Tchýně se nám snaží zprotivit svatbu

sirka
11. říj 2006

Vlastně to ještě neni moje tchýně..máme kousek před svatbou..jsem v 6.měsíci a včera jsme byli s jeho rodičema v ikei a ona si mě vzala kousem stranou, když šel můj chlap na záchod a řiká mi..MĚ SE ZDÁ, ŽE JSI V POSLEDNÍ DOBĚ NĚJAK HODNĚ ZTLOUSTLA 😲 ....chápete tóó??? Já teda neznám nikoho kdo v těhotenství běžně hubne..podotýkám: měřím 179cm a první vážení v poradně bylo 56kg a poslední před týdnem 62kg...

Já jsem vůbec nepochopila důvod jejího jednání..kromě toho, že připravujem svatbu a ona zřejmě chytla tu nemoc, že jí kradu syna a tak se snaží to všem protivit a ztížit všemi způsoby začíná to být fakt hustý..jenže chudák můj Kubík já se přes to nedokážu přenýs a vpouštim to všechno do něj..vážně chybí málo abych začla o jeho matce mluvit sprostě

Pište cokoli, prosím pište protože jinak to zase doma odnese ten můj 😒 ☹ 😠

makak21
6. lis 2006

"skoro tchýni" pardon 😅

kristi
6. lis 2006

no,ja chci videt jednou nas, co budeme za "zvirata"

makak21
6. lis 2006

i to je možné 😀 😀

hankah
6. lis 2006

no, já nás radši vidět ani nechci 😀 😀

hanulik
6. lis 2006

No já doufám, že jsem si víc odnesla ze svojí mamky, než na kolik mě předělá matka přítelova. Můj chlap má totiž skvělou tchýni. 😀 Ne, vážně. Když potřebujeme, vždycky nám pomůže. Přítel jí má opravdu rád a moje mamka si myslí, že mám skvělého životního partnera. Ono to hodně znamená, že ho přijala. Vrámci vztahů.

destiny
2. led 2007

Tak tohle je věčný téma! Holky, jste skvělý, jen tak dál! 😀 Já to raději komentovat nebudu, jenom k tomu dodám, že musíme doufat, aby my jsme nebyly stejný.
Jinak babě bych řekla, že jestli to neví, tak jsem těhotná. 😀

kristi
2. led 2007

mne zase nadchlo to, jak mi manzel rekl, ze kdyby nam nekdy hlidala dite chuva, tak se to za zadnou cenu nesmi dozvedet tchyne...ze bych asi jako byla ta nejhorsi matka v jejich ocich..holt stara skola

issabela
2. led 2007

Holky, objevila jsem jediné chování, které na podobné lidi zabírá.
Pokud vám tchýně (nebo kdokoli jiný) řekne:
"Jé, ty jsi ale hodně přibrala, co?",
usmějte se a odpovězte něco ve smyslu:
"Jasně, to je paráda, ne? Fakt sis toho všimla? to je úžasné. Ale abych pravdu řekla, plánovala jsem, že v téhle době už budu mít kilo daleko víc. No nic, budu muset začít víc jíst."

Platí to s jakýmkoli člověkem, který do vás chce rýpnout (a nemusí se to týkat jen přibírání v těhotenství), platí to ve všech tématech.
Je to jednoduché. Jakmile takto do vás někdo zaryje, zesilte ještě to, co říká. Nic nevyvracejte, neodporujte. Funguje to fantasticky, chce to jen trochu cviku. Jak se přemůžete, jednou to vyzkoušíte a uvidíte, jak jste tím protistranu vyvedly z míry, už nebudete chtít jinak. 🙂

Např. "Ty jsi v poslední době ale hodně zestárla..."
odpověď např. "Ano, máš pravdu, to je skvělé, že sis toho všimla. Pracujeme teď na jednom představení a já hraju ženu ve tvém věku, tak potřebuju vypadat hodně staře. Ale je pravda, že je to pořád ještě slabota, potřebovala bych vypadat až nějak tak jak ty. Můžeš mi poradit, jak to děláš?

(a je jedno, že vám to řekla holka o pět let mladší, jasné?)

