Tchýně spí u hlídání. Poraďte co s tím

crawler
14. črc 2011

Maminky...možná se Vám to některé stalo - svěříte své dítě do péče někomu blízkému v domnění, že je v bezpečí a opak je pravdou...Tchýně přijíždí 1x týdně za malým, abych si mohla v klidu vyžehlit hory prádla apod. Ale už mnohokrát jsem ji "načapala", jak u hlídání spí - přijde mi to skoro jako chorobná únava - nedokáže se ovládnout a usne během 5 vteřin (fakt nekecám :-/ ). Manžel jí už několikrát prosil, aby byla naprosto vyspalá jinak, že jí ho nedáme, vzala si to k srdci, tak na 3 týdny a dnes zase...Například byl malý v batolecím bazénku (nicméně vody dost) - říkám jí, pohlídáte ho? a když jsem přišla za pár minut, tak ona spala 2 metry od něho. Nebezpečných situací nastalo už několik a to mě děsí, protože nevím, co se děje, když je nemám na očích...Holky, je mi zle...teď jak to píšu, tak si říkám, že jsem vlastně absolutně nezodpovědná, že jí ho dávám...jenže...na tohle jsem hrozná - strašně zle se mi říká něco nepříjemného blízkým...Jak byste to řešily vy, kdyby šlo o vaše dítě?

Nebo jsem tak úzkostlivá??? Třeba teď jsou už zhruba 1,5hod. pryč...a já nejsem schopná myslet na nic jinýho než na to, zda je Fanoušek v bezpečí - je mi zle od žaludku...Ještě k tomu mám povahu takovou, že maluju čerty na zeď, jak se říká :-/ ...

veruska007
15. črc 2011

Diky, holky. Ja si taky sem tam rikam, jestli nejsem spatna, ze ji nechci videt a malej ma jen jednu babicku, kterou taky nijak casto nevida (chodi do prace a ma furu zajmu), ale zase si rikam, ze nez kdyby se melo neco stat, tak je to takhle lepsi. Jo, tchyni uz jsem po manzelovi vzkazala, at za mnou do porodnice rozhodne nechodi... bych si tam jako rozhozena sestinedelka asi uprimne rekla vsechno, co se mi uz rok honi hlavou. A pak by me uz nechtela videt ani ona 😀 . Je blby, ze manzel je jedinacek... ale ona je za sve chovani plne odpovedna.

hansed
15. črc 2011

@veruska007 máš plné právo být na tchýni naštvaná, správně jsi udělala a tvůj manžel taky, když ji vyhodil 😉 Držím palce k porodu a pevné nervy v šestinedělí 🙂

kukynka2
15. črc 2011

@veruska007 Čeká tě nejhezčí období na světě a tak si ho nenech nějakou TCHÝNÍ pokazit,přeju krásný porod a zdravé miminko 🙂

apollo11
15. črc 2011

@crawler Jinak k tomu společnému soužití.. to já bych nedala tutově! 😅 myslím, že to funguje fakt ve výjimečných případech. Tam je vždycky nějaká třecí plocha, i kdyby by byl člověk sebeklidnější (což já třeba nejsem).. Dost často pak dochází od druhé strany k tomu citovému vydírání.. "vždyť je to moje krev".. no jo, to nikdo nepopírá, ale naopak čím víc prostoru k dýchání v té širší rodině je, tím jsou ty vztahy lepší..
A k tomu hlídání.. já prostě vím, že batole nenechám dlouho VENKU s osobou, které plně nedůvěřuji.. a to třeba má tchýně není (je už starší - 71 let (muž je o 10 let starší a měla ho později), občas některé situace vidí úplně jinak, neuvědomila by si nebezpečí), jinak je to hodná ženská a snažím se jí styk s malou dopřávat, kdykoli chce, a ač někdy taky skřípu zubama nad tím, co říká 😅 vím, že to musím vidět i z její strany a chovat se k ní s úctou a dobrou vůlí. Ale mám určité pevné hranice a ty prostě neporuším - a nedělá mi problém je druhé straně vysvětlit 🙂 . Máš to asi v tomhle těžší, vypadá to, že už to v Tobě docela vře a určitě! je lepší si to vyříkat, než to držet.. pak jsou ty konflikty ještě horší.. Pokud tchýně odmítá jít k doktoru, připadá mi to dětinské 😠 to není natolik vážný problém, aby se s ním bála jít 😕

