Tchýně se nám snaží zprotivit svatbu

sirka
11. říj 2006

Vlastně to ještě neni moje tchýně..máme kousek před svatbou..jsem v 6.měsíci a včera jsme byli s jeho rodičema v ikei a ona si mě vzala kousem stranou, když šel můj chlap na záchod a řiká mi..MĚ SE ZDÁ, ŽE JSI V POSLEDNÍ DOBĚ NĚJAK HODNĚ ZTLOUSTLA 😲 ....chápete tóó??? Já teda neznám nikoho kdo v těhotenství běžně hubne..podotýkám: měřím 179cm a první vážení v poradně bylo 56kg a poslední před týdnem 62kg...

Já jsem vůbec nepochopila důvod jejího jednání..kromě toho, že připravujem svatbu a ona zřejmě chytla tu nemoc, že jí kradu syna a tak se snaží to všem protivit a ztížit všemi způsoby začíná to být fakt hustý..jenže chudák můj Kubík já se přes to nedokážu přenýs a vpouštim to všechno do něj..vážně chybí málo abych začla o jeho matce mluvit sprostě

Pište cokoli, prosím pište protože jinak to zase doma odnese ten můj 😒 ☹ 😠

protea
11. říj 2006

Ahojky,
některé vaše příspěvky jsou fakt husté ☹
Ještě, že mám "skoro"normální tchýni🙂
Občas má nějaký ten záchvat, ale jinak je v pohodě.
Jen na začátku těhu mi řekla, že přece nemůžu už být unavená že to není možné že ona byla unavená až tak v sedmém měsíci.
Tak jsem přestala kvůli těm řečem chodit odpoledne spát, ale byl to záhul.
A pak mi můj manžel řekl, proč nechodím už spát že vypadám strašně unavená?!
Tak jsem mu to řekla a on na to, že jeho máma není normální, tak ať si její řeči neberu k srdci a ať chodím spát tak často jak sama uznám za vhodné.
Mám skvělého muže.Ještě, že to není maminčin mazánek to bych se zbláznila.
Přeji všem báječné tchýně a manžela, který vás podpoří i třeba proti své tchýni🙂))

sirka
autor
11. říj 2006

Jo jo trávit s rodinou consti to si pěkně užij ty vánoce na to se taky těším, ale to je právě to co jí nejvíc asi štve, že teď už budeme především rodina a oni příbuzní, kteří už nemají tak dlouhé prsty aby synáčkovi mohli lajnovat jak a co má dělat

sirka
autor
11. říj 2006

protea..já prospala celý první trimestr..to mi zase moc nevěřili naši a řikali, že jsem své těhu pojala jako nemoc, ale já fakt neměla sílu na nic a bylo mi to skoro trapný...máš skvělýho chlapa

draga
11. říj 2006

sorry babyna ale sirka si tuhle diskusi založila 🙂)

sirka taky jsem spala 🙂) a vlastně spím pořád je to krása odpočívat 🙂) ale sem tam se i hejbnu 🙂)

zonja
11. říj 2006

tak to se máte. taky bych spala, ale synáček se rozhodl, že od té doby zrovna v poledne spát nebude a pokud se mit o podařilo, tak si zase mužík vymyslel, že je to strašný, že pořád spím a večer ještě po něm chci, aby si syna vykoupal, že jsem unavená...(omlouvám se, že utíkám od tématu)

sirka: hlavně drž muže, ať stojí na tvé straně. jak daleko bude od tchýně? a bacha na vánoce a ústupky. uděláte jeden a tchýně se nezbavíte a máte ji na vánoce či neděli pořád.

protea
11. říj 2006

Jo jo holt tchýně si nevybíráme, jak ta moje je skvělá tak jsem taky měla občas pocit že ona je to nejlepší pro svého syna.
Ale tenhle pocit u ní myslím pominul, jakmile ji manžel párkrát usadil.
A od té doby, co jsme se vzali tak je to fakt úplně jiné.
Sirko, s tím spaním už je to teď paráda spím sice přes noc minimálně osm hodin ale přes den už nechodím spát🙂

sirka
autor
11. říj 2006

díky moc děvčata..od tchýně budem 6km pro ně to neni žádnej problém nemaj zábrany jezdit na návštěvy třeba v 10večer, ale já už jsem rozhodlá, že jí nedovolím se takhle vtírat..

