Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

hupcza
19. čer 2009

u nás je dobře ... tři týdny o tchýni nevím ... o ondru žádný zájem - očekávám tak do týdne opět nějakou vyděřačskou srdcervoucí sms manžovi, jak ho nemůže vídat 😀

dagina
19. čer 2009

Ahojky, osypky mám také když se blíží jejich návštěva, pokud tam jedeme my, tak to je ještě horší, jak kdybych jela do márnice..., ani nevím proč, prostě se tam necítím, necítím tam žádné bezpečí pro sebe ani pro malou. Pořád všechno řeší, všemu se hrozně diví..., útočí.., co to jsme za rodiče že to děláme jinak než dělali oni, já na to prostě nemám nervy. Už si s něma nevím rady ☹.
Poraďte mi prosím, jak jasně česky odpálkovat, mě to nejde a nejde. 😝

whoknows
19. čer 2009

holky jak to tady čtu, tak lituju všechny kdo bydlí blízko tchánovců (nedej bože ve stejném domě). to by mě asi přesvědčilo o odstěhování někam hodně daleko. 😖

sklenicka24
19. čer 2009

Tak hádejte kde jsem dnes byla 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 Hlavně se mi nesmějte. Ale musím uznat,že to docela ušlo.. Tcháník byl v pohodě. A ona??? no, přišla a hned ukaž dej mi ho...... a po pár minutách vem si ho já jdu za Danečkem stavět..... no herečka. Pak tchán vy sem nechdíte, tak já suveréně, vy k nám taky ne, tak co. Pak začal vojtík plakat, tak jsem ho sbalila a všichni pochopili, že jdeme. Ale hodinku j sme tam byli. To stačí 😝 😝 😝

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luucia
19. čer 2009

skleni, dobře jsi jim to řekla 😀 😀 😀 hodinka stačí a zas máš na chvíli klid 😉

sklenicka24
19. čer 2009

Luci: to jsem řekla manžovi hned v autě. Odjížděli jsme a já mu povídám, tak na měsíc máme klid 😀 😀 😀

hancas
19. čer 2009

dagi....jsme na to stejně,mají jiné názory na vše a chtěli by ěti vychovávat,ale nevím jak by to dopdlo,když tchýně neví ani jak se dělá sunar...a že je dnes vše moderní 🙂 takýe by se chovala jak z doby kamenné,díky ale nechci mít děti hastroše a přejede é pírky,tlačenkou...

damin
19. čer 2009

Tak já se zase z tchyně asi zblázním. Předevčírem jsme se po deváté hodině večer asi tak minutu na zahradě chytla s manželem. Opravdu to trvalo minutu a vyměnili jsme si asi každý 3 věty mírně zvýšeným hlasem. Ta babizna byla zrovna na zahradě. A když už jsem byla u domovních dveří a muž stále na zahradě - tak nás začala za plotem napomínat, ať jsme zticha a bla bla bla. Do mě vjel takovej vztek. Za prvé - se nesmím snad ani chytnout se svým mužem, za druhé - trvalo to jen minutu a stejně už bylo po všem, ale napomínání si baba neodpustila. Já v tu chvíli jak byla v ráži tak jsem na ní vypálila: ať se stará o svoje manželství a neleze mi do skříní - po půl roce jsem jí to vlepila, že když jsem přišla z porodnice, že mi přestěhovala věci ve skříních. No a pak jsme se vyloženě hádali doma s mužem - kvůli ní. Kdyby se za tím plotem neobjevila a nezačala kázat, tak se vůbec nic nestalo. Pak mě mrzelo, že jsem jí ukázala svojí slabinu, že ví, čím mi ublížit. Měla jsem být zticha.
Teď mě zase bude všude pomlouvat. Mužovi jsem dala najevo, ať už jí konečně stanoví hranice, že nejsem její studentka, a že se takhle ke mně chovat nebude. Naštěstí se mu to rozleželo v hlavě a souhlasil.
Kvůli tchyni se rozhodně s mužem už hádat nebudu. My za to baba nestojí.

