Tchýně se nám snaží zprotivit svatbu

sirka
11. říj 2006

Vlastně to ještě neni moje tchýně..máme kousek před svatbou..jsem v 6.měsíci a včera jsme byli s jeho rodičema v ikei a ona si mě vzala kousem stranou, když šel můj chlap na záchod a řiká mi..MĚ SE ZDÁ, ŽE JSI V POSLEDNÍ DOBĚ NĚJAK HODNĚ ZTLOUSTLA 😲 ....chápete tóó??? Já teda neznám nikoho kdo v těhotenství běžně hubne..podotýkám: měřím 179cm a první vážení v poradně bylo 56kg a poslední před týdnem 62kg...

Já jsem vůbec nepochopila důvod jejího jednání..kromě toho, že připravujem svatbu a ona zřejmě chytla tu nemoc, že jí kradu syna a tak se snaží to všem protivit a ztížit všemi způsoby začíná to být fakt hustý..jenže chudák můj Kubík já se přes to nedokážu přenýs a vpouštim to všechno do něj..vážně chybí málo abych začla o jeho matce mluvit sprostě

Pište cokoli, prosím pište protože jinak to zase doma odnese ten můj 😒 ☹ 😠

gedren
20. říj 2006

Mam ted taky cerstvou historku, nastesti ne svoji 🙂 Kamaradka mela dlouhej a komplikovanej porod a na zaver se ji vlastne nikdo ani moc nemohl venovat, protoze tam meli desnej frmol a taky furt zvonily telefony. No a potom se dozvedela, ze to volaly stridave jeji matka a tchyne a votravovaly personal, jako jak to jde a kde je problem a proc jim nic nereknou 🙂

Kdyby me nekdo spehoval v porodnici, asi bych ho hnala! Nenapadlo me, ze by toho byla nejaka matka nebo tchyne schopna, ale evidentne ano, takze vy s briskama a hroznejma tchynema, zatajte jim terminy a mista porodu! 🙂

kokorunka
20. říj 2006

no katastrofa zdá sa že su všetky rovnaké! Je tu niekto s normálnou svokrou??? Nechcem Vás strašit ale u nás sa to ešte viac zhoršilo s príchodom detí lebo ona si myslela, že budem stále u nich, že bude snad malého kupat, chodit s nim každý den na prechádzku, dokonca jej vadilo, že sa jej nezdoverujem s tehu problémami, najhoršie bolo ked nahodou malý plakal tak hned doklusala čo sa deje a ked deti začnu jest svokry si myslia že ich možu krmit horalkami, čokoládou .......Človek sa musí obrnit a ignorovat som v štádiu ked ju pozdravím a to mi asi stačí, aj ked mi to vyčíta ale bolo toho medzi nami vela zlého teda ja som len zlá tak jej už proste neverím. Najlepšie bolo ked mi vyčítala že sa neteším z hospodárskych vysledkov....že naše sliepky zniesli 2 vajcia.....tak aj tak sa človek može stat zlým.....prajem Vam vela trpezlivosti a tí, ktorí máte vyhliadku na vlastné bývanie tešte sa a vydržte 😉

