Tchýně spí u hlídání. Poraďte co s tím

crawler
14. črc 2011

Maminky...možná se Vám to některé stalo - svěříte své dítě do péče někomu blízkému v domnění, že je v bezpečí a opak je pravdou...Tchýně přijíždí 1x týdně za malým, abych si mohla v klidu vyžehlit hory prádla apod. Ale už mnohokrát jsem ji "načapala", jak u hlídání spí - přijde mi to skoro jako chorobná únava - nedokáže se ovládnout a usne během 5 vteřin (fakt nekecám :-/ ). Manžel jí už několikrát prosil, aby byla naprosto vyspalá jinak, že jí ho nedáme, vzala si to k srdci, tak na 3 týdny a dnes zase...Například byl malý v batolecím bazénku (nicméně vody dost) - říkám jí, pohlídáte ho? a když jsem přišla za pár minut, tak ona spala 2 metry od něho. Nebezpečných situací nastalo už několik a to mě děsí, protože nevím, co se děje, když je nemám na očích...Holky, je mi zle...teď jak to píšu, tak si říkám, že jsem vlastně absolutně nezodpovědná, že jí ho dávám...jenže...na tohle jsem hrozná - strašně zle se mi říká něco nepříjemného blízkým...Jak byste to řešily vy, kdyby šlo o vaše dítě?

Nebo jsem tak úzkostlivá??? Třeba teď jsou už zhruba 1,5hod. pryč...a já nejsem schopná myslet na nic jinýho než na to, zda je Fanoušek v bezpečí - je mi zle od žaludku...Ještě k tomu mám povahu takovou, že maluju čerty na zeď, jak se říká :-/ ...

crawler
autor
14. črc 2011

@mpavlinka
@majka07
@veruska007
@ivarei
@hansed
@aemmi
@babulinkab
@xkacatkox
@leeena_4
@sova33

Tak jsem se nervozitou málem pozvracela, ale přišli v pořádku asi za 2,5hodiny a víte kde byli? u potoka 😅 Tak ještě, že jsem to nevěděla, protože už vím, jaký bych měla v hlavě scénář - tchýně spí na břehu ...malý se plácá u vody, pak přepadne do vody a policie ho najde za 2 dny 200m po proudu 😢 ☹ ...Prostě takto to fakt nejde...a víte, co mě dojalo - odjížděla před 10minutama a řekla: "hlavně si to dítě hlídejte - on je jako ďábel a stačí mžik a víte co..." Tak to mě dostalo, protože si evidentně není vědoma toho, že nejvíc v nebezpečí je právě s ní 🤐 ...Když se vrátili z procházky, tak byli u malého v pokojíčku - má tam hrací koberec a ona si ke hlídání lehla 🙄 takže je vám jasný jak to dopadlo, že? v tomto případě mi to nevadilo, protože malý se tím pádem s ní nudil a byl se mnou...byl u toho i manžel a když jsem mu řekla, že si musíme promluvit, tak myslím tuší o čem bude za pár minut řeč...Prvně to chci probrat s ním a pak teprve s tchýní...Přijede až za týden nebo ještě za dýl, tak mám čas trochu vychladnout...Když už jsem to tu založila, tak vám sem napíšu výsledek a moc Vám díky za podporu!!! Na Koníkovi vždy najdu radu a podporu 😵

mpavlinka
14. črc 2011

@crawler ty voe to je na zabití... hlídejte si ho... 😀 😀 😠 😠

crawler
autor
14. črc 2011

@moncaka
@veruska007 jinak souhlas s moncaka - to, co tvoje tchýně řekla je tak necitelné, že bych ji asi v životě nechtěla vidět...Mě by jen zajímalo - co na to tvůj manžel? jak to vzal? obhajuje maminku nebo chápe tvé rozhodnutí o tom jí ho nedávat na hlídání ?Já se bojím toho, že to bude manžela moc mrzet, když se vyslovím tak radikálně... 😖

hansed
14. črc 2011

@crawler tak od toho tu jsme 😉 Já nevím jak tvůj manžel, ale ten můj je schopný vyhodit vlastní matku a zakázat jí styk s malou, kdyby něco (naposledy do ní cpala piškoty, že se málem udusila apod. - ale asi mi taky dost hrajou hormony 😀 ), určitě nám písni, co manžel a co nakonec tchýně 😉 držím palečky 😉

