Tchýně se nám snaží zprotivit svatbu

sirka
11. říj 2006

Vlastně to ještě neni moje tchýně..máme kousek před svatbou..jsem v 6.měsíci a včera jsme byli s jeho rodičema v ikei a ona si mě vzala kousem stranou, když šel můj chlap na záchod a řiká mi..MĚ SE ZDÁ, ŽE JSI V POSLEDNÍ DOBĚ NĚJAK HODNĚ ZTLOUSTLA 😲 ....chápete tóó??? Já teda neznám nikoho kdo v těhotenství běžně hubne..podotýkám: měřím 179cm a první vážení v poradně bylo 56kg a poslední před týdnem 62kg...

Já jsem vůbec nepochopila důvod jejího jednání..kromě toho, že připravujem svatbu a ona zřejmě chytla tu nemoc, že jí kradu syna a tak se snaží to všem protivit a ztížit všemi způsoby začíná to být fakt hustý..jenže chudák můj Kubík já se přes to nedokážu přenýs a vpouštim to všechno do něj..vážně chybí málo abych začla o jeho matce mluvit sprostě

Pište cokoli, prosím pište protože jinak to zase doma odnese ten můj 😒 ☹ 😠

baruna
13. říj 2006

Ty jo kacabacko to je nářez. Koukám, že je to všude stejný. Máme doma něco podobného, ale já jsem usoudila, že nemá cenu se nervovat a všechny pouštím jedním uchem tam a druhým ven. Ale trvalo mi to dobrých 10 let, než jsem se k tomu dopracovala 😉

kacabacka
13. říj 2006

baruna: tak to jsi mě teda moc neuklidnila 🙂 to si budu muset ještě 7 let počkat :o) hihi, néééééééééééééééééééé to už budem bydlet ve svym. Taky jsem si řikala, že se na to vykašlu, že mi to za to nervování nestojí. Přes den v práci jsem v pohodě, ale jakmile přijedu domu a vidim je tam, tak se mi dělá blbě a nedostanu do sebe ani večeři, jak mam staženej žaludek...stačí, když slyšim, jak se vedle v pokoji chichotaj a vraždila bych...včera se tchýně vrátila z nemocnice a poznala jsem to hned, jak jsem otevřela dveře do baráku....všude opět nakouříno!! 😠

dadunka
13. říj 2006

Ahoj holky, já jsem se koncem července přestěhovala tehdy ještě s přítelem k mojí mámě na barák.Prodali jsme vlastní byt. My žijeme v 1. patře a máma s bráchou v přízemí, vše máme oddělené, včetně vchodů do domu a východů na zahradu,energie zatím platíme napůl.Zvažovali jsme možnost si postavit, ale pracujeme oba v neziskovce a máma je sama rozvedená a bráchovi je 16let a barák nezvládala táhnout, hrozilo prodání, tak jsme do toho šli. Zatím je to ok, ale bojím se až brácha odejede na VŠ, tak aby se máma na nás a případného potomka neupnula.Jinak předtím tu bydlela i babička, tak máma ví, co to občas bylo za děs. Držím všem place, ať se karta v dobré obrátí 🙂

papaya
13. říj 2006

Kacabacko a neuvažujete,že byste šli na těch "pár" měsíců do podnájmu než si postavíte vlastní?
Mě teprve společné bydlení s rodiči manžela čeká. Podmínka byla že budeme mít vlastní samostatnou bytovou jednotku, což se až na vchod splní. Zatím s nimi vycházím výborně a doufám,že se to nějak nepo... musí se snažit obě strany,samozřejmě může a dochází ke střetům,ale pokud mají lidi tu snahu,tak se snad domluví..

