Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

tarra27
23. říj 2012

@vladla nevidela bych jako blbka...prstě jsi se snažila, to je normální, že se člověk snaží vyjít druhému vstříc....

monyliny
23. říj 2012

@vladla Já měla taky svůj byt a bála jsem se ho pustit.Byla to moje jediná jistota,když se na nás vykašlal dcerky otec a já neměla kam s dcerou jít.Byt jsem dostala od města do pronájmu,musela bych ho pustit,kdybych šla k nim na barák.Co bych pak dělala,kdyby to nevyšlo?Náš vztah s mužem byl od počátku vystaven velké zátěži.Místo ťu ťu ňu ňu jsme řešili jeho rodinu,kolikrát jsem si říkala,jestli to má cenu.Taky neviděl,neslyšel a kolem baráku a zvířectva skákal jak matinka pískala 😠 Jí vadilo,že jsem holka z města,která se nedá ovládat a navíc se neštítí práce kolem prasat a tak 🙂 Bála se,že jí oberu o barák a zaujmu vedoucí pozici.Museli jsme jezdit na každý víkend,svátky i o manželovu dovolenou a jakmile ne,spustila bandurskou a slzy.DĚS 😠

zizala79
23. říj 2012

@monyliny dobře jsi udělala, stejně by se tě odtamtud snažily vyštípat nebo minimálně ti znepříjemňovat život, není nad to udržet si nezávislost a nenechat si do života mluvit!

vladla
24. říj 2012

@monyliny to manželova rodina taky řeší a to manželovu první dceru 😒
Je stejně stará jako moje starší,ale vůbec si s ní nerozumím. 😒

monyliny
24. říj 2012

@vladla koukám,že jsi si dala obrázek🙂Jo děti,většinou jsou odrazem rodičů-i když já jsem úplně jiná než moji rodiče 🙂 tak jsem asi podstrčená 😀 Nic si z toho nedělej,nemůžeš vycházet s každým,to nejde. 😎 Je to o to těžší,že je to tvá nevlastní dcera ☹

leja87
24. říj 2012

@blandik No já mám celkem velký problém s tchýní. Malá je její první vnouče a ona má 2 syny. Vždycky si strašně přála holčičku. Začala si to na malé kompenzovat. Když bylo malé cca 6 měsíců začala na ní reagovat strašným pláčem jako kdyby na ní měla alergii 🙂 Pořád malou tahala a nenechala jí chvíli napokoji. Strašně jí mrzelo, že u ní malá pořád brečí (na nikoho jiného tolik nereagovala). Prostě nemohla přenést přes srdce, že její první vnučka k ní nechce, když všechny ostatní děti k ní jdou a vyhledávají její společnost (má hodně ráda děti a děti k ní prostě jdou, protože to vycítí). Po nějaké době si na ní malá zvykla a teď jí má hodně ráda. Malé je teď rok a půl a já se s tchýní už 2 měsíce nebavím. Řekla jsem jí, co mi na ní vadí a ona i tchán říkají, že všechno jsou výplody mé fantazie. Přítel drží s nimi. Na tchýni mi vadí asi to, že se mi pořád vnucovala s vozením malé i když jsem jí několikrát řekla, že pokud budu chtít povozit tak jí dám vědět. Pokaždé, když jsme byly u tchánovců na návštěvě tak jí ode mě odtahovala a nechtěla mi ji dát i když se malá po mě natahovala. Jednou, když malá ještě lezla nám tchán ukazoval nějaké fotky na pc a tchýně si hrála s malou vedle nás a po chvíli po mě malá začala lézt a já si chtěla doprohlédnout ty fotky tak jsem jí hned nezvedla a tchýně říká malé: "máma tě nechce" (prostě se mi to nelíbí tohle chování), jednou si u nich narazila pusinku o roh stolu a začala strašně brečet, ona ji začala utěšovat a pak se malá natáhla ručičkama ke mě a ona jí říká:" pojď, půjdeme do kuchyně" a odnášela jí z obýváku do kuchyně a mě to tak naštvalo, že jsem se zvedla a šla jí malou vytrhnout z náruče (prostě pro mě její drzost nezná hranic). Nebo jednou jsme je potkali s přítelem ve městě a ona si vzala kočárek s malou a já a přítel jsme šli vedle kočáru spolu a ona říká malé:"Terezko, je tam táta?"(já tam asi byla v podobě vzduchu nebo co) a to samé u nich doma: "Terezko, dones to tátovi; jdi k tátovi; ať tě jde táta uspat (když se jí to nepovedlo). Prostě mě maximálně s..e. Snaží se mě před malou přehlížet a nebrat jako její matku. Fakt mi přijde, že si malou přivlastňuje, nevim, třeba se mi to jen zdá, ale já na takové chování prostě nejsem zvyklá. Tchýně by byla nejradši, kdybych se o malou nestarala a každý den jí jí dala vozit a hlídat, ale já prostě nechci. Nechci, aby moje dítě bylo víc zvyklé na ní než na mě. Přítelovi by to vůbec nevadilo, ale mě to vadí dost. Mrzí mě, že v něm nemám oporu. Vůbec v ničem se mě nezastane, všechno co řeknou jeho rodiče tak je pravda. On je podle mě ještě dítě a hodně velkej mamánek. Nechci, aby Terezka jednou řekla, že má raději babičku než mě. Přítel k nim chodí s malou 1x týdně na návštěvu. Teď uvažuji o tom, že bych jí malou půjčila na hlídání vždy jeden den v týdnu na 4 hodinky, ale to jen proto, aby si jí užila a neměla pocit, že jí malou nechci půjčovat. Já sama jsem na malé asi i hodně fixovaná, protože jí nevidím 2 hodiny a už mi strašně chybí a nemůžu se dočkat až bude doma.