amallie
14. črc 2011

@crawler ty vogo, to bych ji ho teda nenechala, pradlo si vyzehli vecer, hlavne, at je dite v poradku! Kdyztak bud s nimi na hristi a mas to a ani ji nic nemusis vysvetlovat, proste rekni, ze jdes s nimi a je to 😉

jabber
14. črc 2011

@crawler nesvěřila bych jí ho a řekl by jí to manžel, je to jeho matka, tak by s ní takovou nepříjemnou věc vyřídil on 🤐
A nějaký vyšetření by fakt nebylo od věci, protože to není normální - takhle usínat a ještě navíc pořád.
Držím pěsti ať to nějak bezkonfliktně vyřešíte 😉

crawler
autor
15. črc 2011

@mpavlinka
@majka07
@veruska007
@ivarei
@hansed
@aemmi
@babulinkab
@xkacatkox
@leeena_4
@sova33
@amallie
@jabber
Tak jsem měla včera delší rozhovor s manželem..., ale nic moc teda...Řekl mi, že jí to tenkrát říkal fakt důrazně a ona, že mu řekla, že už se to nestane...Nicméně - podle něj je jediný řešení to, že si ji ohlídáme, aby dostatečně spala, takže navrhuje, aby přijela den předem a my si pohlídali, že půjde včas spát a tím pádem budeme vědět, že je vyspalá a nebude usínat. 🙄 Tvrdí (což zná ji dobře, takže o tom nepochybuju), že nemá smysl jí něco takhle říkat, že nám to slíbí a stejně půjde spát v 1 ráno a vstávat bude ve 4 ráno...Tak co s tím? Osobně je mi při představě, že ji tu mám 2 dny ze 7 a to právě víkend, který chci trávit jen se synem a mužem...no tě prsk - to je řešení, který mi teda absolutně není po chuti...Nechci se tím manžela dotýkat, ale já jsem za tu dobu, co jsem s ní bydlela naznala, že my se fakt neshodneme...je zcela odlišná a já toho mám plný brejle - když už jsme se dočkali samostatnýho bydlení, tak ji tu přece nebudu mít nasáčkovanou každý týden na noc??? 😝 😠 Prostě si chci od ní odpočnoutm a manžel si myslí, že mi na to stačí pondělí až pátek- jenže já bych potřebovala tak měsíc ji nevidět a pak na sobotu k nám a večer zase hajdy domů...

Tak nevím no...budeme to muset ještě dořešit - musíme najít nějaký kompromis...

JInak k tomu jejímu usínání...je to fakt podivný - já nikoho takový nikdy nepoznala, ale manžel si myslí, že je to jen z nevyspání...Tomu se mi nechce věřit, protože s malým moc dobře vím, co je nevyspání, ale ta odpovědnost člověka udrží vzhůru...Ona dokáže usnout kdykoli a jakkoli - zatím se jí to nepovedlo jedině za chůze 🤐 ...Jinak mohlo by to mít souvislost s jejím tlakem ??? od 20ti se léčí s velmi vysokým tlakem - resp. vražedným - normální člověk by ho nepřežil...chodí často na přeměřování a dle slov doktorů je fakt rarita, že žije "normálně" s takovým tlakem - má normálně 160...navíc si nejsem jistá, zda bere léky - začala to dost flinkat, protože říkala, že jí to stejně nepomáhá..A bomba je, že s tímto tlakem si dělá "vražedný" kafe. 😅 ale nemá cenu jí něco říkat - ona vždycky ví svoje... 🙄

amallie
15. črc 2011

@crawler hm, tak to bych asi manžela něčím přetáhla po hlavě 😠 😠 😠 ještě si bábu nastěhovat na dva dny do kvartýru 😠
A co to neřešit a prostě jí ho nenechávat samotného? Jestli fakt chodí hlídat, abys mohla žehlit, tak se na to vyprdni a máš to, vyžehli si večer, nebo choďte v nežehleným, co já vím a když bába přijde, přežij s ní dvě tři hoďky společnýho hřiště a pak šupky dupky domů

crawler
autor
15. črc 2011

@amallie jo milá zlatá...však si mě manža musel pěkně udobřit 😀 ...nicméně to bys ji musela znát - ona malého zbožňuje - je to tím, že ho měla od miminka takřka až do roka doma, takže si ho mohla ňuchňat každý den...teď když bydlíme v domečku, tak ona přijede během dopoledne a odjíždí před osmou večer 😖 a to mi ještě pokaždý nabízí, že přijede i kdykoliv v týdnu, abych si mohla třeba lehnout, číst si nebo tak...já to vždycky nějak zamluvím, protože ji za prvé nechci tak často vidět a za druhé bych si nečetla jen bych se stresovala, co s malým kde dělá...nebýt toho usínání tak je to super babča - ví, jak na malého, umí ho zabavit, ale co je mi to platné... 😅