kacabacka
13. říj 2006

papaya: to víš, že uvažovali, ale nechce se nám teď něco na pár měsíců schánět a za 10 a víc tisíc měsíčně, když teď platíme 3 tis. můžem šetřit na bydlení... 😉

papaya
13. říj 2006

Jo to chápu, pak je na vás,abyste zvážili, jestli vám to ušetření stojí za to.
Pak tedy nezbývá než obrnit se trpělivostí a nějak to těch pár měsíců přežít.Držím palce 😉

kacabacka
16. říj 2006

papaya: díky, snad to bude brzo...chceme dřevostavbu, jsou schopný jí postavit do 4 měsíců, teď ještě najít nějakou slušnou firmu, už jednou jsme se spálili ☹

sirka
autor
17. říj 2006

lussiusko, taky mi nějak nejde byt na ni fakt hnusná..jen ať na mě probůh nešahá to se potom neznám.. dneska tam musíme jet a já už se zas na kubu tvářim jako když chce po mě skočit z mostu, ale nechci se s ni nijak pouštět do hádek to už snad ani nebude nutný..

rova
17. říj 2006

Já bydlela s tchýní, pratchýní a její tehdy roční vnučkou -> od porodu půl roku. Zážitek na celý život! Ani si nedokážete představit, jak jsem si oddechla, když jsme se přestěhovali!!

Každé ráno jsme vylézali z pokojíčku s obavou, jak se bude tvářit! (Vždy stejně - naštvaně!) Následoval její ironický pozdrav - "Dobré odpoledne!" (Nevstávali jsme v 6 ráno jako ona.) Pokojík jsem zásadně nezavírala. (Brali to jako neslušnost!) Když jsem kojila malou, přišla s úsměvem: "To je leháro, co?" Prakticky celý den jsem měla na starost nejen svou dcerku, ale i její vnučku, která za mnou pořád chodila. (Zrovna ve fázi učení chůze, takže veselé! Jenže měla jsem jim říct, ať si jí taky někdy zavolají??) Když jsme někam chtěli s přítelem jít, samozřejmě šli s náma. (Jinak by se s námi dva dny nebavila ani klika u dveří.) A krom toho, že jsem od porodu přes den nikdy nespala, protože jsem pořád hlídala dcerku a neteřinku, takže nic jiného pomalu nestíhala, ještě poslouchala jak nic nedělám, atd..(Přitom, jak já jí záviděla celé odpoledne seděla v křesle, kouřila, pila kafe..)
No, ale to mě má prý ráda, tak si nechcu představit, kdyby mě ráda neměla.. 😀

sirka
autor
18. říj 2006

😀 😀 rova
taky mě má tchýně ráda.. až moc

Včera jsme byli u nich aby se už domluvil přesný počet všeho na svatbu..měla jsem to připravený a rozepsaný když jsem jí to chtěla dát tak řekla, že mi nejdřív řekne něco ona a všechno samozřejmě zase obrátila na ruby musí to být tak a onak a já jen držim hubu a krok protože když kuby brácha na ni řval aby nás nechala udělat si to podle svýho jestli je to její svatba tak třikrát řekla, že to je její svatba, že on to platit nebude...on ji na to řekl "už vidim jak tě budu jednou prosit na kolenou abys mi zaplatila svatbu"..já mu byla táák vděčná za to, že tam byl a vždycky jí něco řek a když se zeptal jestli si může vzít přítelkyni tak maminka odpověděla, že jo jestli nebude sfetovaná nebo s růžovim kohoutem na hlavě tak jsem si dovolila říct, že ta s kohoutem by se mi tam líbila aby to trochu zpestřila a maminka na to "Ale mě ne"
takže ani nejmladší syn to nebude mít jednoduchý při výběru partnerky se bude muset zeptat maminky jestli smí tuhle 😀 ☹

