Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

segafredo
22. led 2013

Tak jen jsem k vám do diskuze nakukla, něco málo si přečetla a ode dneška budu každý den děkovat Bohu za to jakou mám tchýni já a imůj manžel 🙂 Vždy jsem si ji vážila a tak - nikdy jsme spolu neměly problém, jsme spíš jako kámošky - ale odteď fakt budu děkovat...jsem ji moc vděčná, už hlavně za to, že proodila tak úžasného chlapa..

maladama
22. led 2013

@monyliny já chci vnoučata, na to jsou snachy tak nějak potřeba, takže se s nima budu muset smířit 🙂
ale vážně, doufám, že jednou budu normální vstřícná tchýně.

Ne jak ta moje, která, když jsme při poslední návštěvě řekli, že kvůli dvojčatům mě čeká kolem porodu minimálně třítýdenní pobyt v nemocnici, akorát suše prohlásila "a jak SI zařídíte hlídání?" a to je v důchodu...

kitinka76
22. led 2013

@monyliny to je snad diagmoza nebo co??? chidáci kluci a chudiny jejich budoucí přítelkyně 😖

monyliny
22. led 2013

@kitinka76 Taky jsem si to v tu chvíli říkala 😒 Je to děs 😒

monyliny
22. led 2013

@maladama No právě-když už nic jiného,tak kvůli vnoučatům 😉 Nechápu takové stanovisko.No a ta tvá tchýně je taky nějaká natvrdlá-promiň 😅

kajalka
22. led 2013

@vosinka My když jsme u nich chvíli byli, tak nám do podkroví z přízemí volal tchán na pevnou pravidelně kolem 5h ráno a jakou dobu! A když jsem muže konečně donutila ho sprdnout, tak mu řekl, že když on nespí, tak my nebudem spát taky.

vosinka
22. led 2013

@kajalka ou jé, síla!!!!

elvira
22. led 2013

@monyliny - tak to je "super" postoj - nebudu se o děcka s nikým dělit... 😝 Děcka nejsou koláč. Pokud se k nim babička chová normálně, neohrožuje je na zdraví, nebo je neštve proti rodičům, tak ať se s ní stýkají.
Já toto taky nechápu.
V okolí mám pár chlapů nad čtyřicet - maminky si je držely jako náhradní partnery - většinou jejich manžel brzy zemřel, žádná partnerka pro jejich syna nebyla dost dobrá, nakonec chlapci zůstali sami, maminky zemřeli a oni už si nejspíš nikoho nenajdou...Smutné.

@maladama - to jsou přesně kecy, které mě se... : " a jak si vyřešíte hlídání?"
Kur.. - buď chci pomoct anabídnu se, pokud pomáhat nechci, tak se nestarám, nezajímám, nebavím se o tom. Tečka.
Tak to vypadá, jakoby měla strach, aby nedejbůh, jste po ní nechtěli hlídání...

@kajalka - tak to by si dovolil jen jednou... volat v tak nekřesťanskou hodinu, tak bych měla infarkt, že se někomu něco stalo. Normální člověk tak brzo ráno jen tak nevolá.
U tchánů to bývalo taky tak - u nás se vstává v šest ráno... to, že mám za sebou v týdni několik nočních mu bylo někde...

kikisz
22. led 2013

Jsme manželé teprve 3 měsíce, "maminka" to s námi myslí dobře, ale občas mám pocit, že mě z ní omejou.
Např. Malá (9týdnů) má hlad, řve jako tur, tchýně ji chová. Říkám, ona bude mít hlad, vezmu si ji, dám ji napít. Ona ne. Nedá mi ji, chová ji dál, vezme si dudlík, dá si ho k prsu a že ji ošidíme. Malá křičí a křičí. Maminka to nedokáže pochopit. Nebo když k nám příjde na návštěvu, štve ji, že malá spí, že malá jí, že je u nás návštěva a že ji chová někdo jinej.
Jo, chápu. Je to její vnučka, ale myslela jsem si, že když je to její pátý vnouče, tak to nebude tak hltat. Mojí mamky je to druhý vnouče a rozhodně se tak bláznivě nechová. . . 😀

kajalka
22. led 2013

@elvira To víš, byla jsem mladá a blbá. Chtěla jsem s nima vycházet dobře. Takhle zpětně se na to dívám už docela pobaveně, co všechno jsem byla schopná přejít bez řečí. Ale když se podívám hloubš, jak moc se podepsali na mým muži v dětství, jak ho psychicky vydírali (a to se občas snažej i teď), je mi z toho dost úzko. A to jen proto, aby měli pocit moci.

kajalka
22. led 2013

@kikisz Teda s tím dudlíkem to je nechutný. To už by rovnou mohla vytáhnout svoje seschlý ňadro.

maladama
22. led 2013

@elvira @monyliny no ona tchýně v životě s malým nebyla sama dýl, než pět minut v kuse, já bych z toho jejího hlídání stejně trnula hrůzou, i když teda manžel si myslí, že by byla lepší než moje matka, protože aspoň už nějaké zkušenosti (s dětmi švagrové, ale švagrová má hodňoučkou holčičku a kojence a stejně jim tchýně hlídá jednou do roka) má.

