Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

ija1
25. říj 2012

@vladla - u nas nedokazala u 1. narozenin zkousnout, ze ho od ni nechci......... ze si ho necham udelat tam, kde si to vyberu.............

ustarana
25. říj 2012

Ahoj, v poslednej dobe túto diskusiu dosť často čítam, pretože mi moja tchýně fakt príšerne lezie na nervy. Sú chvíle, keď by som ju vzala bejzbolkou po hlave, ale potom si poviem, že ešte to nie je tak strašné ako u tej alebo tej snachy z tejto diskusie. Inak som narazila na strašne "úžasný" článok: http://www.prozeny.cz/magazin/deti-a-rodina/rod....

katerinanov
25. říj 2012

@ustarana Pěkný článek, s většinou i souhlasím. Mě na "babičkách a tchýních" spíše vadí rady typu
dudlík namoč do medu, nebude křičet
dej mu sunar, bude líp spát, máš slabé mlíko
dej ho do postýlky a běž si dělat svoje věci
nechovej ho, bude rozmazlený... atd.

monyliny
26. říj 2012

S tím dortem mi to tchyně dělala taky. 😠 Kdyby aspoň pekla dobře a dalo se to jíst.Másla tuny,málo sladký 🙂 Navíc tchyně kouří a ráda,když vaří a peče-fuj 🙂 Mám vždycky hrůzu z toho,že jí do toho jídla spadne z toho ciga kus popele a je mi špatně 😀 Já peču ráda a často a ona to taky ví,ale musí pokaždý něco dotáhnout a její medovník se nedá jíst-ble 😝

monyliny
26. říj 2012

@vladla švárovci se asi chtěli zadarmo pořádně najíst,tak číhali 😀

monyliny
26. říj 2012

včera se mě má mamka zeptala,jestli už vysazuji na nočník 😒 Synkovi je 10 měsíců-tak nevím,ale mě příjde,že to je brzy.Dceru jsem dávala až po 1 roce 😒 Docela mě nakrkla 😀

monyliny
26. říj 2012

@katerinanov To znám-děs běs 😖 Dudlík do medu-tady bych doporučila nějakou novodobou literaturu 😀 I když u mojí tchyně a maminy to nepomohlo-prý se ti,co to píšou nudí a už neví,co by vymysleli 😀 😀

vladla
26. říj 2012

@monyliny Taky na nočník ještě nedávám.Myslím,že je to brzy a hlavně tam nevydrží v klidu sedět. 🙂
A vytáčelo mě.když babička místo nočníku říkala hrnec!!! 😀

ustarana
26. říj 2012

@monyliny @vladla Ja som malého na nočník začala dávať až v 1 roku. Na tom nočníku si vždy posedel, potom sa postavil a než som mu natiahla plienku, tak sa počúral. Na záchod chodí stále so mnou, cestou si sám vezme nočník, sadne si, než sa postaví tak sa toaleťákom "poutiera". Až teraz v 18 mesiacoch sa mu občas podarí do nočníku niečo vytvoriť. Tak neviem, asi som podľa babičiek neschopná matka, lebo nemám vrbový prútik, aby som malému zmaľovala prdelku zakaždým, keď mi počúra kachlíky na záchode.
@katerinanov No ono keď si to vezmeš kolem a kolem, tak to skoro žiadna babička a tchýne nemyslí zle. Pravdu povediac mne ten článok hýbol žlčou. Prečo by nejakej starej bábe malo vadit to, že si vyberám kde budem rodiť, keď je k tomu príležitosť? Mám byť ako kráva idúca na jatka? A že si ženská v domienke, že si kupuje nejaké užitočné veci, kúpi aj nejakú hlúposť, si myslím, že tiež nieje starosť babičky. Babča to neplatila a tiež jej nikto pravdepodobne nevyčíta, že si kúpila ďalšie dve nové halenky, ktoré beztak len naloží do naftalínu, lebo nikam nechodí. Strava ako od babičky? Netvrdím, že instantné kaše sú super (tiež sa mi prieči ich používanie), ale nechápem v čom je "domáca" krupicová kaša lepšia, keď je spravená z "čerstvého" krabicového mlieka s trvanlivosťou pol roka a krupice s modifikovaným škrobom. To trénovanie na nočník na jednu stranu dávam za pravdu babičkám, ale zas je to rozhodnutie tej ktorej matky. My trebars trénujeme, len sa nejako nedarí. Mimochodom manželov syn sa v noci počurával až do 8 rokov. Keď bol u babči na prázdninách, tak mu každé ráno za to vynadala a jej bývala snacha bola podľa nej absolútne neschopná pipina, ktorá by mala od hanby chodiť len kanálmi, lebo svoje dieťa nevie naučiť základnej hygiene. Nakoniec sa zistilo, že chudák chlapec má problémy s ľadvinami a tým pádom aj s inkontinenciou.

