Tchýně má problém s inkontinencí a alkoholem. Neřeší ho

kettynka1234
23. črc 2014

Jsem už zoufalá ☹ Bydlíme v jednom domě s tchýní a tchánem. Tchýně má 56 roků a holduje alkoholu a do toho má problémy s inkontinencí ( někdy se i pučůrá)
Pije každý den a nemíní to řešit. Pije od rumu, vína v pet lahvi nebo velkého pet piva. Celý den nedělá nic ( nevaří, neuklízí, .....) jen leží a nebo chodí k nám.
Bohužel má i problémy s inkontinencí, během dne se třeba i několikrát převléká. Tento problém řešit nechce, nechce jít k lékaři a nechce používat ani vložky. Kdyby seděla doma na prdeli a nelezla k nám, tak mi to je jedno, ale bohužel chodí k nám ( několikrát denně), sedne si do křesla či na gauč a sedí a čumí. Chodí za dětmi, ale když za nimi přijde, nevšímá si jich a třeba jen sedí nebo je okřikuje ( což nechápu) Včera přišla, sedla na gauč a po jejím odchodu zůstala po ní stopa na gauči. Pak přišla za půl hodiny zas a byla převléklá. Její návštěvy sice nejsou dlouhé, ale stačí.
Tchán už neví co s ní. Po dobrém to nejde a po zlém také ne.
Povídáme si o tom, hledáme nějaké řešení, ale ona na to kašle. Nepřipouští si to a když, tak řekne, že se pochcává. Ale tím to končí.
Tchán říkal, že i sedačka v autě jde cítit ☹ Je z toho nešťastný.
Jak toto řešit. Nechci být na ni hnusná, ale už nás to štve a vadí nám to. Máme po ní strach si sednout do vlastního gauče ☹

verushe20
23. črc 2014

@kettynka1234 to se nedivím, musí to být hrozné 😔 ... předpokládám, že tchýně o sebe aj tak nedbá co?

kettynka1234
autor
23. črc 2014

Kdybych bydlela daleko od ni, tak to neresim. Houby mi je potom co dela. Ale bydlime ve stebem dome a chodi k nam. Tak to resit musim ☹

gepe
23. črc 2014

@candat bohuzel z rodinne zkusenosti byt ne s alkoholikem vim, ze neni jednoduche nekoho vzit a nechat zavrit na psychiatrii ci v lecebne, byt ten clovek ohrozuje svuj vlastni zivot, ci je v dezolatnim stavu. Dokud pricetne reaguje, je veskera snaha marna 😔 Ani doktor na miste nic nezmuze, max. napise zpravu a doporuceni. Na zaklade doporuceni i tak stejne nikdo nic s ni nebude moct cokoliv udelat.

kettynka1234
autor
23. črc 2014

@verushe20 bohuzel ne. Uz i tchan ji kolikrat nadal, at se jde umyt. Neucese se, hlavu si nemyje, protoze se ji nechce. Mohla by dostat roli v hororu a nebo si zahrat carodejnici. Kolikrat z ni jde citit i moc ☹ nechapeme ji. Je ji 56. Ta by mela jeste o sebe dbat. No chudak tchan. Ma ji doma za trest

verushe20
23. črc 2014

@kettynka1234 úplně ti rozumím, a tchýně ještě pracuje? A jak často takhle nasává?

gepe
23. črc 2014

@kettynka1234 psala jsi jaka byla predtim.. Takze vite kdy k tomu zlomu u ni doslo? Co se napriklad v te dobe stalo nebo kolem ni delo?

kettynka1234
autor
23. črc 2014

@verushe20 prave ze je doma a nepracuje. Pracovala jako prodavacka v latkach. V praci jsme ji take nasli opitou. Ted uz je 2 roky doma. Pije kazdy den. 3x tydne si jezdi sama nakupovat. Tchanovi pochcala sedacku v aute ( ne jednou).

kettynka1234
autor
23. črc 2014

@gepe ona tak nejak vzdy mela rada vino. Ale poslesnich par let jede v pivu, vinu a rumu. Tak nejak bych rekla jak dosla k menopauze? Nevim.

verushe20
23. črc 2014

@kettynka1234 to je mazec s tím pochcáváním, to je blbé teda 🙄 jenže asi nic jiného než jí dát plenku asi nepomůže 😀

kettynka1234
autor
23. črc 2014

@verushe20 kdyz si ji veme! Ocekavam ze se nasere 🙂 a kdyz neco zkusi, tak ji reknu, co mam na jazyku. A bude.pak uz neprijde ! Jenze nevim, jak zareaguje tchan. Se vsim semnou souhlasi , ale muze se ji zastat ( abych ji nechala byt). Uz jednou ho psichycky vydirala ( ze zezere prasky) ale to jen vydirala. Kdyby to chtela udelat, udela to a nebude sedet v kuchyni u prasku 🙂