amallie
15. črc 2011

@crawler tak to se zas snad nějak dá, když by ti ho teda zabavila při tvé přítomnosti.......... Ono zas přeci jen, pokud si budou hrát v pokojíčku, tak by se nemělo nic stát, vždycky občas najukneš, bába spokojená a ty klid 😉

apollo11
15. črc 2011

@crawler Ahoj, poslyš, může jít opravdu o chorobný stav, tohle podle mě není z nevyspání. Může to být tzv. narkolepsie, zkuste o tom něco pohledat a zjistit, jestli se shodují i další příznaky.. Každopádně to není sranda a Tvoje obavy by pochopil každý, blbý je, že to nedochází právě samotné tchýni. Píšeš: "ale ona to nepochopí, bude o brát jako útok na svoji osobu.." - to je kámen úrazu. Neboj se, že se mezi vámi něco zhorší, to je problém, který se musí řešit a do té doby máš právo jí syna nesvěřit. To přece není nic osobního. Buď k ní uctivá, empatická, ale nekompromisní. Vím, jak je to těžké.. Určitě v ní nechcete vyvolat pocit, že jí berete vnuka.. Jde jen o to, že s ním nemůže zůstat o samotě. Ale i pokud by se zjistilo, že je to jen únava, důsledky to má stejné ☹ Držím palce, ať to vyřešíte.

zako
15. črc 2011

ahojky...tak me @apollo11 predbehla 😀
precti si tady
http://cs.wikipedia.org/wiki/Narkolepsie
urcite bych doporucila tchyni nejake vysetreni...obavy o maleho naprosto chapu...rozhodne bych ji nedavala maleho na hlidani...natoz nejake prochazky k vode!! a neni reseni,kdyz si nastehujete tchyni do domu...z toho by mohlo byt mnohem vic,hlavne manzelskych,problemu 😖

crawler
autor
15. črc 2011

@apollo11 děkuji moc za tip - jdu googlit, ještě jsem o tom neslyšela...

aemmi
15. črc 2011

@crawler Tak to řešení, co navrhl manžel bych taky nedala, jestli tvůj muž dělá klasicky přes týden a o víkendech je doma, má na vás více času, tak mít za zadkem tchýni to je to poslední, oč bych stála. Aby vás pak nenavštěvovala čím dál častěji 😒 ono je fajn, mít hlídání, ale za takovouhle cenu? 😖 jako, jasně, je blbý dítě připravit o babičku, ale za malého zodpovídáte vy a když je to tak, že ona si nedá říct, aby byla odpočatá, prostě bezpečí dítěte je na prvním místě.

crawler
autor
15. črc 2011

@zako taktéž děkuji 😉 ...přesně jak říkáš o těch manželských problémech...manžel si třeba neuvědomuje jaké to bylo, když já na mateřské celý den v malým bytě s tchýní - on byl v práci a přicházel odpoledne a navíc je to jeho maminka, ale já? to byla šííílená ponorka z které jsem měla depky...on si myslí, že si jako ženské máme stále co říct a nechápe, že je to pravý opak...no uvidíme...já to chápu, má mamku moc rád, nevidí na ní nic špatnýho...ale zatím vždy podpořil a hájil mě jako svoji ženu, takže jsme zatím neměli ke konfliktu důvod, tak doufám, že i teď to nějak vykoumáme. Včera se řezal smíchy, když jsem mu říkala, jak jeho mamka vypadala strašidelně - snažila se totiž udržet oči otevřený, ale klátila se na stranu a jedno oko jí letělo tam a druhý zase tam...měla je kalný upřený do blba...no normálně vypadala děsně 😅

infinity
15. črc 2011

Podle mě to souvisí se srdcem a tlakem. Moje mamina přesně takhle usínala. Po obědě zvlášť už nevydržela nespat. Bylo to opravdu strašnýa bylo nám jí hrozně líto. Spala prakticky celé odpoledne, ale stačilo důkladné vyšetření na kardiologii, výměna prášků a je to jiný člověk. Vůbec už se jí to nestává. Takže moje rad zní : nažeňte jí k doktorovi.

