Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

elgreco
30. led 2011

@lucisa Manžela to taky štve, ale je na to tak trochu zvyklej, že ho vždycky mamka odstrkovala. Měla ho hodně mladá a šla hned do práce, takže ho spíš vychovávala babička, pak měla za 8 let znovu syna a s tím byla doma a věnovala se mu a tak to dopadlo. Vždycky to byl manžel, kdo jí půjčoval peníze, ale od druhého syna si nikdy nic nevzala, vždycky mu jen strkala. Manžel se s tím naučil žít. Já pocházím z velké rodiny a nedokážu si představit, že bych měla takovou mamku nebo babičku. Vždycky jsme všichni dostali rovným dílem a nikdy se nedělali rozdíly, proto si na to nemohu zvyknout., držíme doteď při sobě a máme se rádi

mataharyy
30. led 2011

@elgreco No ať můj vztah k tchýni je jakej chce, tak jako babička se snaží, sice ne vždy s jejím chováním souhlasím, spší naopak, ale dokud to nepožene záměrně do červena (což je otázka času... ☹ ), tak v tomto ohledu budu ticho, budu si chodit stěžovat za vámi 😀 Ale kdyby dělala to co ta tvoje, pošlu jí do háje a klidně i s peprným slovníkem 😝 Děti jsou chytrá stvoření a velmi brzo jim docházejí věci u kterých dospělej říka že jsou na to ještě malé... Pokud s tchýní nemáte nějaké jiné svazky (třeba u nás to funguje tak jak to funguje, jen kvůli dětem, jináč bych jí poslala už dávno...), tak je opravdu lepší aby jste jí jako babičku více méně ignorovali, je to smutný a těžký, ale stojí toto všechno za to aby dělala rozbroje mezi sestřenicema, případně celou rodinou? Dle mého nestojí a pokud nemá zájem, tak kašlat na ní, ona přijde o vnouče, které jí jednou bude scházet, tvá dcera v ní stejně babičku evidentně nemá a to když pominu materiální (jako dárky atp.) tak i emocionálně, pokud jí nepřijde ani popřát k narozeninám, tak to co je? 😖
No a když se potkáte, tak co pozdravíte se (přece ty jsi ta moudřejší, nač jí ignorovat, aby jsi pak ty byla ta špatná 😉 ?) a nazdar bazar.
Přeji hodně zdaru 😉

elgreco
31. led 2011

@mataharyy
jak píšeš, nemá to fakt cenu. No malá se svojí sestřenicí moc nestýká, přece jen její maminka moje švagrová se vyloženě vyžívá v tom jak nás babička odstrkuje a já nemám sílu celé dny poslouchat co jim babička dala a kam malou vzala a tak. Švagrová z toho má radost, že její dítě je to zbožňovaný a že jí babička dá všechno co jí na očích vidí. Třeba jejich malá dostala k narozeninám panenku za 1 500 a naší malé dala hadrovou panenku a to jí vlastně ani nepřišla popřát, poslala to po tchánovi. Potom jsem švagrovou potkala a jedovatě se ptala, tak co malá, jakou měla radost z panenky a že jí to prej bohatě stačí na hraní. Takže já s jejich celou rodinou asi zkončím a přestanu se stýkat, člověk si tam přijde méněcenný 😒

mataharyy
31. led 2011

@elgreco No tak pokud je to hnaný až takhle, tak je úplně zbytečné se trápit, tebe to mrzí kvůli malé, malou to určitě mrzí a nechápe to... Prostě je přestaňte navštěvovat a nechte je zda budou mít zájem oni, pokud ne, není co řešit, je to možnost volby a je opravdu škoda malou takto trápit, za věci které ona nemůže a ani nechápe... Až bude větší tak se sama rozhodne, zda se s nima chce bavit, nebo nechce, jen pak to musíš ustát a nebránit jí v tom kontaktu, pokud bude chtít, jen si dej pozor jak by to v takovém případě probíhalo, aby jí v budoucnu nebylo "rozkmotření" podáno jinak 🙄 A stejně tak se pak rozhodne zda se kontaktovat se sestřenicí. Třeba z nich jednou budou fajn kámošky 😉 Každopádně držím palce ať to zvládnete co nejlépe, je to blbá situace, když v tom chudák dítě lítá jak pometlo 😔