sirka
autor
18. říj 2006

opravuji růžovYm 😅

kacabacka
19. říj 2006

Tak mam novou perličku, co mi řekla moje tchýně...no perličku...posuďte sami.
v úterý jsem přijela domu, začala jsem si nahoře v pokoji balit věci do tašky (každý úterý chodim na aerobic) po chvíli jsem si odskočila na záchod - na velkou 😝 a najednou slyšim tchýni, jak dole pod schodama huláká..."kdo je domáááá?" až skoro hystericky.... a já jelikož jsem byla na haj...u tak jsem byla ticho. rychlostí blesku byla nahoře a začala nakukovat do pokojů, kdo tam teda je...tak na ní z toho h...u volám..."Co potřebujete?" fakt asi 3 x, ale ona mě neslyšela. Problém byl v tom, že mi to přišlo divný, protože tchán byl doma, tak se mi to nezdálo, že někoho schání a ještě mi to přišlo takový zoufalý, prostě, jako když se něco stalo. Mezitim odešla dolů...Tak vylezu, jdu se teda podívat, co se stalo, jestli má tchán infakrt či co? Tak přijdu dolů a řikám "Co se děje?" A ona mi na to povidá "Děje, já jsem tě chtěla poprosit, jestli bys mi nepomohla z venku domů přestěhovat KYTIČKY" No ty vole...já jsem normálně suptěla, prej kytičky, má jich tam asi 50 + k tomu květináče velký jako kráva a už při tý představě, že je zase nacpe do chodby a budem to tam přeskakovat se mi dělalo blbě. Tak jí řikám, že ne, že jedu hned cvičit a ona na to "to je ti cvičení přednější, než kytičky?" a já "jo" "kdy přijedeš?" já "v 10" ona "tak potom mi pomůžeš" já "nebudu v 10 stěhovat kytky" .... odcházim.....a ona na mě "a to ještě, že jsem tě volala a hledala a ty jsi se přede mnou schovala" (byla jsem na WC)...... 😠 😖

Co má člověk dělat, aby se v takovejch situacích ovládal a nedal jí přes h...u? Pak mi ještě líčila, jak chudinka musela ty květináče tahat sama...přitom byl doma tchán, tak nevim, proč jí nepomohl

consti
19. říj 2006

kacabacka 😀 to jsem se fakt nasmála 😀 😀

rova
19. říj 2006

Hehe, to tchýně vždycky všechno musí dělat sama, když nikdo nemá čas, aby pak mohla nadávat, že jí nikdo nepomůže, je na všechno sama, atd.. 😀

kacabacka
19. říj 2006

consti: to neni k smíchu, ale k pláči 😢 hehe, ale te´d se tomu taky směju, je fakt neskutečná... 😀 je líná jako pr...e všechno aby člověk dělal za ní.

Jsem si vzpomněla ještě na jeden případ, teda, já toho s ním mám víc...
To si takhle jednou milá tchýně objednala z časopisu kytky - většinou už byly poporostlý. Kytky jí přišli poštou, nechala je nezalitý stát tejden na chodbě a furt chodila, jestli jí to pomůžu zasadit. Jenže já věděla, jak to přesně dopadně, tak jsem se na ní vykašlala. A po tejdnu přijela na návštěvu manželova teta s manž. bratrancem. Takže ona tetu ukecala, ať jí kytky POMUŽE zasadit, nakonec to samozřejmě dopadlo tak, že bratránek lítal s rejčem, dělal díry, teta, zasazovala kytky, hrabala se v hlíně a milá tchýně nad nima stála s cigárem v jedný ruce a s hadicí v druhý ruce, komentovala, co se kam a jak má dát a pak to dycky jenom zalila....to jsem taky myslela, že jí vezmu po palici 😒

kacabacka
19. říj 2006

zapomněla jsem dodat, že jí polovina těch kytek pochcípala....

caira
19. říj 2006

holky ja umiram 😀 kacabacka teda tvoji tchyni bych normalne nekam zasantrocila aby se uz nenasla..to musi byt peklo..
U nas to je ted tak, ze cekame do unora na vlastni bydleni, sice u pritele jsem pomerne casto, ale spis jen tak vecer { ma svoje patro} takze tchanovce pozdravim, slusne vymenim par frazi ale pak jdu radeji po svem aby si nerikali, ze tam porad oxiduju 🙂 A ted mi muj mily rikal, ze mu rodice nabidli, jestli chci, ze se tam muzu nastehovat do te doby nez si najdeme neco sveho ... no hadejte co jsem odpovedela 🙂 ze je mam sice rada, ale ze by to nedelalo dobrotu, sice bysme museli sdilet "jen" kuchyn, ale ja si rikam, ze stoji za to jeste ty 4 mesice vydrzet a pak mit svoje bydleni :}Musim podotknout, ze zatim s tchanovcema vse dobre, zadny problem.. no snad se to nezmeni az jim reknem o zasnubach 😉