elvira
25. říj 2012

@leja87 - jak píšeš, že se malá narazila a tchýně ji odnášela... co si proboha myslela? Děcko v takových situacích chce vždycky mámu. Je to přirozené a kdyby to tak nebylo, bylo by to přinejmenším podivné. ☹
My jsme byli letos na jaře v nemocnici za tchánem. I s malým - byl na operaci s kýlou.
Malý aniž by dělal blbinky zavrávoral a spadl hlavou na topení - naštěstí jen boule. Ale křičel řádně. Samozřejmě jsem ho hned vzala a utěšovala. Tchýně došla, začala mi ho rvát z ruk a :"pojď za babičkou"... Malý se mě držel jak klíště, řval mamííí. Tak jsem jí řekla, že jí ho nedám, že bude se mnou.
Nechápu a ještě jednou nechápu.

ija1
25. říj 2012

@elvira - tohle delala moje tchyne taky.............. jenze Aja chtela za mnou............. tak jsem ji vzala s tim, ze ji proste utesujeme s manzelem my......... ale bylo to neskutecne neprijemny.........
ted me nastvala, porad knourala ze nevida malou, pritom se ani neobtezovala se zeptat, tak jsem se zase premohla, a pozvala ji, ze na hodku, hodku a pul...........a odchazela po 3,5......... hlavne blby bylo, rikam, mala pujde veceret, pujde koupat a ona proste nic............ pak ze teda pujde pujde a trvalo ji to hodinu........ grrrrrr...........

monyliny
25. říj 2012

@leja87 Když jsem četla o tom,jak ti ji nechtěla dát,když po tobě malá natahovala ručičky,normálně jsem cítila pocit zhnusení 😝 Fakt síla ta tvoje tchyně 😖 Já bych tam už taky nechodila a je dobře,že jsi se ozvala-nejsou normální 😠 Škoda,že nemáš oporu v partnerovi,je to dvojnásob těžší,když víš,že jsi na to sama ☹ Fuj,toho pocitu se nemůžu zbavit,jen si na to vzpomenu-kdyby se to stalo mě-juj ta by viděla k...a(bů) 😀

monyliny
25. říj 2012

@ija1nevychovaná,vlezlá a ukňouraná-hodně špatná kombinace ☹ Bože úplně se děsím toho,jaké tchyně budeme my 😀 Snad se mi rozum udrží.

steepaankaa
25. říj 2012

Jeje, nejsi jediná, já jí doslova nemůžu ani vidět, jenže tomu se nevyhnu, poněvadž bydlím s přítelem a dětičkami v jejím bytě a strašně ráda to dává na vědomí...Ona se ,,na stará kolena ,, vdala do Německa, kde má se současným mužem 6ti letého syna, co si budem povídat, má její školu, je protivný, namyšlený a panovačný....Občas k nám přijede a vždy se s každým snaží hádat a skvěle se jí to daří. Skoro všechno by se dalo překousnout, ale aby mi děti plakali, když se ona chce zrovna vyřvat, to mi víc než vadí. Myslim si, že taky záleží, jak se k tvému vztahu s tchýní postaví přítel či manžel, jestli je schopen se za tebe postavit, nebo tchýniny urážky a řeči jdou jedním uchem tam, druhým ven, jako je to u nás....

ija1
25. říj 2012

@monyliny - ja vim, ze to neni to stejny, jako kdyz je tchyne mrcha ..........ale proste je to obtezujici, a muj chlap samozrejme stoji za ni, ona prece nic nedela, takze ja uz nevim, nebavi me mlit dokola.......

