Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

vladis
2. bře 2009

ja mám ted klid tchyni včera manžel urazil (ona se vždycky urazí kvůli blbosti)
a s k dárkům to se neda ani komentovat kupuje hrozně drahý věci za který pak musíš půl roku děkovat kdyby se na to radši vyprdla
ted se jen hrozím toho až malej trochu povyroste už ted všude říká jak ho bude cpat parkama a čokoládou
kdyby bylo kam se prestěhovat a za co tak jsem pryč hned 🙂

hupcza
2. bře 2009

blah: já si na dárečky potrpím ...fakt kupuju osobní dárky - aby to bylo skutečně pro tu danou osobu - podle jeho preferencí, zájmů atd.
no a tak jsem se snažila i s manželovou rodinou .. furt jsem kupovala blbě ...
z eho rodiny jsme dostaávali dary typu štangla salámu, šampon, sprej fačko ... no a tak jsem najela na jejich model - vánoce najejich straně probíhá jako výměna vybavení koupelny a obsahu spižírny a je klid 😀
nikdo tam nicnečeká,nikdo sez dárků neraduje a tak jsmepřestalinarušovat hldký průběhvánoc 😀 😀

blahovka.cz
2. bře 2009

hmm to je taky dobry hup - jako me trebna driv delal tchyne,ze jsme rekli,ze neco z jidla nechcem domu a ona stejne nam to cpala apak jsme to akorat vyhazovali,jelikoz nam nacpala hodne necoho,co jsme ani nesnedli,naposledy o velikonocich jsem chtela vyslovne jeden bochanek (to se musi nechat,ze tchyne pece skevele bochany a vanocky) no a dostala jsem dva,chteli jsme si okupit jeste beranka,ale uz na nej nedoslo,protoze byli dva bochany,no letos uz si na hlavu kalet nenecham,.jestli prinese dva,tak si druhej odnese domu!!! 🙂 byla jsem hloupa a to jsme zduraznovali jeden!!no casto se stavalo,ze nam chtela davat cokolady ze stromecku (a nas byl doma obsypanej a my to nejedli) a ojna uz stala u stromku a pytlikem a trhala - nekolikrat jsem jsme rikali ne - ne - ne,az jsem primo na ni:pani bl...,poslouchate co vam tady rikame,my nechcem,dekujeme,respektujte to ....no jak s malym ditetem,ale od te doby klid,letos uz nam necpala mnic,jen davku ulku,no na pul je v tom nevinne - mohla poznamku od manzi pochopit,ze chem udelat davku,ale stejne rikam,ze uz si nenecham vecpat nic,co nechem

damin
2. bře 2009

O tchyni jsem se už dříve rozepisovala. Letos jsem jí viděla asi 3 minuty a to bydlíme přes plot. Po porodu, kdy si jí manžel postěžoval, že se mi dovolilo nelíbit, že mi přeházela věci ve skříních (když jsem byla v porodnici) a předělala domácnost - tak se urazila a akorát mě drbala u sousedů, že jsem jí vynadala do očí, přitom jsem jí vůbec neviděla - ležela jsem po porodu doma v horečkách a na antibiotikách - tak jsem asi na ní měla náladu. Jsem zticha a nevšímám si jí. V prosinci jsem měla svátek a narozeniny - gratulovat mi nepřišla a neposlala mi ani žádný dárek (ne, že bych o něj od ní stála). Švagrová říkala, že je má pro mě připravený, až k ní přijdu. Připadá mi blbý chodit si pro dárky. U nás se odjakživa chodilo někomu gratulovat a ne čekat až si přijde pro dárky. Její dárky jsou kapitlola sama pro sebe. Už jsem psala, že kdyby mi dala 10 utěrek udělá mi větší radost. Pod stromeček jsem taky od ní nedostala nic. Já jeden rok přemýšlím a kupuju luxusní ubrus pro ní, druhý rok luxusní soupravu osušek a jsem pitomá. Teď jsem jí už jen poslala po manželovi kosmetický balíček - no ona mě nic. Jen pro vnoučata a pro manžela encyklopeidii. Např. ví, že mám elektrický robot a koupí mi ruční strouhač. Ví, že váhu do kuchyně nechci - vše dělám od oka a koupí mi váhu. Nebo minule mi dala k narozeninám nekonečný dřevěný metr - naprostá hovadina, za kterou vyhodila peníze, nikam se nám nehodí a ještě je to hnusný.
Na návštěvu tam posílám muže s dětma a sama tam nechodím. Nestojí mi za to. Že tam posílám děti - tak jen kvůli mužovi.

