Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

lucisa
17. únor 2007

no, jess, jestli si myslíš, že já bych na tchýni neřvala kvůli toho okna, tak já bych to i byla udělala, ale já byla v takovém šoku a úplně vyklepaná, že jsem byla ráda, když jsem noemku držela v rukách a v pořádku.....

o těch ženských, které se stanou "matkami" jen díky tomu, že porodí dítě, bych taky mohla napsat romány, snad k tomu bude později příležitost a já se zase rozpíšu.

angelinicka
17. únor 2007

ahojte, dobre sa to cita, je to ako kniha vtipov. aj moja svokra je kapitola sama o sebe ale to aj so svojou celou "rodinkou". od zaciatku je hrozna a nema ma rada. minuly rok mi nechcela dat malu ked som si po nu prisla, tak sme sa tam zacali poriadne vadit. ale teraz by som to riesila policiou a nie natahovanim sa s nou.musela som jej vykricat ze nech sa prestane starat do zivota svojho syna a nech ho necha konecne dychat...
od leta min roka je to celkom v pohode, spravame sa k sebe odmerane a je to skvor pretvarka ale je to lepsie nez by sme sa mali provokovat. to bolo na mna privela a neprospievalo to ani malej , mne ani manzelovi.takze zrazu som bola mila a ta ktora jej vnucku v pohode dala...ale hlavne ze ju mam na haku! uz sa nerozculim nad podpychovacnou poznamkou.
niekedy si poviem bolo by lepsie keby nebola ale kym je a zije tak moja dcerka chce mat babku a ma ju celkom rada.uz len kvoli malej sa snazim predychavat, a dokial zije tak sa ju snazime co najviac vyuzit na vykendy s vnuckou samozrejme a jedine u nej doma.mala tam velmi rada chodi a "babka"jej vsetko splni. a ja som celkom rada lebo moj manzel jej zavola iba vtedy ked jej chceme dat malu aby my sme mohli mat pekny vykend.
viem ze ju to stve lebo mu raz vykricala ze len vtedy vie zavolat ked ma strazit.a tak ju mam iba za pestunku. hlavne ze /mozno/ pochopila ze jej synacik ma rodinku a ked sa do nej bude miesat tak ju rozbije a jej synacik bude druhy krat kvoli nej rozvedeny. toto som jej tiez povedala
ale veru kazda moja kamaratka ma problem so svokrou.dobre sa na nich bavime ked si ich rozoberame.
moja mamina je v pohode manzel ju berie v pohode. aj ona ma svoje musky ale tie skvor vadia mne. a manzel sa na tom skvor pobavi nez by z toho robil problem.

jess
17. únor 2007

lucisa,to chápu,co to pro tebe asi bylo vidět dítě na okně,brrr,to bych se klepala taky.

Mě to tchýně ale udělala,když jsem byla doma a přišla jsem do kuchyně.Je to něco jiné vidět to z pohledu zvenčí.Kdybych to viděla z venku já,tak ji asi pohledem zavraždím

vachovka
19. únor 2007

Ahoj holky.Tak ja tiez prispejem svojou troskou do mlyna.
Ja mam tchyni strasnou.Najviac neznasam ked sa k nam pritrepe vtedy ked kupem malu uz je cistucka okupana a ona ju zacne bozkat a olizovat ide ma trfit ked to vidim.Hrozna babizna jedna 😠

jess
19. únor 2007

vachovka,tak to já jsem svojí tchýni nějaké olizování a pusinkování-hlavně na pusu zatrhla hned z fleku.Furt se pusuje a olizuje se svým škaredým psem,který si věčně dělá osobní hygienu a venku vylizuje co se dá,takže byla v obraze hned.

