Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

trinity1973
19. pro 2012

@ratata závidím ti tu tvoji tch. i když má asi taky na plno věcí jiný pohled,tak nebude asi uplný jelítko. Víš jak kolikrát závidím kamarádkám,jak třeba berou i tch. na dovču apod.
Včera mi tch poslala krem na detskou prdelku,prej at nekupujem ten drahej,ze ona jich ma doma habakuk..poslala mi indulonu,modrou a 5 let proslou. Nafasovala jí ještě v práci.Že prej nejlepsi krem a klukum ji tim taky mazala. Pisu ji sms,ze tim se zadek nemaze a ba co vic,ze je prosla a ona mi zpet napsala,ze to neva,ze je prosla,ze mam vymackat jen tu vodu,ktera z toho vytece a pouzit,tak jsem ji napsala,at ji pouziva ona sama ,odpoved zpet byla,ze jsem nevdecna a ze nam pomaha ,jak muze,ze by se rozdala apod...Třeba trha zeleny rajcata a že si je mame dát na okno,ze dozraji.nebo kupuje 20 kg mouky , cukru a vubec,vsech potravin ,treba v akci. pak z toho pece a vari a kdyz clovek vidi,jak mouka neni ok,ze to presyje a brabrouky vyhodi,tak se ti zvedne zaludek a to mi pak jeste posle koláč... Víš a takových příhod my máme miliardu..
U nich ve sklepe jsou komíny potravin,konzerv apod..tak tam prezijem i ten konec sveta
😀

kitinka76
19. pro 2012

@trinity1973 s tchýní na dovču?? páni to bych musela být sebevrah!!!
já jezdívám s mojí mamčou a berem vzdycky všechny vnoučata (nejen moje děti ale i bráchovy) a moje mamča letos navrhla, že by jsme mohli jet všichni - s mým manželem, bráchou a jeho ženou. Tak jí říkám,neblbni!! Myslíš že chtějí trávit dovču s tchýní??? Tak se napřed urazila a pak uznala, že v rámci zachování relativně dobrých vztahů se na to vybodneme 😀 😀 😀 😀

kitinka76
19. pro 2012

@trinity1973 a dr. mi na malou taky doporučil indulonu, tuším červenou... ale ne prošlou 😀 😀 😀 😀

zelva
19. pro 2012

Hi hi, s tchýní na dovču bych nejela ani kdyby mi jí zaplatila. Nejlepší tchýně je taková, která bydlí 300 km daleko 🙂 Bohužel ta naše bydlí kousek od nás.. 😝

lucyda
19. pro 2012

@zelva presne 300 km daleko 🙂)) taky ji mame kousek a travime s ni skoro kazdou nedeli ...

anetka1701
19. pro 2012

holky mně je upřímně někdy těch tchýní i líto :o( Oni si vychovali dle svýho nejlepšího vědomí a svědomí synáčky a pak, když to dokončili, si synáčci našli (v jejích očích) pěkný semetriky, který nedají na jejich rady a snahu, zakazují jim vidět se s vnoučatama a navíc se k nim chovaj hnusně... Taky jsem jedna z těch semetrik, ale občas se snažím na to všechno dívat se tchýninýma očima a upřímně si říkám, že to má fakt těžký... Na druhou stranu si za 99% toho, jak se k ní chovám může jenom a jenom sama :o( jenom to nevidí...

zelva
19. pro 2012

@lucyda No to já mám zase takový typ tchýně 🙂 , která se neozve co je rok dlouhý. Zní to ideálně, jenže já mám manžela celý den v práci, dvě děti a okolo sebe nikoho, kdo by mi pomohl, když je nouze nejvyšší. Jako když jedno děcko marodí, tak aby mi někdo aspoň šel ven s tím mladším. Takže se jí bohužel musím doprošovat ☹ Ona by ty děti nemusela vidět vůbec, stará se akorát sama o sebe. Je v důchodu a chodí si akorát s kámoškama a nebo se válí na gauči. Že by jí napadlo alespoň jednou za uherák se zeptat zda něco nepotřebuji a nebo jednou za uherák sama od sebe pohlídat, to jí ani nehne. Je to ochechule 😝