damin
2. bře 2009

Ale má to i jednu výhodu, že se s ní nestýkám. Jak píše blahovka s jídlem. Peču si sama bochánky, vánočky a to nejméně po 3 kusech - muž to má rád a syn taky. Ona ví, že mám upečené 3 vánočky a klidně mi jednu poslala. Vždycky jsem muže sprdla, proč to nosí, kdo to bude jíst. A hlavně mi to její ani nechutná - ona normálně umí vařit a péct výborně, ale jestli šetří nebo kvůli tajli - ona to prostě neosladí a není to k jídlu. Tak loni poprvé nic neposlala -a to jsem byla měsíc po porodu - jako by to udělala schválně - ale já jsem si stejně pár druhů cukroví upekla a vánočky - bez těch mých bych neměla vánoce. Tak doufám, že už na velikonoce taky žádný bochánek nepřijde.

hancas
2. bře 2009

ahojky holki,tak to u nás byla včera tchýně s tchánem pravidelná nedělní návštěva a tchýně sotva dosedla tak začala zase vytahovat tu svou výchovu a pořád to do mě tlačila a já jí neposlouchaLA.na to že děti neviděli 14 dní u nás sztávili hodku což je úspěch ne???pořád si ztěžují jak je nevidí a když má možnost tak na hodku a honem museli jet nakupovat,jak kdyby to spichalo.prostě pořád si stěžuje ale skutek utek a návštěva na hodinu,a to kdyby si aspon hrála s dětmi,to ne to pije kávičku a hustí do mě své zkušenosti z roku 123.No ona zase není tak stará má 45,ale opravdu je jiná doba a to ona nepochopí!!!!
Tak jsem si postěžovala a mám čistou duši 😒

supina
2. bře 2009

To u nás si tchýně nedá nikdy nic. A po nedělní návštěvě - taky hodinový - jsem si uvědomila, že jsem jí nic nenabídla. Asi jsem podvědomě vytušila, že by zase odmítla. 😀 😅 Je to trapný, když si nic nedá - jak kdybych jí měla dát něco otrávenýho - ne, že bych neměla nutkání 😀 , ale taková bestie nejsem.. To já jsem si ze slušnosti u ní vzala dort a pak jsem se z něj zb..la 😝 😝 😝

hupcza
2. bře 2009

damin: nemáme náhodou stejnou tchýni - ta má nedává cukr ani do cukroví - takže nám přinese krabici ...a já tedy cukroví servíruju s tím, že mají ochutnat i tchniko ..a jde vidět, že lidi si dají (má je totiž opravdu moc hzké) ale když mají to sousto v puse, tak začnou tak koukat, jako "kam ho plivnout" ....kupodivu vždy zbyde 🙂

nesladí ani kompoty - dělá je dia - ale v clé rodině žádný diabetik není
takže je vozíme omůa vylíváme na kompost
snažila jsem s to dát do buchet, zapéct ...jenže bez tohocukru se to po zavaření mní na podivnou umělohou hmotu bez chuti a bez zápachu - švestky,hrušky, brskve,merˇuňky- vše chutná stejně 😅

no a manža ji "nechce ranit", tak jí neřekne, že by byl raději ...takže to vozíme a vyhazujeme 🙂