janacu
21. říj 2006

Ahoj Zlatko,

s tchýněmi jsme na tom asi podobně, jenže ta moje bydlí ve stejném RD a manžel se bohužel rozhodnul, že budeme bydlet s nimi, ale v jiném patře. Umíš si toto soužití představit? Už 4 roky jsem na tchýni jak mílius a vše se valí na manžela, což mu vůbec nezávidím - je v začarovaném kruhu mezi mnou a svou matkou. Ve čtvrtek jsem to už nevydržela - po matčině výstupu, kdy k nám přišla dolů, manžel se s ní bavil, ale ona nedoslýchá, takže se namýchla a cosi zasyčela a práskla dveřmi našeho patra - jsem se už neudržela (manžel byl ihned zjistit, co se stalo - a za vše může to, že nevěděl pracovní dobu "maminčina" praktického lékaře - nechápu, proč by to taky měl vědět). Manžel mi odmítl sníst i oběd - prostě nemohl v tu chvíli nic sníst, jak byl zničený. Zamčela jsem naše patro - maminka na sebe nenechala dlouho čekat, přilítla jak saň, párkrát do nových dveří pořádně kopla, pak šla zazvonit. Začala nepříčetně řvát na schodech, takže jsem vyšla a zeptala jsem se jí, zda hoří a práskla dveřmi a pak jsem si ještě užívala hodinový řev v hořejším patře... Tchyně se na mě od té doby akorát ošklivě dívá a já ji jen pozdravím. Každopádně na manžela je jak mílius a do bytu nám už taky neleze 10x za den. Nejraději bych odsud odešla s manželem jinam - i on ví, že udělal chybu, že tu zůstal- ale už to nejde...Takže budu muset přežívat.

PS - tchyně je bez zaměstnání a sama mi sdělila, že můžu jít klidně po porodu hned do práce, "přece mám tak dobré zaměstnání", a ona se o dítě už postará.

baris
21. říj 2006

Ahoj Janacu, jak vidím, tak máš taky docela peklo ☹ A už vidím tvoji reakci - když Ti tchýně oznámi že můžeš jít hned do práce, protože ona se Ti o dítě postará 😅 - zrudneš, pak začneš házet barvy duhy a přemýšlíš, kolik by jsi vyfasovala za vraždu tchýně a zda by to náhodou nestálo za to. 😅 😅 😅

Můj muž naštěstí pochopil, že by to nebylo to pravé ořechové bydlet s jeho rodiči, tak jsme se zadlužili a bydlíme ve svojim - 110 km od tchýně - nádhera. Ona patří mezi ty lidi, co nevychází za hranice města, takže k nám přijede max. 1 x do roka a to ne vždy - protože prší, svítí slunce, nestíví slunce, je horko, je zima, fouká vítr ... 😀 Ale jak jistě tušíte, srdce mi to netrhý 😅

draga
21. říj 2006

holky tak jsem tady delší čas nebyla a vidím, že tchýně vládnou 🙂)

sirko: pořád na tebe myslím a držím palečky, vydrž to a nenech si do té svatby kecat je to svatba tvoje""" a tchýni ukaž fotku z utz od doktora to jí musí stačit!!

lamia
21. říj 2006

Páni, teda já mám bezva tchýni, ale je daleko a navíc ten můj je od ní už dlouho pryč, tak je zvyklá, že se stará (staráme)sám o sebe, tak asi i proto, ačkoliv mi vůbec nepřijde jako problémový typ člověka. Nás teď čeká cca roční pobyt v jednom domě s našima, tak z toho mám taky trochu strach, ani ne tak z mojí maminy nebo táty - většinou se zastávají manžela 😀 ,ale jak se všichni navykneme na jednom místě a jestli si nepolezem na nervy.No, i kdyby, je to jen dočasné řešení, tak to nás může vždycky uklidnit a já budu ze začátku s mimčem vděčná za každou pomoc 🙂 a asi i společnost lidí, manžel je dlouho v práci, tak aspoň než bude mimi větší tak nezblbnu ze samoty 😀

janacu
21. říj 2006

No já jsem byla nejprve taky ráda, když byl manžel na odpolední, že mám být s kým doma. To jsme ještě měli i tchýně "nahoře" jeden pokoj. Pak jsme se chtěli stěhovat, jenže manžel je jedináček a tchýně ho měla až ve 30 po předchozím potratu, takže jsme si vyslechli lamentace. No nakonec jsme zústali, protože manželovi tvrdila, že ho jinak vydědí a dům dá jeho sestřenici a na to je manžel hodně háklivý. Začali jsme spravovat dolní patro a od té doby katastrofa - přestavět z 2 + 1 na 3 + 1 neexistuje, určitě by pak spadl celý dům. Balkónové dveře- na co, když nám stejně nikdy nedovolí udělat terasu na zahradu. A myčka - zbytečný luxus. Prostě všechno špatně. Nakonec to ale máme podle svého a tchýně mi sem vodila dokonce i nezvané návštěvy, aby se pochlubila, jak je to tu "chytře" vymyšleno (jen tu terasu stále nemáme - má tam totiž výběh pes a ten přeci nemůže chodit jinudy). 😵

