Tchýně spí u hlídání. Poraďte co s tím

crawler
14. črc 2011

Maminky...možná se Vám to některé stalo - svěříte své dítě do péče někomu blízkému v domnění, že je v bezpečí a opak je pravdou...Tchýně přijíždí 1x týdně za malým, abych si mohla v klidu vyžehlit hory prádla apod. Ale už mnohokrát jsem ji "načapala", jak u hlídání spí - přijde mi to skoro jako chorobná únava - nedokáže se ovládnout a usne během 5 vteřin (fakt nekecám :-/ ). Manžel jí už několikrát prosil, aby byla naprosto vyspalá jinak, že jí ho nedáme, vzala si to k srdci, tak na 3 týdny a dnes zase...Například byl malý v batolecím bazénku (nicméně vody dost) - říkám jí, pohlídáte ho? a když jsem přišla za pár minut, tak ona spala 2 metry od něho. Nebezpečných situací nastalo už několik a to mě děsí, protože nevím, co se děje, když je nemám na očích...Holky, je mi zle...teď jak to píšu, tak si říkám, že jsem vlastně absolutně nezodpovědná, že jí ho dávám...jenže...na tohle jsem hrozná - strašně zle se mi říká něco nepříjemného blízkým...Jak byste to řešily vy, kdyby šlo o vaše dítě?

Nebo jsem tak úzkostlivá??? Třeba teď jsou už zhruba 1,5hod. pryč...a já nejsem schopná myslet na nic jinýho než na to, zda je Fanoušek v bezpečí - je mi zle od žaludku...Ještě k tomu mám povahu takovou, že maluju čerty na zeď, jak se říká :-/ ...

crawler
autor
18. črc 2011

@anetka1701 šmankote...no kdyby nás uplácela, tak to bych se snad nezmohla ani na založení téhle diskuze ☹ 😅 😀 jinak vím, co je totální ponorka a jsem ráda, že v tom nejsem sama...akorát narozdíl od tebe ji tu snáším každou chvíli právě kvůli tomu hlídání "nehlídání" 😅 Jinak ty moudra ty mě fakt taky berou - nejlepší je, když mi tchýně říká, co malej svým hekáním "říká" - dělá, že ho zná líp než já...vždycky se utne a když se potvrdí, co jsem říkala já, tak ona řekne "no...já jsem si to taky myslela" a já si v duchu říkám "jo a protos tvrdila nahlas pravej opak, že?" šmankote...ty vtipy o tchýních mají v sobě hodně pravdy, když s nima člověk předtím nějakou dobu žije, co? 😠 😀

hansed
18. črc 2011

@crawler ahoj, dočítám, co jste si tu napsaly... myslím si to, co holky, prostě budeš muset vyrazit do boje... když nechce manža, jednej se švagrem, pokud na něho tchýně dá.... a určitě se ozvi!!! Je to tvoje dítě a pokud se mu něco stane, nikdy si to nepřestaneš vyčítat!!!! Držím palce, ať se to srovná, ať u vás nespí moc často a přeji pevné nervy 😉

hansed
18. črc 2011

@crawler ono se říká, že v češtině jsou jen 2 slova, ve kterých jsou vedle sebe T a CH ... tchoř a tchýně 😀
Mě tchýně taky občas "radí", ale už jsem se jednou ozvala...navíc jak jsem těhotná, tak rychle bouchnu..plus mám obrovskou oporu v manželovi, ona ví, že pokud udělá něco, co já nechci, tak mu to hned řeknu a on ji od nás vyhodí a ona malou neuvidí... mám prostě milionového chlapa..... každý máme své chyby...ona měla děti před 30 lety.... já mám dítě teď, postižené a já jsem jeho matka a já rozhodnu, co je pro něj dobré 😉

crawler
autor
18. črc 2011

@hansed hlavně ty pevné nervy - děkuju moc🙂 s manžou jsme se zatím vždy dohodly, tak pevně věřím, že se to podaří i teď ...mám jasno v tom, že spát už u hlídání nebude...ostatní postup musím probrat s manželem (příp. s tím švagrem) a děj se vůle Boží... 😉

samozřejmě budu průběžně informovat 😉

crawler
autor
18. črc 2011

@hansed jinak ano - my jsme mámy a my rozhodujeme 😀 ...nevím, co je vaší berušce, ale přeju ať máte stále dostatek sil bojovat s tím, co ji chloudí. a hlavně neustálou radost ze života i když je třeba trochu jiný (víc starostí...)...prostě tak to je a tak se s tím smiřme...A co ted druhé těhu? necháte si říct pohlaví?