vlastnímámě bych řekla, protože sijí vážím, ať se s tím buď pro násnedělá, že nám to nejede, a enobo bych jí požádala, že když už mo mermo chce, že pro nás má dělat na sladko

jenže v jejich rodině žádné normální vztahy nefungují, takže z ní děléme vola, bychomi ji neranili 😎

fakt by mě zajímalo,jak tohle budu vysvětlovat dětem 😅

meleri
2. bře 2009

hele když tu píšete o tom cukru, tak minulou neděli nám upekla nějaký zákusek, a totálně bez cukru..tak si asi myslí že bych fakt měla zhubnout! 😅

já to peču, já ji už nic dva roky nedávám na vánoce ani na její narozky, protože vším co jsem kdy koupila pohrdla a skončilo to v koutě, takže na to peču...já se snažím ty její dárky využít ale je fakt, že většinou je to taky na starou belu, prostě sme si nepadly do noty...no manžel jí taky dárky nedává....

hupcza
2. bře 2009

manža měl před pár dny narozeniny .... konala se oslava ...za účasti mé části rodiny (všechny osobně pozval z vlastní iniciativy na oslavu)
když jsem se ptala, jestli pozve někoho z jejich rodiny, nebo třeba jen tchýni (i přesto, jaká je mi to je takové hloupé, ji úplně vyšachovat), zahrál to nějak do autu...no a nevím ..jestli ji nakonec pozve nebo ne ....

taky svědčí o něčem, že se chlap přimkne k cizí rodině a svou nechává plavat ...

ale jen sklízí, co zasela

trošku mě děsí, že za čtvrt století budu taky tchýně ...nosnad mi úplně nehrábne 😀

damin
3. bře 2009

Ale ona tak strašně šetří, ale přitom utrácí neskutečné peníze za hovadiny - samozřejmě, že je to její věc a já bych si jí nedovolila nikdy nic říct. Ale ona ty hovadiny kupuje manželovi a dětem - k svátku a narozeninám. Manža dostal k svátku digitální teploměr - jak jinak z lidlu - no nefunguje - určitě taky něco stál vyhozený peníze. Syn má doma Lego duplo - ona mu koupila stavebnici u čičmenů - podobnou, akorát to na sebe nenavazuje - tak má dvě stejné stavebnice. A tchán při tom ještě prohlásil, že taky dostal konenčně tvůrčí hračku - jako nebejt jich, tak má samý blbosti. Kdyby přišla a poradila se - tak jsme mohli finančně přispět a mohla se přikoupit k Legu další sada - je to dražší, ale pasuje to na sebe. Nikdo po ní nechce dárky za miliony, ale kupovat mu hračky, které už má jenom v jiným vydání je na prd. Nebo mužovi koupí takový ty obyčejný bavlnění trička - sytě červený, oranžový a modrý - pouští to jak svině, vyžehlit to nejde - dávám to rovnou na hadry. Kdyby mu místo 5ti takovýhle triček koupila jedno kvalitní. Já mám raději jednu kvalitní věc než 10 nekvalitních za stejnou cenu. A když nemám peníze, tak raději nemám nic, než bych si koupila křáp, tak šetřím tak dlouho, dokud nemám na kvalitní věc.
Ale to jsou hlouposti, nejvíc mě štve jak mě tchánovci drbou, že nic nedělám, že je doma bordel (3 týdně vytírám, denně vařím, mužovi pomáhám s účetnictvím, do 7 měsíce jsem chodila do práce) a hlavně, že děti vychovávám bez lásky. Za to bych jí jednu nejradši vrazila. No teď se s ní nestýkám, tak jsem zvědavá, co se zase donese za drby, že jsem jí řekla do očí.