monyliny
25. říj 2012

@ija1 Je to úplně stejný jako když je tchyně mrcha,možná ještě horší,protože je pěkně vyčůraná-promiň ten výraz 🙂 Ona je ta milá,ochotná,tak že tvůj muž nevidí problém v ní 😠 A jinak tě plně chápu 😉

monyliny
25. říj 2012

@steepaankaa Já nevím,čím to je,že mi jsme k těm našim matkám tak kritický,ale synové to u svých matek nedokážou,i kdyby byla zkrz na zkrz hrozná ☹

ija1
25. říj 2012

@monyliny - no prave, ona je vlezla, navic maly nosi porad nejaky darky, vis , jako ze si ji kupuje, a Alca uz ma nauceny, ze babicka prinese darky, navic podle manzela je ona prece moc hodna, dneska mu rano volam, ze se mi blokly zada a on hned.........no ona je mama ve meste, urcite by prisla, tak mu rikam ze na to at zapomene, ze si to zvladnu....... ja proste od ni uz nic nechci, ja vubec nechapu vzdyt on vi ze ji nemusim a ze se s ni stykam jen kvuli nemu...........
jo, vycurana je, pac nezna hranice a meze, ona je takova podas prst a sezere ruku, a muj chlap to bere ze je jako hrozne hodna a obetava.............
a to uz vubec neresim jak se Alce vnucuje, mala ma tedka takovy to mamankovsky obdobi, chce se objimat, sedet mi na kline a ona to nedava.......... furt se snazi ji ode me odlakat, no je to takovy trapny......... navic me vzdycky dostane jak ona se malou chlubi, pritom na jeji vychove se absolutne nepodili, vidi ji jednou za mesic, pac sama nezavola... a pak si stezuje jak malou nevida, a kdyz uz ji pozvem, tak zase neni schopna respektovat nase soukromi a nejaky zabehnuty pravidla..............

ija1
25. říj 2012

@monyliny - jo to taky nechapu, ja nasim reknu kdyz se mi neco nelibi, nebo s necim nesouhlasim ale chlapi to asi nedokazou........

elvira
25. říj 2012

@ija1 - to kňourání taky miluju. Přiznávám se, že mám fakt averzi na některé kecy - tyto jsou jedny z nich...
U nás je to horší o to, že tchýně málokdy zvedne pr..., případně telefon, aby se aktivně o malýhozajímala. Jen kecá - možná naštěstí.

Včera se tu ukázali tcháni - tchýně vlezla do chodby - vy tu máte horko, to je hrozné... novinka, jindy máme zimu. A v zápětí na malého:" kde máš papučky?"
Teď nám klekla lednice. Měli jsme větší vydání, takže na ni teď není, budeme jí brát na splátky. To bylo keců, ať si ji nebereme na splátky, že přeplatíme a bla bla bla. Tak nevím, asi mám chodit sekat led na potok a nosit jídlo do sklepa, jak dřív, ne? 😀

ija1
25. říj 2012

@elvira - fiha, nezvane navstevy jo? no to bych se fakt vztekala....... na to jsem alergicka a na kecy taky.........jeji jecivym hlasem receny Aaaaaaaaaaalenko, uz lezu pod stul 🙂)))), no ji zase zajima kazdej prd a pak se s tim chlubi po kamaradkach.......... ja si na to furt rikam, at si trhne, stejne nic z toho co mala umi, ji nenaucila........

no jo, tak ji budete mit na splatky, a co? vzdyt na tom nic neni? a spousta spolecnost to ma bez poplatku nebo jen 1/10, a za dalsi je to jen vase vec.......... my zase mame kreditni kartu a kdyz neni, tak si vezmeme odtamtud a vratim to dalsi mesic........... a by si tchyne mohla dovolit neco pipnout, letela by jak cukrar.............