ija1
26. říj 2012

holky, tak my pilne trenovaly od roka, od roka pul vic a stejne to pochopila az ve dvou letech, presne 2 a 2 mesice jsme odlozily pliny.......a co, pritom je to bystra holka, mluvi jak ctyrleta,normalne gramaticky spravne uz v celych vetach, vypravi pohadky a basnicky, ale proste nocnik pro nas byla nocni mura a proste obcas pomuze nechat byt a pak se k tomu vratit........
a nejlepsi radu ve 2 letech dala tchyne, ze pry se to nedokaze naucit jelikoz s ni v parnym lete jezdim venku, nebo jsem s ni tyden u nasich atp..........
jo na druhou stranu v tom clanku jsou nektery veci, ktery proste driv nebyly, ale zase proc toho nevyuzit ze ty vymozenosti mame.........

katerinanov
26. říj 2012

@ustarana No zrovna ty názory s porodnicema se mi taky nelíbí. Taky jsem se byla podívat kde budu rodit a když je možnost vybrat si, tak proč ne. Souhlasím s tou stravou, že je lepší doma uvařit, než dávat skleničky, na druhou stranu skleničky taky neodsuzuju, je to praktické a jsem si jistá, že je využiju. Jen jsem v tom článku nenašla to, co nejvíc vadí mojí tchýni, viz výše. A s tím nočníkem... nemyslím si, že když se trénuje třeba od roka že by to ublížilo. Když to pochopí, pochopí, když to pochopí později, tak se taky nic nestane. Je fakt, že asi dneska některé věci moc řešíme.

ija1
26. říj 2012

@katerinanov - jo , ale ono sice je super doma uvarit, ale kdyz pak ti to ditko neji, tak je to taky blby.........
nam treba doktor radil 5. a 6.mesic davat jen kontrolovanou stravu........... a ejhle v osmym mesici jsme zjistili, ze dcerka proste chce jen sklenicky......... a do roka jsme ji horko tezko presvedcovali takze to taky neni jednoznacny.........

katerinanov
26. říj 2012

@ija1 To, že je lepší uvařit u mě jednoznačné je. To už je individuální, jestli to chce nebo ne.

llluckaaa
26. říj 2012

@vladla Jé, to jsi mi připomněla, jak moje tchýně zásadně místo nočník říká hrnec, místo kakat nebo e-e říká a-a a místo normálního čůrat říká lu-lu. Aby v tom pak to dítě nemělo bordel 😀 Mně to dost vytáčelo, ale veškeré moje námitky zůstaly samozřejmě nevyšlyšeny.

pepibubu
26. říj 2012

@vladla víš, přesně taková je moje máma.... ta zase upřednostňuje koupený před doma dělaným... Když jsem jí chtěla něco udělat, jak děti rodičům dělají ty neumělé dárky, upatlané od lepidla a rodiče si je stejně hrdě vystavují a chlubí se celému světu, tak mi tehdy řekla "víš já na to nejsem, radši mi něco kup...." a tak je to dodnes.