damin
3. bře 2009

hupcza - přesně můj muž - když se narodil první syn - tak rovnou z porodnice v 9 hodin večer šel slavit k našim (a to jsme u tchánovců bydleli) - a druhý den ráno přivezl hned mojí mámu do porodnice (si vzala kvůli vnoučeti dovolenou). Teď u druhýho syna taky hned šel k našim a oslavoval s našima. S rodičema si snad ani nepřipil.
Tchyně třeba celý život podlejzala tchánovi - dárkami, jídlem a její synové šli tak trochu stranou - vše se dělo podle tchána. Já to nechápu. Já jsem vychovaná, že se vše dělá pro děti a kvůli dětem. Vánoce pro děti, hlavní dárky pro děti. Mužovi dá vždycky nějakou blbost, a když slaví narozky tchán - tak to jsou dary za tisíce. O to ani nejde - ale je vidět, že o dárku přemýšlí a snaží se, aby se tchánovi líbil. U všech ostatních dá dárek jen, aby něco dala, že je to blbost, je jí úplně jedno. Už jsem mužovi řekla, že až mu bude zase dávat nějaký krásně barevný trička, tak ať je tam nechá, že jsou to vyhozený peníze. A víte, co dala druhýmu novorozenýmu synovi - černý tričko, který nemá ani rozepínání u krku - i kdyby mi nevadila ta černá barva, tak bych mu ho přes hlavu stejně nepřetáhla - a ještě je silonový. No vysvětlovat jí v jejím věku, co je bavlna, nebudu.
A když jsme čekali prvního syna - tak se tchyně urazila, že od ní nechci přivéz kočár z Polska, ale že si ho chci vybrat sama (švagrová má obchod s kočárkama). No já snad neznám maminu, která by si sama nechtěla vybrat kočár. Vlastně jo - druhé švagrové ho přivezla z Polska a jí to nevadilo. Mně jo. A teď jsme si pořídili zase nový kočár - nemohla to rozdýchat. A strašně jí vadilo, že kupuju příkrmy a nevařím je - že je to drahé, přece utrácím peníze jejího syna ne? Že kojím a nekupuju sunar - to bylo v pořádku - tak jsem si snad mohla těch pár příkrmů dovolit koupit. Stejně mi domácí nejedl. Nebo jsme 2/3věcí na mimi podědili - a pár věciček jsem si koupila nových - spíš moje máma to koupila. Strašně jí vadilo, pro to nekupuju v sekáčích. Tak jsem snad pár nových věcí mít mohla ne? Jí pomalu vadí, že i vařím z masa - vždyď maso je drahý ne? Muž vyrost na zápražkových polívkách. Já prostě nechodím do lidlu a diskontu - a nevyhledávám akce jako ona.

megee
3. bře 2009

Ahoj holky tak k dárkům od tchýně-malej dostává autíčka od vietnamců se kterýma když jednou hodí tak se rozpadnou 😀 , takže rovnou vyhazuju a já zásadně dostávám oblečení typu chlupatý svetry a halenky- podotýkám, že nosím, tička a mikiny no asi ze mě chce mít někoho jinýho...už jsem to přestala řešit prostě poděkuju a strčím do skříně popřípadě dám na hadry apod.

K dárkům pro malýho...taky jsem si říkala, že by udělala líp kdyby mu koupila jedno pořádný auto než 10 který se okamžitě rozpadnou...

megee
3. bře 2009

holky nemáte náhodou nějakej tip jak tchýni vysvětlit, že si doopravdy nepřeji aby na malýho žvatlala? Nějak se mi to nedaří....a to jí to opakuji pokaždý když k nim přijedeme...

supina
3. bře 2009

tak na ní žvatlej taky 😀 Jako že ses spletla, nakazila tě 😀 😀

megee
3. bře 2009

supina tak to mě nenapadlo, dobrej nápad 😀 by mě zajímalo jak by se na to tvářila 😀

supina
3. bře 2009

Asi tak jako ty, když šišlá na tvoje dítě 😀 třeba jí to dojde 😒

megee
3. bře 2009

no o tom už začínám pochybovat, že jí to někdy dojde..když jí řeknu ať na něj nešišlá tak se urazí odejde pryč a rozbrečí se...

supina
3. bře 2009

taky plačka? Jsou fakt asi všechny stejný..