Jak jsme tam prvně přišly s úplným miminkem,tak dostala nakázané umýt si ze psa ruce a pusu maximálně na čelíčko 😀 ,nebudu přece nic riskovat.Dnes jsou malé dva roky a ona si na to tak zvykla,že automaticky ji dává pusu jen na líčko,sice se ten zákaz týkal jen malého mimi,ale mě to vyhovuje.Vykouří totiž denně dvě krabičky cigaret a smdrdí ji z toho šíleně pusa 😒 ,tak mě to vyhovuje 😀

Já mám sice taky psa,ale je od mala vycvičený že venku nic nevylizuje a hygienu si dělá jen večer,jinak ho utírám po venčení já,takže u něj mi nevadí když ho malá ted pusuje,ona ho hrozně miluje 😀 .Jenže bohužel jaký pán takový pes a u tchýně to platí dvojnásob. ☹

lucisa
19. únor 2007

brr, jess, úplně jsem se oklepala, ten babiččin pejsek musí být jedlý 😎

dnes mi švagrová vykládala, že byli včera s kluky u známých. ještě nemají děti, ale drsnosrstého jezevčíka. je to mazel a domácí mazlíček, pořád vypucaný, v zimě v oblečku, večer se jim dere do postele a každou návštěvu vítá pomalu dvoumetrovými výskoky.
děti miluje nejvíc, protože na ně líp dosáhne. a když včera postavil brácha autosedačky s klukama na podlahu, tak čoklík nevěděl, kterého dřív olíznout.
ale to už švagrovka nevydýchala, tak je požádala, jestli by ho mohli odvolat, že ji to vadí. 😀

při té představě jsem se musela smát, pesan z toho musel být hotový, ale přiznám se, že já bych asi také nenechala 5měs. mimina olizovat cizím pejskem 😕

dludli
autor
19. únor 2007

holky moje tchyne ma novy uzasny zvyk a to myslim vazne 🙂 kazdy patek jede pryc a vrati se v pondeli odpoledne, doufam ze ji to hodne dlouho vydrzi 😀 😀

gabbi
19. únor 2007

Dludi nadherny zvyk. Treba ma chlapa a Ty budes mi od ni trochu klid🙂

Jinak ja mam opacny problem. Po 2 letech jedu do CR a tak jsem zvedava co si zase od tchyne vyzeru...to asi bude zase spousta prispevku🙂

lucisa
19. únor 2007

😀 😀 gabbi, to se člověk na tu cestu vyloženě těší, co?

dludli: tak to máš super, už jsi onehdy psala, že občas na víkend vypadne, tak vidíš, jak se z toho stalo pravidlo. ještě by jí mohl občas zpátky bus nebo vlak (či čím to jezdí) ujet a budeš mít až do úterka klid) 😎 😉

gabbi
19. únor 2007

Lucisa ja se strasne tesim, protoze uz jsem 2 roky nevidela vsechny moje blizke, ale problem je, ze ona bydli asi 10 minut cesty autem od mista, kde bydlim ja takze se to bohuzel neda nejak utajit. Ona jeste nic nevi, protoze by na me zas nachystala 10000000 veci co delat.

Ona dokonce nevi, ze moje mamka tady byli s brachou minuly rok na mesic...by se asi posr.. kdyby to vedel.

Jo a udajne nemame jeste mimi, protoze ja jsem ta nezodpovedna🙂. Takze kdo jste nezodpovedni tak nemate narok na dite... 😀

lucisa
19. únor 2007

no, to potěší........ 😢

ty jsi její jediná snacha? nebo se jen nemá na kom vyřádit a ty jsi vhodný, i když vzdálený, objekt?

dludli
autor
19. únor 2007

on pro ni jezdi znamy autem, a ma to hned dve pozitiva, na vikend tu neni a je tu klid, citim se tu uvolnene a svobodne, jen vedomi jeji pritomnosti je pro me jak sutr, no a za druhe kdyz prijede tak je z vikendu unavena, preci jen je ji 70 a zdravi nic moc, tak je od ni klid jeste den az dva 😀 😀

lucisa
19. únor 2007

bože, ona má 70 a ještě má tu sílu tě tak prudit?

já ty staré fakt nechápu, místo, aby byli rádi, že jim ještě v rámci možností slouží zdravíčko a můžou užívat života, tak ho někomu otravujou... tsss...
já bych byla ráda, že jsem ráda 😎

gabbi
19. únor 2007

Dudli no v sedmdesati to je teda neco tak prudit.