Takže ta zásadně dorty kupuje, přestože ví, že já se s.. s přípravou domácího...

vladla
26. říj 2012

@pepibubu mám raději,když děti vytvoří něco samy od sebe.Co kus to originál,který je k nezaplacení.
Schovávám si skoro všechny obrázky,náhodné malůvky a různá přáníčka.
Je to prostě skvělý a nikdy to nikomu nedám. 😀
Když dostanu bomboniéru,posílám jí dál.Bez toho se obejdu,ale bez ručně vyrobených věciček od dětí,néééé !!! 😉

llluckaaa
26. říj 2012

@pepibubu Tak to je taky jak moje máma. Veškeré dárečky ručně vyrobené putovaly na dno skříně a později když člověk vybral něco sám k Vánocům, tak dostal sprďana, jak blbý dárek dostala 😒

pepibubu
26. říj 2012

@llluckaaa jj to je mi povědomý. Dokonce jsem tu založila téma, zkusím na něj najít link, abych to tu holkám "tchýňovkám" neplevelila.

Tchýňka, když dostala Pepovu prvotinu z keramiky - rybu (loni na vánoce,) tak si ji hrdě vystavila, stejně jako první vybarvovanou mašinku atd....

pepibubu
26. říj 2012

https://www.modrykonik.cz/diskuse/rodinne-probl... tady je téma o "úžasných" vlastních maminkách....

katerinanov
26. říj 2012

@pepibubu To je smutné tohle...

pepibubu
26. říj 2012

@katerinanov Katko, je, a aby z toho nebyli smutní kluci, tak je nenápadně manévruju k tomu, aby své výtvory dávali "správné" babičce, aby nezahlédli matky otrávenej výraz nad jejich nedokonalým výrobkem....

katerinanov
26. říj 2012

@pepibubu To je dobře, že aspoň druhá babička to ocení. Mi je z toho normálně úplně smutno, vždyť to jsou ty nejhezčí výtvory, sama mám polepenou celou ledničku bráchovými obrázky.

monyliny
26. říj 2012

🙂Já už skoro nemám na lednici místo 🙂 Má matka by si na lednici nic nedala,má ji čistou jako alabastr a obrázek by kazil dojem a tchýně ta ji čistou nemá🙂,ale ta by si tam dala tak maximálně pohled psa 😖

vladla
26. říj 2012

Tchyně nebo vlastní matky......já tu budu mít zítra obě!!! 😒

monyliny
26. říj 2012

@vladla tak to ti nezávidím.Já vždy z hrozicího příjezdu tchyně měla šílenou hrůzu a ještě k návštěvě nedošlo a já už toužebně čekala na konec 🙂 A mít tam obě,no sekec 😀 Tak hodně sil a pevné nervy 😎

ija1
27. říj 2012

@monyliny - já jsem na tom podobně, ale s našima po narození malé se vztahy vylepšily..., s tchyní naopak, předtim jsme celkem vycházely.......

vladla
28. říj 2012

Tak sobotní oslava zdárně za mnou.Přežila jsem nápor,takže dobrý.
Tchán se trošku dohadoval s tchyní a pak jsme se do toho zapojili všichni....o tom,v kterém roce vyšel z deváté třídy!Takže zábava na půl hodiny.Nemohl pochopit,jak jdou školní roky za sebou.Že končí v červnu nějakého roku,ale toho samého roku v září začíná nový! 😀 😀
Hádal by se,ale bylo nás na něj víc!!! 😀 😀

monyliny
29. říj 2012

@vladla To jsi mi připoměla,jak jsme se dohadovali s tchyní,jestli bylo za komunistů líp než teď 🙂 Taky zábava na půl dne,nemohli pochopit,že za komunistů pro nějaký lidi dobře nebylo-škoda mluvit ☹ Tak jsem ráda,že to máš za sebou a relativně v klidu 🙂 jsi šikula 🙂

vladla
29. říj 2012

@monyliny Nakonec měl stejně poslední slovo,aby náhodou jeho ješitnost neobdržela porážku!! 🙂

monyliny
29. říj 2012

@vladla Tak že všichni věděli,že je mimo,jen tchán si myslí,jak vám to nenatřel 🙂 taky dobrý-musím,mám tady kopu žehleního 😝