megee
3. bře 2009

jo jo a to se rozbrečí kvůli každý blbosti, jednou jsem jí a mojí mamce řekla at malýmu nedávají pít před jídlem bo potom nejí (bylo mu asi 6 měsíců), moje mamka to vzala v pohodě a ona se urazila a šla brečet do ložnice...

petrajah
3. bře 2009

Megee, já má v práci kolegyni, která se strašně blbě směje. Něco jako Droběna v Popelce, když přebrala při tanci Trávníčka. A já jednou ve srandě se zasmála jako ona a pak jsem se lekla, co to ze mě vypadlo. Omluvila jsem to slovy: "Jé, já se zasmála jak vy, úplně jste mě nakazila" a ona si dává bacha. 😵

megee
3. bře 2009

asi to vážně vyzkouším na ní žvatlat tak jako ona žvatlá na syna a třeba jí to dojde 😀, já to toiž nemám ráda pak se nemůžou divit, že synovec ve dvou a půl letech skoro nic neřekne, když na něj pořád tak nesmyslně šišlají...

supina
3. bře 2009

Dala byšte ši tafíšto? 😀 😀 😀

hancas
3. bře 2009

jj holki má tchýně se taky rozbrečí kvůli každé pi.ovině,třeba když jí řeknu že prostě nedostanou Pims piškoty )když jim bylo 10měsíců (nechápu proč jim to chtěla rvát)tak se nas.ala a šla brečet do kuchyně.kvůli takový blbosti.Chápete to???

megee
3. bře 2009

hancas právě že taky nechápu o co jí jako jde, svoje děti si vychovala tak to moje může nechat na mě, dost mi vadí, že prostě nerespektuje moje přání ohledně výchovy malýho....prostě co řeknu tak to ignoruje a pak se diví, že si to nenechám líbit... trpěla jsem to rok co jsme tam bydleli. ale ted už fakt držet hubu nebudu

hancas
3. bře 2009

megee---moje řeč proč se mi míchá do výchovy já nepotřebuji její rady jsem přece matka já a já budu určovat hranice a ne aby mi radila ona,taky jsem dřív držela pusu at prostě to nějak přežiju,ale poslední půl rok prostě si nenechám nic líbit a melu svoje,ona jim chce dát párky já prostě řeknu ne že jsou plný éček...a ona že MM už je jedl v 6 měsicích 😀 prostě je na ranu a já mám vždy nervy z toho z čím přijde.jak píše držela jsem hubu dost dlouho ale ted opravdu začnu být silná a nebudu se jí bát.,já vím že je to o nervy ale asi to tak bude nejlepší a ona doufám zjistí že si prosrtě na mě nic nedovolí.Nevímm jestli je to správné ale já to tak bvidím i když je to matkaMM(on jí taky nemusí od jisté doby)

megee
3. bře 2009

hancas souhlasím s tebou já to mám momentálně lehčí jelikož jsme se přestěhovali takže tchýni mám 250 km daleko, ale určitě si od ní už nenechám kecat do výchovy mýho syna at se třeba uvzteká a uřve mně už je to vážně jedno....

hancas
3. bře 2009

megge---tak to máš dobrý že máš tchýni tak daleko ta moje bydlí 10minut od nás 😠 ale už jsem taky přemýšlela že bych se odstěhovali někam do Prahy,ale zase je mi to blbý skrz mou mamku,ona by bet děrí zbláznila,hrozně je miluje a musí je vidět aspon obden,takže to bych jí nemohla udělat,ale já už takhle dál prostě nemůžu ona šikanuje i MM on podniká a ona mu to prostě od začátku nepřeje a tak do něho pořd něco hučí...začal kvůli ní kouřít i když pře narozenám děti přestal...má z ní nervy pak se kvůli ní hádáme i my a to fakt nechcu,ale tak to dál nejde.
At povodí odstřel tchýni na měsíc,nebo někam hodmě daleko třeba na Mars 🙂