S těmito lidmi nemá smysl zabývat se pravdou, chtějí vám jen ubrat vaši energii, tak se nedejte.

hankah
2. led 2007

issa: teď jsi mě pobavila a určitě to v podobné formě uplatním 😉
docela mě mrzelo od kamarádky, že si všímala spíš mých boků než mého bříška a tohle je vážně dost dobrý ...... 😢 😉

issabela
2. led 2007

Letitá praxe, věř mi, zabírá to úplně na všechno.

issabela
2. led 2007

Hankoh, kámoška ti řekne: Nějak jsi ztloustla, máš daleko silnější boky.
odpověď např. "No jasně, to je úžasné ne? ale nic to není proti tomu, jak jsem přibrala i jinde, např na stehnech (a pod). Já mám takovou radost, že už nepatřím mezi ty neurotické anorektičky. a co ty? Pořád jsi tak vystresovaná? Jistě by ti pár kilo navíc taky pomohlo, abys nevypadala tak antisexuálně a kostnatě. Jestli chceš, můžem zajít na kafe a já ti pár triků poradím, aby ses dala taky trochu dokupy."

ona na to např. "Ale já jsem se svojí postavou spokojená."

ty něvřícně: "opravdu? No, nevadí, třeba časem dojdeš k rozumu, ostatně telefon na mě máš."

kajule
2. led 2007

Tak když to tady tak čtu, tak docela koukám. Ta moje je naprosto perfektní a když mi nebylo dobře, tak nám ještě pomáhala a něco uvařila. Spíš mě do jídla nutí, že bych prý mohla ještě ztloustnout. To má sice pravdu, ale já s tím tloustnutím mám problém už odmalička. ☹

aniani
9. led 2007

ahoj holky, tak ja se taky pripojuju...jak to ctu, docela se bavim, ale problem s tchyni jen ohledne pribirani je docela pohoda...ja mela dobrou skoro tchyni asi do doby, nez se zacala blizit svatba.Asi tak mesic pred svatbou me pekne podrazila a od te doby to mezi nama jen skripe..snazila jsem se, ale uz to opravdu nejde...dokonce, kdyz jsme prisli s tim, ze cekame mimi, tak se me ptala, jestli jsme radi a ze to vlastne jeji vec neni...pak kdyz mi zacaly pohyby a manzel mi daval ruku na brisko, tak mu rikala, ze kdovi, jestli si nevymyslim, jestli to pohyby jsou atd...ted, kdyz vybirame veci na mimi, chce vse videt, ale kdyz ji to ukazu, tak se zacne bavit o sve postave, nebo o novem spotrebici atd. A kdyz ji to neukazu, tak je zle,ze ji ignoruju, nechovam se, jak bych mela, vse resim jen se svoji mamkou atd...a taky mi kupuje veci, o kterych jsem ji rekla, ze je urcite nechci a pouzivat nebudu, ze se me to nelibi, ze mam jiny vkus...za 2 mesice s tou veci prijde, jako bychom se o tom vubec nebavili..a kdyz ji reknu, ze to nechci, tak si stezuje na me vsude stezuju, ze jsem nevdecna atd..mam pocit, ze porad nepochopila, ze jeji synacek uz ma svoji rodinu a nemuze nam do vseho kecat...Nejhorsi je, ze kdyz ji neco odpovim a nenecham si vse libit, odnese to manzel..toho to samozrejme mrzi a me pak taky...jenomze musim si porad nechat vse libit??

consti
9. led 2007

aniani manžel by to neměl odnášet, ale měl by se tě automaticky zastat 😉

aniani
9. led 2007

consti, on se me zastane, ale vim, jak ho to pak vnitrne mrzi, ze spolu nevychazime...Chce byt za dobre se mnou, ale i s ni...samozrejme stoji pri me, ale vetsinou se to snazi nejak uklidnit...

lenousek
9. led 2007

Neboj se nic...nejsi v tom sama 😉 . Ja mam prakticky stejny problem. Tchyni nemam rada, a taky to krapet odnasi partner. On se ji teda moc nezastava, ale mrzi ho, ze ja kdyz muzu, tak se navsteve vyhybam. Idealni je odstehovat se, a hoooodne daleko, to pak vztahy vyrazne zlepsi 🙂 🙂 🙂

hanulik
9. led 2007

Holky, ale ta faleš, to je teprve něco. Když jsme čekali mimi, byla z toho nadšená. Jenže pak jsem musela na potrat. A to stála při mě jako nikdy. Brečela se mnou, pořád jí z toho bylo špatně. Když jsme jí teď řekli, že se budeme pokoušet o další že nehodláme čekat několik let, než postavíme baráček, řekla nám, že se máme odstěhovat, když do jiného stavu přijdu. Že si nedovede představit, jak to tady budeme dělat. Máme v podkroví dva pokoje. Ale není tu koupelna a záchod. Prý jestli mě to nevadí, tak jí s malým dítětem ano. Jako kdyby malý mimi muselo chodit čůrat na záchod. A než ho bude potřebovat, budeme snad už odtud pryč.