hansed
18. črc 2011

@crawler Adélka má VVV mozku, hodně vzácné onemocněné - Aicardiho syndrom, je jednou z 15 holčiček v republice..... pohlaví si říct necháme, ale asi to nikomu neřekneme 😎 ještě uvidíme.... a MOC DĚKUJU 😵

anetka1701
18. črc 2011

@crawler držím palce, ať to dobře dopadne :o)

petrakm
18. črc 2011

@crawler to je sila..ja bych nenechala, hlavne ji asi neco je,to neni to normalni, musi byt jeste mlada..no ja jsem asi hodne precitlivela, vsechno domejslim, jsem uz nervozni nechat sveho 6lete synka u babicky,ktere je 67..uz umi z mobilu a zna snad vsechny postupy,kdyby neco..nebude to dlouho trvat a radeji mu snad koupim jeho vlastni mobil 😀 a pak uz ho jen ocipuju🙂))))

ducky
18. črc 2011

@crawler Hele to přišlo až s dětma ta moje bojovnost, že se ozvu. Předtím jsem to dělala tak, že jsem jí vyslechla, kývala a myslela si na svoje a pak jsme si to stejně udělali s manželem po svém. Prvně jsem se vzepřela (to teda přes manžela), když nám na svatbu chtěla zvát strejdu od táty, který mi fakt nesedl. Viděla jsem ho jednou a stačilo, zeptal se manžel jestli TO umí vařit, což se mě fakt dotklo, nemyslím to vaření, ale to označení TO 😠 Nejsem žádná cimprlína, snesu hodně, ale tohle bylo silně přes čáru. Kdyby řekl, umí vařit, tak by to bylo v pohodě.
Každopádně děti nám za to přece stojí, tak zkus pohledat vnitřní sílu, abys mohla zdárně řešit tuhle situaci.
S tím švagrem je to taky dobrý nápad, řekni to když tak ale manželovi, že ho budeš kontaktovat, aby neměl pocit, že ho obcházíš, řekni mu, že máš strach o ní, tak proto to uděláš, že víš, že na něj dá 😉

@anetka1701 Tak nás si tchýně teda nekupuje, ale jinak je to u nás to samý 😀 Když jsem měla ještě jen malou, tak spala na zahradě v kočáru a vrtěla se, což jsem přesně věděla, že je konec spaní a ona na mě nech jí, ona ještě bude spát. Hm, asi za 10 sekund bééé 😀 Ale takovéhle situace mě nechávají chladnou a občas jí to dopřeju. Ono aby to nevyznělo blbě, ona je skvělá babička a já jí mám i docela ráda, ale musely jsme si vymezit pískoviště 😀

@hansed Taky moc držím pěsti, s tchýni, s Adélkou i s miminkem 😉

anetka1701
18. črc 2011

@ducky to byla dřív strategie mýho muže - kejvat a myslet si svoje... Jenomže ona si pak myslela, jak její rady bereme a jsou pro nás užitečný a bylo to čim dál horší... Tak jsem se začala cukat. Výsledek? je to horší, než kdybych s tim začala od začátku :o(

ducky
18. črc 2011

@anetka1701 Tak tak to u nás naštěstí nebylo a není, ona navíc nedává rady třeba do života, ale když jsme rekonstruovali byt, tak to byly rady typu pořiď si tohle, dělej to tímhle a to jsme prostě odjeli domů, tady si to udělali po svém a pohoda. Ona pak viděla výsledek, pochopila, že jsme jí nevyslyšeli a přešlo se to. Já jsem psala už výš, že si myslím, že tchýně je ráda, že se ozývám, ptž manželova rodina je zvyklá spíš ustupovat, tak z ní mám pocit, že mě bere jako rovnocenou a nekouká na mě jako na dítě, což občas na manžu stále jo. 😅