asi si na mě začla hojit komplexy, protože ona má problémy se svojí mámou i tchýní..my teda v rodině nikdy žádný takový problémy neměli

babyna
11. říj 2006

DRAGA JA MYSLELA ZE DISKUZE O TCHYNI NEPATRI DO DISKUZE O TEHOTENTSTVI, HMMM 😖

babyna
11. říj 2006

omlouvam se za velka pismena, neprecvakla jsem klavesnici. pardon

protea
11. říj 2006

Sirko,
chce to hned na začátku udělat jasno.
Třeba aby se aspoň ohlásili, když se chystají vás navštívit-tedy jestli to nedělají?!
Hlavně, aby jsi měla muže trochu na své straně.
Ale zase na druhou stranu nemůžeš čekat, že manžel půjde proti své matce vždycky.
Dej taky bacha, aby se z manžela nestala vrba-ty z jedné strany na tchýni ona z druhé str.na tebe a on to bude odnášet.

sirka
autor
11. říj 2006

asi kdyby řikala něco přímo jemu na mě tak by si to líbit nenechal aspoň myslím..
na to je snad aspoň trochu chytrá aby si nedělala zle u něj..naopak už ji vidim jak Kubovi řekne.."já jsem minule řekla tý petrušce, že trochu přibrala..ono jí to mrzelo viď.." a to, že to řekla jinak je jedno hlavně, že nebude ta špatná, když to zahraje jako, že se vlastně jenom přeřekla...

návštěvy budou krátké max. jednou za měsíc jestli...já to prostě nějak nemůžu překousnout pořád mi to zní v hlavě

protea
11. říj 2006

Jasně, chápu tvoje tchýně je prostě hééééééérečka 😠
Třeba se to urovná, třeba měla jen nějaký záchvat.
Ale říct tohle mne moje tchýně, tak jí prokopnu p.....🙂

sirka
autor
11. říj 2006

óóó díky protea..ani nevíš jak mě uklidňuje, že nejsem jediná kdo by v takové situaci chtěl být hodně brutální a agresivní 😠

jenže kdybych jí prokopla tu obrovskou pr... tak bych tam zahučela celá 😀

protea
11. říj 2006

Ty ji asi fakt nesnášíš, co?
Zkus se ale nad to povznést, přece jen je to matka tvého skoromuže.
A nebij ji🙂))

babyna
11. říj 2006

ja bych takhle o sve tchyni asi nemluvila,prece jen zplodila mi toho nej muze pod sluncem. mam k ni urcitou uctu i kdyz ji taky zrovna nemusim videt kazdy den.

babyna
11. říj 2006

a jsem si 100% jjista ze by to manzela moc mrzelo kdybych o jeo mamce takhle mluvila. sirko zamysli se nad sebou.

protea
11. říj 2006

Babyno, právě proto jsme tady my abychom Sirku vyslechly.
Proto to nechce prezentovat před svým mužem doma, protože chápe že by mu to ublížilo.
Chápeš?
Kdo jiný by ji měl vyslechnout a pomoci, než my tady 😒

baruna
11. říj 2006

Přesně tak. Dokážu si představit, jak něco takového dokáže vytočit. Obzvlášť když s námi mávají hormony 😀

babyna
11. říj 2006

proteo jasne ale nemyslis ze by i jeji manzel mel vedet jak se citi ?

selu
11. říj 2006

ja si taky myslim, ze sirka to resi prave timhle zpusobem, ze nam to tu napsala a chce si nas vyslechnout, protoze nechce zatezovat a ublizovat sve polovicce. A pokud mu to rici nechce, tak je to ciste jeji vec, je to jeji vztah a kazdy ma pravo jednat podle sveho, ted mi ale prijde, ze prave o tomhle ta diskuze neni...

