vadilo - zajímavý je, že u našich asi míň 😵 Jsem moc ráda, že jsem tu našla zpřízněný duše, protože už jsem začala přemýšlet nad sebou, jestli jsem tak moc zaujatá nebo je tchýně fakt jedlá 😅

blahovka.cz
19. únor 2009

supi,presne takhle jsem taky premyslela,kde je chyba u me,no jedna by se nasla,ja mam vyridilku a doma me ucili se o problemu bavit ( neho ututlavat ) a rikat svuj nazor,jenze tchyne je takova ublizena lan,ta se dovedla i rozbrecet,kdyz si myslela,ze jsem nerekla" Dobry den " 😖
je petru to mas teda trpelivost,ja myslim,ze by melo platit co rekne rodic,a kdyz rekne pocitac ne,tak ne - to je preci podrejvani vasi vychovy? 😲 😖

supina
19. únor 2009

Taky už si od ní nic nenechám, ale ze začátku to bylo krutý - bála jsem se jí něco říct - jak říkáš taky hned brečí.. zkoušel to teda přítel, ale podal jí to trošku jinak a už to bylo 😔
Podrejvání autority nijak nezabráníme, stejně si to podle mě budou dělat po svým.. Oni jsou přece starší, zkušenější, vychovali tooolik dětí, atd.. 😠

petrajah
19. únor 2009

Taky mám vyřídilku, už párkrát jsem na ni vyjela, až jsem se lekla, co to ze mě vyjelo. Ale tchýně je splachovací, směje se vám do očí. Prostě na zbřinkání.
Jenže u mě se to bije s vděčností, protože když potřebuju, tak pohlídají (nemoc apod.) Ale babička počítač bere něco jako super věc a nad to není. A tento týden hlídají děcka i od švagra, takže to asi není lehký. Ale S..E mě to!! 🙄

supina
19. únor 2009

To je blbý, že jsi na nich závislá. To já ne, všechno si raději udělám sama než abych se jí doprošovala. Bydlí cca 12 km od nás a jezdí sem v sobotu tak na hodinku. Nedej bože, když si dovolíme být na výletě (nikdy nevíme, kdy přijede), tak pak právě pouští slzy. Ale já nehodlám celou sobotu sedět doma a čekat až přijede.. 🙄

petrajah
19. únor 2009

To máš dobrý, ale se třema dětma jsem ráda, že mně někdo pomůže, protože děcka neonemocní najednou, ale pěkně postupně, takže bych byla klidně 3 týdny doma a to si nemůžu dovolit. Upustila jsem od služeb v nemocnici, abych si zvládala vypravit děcka do školky, školy a odpoledne jsem taky s nimi. Tím pádem babičku nepotřebuju. Když jsou děcka zdravý, tak se s tchýní nevidíme 3 týdny, nebo se k nim stavíme v neděli na kafe.To stačí.
Ale dělala jsem naschvály, věděla jsem, že tchýně má jít na masáž k sousedce, a tak se určitě na chvilku staví k nám. Schválně jsme odešli na procházku a pak jsem byla stíhaná telefonama, kde jsme!!!! Proč nezavolá, když k nám míří, jak to mám vědět? Máme s děckama svůj program, ne? 😎

supina
19. únor 2009

To mě napadlo až později, že s jedním dítětem jí nepotřebuju a se třema by to bylo horší 😅 Ale stejně si nemyslím, že by mi pomohla. Je pro ní problém sednout na autobus v týdnu - přece nebude jezdit autobusem. Nemá snahu pomáhat - ona se jezdí mazlit a je jí jedno, jestli potřebuju pohlídat. Taky mě vytáčí, když si chce malej hrát sám a ona ho otravuje, ať si hraje s ní, když za ním přijela - asi se z toho má pos..t, že mu někdo přivezl babičku 😠

petrajah
19. únor 2009

😀
Ona naše děcka nepotřebuje, má doma stejně starý děcka od švagra, takže k nám nejezdí. Má to cca 3km na kole. Když se jí zeptám, proč nepřijede, tak je to k nám prý daleko, ale o 100 m je obvodní doktorka, tak to u ní je 2x týdně. Ale to je ta její lenost, kterou jsem už popisovala. Radši bude střílet slepice....
A na rozdíl od tvé tchýně si moje s dětma nehraje, když "za nima" přijede, tak se nehne od stolu a hlavně vydávat rozumy, roznášet drby, dozvědět se něco, to je její.
Jo, a včera si hráli na Austrálii. Tchán svařoval ve sklepě a chytlo dřevo. Půl hodiny hasili. 😅

blahovka.cz
19. únor 2009

haha supi - jsem se ted zasmala,ta posledni veta o hrani me pobavila,totiz tohla same bude delat i ona,uz psa nuti aby se s ni mazlila,vetu at ji necha,kdyz si nechce mazlit jsem pouzila mnohokrat