crawler
autor
15. črc 2011

@aemmi no přesně...já se celý týden těším na víkend, že budeme mít i soukromí, když bude malý spát, tak dámě kávičku, popovídáme a ono je to tak, že máme ještě 3. osobu do party 😀...no možná se to někomu může jevit malicherně, ale mě to fakt dokáže zkazit náladu a nedokážu to překonat...vždy mám sto chutí říct ať si dá na měsíc s návštěvama pokoj... 😢 ale jak jinak - nikdy to neřeknu 😠

aemmi
15. črc 2011

@crawler Mně to teda jako malichernost rozhodně nepřijde. Myslím, že tohle téma je docela častej důvod rozepří u mnoha párů, u nás byli kvůli rodině ty nejhnusnější hádky 😔 Ale člověk si prostě musí hájit svý. Jinak se divím, žes to vydržela, tak dlouho u ní bydlet, tohle je moje noční můra 😅 ono dvě hospodyně v jedný domácnosti, to podle mě prostě nemůže dělat dobrotu (když to teda není matka s dcerou).

peroli
15. črc 2011

@crawler chtěla jsem napsat něco podobnýho jak @apollo11 tak dávám aspoň like 😉
každopádně bych si s tchýní sice od plic (razantně a nekompromisně) ale zároveň klidně a opravdu upřímně promluvila... řekla bych ji, že děkuju za hlídání ale že prostě vím, že u toho hlídání usíná a že ať se na mě nezlobí ale že samotné jí už malého prostě nedám, že o něj opravdu mám strach (zvlášť když je takhle maličkej - stačí jen kouknout na zprávy, tam je každou chvílí něco podobnýho, naposledy ten vypadnutej roční chlapeček z okna) a že budu ráda když jednou za čas za ním přijde si pohrát ale už ne o samotě.. a už bude na ní jestli to veme, pochopí a chytne se za nos nebo ne..
dítě je prostě opravdu moc velký dar (obvzlášť tady na koňovi to jde vidět nejvíc) na to, aby se takhle (zbytečně) vystavovalo nebezpečí..
navíc jak sama píšeš ono stejně to její hlídání je tak trochu vlčí služba, ne?... ona ti ho sice "pohlídá" aby sis mohla udělat svoje věci ale když celou dobu myslíš na to co se právě děje tak pak to hlídání trochu ztrácí smysl..

crawler
autor
15. črc 2011

@aemmi však to nebylo hezký soužití - ten první rok, než se narodil malej to šlo, ale pak to šlo z kopce - troubila mi, co a jak mám dělat (vždyt ona je matkou 3 dětí, že? a já nezkušená prvorodička) a pak začala vyvařovat manžovi, když já to nestíhala - dodnes nevím, zda to byla "dobrá vůle" nebo pokus mě srazit v očích manži a pak sem tam udělala neprávem i naschvál - třeba když jsem neměla klíče a zvonila jsem a ona schválně neotvírala a já stála pod okny jak trubka několik minut apod. a několikrát jsem zaslechla, jak mě kritizuje před manžou - ten se mě vždy zastal, ale já z toho byla špatná, protože pronášela věty typu "já poznám jakou kdo má povahu - jestli dobrou nebo ne" - samozřejmě tím myslela, že já ji zrovna dobrou nemám...a pár týdnů před odstěhováním to už gradovalo tak, že na mě vyjížděla narovinu před manžou...já krá.a vždy držela h.bu...sem tam jsem odjela ke svým rodičům na 14 dní - jenže to mi zase bylo líto, že nejsem s manželem a ten že je ochuzenej o malého...Prostě - společné soužití tchýně a snachy doporučuji jen na minimální dobu...já mám to štěstí, že jsem flegmatik a manžel taktéž - jinak bysme se ty dva roky jen hádali - takto jsme to zuby nehty vydrželi, stále hledali cestu kompromisu kdo a kdy bude vařit, prát atd...ale jak říkám...ještě teď ji nemůžu ani čut - ještě jsem toho plná...

