Tchýně se přetvařuje a nejedná se mnou na rovinu

bunny123
9. bře 2014

Zdravím všechny dámy, které mi mohou poradit v mé rodinné situaci.

Manželovi rodiče bydlí 20 km od nás. Jezdíme za nimi 1-2 krát do měsíce. Můj problém spočívá v tom, že každou takovou návštěvu musím pak dva dny rozdýchávat 🙂 Problémem je, jak už to tak bývá, tchýně. Z důvodu toho jak se chová a jedná, k ní začínám chovat silnou antipatii. Tchýně se totiž neustále přetvařuje a nejedná se mnou narovinu, a proto vůbec nevím, jak s ní mám komunikovat. Například se na něco zeptá, já ji normálně odpovím, ona se zatváří, odejde a pak za zády manželovi řekne, že se jí to dotklo. Příklad: Zeptá se: "Co máme koupit miminku?" Já: "S manželem jsme si udělali seznam věcí, tak pak se dohodneme, co kdo koupí." Tchýně řekne, že ok, odchází a manžel mi doma říká: "Mamku to naštvalo, že jsi jí vlastně dala najevo, že nemají nic mimo seznam kupovat a oni si taky chtějí užít vnouče, takže s brekem odešla si zakouřit." Já nestačím zírat... Proč mi nic neřekne? Nemám šanci to pak vysvětlit. Nebo teď čerstvě, byli jsme u nich, manžel slavil narozeniny, měl přijít švagr, ale psal, že zvrací a má průjem. Později si to rozmyslel a že tedy dojde. Já na to říkám: "Jestli přijde, tak my budeme muset odejít, střevní chřipku ve svém stavu nechci riskovat." Ona na to, že dobře, že mu napíše, ať teda přijde později. Pro mě věc uzavřena. Kolem 17h se zvedáme, že odejdeme a manžel mi v autě říká, že mamka mu v kuchyni naštvaně říkala, že jsme měli na bráchu počkat, že mu chtěl popřát a my takhle odejdeme. Já opět zírám. Proč mi to neřekne ona sama do očí v momentě kdy je to aktuální? Našly bychom určitě řešení, jako třeba že pokud na tom trvá, tak já počkám v autě, bráchové si popřejí a pak až odjedeme. Ale jak se mám v ní s takovou vyznat, když se vlastně neustále přetvařuje? Já nejsem zvyklá s lidmi nejednat na rovinu a vždy říkám svůj názor, případně se ohradím, pokud se mi něco nelíbí... Takových situací je víc, kdy se ex post dozvídám co a proč se jí nelíbilo, ale přede mnou je v pohodě, případně se pouze zatváří kysele - závisí to na míře její špatné nálady. S manželem jsem se o tom bavila několikrát, ale jako syn je mezi dvěma mlýnskými kameny, takže chápu, že si to nechce ani na jedné straně rozhádat. Radí mi, že mamka prostě taková je, že ji takovou musíme brát a já to nemám řešit. Bohužel jsem momentálně ve fázi, kdy to ještě neřešit nedokážu a spíš se děsím, co bude, až přijde to zmíněné vnouče. Děkuji za rady, postřehy a vlastní zkušenost.

pluba
11. dub 2014

@lm222 EFT je zaměřen primárně na psychiku - EFT je zkratka Emotional freedom technics. Já teď dělávám převážně FasterEFT, který má jinou filozofii, je mi bližší a bývá (jak z názvu vyplývá) rychlejší. Pokud se mi tedy neozve "kolegyně" z koníka (jako "rozpracovaná" bude mít přednost, co já vím, měla nějaké sny, které možná bude potřebovat zpracovat), budu s Vámi na půl deváté počítat.

pluba
11. dub 2014

@lm222 Tak vypadá to, že to vedlo správným směrem, takže "kolegyně" z modrého koníka nebude potřebovat akutně ještě další pomoc. Tak dnes večer v 20:30 (zhruba) se uslyšíme.