maxi.smile
15. črc 2011

nebudu opakovat, co už holky psaly, jako že je to určitě blbý jí to říkat, aby se jí to nedotklo a tak.....prostě to chce takticky, s citem, přes manžela...ale každopádně TY jsi máma a TY jsi zodpovědná za to mrně, aby se mu nic nestalo. TY jako máma ho musíš chránit...a pokud víš, že hlídání nezvládá, tak to prostě nejde...tady nejde o to, jestli ho má ráda a nebo ne, nebo jestli malej jí má rád a tak dále...vídat se budou..jen prostě s tím hlídáním já osobně bych brzdila...já osobně bych nesvěřila malou někomu, na koho se nedá spolehnout...Držím palce! 😉

crawler
autor
15. črc 2011

@veruska007 rozhodně se neciť špatně, že jsi odcizila babičku - lepší žádná babička než taková babička...je to smutný, ale tak to prostě je...vztahy nejsou vždy opravitelný a myslím, že co řekla a udělala tvá tchýně bych prostě neomluvila nikdy 😝
@jasekd ahojky 😉 to víš u ségry je chvilku klid (volala na dona linku a vyměnila zámek od bytu), tak jsem si chtěla vyklepat jazyk já, protože to už trvá dlouho a včera už to bouchlo díky tomu, že odešli a já nevěděla kam a byli pryč hodiny a ona mi předtím tady chrápala a měla Fanyho posazenýho na lavici aniž by ho držela a spala no...Jinak ta narkolepsie v něčem sedí, ale v něčem ne...každopádně - myslíš, že by to mohlo i souviset s tlakem? ona bá běžně 140-160 (i vyšší) - lékaři ji považují za extrém extrémů - trpí s tím od 20let a léky už nějakou dobu prý nebere a navíc si vaří silný kafe...celkově ten tlak - mohl by mít vliv na tu nepřekonatelnou únavu? co myslíš?...jinak co Vendulka? určitě roste jako z vody 😵 a to, že Martínek nechodí - aspoň dá míň hlídání...manžel v tomto věku taky ještě nechodil...tak uvidíš, zda bude dál lenoška se něco učit a nebo zda se v něm probudí nějaká objevitelská touha - ještě může překvapit a bude to drak 😀

crawler
autor
15. črc 2011

@apollo11 tchýni je 65 a jinak (pokud nespí), tak je čupr - dost jezdí na kole a asi díky tomu high tlaku je pořád taková nabuzená a pak bum a spí...fakt bych řekla, že to bude tím tlakem - takovej tlak - to musí tělo vyčerpávat a pak to dopadá takhle...jednou k ní manžel přijel domů, ona ležela v kuchyni na linu a spala - rádio nahlas a on si tam přes hodinu vegetil než se probrala - říkal, že dělal rachot (balil ještě naše věci) a ona, že se ani nehla - klidně by ji mohli vykrást a mohli by ji přenášet sem a tam a prd 😀

crawler
autor
15. črc 2011

@maxi.smile máš pravdu - nikdy bych si to neodpustila, kdyby se něco stalo - kladla bych vinu stejnou měrou i sobě, takže včera jsem si to řekla rázně, že už nikdy více a tak to taky bude...budu jim dělat křena😀

