Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

berenika39
28. říj 2009

🙂 🙂 🙂 🙂 , a pak že nerostou🙂)).

Ani já si na tu svojí nikdy nestěžuju - to, co nemáme na 100% ve shodě pramení prostě jen z toho rozdílu věku. A to se dá snadno přejít, respektovat, vysvětlit. V zásadě je to ženská, která ví co chce, má velkou rodinu a má jí ráda, máme podobnej nematerialistickej pohled na svět. Nepotřebujem věci, ale zážitky. Takže se není o co dohadovat. maximálně kterým autem vyrazíme na vejlet a jestli na dva nebo na tři dny🙂)))

Jsem ráda, že jsi napsala,jsem trochu chtěla, aby se ozval i někdo, kdo má tchyni normální ženskou, kdo napíše,že se dá plno věcí řešit jinak, než nepůjčením vnoučat nebo totálním zpřetrháním vazeb.

jituskak
28. říj 2009

já se Senji musím teda zastat. Tuto diskusi sleduji, ale tak nějak nemám čím přispět. Nebo jsem si zvykla 🙂 Ono je docela těžký akceptovat člověka, co několik let je proti tobě, dělá ti naschvály a vymlouvá synovi... Já to zažila a až před svatbou se to zlepšilo a pak jsme byla schopná jí to odpustit. ovšem, nedá se to zapomenout. To se pak může snažit přetvařovat jak chce, ale prostě ta averze tam je, ať chceš nebo ne.

iris
29. říj 2009

Senja, stojím za tebou...mně tchýně dělá to samé...a ještě víc 😒 Až na to, že mě před narozením malého měli rádi a po narození našeho syna se ke mně začali chovat jako k nesvéprávné osobě ☹

berenika39
29. říj 2009

to nemělo být hlasování o tchyni senji 😀 😀 😀 , taky jí přeju, aby měli klid a mohli si dělat věci po svém,
prostě jen že někdy to vypadá jako neřešitelná situace a později se nad to člověk dokáže povznést.

Tak senjo, taky stojím za tebou!!!! 😉 😉 😉

ia.
29. říj 2009

já bych to jen shrnula.....
berenika a já to bereme tak, že některé z vás už jsou alergické na jakékoliv slovo od tchýně a kdyby to řekl, kdokoliv jiný, tak už se nad tím nepozastavíte, ale protože to řekla ona, tak je to špatně. Samozřejmě je bez debat, že spousta z vás to fakt nemá lehké, myslím že každá ženská nese špatně, když ji někdo pomlouvá, zvlášť když je to úzká rodina, ale holky, nejhorší na tom je, že vy se tím užíráte, myslíte na to, štve vás to, trápí a přitom ostatní kolem vás jsou v pohodě.
zatímco my se snažíme na tom negativním vidět trochu pozitiva (jak psala berenika o generačním rozdílu, a teplo-zima, u nás je to podobné), ale překonám to a hotovo. Taky mě občas tchyňa s...e, ale je to matka mého muže, která z něho udělala úžasného zodpovědného chlapa a já měla to štěstí, že jsem ho potkala, je to babička mého syna, která ho miluje i když někdy jinak než bych chtěla (a to jsou ty problémky jako čokoládky,není málo oblečený? , neměl by už jít spát? není mu teplo/zima, neměla bys ho nechávat plakat...atd.
Ale jaké my budeme jednou tchýně? Já osobně preferuju, aby mi raději snacha do očí řekla, co jí na mě vadí, než abych viděla vnoučata a svého syna jednou za měsíc pět minut a já nevěděla proč mě snacha nesnáší....

ale chápu, že některé tchýně jsou opravdu "kousky", že se to fakt nedá ani po dobrým. To pak opravdu nezbývá nic jiného než to zaříznout. Ale s plnou podporou manžela. Páč pak to vede akorát k rozvodu....já měla takovou "skorotchýni" s mým býv.přítelem a musela jsem se s ním rozejít, hlavní důvod byl jeho matka...

berenika39
29. říj 2009

ia., tak o tom mi vyprávěj. moje první manželství skončilo po dvou letech, jasně že to mělo víc důvodů, ale ten nej....nej....byla tchyně. Takže já vím, o čem se tu píše. Bylo mi dvacet. Už jsem to tu někde psala, měli jsme s manžou nějak dohodnutý výdaje, já něco, on něco. Já měla mateřskou, on plat. Měl dávat mamce na nájem, kromě jiného. A oni se spikli, on jí nic nedávl - aby měl ty peníe jen pro sebe, na pivo a koníčky. Mě nechali v tom, jak chudák vydělává na živobytí. Já platila to, na čem jsme byli dohodnutí. Prostě podraz. Pak mi začala lézt do věcí, pomluvy, všechno špatně - i jídlo po mě dochucovala, ale bohužel - manža byl mamánek a táhli to spolu jen oni dva. Tak jsem vypadla a myslím, že si toho ani nevšimli. Syna vídal jen tak jednou měsíčně a kolem pěti let ho viděl naposled. Jsou cizí lidi.