crawler
autor
15. črc 2011

@peroli máš pravdu - třeba včera jsem mezi žehlením stále odbíhala k oknu a sledovala je...potřebovala jsem vyžehlit 4 pračky a trvalo mi to vlastně celý den, protože jsem se nemohla soustředit a stále jsem je hlídala akdyž zmizli mimo zahradu, tak jsem z toho byla úplně grogy - na zvracení mi bylo - takže takové hlídání je opravdu spíše za trest :-/

lukza
15. črc 2011

@crawler Ahojky tedka jsme narazila na tvojí doskuzi a je to teda mazec uplně se mě s toho udělalo špatně a to se nejedná o moje dítko jak si muže vubec dovolit usnout beru kdyby b malej spal ale když je vzhuru a ještě k tomu ve vodě to je teda hazard já bych jí ho už nedala kor když jí to už manža říkal a zabralo to jen na chviličku.já v hlídání nokomu nevěřím jen své mamce ta je zodpovědná tedka jsme byly na dovči a tchýně tak jeden večer hctěla vyjed s kočárkem řekly jsme jí že nejpozději do 20:45 at jsou na z5 a jak to dopadlo přijeli v 22hod jako kdyby nic neměli sebou ani tel já nervozní syn pročuraný uplně plenku aji s šotkma hladovej už měl mít dávno mlíčko a ještě k tomu uplně studený ☹(( byla sme tak naštvaná ,ale sem jak ty bylo mě blbé něco říct ale poznala na mém chování že to bylo špatně ale manža jí to řekl a já jí už mlého nedala a to ho chce prý na dýl jako tředka už doma třeba na víked ale já jí prostě nevěřím ona je opatrná když tam jsme třebna jen na odpoledne ale s toho dělá věci co by měly být samozřejmost že dítě dělat nemá sand mě chápeč jak to myslím.

peroli
15. črc 2011

@crawler teď se mi to bude snadno říkat když nejsem v tvé kůži ale asi bych manželovi řekla že už toho mám vážně dost a ať počítá s tím že teď bude asi dusno... vzala bych to z hlediska budoucnosti (nepromluvit si s ní tak kdo ví co bude za 5-10 let,... ani nechci domýšlet 😔 ), sebrala bych veškerou sílu a výřečnost a třeba i drzost (kruci, tak jednou jsem máma a jsem dospělá a za malýho zodpovídám) a na tchýni to všechno vybalila... stokrát radši s ní budu pohádaná než nedej bože mít jednou prázdnou náruč... (v tomhle jsem úplně stejná jak ty, taky občas vymýšlím až neskutečný scénaře 😅 😖 )
já mám teda tchýni suprovou, zato máti už moc ne, tam to hapruje (ale spíš na jiných věcech) ale když je potřeba tak zrovna na máti si hubu dovedu otevřít bez problému 😅 😅 😎 😀 je fakt že u tchyně by mi to dělalo opravdu hooodně velikej problém ale myslím že i to bych dovedla, když bych opravdu musela 😅

crawler
autor
15. črc 2011

@zako
@apollo11
@infinity
tak jsem přečetla několik článků a něco na tu narkolepsii sedí a něco ne...tak nevím...spíš by to mohlo být něco jak píše infinity s tím srdcem...jinak třeba manžel bývá náměsíčný a spí enormně tvrdě a také potřebuje odpolední spánek, tak to vypadá jako něco dědičného a u manži by to zase s tím tlakem souviset nemohlo...

jenže kardinální problém by byl, jak ji dostat k lékaři - ona totiž prohlašuje, že radši chcípne než trávit důchod lítáním po doktorech - dodržuje mamograf a jinak na to docela trusí - třeba si jen jde vyzvednout léky, ale nebere je apod.takže to je celkem nadlidský úkol ji přesvědčit na vyšetření... 😒

zako
15. črc 2011

@crawler no chce to urcite vysetreni...tak bych na ni sla psychologicky,ze to nedela pro sebe,ale kvuli malymu..aby mu tim neublizila...mohla by usnout,prcek se nekde zranit a nestesti je na svete...treba takhle "vydirat" pres malyho na ni zabere 😉

peroli
15. črc 2011

@zako ...nebo ztratit ☹

veruska007
15. črc 2011

@crawler Tak ja se to s tchyni snazila nejak prezit, davala jsem ji malyho hlidat opravdu minimalne, vetsinou jsem si prosadila, ze jen na navstevach a i tak potrebovala durazny dohled. Manzel to vcelku chapal, pripadne byl neutralni.