crawler
autor
15. črc 2011

@kukynka2 no právě...vždyť já ho taky neuhlídám - před pár dny mi spadl ze chodu - otočila jsem se k němu na pár vteřin zády a on se rozeběhl ke mě a schod neviděl :-/ nic vážnýho, ale když si představím to její hlídání a to byste u nás museli vidět - jak rekonstruujeme, tak sem tam se někde v trávě blýskne střep, tam hřebík...prostě rekonstrukce dost rozsáhlá, ale já ho nespustím z očí a kritickým místům se vyhýbám a nepouštím ho tam, ale jednou se mi stalo, že ona seděla na schodě, usla a malej odběhl za roh a běžel ke krabicím s nebezpečným odpadem (chemikálie, který manža vynášel ze sklepa na likvidaci)...já venku věšela prádlo, tak jsem si pro něj doběhla a zavřela branku, aby k tomu neměl přístup, ale ona pak ještě bude tvrdit "neboj...já nespala...já ho hlídám..." tak to je výsměch...tenkrát jsem byla v šoku - bylo to takový první opravdový nebezpečí a tenkrát ji to manžel vyčinil, ale nic naplat... 😔

kukynka2
15. črc 2011

@crawler moc ti držím pěstičky,aby jste to co nejdříve vyřešili........a to co nejrychleji než se opravdu něco stane,taky moc nejsem typ co má říct něco takhle na rovinu,když je to v rodině,ale tohle je opravdu život ohrožující situace,budu stále nahlížet do diskuze jak pokračuješ a modlím se za malého ,aby se mu při dalším hlídání babičkou nic nestalo......ono tisíckrát nic a po 1001 ani nemyslet radši 😔

jasekd
15. črc 2011

@crawler Ona samozrejme jakakoli takova chronicka nemoc je zatez na telo, cili unavena z toho byt muze, nevim, co bere za leky atd. Kor jestli je bere, nebere, nedodrzuje zivotospravu a tak... Jo, Vendy roste a dela nam radost. S Martinkem uvidime, v ut jdu zas na neuro. Dneska jsme potkali na hristi podobny pripad,holka o neco starsi a taky jeste nechodi, tak jsme s rodicema pokecali. Na jednu stranu je to jednodussi, jenze kdyz porad poslouchas, zda je to dite normalni a proc s nim neco nedelame... Sama nevim, zda je normalni, je malej, ne kazde postizeni nebo vada se pozna tak brzo 😅 Ale to sem nepatri...

weri1
15. črc 2011

nedávala bych ji ho na hlídání...fakt se může něco stát a co pak???? budete si vyčítat, že jste se ji báli něco říct. Určitě je nepříjemný říkat něco blízkým, ale jestli je v pohodě, tak to pochopí

peroli
15. črc 2011

@veruska007 já vážně nemám ani slov... 😨 😨 napřed to že když se něco stane tak že si uděláte druhý pak tady tohle s těmi dveřmi... no teda upřímně, tvoji tchýni bych vážně chtěla potkat osobně!!!!!!!... já ač celkem pacifista tak na ni bych se pěkně vyřádila... ty woe, já bych snad byla vážně schopná ji smrtelně ublížit... snad mě admini nesmáznou ale to je fakt sv*ně praš*vá 😠 😠 😠 od takovýho cosi 😝 😖 pracky pryč... 🤐

seb
15. črc 2011

@crawler , tý jo to je síla ! zaprvé: prosím tě okamžitě ze dne na den bych jí malýho přestala dávat samotnou hlídat ! opravdu nepomůže , že u vás bude spát , to je pitomost, když takhle usíná, má nějakej problém a určitě to není jen tím, že v noci spala málo, za druhé: manža by si s ní měl promluvit a ne ty, je to jeho matka, ale to že jí řekne at u vás spí den před hlídáním, tak to jí ledatak udělá ohromnou radost (což možná je jeho cílem) , ale rozhodně nevyření problém, za třetí: pokud odmítne si s ní promluvit vážně nebo ona bude slibovat, že už se to nestane, tak bych se být tebou do toho vložila sama a řekla jí prostě, že to bude tak jak chceš ty a hotovo, za čtvrté: pokud si na to netroufáte ani jeden si to s ní vyříkat, tak bych prostě jen byla furt za toho křena, jak už tu někdo psal, prostě je nespustit z očí, žehlit a koukat na ně, nebo jít s nima ven, nebo ještě líp, když to manža odmítne řešit, tak mu říct, že teda chceš , aby byl s nima on - kdekoliv budou, na zahradě, v parku i doma a ty si můžeš pak v klidu udělat co budeš potřebovat , toť můj názor, jinak já mám tchýni hodně starou 77 let a zpočátku jsem s ní chodila i s kočárkem, až když jsem viděla, že je opatrná , tak jsem jí nechala jít kočárkovat samotnou, a vždy jí řeknu , kdy se má vrátit a dodrží to , ale stejně jsem vždycky ráda a oddychnu si , když se vrátěj v pořádku, ale tvojí tchýni bych s malým nenechala o samotě ani minutu