whoknows
3. bře 2009

Ahoj holky,
k tématu tchýně bych toho taky měla dost co říct, ale bylo by to opravdu na dlouho. Mám ten typ tchýně, která je hodná, ale někdy až příliš. Zezačátku, když jsme s manželem chodili mě neměla moc ráda, asi jí vadilo, že jsem jí "ukradla" prvního syna. Po čase si na mě zvykla a myslím, že mě ráda má. Zajímá se o mě, když jsem nemocná často mi volá jak mi je atd. Problém je v tom, že se zřejmě dostala do věku, kdy je hrozně upjatá. Ještě podotýkám, že se léčí s nervy a také má různé fóbie (myslím, že si to také hodně dělá sama, protože evidentně často zneužívá toho, že jí tchán nebo manžel se švagrem politují).

Nejdříve, když jsme si pořídili psa (podotýkám, že máme stafordširského bulteriéra), začla si myslet, že je to miminko, chovala ho, nechala si olizovat pusu, dávala mu jídlo ze své pusy a to klidně i v restauraci. Když ho hlídala, nechala psa spát v posteli, sama se krčila na kraji postele. Přes veškeré moje protesty a upozornění mu dávala lidské jídlo. Jako šunku, buřty, dokonce kupovala krůtí řízky apod. Když jsem se rozčílila a řekla, ať mu lidské jídlo nedává, že je v tom sůl a není to pro psa zdravé, začala mu to dávat potají. Vždycky jsem si všimla, jak odchází potichu do kuchyně a do toho psa láduje jídlo co to jde. Pes byl samozřejmě v sedmém nebi, ale jak mě má potom poslechnout, když ho napomínám aby neloudil atd. Ještě ke všemu vždy když se nám po jejím "hlídání" vrátil domů, měl dost silné zažívací potíže. Potom tchýně vždy popřela, že by mu dávala něco kromě granulí, ale mě to bylo jasné.

Po nějaké době měli s tchánem neshody, tchán se od ní odstěhoval (ikdyž jen kousek od ní a každou chvilku se stýkají), nemohl to s ní vydržet. Je stejně starý jako ona a on má pocit, že toho v životě může ještě spoustu zažít. Kdežto ona na jeho odchod reagovala tak, že si pořídila pinče (kterému je teď asi třičtvrtě roku a už ho stihla dost vypasit). Takže další rozmazlený nevychovaný a přejídaný pes. Tvrdila, že si ho pořizuje proto, že ještě nemá vnoučata.

No a já jsem teď těhotná. Tchýně mi volá, zajímá se jak se cítím atd. Když jsem jí minule nezvedla telefon, stěžovala si hned manželovi, proč jí ho nezvedám. Bylo to proto, že jsem spala, nebylo mi moc dobře, ale ona za tím zřejmě vidí něco jiného.
Nakoupila už spoustu věcí. Myslím, že je to přehnané a také příliš brzy na to aby mi kupovala věci na miminko, když mám termín až na konci září. Nehledě na to, že si chci většinu vybrat sama a ne dostat všechno podle toho jak si to představuje ona.

Hrozně se bojím, že to její rozmazlování bude praktikovat na naše dítě. Možná jsem na ní až moc příšná, ale fakt mi to leze krkem. Teda ne vždycky, ale myslím, že se to bude s příchodem dítěte zhoršovat. Chci své dítě vychovávat sama. Jasně že člověk někdy potřebuje poradit od někoho zkušenějšího, ale myslím, že matka a otec by měli mít první slovo. A není nic horšího, když někdo nabourává autoritu rodičů tím, že si myslí že se dítěti zavděčí.

No uvidíme, jak se to bude vyvíjet, ale každopádně jsem se rozhodla, že přece nemůžu být zticha jen proto, že je nemocná na nervy.
Sakra, to jsem se ale rozepsala. To jsem ani nečekala 🙂

supina
4. bře 2009

who, nepůjčila bych jí dítě..