blandik
18. črc 2011

@crawler - podle mě je to dost vážné a dítě bych ji samotné nesvěřila. Ale nechala bych ji s malým a zůstala bych při tom. Není to normální, pokud se jinak projevuje jako zodpovědná ženská, tak v tom bude nějaký zdravotní problém a prostě není bezpečné s ní nechat dítě - co na písku, usne na lavičce? Dítě se zatoulá? Ne, to nejde. Je podle mě třeba nastavit to tak, že ano, příjede jednou týdně, ale nestavět to jako výpomoc tobě, že pohlídá, ale že stráví s tebou a malým společné odpoledne, den...jestli má sama soudnost, tak ani nemůže přeci chtít být s malým sama, pokud si je vědoma, že se ji stane, že usne...A pokud to takto nedokáže vyhodnotit, tak je tady nějaký problém, u ní - a musíte zasáhnout vy. Je to jednoduché, dítě má přednost, před city tchýně...a fakt bych čekala, že pokud má svých pět pohromadě, tak ani nemůže chcít, abys ji po tom usínání svěřila dítě, aby s ním byla déle sama....

fiallinka
18. črc 2011

@crawler nesvěřila bych jí ho už, ale z toho, co píšeš, mi přijde, že ona sice má snahu, ale neuvědomuje si problém, který je asi závažnější než to nevyspání...takže asi bych řekla, že pokud s vnukem chce být, případně ho hlídat, ať se nechá dobře vyšetřit doktorem (jsem laik, ale tohle asi není jen z nevyspání)...

svoja
18. črc 2011

ahoj,
nezlob se na me, ale na co jako cekas? az se diteti neco stane? nechavat ji hlidat samotnou je dle me nezodpovedne!!!!!!! 😲 😝
at se necha vysetrit od doktora, tohle neni normalni. stejne tak neni normalni ji dite sverit, kdyz o tom vis.
muj nazor!

hehena
18. črc 2011

@crawler tak tohle bych už teda TCH řekla, i když taky mi to dělá potíže, říkat blízkým něco nepříjemnýho. tohle už je ale vážně o zdraví dítěte, to bych se radši obešla bez hlídání.

furaha
18. črc 2011

ahoj, nemám čas to vše číst, jen mě napadá, že bych zkusila tchýní získat pro společné řešení. třeba má dítko ráda, chce pomoci, atd, tak bych jí citlivě řekla, že spát u toho fakt nemůže. souhlasí s tímto faktem? nebo snižuje závažnost situace?....a co jít ven - usne, když se budou procházet? je na ní spoleh v tom, že si nekde nesedne a nebude spát na laviččce? držím palce, je to těžké. ale bezpečí dítka je základní.

aemmi
19. črc 2011

@crawler Mně se zdá, že kromě toho problému, že má tchýně jakousi spavou nemoc při hlídání, tak máš navíc problém s tím, že je asi tak trochu vtěrka 😒 což je tak trochu pochopitelný, když jste bydleli společně a ona měla malého každý den. Ale být tebou, tak bych si hned na začátku stanovila pravidla, jak se budete navštěvovat, když si zvykně ted, že je u vás kažý týden, tak aby to nebylo čím dál horší, začne se roztahovat v baráku (což podle mě dělá už ted) a pak to bude čím dál obtížnější to nějak řešit. Měla by si uvědomit, že je u vás jen na návštěve a podle toho se chovat. Nechci radit, ale tchýně a původní rodiny jsou často devastátoři vztahů 😒 vím, o čem mluvím a není to jenom moje zkušenost 😒

anysek85
19. črc 2011

@crawler No, bohužel jsi měkkoň stejně jako já - docela ti rozumím... 😝.
Moje mimi je zatím malý, ale přesně tohodle se bojím jako čert kříže a už v těhotenství jsem řekla manželovi, že dítě k tchánovcům prostě dávat nebudu. Max návštěva a zdar.

Jak to ale bude s praxí, toho se fakt bojím. Jen když jsem ho tam měla jet ukázat po porodu, tak jsem to obrečela, valila ze mě krev, atd, protože nám celou dobu dávali najevo, jací jsme idioti, že si pořizujeme děcko, za celou dobu těhotenství se nezajímali, nestarali a jen nám házeli klacky pod nohy a srali se do nás... a teď najednou se zajímají a chlubí se vnukem - naoko před známýma 😝.

U nás je s tchánovci problém v jiné oblasti (zabednění "chytráci", co si myslí, že když měli sami kopec děcek, tak to ví všechno nejlíp a mají na vše patent, ačkoliv ta jejich "výchova" a "péče" byla spíš na sociálku a psychiatra).