kacabacka
20. říj 2006

caira: máš snad návod, jak zašantročit tchýni, aby se už nenašla? docela by mě to zajímalo 😀

sirka
autor
20. říj 2006

já bych věděla...tchýně se shazují ze skály??!!

Muj táta si včera dělal srandu i před kubou a to mi bylo trošku trapný, ale když už i ocko zaznamenal, že je tupá tak to je síla..

Udělala jsem nějaký cukroví jako že na zkoušku, že bych udělala něco na svatbu a nějak se mi nepovedla poleva a táta na to "no co by ti na to řekla tchýně, no s timhle by na svatbu určitě nešla"

kacabacko já se podě..m

segra se mě minule ptala co je tchyně za znamení a já ani moment neváhala a vystřelila "KR..A"

vilca
20. říj 2006

Jee, tak jestli máte nějaký tip, jak ji zašantročit, tak dejte vědět. Myslím, že tím ušetříte trápení mnoha "snachám" 😀 😀 😀 Teď jsem se fakt pobavila, hned takhle po ránu 😀

baruna
20. říj 2006

Holky já bych potřebovala zašatročit někam vlastního otce. Teď mě tak vytočit, že jsem s sebou málem sekla. Musela jsem si sednout, jinak jsem se už poroučela k zemi. Sirko nešlo by to dát je dohromady s tvojí tchýní a vystřelit na Mars?

vilca
20. říj 2006

Když už jsme u těch znamení. Manžel ví, že jeho maminku moc nemusím a chápe to. Když jsem byla těhotná, tak jsem mu řekla, že mi už několik lidí řeklo, že když se naše Evička narodí ve znamení Panny, že to jsou prý samí dobří lidi. On ani nehnul brvou a jen mi řekl: "Panna je moje matka..." A já jsem se vzmohla jen na: "Aha...". Nakonec se tak Evička fakt narodila, ale doufám, že v tomto případě výjimka potvrzuje pravidlo 😀

sirka
autor
20. říj 2006

copa barun co ti řek všechny nás to zajímá????

přísahám, že jestli uroní slzu na svatbě tak po ni skočim, protože už teď vim, že by to nebylo radostí ale tím, že už nemá primární moc nad svým synem

baruna
20. říj 2006

Sirko jen tak ve zkratce 😒 - bydlíme v jednom ohromném baráku, domácnosti oddělené, ale kotelna společná. No a už 3 roky se před každou zimou hádáme, jestli koupit uhlí. V zime totiž máme v bytě 18 stůpňů, takže děsná zima - táta tvrdí, že musíme šetřit. Dřív jak ve 2 odpoledne nesmím zatopit a topí se tak do 8 večer. Ráno mívám na sklenici s vodou jinovatku 🙂 Podotýkám, že táta kromě toho, že bere důchod si ještě tak cca 50 tis/měsíčně vydělá - já mám 20. Takže o prachy fakt zas tolik nejde. Ale já už nechci další zimu mrznout ve svém vlastním bytě 🙄
O jiném topení jsme uvažovali, ale bohužel to nejde. Máme na chodbě krbovky, ale těmi celý byt nevytopíme.
No a teď navíc mě zmáhají těhu hormony, tak mě to dostalo víc než kdy dřív.