sirka
autor
23. led 2007

aniani tak teda jsem se po dlouhý době dostala na tohle téma a musím Ti říct, že Tvůj příběh je naprosto identický s mým... přesně..nevim co je to za úchylku schválně dělat, dávat, kupovat, prosazovat věci který jsou naprosto proti mému vkusu a s jistotou se do nich vždycky trefí a nejlépe do těch o kterých jsem někdy mluvila, že je nemám ráda.

To je tak zoufalí já jsem z toho na palici!!!

klarkanova
24. led 2007

Ahoj holky, tak já už nevydržím a ráda bych se k Vám přidala, protože musím říct, teď jsem četla celou diskuzi a fakt jsem se tak dlouho už nezasmála.. 😉 je fajn, že to berete tak v poho.. my jsme s manželem už 8 let a musím říct, že moje tchýně je fajn (to asi všechny, hlavně z počátku, než se začnou jaksi vtírat 😀 ) ale mám taky pár fajn zážitků.. na co jsem si nezvykla do dneška - bydlíme v jejím bytě, který bude jednou manželovo a ona to bere tak, že může chodit na návštěvy, kdy se jí zachce - manžovi je totiž blbý jí vzít klíče.. tak si to představte .. jste zrovna v .. no prostě skoro v tom nejlepšim a v tu chvíli zvonek - naštěstí zvoní dole před barákem.. a pak, když odejdete dělat kafe do kuchyně, tak se zeptá manžela, jestli když jsem šla na záchod (ze kterého jsem vyšla při jejím příchodu)jsem už na sobě měla kalhotky nebo si je oblékala až tam 😝 to jsem rozdejchávala pár dnů.. a jednou to završila tím, že teda nechápe, proč pracuju tam kde pracuju, že se zahazuju a beru móóc málo.. (podotýkám, mám VŠ humanitní směr, pracuju 2 roky, v té době 2 rok a beru kolem 20 hrubýho..), tak se za mě začne ještě stydět nebo co 🙄 🙄 a já jsem husa, že si tyhle věci občas beru vážně .. vy máte aspoň podporu doma holky !! tak neblázněte.. já mám moji podporu vzdálenou na 8 měsíců pracovně v zahraničí - a tchýni doma ☹

klarkanova
24. led 2007

Jo, a ještě dodávám, že nedělní obědy mám taky povinně u tchýně - a to bez manžela.. 😠 😀 😀

altoja
24. led 2007

Tak to Tě Klárko docela lituju, já bych to asi nezvládala. Mně stačí, když musím jet k manžovým rodičům na návštěvu ukázat jim našeho malého, protože oni toho mají moc (jsou v důchodu) 🙂 Kdybych tam nepřijela, u nás by se neukázali, když mám narozky, tak jedeme tam, aby oni nemuseli, minulý rok mi přijeli popřát k svátku, my byli s Vojtíkem zrovna venku před domem, tak mi "poklepali" tam a jeli, přesto, že jsem je zvala domů. O Vánocích se ani nezastavili, a když jeli na hřbitov do vedlejší vesnice, řekli jsme jim, ať se staví, abychom tam nemuseli na Štědrý den jezdit(chtěli jsme si ho užít v klidu), tak nám bylo řečeno, že to teda ne, že se u nás nestaví, ať dojedeme my k nim. No nic, zase lepší, než abych je tady měla nalezlé každou chvíli, ale je to takové zvláštní, přitom jsou z vnoučete úplně poprdění, asi i trochu pohodlní.