zuzana.79
19. čer 2009

Hezký večer holky,
můžu se k Vám přidat??? Tohle téma jsem sice nehledala, ale jsem šťastná, že jsem ho "náhodou" našla 😉 🙂 🙂 ..Mám už druhou tchýni a je to zase HRŮZA!! Já mám takovou averzi, že jen přijde od ní smska a mě se dělá špatně od žalůdku.. Je to "méně" inteligentní paní, která byla zvyklá, že jí celá rodina poslouchala..Oba synové jí teď v dospělosti začali ignorovat, takže to odsírá "chudák" tchán.. Navíc je přesvědčená, že je nejchytřejší a nejlepší na světě..Je neskutečně šetřivá, nevkusná a navrch toho všeho si ráda přihne (to i tchán) ☹ ☹ ..(pijou levnej chlast a kouří levný cíga).. Takže jsem na tom tak, že když se nakloní nad naše klučíky a řekne: "Já jsem Vaše bába", tak se mi udělá zle a odcházím z místnosti..Jezdí k nám tak jednou za 14 dnů a vždycky, když se ohlásí, tak mám několik dnů nervy 😠 ..A kluci to ze mě cítí..Ach jo..Přijedou teď v neděli ☹ ☹ .. Tak jsem si vylila srdíčko a je mi trochu líp..
Krásný večer Vám všem přeju!!
Pa pa Zuzka

sklenicka24
19. čer 2009

Damin: nevěš hlavu, prostě jsi byla v ráži, tak to konečně šlo ven 😉 myslím,že to by potřebovala každá. Hele ať si žvaní co chce, ten kdo tě zná, si přece nebude lámat hlavu kecama, které vypustí ona. 😅 😅 😅

Prostě holka potřebovala uzemnit. Ty jo, bych jí asi šáhla taky na krk, kdyby mi organizovala můj "bordýlek" v mých vlastních skříních. Mě hele dnes stačilo, že se mě zeptala, jestli pořád kojím, že na to malý nevypadá, a už jsem taky otevírala nůž v kapse 😀 😀 😀

dagina
19. čer 2009

Sklenička, tak to je dobrý 😀 . Jinak kdybych měla být u tchánovců hodinu, tak jsem šťastná jak blecha, jelikož naše návštěva u nich trvá celý den, bo to máme asi půl hodky cesty autem..., naštěstí poslední dobou jsou návštěvy hodně omezené.
Malá mě ted volá, ještě příjdu 😉 😉 .

sklenicka24
19. čer 2009

Dag: no já byhc to víc neprodlužovala, tohle úplně stačí. Beztak celou dobu dělám kraviny s Vojtíkem a nebo se bavím s manžovou sestrou. Takže v klídku, ale když zaperlí, tak začnu pěnit...

copak, princezně se nechce spinkat???

luucia
19. čer 2009

Tak u nás je to ted celkem dobrý...tchánovci si pro malou přijdou..mezi dveřma vezmou a za 2 hodiny jí zase mezi dveřma vrátí 😅 že by si se mnou neměli, co říct?? 😕 😅 😅

sklenicka24
19. čer 2009

Luci: tak to je celkem dobré ne?? Hele ty dvě hodiny sis určila sama?? nebo je to max. čas pro vnučku??

luucia
19. čer 2009

skleni, určila jsem si to tak trochu sama, pže si jí vyzvedávaj kolem 2. a tchán MUSÍ být každý den v 5 v hospodě 😅 😖 😖 a malá kolem 5. stejně většinou svačí a to by oni nezvládli..naposled jí místo svačiny nacpali křupkama ani mi nic neřekli 😠 😠 😠

sklenicka24
19. čer 2009

No tak to bych asi vraždila. to mi udělala tchýně ještě když jsem byla těhu. Já se doma jako kráva vařím s večou a ona malému dá u nich doma ne?? Sakra tak pro koho to vše dělám?????