protea
11. říj 2006

Babyno
a myslíš, že o tom manžel neví?
Ale manželovi nemůže říct o jeho matce, že by jí prokopla p.....
Chápeš už o čem to je?
Chápu i tebe máš úctu k lidem, ale ne všichni lidé si ji zaslouží☹

lucija76
11. říj 2006

Sirka chichichi 😀 😀 😀 ja se divim ze ses ji nevysmala! Ja bych to udelala, jako na 6.mesic tehotenstvi pri tvy vysce a vaze co si to dovoluje???...hned bych ji rekla at se podiva do zrcadla na sebe,takova drzost! Uplne te chapu,ja bych taky okamzite omezila styky ;)

Ja mam podobny problem se svoji mamou. Ta mi pri kazdy prilezitosti rekne neco v tom smyslu jako ze jsem se 'zase zakulatila',tvrdi mi to uz asi 10 let,vtipny je ze ja tech poslednich 10 let vazim porad 55 kg a nijak se to nemeni a tlusta si proste nepripadam.Jsem vecne pryc, domu jezdim tak 3-4x do roka,tak nastesti dobry,uz jsem se to naucila ignorovat. Posledne jsem byla u mamy ve 3.mesici tehotenstvi, to jsem mela prirozene uz asi 3kg nahore,coz povazuju na naprosto normalni,ale mama zase hned jako prvni spustila,ze bych si mela davat pozor na pribirani,tak to mne pobavilo,jsem na ni vyjela co blazni,to mam jako v tehotenstvi drzet dietu nebo co?? 😀

caira
11. říj 2006

Teda holky na me jde z tech historek hruza..ma tady nekdo normalni tchyni??? 😲 Moji budouci tchanovci se zatim jevi desne super..tak se po tom co tady ctu bojim, ze az jim reknem o svatbe { chcem to rict pred Vanoceme nez poletime do cech} ze se to zmeni ... 😒

roxy
11. říj 2006

ok teraz sa to bude asi zdat cudne ale mne ta moja v kuse vyhadzuje na oci ze som primoc xuda a mala by som viac jest a jest...proste nevie pochopit ze si mozem dat aj 10 knedli a stale budem chuda..akoze aj toto dost nahneva

mis
11. říj 2006

Ahojky, tak já teda taky přispěji svou troškou do mlýna.Mám super tchánovce,ale je fakt,že má tchýně občas taky zaperlí.Při prvním těhotenství jsem přibrala 8,5kg,teď jsem v 31tt a mám nahoře 5 kilo a když mi babička naposledy při rodinném obědě přinesla broskev,tak má tchýně prohlásila,ať už mi prý nic nenosí nebo budu tlustá a po porodu se toho nebudu umět zbavit.Tak jsem jí řekla,ať se stará o své špečky a mě dá pokoj.Sice je fakt,že ona má postavu jak dvacítka a já jsem od přírody krev a mlíko,ale broskev mi snad neublíží.No ne?

mapris
11. říj 2006

sirka,
zrovna tady pročítám tvůj problém. Já jsem v prvním manželství měla maminčina mazánka a po 4 letech jsem se s ním rozvedla. On byl na její straně a pak se navážel do mně. A ona to samý, nemohla jsem uvařit, uklidit, když jsem něco udělala, tak to po mně předělala. Když mi manžel po dvou letech manželství koupil pračku, tak v ní pak začala prát ona atd.. atd... to se sem nehodí. Tchyni prostě ingoruj. Na tu její hlášku bych jen řekla: Bych chtěla vidět vás v 6měsíci těhotenství, ale ještě že tenkrát nebyli foťáky, by jste se určitě nevešla do objektivu ... 😀 Prostě jí ignoruj, návštěvy omezuj a nazdar. A když se bude ptát proč k nim nejezdíte - tak bych odpověděla: No, já jen, aby vám nějak moc nevadila ta moje tloušťka :o))))
Moje mamka taky občas zaperlí, teď byl ale dlouho klid. Sice mi v létě řekla, že mám hnusnej nos, že to bude holka (a my zas, že to bude kluk :o) No a teď je doma klid, protože moje 19ti letá sestra je ve 4tém měsíci těhostenství a váží přes metrák ... Takže mi naštěstí nikdo nic neříká 😀