bunny123
autor
11. dub 2014

@zuza01 To me mrzi, ze se k tobe tak chova. To uz je vylozene jedovatost. Jedna uzivatelka tady na MK psala, ze hodna tchyne (pretvarujci se) je horsi nez zla tchyne. Ta zla je zla prvoplanove, rekne hnusne veci hned a vsichni vidi, jaka je to mrcha. Ta "hodna" se usmiva, je starostliva, vsechno prece mysli dobre a pak po tobe plive za zady a kdyz to zjistis a nelibi se ti to, jsi vlastne ty za tu zlou snachu, ktera mamince krivdi, protoze ostatni ten vhled nemaji. Je to svata pravda, manzelovi taky trvalo roky nez prozrel a ted je na moji strane.

bunny123
autor
11. dub 2014

Jinak pridavam bonmot me sestry, ktery me pobavil...Tchyne musi bydlet tak daleko, aby to k vam nemela pesky a tak blizko, abyste k ni mohli privezt deti na hlidani 😀

ija1
11. dub 2014

@bunny123 to tvrdim taky, protoze s tou zlou se clovek nejak vyporada........s tou hodnou je to problematictejsi..... taky mam takovou,.......mila, hodna, starostliva, mysli to preci vzdycky dobre......a ja jsem ta spatna........... akorat muj muz jeste uplne neprozrel, jo, je to lepsi nez pred lety.......

bunny123
autor
11. dub 2014

@ija1 Ja to "myslim to s vami dobre" uplne nesnasim, protoze u nas to mysli dobre jenom se sebou. Hraje divadlo za kterym hleda jenom svuj prospech a prosazeni si sveho. A ono se ji to opravdu dari...Ja uplne zasnu, jak je vzdy po jejim, at uz pouzije manipulaci, vycitky, citove vydirani, ted naposledy lest, dosahne vzdycky sveho. Bohuzel je pro mne silny protihrac, protoze ja zminene techniky neovladam.

ija1
11. dub 2014

@bunny123 to mi rika porad muj muz.........ze to ona mysli dobre............
my treba mame spory v tom, ze ona proste si rada hraje na "chudinku"...... jak ona nic nesmi, ona je prece ta hodna, spravna a nejlepsi.....jak by se rozdala a ja jsem za tu nevdecnou..........
priznam se, ze asi fakt neumim se srovnat s tim, ze ona je ta, ktere je ublizovano, a ja jsem stavena do role te spatne, a u nas to je manipulace na manzela, ona si proste hraje, prehrava, a dela ublizenou........ takze opet chlap zmekne a je to zase moje vina, protoze nedrzim pusu a vedome ji prece ublizuju, dle nej........ nevim....
U nas dosahne tak akorat toho, ze ja jak debil zase ustoupim a pozvu ji........ nebo proste to zase zkousnu a drzim pusu a koukam.........ac se ji reklo, ze jestli chce prijit, ma zvednout tel........ale ne, ona nic, nezavola a pak se dela jak uz dlouho nevidela malou........
pochazim z rodiny, kde jsme proste nikdy neresili drby, co se doma reklo, se venku netroubilo, vcetne zdr. problemu..........a ona je presne ten typ, ktery vsechno drbe dal........ ohledne mne, deti..........a treba mne je to fakt neprijemny, pac ona to jeste mi rekne....... (napr. o potratu, problemech s otehotnenim..........), hraje si na tu hodnou i u dcery, neustale si ji kupuje darkama (pritom jsou to ty nejlevnejsi smejdy, nebo hracky z Alberta a tak.......), no je to divny, ale proste nevim, jak se k tomu postavit.....kdyby byla zla vedome, tak ji clovek posle nekam, takhle porad slysim jake ona ma dobre umysly a podobne.......a vinu haze na me.......