elgreco
31. led 2011

@mataharyy naštěstí malá má z mojí strany už plno bratránků a sestřenic, takže snad nebude strádat po této stránce. Už jsme tam loni nechodili, třeba čtvrt roku jsme se tam ani nestavili, ale na Vánoce nám to bylo blbý a tak jsme tam šli. Myslím, že i kdyby sme tam nešli, tak se nic nestalo, pač jim opravdu nescházíme. Když nad tím tak přemýšlím, možná je to lepší takhle, než mít tchýni denně napakovanou doma a aby mi kecala do výchovy a tak. Možná tchýni bude jednou mrzet, že se nikdy nezajímala o vnučku a že v dceřině životě nebude hrát žádnou roli.

mataharyy
31. led 2011

@elgreco Tak v tom případě není co řešit, kašlete na ně a ono se to v budoucnu ukáže a věř mi, má to jen dvě možnosti řešení, buď z tvé neteře pak bude bezva holka (pač ona taky nemůže za to že jí babička protěžuje) a vážně se budou s tvou dcerou kamarádit, nebo to bude rozmazlenej spratek a babičce to ještě parádně osladí 😎 a pak si babička bude rvát šedé vlasy s vyprázdněnou vkladní knížkou a říkat si že já kráva jsem se připravila o druhé vnouče 😀 A na blbej pocit kašli, já pro blbej pocit dělala kde co a jak jsem dopadla, totálně duševně vyždímaná a ochod od tchánovců byl lepší zak dovolená 😵