zlatka
11. říj 2006

CHÁPU TĚ!!!Ahojte, vidím, že na tohle téma reaguje spoustu lidiček. Problém mám podobnej, někdy mívám stavy úplný alergie, vadí mi její nádech, výdech, jindy se ji snažím brát takovou, jaká je, v duchu si počítám do desíti a říkám si : "Nemyslí to špatně, není zlá, jenom je jiná!" Nebo taky: "Nemůže za to, je jednodušší.."! Zkus to, někdy to zabírá.Starostlivost naší mamky dusí, ale ona si to nedá vymluvit a chová se pořád stejně. Když přijde na návštěvu, mám pocit, že je na vizitě. Něco pro mě z vlastní vůle udělá a pak říká, že nejsem schopná udělat si to sama.Hážu to za hlavu, naštěstí je manžel na mojí straně a při výstupech se mě vždycky zastal.Je to zlato.Taky s oblibou mění naši domáctnost, když jsme třeba na dovolené, všechno překrucuje...atd...atd... Takže autorce tematu: držím pěsti, ty už jsi právě v tom období alergie na nádech, výdech, zkus to rozdejchávat, nebo si s ní promluvit, mně to maličko a aspoň na chvilku pomohlo.

olus
11. říj 2006

nedá mi to nepřidat se
moje tchýně první roky- v pohodě, ale teď se začala sledovat, stává se z ní hypochondr a navíc je čím dál víc infantilní
příklad - volám jí , že nepřijdem, že je malá nemocná - její reakce- "jak to?"
chystáme se jí říct, že bude znovu babičkou a přesně čekám reakci "jak to?"
to mě asi položí.
Naštěstí manžel je naprosto při mě, až ho někdy musím krotit, jak na ní vyjede, ale jí člověk podá prst a ona chňapne obě ruce a nepustí
Takže kočulky, važte si manželů, kteří stojí při vás proti své matce a pevné nervy těm, které jsou na to samy

zlatka
12. říj 2006

SIRKO, tak jsem ještě přemýšlela nad tím tvým chodícím problémem...Pokud Tvoje skorotchýně cítí, že ji nebereš a jsi na ni odměřená, odsekáváš jí, cokoliv Ti řekne- Tě vytočí, takže má pocit, že Ti nemůže říct vůbec nic atd..., zaujme si k tomu taky svůj postoj a pak z toho vznikají konflikty, rýpe a je taky nepříjemná. Je to takovej zrcadlovej odraz,aspoň u nás to tak bylo.Zkus se do ní vcítit a pokus se na to vždycky podívat jejíma očima. Nechci ji hájit, soucítím s Tebou, musí to být peklo, ale člověk musí být tak trošku i herec a kvůli klidu v rodině občas něco malýho sehrát.Návštěvy omezit, ale ne nechodit tam vůbec,hodina je tak optimální, snažit se být nad věcí, něčím ji potěšit.A když ze sebe něco blbýho vyblije, tak napočítej do 10 a vysvětli jí to.Nebo jí to nějak citlivě a vtipně vrať, pokud by byla schopná takovou srandu pochopit. Jen nebuchej!Vrátí se Ti to jako bumerang. Jednou budeš taky tchýně!!! 🙂

baris
12. říj 2006

Ahojte, jak jsem již psala na začátku, jaké mám problémy s tchýni, tak jsem to zpočátku řešila přes manžela - no, hučela jsem do něho, jak může mít tak neschopné rodiče atd... ☹

Ale dnes už raději napočítám do 10, polknu to (sice mi to občas ještě ujede a hážu strašné ksichtíky) a vypovídám se doma, v práci ... jak mám otřesnou tchýni. Věřím, že ona dělá to samé, že všude říká, jak má otřesnou snachu 😅

Můj muž ví, že my dvě jsme hodně na kordy, ale snaží se být na mojí straně a moc si ho vážím za to, že jsme nezačali bydlet u jeho rodičů (měli jsme tam samostatnou jednotku 2,5+1), a že jsme se přestěhovali do Frýdku - za mými rodiči, kde jsme si koupili vlastní byt.