Az do lonskeho srpna, kdy se nam v 19.tt narodilo a umrelo miminko a den pote k nam vtrhla tchyne, strasne otravovala, odmitala odejit, uplne jak cvok, strkala nohu mezi dvere, aby nemohla odejit, drzela se dveri... manzel ji pak nahrubo vyhodil, ja zkolabovala tak, ze mi volal rychlovku... a od te doby jsme se dohodli, ze ja teda uz tchyni nechci nikdy videt (a zatim se tomu uspesne vyhybam), maleho od te doby videla 2x na spolecnych rodinnych oslavach, ale maly uz ma trochu rozum, tak k ni ani nechce, protoze ona je na nej zla, ma treba strasnou srandu z toho, ze kdyz sedi nebo stoji nebo jde, tak ho proste vsi silou shazuje na zem... no, krava.

jasekd
15. črc 2011

@crawler Ahoj, ty mas zase starosti, co? 😖 Nedocitam, tak mozna se budu opakovat... Tchyne je bud lina jak ves, nebo nebere nejaky leky? Pak jeste existuje porucha spanku, narkolepsie, kdy prave clovek takhle nekontrolovatelne usina, muze se i zhroutit na zem... Kazdopadne resila bych to pres manzela, ja taky neprijemne bveci jeho rodicum nerikam, pros si kazit vztahy, reknu jemu, at to vyresi, jako treba upozornit, at mu neolizujou lzicku (tchan ma desivy zuby 😅 ), at ho netahaji za ruce jak opici v presvedceni, ze uz MUSI chodit (vis jak to s Martinem je 😖 ), oni jsou hodny, ale neco jim nedojde a na neco maji metody stare 30 let. Kdyz podobnou chybu udelaji nasi, resim to zas ja. Muj tata treba blbe upoutal malyho do sedacky v aute, vim, ze nechtel a samotnyho to mrzelo, ale musela jsem ho upozornit, aby to priste udelal spravne. Tohle "hlidani" bych si neriskla, co z toho mas? Jen zaludek na vode. Mne taky nikdo nehlida pravidelne, abych si udelala domacnost (podle toho ta domacnost vypada 😀 ), ale nez tohle... Ja mam s tchyni hezky vztah, takze me by tohle mrzelo, ale co tak zbezne ctu, tak vy az tak ne, tak s chuti do toho... Moji tchani maji desnou zahradu, jezirko, potok, vceli uly, vlcak, haldy dreva, co muzou spadnout... Jednou zjistim, ze na nej nedavaji pozor, a bez nas tam nepujde! Muj kamarad takhle prisel o bratra (byly mu 3 a utopil se v potoce). Ted nedavno se utopilo zas nejake dite v jezirku na zahrade, tak jsem to tema nadhodila a tchan se rozcilil, ze nekdo nechal decko samotny, ze to absolutne nejde! Tak jsem rada , ze snad maji rozum, pac manzel je pro volnou vychovu a tvrdi, ze je nechali litat, jak se jim zlibilo. Ale spis asi netusi, ze byl stale nekdo v okne nebo na zahrade, asledoval je, aniz by tusili 😀 Martin k nimna hlidani obcas jede, i pres noc, a dobry, ale on jeste nechodi, tak zatim to je lehky s nim.

jasekd
15. črc 2011

@veruska007 Tvoje tchyne je ultramega debilni 😠 Dobre, ze jsi to s ni skoncila ve svem vlastnim zajmu... A hodne stesti k porodu 🙂

kukynka2
15. črc 2011

@crawler ahoj úplně mi je špatně z toho co tu čtu ☹ já se teda nebojím svěřit Nikolku babičce-tchýni-byla s ní vždy přes den nikdy ne na noc,ale tchýně sama má 10letou dceru a vidím jak opatrně chovala Nikolku a teď i Simonku,jen podotknu,že mám mladou tchýni-je ji 48 let a tak ještě dá se říct nevyšla ze cviku.....mamka je taky opatrná,ale když jsme tam 2m bydleli než jsme se stěhovali do vlastního bytu,tak byl Nikolce rok-Nikolka má moji mamku moc ráda a zase naopak,furt se na ni lepí a je všude s ní a Nikolka se ji připletla pod nohy,mamka to neustála a spadla,naštěstí Nikolka byla v pořádku jen se šíleně lekla a brečela mamka zajela rukou pod lednici a bylo to na šití ☹ ☹ ☹ ,takže tím chci říct,že ač je moje mamka zdravá a neusíná,tak se může cokoliv stát a co teprve KDYŽ HLÍDÁ TVOJE TCHÝNĚ ani nechci domyslet,držím moc pěstičky,aby se to vyřešilo a TOBĚ PEVNÉ NERVY,člověk může být sebe víc opatrnej,ale nebezpečí číhá všude 😖
@veruska007 na tvém místě bych tchýni taky nechtěla vidět,hrůza děs 😝 😔