I když teda byla chvíle, kdy jsem byla natolik zoufalá, že jsem si dokonce myslela, že i hlídání tchýně by bylo dobrý, ale pak mě to zase přešlo, takže mě to "jak SI zařídíte hlídání" akorát pobavilo a nic víc.

monyliny
22. led 2013

@elvira Ty mi nerozumíš-kámoška to neřekla v rámci téma -tchýně,ale jako,že se nebude dělit o ně s další ženou.Taky jsem si myslela,že je nebude dávat babičce,ale ona nechce už teď,aby si našli partnerky 😕

elvira
22. led 2013

@monyliny - ale rozumím - jo, první jsem psala o babičkách, ale pak o těch čtyřicetiletých, o které se maminky taky nechtěly dělit, držely si je u sebe na silu a dopadlo to tak, že zůstali sami, nikdy už nazaloží rodinu, nebudou mít partnerku - celý život nikoho neměli a je to velký zásah, takže pravděpodobně už to tak zůstane... 😉
A vůbec, já toho našeho chlapečka taky nikomu nedám. 😀

Aby to někdo blbě nepochopil - kecám - jestli bude po nás, tak po dvacítce pláchne a bude si dělat přesně podle sebe. A když budu hodná babička/tchýně, tak si budu moct na kolenách pohoupat vnouče, dokonce pohlídat a třeba pak bude vzpomínat na prázdniny u babičky, jaké dělala dobré buchty a četla mu. 🙂

monyliny
22. led 2013

@elvira přesně tak🙂

zizala79
26. led 2013

tož jsem se tu opět "pobavila" nad vašimi "maminkami", moje tchýně, která nemá chudina ani na jídlo opět zaperlila. mladej měl svátek a musela mu koupit asi za 100 € oblečení, který prostě nepotřebuje, protože toho máme plnou skříň půjčené od různých známých. nejlepší, že dvě bodýčka, co koupila, jsou holčičí, bílá s růžovýma zvířátkama, a ještě měla chuť se o tom s MM dohadovat, že to pro holku není. a kalhoty koupila trochu větší, ok, na jaro/léto, ale ony jsou zateplený, to asi v létě dost užije... jsem prostě nevděčná potvora 😅

bettyx
26. led 2013

ach jo holky, vy to chápete... jsem ráda že to tady exituje tahle debata!!!
od doby co jsem přispěla naposledy což bylo 18. se doma nic nezměnilo.. nido se mnou stále nemluví a každý den se setkávám s hlubkým opovrhováním.. je to síla fakt... starší syn měl odpoledne náznak začínající teploty -na dotek bylo znát že to je nemoc, ale neřekla bych že by nějak výrazně překročil 37.. no a představte si, že když jsem to uznala, tak jsem se dověděla že to nemůžu posoudit, že jsem byla venku! jenže venku jsem byla celých 10minut a už jsem byla pomalu půlhodiny doma... nevím co se to zase děje... mám toho dost.. opět se mě zmocňuje maximální zoufalství

sariel
26. led 2013

@bettyx Nečetla jsem ostatní příspěvky, ale to ti takhle opovrhuje manžel nebo tchýně?? 🙄 🙄

zizala79
27. led 2013

@bettyx ach jo 😔

bettyx
27. led 2013

@sariel tchýně a švagrová.. kdykoliv se o tom chci bavit s manželem, tak to utne hned na začátku s tím, že si na to musím zvyknout.. dnes jsem opět řekla že chci odejít a odpověď? že sami to nezvládneme a on že mámu neopustí.. opět řikám jestli by opravdu vyměnil mámu za rodinu a řekl že na to odpovídat nebude že už mi to jednou řekl.... tak jsem mu řekla že to není fér když jsem to mohla udělat já a odejít od táty, tak proč on by nemohl odejít od mámy -to je prý něco jinýho.. nevím v čem..

sariel
27. led 2013

@bettyx No to je strašný! A ty teda bydliš s jeho mámou a švagrovou? A co všechno ti dělají? A necháváš si to líbit? A myslíš, že bys na osamostatnění neměla? Mám plno otázek, protože zírám, jaká může být tch. a šv. 🙄

anetka1701
27. led 2013

@bettyx mám pocit, že si tě pamatuju někdy z nedávný minulosti... Jako upřímně fakt nechápu, že tam s nima ještě jsi :o( Na tvym místě bych se sebrala a vypadla už dávno :o( Ve finále je jedno kam - ale pokud je atmosféra takhle hrozně dusná, děti to asi budou cítit taky a to pro jejich zdravej vývoj není nic dobrého :o( A jejich otec se holt bude muset definitivně rozhodnout, jestli si vybere rodinu nebo matku... Protože možná lepší žít bez otce než s matkou furt ve stresu...