zuza01
19. pro 2012

Tak koukám, že jsem na tom relativně ještě dobře 🙂 U nás tch. už pochopila, že mi nic proti mému přesvědčení nevnutí, sice s tím má problém a odevšad slyším, jak si na mě stěžuje, ale to je mi jedno. Teď zas společně s mojí mamkou najely na předhánění se v dárcích k Vánocům. S oběma jsem se domluvila, co kdo koupí. Ani jedna to nedodržela. Jen se předhání, kdo víc a větší dárek. Mojí mamce občas vysvětlím, že do některých věcí nemůže mluvit. U tchyně to nechávám na manželovi, ale ten to prostě nedokáže...
Jen tchyni nemůžu něco zapomenout... když byly malé 2 měsíce, onemocněla. Obvinila mě, že je to tím, že se o ni špatně starám, mám nakažené mléko a podobně, ani to nechci psát. Nejhorší dny v mém životě a takhle mě podpořila. Předložila jsem lék. zprávu, mou vinou to rozhodně nebylo. Malá chytla nemoc pravděpodobně od jiného dítka z rodiny, které ovšem s naší malou navštívila pouze má tchýně... nikdy jsem jí to nevyčetla, i když jsem strachy o dceru málem zešílela a ona mě jen a jen obviňovala. Prostě už to mezi námi vždycky bude.

ratata
19. pro 2012

@trinity1973 tak to je dobrý 😀

elvira
19. pro 2012

@trinity1973 - mě pos... 😝
Modrá prošlá indulona je přece to nejlepší na dětskou pokožku, ty nevděčnice jedna. 😠 😀
To si ten její syn našel můru... 😀

@anetka1701 - já chápu, že to některé tchýně mají těžké, ony některé snachy taky nejsou žádná hitparáda...
Ale člověk si některé věci ukládá a nemůže zapomenout. Moje tchýně si může oblíznout všech deset. Ač s ní třeba nesouhlasím, tak jsem k ní vždycky slušná, řeknu v klidu svůj názor a vztekám se pak až doma.
Jenže pro ni je drzost už to, že jí, starší a zkušené osobě řeknu, že mám jiný názor...

kitinka76
19. pro 2012

@anetka1701 máš pravdu, je mi jí někdy taky líto... je vdova, vnoučata za ní jezdí minimálně.. ale právě, že si za to může sama!! Její vnoučata bydlí 10 km od ní ☹ a taky jak říká @zuza01 kdyby ti jejich synáčkové uměli zasáhnout a vyjednat podmínky, tak by nám všem bylo líp 😉

anetka1701
19. pro 2012

@elvira no já jsem na tu naší občas fakt hrozně hnusná :o( Teda, byla jsem dřív - když jsem si vytyčovala svoje území s narozením dítěte - jejího syna totiž prakticky vychovala její matka, takže ona si asi myslela, že s mym dítětem to bude úplně stejný... No, spletla se - a hodně - a mně to dalo hodně práce jí to, občas až hnusně a agresivně, vysvětlit. Teďka se chová jako rozumná babička a vztah nám spolu klape (díky bohu, ťuk ťuk), pokud se nevídáme a nemluvíme spolu - omezuju naše setkání na naprostý minimum a v 99% případů je to spojený s předáním dítěte na hlídání... Díky tomu nějak zapomínám na to špatný co bylo (a že toho nebylo málo, ještě teďka se klepu když si na to všechno vzpomenu)...

lucyda
19. pro 2012

@zelva To je taky dost blby ☹( Ale ja mam to same ze strany meho otce a jeho "carodejnice" ...Taky se neozyva skoro vubec ...jen obcas ,ze udelali kotel polivky ,tak jestli nechci trochu atd a pak dulezita vec pro ne ,jestli nechci pojistit (jsou pojistovaci) ...Takze hlidani vubec nemam ,moje mamka nezije v cesku ,ale v Nemecku a tchyne pracuje a tchan se do toho hlidani taky hlidat nechce....

monyliny
19. pro 2012

@zuza01 nakažený mléko-ježiš-taková blbost,to snad ani nemůže být pravda 😠 Já jsem taky tak trochu oponovala tchýni,když mi řekla,že nemůžu jen kojit,že je mléko lepkavé,sladké 😅 Že musím dávat čaj,že ho utrápím žízní 😠 No,ozvala jsem se,že to tak není a pak začalo tak trochu peklo 😒