ducky
15. črc 2011

@crawler Ahojky, narazila jsem na tvojí diskuzi a nestačila jsem se divit 😲 Souhlasím s holkama, že bych jí ho samotného do vyřešení problému nedávala a i chvíli potom bych si asi budovala důvěru, nicméně špatné věci se dají říkat různými způsoby, tak bych si dovolila popsat způsob, který bych volila já.
Buď ty nebo manžel, bych si s tchýní sedla a řekla bych jí, že je bezvadný, že chodí za malým, že jí má malej hrozně rád a tak dále, prostě nejdřív namazat pusu medem a pak jí říct, že ale je tu problém s tím usínáním a že bohužel dokud nedojde k doktorovi, tak že s malým nebude moct být o samotě (nebrala bych jí ten kontakt úplně) a že teda bude moct přijít ten a ten den, od tolika do tolika, budeš u toho a přes to vlak nejede. Jakmile se jí podaří vyřešit problém, tak se můžete bavit o změně podmínek. A pak třeba znovu dodat nějaké ty medy 😀 Pokud ho má opravdu tolik ráda, tak to udělá. Když o tom tak ještě přemýšlím, tak by možná bylo dobrý, kdyby to říkal manžel a ty jsi ale u toho byla taky, aby viděla, že za tím pevně stojíte oba dva. 😉

crawler
autor
16. črc 2011

@mpavlinka
@majka07
@veruska007
@ivarei
@hansed
@aemmi
@babulinkab
@xkacatkox
@leeena_4
@sova33
@amallie
@jabber
@ducky
@seb
@weri1
@jasekd
@kukynka2 děkuji za modlitbu - já se modlila, jak mi to myšlenky dovolily, když byli pryč ted to poslední hlídání - říkala jsem si, že udělám aspoň to, když už jsem byla tak hloupá a dovolila jim odejít...nicméně modlitba dost nesoustředěná 😅

Jinak všem vám holky-maminky děkuji, že mi radíte...Zahájení nějakého dialogu nebo trialogu bude pro nás záhul...manžel je děsně nekonfliktní - než by se hádala něco vyčítal, tak radši mlčí a já jsem to samé - i když teda rozdíl je v tom, že jednou za čas se teda pěkně rozohním a pak zas řeknu víc než bych měla - prostě bouchnu 😨

Nicméně dnes jsme byli s malým na kolech a cesta vedla přes bydliště tchýně a manžel, že se stavímě na návštěvu - ok 🙄 asi si dokážete představit, že nadšená jsem nebyla...chvíli jsme tam pobyli a ona " tak Fany jdeme ven, jdeme do stínu pod břízu na zahradě (podotýkám, že neoplocená - snadný přístup k silnici)...táta s mámou si tady odpočnou"...už tohle mě namíchlo - snad se nás má zeptat, ne? a ne nám oznámit, že s ním chce jít pryč! už jsem chtěla startovat a že pojedem, ale nějak se to minulo účinkem - jakoby to ignorovala...pak si ale nakonec uvařila kafe a malej se mezitím rozkňoural - už byl na spaní...a já "pojedeme - malej se ve vozíku prospí" a ona začla mlet o tom, že on není ospalej a že i kdyby, tak by vzala matraci a rozložila by ji pod tu břízu a že by si lehli a spali spolu...V tom manža vyprskl smíchy a říká "no tak je mi úplně jasný, kdo by usnul jako první..." a řehtal se...Tchýně se na něj fakt obořila a myslela to vážně a říkala mu " hele...radím ti, nech si ty blbý poznámky nebo..." zajímalo by mě to "nebo"...Jako fakt nechápu, co si myslí???Copak ona neví, že by usla dřív než by si položila hlavu a malej by utekl na silnici? Nechápu, jak jí to vůbec může napadnout...No...já se nějak nezmohla na slovní odpor (musím se prostě připravit na normální diskuzi, protože tohle by bylo tak trochu v afektu)...nicméně - bezostyšně jsem sbalila našich 5 švestek a malýho šla dát do vozíku za kolo...malej usnul během 1minuty a my pádlovali pryč a bylo mi hned dobře 😅 😉