kettynka1234
autor
23. črc 2014

@verushe20 uz blbnu 🙂 psychicky 🙂 ne psichycky. Nejvyssi cas jit spat 🙂

luccy.luccy
23. črc 2014

@kettynka1234 tak to je síla. mám to podobně, jen nám se tchýně pochcává právě proto, že je alkoholička. což je taky " paráda." naštěstí ji nemám v blízkosti baráku, to bych asi nedala, ale na druhou stranu, o to víc mě nas... když tak jedeme jednou za 3 měsíce s vnoučaty a ona je nalitá a pochcaná. tak si říkám, že aspoň to jedno dopoledne to mohla zvládnout. no některý babičky "stojí fakt za to. " ☹

kettynka1234
autor
23. črc 2014

Tak nejak si myslim, ze ta nase se pochcava proto, ze se nalije a pak to neciti. No nevim. Hlavne se to musi vyresit at je to jak je to.
A opravdu. Kdyz uz vi, ze prijedoz vnoucata, mohli by se svych radovanek na chvilku zrict. Je to hnus.

tkanicka
24. črc 2014

@kettynka1234 je mi vás hrozně líto, to je šílené. jen mě napadlo, co pod ní vždycky aspoň něco dát, jako třeba tu přebalovací podložku pro mimča. Já bych to teda nedala, mít doma promočenou sedačku, při sebelepším drhnutí to stejně asi z toho nedostanete všechno. fuj. je to fakt šílený ☹

smardik
24. črc 2014

ono ji ale jen tak nemůžete nechat zavřít, léčba je DOBROVOLNÁ, jediná šance jak ji nechat zavřít je zbavit svéprávnosti a to není jen tak

kettynka1234
autor
24. črc 2014

@smardik To jsme už také zjišťovali. Všude musí jít dobrovolně.

@tkanicka To mě už také napadlo. 100% by se urazila. ale to by mě bylo jedno. A věřím tomu, že když ji řekneme,aby nosila ty vložky, tak je také nosit nebude ( ona nemá žádný problém. ) Měli jet na svatbu ( tchán to zrušil, protože by dělala ostudu) Jak chováním, Vizáží, tak případným pomočením. To mi říkala, abych ji dala dvě menstruační vložky. Řekla jsem ji, ať si zajde do lékárny a koupí si přímo ty inkon. vložky. 🙂 ji stačí ty vdě, co bych ji dala. Je to s ní těžké. Ona si to prostě nepřiznává! Je to těžké

tkanicka
24. črc 2014

@kettynka1234 no urazila neurazila.... a po tom mokrem fleku bych se zase urazila ja... to jako prejde jakoze nic nevidi, kdyz jde pryc. Prave tu vlozku ani neuhlidas jestli ma ☹ mozna by stalo za to vyrazit s tchanem za psychologem, jestli by vam nepomohl s tim, jak na ni. Asi nezvladla prechod a pritom by stacilo dodat nejake ty hormony a byla by ok i bez chlastu. Pise se i o nejakych bylinkach pro lepsi zvladnuti menopauzy, tak treba podstrcit. Jako mate muj obdiv vsichni, z tohohle bych se zblaznila. Drzte se

kettynka1234
autor
24. črc 2014

@tkanicka děkuji. Tchýně přijde, sedne, čumí, zvedne se a jde pryč. Toť vše. Nekontroluje se. To co u nás nechala za flek jsem zjistila hned co odešla. Řekla jsem to tchánovi ať si jde zkontrolovat gauč. Šel a za minutku přišel, že je v poho ( tchýně byla v tom samém) přišel na kafe a za 5 minut došla ona převléklá. Jen jsme se na sebe podívali 🙂 On ví, že nás to všechny štve, ale nechce doma žádný rozruch. Je to dobrák od kosti, ale už také na ni kolikrát zatlačil, ale ji to je jedno. Teď jedme na dovču si odpočnout a po návratu se to musí nějak vymyslet a začít řešit.

kay
24. črc 2014

@kettynka1234 mě hned napadlo, že kdyby přišla, prostě se jí slušně zeptáš, kam si chce sednout a naklusala bych s igelitem... když nechce problém řešit, nechce ani vložky nosit, tak to bude muset řešit ty.. a jestli se urazí? jako co? mě někdo takhle chodit učůrávat na gauč, tak mě klepne.. a smrad z moči je nechutný.. mě stačilo, když se holky učily na nočník 😀 a to jsou moje děti..

kettynka1234
autor
24. črc 2014

@kay Naštěstí se ji to u nás satlo jednou ( teda doufám) ale stačilo. Gauč máme poměrně novej a celkem stál dost. Nerada bych kůli ní kupovala novej.
Tak nebo tak se to musí řešit. Nemůžeme kolem ní chodit po špičkách. Musí si u´vědomit co dělá. Ach jo. proč já

banitram
24. črc 2014

asi bych nejdříve ve spolupráci s tchánem odstranila z domu veškerý alkohol a pokud je to možné, tak bych se ji pokusila odstřihnout i od peněz, případně požádala majitele v nejbližším obchodě a hospodě, aby jí alkohol neprodávali. Za pár dní buď úplně vyystřízlíví, pobere rozum a začne se sebou něco dělat nebo se jako alkoholik sesype a bude muset podstoupit protialkoholickou léčbu a s tím pak i řešení dalších zdravotních problémů jako inkontinence. Ale dokud ji pustíte k flašce, tak se z toho nikdy nevymotáte ....

