Tchýně mě zničí - vůbec mě nerespektuje a nemůžu ji vystát

dixi86
21. črc 2018

Ahoj, chtěla bych poradit, možná se vypovídat než mě trefí...
S tchýní jsme měly vcelku fajn vztah než se narodil po dlouhých letech syn. Švagrovou(její dceru), která se o děti stará způsobem, že jsou denně u tchánů a tam má samo klid od všeho včetně vaření, jsem neřešila, i když po mě startovala a vychylovala bezdůvodně od začátku. (nevím důvod, její manžel dříve měl na mě oplzlé řeči, rád si povídal, občas nám pomáhal, já mam x koníčků, baví mě spousta věcí, zatímco jí asi nic, ..) Po narození syna začaly problémy s tím, že tcháni hulí i s dětma u hlavy, oni jí sajrajty a cpali by to nejradši i našim dětem, nemoci zásadně neřeší, natož hygienu nebo mytí rukou, atd. To dva roky jsem zkousávala a držela se, manžel jim občas domlouval, občas rejpali, občas bylo dusno a nějaká malá hádka, protože MY jsme exoti, a oni jsou všichni naprosto ok. Já se snažim s manželem o zdravou stravu včetně nás, tam je to opak. Respektive mi přijde, že tam je obráceně naprosto všechno. Děti švagrové jsou snad celoročně nemocný a nikdo neřeší, zda se někdo léčí tady s chemo, má nádor, atd. Prostě děda s babi vydrží asi vše. Za to my jsme zlý, že se ukážeme 1-2 v týdnu. Já jsem sama na celej barák, psy a zahradu, jen o víkendu mam manzela doma. To taky nikdo neřeší, takže každá "návštěva" mi obírá čas. ale teď k věci. Dcera když měla 14 dní, tak jsme se tam ukazali na žádost tchýně(přijela z dovolené se švagrovou), samozřejmě všichni nasraní, nemocní a nikdo nic neřekl předem. Já to zjistila až když všichni poplivali malou(neměla ani 3kg), když jsem videla jak synovcovi tekly zelený nudle proudem. Místo abych slyšela, jo promin to jsme nedomysleli, tak jen pojeb od švagrový, že nevěděla že tady budem a že teda mame chodit když tam nejsou když mame problem(jsou tam denně). To byla posledni kapka a šli jsme. Po tydnu nikdo nechapal, proc jsme tam nebyli takovou dobu a ja tedy napsala po domluve s manzelem sms, co vse nam vadi, atd. ohledne deti(koureni, nemoci a jidlo) (sms proto, protoze se tam nikdo nedokaze bavit o problemech, natoz je resit. ) Mam vzdy drzet hubu a nic neresit dle tchyne. Nikdo tam nevidi problem. A hlavne nikdo nic nechape ani kdyz jim to manžel cely den vysvetluje. Tchyne je nas*ana(mam byt ale ja) a já jsem schopná se rozvest jen proto, že manželovo rodinu nedavam. Kdybychom nebydleli všichni vč.švagrová v jedné vsi, tak to přežiju, ale takhle mam hruzu z toho, kdy zase nekoho potkam. Vim, ze maly ma babi s dedou rad, i oni jeho, ale jak se tedy vidat? nechat pomalu hulit dvouleté díte? jíst klobasy a bramburky den co den od roka, ne-li driv? byt porad nachcipany? neřešit? o hygieně tam ani nemluvim. Prostě nevim, jak se povznest nad toto, aby to neodnasel manzel, protoze ja jsem z nich na prasky.

benetka
22. črc 2018

@isabelafuentes naprostá pravda👍

zelenaesmolda
22. črc 2018

@emarali vas manzel vyhodil pritelkyni vaseho otce z jeho bytu?!

dixi86
autor
22. črc 2018

@ariadna12 to bych ráda, ale bohužel máme hypo, kterou jsme navíc teď navyšovali kvůli plánované rekonstrukci :/ a dům v místě, kde není lehko prodat. Už jednou jsme se o to
pokoušeli hned na začátku našeho vztahu, jelikož jsem původně nechtěla z velkého města.

astyna
22. črc 2018

@zelenaesmolda

to bych asi asi taky netroufla. Radši bych odešla já...