Takže u mě holky pochopení s babiznama máte!!!! Ale asi to chce zestárnout, aby člověk měl střídmější pohled na některý věci.

Pořád říkám - respektovat základní věci ty vaše jezinky musej!

dagina
29. říj 2009

berenika, a jak ty jezinky k tomu máme "donutit" 😅 ????? Si nedají říct ani po dobrým, ani po zlém, všechno hrozně řešej, a kdo na to má mít při prckovi náladu????? V kom už má člověk mít podporu když né v rodině? 😠 Tak holky poraďte už 🙂 .

ia.
29. říj 2009

je to těžké, holky, chápu vás. Pokud nefunguje komunikace a zdravý rozum, tak je všechno špatně... 😔

hancas
30. říj 2009

daginko---ta mě zase včera zvedla mandle jsem myslel aže ju pošlu do oných míst a naplnou hubu ji vše řeknu

tomasek06
1. lis 2009

Ahojky holky! Dneska mě tchýně zase tak naštvala, že vám to musím napsat. Jsem z ní úplně na nervy! Tomášek bude mít tři roky, tak v sobotu máme oslavu. Dneska jsem jí volala, ať příjde a ona mi řekla, že nedorazí 😠 Že prý jsem ve vážném zdravotním stavu a potřebuju klid. Podotýkám, že mám jen nohu v dlaze. Tak jsem jí řekla, že to je její vnuk, tak ať dělá jak myslí a že jinak všichni příjdou kromě jí. Zdá se vám to normální? Mě teda ne 😠 Ale chybět mi nebude a přemlouvat jí taky nebudu.

hancas
1. lis 2009

tomášek-----kašli na ní neboj ona si to rozmyslí a nakonec dorazí a bude fnukat jak jí bolí noha...a pokud nedorazí tak to neřeš ahlavně si nenech zkazit oslavu přece nějaká ježibaba ti jí zkazit nemůže nebo ano??držím palce

tomasek06
1. lis 2009

Ona je zdravá, tu nohu v dlaze mám já. Proto to nechápu. Ona nedorazí je pevně rozhodnutá. Jen mě zaráží, že se jedná o jejího vnuka. Ježibaba je teda pořádná 😀

tomasek06
1. lis 2009

Ona je totiž proti tomu aby se ty narozeniny slavily. Kvůli tomu, že mám nohu v háji. To ale přece neochudím malého o oslavu ne?

iris
1. lis 2009

Tomasek06, kašli na ní...já si pamatuju, že tchánovci nedorazili ani na vítání občánků...protože by švagrová plakala, že nejeli za ní 😠 Švagrové bylo 26...

hancas
1. lis 2009

jsou to prostě zmije které plyvou jedy a hodně jedovatý než být taková já tchýně at mě radši odstřelí v životě bych nikomu tak nekecala do života,když vím jak je to hnusné!!!já mám taky nervy dnes mají přijít a to zase bude

tomasek06
1. lis 2009

Jo jo jako by jste mi mluvili z duše 😀

daisy1
1. lis 2009

tak já mám tchýni v poho, horší je to ve vlastních řadách 😀

tomasek06
1. lis 2009

Tak to máš velké štěstí 😉 Já bych svojí tchýni vraždila 😠

aleachim
1. lis 2009

tomasek, to ta se teda má, když předpokládám, že vlastní matka je horší než tchýně. Nezlob se na mě, ale tvá tchýně musí být fakt hrozná, když má strach o tvé zdraví. To je rovnou na ostřel.

tomasek06
2. lis 2009

Moje tchýně je opravdu na zabití, to máš pravdu aleachim 😉 I můj manžel začíná mít na ní pořádné nervy. Čím je starší, tím je to horší. Třeba když je u nás doma, tak nám pořád nakazuje, ať oblepíme topení molitanem, ať si malý nerozbije hlavu 😀 To jsou malému tři roky 😕 A takové příhody, bych tady mohla psát do nekonečna.