Nicméně manžel je má rád a cítí se jim být zavázán (nevím za co, ale asi se jim ta výchova ala "koukej jak se pro vás "obětujem" docela vyplatila) 😝.

Ráda bych něco opravdu účinného poradila, ale fakt nevím co, sama bych potřebovala radu, jak se s něčím takovým vypořádat. Tak snad jen vzkázat, že v něčem takovým nejsi sama...

Ps. My byli ve "společné domácnosti" (zcela samostatný a oddělený byt v jejich domě) jeden rok a bylo to nejhorší období mého života. Neustále se do nás montovali, kontrolovali, vymýšleli úplně ujetý teorie co a jak, no prostě srali se do nás. Teď jsme konečně sami ve svém domě a manželství je ukázkové a vzorné, bez hádek a problémů, takže není divu, že jsem na ně totálně vysazená a alergická. Manžel je zase klidnej hodnej a pohodovej, nefrustrovanej a spokojenej chlap, ale ta "zavázanost" (maminku a tatínka musím milovat, oni se pro mě taaaaaaaaaak obětovali), tam prostě je, i když je to kravina jak vrata a proto je jakejkoliv boj proti nim marnej a hrozně těžkej... 😝

crawler
autor
19. črc 2011

@svoja ahoj, díky za příspěvek - ano máš pravdu - bylo to ode mě nezodpovědné...vyžraly si to moje nervy ☹ ....já prostě pokaždé věřím tomu, že už to neudělá, protože když ji manžel vypeskoval, takl mu slíbila, že už to neudělá...v životě by mě nenapadlo, že situaci tak zlehčí a nepřizná, že je její chování nebezpečné pro syna-vnuka. Minulý čtvrtek to vygradovala, protože jsem ji znovu "načapala" jak chrápe a malýho měla posazenýho na lavici a samozřejmě ho ani nedržela. Ten den jsem řekla, že je to naposled a tak to taky bude - vy všechny mě zde dodáváte sílu, protože jsem hrozný slaboch hádat se s ní☹

crawler
autor
19. črc 2011

@blandik nemá soudnost - řekne nám do očí "že kecáme, když tvrdíme, že spala"...ona to prostě nevidí a mě to hlava nebere...snad z toho budu magor, protože ještě před pár měsíci jsem si myslela, že není zodpovědnější osoby než jí... 😖

crawler
autor
19. črc 2011

@furaha při chůzi zatím nikdy neusla, ale právě na ní není spoleh v tom, že si nesedne - to právě dělá - cítí, že na ni jde únava, sedne si a za pár vteřin už spí. Právě proto jí fakt nemůžu důvěřovat za žádné situace, protože já na ni vždy vidím, že ta únava je silnější jak ona - i kdyby si dala pod víčka parátka, tak jí víčka spadnou 😕

crawler
autor
19. črc 2011

@aemmi vtěrka? no to je přesné pojmenování 😝 ...blbý je, že je ještě k tomu nechápavá vtěrka - já si vždy myslím, že už ji to musí docvaknout, že není tak zcela z mé strany vítaná - neřekla jsem jí to sice na rovinu, ale myslím, že to ze mě čiší, protože to prostě nedokážu skrýt...a to, že je jen na návštěvě ji taky nedochází ☹ Ona žije celé rok v bytě, což nenávidí. My si zrekonstruovali dům s velkou zahradou. Ona miluje zahradničení a jak to dopadlo? prohlídla si to tady a už říká "tady vám nasázím nějaký trvalky... tady to a tady to..." no já zírám...a že by se třeba zeptala, jaký máme plány my? já nechci žádný květonový záhony a nikdy jsem nechtěla - já chci svou vlastní zeleninu, na tom už jsem začala pracovat - a ona zase - jakoby chce pomoct jo - ví, že mám ráda cherry rajčata, tak mi je vysela, ale nyní už jsou to obalený keříky a je jich asi 20 🤐 ...mě by stačily třeba 3 keříky, co mám dělat s takovým kvantem? proč se nezeptala, když chce něco takovýho dělat? já to fakt nechápu...tohle jsou takový blbiny, jenže ono jich je děsně moc...třeba celou tu dobu, co jsme u ní bydleli mi převěšovala prádlo - já vyprala třeba 3 pračky a než jsem to dala na šňůry, tak to dalo dost práce a ona si dala ještě tu práci, že mě to vždy přeskládala - já to věšela jak mi to přišlo pod ruku, ale ona ne - ponožky do páru sem, ted spodní prádlo atd...no amě to prostě vadíííí!!!! 😠