ale po tomto "výstupu" se o to víc obávám toho našeho rozhovoru, protože ona je jak prdlá - nechápe, že spí během hlídání, ona bude tvrdit, že jen přivřela na vteřinu oči a to, že ji najdu, že sedí na židli a už z ní málem padá, jak je zhroucená - to je jen náhoda, že?

lucisa
16. črc 2011

@crawler to není náhoda, ale síla 😝
Všechno jsem pročetla a mám dost, opravdu je to nejdříve na doktora a pak se uvidí, ale cesta to nebude lehká, držím palce, je to v zájmu Fanouška a příp. daších dětí 😉

crawler
autor
16. črc 2011

@lucisa děkuji za palečky 🙂...taky jsem toho názoru, že by měla k lékaři - ona usne i když s ní mluvíme - né, že by ona něco říkala a usla v půlce slova, ale normálně jí budu něco říkat, ona poslouchá a pak ji to přepadne a spí... 😀 jenže ona v tom nevidí problém -jen "sklimbla no" - to je právě ta potíž - jak člověku vysvětlit, že má problém, když to on sám nevidí nebo nechce vidět... 😒

moncaka
16. črc 2011

@crawler tohle je fakt hrozný a opravdu potřebuje lékaře, tak držím pěsti, ať to dopadne ku prospěchu vás všech!!!

ducky
16. črc 2011

@crawler Holka nemáš to jednoduchý, jak čtu, ale tady bude potřeba zachovat chladnou hlavu a to nejen při jednání s tchýní, ale i nejdřív s manželem. 😕 V této zálěžitosti totiž podle mě musíte vystupovat naprosto jednotně a opravdu se řídit dohodnutým postupem, ptž jak najde skulinku, tak nebude ta motivace už. ☹
Takže i na manžela bych šla v klidu, s chladnou hlavou a taky stylem, že jsi ráda, že má Fany maminku rád a že ten kontakt nechceš přerušit, ale že si určitě uvědomuje i on to nebezpečí. Zkus to s ním probrat někde nad vínkem třeba, prostě v nějaké klidné chvíli, aby jste měli oba čisté hlavy a neskončilo to zbytečnou hádkou. Jde vám oboum určitě o to samé, chcete, aby byl malý v bezpečí 😉 No a pak teprve půjdete na tchýni, do té doby to zkus vydržet, žádné "útoky" na ní, byť naprosto oprávněné. ☹

kukynka2
16. črc 2011

@crawler to je hrůza,ona by malého vzala na neoplocenou zahradu spát a ještě k tomu by odpočívala s ním 😔 já být tebou to asi nechám na manželovi.....ať ji vše řekne on-přece jen od syna to vezme líp. Ale buď u toho a přidej se do hovoru např.jak se dítko utopilo v bazénku,spadlo do potoka atd.jsou toho plné zprávy a jen dodej,že by ses tohoto nechtěla dočkat. Že vnoučka vídat může,ale musí navštívit doktora,jinak prostě hlídání jen ona jako babička a jen Fanoušek není možné. Nebydlíš s ní,tak jestli bude naštvaná,tak může být jen na sebe a snad po tom vem brzo vychladne,ale prostě nedat ji ho,dokud se to spaní nevyřeší,nabídněte ji ať už ty nebo manžel,že s ní k dr.dojdete třeba. Ale hlavně to chce vyřešit co nedříve,trápíš se tady ty,malej z toho nemá rozum a tchyně očividně taky ne,já jsem ten typ co hned vidí vše černě a domýšlím coby kdyby ☹