luucia
19. čer 2009

skleni, no hlavně malá pak nechtěla ani večeři a s jídlem s ní máme problém od malinka...křupky ty by jedla, ale normální jídlo ne a samo jak jí nacpali křupkama, tak pak už nechtěla nic 😠

sklenicka24
19. čer 2009

no hrůza. Tak to já musím zaťukat, že mi s tím problém nemáme, ale taky mě to štvalo. Pak jsem na něj zbytečně byla nazlobená a on za to chudák nemohl. ☹ ☹ ☹

luucia
19. čer 2009

no, malá ted přes měsíc fakt skoro nic nejedla, maximálně rohlík a plátek šunky..za celý den..křupky jsem jí nedávala, když nejedla 😉 a tchýně mi na to řekla, že se jí zdá, že malá přibrala a že se jí nic nestane, že má zásoby 😖

no právě, ty se děláš s jídlem a pak to vyhodíš ☹

dagina
19. čer 2009

Luci 😉 , to jim musí stačit a malé snad také 🙂 .

Zuzana, co to jako je 😀 . Přírodní úkaz či co 😅 .
Si z toho teď dělám srandu, ale jsem z nich taky na nervy.

Luci, prosím tě, když už malá větší a má víc rozumu, neštve ji tchyně proti tobě??? ono stačí před děckem něco říct a je vymalováno. Z toho mám šílený obavy, že budou podrývat vůči malé naši autoritu, už teď to někdy udělají, ale malá z toho ještě nemá rozum...

Včera se u nich manža s malou otočil, bo jsem byla v jejich městě u doktora, a když viděli, že ji manža dává čaj po lžičkách, tak že ji div netrápíme žízní, že se pořádně nanapije, flašku by si pěkně držela a blablabla. Škoda že jsem tam nebyla, bych ji řekla, že plně kojené děti do 9měsíce jiné tekutiny nepotřebují a pár lžiček čajíku jí dáváme jen tak na svlažení...a to když je opravdu vedro a prso není při ruce. By čuměla jak péro.

sklenicka24
19. čer 2009

No to mi řekni, jak ty ženské ty své děti vůbec vychovali. Mě přijde, že některé dnešní věci jsou pro ně jako překvapení??

luucia
19. čer 2009

dagi, zatím neštvou..nebo se to zatím neprojevilo...ale já si pořád myslím, že až bude větší, tak uvidí, jak to je a kdo jí má opravdu rád 😉 a kdo dal přednost kočkám před jediným vnoučetem 🙄

sklenicka24
19. čer 2009

Luci: jasná páka. NO nic ženy, já se loučím. Jdu hodit sprchu a pak postel. Mějte se krásně a zase zítra 😅

dagina
19. čer 2009

Skleni, třeba se za 30 let sejdeme na koníku a budeme nadávat na své snachy/zeťě 😀 😀 😀 .

zuzana.79
19. čer 2009

Holky, Vy půjčujete tchýním mrňousky?? 😲 A od jakého věku, jestli se můžu zeptat??? Mě je jen z představy zle..
Dagi, máš pravdu! Moje tchýně je přírodní úkaz.. A krom všech jejích "úžasnejch" vlastností jí ještě poznávám skoro ve všem, co tu píšete.. Nejradši bych jí vygumovala z našeho života.. Ještě, že už se do rodných listů dětí nepíšou prarodiče, jako to bylo, když jsme mi byly malé 😉 ..

lenkabu
19. čer 2009

Já nepůjčuju a nebudu 😉

zuzana.79
19. čer 2009

Leni, to jsem ráda, že to píšeš!! Já taky nebudu!!! 😉 To by pro mě nebyl odpočinek, ale jen hodiny hrůzy...

dagina
19. čer 2009

Zuza, jenom na vození, a to se musíme prosit, ono to přeci jen někdy bodne, bo já s malou nestíhám vůbec nic, ikdyž je hodná. Jinak si zatím vůbec nedovedu představit ji nechat u nich na noc, to bych musela být zlitá jak bomba 😅 .

lenkabu
19. čer 2009

Moje tchyně klidně jela s kočárem mimo chodník protijedoucímu autu.......to bylo s neteří,takže Vandu fakt nedostane. Když bude malý třeba 8 a řekne že tam chce tak ok,ale sama ji tam nedám.