Lucisa ona ma jenom me snachu, protoze svagrova se nikdy nevdala. Prudi jak muze, ale ja uz to nejak neresim.
Ji strasne stve, ze ja mam vysokou a ze nejsem takovy ten typ starat se o dobytek, ale ze se hezky oblikam, dbam na to jak vypadam...to je neco strasneho pro ni.

TY jo si musim k doktorce skocit pro diazepam nez tam pujdu 😀

lucisa
19. únor 2007

😀 😀
tak ji přivez kravičku nebo selátko a máš u ní dobré očko 😀 😎
(aspoň plyšové 😅 😉 )

gabbi
19. únor 2007

Lucisa jsme ji jednou koupili pohled s kravou a ta Ti mela takovou radost.
Nejvetsi rana pro ni byla, kdyz mela male tele a tahala me ta ve vecech co jsem chodila na pradnasky. Jsem ji rekla at se nezlobi, ale ze jindy, ze jeste jedu do skoly. Se tak nastvala a od te doby jsem pro ni ta nejvetsi fiflenka.

Ted se moje mamina prestehovala do Prahy to byly komentare, ze neni normalni a tak...no holt nekdo nechce zustat jenom na jednom miste cely zivot.

lucisa
19. únor 2007

no vidíš, aspoň víš, co ji potěší.

teď mě napadlo, co takhle puzzle s aspoň 1000 dílky a nějaké to hospodářské zvířátko.....

a máš na celou dobu pobytu v čr vystaráno....... 😀 😀 😀 😀

jess
19. únor 2007

Ahoj holky...lucisa,to mi povídej,navíc je ten její pes nevychovaný až hrůza a přežraný,že počítám s jejím brzkým úmrtím na obezitu.Chudák pes,nemůže za to jak ji naučili.Je taky na děti hodně agresivní,dceru sestřenky mojeho chlapa pokousala,jen když se k ní přiblížila 😝 Moje malá je bohužel(bohudík 😀 )po mě ,drbe venku každého psa než ji odchytím 😀 ,a věř že normální nezkažený pes vycítí že to je dítě s dobrýmy úmysly ,žádný nehryzl mě a ani ji naštěstí-ona je fakt hrozná ,letí,já můžu volat a stejně musím běhat 😀 jak blbec za ní 🙄

Tchýnina kesina si to naštěstí u mě nechce rozházet a tak na ni jen občas vycení zuby,ví že kdyby hryzla,tak už ji nemám vůbec ráda 😠 .(než jsem si pořídila áju a bydlela tehdy u nich,tak lezla jen za mnou a na tchýni dost kašlala,tehdy mi jí bylo líto,ted' mě to hřeje u srdce 😀 )

Ale taky bych cizýmu psu nedovolila ji olíznout po ručce co strká do pusky nebo po puse,kdoví jak si je lidi chovají 😒 .Můj Ája to povolené má,je to můj voňavý brouček 😀 -a stejně mi ani nic jinýho nezbude,to bych ji musela asi přišpendlit aby ho věcně nedržela kolem krku.Ty to znáš,vy máte tu dogu 😉

Jsem ale moc moc ráda,že si mě tchýně váží a má ze mě respekt "už",protože když ji neco poví manžel tak se mu akorát vysměje,povím já a je klid 😀 .Hodně mi lezlo krkem jak absolutně nereagovala na to,co ji ohledně malé vysvětloval manža a měla z toho vánoce,jako kdyby byl mentoš,vždy jsem se ozvala už přísným hlasem já a to jste měly vidět ten obrat.Bohužel mám svoji vychovu a své povely pro psa a ona to bude respektovat.Na syny si vyprdla a myslela si,že si bude péči vynahrazovat na mojí malé,chudák už pochopila,jak šeredně se zmýlila 😉