smoby
2. únor 2011

Ahoj, všem co mají problémy s tchánovci přeji pevné nervy, když to tu pročítám, tak je to mazec... U mě je taky problém nejen s tchýní, ale i s tchánem, bohužel... bydlíme v domě, který stojí vedle jejich, sousedí nám zahrady, předtím jsme bydleli asi dva roky u nich, ale prakticky jsme se nevídali, pořád jsme byli s přítelem v práci .Oni se vůbec spolu doma nebaví, ani se švagrem, ten bydlí u nich, prostě jen vedle sebe žijou. Nikdy nás k sobě nepozvali třeba na oběd, a k nám nechtěli chodit ani na kolaudačku, protože co by tady dělali ? kafe si prý můžou dát doma. Pak jsem byla těhotná, absolutní nezájem , měla jsem asi měsíc před porodem vymknutý kotník, ortézu, ani je nezajímalo, zda potřebuji pomoct, nic. (jo a když jsem si vzala svůj kočárek od mojí mamky, který byl uskladněný u nich asi 2měs před porodem, tak se mě vážně zeptala, : víš, že ti to teď odumře, když budeš mít kočár doma? no mazec , vůbec jsem nevěděla co mám říct, tak jsem se otočila a šla domů).pak jsem porodila malého císařem kvůli špatné poloze, to byla samozřejmě taky moje chyba. v porodnici byla jenom tchýně, tchán si na prvního vnuka čas nenašel, ani do teď, a to je mu 20 měsíců. Ale jen jsme přišli domů, byla situace jiná, tchýně bez zvonění věčně stála najednou za mnou v kuchyni apod. Vodila sem příbuzné a ukazovala jim náš barák. tchán, když jsme ho potkali venku, tak se ani do kočáru nepodíval, přitom vnuka ani ještě neviděl a řekl: to je dost že vylezete, přitom my jsme chodili každý den ven , otočil se a šel pryč.Pak když bylo synovi asi 5 týdnů, tak volala přít. ať malému nachystám jídlo a že jde na celý den a noc k nim. to jsem se fakt nasmála 🙂 a to už jsem se ozvala, že prostě ne a že to nedovolím, hned jsem byla ta nejhorší. Protože kojím a na půl roce ještě neměl párek apod. Stavila se pak vždy tak jednou za měsíc a hned: jestli už se staví a tak , my že ne, tak se otočila, nepochovala, nic. a šla domů. Na narozeniny tu byli asi 2 min. dali dárek , který jsme museli vybrat a koupit my, vrátili nám za něj peníze a šli. na vánoce to samé.. mě už je špatně, když ji vidím u branky, vždy chodí bez ohlášení, ale já už se zamykám, pak si tady na hodinu sedne, kouká. nic nechce, neřekne ani slovo , jen malýmu :už umíš na nočník, mluvit atd, pohraje si trošku stylem: staví kostky , malý je zboří, ona neřekne ani bů ani bé. V létě to byl úmor, byla schopná čekat, až my budem venku, a přes plot na nás hodinu čumět, když říkám, pojďte si k nám sednout ona hned co bych tam asi tak dělala. a čumí ze dvou metrů, jak my jíme venku apod. Ale jak jsem se dozvěděla, tak všude vykládá, jak nám hlídá, že malej je celej do jejich rodu atak.Jo a hlavně, když je přítel doma, a ona přijde tak mluví ale rýpe: co jsi měl broučku k obědu (na malýho) zase nějakej hnus, ne? pořádný jídlo (tlačenku s cibulí) ti nedaj, viď? no na zabití. pak jednou ale fakt jednou mu přinesla banán (jeden) a jabka (dvě). s průpovídkou: abys měl taky někdy nějaký vitamíny. (jako bysme mu to nekoupili). Pak jí nasralo to, že jsme syna nepojmenovali po příteli, ale vybrali mu jméno, které u nich v rodině nikdo nemá. no co si to dovolujeme?? Pro tchána jsme všichni debilní, jen protože třeba chodíme do zoo na výlety--- oni taky nechodili a kluci jsou normální. Už si přijdu jak blázen, že nesedím celý dny doma jako oni. a se svou rodinou mluvím normálně a neříkám jim že jsou debilní atak. Největší pecka byla ta, že když se dozvěděla, že nosím syna v šátku, tak nás potkala a řekla mi: pěknýho parchanta si z něj děláš tímhle rozmazlováním, tak jsem jí řekla, že si to nemyslím. a před přítelem pak říkala: to je hezké, jak se malej nosí, to je hrozně moderní... Prostě se hrozně přetvařuje. a když jdeme sami bez přít. tak mi kolikrát ani neodpoví na pozdrav. sorry za román, ale už jsem se musela někde svěřit

carculka
2. únor 2011

@smoby tak teda koukam ze zas parek na zabiti a ta tchyne teda 😠 😠 😠 😠 co pritel na to?

susan87
2. únor 2011

my sme s tchyni bydleli rok a diky bohu ze uz jsme pryc,porad byla u nas a do vseho se pletla,ted uz se vztahy docela uklidnili,odstehovali jsme se jen par stovek metru.deti mi treba pohlida,kdyz ji pritel zavola,kdyz potrebujeme pohlidat,ale nikdy se nestalo, ze by si sama od sebe prisla pro mladsiho do kocarku ven,ani jednou,ja nevim,prijde mi to divne.ja kdyz byla mala,babicka nas vsechny vnuky pobrala a nekam vyrazila,spavali sme tam,chodili na vylety,prochazky atd.nevim co si o tom myslet.