normalnimatka
22. črc 2018

to snad ani není pravda...:(
nejdřív bych samozřejmě zkoušela vysvětlovat, nastavovat pravidla, a snažit se v tom bejt důsledná. áá vy zase kouříte a nemůžete si ít s tím ven? tak my jdeme pryč. a spíš bych se to snažila otočit tak, že když teda maj o děti tak velkej zájem, at přijdou aspon jednou tejdně na návštěvu oni k vám (kde se samozřejmě nekouří doma!). a pak by se vidělo. jestli jen pindaj, nebo jestli maj opravdu o děti zájem. a pak byste pomalu mohli ukončit návštěv y u nich úplně. vidět se jednou do tejdne, si myslim, že je úplně dostačující, když to jsou takovýhle másla.....i tak bych to asi dlouhodobě nedala, pokud jsou fakt zabedněný a nechápou ani to, že není úplně super foukat kouř dvouletýmu děcku do obličeje, tak fakt snad radši čau úplně. uvažovala bych o hledání nějaký klidně i cizí "babičky", která bude normální. bohužel, jsou věci, přes který nejde vlak. tohle už je extrém.

magdalenax
22. črc 2018

Jsem si vzpomměla, jak mi můj táta řekl, jak můžu dát klukovi k večeři hamburgera - prý takový hnus..., klukovi bylo tenkrát asi osm let... . Tak tátovi říkám, - a můžeš mi říct, co je špatného na domácím placatém karbanátku v housce, společně se zeleninou, kapkou kečupu a kapkou tatarky?
Hlavně že mu dávali na chalupě párky, ještě mu nebyly ani tři roky..., a neudělala jsem s tím nic

marketa11112
22. črc 2018

my uz k tchanovcum nejezdime vůbec.. u nas za to nemůže ani to tchanovo huleni.. když jsme tam, chodi na balkon, dokonce ani ta nizsihygiena.. to jsem občas prezila.. ale blbe kecy svagrove.. po 12 letech jsem bouchla, mela vseho dost a rekla nahlas, co si o te spine myslim...no a znamenalo to konec nasich vztahu.. hura... od vanoc jsem tchanovce videla 3 x , prijeli k nam...na vnoučata kaslali i před tim, nikdy nic poradneho nedostali, vse rvou do spratku dceeerusky, takze ani tam změna, hlidani také nebylo.. nas jen navstevy, dárečky a dobrutky , cesta, staly peníze..a ještě poslouchat blbe reci...

milius
22. črc 2018

my jsme měli s tchýní taky problém. Nechci to konkretizovat, aby v tom naši rodinu někdo nepoznal, je to hodně specifické a vyjímečné. závažností bych to přirovnala k tomu kouření. když jsem začala s manželem chodit a navštěvovat jeho rodinu, tchýně se dlouhou dobu krotila, aby se neukázala v pravém světle. Po nějaké době, ale její chování bylo příšerné, nic takového jsem v životě neviděla a konečně to manžel začal vidět i z jiného úhlu pohledu a začalo mu to vadit.Takže když se narodila dcera, my přijeli na návštěvu a tchýně se rozjela, manžel, podotýkám manžel - její syn - a to je důležité, řekl, že nechceme, aby se tak tchýně chovala před dcerou a že odjíždíme. Trvalo jí dlouho, než se přes to přenesla, mnohokrát už jsme se balili, ale nakonec pro ni bylo důležitější, abychom zůstali. Hodně let už se kontroluje a návštěvy se dají zvládnout. Co se týká švagrových, máme velmi rozdílné názory na většinu věcí 🙂, nejraději bych, aby k nim manžel jezdil s dětmi sám, ale překonám se a ony zjevně také, aby témata hovorů byla neutrální 🙂 ale občas mám pocit, že mám tři tchýně!!
Nemocnost dětí, to je téma samo pro sebe. Jedna švagrová vůbec nic neřeší, takže je tam vždycky někdo chrchlající, soplící apod. A já jen mlčky doufám, že to naše holky nechytí. To se těš na školku, to je podobná písnička.
Co se týká jídla a hygieny, to je hrozně těžké. Na hygienu má každá rodina jinou hranici. Záleží, co ti přesně vadí, jestli, že si neumyje ruce před jídlem (na to bych kašlala) nebo v jakém stavu je kuchyně a koupelna/záchod. To je pak horší, ale snaž se na to nemyslet, když jíš nebo jsi na záchodě 😝
to že jí nezdravě, jsem taky dlouho řešila, to se ale spíš týkalo mé mamky. Ale pak si řeknu, že 90% jídel jí doma, to má na ně větší vliv a taky co vidí u rodičů je důležitější než u prarodičů. Takže pokud se budete doma stravovat zdravě a tam jednou týdně ne, tak je to v pohodě. Stejně, až dáš jednou dětem peníze, myslíš, že si za ně koupí rajčata nebo ty brambůrky?! 😉