kettynka1234
autor
24. črc 2014

@banitram alkohol si kupoje v místní jednotě ( jezdí 3x týdně nakupovat) alkohol si schovává po domě i mimo něj. Už kolikrát jsme našli její schovky. Akohol má každý den, ale nezláme se do němoty. Pocucává během dne a také během dne jen leží. Sem tam třeba připálí oběd 🙂 když už uvaří. Jinak chodí spát už třeba v 6 - 7 hodin. Během noci se vzbudí a šmatle po domu. Co asi dělá? Tak, teď přišla 🙂 jdu hlídat gauč 🙂

kay
24. črc 2014

@kettynka1234 IGELIIIIIIT !!! 😅

naomi6
24. črc 2014

@kettynka1234 Ahoj a jak se k tomu staví váš manžel? Od syna to třeba vezme jinak než od vás. Je to teda síla, já bych ji snad ani nepustila dál, ale chápu, že je to těžké. Sama mám v rodině alkoholika, takže vím, že je to šílené a žít s ním se fakt dá jen těžko. Bohužel pokud to sama nechce řešit, nedá se s tím nic dělat. Držím palce a doufám, že najdete nějaké přijatelné řešení pro obě strany.

maudn
24. črc 2014

ahojky, můj tchán taky pije,ale pouze v hospodě, co má od domu, co by kamenem dohodil. Tchýně je neskutečně nechapá a jednoduchá žena, jejich čtyřicetiletá dcera je mimon,který žije s nimi. Tchán je z nich nejrozumější, vadí mi akorát že hulí a nedovede si to odpustit ani před dítětem, návštěvy a stýkání jsem na rok a půl zatrhla..už jsem toho měla semhle.. šlo o jejich dceru, která má 150kg, smrdí jak nekoupaná opice, vlasy po zadek, o které se nestará a po jejim odchodu jsem musela vyčistit gauč, protože smrděl, jak kdybych na něj vyhodila týden staré smeti. Navíc když trochu zavlnila nohama, tak se rozsmrděly jeji kalhotky asi pochcané a kdoví kdy prané. Jak se mi narodilo první dítě, tak jsem to prostě nedala,aby taková zrůda se sápala po dětech, navíc psychotik a trochu retardovaná- vše zavinením zanedbáním zdrav. stavu v dětství a mladé dospělosti (můj muž tvrdí,že to tak není, že si vybrala ona sama- odmítla jít k lékaři a prý jí 18 už bylo), pak když měla po nějaké z operacích a učila se všechno od znovu,tak jí její matka zapomněla naučit o sebe dbát. Obě hlásí,že jsou přírodně krásné, já říkám,že zanedbané...nyní jsem styk opět povolila,ale bez té holky, já defakto nebyla proti jejich stýkání,ale vadila mi ona a ona jde všude, kam jde matka a je to pro ně samozřejmost,i když má svého přítele snoubence, taky trochu mimo a pár dní v týdnu je u nich... a dneska to gradovalo, myslela jsem,že to jednoduchá tchýně konečně pochopila, ale bohužel... když hlídali půl hodinu kluka, tak se na místo valila i jejich dcera s vypadanými zuby a boláky v obličeji se svoji 7XL halenou a volala já jsem tvoje teta ..teda... no a já jsem se tentokrát nedala, řekla jsem před celým detským hříštěm a hlavně tchýní a její dcerou,že si nepřeju,aby ona byla v kontaktu s dětmi, tchýně vychcane a proč? myslím,že jako vždy čekala,že mi slušnost nedovolí říct.. no ale tak jsem to vyjmenovala, že o sebe nedbá, vypadá odpudivě, je psychotik ...... tchýně hned,že takové věci se neříkají, proč je říkám,ale to už jsme šli... dcera pak asi dostala klasicky nejakej lehci hysterickej zachvat, ale ja doufala,že si to nejak vyresi mezi sebou predem a ne ze ji tam zase naschval tchyne natahne...

kettynka1234
autor
24. črc 2014

@naomi6 Manželovi to také vadí. A hlavně mu vadí, že tím ubližuje tchánovi. Mámu moc nemusí ( je to taková můra 🙂 Snad se dojde k nějakému řešení. Jinak zákaz 🙂 a pak se může stavět na hlavu.

koncita
24. črc 2014

@maudn ježiš, to bych snad tomu chudákovi tu hospodu ani nevyčítala 😀

kettynka1234
autor
24. črc 2014

@maudn hm, si rodinu nevybereš. ach jo......

candat
24. črc 2014

@gepe Je mi jasné, že to není jen tak, zavřít někoho na psych... Kolik lítá po světě psychopatů a není ně páka. Ale pohrozila bych ji tím. Doktora jsem myslela, aby ji přišel vyšetřit domů a pokusil se jí domluvit a případně mohl poradit, co by se dalo dělat.

candat
24. črc 2014

@maudn Taky hustý.