lucisa
19. únor 2007

Dobrou půlnoc, andrej 😀
ty fakt ožíváš o půlnoci, už jsem čekala jen na tebe, abych tě zase po několika dnech pozdravila online a nemusela nechávat vzkazy 😅

jo, já dogu neřešila, pokud mi neoslintala celý kočár, to mě vždycky braly mory. nejdřív udělá mamině na zahradě krtinec, jak něco zavětří a pak se šla kuknout do kočáru - tak to jsem ji hnala, až si za nějakou dobu tlamu olízla nebo utřela do trávy, bo jinak jsem furt ten kočár prala, a že to šlo blbě 😠

jinak, když se s ní holky dělily o jídlo, tak na to už jsem rezignovala, holt nejsou lakomé...... 😖
to spíš brácha šílel, atlanta je jeho, a potom co umřela snoopynka, tak dává ještě většího majzla na to, co aťula dlabe, má strach, že se zase bude cpát vším možným, ty dogy jsou furt tak nenažrané - to je šílené.

jess
19. únor 2007

😀 jéé to zní hezky,to dobrou půlnoc 😀

já taky čistotné psy neřeším,vzhledem k tomu,že já se válela jako malá jen se psama všech okolních sousedů a žiju.Dnes je ale plno různých nemocí,takže malé nedovolím líbat každého kolemjdoucího psa. 😀 Ona je toho schopná a když jí to zakážu,je ještě uražená 😠

Jo no dogy jsou jak bernardýni,jen žerou,slintaj a jsou strašní mazlíci.Je to sranda,takové maxi zvířata s věčně otevřenou hubou a přesto slouží jako jedny z nejlepších chův 😀

lucisa
19. únor 2007

to je fakt, a nejlepší je, když si holky hrajou na dece, ona suverénně mezi ně, chvilku leží na předních tlapách a pak si tak (skoro bych řekla poťouchle) odfrkne a úplně se vybulí na bok, jakoby dostala infarkt.
a už slyším, mamííí, pomóóc, aťula mi leží na noze, nebo já nemůžu vstát, atlanta mě pčilehláááá. 😀 a pes leží v naprostém klidu a ani ho nehne uhnout nebo posunout.

jo, představ si, tchýně mi v nedělním telefonátu sdělila, že budu PRAtetou !!!!!!!! 😨 😨
málem jsem se složila, sotva se vzpamatuju z toho, že mi UŽ je 30 a teď ještě budu něčí PRA... fuj

naštěstí je to vyvdaná neteř a je stejně prdlá jako její matka, manželova ségra. taky začala rodit v 18 hned po škole, rodila 10 let a do práce se stále nějak nechystá. je samoživitelka, každý chlap od ní utekl, bordelářka jak cip a obě ruce levé. na smrt nemocná, proto nemůže nikde robit a když už se nad ni někde smilujou a vezmou ji, tak za 3 týdny litujou, bo jde na nemocenskou, kterou má pravidelně půl roku.

a tohle střevo teď bude babka - a ona se tomu ještě směje, že bude mladá babička (má tuším nějakých 37). jak říkám - trhlé pako

jess
20. únor 2007

jé tak to je jak ta naše verča,ta taky odešla na marodku pokaždé,když ji někde vzali.Ani prachy ji nestáli za to,aby si trochu zamakala.Radši jetahá z Erika 😠 .To bych chtěla vidět,jak by holky takového typu,byli schopné se o sebe postarat,kdyby je opustil chlap i rodina.To by se taky už jen potloukali v podnapilém stavu kolem hypermarketů 😒

Jo a to pra,si musíš odmyslet a je z tebe jen ta teta 😉 .

Můj aja dělá to samé,taky bych řekla, že si na ni občas stoupne,občas lehne ne zrovna náhodou.Je to vychcánek a když ona ho škudlí,tak on se mstí 😀 ,ona pak samozřejmě žaluje.Se psem mi tchýně taky leze krkem,dokáže ho otravovat,dokud na ni nazavrčí a to zas vadí mě,já ho učím jak blbá at' je bezchybný a ona ho takhle nutí k agresi 😠 .