tomasek06
2. lis 2009

A co se týče dárků? No hrůza!!!! Nikdy se nezeptá co má koupit malému, nebo nám! Malému koupí vždy jednu novou věc a pak donese zabalené samé staré krámy!
A nám s manželem nekoupila nic nového ani nepamatuju! Vždycky dotáhne zabalené věci staré snad jak je ona sama! A pro malého nakupuje zásadně oblečení jen v sekáči a to totálně strašné. Vždycky mi řekne, že jestli to nebude mít dobré, tak ať si to rozstříhám na hadry, že za 5 kč hadru nekoupím 😝

tomasek06
2. lis 2009

Jo a jednou jsem na narozeniny od ní dostala troje kalhotky takové ty bombarďáky co nosila moje babička a zástěru 😝

tomasek06
2. lis 2009

Ještě jednu přidám. Jednou koupila malému kupodivu nové kalhoty. Koupila je ale ve velikosti na 5 leté dítě, tak nohavice zahla a zašila. Pak odpárala všechny nášivky a ozdoby, pásek v kalhotech nechala, ale kovovou přesku dala pryč. Když jsem se jí zeptala, proč to tak zničila, tak mi řekla, že aby to neměl těžké! Jak to bude mít oblečené.

tomasek06
2. lis 2009

Sorry, že vám tady pořád píšu, ale potřebovala jsem se z toho vykecat. Můj mozek už to nezvládá 😀

nikes
2. lis 2009

holky, já teda nevím, ale proč máte neustále pocit, že nám nebo našim dětem musí prarodiče něco kupovat. Je to jejich dobrá vůle a rozhodně to není žádná povinnost. Děti se přece mají těšit na babičky samotné a né na to, co jim přinese.Tomasek, nezlob se na mne, ale podle toho, co píšeš to ani tvoje tchýně s tebou nemá moc lehké.

tomasek06
2. lis 2009

Ty si myslíš, že to je jako normální? To si mě vážně dojala. A rozhodně jsem jí to nikdy neřekla. A dárky k Vánocům a na narozeniny jsou myslím samozřejmost a ne dobrá vůle.

tomasek06
2. lis 2009

A malý se rozhodně na tchýni netěší. Má z ní už trauma a pořád před ní utíká. Pořád ho totiž pronásleduje a nenechá ho jít ani samotného na záchod 😠 A co pět minut se ho ptá nechceš na záchod, nemáš hlad, nemáš žízeň. A to už leze na nervy i jemu.

nikes
2. lis 2009

Já si myslím, že dárky na Vánoce nejsou samozřejmostí. A to, že k Vám nechce přijít kvůli tvoji noze mi připadá taky normální. Já bych taky nešla ke svoji mamce na oslavu, kdyby měla nohu v dlaze. Přemluvila bych ji, aby to odložila. A to, že jsi ji neřekla , co tě trápí je taky špatné, nemyslíš? Jak má tchýně vědět, že ti něco vadí? Třeba ji taky něčím štveš a proto k Vám třeba nechce přijít. To třeba nepřipouštíš? Naše sousedka chodí za svými vnoučaty zásadně když tam není snacha. Jenže ona je skoro pořád doma, takže taky moc příležitostí nemá. No a nechodí tam proto, protože její snacha ji neustále všude pomlouvá,jaká je hrozná, ale do očí ji nikdy nic neřekne.

tomasek06
2. lis 2009

Jenomže ona je taky dospělá a když jí něco vadí, tak to má říct taky nemyslíš? Ty asi nemáš tak strašnou tchýni ( a to ti závidí ) Jinak tu oslavu narozenin nechápu, bude jí dělat manžel a příjde celá rodina, jen ona musí být vyjímka. podotýkám její dcera s manželem a její další vnučkou. Nezlob se na mě, ale zlomená noha není žádná tragédie, abych musela odkládat narozeniny od mojeho synáčka.

tomasek06
2. lis 2009

Jinak takový názor má i můj manžel a jeho sestra s celou rodinou. Všichni víme že je totálně mimo všeho dění. To chceš tím zastáváním mé tchýně říct, že my jsme všichni vlastně jí ubližujeme a ona je normální jo? 😕 😕 😕 To asi nebude chyby v nás nemyslíš?