elvira
25. říj 2012

jo, nezvané návštěvy, vzhledem k frekvenci jejich výskytu u nás jsem to včera ani moc neřešila. Byla jsem dobře naložená. Mě se.., že kecá do věcí, po kterých jí nic není. Ledničku si zaplatíme sami, takže může tak šoupat nohama.
Stejné to bylo, když jsem sháněla jak šílená školku, nevěděla jsem, jestli mě vezmou zpátky do práce atd.
Nakonec jsem sehnala ob vesnici. To jsem si vyposlechla:" jak ho tam budeš vozit, tam jsou jiné děcka atd."
Tak jsem se zeptala, co mám dělat:" však se to nějak udělá, však já ti někdy pohlídám..."
Bábě nedošlo, že potřebuju mít děcko zaopatřené každý den...
Nakonec mi ho vzali u nás, jedni se odstěhovali.
A tchýně:" já jsem to hned věděla". Po dotazu, jak to mohla vědět, když to nevěděl nikdo, blekotala a pak:" a proč by ho nevzali?" Když jsem odpověděla, že mají plný stav a v některých městech je to tisíckrát horší, tak řekla:" to za nás nebylo..."
No, nečekám, že mě bude plácat po rameni za to, že se starám o sebe a svoji rodinu. Ale se.. se do věcí, o kterých nic neví, přitom se jí to nijak netýká. Jsem se rozčilila, jen co si na to vzpomenu, ble. 😝

steepaankaa
25. říj 2012

@monyliny to ano, ale postavit se za tebe, když se do tebe ta tchyně ,,pustí,, a říct jí svůj názor, jak říkám, u nás ani tohle nehrozí

monyliny
25. říj 2012

@elvira Jsi mě pobavila s tím ledem 😀

monyliny
25. říj 2012

U nás se tchyně taky nezajímá o děti,navíc dělá rozdíly mezi nimi.Nezavolá,nezeptá se ,jestli jsou v pořádku,ale na pozvání na návštěvu nečeká,to příjde,i když jsem nemocná a všude binec a já neumytá v horečkách,ráda,že se postarám o děti a navařím 😠 A na splátkách nevidím nic špatného,my je využívali taky.Sami nepomůžou,ale řečí mají plnou pusu 😝

vladla
25. říj 2012

Pomooooc na sobotu mám pozvané tchánovce a naše!! 😀 😀

ija1
25. říj 2012

u nas je dilema, budu mit brzy tricetiny a nasi i manzel i ma nejlepsi kamaradka si myslej, ze bych je mela pozvat taky....ja proste jsem z toho spatna, pac jsem na svoji oslave chtela mit jen lidi, ktery mam rada, ne jeste tchyni, ktera dorazi a opet bude turovat za malou....... s manzelem jsme 12 let a on svoje tricetiny taky neslavil s nasima, pravda, to jsme spolu zatim chodili 4 r, ale proste to tak nebylo, tak ja nechapu proc musim ted ja.............

vladla
25. říj 2012

Někdo tu psal něco o dárkách......
Pokaždé a to ob víkend je u nás manželova dcera a automaticky tchánovci plánují,který den u nich budou všechny holky spát.Nejlépe z pátka na sobotu,protože v sobotu ráno s nima jede do města nakupovat hadry!!!!Takže si je svým způsobem také kupuje!!!Což mě samozřejmě vadí.Holkám nakupuju věci,když to potřebují nebo k svátku,narozeninám Vánocům.Ale,že bych jen tak šla s nima a koupila jim támhle tričko támhle šátek...fakt ne.
Švagrové dcera u nich spí taky a ta pak ještě k tomu doma nechce nic dělat,protože jí babička(tchyně) za pomoc platí!!
Hlavně mě ani nikdo a to by měl dělat manžel mě informovat,kdy tam tedy budou spát.Já se jako kr*** dělám s večeří a on mi večer oznámí,že tu holky nebudou!!! 😒

vladla
25. říj 2012

@ija1 Já neslavila ani třicetiny ani pětatřiceniny!
A manžel měl letos čtyřicet a taky se nic neslavilo.Spíš jen doma.Řekla jsem,že upeču dort....peču vždy a tchyně to ví!!!
I jsem jí řekla jaký mám v plánu a že už na něj mám koupený materiál.
A kdo uhádne co tchyně udělala?!

vladla
25. říj 2012

@ija1 "slavili" jsme doma,jen dort a kafe.Ale byli tu oboje rodiče a švagr s rodinou.
Oni přijedou automaticky den před narozeninama a je vidět,jak čekají,jestli se bude něco konat nebo ne. 😀

ija1
25. říj 2012

my taky samoska jen doma 🙂, ale planovala jsem pozvat jen nase, a mou nej kamosku..........
tchyne rekla ze to spojime s tchanovyma narozkama, tak jsem ji rekla ze na to at zapomene a manzel ji rekl ze to tak nechce..........

pepibubu
25. říj 2012

@vladla přihnala se s koupeným dortem, který vůbec nebyl podle vaší chuti (aneb těžký, máslový, když dáváte přednost lehkým ovocným nebo tak něco) 🙂

vladla
25. říj 2012

@pepibubu 😀 😀 😀
Samo,že dort nechala udělat!!! A ještě dělala blbou,že o nevěděla,že ho budu dělat!!! 😠