Věřila bys tomu,že děi i psi vycítí,koho matka čí panička nemusí? Moje Jess ani za nic nechce do orlové za babi sama beze mě(ji tam taky nechcou 😀 ) a pes ji dost nesnáší,byla s erikem jediný člen z našich rodin,před kterýma malou chránil a sledoval jak oko v hlavě 😀 .A přitom před malou o ní mluvíme s manželem jen v dobrém,asi má fakt nějaký 6smysl 😨

lucisa
20. únor 2007

jo, děcka to vycítí, něco na tom bude....

vem si, jak teď tady kousek od nás šel ten chlap na procházku se psem, skolil ho tam infarkt či co a pes u něj 10 dní seděl a nehnul se, hladový, vyčerpaný, ale pána neopustil...
jak tomu jinak chceš říkat?

jess
20. únor 2007

Je t fakt,je to asi nejvěrnější živá bytost pod sluncem.

Jen si vem,děti může přetáhnou a poštvat partner proti rodičům,kariéra je může změnit k nepoznání,chlap se taky na ženskou může vykašlat ani neví jak,ale pes ten by za pána položil život a stojí při něm celý svůj život.

No ale doufám,že má dcera bude natolik rozumná,že se na okolí zvysoka vykašle a že ji dobře vychovám 😅

dashak
20. únor 2007

jess, lucisa vy jste expertky. V kolik vy tak jako chodíte spát?

jess
20. únor 2007

ahoj dashak,lucísa mě opouští dřív a já po druhé uléhám,protože tady je liduprázdno 😀

lucisa
20. únor 2007

😀 😀 😀
dashak, já tu včera byla tak dlouho jen kvůli jess, chtěla jsem ji pozdravit online.

já vstávám ráno kolem 7, pokud chodíme normálně do školky a pokud mě Aninka nevzbudí dřív, tak jednou za 14 dní mi je dopřán odpolední spánek s aňou, to tehdy, když je nelča ve školce nebo je víkend a já zdrhnu manžílkovi do pelechu 😀 😀

a jinak chodím spát kolem půlnoci - 1, podle toho, jaká je tady diskuse nebo jak mě bere spaní.
ale když tu čekám na jess a začneme něco na třech diskusích najednou probírat, tak se nemůžu od pc odtrhnout.
už jsem jess říkala, že si založíme vlastní diskusi na téma: půlnoční kecání o všem možném....

nebo tak něco, co jess? 😉

dashak
20. únor 2007

😀 😀 A tož vy jste teda akční. Já bych taky někdy vydržela dlouho (obzvlášť když jde o tak horlivou diskuzi jako bezplenkování, tam mě celkem vypískali 😅 ) ale manžel by mě asi zabil, bo počítač máme v ložnici a ho budí to ťukání do klávesnice.
Jinak to nemáte vy dvě k sobě zase tak daleko, tak se někde sejďěte a všechno prodrbete 😀 Třeba v Ostravě, já bych se k vám přidala 😅

lucisa
20. únor 2007

dashak, taky nás to už napadlo, ne teda, že bychom se domlouvaly přímo, ale už se tu nadhazovala ikea v tričkách modrykonik 😀

tu bezplenkovou jsem otevřela a když jsem viděla, jak tam bojuješ, tak jsem se smála.....

já už zjistila, že i při sebelepší vůli se ti nepodaří někdy přes klávesnici a slovy vysvětlit, jak to přesně myslíš.

já chápu jak gedren, halušku a spol, a stejně tak si myslím, co jsi i ty nebo melory chtěla říct...
a vzhledem k tomu, jak tam každý začal přispívat najednou, tak než člověk dopíše odpověď, už je tam 8 dalších a ta odpověď vypadne z kontextu...

ale to už jsme i tady mimo téma, takže:

co nového u tchýně, dashak, příp. jiné tak skvělé příbuzné? 😀 😀 😀 😉

lucisa
20. únor 2007

vítám nici, tedy, až dá malému napít 😉

a neusne u toho 😀