crawler
autor
19. črc 2011

@anysek85 jó holka, jak já ti rozumím...:-/ tvůj manžel k nim chová úctu a v takových situacích je to jen na obtíž. tak to mám i já - prostě starší člověk, matka mého muže, tak mi pořád vevnitř něco říká "to si k ní nemohu dovolit" a tak...bohužel došlo to až takhle daleko, takže taktéž doporučují už ted si stůj za svým a malého nedej, když to tak cítíš, kdybys to snažila překonat /ten odpor atd./ tak by to zřejmě jen gradovalo - u mě to tedy tak je... 😔

anysek85
19. črc 2011

@crawler Oni si jsou tyhle typy rodičů moc dobře vědomy výchovy a převahy nad tebou - bohužel. Nejhorší je, že člověk jim ustupuje, snaží se, drží hubu, sám se užírá a myslí si, že to bude lepší, že ho "za to" budou mít rádi, že se vztahy zklidní. Taky jsem si to myslela a taky v těchle schématech bohužel žiju, ale je to blbost. Nejhorší je, že přerušením vztahů se taky nic moc nevyřeší a rozpoutá se peklo výčitek a nátlaku, kterýmu takto vychovaní chlapi snadno podlehnout. Tchýně např. manželovi pravidelně volá do práce a útočí na jeho city, atd... 😝 😝 😝

aemmi
19. črc 2011

@crawler Tohle bych teda nevydržela, ti řeknu,aby mi převěšovala prádlo a osazovala zahradu. Ale taky bych to asi nebyla schopná říct jí, odnesl by to manžel. Nebo spíš bych na ní v afektu začala řvát, což by teda skončilo dost tragicky. Jako fakt, jestli můžu něco poradit, tak to utněte nějak rozumně, dokud to je v zárodku, než vám tchýně přeroste přes hlavu a to i za cenu toho, že to manželovi bude proti srsti. Pokud je rozumnej, tak musí uznat tvojí pravdu. Jiný děti a vnoučata tchýně nemá? Aby se třeba věnovala i jim... asi se na vás nějak moc upnula. Nebo co jí najít nějakýho koníčka?

blandik
19. črc 2011

@crawler - to vypadá, že je u ní něco špatně - třeba ji natočit? Sice to je takové podlé...ale na mě to působí hrozně, sice mi to připomíná moji tchýní - taková ta pseudoodpovědnost, že taky - co já nevidím, to nepřizná, protože bych pak mohla nechtít ji malého půjčit a to že může malého ohrozit, to už nevidí. No, vypadá to, že asi převezmete věci do svých rukou a babička prostě holt bude pod dozorem...možná by s ní manža promluvil?

Jak si to tady čtu, chce to bránit "svoje" diplomaticky, tak aby se to tchýně nedotklo, cítila se užitečná, ale současně pochopila, že odtud potud. A na tom si stát. Jak si to nastavíte, takové to budete mít. Mám s tchýní něco podobného s tím, že jsme se znaly 15 let před narozením malého, já byla hodná holčička, jelikož mě zažila už i jako teenagera, ale po narození malého jsem se změnila, asi ta zodpovědnost...a začala jsem říkat věci, a oni to nemohli překousnout..dost mě to natrápilo, měla jsem i pocit ,že lidi si můžou rozmět, jen když mají stejný názor, nebo jeden svůj názor neříká a to ten mladší z úcty ke starším...jakoby to bylo jejich krédo...ale prostě si zvykají, já se snažím být milá, pomáhat jim, diskutovat, ale na určité věcí mám svůj názor a jeklikož jsem rodič, vlastník bytu - tak v těchto záležitostech prostě mám hlavní slovo.