majka07
16. črc 2011

@crawler dle mého názoru není s tchyni něco pořádku podobný to měla známá po dlouhých přemlouvání a hlavně kamoska zavolala jejímu dr.a prostě mu vše vylicila šla na vyšetření vím že něco našli teď je v pohodě ale přece jen má věk a prostě mimco ji už nevěří já bych ji ho prostě nedala i kdyby se všichniz stavěli na hlavu usíná takto je divný a může to být z více příčin bohužel s některým lidem těžko vysvetelne buď si to necháš líbit až se něco stane a nebo to zacneš řešit třeba do začátku set svěřit buď doktorovi a nebo nějakému psychologovi a poradit se
omlouvám se za dlouhý příspěvek

seb
16. črc 2011

@crawler , hele tak ti mě ještě napadá, že až jí příště načapeš, jak spí u malýho, tak bych jí nechala spát a malýho odvedla někam pryč na procházku a nechala bych jí vzbudit se o samotě, jestli by jí to nevyděsilo, že se jí malej ztratil, že by si to třeba konečně uvědomila a ještě by třeba mohl tvůj manža se jí ptát, kde je malej, že jako neví, že šel s tebou a trochu jí postrašit - trochu pořádně 😝 aby se jí konečně rozsvítilo 😠

raubirka
16. črc 2011

@crawler kolik je tchyni? a neni nejak nemocna....? to by se asi melo lecit, ze takhle casto usina....

raubirka
16. črc 2011

@seb dobrej napad .-)

andreasek82
16. črc 2011

@crawler http://cs.wikipedia.org/wiki/Narkolepsie
vim, ze je to asi pro tebe tezke, rict tchyni, ze ji maleho davat nebudes, ale ja bych ji to rekla, pokud by usnula, kdyz se moje sabinka koupe nebo v jine podobne situaci, tak by to pro ni byla asi konecna.. tohle se nesmi stavat!

lucisa
16. črc 2011

@crawler to je fakt dobrý nápad od @seb - ještě bych to vylepšila vyfocením nebo ještě lépe videem, na kterém by byla patrná ta délka "sklimbnutí", co by se mohlo za těch pár minutek i stát 😒

crawler
autor
17. črc 2011

@ducky ahojky 🙂 máš pravdu, že je potřeba být za jedno s mužem, aby viděla, že si stojíme za svým - problém ovšem je, že včera jsem opět nadhodila, že to její usínání není normální a že to může souviset s jejím hodně vysokým tlakem. on mi řekl - "no léky sice nebere, ale je to blbost" a tím to haslo a víc nebyl přístupný o tom mluvit ☹ ...pokud nebude stát za mnou, tak to bude teda peklo, protože já jí Fanouška prostě nedám...Jako on jí to taky vyčetl to spaní...jenže on je dobrák a ťuťu ňuňu - to nebylo k ničemu, což on ví, ale radikálnější řešení se mu nechce dělat - je to jeho máma a já to chápu, ale na prvním místě přeci musíme být my - já a Fany 😒

crawler
autor
17. črc 2011

@kukynka2 to jsou nápady, že?člověk nestačí zírat...jsem zvědavá, s čím příjde příště 😖

crawler
autor
17. črc 2011

@seb né, že bych to plánovala s tímto úmyslem, ale párkrát jsem to udělala - pokaždé pak přišla jako by se nic nedělo - ani se neomluvila...prostě nic - jednou usla na trávě v půlce zahrady - u silnice (říkala jsem si, že lidi, co ji viděj si snad řeknou, že je tuhá) - malého "hlídala" - samozřejmě utekl na zadní část zahrady, tam jsem si ho odchytla já, vzala jsem ho za ručičku a šli jsme pryč - do toho někdo zazvonil, tak jsme šli k brance - byla to paní od vodárena chtěla znát stav vodoměru - nechala jsem branku otevřenou a šla jsem to s malým zjistit. Najednou vítr prudce zabouchl branku a protože je kovová, tak to byla fakt rána jako z děla - milá tchýně vylítla na nohy jako drak, ale uviděla, že Fany je u mě a opět ji ani nenapadlo se mi omluvit 😔 Nicméně je to fakt dobrý nápad a příště to zkusím záměrně udělat a počkám si na její reakci...