No a na závěr. Pokud by tchyně netolerovala aspoň to kouření, tak bych ukončila styk. Pokud to manželovi nevadí. Raději žádní prarodiče, než tito.
Přeji ti hodně síly, abys to zvládla 🙂

milius
22. črc 2018

jo a ještě jedna věc. smiř se s tím, že tchánovci budou VŽDY upřednostňovat vnoučata své dcery, potažmo dceru, než syna. Ty jsi vetřelec, který jim ukradl jejich synáčka a očkuješ ho svými názory. Jako matka jsi důležitější pro své děti ty než otec, takže ony jsou v tvých názorech vychovávány. Tchyně nikdy nehlídala naše děti, v létě nepracuje, myslíš, že někdy přijede? Ne, musí se starat o děti svých dcer.. Přesto jsem se už dávno přenesla.uf 🙂

ivuse20
23. črc 2018

@dixi86 nečetla jsem všechny komentáře. Ale. Zkusila bych jim zamezit styk dokud nebudou tolerovat tvoje "pravidla" u nás hulí všichni kromě mě a přítele a všichni ví že se u dětí nekouří. Když si třeba synovec nedá říct a stejně u nich chce být tak jo prostě vyhodí. A vydržet. Nebo se potkávat u vás, kde se prostě nekouří.

dixi86
autor
25. črc 2018

@milius to samozřejmě vím a vidím, že děti švagrové jsou TOP a MUSÍ je chudáčky pořád opečovávat a ňuňat(denně), ale nemohla jsem říct, že by z našeho syna nebyla nadšená. To bych zase křivdila jak tchýni, tak tchánovi, ale je to jiné. Jen se musím pořád smát tomu, jak na mě asi před rokem vybafla, že já s ní nebudu mít asi nikdy vztah jako dceruška, že blabla.(a to jsme byli v té době relativně ok). No asi víme proč, když se ke mně chová úplně jinak 🙂

dixi86
autor
25. črc 2018

@ivuse20 teď se nestýkáme a zatím jsem řekla manželovi, že tchýni zatím nepřekousnu, takže teď je takové období. Pak jsem schopna udělat max.ústupek v tom, že budou zváni k nám, což ale manžel vidí problém v tom, že u tchánů je i prababi. Ale to už tak neřeším, i když mi to mrzí.

dixi86
autor
25. črc 2018

@milius jídlo až tak neřeším, řeším spíše to, že od narození slýchávám při každém setkání jen řeči a posměšky, tak mi vadí hlavně to, protože není realné to psychicky zvládnout. Vím, že ve školce bude jíst bůhví co, později si koupí, atd. Ale do tří let se dětem buduje imunita i základy, tak proč to kazit, když malý jí perfektně vše a je spokojenej. Jen je to prostě finančně dost nákladné a to to ještě nehrotím do extrémů. Ale od 3/4 roka do dětí cpát brambůrky, klobásy, atd. to jako pardon a pak se pozastavovat nad tim, proc nas syn je opak...je hygiena a hygiena. Ale mytí rukou po kouření, po wc, po příchodu především z města a nákupů, doktora, atd. to beru jako samozřejmost. Čištění zubů, doktory před smrtí, atd. Špínu ze zahrady, neumyté jablko ze stromu, atd. přežiju a neřeším, protože s dětmi a kort divokými, to neuhlídám. Ale stoletou moč po starém člověku, jídlo po sto letech někde schované, pes ochcávací celý dům a všechny možné věci, neomyvatelné plochy a tyto situace, je mi zle, když tam děti jsou. Je toho víc, ale to je na román. Prostě jsem spoustu věcí překousla pro dobro rodiny, ale teď pohár přetekl. Já právě nezkousnu, aby tam děti byly beze mě, protože manžel sice hlídá, ale pak se zakecá a ... a nikdo tam děti neřeší(jsou všichni jen na tabletu ať je klid), takže se klidně zabíte, utopte, atd.

lioness34
25. črc 2018

@dixi86 ze nebudete mít vztah jako s dcerou je normální ale rady se mít můžete, ovšem ne v takových podmínkách./// to se nedivim... ale neboj až deti povyrostou - doma jsou zvykly na cisto a pořádek a samy nebudou chtít - toto co píšeš je extrémní špína a třeba naše deti kdyby se s tím setkaly tak si nevezmou nechtějí a když jim něco smrdí nebo i někdo tak to řeknou na plnou pusu

dixi86
autor
25. črc 2018

@lioness34 to ja vim, ale s ni to ani nejde, nic ji(je)nebaví vse je moc prace, zbytecne, atd. Tohle jsem ale nečekala, ale což. Doufám, že to tak bude. Manžel je extra čistotný a pořádkumilovný a syn(2roky) už rok je taky asi po tatinkovi. Tak snad to prckům vydrží a třeba ještě přitvrdí 🙂

cerlada
27. črc 2018

Až na to kouření mi to připadá jako bys psala o rodině mého manžela. Včetně těch zelených nudlí, usoplených dětí, jedení brambůrků malými dětmi a za exota je tam kdo? Já :D

kittyy17
27. črc 2018

Asi říct natvrdo bez obalu, že jsi dospělá, svéprávná, je to tvoje rodina, tvoje dítě, a bude to podle tebe a manžela. Pokud mají problém tě respektovat, ať nechodí. Taky se můžete odstěhovat o dvě vesnice vedle, aspoň 10 km daleko (kamarádka má tchýni 200 km a nemůže si to vynachválit)

dixi86
autor
27. črc 2018

@cerlada a vychazite spolu tak nejak? švagrová je ok?