U vás mě napadá -třeba s těmi rajčaty nebo květinami - babi, jsi moc hodná. Máme už svoje představy, co kde bude a budu moc ráda, když nám pomůžeš. Tím ji vlastně řekneš, že ano, díky, chceme tvou pomoc (i když ji třeba ani nechceš, ale zase ji dáš pocit důležitosti), ale řekneš ji - máme plány a víme jak to chceme. Výborná knížka o komunikaci je - Respektovat a být respektován, jestli máš zájem. Je to zamířené na děti, ale tchýně by se taky vešla.

crawler
autor
19. črc 2011

@aemmi no právě - je to takový první vnouče. sice má 2 další - nyní už dospělá vnoučata, ale bydlí v Praze a jezdí tak 2x do roka a tak to bylo vždy - ti si to uměli zařídit - ty nejsou takoví trubky jako já, jak jsem je poznala, tak ty řeknou vše na rovinu někdy i nevybíravě. z počátku jsem ji litovala, ale nyní si říkám, že oni vědí proč a co říkají - je jim zlatě 😉 a ten nejstarší syn je svobodný bezdětný, takže my mladí s prckem a navíc jsme u ní 2 roky bydleli "jsme to schytali" 😀 Bohužel mě už přes hlavu přerostla a manžel to pro změnu nevidí tak černě. Navíc tchýně má sice kupu známých, ale ne nikoho kdo by se o ni fakt zajímal a její minulost je dost smutná /fakt mě jí bylo hrozně líto), takže manža jí to tak nějak asi vynahrazuje...já to všechno chápu, ale co je moc to je moc:-/

crawler
autor
19. črc 2011

@blandik no problém je, že ona se neptá a začne rovnou jednat a mě je blbý říct, že to chceme jinak. Párkrát v jiných věcech jsem to udělala a ona i před manžou mi řekla, že to dělám naschvál, protože všechno co řekne ona je špatně. Občas mi přijde, že to dělá schválně, protože na nějaký prkotiny se mě zeptá - u věcí u kterých je to jasný (já nevím, když bude mokrá tráva, tak se zeptá, zda má malýmu dát uzavřený boty nebo sandálky například), ale u těch podtstatných věcí se neptá a jedná...naschvály? těžko říct... 🤐

lucisa
19. črc 2011

@blandik no to je taky ujeté. Dělat, že se něco nestalo nebo nepřiznat něco. Vždyť lež má krátké nohy, někdo to viděl a donese se to k tobě, nebo se časem v jiné situaci prořekne a to je podle mě mnohem horší.
Vždyť občas se i mi stane, že mi malá nešikovně spadne, i když ji mám krok přede mnou, nebo se netrefí do futer apod. takových karambolů vždycky bylo a bude a nechápu, proč to zapírat.
Moje mamka, když hlídá, je jako ostříž a když se něco semele, je z toho víc hotová, než holky, ty to za dvě minuty zapomenou, kolikrát, kdyby neměly bouli nebo odřené koleno, tak ani nevíme, že se něco stalo.
Ale je přece dospělý člověk, to se jako bojí, že ji naplácáš? Já bych teda víc vzala upřímnost ...stalo se to a to, je mi to líto, to vím, že si to tchýně uvědomí, ale pokud se to snaží zamaskovat, tak mě spíš tím tuplem donutí, že jak se to náhodou dozvím, nebudu mít k ní důvěru. 😝

@crawler bojuj, natáčej a řeš s manželem přes švagra. malý čím bude starší, tím bude akčnější, bude ho všude plno a nějaký malér se přihodí rychleji, než teď. Budou ho lákat výšky, auta, voda.......
To už fakt není sranda, spoléhat jen na andělíčky strážné nejde.

berenika39
19. črc 2011

@crawler čtu tě....přesně kvůli takovým "prkotinám" s tchýní zkrachovalo moje první manželství. uvařila jsem rajskou, a ona do ní tajně přihodila půl kostky másla....upekla jsem buchtu, a ona na ni tajně nasypala kilo cukru, aby byla pro jejího synáčka sladší....stokrát nic umořilo osla. když k tomu připočítám tu nezodpovědnost, tak není o čem. jasně nastavit společně! mantinely - dohodnout se na podmínkách soužití...a když se nedohodnete, uteč. jasně a striktně to třeba sepiš, nabídni jí pár variant toho, jak to bude, at si může vybrat , at má pocit, že je to její volba, a pak hlídej, jak to dodržujete. když ne - konečná. ten vztah nevztah s ní za to stojí. hlavně něco dělej, protože tohle je cesta do pekla. nechci tě nějak strašit, to ne, ale samo od sebe to lepší nebude.