monyliny
19. pro 2012

@kitinka76 Souhlas na celé čáře 😉

ladik1
19. pro 2012

Tak já si na tchýni nemůžu stěžovat. Do ničeho se neplete, nekecá do výchovy, i když taky radila nějaké "jejich" babské rady, jak to bylo za jejich mládí a že dítě může jíst to a ono 😀 Ale normálně jsme jí řekli, že my si to tak nepřejeme, že naše děcko bude dělat věci po našem a obešlo se to bez jakýchkoliv problému 😉 Hlídat moc nechtěl nikdo, když byl syn malý (ani rodiče ani tchánovci), ale od toho cca roku se to otočilo a vždycky, když potřebujeme (což je max. jednou za 14 dní o víkendu nějakej večer), tak nám vyjdou vstříc. Není tchýně jako tchýně 😉 Haleluja za tu mou! 😀

zizala79
19. pro 2012

holky, pěkné Vánoce, my dnes jedeme a budu před novým rokem. hlavně přežijte návštěvy 😎 mě možná čeká těsně před vyjetím, ale rozhodla jsem se, že dnes MM neodmítnu zaskočit a pozdavit a budu milá jak dva míliusové 😀
všem držím pěsti a užijte si to doma s dětma

monyliny
19. pro 2012

@ladik1 Ty se máš 🙂 přeji ti to 🙂 Máš pravdu,že není tchýně jako tchýně 🙂

monyliny
19. pro 2012

@zizala79 Krásné Vánoce,hlavně pohodu a lásku 🙂 Jo a taky pevné nervy 😉

trinity1973
19. pro 2012

@kitinka76 my modrou,jak rikam,prošlou...a už se těším na dárečky,totiž čekám taky minimálně jednu.

trinity1973
19. pro 2012

@anetka1701 No,já jak jsem už psala,tak bych se za svoje chování taky někdy viděla v pr...i...

trinity1973
19. pro 2012

@ratata Tch. je vůbec taková pozorná. Kdyby neměla peníze,neřeknu slovo,ale mají tučný konto. Kdyby mi tu indulonu aspon koupila,ale ona ještě vytrubuje,jak si jí šetřila na později.....málem jsem potřebovala resuscitaci... 😀
ted mi volala švagrová a už se moooc těšíme,co bude pod stromečkem 🙂

trinity1973
19. pro 2012

@zizala79 Krásný Vánoce a pak dej o sobě vědět. 😀 🙂

elvira
19. pro 2012

@trinity1973 - dostaneš velké balení modré indulony a megapack solviny /ta se taky fasuje, ne?/, potom mýdla s šeříkem, rukavice a žačku na trávník... případně kompostér, nebo králíkárnu. 😀
@zizala79 - tak se mějte a hezky si užívejte. 🙂
@ladik1 - tak vida - normální tchýně nění jako yetti - všichni o ní mluví, ale nikdo ji neviděl - ona i existuje. 🙂

trinity1973
20. pro 2012

@elvira 😀 😀 😀 😀 nestraš 😀

ladik1
20. pro 2012

@elvira - ono i yettiho už pár lidí prý vidělo 😀
Hezké svátky všem, i tchýním 😉

kajalka
27. pro 2012

Holky, řekněte mi, jak si mám vysvětlit, že tchánovci pozvali mou rodinu 25. na večer, jako že posedíme a všem podali ruku a přivítali se a mě přešli jak vodní hladinu. Já furt nevím, jestli mám za tím vidět naznačení jako že jsem tak nedůležitá, že jim ani za přivítání nestojím a nebo že mě vídaj přeci jen o fousík častějš, tak jim to nepřišlo důležitý?
A propos, dostali jsme od nich s velkou pompou s manželem dohromady nočník. Jsem v 15. týdnu. Opravdu se bude velmi brzo hodit...

vladla
27. pro 2012

@kajalka Myslím,že kdyby jsi pro ně byla nedůležitá,tvou rodinu by nezvali...

vladla
27. pro 2012

@kajalka Tedy u nás je to tak...když k tchánovcům přijedou naši,podají si ruku,líbnou....
se mnou se tedy tak nevítají a to z toho důvodu,že se vídáme častěji. 🙂
Možná si to moc bereš.Nic proti tobě určitě nemají! 😉

monyliny
27. pro 2012

@kajalka U nás v rodině to bylo včera taky takový.Naši přivítali všechny,manželovi podali ruku a mě jen pozdravili.Vím,asi jsi se cítila v tu chvíli odstrčená,ale asi je to normál-jak říká vladla 😉 je fakt,že tchýně mi to občas udělá taky-zřejmě má potřebu dokazovat si,jak má navrch-nevím,ale netrap se tím 🙂