dixi86
autor
27. črc 2018

@kittyy17 to my říkáme pořád a ve slušnosti i bez slušnosti, ale buď jsou všichni úplně natvrdlý nebo absolutně dutý. Fakt už nechápu. Dělají pak jako že nic(krom tchýně). Stěhovat se nemůžeme, kdyby ano, šli bychom hned.

dixi86
autor
27. črc 2018

těch 200km by byl ideální stav :D stačilo by i 100. Pro ně je problém jet i 50km a už je to dálka. Ale bohužel

kittyy17
27. črc 2018

@dixi86 tři čtvrtiny národa má podprůměrnou inteligenci, a z toho je polovina dementní... Co vám brání se odstěhovat?

dixi86
autor
27. črc 2018

@kittyy17 třeba hypotéka.

kittyy17
27. črc 2018

@dixi86 to není problém, prodat barák, z kupní ceny doplatit hypotéku, a vzít si novou na nový dům... Nebo byt... 100 km daleko začít nový život, novou práci...

lioness34
27. črc 2018

@dixi86 já si myslím ze kdo chce hledá způsob jak to udělat - buď té to tam tak sere ze reknes a udelas maximum aby jste se odstěhovali a nebo ne.....
buď chceš mít klid a nebo budeš cely život nadávat ale nic neudelas... vše se dá 😉

dixi86
autor
27. črc 2018

@kittyy17 už jsem to psala někde z kraje diskuze. Problém u nás prodat barák je. Už jsme se o to jednou pokoušeli. Navíc teď máme čerstvě navýšenou a novou hypo, takže to tak jednoduché není. Pokud by bylo, odstěhovali bychom se. A s dvěma malýma dětma neudělám takovou blbost, že budem bydlet a žít bůhví jak, když nemáme dalších pár milionů na jinou nemovitost nebo na placení nájmu. Do bytu se dvěma velkými psy taky nelze jít jen tak. To nejsou výmluvy, ale holý fakt.

kittyy17
27. črc 2018

@dixi86 aha... Pak nezbývá než zatnout zuby a vydržet to... Ale aspoň máš útěchu a podporu v manželovi, který stojí za tebou 😃

lioness34
27. črc 2018

@dixi86 jenže pruser je ze mate čerstvé navýšením hypotéku - tak když mam hypotéku a nebydlí se mít afs dobre nebudu si ji ještě navyšovat 😉 neber to jako útok nebo že jsem zla myslím to tak ze vždy je možné hledat řešení a vždy to jde nějak udělat. Tak se neodstehjji 200km ale 20 a už to je úleva A nebo se průběžně dívám a vybírám - zvažuji možnosti. Není to snadné, ale takhle aby jste se kvůli babe nerozvedli časem - ono je to zátěž jako prase pořad řešit tchýni

dixi86
autor
27. črc 2018

@kittyy17 to naštěstí, i když je to i tak psycho. Kdyby to byla jiná lokalita, tak už zde dávno nejsme.

dixi86
autor
27. črc 2018

@lioness34 tak hypotéku jsme řešili už dávno před rokem, bohužel to trvalo a musíme dětem udělat prostory a rekonstrukce domu je a byla nutná už z existenčního hlediska jako střecha např. Dům byl prakticky neprodejný, tak proto to rozhodnutí.( od rodin nic nikdo nedostal a nedostane, tak jsme se tak rozhodli, v té době to bylo bohužel to nejlepší řešení). A malé úroky netrvaly věčně(doba fixace, atd.) Prostě se to sešlo a v té době to nebyl ještě takový hardcore. Chápu, že spousta rodin by šla bydlet byť do podnájmu, aby byl klid. Ale to já raději risknu rozvod s manželem než nemít pro děti ani na slušné jídlo a základní potřeby, jen aby švagrová docílila svého a my byli na bubnu.

lioness34
27. črc 2018

@dixi86 tak to v žádném případě nehrotit to podnájmem protože to je bkbost - myslela jsem prodat dům a když ro nejde tak holt vydržet... Toma tebou souhlasím tam by pak byly stres ne tchyně ale peníze a živobytí