lelca
28. led 2007

ahojky holky no jo tchyně a co mám říkat ja dokonce s rodiči od mojeho bydlíme a vůbec se nemusíme a ja už si toho od nich vyslechla až až když sem byla těhu tak mi furt jen předhazovala teda když si vůbec vzpoměla tak jako že jestli nemám vysoky tlak a cukr a jen to horší a ja byla uplně o.k. misto aby se zeptala co mimi kope atd...vite co myslím ne? pak když se malý narodil to sem ještě bydla u mojich rodiču tak asi po 14 dnech se nakonec přijeli podívat a to poprve a pak už jsme museli jezdit jen my ale že by si ho vzali do kočarku a někam jeli se projít to néé ani náhodou pak před svatbou se mě ptala jestli prej to myslím važně jestli si to nechci rozmyslet mimo to pořad uražela moje rodiče pak když sem potřebovala pohlídat od mojeho malého který už měl rok a ja měla rozhodně víc věcí na starost jako nevěsta než on jako ženich a to že si prej ona na triko neveme že si to musím zařídit ja takže sem toho měla plnou hlavu a ted když už tu s něma bydlíme tak že by si malého vzali to ani moc ne tedy pokud jim ho tam muj muž nejde vnutit at ho tedy pohlídají protože ještě doopravujem barak tak máme pořád nějakou praci navíc malý je moc živý a tak docela někdy nestíham a tak bych ocenila alespon hodinovou hlídací pohodku znáte to celý den se honíte a tak.....taky muj chce druhé mimi a ja bych nebyla proti ale tady si to totálně nedokažu představit když jsme byli u našich tak to bylo uplně o něčem jiném nebo mi hooodně pomahali a nemusela sem se ani pomoci doprošovat a pak jsme tady na dědině a je to tu o ničem a není tu nic hruza takže tak......a pořád věčné neshody s tchyní což bude snad furt ☹

dashak
28. led 2007

No jo, prostě je to tak, tchýně má mít dva zuby: jeden na otvírání piva a druhý, aby ji furt bolel 😀 Myslím, že všude je to stejné, nebo alespoň podobné, vlastní rodiče bývají většinou lepší.
Lelca, naše malá má 10měsíců a tchyně u nás ještě nebyla. My bydlíme v Ostravě a oni u Olomouce, hodina a půl cesty, ale je to hrozný problém, většinou výmluvy na auto apod. Přitom jejich další dva synové - mají oba kombíky, takže by klidně mohli přijet s nima, ale oni tady nebyli ani ti bráchové 😀 Furt jezdíme my, a to já musím vždycky sbalit půl bytu, protože nekojím, tak je to komplikovanější. A je to dál, takže i spoustu hader, protože nikdy nevím, kolikrát se počůrá nebo poblinká a domů je to trošku dál v mokrých hadříkách. Tak už jsem si aspoň bouchla, že tam nejezdíme na noc.

dashak
28. led 2007

... ještě jsem zapomněla dodat, že v těhotenství jsem byla "lenoch", protože jsem byla na nemocenské (nakonec jsem měla akutního císaře v 7.měsíci) a teď zas poslouchám, že bych měla jít do práce a o malou ať se stará moje mamka, pač je v důchodě.
Takže taky tchýně k nezaplacní 🙂

kristi
28. led 2007

no,tak to je taky vesely, Daso.

lottie
4. únor 2007

tak jsem myslela, že mám nejhorší tchýni na světě...Ještě mě to nepřešlo, ale když si čtu ty ostatní hlášky, tak jsem ráda, že bydlí na druhem konci republiky 😀 Mezi náma, moc to nepomáhá, otravuje i po telefonu ale aspon nehrozí hlídání. Naprosto neunesla, že jsem jí "ukradla" syna, jeho bývalé přítelkyně prý začla mít taky ráda až po rozchodu, tak to jsme klidní. Když zjistila, že jsem těhotná, málem to s ní seklo, vybreptla jenom: "a není to ta falešná březost, jak mají feny?" Ted se tomu směju, jem v 33tt a vím, že už s tím nic nenadělá, ale v tu chvíli mi to zabylo i líto. A ona? Už se s tím smiřuje a poslala balík, plný věcí, které vážně nechci a nepotřebuju 😢 snad kromě ponožtiček, at jí nekřivdím. Před tchýněma prostě není úniku 😉 😉