smoby
2. únor 2011

@carculka přítel mi řekl : že si jich nemám všímat, že je taky pouští jedním uchem tam a druhým ven, ale on je na to asi zvyklý. Jinak jí řekl, že k nim syna dávat přes noc nebudeme, že od toho jsme si ho neudělali na odkládání a oni že když ne přes noc tak vůbec, že s ním chtějí být absolutně o samotě, tak to jsem taky nepochopila proč jako... docela mě děsí představa, že by spal s nima v jedné posteli, tchán 120kg a pernamentně min. 5 piv v sobě ☹

mataharyy
3. únor 2011

@smoby Teda mě by fakt zajímalo co je to za ujetou tužbu, že každý tchánovci (teda skoro každý) chtějí být s tím dítětem úplně sami?? To je trochu dívný jako co pak s nimi můžou dělat když to rodiče nevidí, cpát jim do flašky místo mléka puding, nebo vývar z klobás? No fakt to nechápu, ale bojujeme s tím do dnes 😝 A chápu tchán sice nemá 120kg, má stěží padestá, ale zas non stop min. dvě promile a mlátí tchýní a je to kretén, vnoučata mu jsou (chvála bohu) ukradená a tchýni je nedám za jedno že on je pak moc blízko a za druhé že nechci aby jim pak říkala jakou mají krávu matku... Takže mají smlůlu 😝

carculka
4. únor 2011

@smoby
@mataharyy
holky taky to nechapu proc chteji byt tak s prckama sami-dyt stejne si muzou hrat i v me pritomnosti ze 😀 😀 😀 jim tam neprekazim..

mataharyy
4. únor 2011

@carculka No je to celkem vtipné, když tak pročteš tu diskusi tady, tak skoro každý tchánovci chtěj to dítě jen pro sebe, nějaká generační vada, či co?? 😀

carculka
4. únor 2011

@mataharyy to je jasne ze,jelikoz si to cteji delat po svem coz pred nami nejde ze 😀 😀

mataharyy
4. únor 2011

@carculka Na to měli vlastní děti 😝 Moje nejsou pokusný králíci 😎

smoby
4. únor 2011

též nechápu co s nima chtějí dělat, že to matka nemůže vidět?? argumentace tchýně, že taky MUSELA svoje kluky půjčovat svojí tchýni neberu- poslouchat ji nemusela. svoje děti (rok od sebe) dávala hned po návratu z porodnice svojí mamince, která s ní bydlela v baráku, prý si báječně odpočinula. tak teď si asi promeškané chvíle chce nahradit, nebo co...

carculka
4. únor 2011

@mataharyy to je jasny 😀 moje ma taky smulu a manzel je smiren s tim ze malou kdyz budem chtiut poh,ida jedna nebo druha kamoska,mala je tam spokojena a tch jen za dozoru 😀 😀

mataharyy
5. únor 2011

@smoby Jak musela, nemusela já, ty ani nikdo jiný taky nemusí 😝 Nepořídila jsem si cvičenou opičku, ale dítě, takže pokud tak touží po tom aby mohli mít děti bez dozoru, tak ať jdou někam do domova a nějaké si adoptují 😎
@carculka U nás je vyřešeno tchýně sama hlídat nebude, pač jsme se sešli u názoru že by to neustála, navíc jsem na to manžela upozorňovala už od narození malého, že nepadá v úvahu 😉

carculka
5. únor 2011

@mataharyy 😀 😀 😀

elgreco
5. únor 2011

Holky, tak my to máme naopak, co já bych za to dala, kdyby se tchýně o malou zajímala a chtěla jí třeba jen na chvilku pohlídat, nebo jí někdy vzít ven nebo o ní měla trochu aspoň zájem. Nikdy se neptala, že by si jí třeba vzala na víkend, jak píšete vy.