Takže to u rodičů vydž, pokud to bude jen rok, tak je to v pohodě...

lamia
21. říj 2006

Dík, doufám, že je nějak ukočíruju, aby to bylo v klidu 😀 ,ale mám dojem, že čím jsou naši starší, tím jsou větší pohodáři a navíc se moc těší na mimčo 🙂 , no každopádně budeme muset stanovit pevná pravidla, aby zbytečně nevznikaly nějaká nedorozumění a hlavně aby neměl manžel pocit, že nám naši do něčeho mluví, ačkoliv takové tendence zatím nemají, tak uvidíme 😉

vilca
21. říj 2006

Ahoj Janacu, taky bydlíme u manželových rodičů v patře, máme tam nově zrekonstruovaný 3 plus 1. Tchýni moc nemusím, i když se obě snažíme spolu vycházet. Někdy holt přetečou nervy a jsem na ni dost protivná. Takže jsme na tom asi podobně. Přeji ti hodně pevné nervy - ty budou určitě potřeba 😉

janacu
22. říj 2006

Ahoj Vilca,

no mě nervy praskly poprvé, v práci totiž jednám s lidmi, takže celkem často řeším nepříjemné situace a umím se ovládat. Jenže u nás tchýni nemá kdo usměrnit - tchán je od přírody pohodář a radší před ní zdrhne na dvůr, než aby se hádal a můj manžel je s ní už na nože, jenže nedokáže nic řešit. Hádka nakonec končí tak, že se spolu nebaví anebo a to většinou, že se tchyně tváří, jako že se nic nestalo. Takže to s nervama odneseme mi s manžu. Tentokrát to ale přehnala - protože si myslím, že i když si lidi "nesednou", měli by spolu alespoň jednat v mezích slušnosti a ne že na sebe budou sprostí 😒 . To, co si dovolila už bylo prostě moc a musela jsem ji zastavit.

Takže teď máme období klidu a s tchyní se jen zdravím, což mi vyhovuje.

vilca
22. říj 2006

Tak mi připadá, že máš snad stejnou tchýni, tchána i manžela jako já 😀 U nás je to přesně stejný. Období klidu ti závidím - moje tchýně je až moc splachovací 😒

zlatka
22. říj 2006

Ahoj Janči,
tož teda zdarec palec, taky na Modrým Koníkovi docela visíš, co? Jak se tak koukám... 🙂
No, to vaše bydleni- no potěš, asi bych se tam utrápila. Musíš být dost silná a mít strašnou trpělivost, že tohle všechno snášíš. Navíc si myslím, že je tvoje TCH pěkně nesoudná, když dělá v domě takovej bugr a Ty čekáš maličký, vždyť Tě to musí stresovat a to malý pak taky.Ta moje je teď samej úsměv, v pohodě.Já jí Jenže zanedlouho se budeme stěhovat do vlastního a to budeme mít od sebe asi 50 m, tak uvidím. Ale já jsem taky dost tolerantní, snažím se brát ji takovou, jaká je a vycházet s ní.

janacu
22. říj 2006

Ahoj Vilčo,

co takhle napsat do Primy a podat návrh na pořad Výměna tchýní - Výměna manželek byla docela úspěšná!