jo k tomu breku,ja jsem to rikala manzovi,ze jen tak hraje na city,jednou se s ni hadal.ona natahovala,ale manza neubral na intezite,a najednou jak kdyz utne - prestala natahovat,zjistila,ze je ji to prd platny

jak jste psaly,ze nezabranite tomu,ze si budou babicky delat co chtej,moje mamka je supr,je to moje kamoska,tam neni problem,u tchyne chci nejdriv videt,ze umi dodrzovat nase pravidla,pak teprv muze dostat kocar na drncani,ale je fakt,ze budu pracovat z domova,takze mi starost o stonani,ci tak odpada

no ja mam rodit na prelomu cervna-cervence cisarem,ona si prej pak chce vzit tyden dovcu - mi to hned nedoslo - jsem se ptala manzi a proc jako???no pak jsme se zacali smat 😀 si mysli,ze se k nam nakvartyruje,nebo bude chodit denne 😀

jsem sestra(asi stejne jako petra)-tak se nejak pece o mimi nebojim,pri praxi si to kazda nejak osaha,tak poporodni peci snad zvladnu sama (a kdyz uz,tak mam manzu a mamku)

nerikaly jste si nekdy jake budem jednou tchyne? 😀 😀 😀 😀

supina
19. únor 2009

Já jsem si říkala, že budu výborná tchýně 😀 Vychovám svý snaše parádního chlapa, který bude pomáhat v domácnosti. Nebudu jí do ničeho kecat. Myslím, že to dodržím, protože když mi naši dělali něco, co se mi nelíbilo - když jsem byla malá - říkala jsem si, že to svým dětem dělat nebudu a já si to pořád ještě pamatuju! 😎 😎

petrajah
19. únor 2009

Abych pravdu řekla, tak nevím, závisí to na tom, jestli budeme v jednom baráku. To se asi s nikým nesnesu. Hned po svatbě jsme byli sami a fakt si nedovedu představit soužití dvou rodin v jedné kuchyni.Samozřejmě, že kdyby nebyla jiná možnost, tak pomůžeme, ale radši ať jsou děcka samostatný. Ale rozhodně chci pomáhat s dětma, vzít je ven, do Zoo, třeba na pár dní, pokud o to budou stát, ale brát si dovču, když snacha bude z porodnice doma, tak to fakt ne 😀 Ještě k tomu s jedním dítětem - to jsem se pobavila! Takysi chtěla moje mamka brát dovču, když jsem přijela z porodnice a zeptala jsem se proč !?! Pochopila.

supina
19. únor 2009

Dvě rodiny v jednom domě nikdy nedělají dobrotu a jak říkáš - společná kuchyň je zabijárna. Už teď nesnáším, když mi někdo leze do kuchyně - myslím do skříněk 🙂 My bydlíme v bytě, takže soužití s mladýma nehrozí (to je sranda, synovi je 1,5 roku 😀 😀 ) Tu dovolenou taky nechápu. Přítel si jí vzal, ale to mi přišlo strašně fajn a takový, že to vyplynulo ze situace - měla jsem císaře, tak jsem byla zbitá a když chodily ty nedočkavý návštěvy, aspoň jim vařil kafe, když jsem třeba kojila..

petrajah
19. únor 2009

To jo, táta doma, to je v pohodě, ale aby prvorodičce pomáhala tchýně, to je tak na zhoršení zdravotního a stavu a poporodních komplikací. 😀
Při třetím dítěti jsem se bála příjezdu z porodnice, protože jsem předpokládala, že z bytu udělají kůlničku na dříví. Předpokládala jsem správně. Tady bych pomoc uvítala, ale zase aby se mně někdo "cizí" promenádoval po baráku, to ať nás radši něco sežere. Byla jsem po porodu fit, tak jsem pomaloučku dávala vše do pořádku. Ale tatínek se postaral, to je důležitý a odmítal pomoc od všech. 🙂

blahovka.cz
19. únor 2009

no holky,ona by si to nase mrne nejradsi odnesla sama domu,kdupujem byt a muse predelat,bude tip top do porodu,tak jsme vtipkovali,ze kdyz to nestihnem pujdem k nasim,nebo k nim a ona at ji dame miminko a my zustanem na garsonce - jjeee jeste me nepadla jedna vec co miluju a bude to problem,ona si silene rada neco privlastnuje,ona rada tim rpovokuje,je schopna rict psovi behem minuty:no ty simoje zlaticko,moje lasecka,muj milacek 😠 😠 😠 to mi leze na nervy

no svy rodice mam rada,ale nebydlela bych v jednom baraku ani s brachou,natoz tchanovcema 😀 😀

supina
19. únor 2009

To já s bráchou klidně. Teď jsi mi připomněla - jedný kamarádky tchýně si myslela, že kamarádka jen porodí a ona pak bude s dítětem doma 😲 Přitom jí nic takovýho ani nenaznačovali..