sariel
27. led 2013

@bettyx Když jsem si to přečetla ješté jednou, tak tvůj manžel na mě působí dojmem (třeba to tak není, je to můj pocit, tak se na mě prosím nezlob), že tě nemiluje a neváží si tě. Minimálně je pro něj maminka všechno a na prvním místě, dalších desítky míst není nic a pak až jsi ty se synem. Kdyby mi chlap vyloženě řekl, že pro maminku všechno i když bude beze mě a El, tak s ním nejsem ani minutu! Já a dcera u něj musime být na prvním místě. Pokud to tak není, tak je asi něco v nepořádku..
Já mám tchýni, která udělala několik věcí, kvůli kterých mám na ní blok a kvůli kterých cítím při každé vzpomínce na ní hodné silnou a nepříjemnou hořkost. To jen důvod, proč jsem nakoukla do této skupiny. 😔

sariel
27. led 2013

Souhlas s Anetkou. Milionkrát raďěji bez manžela, ale zároveň i tchýně a švagrové. A stejně, pokud by si nevybral rodinu, tak je to blb a buď ráda, že s ním nejsi.

zizala79
28. led 2013

@bettyx já chápu, že je to pro tebe neskutečně těžké období, které asi trvá dost dlouho 😔 já jsem se ještě před časem rozhodovala/docela dost vážně přemýšlela, zda o MM neodejít taky, ale u nás ta situace není jak u vás, tchýni ani švagrovou nevídám, vidět nemusím, mám od nich většinou jen zprostředkované plky a akce (tipu koupě letních bot v lednu..), ale nebylo to moc v pohodě mezi náma dvěma. manžel se asi chytnul za nos nebo nevím, jestli jsem to začala vnímat jinak já, ale jsem ráda, že od něj odcházet "nemusím", ale je fakt, že jsem si prostě v jednu dobu říkala, že by to bylo lepší pro nás všechny tři. ale rozhodnutí to jistě není snadné a žádná máma nechce svoje dítě připravit o úplnou rodinu. ale na druhou stranu jsem si pro sebe vždycky říkala, že přece aj já jsem člověk a mám právo na klid, na štěstí, na spokojenost. ovšem to je boj každého, každý musí sám vědět a rozhodnout se podle svého. držím palce. je to nehorázné, jak se k tobě ty dvě fúrie chovají a škoda, že manžel si nevidí na špičku nosu

kajalka
28. led 2013

@bettyx On z tebe chce mít vynervovanou trosku?! Zkusila bych to řešit nejdřív v klidu, říct mu, že takhle už dál nemůžeš, že bys ráda bydlela ve svým a v klidu, že to odnášej i děti. Pokud by se k tomu dál stavěl odmítavě, začla bych jednat. Panebože, vždyť bys měla být na prvním místě pro partnera ty a děti! A pokud nejsi, je snad ještě důvod s ním zůstávat?

bettyx
28. led 2013

@sariel jo, jak píšeš -s oběma a stojí to za bačkoru.. furt něco je! líbit si to musím nechat, protože manžel mi hned řekne ať se s nimi nehádám a nechám to plavat, že vím jaký ony jsou a hlavně mám být vděčná že nás tu nechávají. Nejhorší je, že se pak hádáme hodně i spolu
@anetka1701 taková diskuse byla včera.. nakonec jsem se dověděla že je ta otázka stejná jako kdybych si měla vybrat který z dětí mám nejradši a nakonec řekl že jsem stejně na to mladší hnusná a nadržuju většímu.. za to ho nenávidim -takový kecy blbý
@sariel je to tak.. taky jsem mu už řekla, že mě má jen jako uklizečku a vařečku a dělá si ze mě vůbec blázny když uklízim celý den jako ta pipna a on hned udělá bordel a ještě než to vidím poslouchám ať koukám vykydat ten můj bordel.. odpověď?? ,,když si to myslíš"
@zizala79 já chci odejít.. bohužel není kam a sama to nezvládnu -takže musím počkat na konec mateřský a to je ještě dva roky.. bohužel půjdu s dětmi sama -to je jistý..
@kajalka pokus byl... několikkrát.. jak píšu zizala79.. jak to bude možný, tak odejdu a bude to jisto jistě bez manžela..

kitinka76
28. led 2013

@bettyx při mé "milé a klidné" povaze by už dávno někdo z těch tří měl vražené vidle v řiti 🙄

bettyx
28. led 2013

jo, holky je to sakra těžký.. myslela jsem že si dám zatím žádost o byt abych nemusela platit nechutnou sumu za podnájem na kterej bych asi musela pak krást a jsem lidově řečeno v prd..i... můj manžel je totiž částečným vlastníkem baráku.. takže asi začnu sázet sportku a budu doufat, že se mi stane to, co se stává spíš jen američanům, že vyhraju nějakou tu kačku a budu moct vypadnout!!!!

zizala79
28. led 2013

@bettyx a k tvýmu tátovi bys jít nemohla? vždyť to je nelidský..