PS: Manžela ale nevyměním 🙂

vilca
22. říj 2006

Ahoj Jani! Abychom ale v té výměně nenarazily ještě na horší. U tchýní člověk nikdy neví... 😖
Jo a manžela bych si taky ráda ponechala 😎

mapris
23. říj 2006

Ahojte děvčata,
teda ty vaše příspěvky jsou síla, ale taky připojím svůj "zážitek" s tchýní. Ale ne s mojí současnou - ta je milionová, i když jí taky občas musím zabrzdit, ale bydlí na slovensku, takže ji vidíme jednou do měsíce - teda teď v těhotenství tak často ne. Ale nebojím se jí pozvat sem k nám do Phy, protože už se naučila, že si do ničeho nenechám kecat, a že když něco NECHCI, tak to prostě NECHCI. Ale chtěla jsem psát něco jiného. Byla jsem už jednou vdaná, a to mi stačilo. Největší noční můra. Naše manželství vydrželo 4 roky. Bydleli jsme s manželem a jeho rodiči v bytě 2+1. Ze začátku to bylo fajn, měla jsem v ní kamarádku, ale po dvou letech manželství jsem přišla o práci, byla jsem doma rok .. Holky, to peklo si ani nepřejte zažít. Jo jinak předtím jsem nesměla odejít z bytu bez snídaně. Odchytávala mně u vchodových dvěřích bytu a že mám připravenou snídani. Za celé ty 4 roky jsem nesměla umýt nádobí, a uvařit. Uvařila jsem za ty 4 roky dvě jídla - guláš a řízky. Tchán mi je pochválil a od té doby jsem neuvařila ani čaj k snídani. Tak jsem si to vždycky vyžívala na chalupě. No jo, jenže ex byl maminčin miláček a o 17let starší než já. Zvyklej na teplý obídky a tak. A když jsem byla bez práce, a našel mně doma - a já náhodou měla puštěnou televizi, tak na mně začal řvát, že beru podporu a plejtvam mu elektriku a tak. No, a tenkrát z té podpory jsem ještě tchýni přispívala na nájem 1500,- měsíčně. Super co? Ex se mně v žádném případě nezastal. Když jsem si vybojovala pračku po 3 letech manželství - protože tchýně měla nejradši tu "ruční" a máchala všechno ve vaně - tak jsem v té nové automatce prala jen já, protože tchýně se bála aby jí "nerozbila". Jenže jak viděla, že je s ní snadná práce a manipulace. Tak vždycky když jsem přišla odněkud zvenku, tak z ní vyndavala prádlo. No a pak jsem už ani já neprala v té pračce ... Tomu říkám horor. Teď bych neměnila manžela ani tchýni, a tchána už vůbec ne, je skoro jako můj táta. A teď když čekáme mrně :o)))) úžasnej pocit, teď teprve si to manželství a tchánovce vychutnávám. Takže, je důležitý, aby jste měli muže na své straně - což já mám. A máte vyhráno. Já sama nevím, jak bych zvládla soužití s našima, protože můj otec mně "miluje" pět minut po příjezdu a pět minut před odjezdem 😀. Mamka je super ženská, strašnej pohodář, ale když jsem byla u našich jednou týden na dovče, tak jsme se chytli na tom, jak dělám štrůdl ... Pak jsem se omluvila :o)) No a teď mně tam čekají tři týdny, tak z toho mám trošku obavu, a hlavně z mojí nejmladší sestry, která začíná mít generálovské sklony 😀, ale už jsem se naučila být vůči ní imunní. Takže holky, s tchýněma se držte, chraňte si své teritorium - a pokud máte manžílka na své straně tak super - a tchyni ingorujte - prostě jí všechno odkejvejte a myslete si o svým :o))) Ono se jim to někdy vrátí 😀 😀

sirka
autor
23. říj 2006

qalka ahój, moc díky..přesně jak s to napsala cítím jak moc to chápeš a je to příjemný, protože mám pocit, že i když to někomu řeknu a jeho to dost překvapí tak nechápe proč se kvůli jedný pitomý větě cítím tak mizerně..