tarra27
11. dub 2014

@ija1 je to náročný....já bych mohla holka vyprávět...ale podívej, chce to slušně, ale dát najevo, že tak ne...a pomalu čím dýl jste smanželem spolu, tím víc to uvidí....ale pořád to je jeho matka...

tohle roznášení pomluv manželovi nevadí?? ani když řekne o potratu atd??

bunny123
autor
11. dub 2014

@ija1 Nase tchyne by si mohly podat ruce, jak tak ctu 😀 A taky ti vyslepici veci druhych s tim, at ty to nikde nerikas? Takhle nam zavolala a prozradila potrat manzelovy sestry, ktera si samozrejme neprala, at to vime, ale tchyne si musela ulevit. Bylo mi z ni zle...

ija1
11. dub 2014

@tarra27 joo, je to narocny, obcas je to pekne na hlavu 🙂)), snazim se slusne, uz 4 roky, a to jsme spolu s muzem 13 let, ale problemy prisly az s dcerou........ do te doby jsme se vidaly jednou za 2.-3 mesice, takze byl klid...... pak ona zacla s teorii ze bude hlidaci babicka,.......chlap ji nekolikrat rekl, ze me zna, ze to chtit nebudu pripadne pozadam sve rodice, ale ji to nejak netankovalo.........takze mi to dodneska nemuze zapomenout, ze si to predstavovala jinak, ale co mam delat, kdyz jsem byla odjakziva vedena k samostatnosti a rikat si o pomoc zkratka neumim, pripadne jen mojim rodicum 🙂)))))
ja vim, mas pravdu, musim objektivne uznat, ze opravdu on to vidi cim dal vic...... a vsima si toho,... ale pak stejne je to, ze ji odkejve cokoliv.......... tehdy jsem mu rikala, at si promluvi s ni, a on mi pak volal, serval me co jsem to po nem chtela, ze mu brecela na rameni..........takze asi tak..........

na roznaseni drbu mi muz rekl, ze ona je proste takova, ze to tak musim brat.......ze proste duchodci jsou takovi....a oni jsou proste otevreni..........ac jsem ji nekolikrat rekla, ze se mi to nelibi, dela to dal.......jo on ji tehdy vynadal ale nezmenilo se vubec nic......... a na to ohledne toho, ze jsem rok nemohla prijit do jineho stavu s druhou dcerou mi rekl, ze to rekla kamaradce a chtela me podporit, ze nejsme jedini......... stejne s mym samovolnym potratem, a stejne s myma problemama v prvnim tehu s hemoroidama........vsechno jim rekla a pak mi jeste rekla ze jim to rekla.......... tak proste si pak clovek pripada jak idiot a ten spatnej, ze si dovoli se ozvat.........
kolikrat jsem o tom premyslela a zajima me jedna vec - jestli je opravdu tak hloupa nebo to jen dela.....aby mela vliv?........

ija1
11. dub 2014

@bunny123 no vyslepici veci druhych, kdo ma jakou chorobu,ale nerika to pac vi, ze ty lidi neznam a nikdy jim to nereknu.........navic vi, ze drby nejsou muj salek caje, opravdu jsem byla vychovavana tak, ze se nedrbe a co se doma uvari, se taky doma sni.......proste ze nedrbeme.........

ija1
11. dub 2014

@bunny123 jinak to je dost hnusny, kdyz tohle vyprdeli o sve vlastni dceri......... fuj.......

lm222
11. dub 2014

@pluba dobře, jdu si založit účet. 🙂

lm222
11. dub 2014

@pluba možná špatně hledám, ale nemohu Vás najít. Mé jméno je lenka22m. Jdu si uvařit čaj, vzít si deku a sezení a budu tady.

bunny123
autor
11. dub 2014

@ija1 To je strasne. Kdyby takove veci roznasela o mne, tak se neznam...Tohle je pravdu hnus.

ija1
11. dub 2014

@bunny123 joo proto to rikam, "hodna" tchyne je vetsinou vetsi orisek nez ta "zla".......... ale nevim jak to vybalancovat...