mataharyy
6. únor 2011

@elgreco Jo to je zas ten druhej extrém 😔 To je to co jsem psala, mě tchýně nemůže já jí nemusím, ale více méně jako babička funguje... ale teda hlídat jí samotnou nenechám z mnoha důvodů, ale chápu že když nemá tvá tchýně žádnej zájem tak je to teda taky na palici ☹ Člověka to mrzí kvůli těm dětem, ale co naděláš... 🙄

smoby
8. únor 2011

ahoj, musím si postěžovat na tu moji jedubabu tchýnici jednu 😝 , včera kvůli ní málem rozchod na stole : vlezla na mě nějaká chřipka, tak jsem si šla odpol. lehnout, přítel že pohlídá, říkám jděte ven, a vyluxujte. 2 věci! nebyla nakonec ani jedna! babka dorazila asi po 14cti dnech že se de podívat, přinesla jeden jogurt. A že teda s nima půjde ven, nakonec si ho samozřejmě vyřvala k nim domů, takže byl venku asi 5min. no nic. ale poslala přítele ať si jde vozit kameny, který tady rok ležej a najednou to muselo být hotový. aby ho samozřejmě mohla hlídat o samotě.slyším ho vozit kolečkem tak vylezu, kde je syn a on u babičky! no já tep asi 2000 a tlak taky. Tak pak přišli domů bez ní (naštěstí) . Já samozřejmě nasr..ná že ho tam jen tak nechal, když je zná, ani neví jestli mu tam dali něco k jídlu, pití neměl, čistou plínu sebou neměl no nic. Tak jsme si to vyříkali, když už se přítel ptal, co mi teda vadí, tak jsem mu to vyklopila natvrdo (jinak jsem vždycky radši diplomaticky zahrála do autu). co mi řekla v těhu , že mi sebrala kočár ze zahrady, když jsem byla ve sprše a já ji viděla, jak jede k nim tak jsem si dovolila se zeptat, jestli jí to není blbý se mě ani nezeptat, byl jsem hned ta nejhorší atd. že jeho táta se vůbec nezajímal a najednou si hrajou na nejlepší prarodiče ...a co mi zase řekl, tak to jsem měla taky dost... že jim to mám říct já, že je tady nechci , protože on za to nemůže, jaký jsou... a že je tak musím brát. jo a že jim teda může vynadat za nějaký věci, ale stejně se to nezmění, protože milostpaní tchýně se mu svěřila, že se tady necítí být vítaná, a že by to chtělo trošku malýho srovnat, že vůbec neposlouchá a nechtěl tam být. Tak nevím, co tam s nim dělali, je mi z toho úplně špatně, jen na to pomyslím, všude jinde i bez nás byl ok. Mám sto chutí na ní vletět a srovnat jí!!! ale nechci to být já, co dělá zlou krev. navíc bydlíme vedle nich, a to už minulé jaro a léto byl mazec, např. tchán zapnul na plný pecky rádio, otočil ho směrem k nám a sobě zavřeli okna aby to nebylo slyšet a zalezli. nemohla jsem ani dát ven kočár, tak jsem ze ho slušně šla zeptat, zda by to mohl ztlumit a on že NE! a zavřel mi dveře před nosem. Vůbec nechápu proč to dělají a příjde mi to fakt už nenormální, to jejich chování, ale ona je asi taková herečka, že z toho nikdy dobře nevyjdu já 😢

mataharyy
8. únor 2011

@smoby fíha, bych jí asi šla přepočítat kosti... 😀 Hele a když se necítí vítána tak proč k vám leze, ať zůstane hezky doma 😝 A co by rovnala malého, není jeho povinost trčet u babči... když nechce nechce 🙄 Tak bych jí to podala a nazdar bazar 😉

smoby
8. únor 2011

@mataharyy tak to ti závidím tvoji odvahu, já jsem asi takovej blbec, co chce vždycky se všema všechno urovnat, radši vždycky držim hubu, teď vidím, že to byla chyba , měla jsem jí to zhusta podat hned od začátku 😒 , teď už si jenom vyslechnu, jakej je můj syn spratek, což jednou řekla i o mě, když jsem jí řekla, že naši nás nikdy nemlátilli, to je prý chyba, děti se bít musí, jinak jsou z nich parchanti, to je další důvod, proč jim ho tam nechci dávat, ještě by ho snad bili ☹