draga já jsem asi srab, ale řekla jsem ať si to teď rodiče už vyřizujou jen mezi sebou a já se už jen na svatbu dostavim..kdybych chtela jet podle svých představ tak budu akorát já ten kdo dělá problémy. Byla jsem hodně naivní když jsem si představovala, že nám pomůžou a budou se snažit udělat vše jak si přeju aby to byl především můj den..no čert to vem stejně se budu vdávat obtloustlá a ošklivá, těhotná a nemocně vybledlá s umolousanýma vlasama 😲

teď jsem si ještě vzpoměla, že když jsem ještě byla hubeňour(než jsem otěhotněla) tak jsme třeba přijeli k thýni, já byla čerstvě od holiče, a ona mi klidně řekla dneska máš ty vlasy nějaký divný takový splizlý..že jí to neni ani trochu blbý se takhle projevovat

draga
23. říj 2006

sirka: ty to prostě nemáš jednoduchý ale na jednu stranu tě chápu není to lehký!!! tak se holka drž a buď v pohodě a neříkej si takový věci jako že se budeš vdávat obtloustlá a ošklivá já jsem se taky vdávala těhotná a důležité je jak se líbíš manželovi a tchyně ať si trhne nohou 🙂) jsem zvědavá jestli budeš mít nějaké svatební fotečky v albu a uvidím jí babiznu!!!! Těhotná je to nejlepší období našeho života tak ať tě neprudí 🙂)

gimulka
23. říj 2006

Tak koukám, že nejen já mám tak "hodnou" tchýni. Včera jsem s manželem přijela k tchýni na návštěvu a přišla do pokojíku, tam jsem měla na poličce položený rozbitý náramek - suvenýr ze svatební cesty. Tchýně nebo moje švagrová si ho asi chtěli půjčit a úplně ho rozbili. Manžel se jich šel zeptat, co to jako znamená, a ony na něj vyjeli, že o ničem neví, že proč by mi ho rozbíjeli a cítili se dotčené že se jich vůbec zepta. Já to obrečela a sbalila si všechny svoje věci co jsem tam měla. Už mě tam neuvidí. Tohle byla poslední kapka, už se kvůli své tchýni a švagrové nebudu nervovat. To že se chovají škaredě ke mě, by mi nevadilo tak, jako že se chovají hnusně k mému manželovi. Měla jsem sto chutí tam na ně včera vlítnout a zeptat, se jich, jestli mi to dělají proto, že jsem se loni o manžela starala když byl půl roku v nemocnici, zatím co ona si užívala se svým 26 letým přítelem a ani ho nepřišla do nemocnice navštívit. Tchýni je totiž 43 a chová se jak puberťačka, naši svatbu úplně zasklila a od té doby mě terorizuje. UF...

krejcirice
23. říj 2006

Ahoj tak koukám jaké máte všechny tchýně fůryje.Moc Vám to teda nezávidim.Já si teda nemohu na skorotchýni ani trochu postěžovat,do ničeho se nám neplete.Ale mam spíš podobny problémy se svou mamkou,jelikož nejsme na tom tak dobře finančně tak bydlíme s mim přítelem,synem(3,5roku) u mojich roričů ve 3+1řeknu Vám je to horor.Mamka se nám do všeho plete,hlavně mě že dělám vše špatně atd...Nejhorší je že nám řekla aby sme jí nedávali nic na bydlení at si šetříme tak že radši když nás naštve tak radši mlčíme a řikáme si že to musíme nějak vydržet.Snad už se brzy odstěhujeme.Ted čekáme druhé a zjistilo se že možná je postižené(čekaji mě ještě testy)tak už se začala do toho pléct že to nepřichází v úvahu aby sme si ho vůbec nechávali.No prostě hrůza.