petrajah
19. únor 2009

blahovko, s tím fňukáním tchýně, to je úžasný. Nepřipadá ti jak malý děcko? Když vidí, že si toho nikdo nevšímá, tak přestane. Komediantky!!
Vojta odjel loni na 14 dní na tábor, jak už jsem psala, babička je třeba nevidí i 3 týdny, ale to začala doslova řvát: " Úúž hóó táám nééposíílejtéé! Mně se póó něm stýýskáááááá!" Normální hysterka.Chvilku jsem na ní zírala, co se jí stalo, pak jsem se jí začala smát. 😀

aneta15
19. únor 2009

Ahoj holky
to jsem se zase po dlouhé době pobavila, mě včera tchýně řekla, že jak přestanu kojit tak si malou vezme na víkend, tak jsem jen blbě čuměla ale vevnitř se to rvalo 😠 nikdy bych jí dítě nesvěřIla ani na hodinu, všechno dělám špatně, hlavně co se týče jídla - rvu do ní chemii- skleničky, protože jsem líná uvařit, kojím místo abych jí dala rohlík 😠 , protože její děti v půl roce už normálně jedli, brrr Chudinka moje malá, když k nim přijedeme přilepí se na malou jak pijavice, nemůže si ani hrát, protože si musí všmat tchýně někdy mám pocit, že nemůže ani sama dýchat, fakt trpím za ni .. jo a já jsem zaujatá a HODNĚ

supina
19. únor 2009

aneto, to se máš na co těšit, přeju hodně trpělivosti. Pijavice je výstižná 😀 u nás je to taky tak. Vždycky po její návštěvě malýho vydrbu - nesnáším, když z něj cítím její pach 😝
petro, asi bych se taky smála 🙂

amelie001
19. únor 2009

Holky,hlásím se do klubu.Moje mamka se jenom směje když jí říkám o tchýni....

supina
19. únor 2009

Moje už jen soucitně poslouchá..

amelie001
19. únor 2009

No tchýně mi přinesla tedka naposledy krásný košilky na miminko(podle ní),akorát je to starý,zažloutlý a moc to nevoní.

petrajah
19. únor 2009

supino 😀 😀
aneto 😀 😀
Já jsem dneska v práci nic neudělala, připadám si jak gembler, tchýně dneska musí škytat. Musím se psychicky připravit, za chvilku jedu za ní pro kluky, to jsem zvědavá, co se zase dělo. Doufám, že pro změnu nevybuchli, mají kotel na dřevoplyn.... 😝
mějte se, jdu se starat o rodinu. 🙂
Amelie - moje mamka se taky směje, protože ji strašně těší, že nenadávám jí. Přímo tetelí blahem 😀

aneta15
19. únor 2009

tak to máme stejný, chodím brečet ke svojí mamce a vždy tchýni zdrbnem a mě se trochu uleví, musím si udělat nějaká pravidla, já mám jestě babičky a dědy a můj manžel taky, malá je první vnouče a pravnouče ze všech stran, a všichni si mysleli, že porodím a oni se budou střídat u dveří a malou vozit a vychovávat a mě možná dovolí kojit...6 babiček a 6 dědečku, tak jsem se po porodu sekla a nikomu kočár jen svojí mamce, která musí chodit křovím aby ji naše četné příbuzenstvo nepotkalo a nechtělo taky 🙂 když si představím ty 70 sátileté stařecky co mají dost práce sami ze sebou jak skáčou s kočárem pod auta....samozdřejmě jsem ta nejhorší, moje babička mi řekla, že jsem opičí matka...tak nevím 😀

amelie001
19. únor 2009

navíc první vnouče,se divím že jí malý nestojí za víc jak za staré hadry,a jak se narodí,tak tady bude pořád vylepená,bude dělat scény,když jí nebudu chtít malého půjčit.Ona scény dělá už tedka kvůli kravinám,tak nevím co bude dělat potom.

amelie001
19. únor 2009

Manželovi jsem řekla,že si nepřeju už tedka aby u nás každý den seděla,jak se malý narodí,že chci mít klid,navíc si sní nemám co říct.

aneta15
19. únor 2009

amelie - my bydlíme v bytě a prostě nemám zvonek a když chci mít klid tak si vypnu mobil a říkám, že spíme nebo, že jsme nebyli doma a už mi přede dveřma stopovalo dost nezvaých návštěv..pohodička

supina
19. únor 2009

Tak to mě babičky a dědové - moje a přítele - akorát tak nadávaji, že tam ani nezajdu - jednou týdně je málo. Asi nemám co na práci a budu jen jezdit po návštěvách.. Naštěstí se ani nenabídli na ježdění s kočárem (je jim 75-80) až teď, ať jim ho tam prej dám.. Ani náhodou, všude se jim válí prášky a teď vás pobavím - moje babička stazila syna tatrou - chtěla dělat, že na něj najíždí a nevyšlo jí to. Naštěstí si jen sednul na zadek. Tak to mi stačilo 😀
Holky, dneska mě to fakt baví 😀 😀