Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

monyliny
17. lis 2012

@vladla To je úděl ženy a matky-zůstat doma a manžel si slaví 😒 Tak skoukni nějaký romantický film 😉 U nás zase tchýně zabíjela dvě prasata.Já s dětmi nebyla,ale muž musel naběhnout☹Tak mi poslala zákusky,co napekla-no nic moc-jíst to nebudu 🙂 A po půl roce mě a dceru nechala pozdravovat a po půl roce se zeptala na děti 😠 taky se moc divila,že jsem nepřijela i já s dětmi.Já asi umřu-píšu a nad námi v paneláku sousedi-cikáni slaví-opět 😠 To se nedá,začnu mlátit hlavou o futra.A to jsem prosím nebyla rasista 😀

vladla
17. lis 2012

@monyliny Že by se v tchyni hnulo svědomí? 😀Já bych raději brala kus flákoty než zákusky.Zrovna jsem vyndala z mrazáku jitrnice.Zítra nevařím,když tu děti nejsou a manžel kdoví v jaké příjde náladě 😀
Česnečka mu bude stačit!! 😀

monyliny
18. lis 2012

@vladla Nevím,co se v ní hnulo a je mi to jedno 🙂 Manžel povinně dojídá zákusky od maminky a nadšeně se netváří-prý peču líp 😀 Tak mě potěšil 🙂 Flákota bude,dnes si pro nějakou skromnou výslužku jede 🙂 Co manžel,v jakém stavu ti došel domů? 😉

vladla
18. lis 2012

@monyliny manžel přitáhl asi ve 4 ráno,tak jsem ho nechala do devíti spát. 😉
Přišel v pohodě,špatně mu není! 😀 😀

vladla
18. lis 2012

@monyliny Jo a taky jsem čekala zda se zmíní o té její plánované oslavě k Zuzanky 1 roku...a nic.Ani náznak toho,že by měla něco v plánu! Babizna!! 😠

maladama
19. lis 2012

není to úplně tchýně - ale přijde vám normální a vhodné, aby matka dítěti zakázala vzít si vánoční dárky od příbuzných domů, že prý doma toho mají dost?
Tohle udělala loni švagrová, když jsme slavili vánoce u tchýně - všechno, co jsme jak my, tak tchánovci pro její děti koupili, muselo zůstat u tchánovců (kam švagrová skoro nejezdí, pomalu jsme tam častěji my, i když to máme 170km versus švagrová 10km).
Asi chápete, s jakým nadšením od té doby vybírám pro neteř a synovce dárky já, a jak se tedy na letošní vánoční návštěvy těším.

A jinak, to, co jsem loni neteři dala, se jí hrozně líbilo, doma to nemá, nešlo o úplně levný dárek a vybírala jsem ho specificky s ohledem na věk - zatímco nás tehdy 4m syn dostal hračku pro děti 3+ roky.

kitinka76
19. lis 2012

@maladama ta tvoje švagrová je pěkná pinda 😠 teda kdybych svým dětem zakázala vzít si dárky domů, tak budou brečet ještě týden

krizecek
19. lis 2012

@maladama normální mi to teda nepřijde vůbec, ale věřím že ta moje kdybychom malým něco koupili by to udělala taky.. Nemá třeba k vám nějáký špatný vztah nebo něco? Protože jinak asi není normální... dítě je šťastné že něco dostane a rodiče mu to ještě zakážou 😒

maladama
19. lis 2012

holky díky, já to před manželem nechci moc otevírat, je to přeci jenom jeho ségra, já taky nerada, když kritizuje tu moji (to můžu jenom já 😉 )
ono je toho s tou švagrovou víc, třeba když nás úkoluje, abychom jí vozili věci z Německa, když tam jedeme nakupovat - přitom bydlí 10km od hranic, my 170km, auto i řidičák má... a pak má problém mi to třeba dva měsíce zaplatit.

krizecek
19. lis 2012

@maladama já mám taky s (ještě budoucí) švagrovou taky problémy, tak s tebou soucítím.. Ale víš co, hlavně mi přijde dost divné že tak ty děti ovlivňuje, ty hračky si nesmíte vzít atd.. 😒 no každého věc, ale je to fakt podivné

monyliny
19. lis 2012

@vladla Tak se na ní vyprdni 😉 Udělejte svojí doma a na ní hoď bobek 😀 Hraje si na důležitou nebo co 😎

monyliny
19. lis 2012

@maladama Docela škrt ta tvá švagrová 😒 Nic bych jí nevozila nebo ať přispěje na benzín 😉

koncita
19. lis 2012

jj, švagrové....skoro stejně výživné téma jako tchýně...tak tu nejhorší mám zaručeně já 😒 vůbec nechápu, jak může mít tak skvělýho bratra...

maladama
19. lis 2012

@monyliny na Štědrý den budeme doma, ale na Štěpána tam musíme, leda bych měla nařízeno ležet, což teda rozhodně nechci, to radši švagrovou.