sirka
autor
23. říj 2006

draga díky jsi sluníčko a fotky budou

gimulka to jsou lidi ach jo ségře zase její tchýně kradla doma např šampóny, víno, atd. když u ní hlídala děti a oni si někam vyjeli..zjistila to tak, že se jí zdálo, že jí něco chybí, ale neodvážila se zeptat, ale malej jáchym jí jednou něco vytáhl z kabely kterou měla někde položenou a segra u toho byla..to je jak z filmu

gimulka
23. říj 2006

Mě zase nejde tolik o ten náramek, ale o to, že si ho bez dovolení chtěli půjčit a kdyby pak za mnou aspoň přišli a řekli, že ho rozbili, ale takhle zapírat a říkat, že to samo....Včera jsem to pěkně obrečela ☹

draga
23. říj 2006

sirka: protože si to umím živě představit minulý přítel měl mámu a to bylo něco...normálně po mě kontrolovala umyté nádobí!!! ale naštěstí jsem si vzala někoho jiného a jsem spokojená to předchozí byla kapitola sama o sobě holky to byste teprve viděly čarodějnici!!! Totálně závislá na svém synáčkovi i když mu bylo 40!!! Fakt síla! Takže vás všechny s těma tchýněma chápu a přeju abyste nad nimi vyhrály 🙂)

rova
30. říj 2006

Sirka: To s tím "kravím znamením" bylo fakt vtipný, až jsem si smíchem vzbudila dcérku 😀

hanulik
6. lis 2006

Ahoj holky. Drago, ta moje po mě chodila i vytírat, protože jsem to udělala špatně. 😉 A pak jen řvala, že jí s ničím nepomůžu. Jeden večer jsme na sebe hodně ječely, a pak se stalo něco, co nás trošku sblížilo. Není to samozřejmě pořád to pravé ořechové, ale snažíme si maximálně vycházet vstříc. A to je fakt zážitek, když bydlíme pod jednou střechou.

kristi
6. lis 2006

ja mam tchyni hodnou....ale zase az moc, vychovala 3 syny, nicmene ne z hlediska rovnopravnosti a toho, ze by taky mohli doma neco delat....ale nastesti je dost daleko na to, abych si ho mohla aspon trosku prevychovat

hanulik
6. lis 2006

Můj přítel je jedináček a veř, že se to na něm taky podepsalo. I když nená zas až tak výbornou matku. Ale aby si sám naskládal prádlo do skříně ho už učím 8 měsíců a bez jakéhokoliv výsledku. Jo a víte, co mi tchýně ještě dělá? Vyndavá příteli trička ze skříně a žehlí je. No já myslela, že mě trefí šlak, když jsem na to přišla.

kristi
6. lis 2006

ja vzdycky miluju, kdyz si stoupne pred skrin a zacne vykladat, ze nema ponozky, kosili, trenky atd...misto toho,aby se podival, kdyz vi, ze tam VZDY jsou..na vsechno ostatni jsem si snad uz zvykla a neresim to. Jeste me stve, ze kdyz ji, tak hrozne hlta (pry jak mu chutna), nicmene je jak pes, ty taky zerou strasne rychle...mam obavy, ze tohle by nase dcera nemusela zrovna dostat do vinku....

hankah
6. lis 2006

kristi: tchýně daleko jsou docela výhoda. taky mám hodnou tchýni, když bydlí 3OOkm od nás 😀

a ty naše chlapy musíme trochu převychovat k obrazu svému 😀 😀

hanulik
6. lis 2006

Tak tohle naštěstí nezažívám. Mohl by si někdy stěžovat, že něco nemá. 😀 To bych mu řekla, že si tu pračku když tak umí pustit sám. Naštěstí ve spoustě věc mi fakt pomáhá. Třeba ve vaření. Ale od tchýně nevidím vůbec nic. I když jsem na tom teď nebyla dobře.

makak21
6. lis 2006

Holky, já mám docela dobrou "skoro tcháni" hned za barákem. 😀 A to bych vám nepřála. Povinné nedělní obědy a vždycky nějaká "užitečná" rada. 😀