vafle
8. únor 2011

@smoby jaj to je strašné....já bych to nevydržela jediné co se dá udělat je odstěhovat se a někam hooooodně daleko........ ale chápu že když máte domeček tak se vám nikam nechce....
drž se holka

mataharyy
8. únor 2011

@smoby Já jsem to taky tak řešila, držela jsem hubu a krok... Jenže ono to věčně nejde 😉 No a když má teda takovej přístup, říká že je spratek a že je potřeba ho mlátit... No to bych jí poslala někam a dítě bych jí bez dozoru nenechala a mohla by se třeba poto... 🙄 Ale je pravda že máš jen dvě možnosti, buď vážně zbalit kufr a pryč, nebo ho zbalit jim 😖 Věř mi lepší to nebude 😢

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
veveruse
9. únor 2011

@em_ka
Ahoj Em_ka, přečetla jsem si Tvůj příspěvek se zájmem, protože to mám hodně podobný. Bohužel moje skorotchýně bydlí blízko a jezdí k nám 1x za 14 dní na návštěvu. Kdykoli má přijet tak jsem už 2 dny předem napnutá a v duchu už naštvaná co tu bude zase za připomínky. První dávku připomínek nám nebo spíše mě sdělí hned a zbytek dávkuje po telefonu příteli až do další návštěvy. Např. v létě (když byly ty největší parna) přikrývala holky (bylo jim 7m.) na procházce dekou, aby nenastydly na uši (????). Když s nimi přijela zpět byly holky zapocený děsně až se jim udělaly pupínky a v kožních řasách na krku měly takové žmolečky. Byla jsem fakt vzteky bez sebe a hned jsem je aspoň otřela a když návštěva odjela tak vykoupala. Tchýně večer volala příteli, že ty holky musíme koupat, že mají vyrážku a jsou špinavé. Ačkoli jsem většinou klidná a pouštím jedním uchem dovnitř a druhým ven, tak jsem si jí vzala k telefonu a hned se jí vyptala, jak to myslí. Od prvního měsíce co se holky narodily se vyptávala, kdy už budou mít polívky. Když měly 4 m. tak už nás bombardovala telefony, proč mají stále mléko. O měsíc později opět plačtivá scéna, že jim mlékem ubližujeme. Jedna z dcer ponarození strašně maličko přibírala a chodili jsme s ní každý týden na kontrolu váhy atd. Bylo to opravdu k uzoufání, protože ona byla tak maličká a stále tak hubená a opravdu neprospívala. Moje tchýně nás ale dokázala každý den několikrát obvolávat (střídavě mě a přítele) s radou a pláčem, abychom s dcerou za žádnou cenu k lékaři nechodili, protože tam dostane nějakou nemoc. (!!!!). Jedné dceři narostly moc hezké vlásky, které se jí vzdadu trochu kroutí. Tchýně je tu minulý týden vychválila do nebes a včera řekla příteli, že už bychom jí je měli dát ostříhat. Taky si užívám připomínky na mojí mámu. Když k nám teď tchýně přijede očekává, že si k ní holky (je jim rok !!!) sednou a budou jí poslouchat a dělat přesně to co ona chce (teď paci paci pacičky a teď ukaž tohle a teď ukaž jak chodíš a teď si tady sedni). Nevím, co čeká od ročních dětí, ale holkám je to šumák. Chvilku je to zajímá a pak si hrají po svém. Na to vždy tchyně plačtivě a s výčitkou "no asi jsou zvyklé na druhou babičku, že jo". Já jsem usoudila, že ona opravdu dost žárlí a vidí v mojí mámě rivalku. Bohužel určitou žárlivost má i moje máma vůči mojí tchýni a tak je to někdy jako mezi mlýnskými kameny.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
smoby
9. únor 2011

@vafle moc díky za podporu