@koncita chceš se trumfovat? 🙂
i když, tuhle soutěž teda vyhrát nechci 🙂

vladla
19. lis 2012

@maladama Takovou švgrovou ani za nic.Já mám teda skvělou. 😉
A co se týče těch dárků....bývalá bého manžela u soudu vyloženě řekla,že dárky na Vánoce chce,aby přivezl k ní.Z jednoho jediného prostého důvodu,aby holce pak nakukala,že jí táta nemá rád a u něj nic nedostala.Takže taky pěkná K.... jako tvoje švagrová.Fakt s blbcem se nejde domluvit! 😀

vladla
19. lis 2012

Jo a stejně jí to u soudu neprošlo,aspoň v některých věcech ten soudní systém funguje! 😀

koncita
19. lis 2012

@maladama blbá soutěž, ale pár příkladů mám 😉 jednoho dne, kdy jsme oznámili tchánovcům, že čekáme prcka a ona u toho taky byla - to, že čuměla asi 15min do stolu a neřekla ani jedno jediný slovo, ani ň prostě bych ještě přešla s grácií, ale to, že toho dne záměrně vyprávěla o všech svých známých a kamarádkách a příbuzných o jejich dětech jako o parchantech a jak je nesnáší, jak jenom ležej, nehejbaj se, řvou a smrděj a ona všechny parchanty nesnáší...to slovo parchant přede mnou vyslovila s takovou až živočišnou radostí asi 15x...no nic, já byla tak v šoku, že jsem se nezmohla vůbec na nic a později jsem toho samozřejmě litovala. Od té doby jsem jí zaplaťbánbu neviděla, ale už mám scénář až to zopakuje!!!

krizecek
19. lis 2012

@maladama
@maladama
@koncita tak holky dáme soutěž ne 😀 ale né, lidé jsou různí a taky různě hloupí 🙂

vladla
19. lis 2012

Jak už jsem říkala mám švagrovou dobrou.Možná záleží jestli je to sestra manžela nebo manželka manželova bratra! 😀 😀 Moje švagrová je ta druhá možnost a můžu říct,že když se vidíme tak docela dobře podrbeme o tchýni. 😀

zizala79
19. lis 2012

@koncita to je hnus s tím oznámením těhotenství, ta má pořádnej mindrák....

koncita
20. lis 2012

@zizala79 jo, ona je celá tak trochu na palici 😀

koncita
20. lis 2012

@vladla tak to je jiná, to si umím představit, že máte vztah v poho, todle je bohužel sestra manžela, takže jiná liga 😉

krizecek
20. lis 2012

@vladla no právě u nás je to ta první možnost a teď si ještě představ že jsou dvě 😀

vladla
20. lis 2012

@koncita
@krizecek V prvním manželství jsem měla taky tu první možnost,takže vás chápu. 😉

strapocka
20. lis 2012

Zaplaťpánbů za moji skvělou tychýni Šárinku!!!!! Holky, držte se, to je peklo, takové všelijaké megery...

maladama
20. lis 2012

@koncita a nemohla by mít sama problémy otěhotnět?
vím, že takhle debilně se chovala příbuzná jedné kamarádky - spousta silných a ošklivých slov - a nakonec se zjistilo, že v té době se už sama několik let neúspěšně pokoušela o dítě.
Mě taky nešlo moc s grácií a nadšením přijímat od švagrové oznámení o druhém těhotenství - ale tedy ona si to fakt vychutnala, ve stylu "tak se nám to zase povedlo napoprvé" - a to přestože věděla, že my v té době za sebou máme dva potraty a dva roky pokusů. Manžela skoro chytnul rapl, protože věděl, že nebýt já v té době ve třetím měsíci (což ale nikdo nevěděl), tak se mu zase sesypu a tentokrát nejspíš ve velkým, protože jsem nesmírně špatně nesla každé těhotenství v okolí, vždycky tak týden jsem byla úplně mimo, jen brečela a nemohla ani vstát z postele...
ale boží mlýny teda semlely fakt rychle, švagrová v pátým měsíci potratila.

monyliny
20. lis 2012

@koncita Jak to čtu,mám vztek i za tebe.Nechápu necitlivost a hloupost některých lidí,ani to nemusí být tchýně ☹

monyliny
20. lis 2012

@koncita Já to mám obráceně. 🙂 S bývalou švagrovou-sestra mého bývalého,vycházím perfektně dodnes.Ale za to s manželkou mého švagra-manžel.bratra,nevycházím nijak.Dozvěděla jsem se,že se bála o přízeň tchýně,když jsem přišla do rodiny a dávala mi to pěkně sežr... 😝

vladla
20. lis 2012

@maladama Ty jo tak takovou švagrovou zatlouct do země.
Ale taky si myslím,že takové ženské jsou nespokojené samy se sebou a proto to takovýmto debilním způsobem ventilují.Je nešťastná a nesnese kolem sebe lidi co jsou v pohodě. 😉

koncita
20. lis 2012

@maladama nene, určitě to není v tom, že ona by snad nemohla mít, prostě nejhorší na tom všem je, že ona ty děti fakt nenávidí, ona je vůbec prostě celá úplně mimo, psát tady všechno tak nedělám nic jinýho...jako opravdu jsem nečekala žádné velegratulace a nadšení, ale to co předvedla ona (a bohužel i oba tchánovci), to se prostě nedělá!!! Já mám dokonce i strach, až tam budem s prckem jezdit a ona tam bude taky (rozuměj: ona je vdaná a je u rodičů víc než se svým manželem - taky důkaz její divnosti) tak, že na malýho bude hnusná a já ho budu muset pořád hlídat, zní to asi přehnaně, ale já jí nevěřím ani nos mezi očima... 😒 Neumím si představit, že se jednou stane ta věc a ona bude mít dítě nebo děti, je to hnusný, ale doufám, že se to nikdy nestane už jenom v zájmu těch event. dětí...