krejcirice
4. únor 2007

Ahoj také se k vám přidávám.Moje tchýně neni tak špatná ale až ted.Když zjistila že jsem těhotná (to jsme se viděli jen párkrát)tak radila mému příteli aby mě poslal na potrat,samozdřejmě přítel jí poslechl a nutil mě na něj jít.Naštěstí jsem ho neposlechla.Ted je tchýně z vnoučka celá podělaná a už se těší až jí porodím dalšího vnoučka za 6týdnů.Jelikož sem si sní moc ze začátku nerozuměla tak ted se jí i svěřuji.Spíš mam hroznou mamku,bydlíme u rodíčů v 3+1 a pořád se nám do něčeho pletou hlavně do výchovy malého. 😒

mady
4. únor 2007

A teď si holky představte že jednou budeme takové my 😀 a naše snachy si o nás budou takhle psát 😀

snazilenka
4. únor 2007

Ahojky, taky se musím přidat. Tchýni jsem měla báječnou do té doby, než jsem porodila 😒 OD té doby jsem všechno dělala špatně a ona jediná měla "patent" na všechno...Přece ona vychovala 4 děti (ale jak - to už je jiná otázka 😠 ) a ví všechno na světě. Jsem líná, protože jsem kupovala jednorázové plínky a ona jich denně vyvařovala a žehlila 30. Ale kdyby v její době byly jednorázový plínky - na 100% by je používala taky 😖 Dcerka má atopický ekzém a tak jsem jí chtěla co nejdéle kojit a dávat zdravou výživu - ale zase jsem byla špatná, že mé dítě v 1 roce nejí to, co dospělý. Jednou mě málem omejvalo, když mi řekla (a s jakou chutí!!!) že u nich jedla osmaženej lanšmíd!!! A já jí do té doby dávala jen vývary, polívčičky, všechno zdravý. Když jsem tchyni poprosila, jestli by při grilování u nich na zahradě dala kousek kuřecího masa do alobalu, aby to malá neměla "očouzený", tak mi bylo řečeno, že stejně všechny ty vyrážky (rozumějte - atopický ekzém) má z toho, že jí dávám jen samý ty zdravý blevajzy a že její děti od roka jedli salámy a buřty a že jsou zdravý 😠 Jednou zase hlídala dceru a my se předtím pohádali s manželem - já mu řekla, že když se mu to nelíbí, ať se zbalí a vypadne (znáte to - řeknete v hádce něco, co ani tak nemyslíte a ten druhý to ví...). No a malá se o tom nejspíš zmínila před babičkou - přišla mi od ní SMS, co že prej mám vyhazovat jejího syna, že on má u nich vždycky dveře otevřené a že jsem arogantní atd. To mi ostatně říká pořád. Chápete to? Ona vůbec nevěděla, o co se vlastně jedná a z povídání dítěte udělá takovou aféru!!!!
A tak bych mohla pokračovat. Jsme 3 švagrové a ona vždycky pomlouvá před ostatníma právě tu, co tam není - a naopak. Už jsme si zvykly a víme svý...ALe jak se může skvělej člověk takhle změnit, jen kvůli tomu, že si "mladá" chce dělat věci po svém 😖 Ona opravdu skvělá byla - 5 let byla supr mamka - tchýně jsem jí v životě neřekla ☹ Teď bych jí zase neřekla mamka..... 🤐

console
5. únor 2007

Holky, jak ja vam rozumim...Moje budouci tchyne je ta nejvetsi sv..ne na svete. Od zacatku naseho vztahu porad tvrdila, ze jsem kurva a mam chodit kanalama a psala mi vyhruzne dopisy, vyhrozovala smrti, vyfoukla kolau auta, plivla na me, pritele zfackovala!!!!Taky volala porad nasim a vyhrozovala. Je to alkoholicka, ale to ji neomlouva. Jsme spolu nicmene 4 roky, ignorujeme ji a ona najednou obratila-ze si uvedomila jaka jsem, ze varim atd...A kdykoli na sebe narazime(jakoze bohuzel se to napr. na oslavach stane), zene se ke mne s pravici a je, ahoj...Ja bych normalne blila 😨 😨 Snazi se me dostat do uzkejch, vi, ze na nas vsichni civej. Ale nikdy me endonuti, abych ze sebe vydala hlasku, dari se mi ji ignorovat. Ale je mi z ni tak zle!!!Kdybyste ji videli, takova Anca z vesnice-modry stiny, ruda drzka a na sisce kvetak. A furt takovy ty hlasky-rodina je nadevse...Sorry za dlouhy prispevek, ale mne je z ni nanic