dludli
20. říj 2006

boze holky co to je za zivocisny druh tyhle tchyne? Ja mam pocit jak kdyby jste psaly o te moji 🙂 Baruna zrovna ted tu klepu kosu,protoze tchyne nedokaze uz rok pochopit, ze kdyz chce vypnout topeni, staci otocit knoflikem na topeni a ne aby vypinala topeni centralne v celem dome. Nekdy mam opravdu chut ji zabit. Samostatne bydleni je v nedohlednu (jsme u ni v baraku, je vdova a stara nemozna baba, a muz ji tu nechce nechat samotnou)a ona to moc dobre vi, ze se martin na ni nevykasle, cely zivot ho veda k tomu ze neni dobry syn a ze za vsechno muze ( dokonce Martinovi vycita i smrt jeho tatinka a nejhorsi je ze martin ji to veri, ze za to opravdu muze)takze opravdu zasnu co je matka schopna rict svymu diteti. Nejvic ze vseho me vytaci ze i pres to ze na martina dokaze byt fakt neuveritelne hnusna on ma porad strach co by s chudinkou bylo, kdybychom ji tu nechali samotnou.

I moje mamka rikala kdyz se sni prve dyl bavila ze z ni cisi jed.

no takze co dodat,ja bych zavedla nejakou centralni deratizaci tchyni. Jeste ze moje mamka je naprosto skvela

kacabacka
20. říj 2006

baruna: 😒 to bych asi nevydržela, já jsem taková, že je mi pořád zima.....

Hehe, uspořádáme cesty Mars, ale ne zpět :o) myslim, že bude velký zájem... 😀

caira
20. říj 2006

kacabacka: no zasantrocit tchyni je docela lehky.. vemte ji do lesa na houby..{ nejlepsi jsou hluboke lesy na plzensku} samosebou nejakou neznamou lokalitu.. no a pak uz staci jen tchyni rict, ze kdyby jste se ji "nahodou" ztratili z dohledu tak at nikam dal nechodi a ceka az ji najdete..vy ji samozrejme hledat nebudete 😉 a skonci to jako jeden z tech pripadu z novin, ze se starenka uz proste nenasla.. 😀

sirka
autor
20. říj 2006

JO ještě jsem si vzpoměla..moje tch. je zdr sestra dělá na sonu u kardia...ničemu jinýmu nerozumí, ale všem vždycky tak radí..když Kuba boural nemohla přenýst přes srdce, že nechci aby marodil u nich když žije se mnou.. a řekla, že ho tak brzo pustili z nemocnice jen z protekce přitom já osobně jsem byla u toho když mu primář řikal, že už tam být nemusí a ptal se jí kdo ona je a ona řakla, že je jeho maminka takže prima protekce ani mu nedovolila nechat si napsat na neschop. naši adresu když trvalou má pořád u nich a pak nadávala když přišla kontrola, že teď vidí, že má ležet doma PROSTĚ POTŘEBUJE VLÁDNOUT

JO a minule mi už podruhý řekla kdy za ní přijdu na ultrazvuk ukázat jí mímo tak jsem řekla, že nikdy, že když odmítám ultrazvuky u doktora svýho aby mi jich nedělal tolik tak se nepoženu ještě navíc k ní a ona na to " já nemyslela teď já myslela třeba za tejden" chápete????

baruna
20. říj 2006

Kacabanko - povídej mi o zimě. Navíc pracuju doma, více méně denně 8 hodin sedím u PC a zima je mi fakt příšerná. Jsem zvědavá, jak to budeme zvládat s miminkem 😖

qualka
20. říj 2006

babyna:příště si lépe přečti diskuzi-chudák sirku tu psala o tom,že se do ní naváží tchýně,kvůli tomu,že je tlustá v těhotenství.Chápeš?V těhotenství!!!A nemusíme se tu bavit jen o tom.kdo má jaké porodní bolesti a pod.-od toho jsou tu jiné diskuze.
Sirka:moc dobře tě chápu,sice nejsem těhotná,ale moje tchýně my to říká taky...člověka to mrzí,nejradši bys ji taky něco hnusnýho řekla,ale fakt to nejde.Uvidíš,že až budete manželé,že se to zlepší.Ale já to řekla manželovi a ten ji to vyčinil a byl pokoj.Ale taky jí to řekl až po jaké době...